مطالب مرتبط:
باز شدن مجدد پرونده ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون در انتخابات 98
ثبت نام نامزد های انتخابات؛ اصلاح طلبان غایب، اصولگرایان حاضر
قوچانی: این روز ها حال اصلاح طلبان خوب نیست
اصلاح طلبان تن به ائتلاف بر روی لاریجانی نخواهند داد
شهید مدرس نماینده واقعی مردم و عصاره ملت بود
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 12 آذر 1398 ساعت 01:002019-12-02سياسي

اصلاح طلبان سفره مردم را کوچک کردند حالا طلبکار هم شده اند


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، بیانیه های سریالی که این روزها از سوی سران فتنه و برخی مدعیان اصلاحات و سمپادهای آنان منتشر می شود، - " مدعیان اصلاحات در حالی این روز ها طلبکار شده و از پاسخگویی فرار می کنند که مشکلات اقتصادی و معضلات معیشتی کشور ماحصل سیاست ها و حمایت های آن ها از دولت تدبیر و امید است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو"، بیانیه های سریالی که این روزها از سوی سران فتنه و برخی مدعیان اصلاحات و سمپادهای آنان منتشر می شود، حامل یک روایت است؛ مشکلات امروز کشور تقصیر همه و کلیت نظام جمهوری اسلامی است الا اصلاح طلبان! ؛ روایتی که ادامه همان خط طلبکاری و فرار از پاسخگویی است.

بعدازآنکه آتش اغتشاشات اخیر فروکش کرد، رییس جمهور در سفر به آذربایجان شرقی و در جمع مدیران استانی گفت: من هم مثل مردم، صبح جمعه فهمیدم قیمت بنزین تغییر کرده است.

محکوم کردن کلیت نظام به جای اشرار! سران فتنه 88 در پیام ها و بیانیه هایی جداگانه و دیرهنگام با معترض خواندن آشوبگران و اراذل آدمکش ، تیغ انتقادات خود را به سمت کلیت و حاکمیت نظام اسلامی بردند تا القا کنند که به وجود آمدن شرایط کنونی، ماحصل سیاست های چهل ساله نظام جمهوری اسلامی است حال آنکه مسببان اصلی مشکلات کشور کسانی اند که با حمایت و هواداری تمام قد خود از حسن روحانی و سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید، سفره مردم را کوچک و انبوهی از مشکلات و معضلات اقتصادی و معیشتی را بر ملت و نظام اسلامی تحمیل کردند.

چند روز پس از راهپیمایی های سراسری در حمایت از نظام و رهبری، درحالیکه مقامات آمریکایی و رسانه های ضدانقلاب هنوز در میدان بوده و چهره واقعی اغتشاشگران و آشوبگران در نظر افکار عمومی رو شده بود، 77 نفر از فعالان سیاسی اصلاح طلب در محکومیت آنچه خشونت نامیدند بیانیه ای صادر کرده و به جای آنکه اقدامات آشوبگران و اراذل آدمکش و جنایات آنها (در غارت اموال و تخریب اماکن و قتل انسانهای بیگناه) و حامیان خارجی شان را تقبیح و محکوم کنند به نقد حاکمیت پرداخته و نهادهای حاکمیتی و امنیتی را آماج نیرنگ و جفای خود قرار دادند.

در این بیانیه که با محوریت تاج زاده، محکوم فتنه 88 تهیه شده بود، مدعیان اصلاحات تأکید کرده بودند که باید به خواست مردم احترام گذاشته و همچنین با عادی سازی روابط خارجی بساط تحریم ها جمع شود! بیانیه مدعیان اصلاحات به حدی مشمئزکننده بود که بازتاب چندانی حتی در رسانه های اصلاح طلب هم پیدا نکرد و حتی حزب کارگزاران نیز از این بیانیه اعلام برائت کرد.

