مطالب مرتبط:
افرادی که کد رهگیری برای بسته معیشتی دریافت نکرده اند، چه کار کنند؟
حذف دارندگان چند ملک از دریافت بسته معیشتی
افرادی که کد رهگیری برای بسته معیشتی دریافت نکرده اند، چه کار کنند؟
همه چیز درباره اعتراض به قطع واریز یارانه نقدی و بسته معیشتی
سامانه جدید ثبت اعتراض بسته معیشتی اعلام شد
-147 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 آذر 1398 ساعت 18:552019-12-02اقتصادي

پیامک بسته معیشتی ارسال می شود


پرداخت بسته های طرح معیشتی دولت به حدود 60 میلیون نفر از ایرانیان که بعد از گران شدن بنزین در دستور کار قرار گرفت با، اما و اگر های بسیاری همراه بود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار شمانیوز و به نقل از برترین ها: پرداخت بسته های طرح معیشتی دولت به حدود 60 میلیون نفر از ایرانیان که بعد از گران شدن بنزین در دستور کار قرار گرفت با اما و اگرهای بسیاری همراه بود.

دولت این بسته ها را در سه مرحله پرداخت کرد و در هر مرحله مردم منتظر بودند که پیامک واریز را دریافت کنند.

این در حالی است که بعد از پایان سه مرحله اعلام شد هموطنانی که نسبت به دریافت نکردن بسته حمایتی اعتراض دارند این مسأله را به سامانه پیامکی اعلام کنند تا درخواست آن ها رسیدگی شود.

هفته گذشته بود که احمد میدری، معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در شبکه تلویزیونی اعلام کرد افرادی که نسبت به دریافت نکردن بسته حمایتی اعتراض دارند و پیامک بررسی را ارسال کرده اند در حقیقت اجازه می دهند تا دولت تمام حساب های بانکی و تراکنش های مالی آن ها را بررسی کند.

این موضوع با واکنش بسیاری از مردم مواجه شد و برخی حتی به ضرب المثل آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است استناد کردند.

اما دولت مهلتی را برای اعتراض شهروندان مقرر کرد.

بر این اساس جاماندگان طرح معیشتی تا فردا مهلت دارند تا با ثبت نام در کد دستوری # 6369* کد رهگیری دریافت کنند اما نکته اینجاست که هنوز پیامک کد رهگیری برای بسیاری از مشمولان ارسال نشده است، به همین دلیل سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کرد.

این در حالی است که 7 روز از فرصت ارائه شده گذشته است و البته ثبت نام چند مرحله ای است که نیازمند کد رهگیری است و اگر این کد از سوی ثبت نام کنندگان دریافت نشود امکان تکمیل ثبت نام وجود ندارد.

آقای حسین میرزایی، سخنگوی ستاد طرح معیشت بنزین در این رابطه به فارس گفت: سرپرستانی که کد رهگیری دریافت نکرده اند منتظر پیامک باشند.

در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

پیامک برایشان ارسال خواهد شد.

وی تأکید کرد: بنابراین از اول دی ماه سال 98 شهروندانی که قبلاً از دریافت یارانه انصراف داده بودند یا در هنگام ثبت نام یارانه نقدی جا مانده بودند یا به خاطر تغییرات ساختاری در خانواده ای که ازدواج کرده اند یا برای کسانی که به دلیل وسع مالی در سال های 94، 95 و 98 از دریافت یارانه حذف شده بودند، می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس 10+ نسبت به ثبت نام و درخواست یارانه نقدی اقدام کنند.

ثبت نام میلیونی براساس آماری که ارائه شده تاکنون بیش از پنج میلیون درخواست ثبت نام برای دریافت کمک معیشت حمایتی خانوار ارائه شده است.

این درحالی است که اطلاعات مالی افراد متقاضی در آزمون وسع قرار می گیرد که اگر مشمول یارانه شدند یارانه آن ها واریز خواهد شد و اگر مشمول نشدند، حذف خواهند شد.

میرزایی، سخنگوی طرح کمک معیشتی درمورد سؤال برخی شهروندان که با وجود ثبت نام در سامانه اما پیامکی برای آن ها بعد از 3-2 روز ارسال نشده است، هم گفته: مردم نگران نباشند تا 10 روز امکان درخواست در سامانه #6369* وجود دارد که پیامک ها در حال ارسال است اما چون تعداد متقاضیان زیاد است در صف دریافت پیامک قرار گرفته اند و برای همه کسانی که درخواست ارائه کردند پیامک ارسال می شود که شما مشمول شده اید یا مشمول نخواهید شد.