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی صراحتاً در روزنامه سازندگی که ارگان این حزب محسوب می شود، در مورد بیانیه 77 نفر از اصلاح طلبان گفت: موضع گیری هایی که برخی دوستان در قالب بیانیه شخصی منتشر کردند، به هیچ وجه موضع جریان اصلاحات تلقی نمی شود.

دو روز پیش هم شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مرکب از 31 حزب اصلاح طلب با صدور بیانیه مشترکی مواضعشان را در مورد حوادث پس از افزایش قیمت بنزین اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است: تصمیمات اخیر در مورد بنزین در شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه اتخاذ شده؛ درحالیکه این شورا ازلحاظ قانون اساسی هیچ جایگاهی ندارد.

به عنوان مثال، رییس مجلس، رییس نمایندگان مجلس نیست و صرفاً رییس اجرایی مجلس است و نمی تواند به نمایندگی از سایر نمایندگان مجلس، طرحی را تصویب یا در اتخاذ تصمیمی به نمایندگی از مجلس مشارکت کند.

در توجیه تشکیل این شورا گفته می شود این شورا موقتی است و پس از رفع تحریم ها تعطیل خواهد شد.

درحالی که مشخص نیست تحریم ها چه زمانی لغو می شود؛ هرچند این موضوع هم توجیه مناسبی برای اتخاذ تصمیمات در شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه و دور زدن مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد قانون گذار و همچنین ناظر بر اجرای قانون نیست حمله به مأموران انتظامی و امنیتی آن ها با حمله به مأموران انتظامی و امنیتی نوشتند: آمار جان باختگان حوادث اخیر را چگونه می توان تحلیل کرد؟ آیا نباید مأموران انتظامی و امنیتی در برخورد با تجمع کنندگان و معترضین، خویشتن داری بیشتری از خود نشان می دادند؟ توجه به این نکته اساسی که بخش مهمی از اعتراضات در شهرهای کوچک یا شهرهای حاشیه ای رخ داده که با محرومیت های بیشتری مواجه بوده و جزو دهک های پایین جامعه هستند نشان می دهد برخورد کلی با این اعتراضات و یکسره وابسته کردن آنان به بیگانگان، نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه موجب چشم بستن مسئولان از واقعیت های اقتصادی جامعه و مشکلات مردم می شود.

اینکه انتقادات و اعتراضات واقعی مردم، به دلیل برخی آشوب ها و اغتشاشات نادیده گرفته شده و هر اعتراضی از سوی مردم به استکبار جهانی نسبت داده شود، به معنای نادیده انگاشتن خواست واقعی مردم و حاصل آن ناگزیر، افزایش شکاف بین مردم و حاکمیت خواهد بود.

فراموشی نماینده عضو فراکسیون امید پروانه سلحشوری، نماینده عضو فراکسیون امید که فراموش کرده خود یکی از سینه چاکان دولت روحانی بوده است در حساب کاربری خود نوشت: مردم صدای اعتراضشان را رساندند اما با گلوله و بازداشت، جواب کوچک و بزرگ را دادند و قلع وقمع مردم، با جنگ جهانی و کربلای 4 مقایسه شد.

وی همچنین در مصاحبه ای بی آنکه بگوید مسبب مشکلات معیشتی دولت مورد حمایت او بوده است، گفت: ما نمی توانیم بگوییم مردم و معترضانی که آمدند همه خشونت طلب بودند.

مگر خارجی ها چند شهر ما را می توانند به هم بریزند؟ باید بپذیریم مردم مشکل معیشتی دارند و به واسطه همین مشکل معیشتی معترض اند.

بسیاری از مسئولان چون آن مشکلات را ندارند، حس کارگر را نمی فهمند، حس آن حاشیه نشین را نمی فهمند.

فکر می کنند این ها از خارج خط می گیرند که این گونه خشمگین و عصبانی هستند.

نیاز است یک بررسی جامعه شناختی و امنیتی روی این مسئله صورت بگیرد.

باید ببینیم ریشه این خشونت ها در کجاست.

باید به مردم گزارش دهند که مسئله چه بوده.

با بحث و شعار نمی شود کشور را اداره کرد.

اگر این گونه ادامه دهیم، روزبه روز وضعیت سخت تر می شود.

مدعیان اصلاحات که در به وجود آمدن شرایط کنونی (سوء مدیریت های دولتی و بروز و ظهور مشکلات و معضلات گسترده در حوزه های اقتصادی) از مسببان و مقصران اصلی هستند، طی روزهای اخیر سعی کردند ریشه اغتشاشات اخیر را صرفاً به افزایش قیمت بنزین گره نزنند بلکه دلیل اصلی را فساد و ناکارآمدی و حتی مجموعه ساختار سیاسی (اعم از انتخابی و انتصابی اعلام کنند! ساختار سیاسی مقصر است! چند روز پیش، یکی از اعضای حزب اتحاد ملت ادعا کرد: مشکل اصلی تر، ناتوانی مجموعه ساختار سیاسی (اعم از انتخابی و انتصابی) برای تصمیم گیری های اساسی به ویژه در حل مسائل سیاست خارجی و تا حدودی در سیاست داخلی است که کشور را دچار بلاتکلیفی و تعلیق کرده است.

سلبریتی ها؛ حامیان دیروز، طلبکاران امروز بعد از بیانیه های 77 فعال و 31 حزب اصلاح طلب و چند بیانیه زنجیره ای از سوی اپوزیسیون و شبه سندیکاها، رویداد تلخ دیگری هم در شبکه های اجتماعی دست مایه طنز و تمسخر کاربران قرار گرفت؛ بیانیه موسوم به بیانیه آبان و بعدازآن کمپین جمع آوری امضا برای محکومیت سرکوب! که از سوی برخی سلبریتی ها منتشر شد تا تکه دیگری از پازل حمله و هجمه به نهادها و ساختارهای نظام جمهوری اسلامی تکمیل تر شود.

سلبریتی هایی که در انتخابات ریاست جمهوری در 92 و 96، زیر پرچم حسن روحانی سینه می زدند و تمام قد به حمایت و هواداری او میدان داری می کردند در مورد اغتشاشات اخیر (که پیامد نحوه اجرایی کردن مصوبه افزایش قیمت بنزین از سوی دولت موردحمایتشان بود) بیانیه ای منتشر کرده که گروه ها و رسانه های اپوزیسیون و معاند به استقبال آن رفتند.

خبرگزاری فارس به نکته خوبی اشاره کرده و نوشته است: حال که سلبریتی ها فراموش کرده اند مسبب حوادث اخیر با رأی چه کسانی روی کار آمده، مرور مواضع انتخاباتی برخی از آنان خالی از لطف نیست؛ رخشان بنی اعتماد: به روحانی رأی می دهم بدون آنکه متوهم باشم/ میلانی: دلخورم امّا باز به روحانی رأی می دهم/ باران کوثری: رأی من روحانی/ نوید محمّدزاده: حامی روحانی ام/ منیژه حکمت: قاطعانه به روحانی رأی می دهم/ بهمن فرمان آرا: بی شک رأی من روحانی است نصرالله پژمان فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در مصاحبه با فارس در این خصوص گفت: تعدادی از سلبریتی ها که پیش از این حامی و امروز مخالف دولت هستند، مواضع متناقضشان به این خاطر است که نان و کاسبی شان در این راه است.

وی افزود: این ها همان کسانی هستند که آمدند و از دولت آقای روحانی حمایت کردند و به مردم پیام دادند و مردم را تحریک کردند تا به دولت آقای روحانی رأی دهند و می گفتند که امروز نجات کشور در گروی حمایت از دولت آقای روحانی است و امروز که فهمیدند که مشکلاتی به کشور با دست آنها تحمیل شده، فرار به جلو را در دستور کار خود قرار داده اند و سعی در پنهان کردن خود دارند.

احمد سالک نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در مصاحبه با فارس گفت: هنرمندانی که تا پیش از این از کلیت دولت حمایت می کردند و امروز زبان به انتقاد از دولت گشوده اند باید خود در قبال حمایت هایی که داشته اند پاسخ دهند و این انتقادات آنها به جای پاسخ گویی نوعی فرار به جلو است.

سلبریتی ها و بده بستان مالیاتی؛ حرف حقی که سانسور شد! البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که حساب برخی هنرمندان با سلبریتی های کاسب جداست.

کارن همایون فر آهنگساز ایرانی در پستی در اینستاگرام خود درباره بیانیه عده ای از سلبریتی ها نوشت: بیانیه آبان را امضا نکردم.

برای اعتراض نیازی برای لابه لای جمع قاطی شدن ندارم.

از این بیانیه ها هزارتا دیده ام مخصوصاً دم انتخابات.

وی خطاب به امضاکنندگان بیانیه افزود: شما که پاسپورتت آماده است برو- الحمدلله مسائل مالیاتی حل شد و بده بستان و زورآزمایی فرهنگ و قدرت به سرانجام رسید.

این هنرمند موسیقی و سینما در واکنش به امضای این بیانیه نوشت که ایران را سیاه نکنید .

اما نکته طنز و تلخ ماجرا آنجاست که بعد از این خبر و منتشر شدن آن در فضای مجازی پست های وی در صفحه شخصی اش حذف شد.

وی در صفحه خود نوشت خب پست قبلی انگار ریپورت و حذف شد.

متأسفم حرف حق را برنمی تابند.

انگار حافظه مردم را نادیده گرفته اند! سید محمد حسینی، وزیر اسبق ارشاد هم در توییتی نوشت: میرحسین موسوی و بعضی از هنرمندان که با حمایت تمام قدر از روحانی سبب عوام فریبی و رقیب هراسی شدند و باید جوابگوی بی کفایتی دولت در قضایایی مثل بنزین باشند و از ملت عذرخواهی کنند با فرار به جلو و به بهانه آشوب های اخیر مدعی نظام شده اند؛ انگار حافظه مردم را نادیده گرفته اند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمانشاه هم با صدور بیانه ای نسبت به بیانیه های زنجیره ای واکنش نشان داد و نوشت: کسانی که برای دولت متبوعشان سینه چاک می کردند و امروز به جای پاسخگویی به مردم، طلبکار مردم شده اند، در روزهای سخت و بحران، آشوبگران را به خساست بیشتر دعوت می کنند و امروز انتظار حاکمیت بر مردم را دارند، جای بسی تأسف دارد که افرادی با آسیب دیدگان همدردی می کنند که خود مسبب درد آنان اند و نجاتِ مال و جان و آبروی مردم از دست آشوبگران را راهکاری منسوخ می دانند.

کارگزاران: باید پاسخگو باشیم حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در نشست اخیر این حزب با بیان اینکه ریشه اعتراضات فساد است و ناکارآمدی و نه بنزین.

گفته است: در دوره اول آقای روحانی ما زمانی به ایشان رأی دادیم که آقای هاشمی رفسنجانی تأیید صلاحیت نشده اند و اگر انصاف را رعایت کنیم روحانی در دور اول کارنامه قابل قبولی از خود ارائه داد ولی ما نیز باید در دور دوم به مردم پاسخگو باشیم زیرا باید فکری درخصوص برنامه های چهارساله دوم آقای روحانی و تضمین اجرای آنها می کردیم.

اصلاح طلبان یکی از متهمان وضع موجود همچنین قوچانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در سرمقاله ارگان حزب متبوعش نوشت: کارنامه اصلاح طلبان به خصوص در دوره اخیر در نهادهای انتخابی کامیاب نیست و در ناامیدی و سرخوردگی مردم و شهروندانی که به آنان رأی داده اند اثر مستقیم دارد.

او افزود: این روزها اصلاح طلبان حال وروز خوبی ندارند.

با فرو خفتن اعتراض های اجتماعی به خصوص در حاشیه شهرها به اصلاح قیمت بنزین؛ فارغ از صحت و دقت تحلیل ها جبهه اصلاحات از سوی رقیبان و حتی رفیقان به عنوان یکی از متهمان وضع موجود معرفی می شود قوچانی تأکید کرد: واقعیت این است که با وجود باور به اصلاح طلبی نمی توان از کارنامه اصلاح طلبان چه در دولت چه در مجلس چه در شوراهای شهر و شهرداری ها دفاع کرد و بدون تردید زوال اصلاح طلبی ریشه روی آوردن شهروندان عادی به اعتراضات خیابانی است.

چنانچه بارها متذکر شده ایم، تلاش مدعیان اصلاحات برای تعمیم دادن اعتراضات به ناکارآمدی و فساد در حالی است که خود آنها حامی تمام قد دولت روحانی و به نوعی مسببان اصلی مشکلات کنونی کشور هستند.

البته درخصوص اعتراف بخشی از اصلاح طلبان به لزوم پاسخگویی در برابر افکار عمومی، ضروری است که اشاره کنیم 6 سال و چند ماه از دولت روحانی و حمایت اصلاح طلبان از آن گذشته و صرفاً 3 ماه به انتخابات مجلس و نزدیک به یک سال و نیم به انتخابات ریاست جمهوری مانده است! در پایان ذکر این نکته ضروری است که دور از انصاف است اگر همه مدعیان اصلاحات را در گستاخی و بی تقوایی سیاسی یک کاسه کنیم چه آنکه برخی دیگر این روزها با بیان عباراتی مانند اینکه پشیمانیم ، شرمنده ایم و پاسخی نداریم و.

حداقل بر چهره جمهوری اسلامی پنجه نکشیدند و مشکلات و آشوب های اخیر را بر گردن نظام نینداختند.


کلید واژه ها: اصلاح - بیانیه - اصلاحات - اصلاح طلب - دولت تدبیر و امید - جمهوری اسلامی - اسلامی - نظام - آشوبگران - مشکلات - تدبیر و امید - نظام اسلامی - محکوم - رسانه - دولت تدبیر - رسانه های ضدانقلاب - فتنه - پاسخگویی - مردم - خبرگزاری - سیاست - حمایت - مقامات آمریکایی - عادی سازی روابط - اقتصادی - آذربایجان شرقی - مشکلات اقتصادی - حزب کارگزاران - جمهوری - معیشتی

آخرین اخبار سرویس:
اسامی 9 نماینده ای که با تاخیر به جلسه علنی آمدند

انتخابات میدان جنگ امروز است / مجلس آینده بیشتر پایبند به آرمان های نظام باشد

تکلیف مالیاتی پزشکان در بودجه 99

بنزین دونرخی در بودجه 99 حذف می شود/ حقوق کارمندان افزایش می یابد

طرح تشکیل استان تهران جنوبی اعلام وصول شد

استخدام دو نفر کارگر ساده جهت یک کافی شاپ در بندرعباس

استخدام روانشناس در یک مرکز پژوهشی در اصفهان

استخدام نیروی ساده خانم یا آقا جهت کار در کبابی در مشهد

مجلس دهم در اختیار دولت است/ طرح «بنزین» با بی تدبیری اجرا شد

راه آهن منطقه زنجان به فهرست آثار ملی پیوست

واکنش سردار جلالی به زمزمه های قطع اینترنت بین المللی

تهران در میان 50شهر نوآور جهان/ هوشمندسازی ماهیت شهر را تغییر می دهد

4 هزار یتیم اصفهانی بدون حامی هستند

داوطلبان کردستان در انتخابات مجلس یازدهم 30 درصد افزایش یافت

کنایه های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید/به حدادعادل و عارف نگاه کنید/اینگونه شیپور زدن یعنی نمی دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید

دانشجویان سازوکار علمی برای پاسخگویی نمایندگان ومسئولان ایجادکنند

جزییات نامه وزیر اقتصاد به رییس قوه قضاییه + سند

چگونه یک محسن معمولی به یک محسن عزیز تبدیل می شود

با ماموریت ویژه مایکل دندریا ملقب به آیت الله مایک بیشتر آشنا شوید

رییس سازمان پدافند غیرعامل: مجلس، دولت را مکلف به تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 99 کند

مجلس شهرداری ها را مجاز به اخذ عوارض پارک خودرو کرد

کمپین اهدای فوری خون برگزار می شود

پروانه سلحشوری: به ملت گزارش شفاف بدهید

سلبریتی های سوپر میلیاردر باید مالیات بدهند

قوه قضاییه و اتاق بازرگانی تهران همکاری جدی خواهند داشت

استخدام طراح مسلط به فتوشاپ به صورت تمام وقت در همدان

آخرین گفت وگوی فارس با مرحوم موسوی قهار/ صدای گرفته ای که با عنایت امام رضا (ع) باز شد

استخدام فروشگاه اینترنتی تکنوسان

رفتار، نشأت گرفته از باور و اندیشه فرد است

کواکبیان به چه کسی اشاره می کند؟

پاسخ آیت الله عبادی به یک شایعه: برای همه یک حرف گفته ام/ اگر صلاحیت دارید مسؤولیت را بپذیرید

بودجه وزارت ارتباطات 12 درصد رشد کرد

باید پشت پرده بابک زنجانی مشخص شود

تقدیم لایحه بودجه 99 به مجلس شورای اسلامی

بدون روس ها هم می توانیم ایزوتوپ پایدار تولید کنیم

همکاری جدی قوه قضاییه با اتاق بازرگانی تهران

تأکید وزیر دادگستری بر گسترش روابط حقوقی و قضایی با چین

947 میلیون دلارگم نشده بلکه به صداو سیما داده شد

کنایه وزیر دولت اصلاحات به علم الهدی: برخی اظهارنظرها زیرنویس عربی شد و باعث خشم عراقی ها از ایران شد

زیباکلام، روحانی را به گِل گیرِ ماشین تشبیه کرد!

واردات خودرو در سال 99 هم ممنوع خواهد بود | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

حضور 150 ناشر و ارائه بیش از 60 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه سمنان

وزیر دفاع وارد پیشوا شد

بودجه 99 در یک نگاه + اینفوگرافیک

پیش بینی| دکتر انتصار: احتمال برکناری ترامپ صفر است/ اگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز انجام شود ترامپ برنده خواهد شد/ احتمال تضعیف اتحادیه اروپا در چند سال آینده

برگزاری همایش طلیعه حضور ویژه طلاب خواهر خوزستانی

فضای پرسش گری خردمندانه بر دانشگاه ها حاکم شود

مجلس، دولت را مکلف به تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 99 کند

بخش خبری 20 هفدهم آذر 98 + فیلم

دیدار نمایندگان نهمین دوره مجلس دانش آموزی با استاندار فارس

86 درصد کودکان کار پایتخت ایرانی نیستند | شناسایی باندهای کودکان سر چهارراه ها

پدر سه شهید نوجوان و خردسال دوران دفاع مقدس در دزفول درگذشت

معاون سابق گمرک قرقیزستان: اتهام پولشویی و قاچاق را قبول ندارم

حضور نماینده قطر در نشست مقدماتی اجلاس شورای همکاری خلیج فارس

تشکیل استان «تهران جنوبی» در مجلس اعلام وصول شد

آزادسازی164 هکتار ازاراضی حریم رودخانه ها

جهانگیری: باید پشت پرده بابک زنجانی مشخص شود

چه کسانی از آیت الله یزدی برای کاندیداتوری در انتخابات خبرگان دعوت کردند؟

مسئولان باید از علم دانشگاه در راستای پیشرفت منطقه استفاده کنند

زارعی: بعید است آقای روحانی نداند در دوره او شرایط مردم بدتر شده است/ دولت باید نسبت به خواسته های مردم اهتمام کند

استخدام کارشناس عمران در یک شرکت مهندسین مشاور /تهران

فاز دوم جمع آوری کودکان کار از 2 روز دیگر/ رایزنی با سفارت افغانستان درباره کودکان کار اتباع

سنجش میزان کارایی شرکت بیمه با وجود ضریب خسارت

استخدام کمک حسابدار در شرکت آتیه گستر کارکیا در تهران

استخدام کارمند خانم جهت رسیدگی و انجام امور داخلی شرکت - کرج

تشکیلات قضایی ناظر بر اطفال بزهکار در حقوق ایران

استخدام عکاس خانم در یک مرکز معتبر در تهران

بررسی حقوقی حریم خصوصی در ایران و حدود آن در سطوح بین الملل

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره موسیقی 46 صفحه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب ریاضی 39 صفحه

بررسی فقر و انواع آن از دیدگاه های مختلف

استخدام منشی خانم جهت یک دفتر مهندسی در قم

برگزاری یادواره 72 شهید دهستان زیلایی

مرجعیت و نقش آن در جریان سیاسی عراق

اعطای نمایندگی بیمه پاسارگاد در استان اصفهان

فعالیت 176نشریه حوزوی در علوم انسانی و اسلامی/ نشست مدیران مراکز پژوهشی در قم برگزار می شود

روانشناسی فرزندان بر اساس ترتیب تولد/ فرزند چندم خانواده هستید؟

بررسی،مدلسازی و تحلیل عددی کفایت لرزه ای و شکل پذیری اتصالات صلب ساخته شده با فولادهای پرمقاومت

بودجه برای سومین سال تحریم آماده است

سازمان همکاری اسلامی عملا غیر فعال شده است

عقد ازدواج معامله نیست بلکه معاهده انسانی است

نقش جنسیتی زنان در حقوق کیفری ( 388 صفحه)

بودجه سپاه و ارتش در سال 99 چقدر است؟

از 12 محصول فناورانه رونمایی می شود

سهم ائمه جمعه، بسیج، تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه از بودجه 99 چقدر است؟

استخدام نصاب ماهر و شاگرد کابینت کار در هرمزگان

خلاصه کتاب قواعد روش جامعه شناسی امیل دورکیم

کنایه لاری به علم الهدی: برخی اظهارنظرها زیرنویس عربی شد و باعث خشم عراقی ها از ایران شد

مجلس، دولت را مکلف به تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 99 کند

اعلام وصول طرح ایجاد استان تهران جنوبی در مجلس

ثبت نام داوطلبان مدیریت محله تا 20 آذر

فکر «منطقه آزاد تجاری مهران» و سراب توسعه/ خطرات اجرای شتابزده طرح

فیلم| داماد روحانی چطور می خواهد با فساد مبارزه کند؟

اجرای طرح پند مهربانی در اصفهان

بدون روس ها هم می توانیم ایزوتوپ پایدار تولید کنیم

قزوین: معرفی برگزیدگان جشنواره تئاتر بچه های مسجد

اندیشه های تمدن ساز امام موسی صدر بررسی می شود

زیباکلام: جلیلی و عارف برای انتخابات 1400 آماده می شوند/عباس عبدی:اصولگرایان یک لیست بدهند برای اصلاح طلبان بهتر است

چگونه همیشه وقت شناس و آن تایم باشیم؟

گزارش های کارشناسی مرکز پژوهش ها به دست نمایندگان نمی رسد

اصلاح طلبان سفره مردم را کوچک کردند حالا طلبکار هم شده اند

اصلاح طلبان سفره مردم را کوچک کردند حالا طلبکار هم شده اند