از سوی دیگر سازمان هدفمندی یارانه ها به دنبال اظهارنظر برخی افراد غیرمسوول در خصوص ثبت نام افرادی که یارانه نقدی 45500تومانی دریافت نمی کنند، اعلام می کند، درخواست بررسی مجدد و ثبت نام برای دریافت یارانه ای که در طرح حمایت معیشتی دولت تعریف شده است، صرفاً در خصوص بسته حمایتی معیشتی حاصل از منابع سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین بوده و در سال جاری هیچ قانون و بودجه ای جهت پرداخت یارانه نقدی 45500 تومانی به افراد غیرمشمول و یارانه اولی وجود نداشته و پیش بینی نشده است.

به سازمان بازرسی شکایت کنید اگر شما هم درباره دریافت بسته معیشتی، ثبت نام و موارد مربوط به این موضوع شکایتی دارید می توانید برای ثبت آن، اعلام و پیگیری شکایت از طریق اینترنت با استفاده از مرورگرهای رایج و درج آدرس www.

bazresi.

ir وارد سایت اصلی سازمان بازرسی کل کشور شده و از لیست خدمات الکترونیک پایین صفحه گزینه سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه به صفحه اصلی سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات هدایت می شوید که در آنجا امکان ثبت شکایت، ثبت اعلام و پیگیری شکایات و اعلامات فراهم شده است.

سازمان بازرسی کل کشور براساس ماده 2 قانون تشکیل این سازمان، موظف است اعلامات و شکایاتی را رسیدگی کند که در خصوص عملکرد شرکت ها و مؤسسات و ارگان های دولتی یا مؤسسات و شرکت های عام المنفعه و سازمان هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه یا سهام آنان متعلق به دولت است یا دولت به نحوی از انحاء بر آن ها نظارت یا کمک می کند، بنابراین براساس دستورالعمل جدیدی که در دستور کار خود قرار داده به طرح معیشتی دولت ورود کرده و به دلیل اعتراض جمع بسیاری از جاماندگان از طرح، در اسرع وقت نتیجه بررسی را اعلام خواهد کرد.

کارگران نگران رسیدگی نیستند در روزهای گذشته اخباری درباره دریافت نکردن بسته های حمایتی از سوی کارگران و برخی روستاییان در گوشه و کنار کشور منتشر شده است.

افرادی که براساس معیارهای اعلام شده از سوی دولت نه خانه 900 میلیون تومانی دارند و نه ماشین 250 میلیون تومانی.

در همین ارتباط آقای امیری، عضو هیات مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار خراسان شمالی به ایسنا گفته است: کارگران حداقل بگیر نگران بررسی و سرکشی به حساب های بانکی خود نیستند.

وی درباره مشمول نشدن بخشی از کارگران در طرح معیشتی دولت گفت: در حال حاضر آمار دقیق بیمه شدگان تأمین اجتماعی اعم از کارگری و بازنشسته در تأمین اجتماعی موجود است و مشخص است که چند درصد حداقل بگیرند و چند درصد بالای حداقل بیمه پردازی دارند بنابراین از وزارت کار می خواهیم لیست بیمه شدگان تأمین اجتماعی که مشمول دریافت کمک معیشتی شده اند را اعلام کند تا بدانیم چند درصد بیمه شدگان مشمول دریافت این مبلغ شده اند.

وی افزود: براساس آمارهای اعلام شده بیشترین پرداخت ها در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بوده ولی ما در خراسان شمالی مراجعه فراوان داشتیم که اظهار می کنند مشمول نشده اند و کمک معیشتی به آن ها تعلق نگرفته است.

امیری با بیان اینکه کارگران از ضعیف ترین اقشار جامعه به شمار می روند و شایسته بود که در این طرح در اولویت پرداخت قرار می گرفتند، افزود: اگر سبد معیشتی به کارگران تعلق نگرفته به چه کسانی داده شده است؟ مگر اینکه این مبلغ تنها به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده باشد و بسیاری از کارگران و بازنشستگان را در جامعه هدف طرح قرار نداده باشند.


کلید واژه ها: ثبت نام - پیامک - کد رهگیری - معیشت - وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی - گران شدن بنزین - بسته - رهگیری - معیشتی - یارانه - تعاون کار و رفاه اجتماعی - یارانه نقدی - بسته حمایتی - ارسال - دولت - سازمان بازرسی کل کشور - پرداخت - اعتراض - دستور کار - شهروندان - ایرانیان - بنزین - اعلام - شبکه تلویزیونی - حساب های بانکی - سازمان بازرسی - گران - رفاه اجتماعی - بسته معیشتی - موضوع

آخرین اخبار سرویس:
توزیع دو هزار و 127 تن برنج در خراسان جنوبی/کمبود کالایی نداریم

بازرسی از میدان میوه و تره بار کرمانشاه /برخود با 20 واحد متخلف

آبرسانی به روستای «چم شیر» سیروان آغاز شد

جزییات بودجه رفاهی دانشگاهها/ سهم تغذیه دانشجویان از یارانه ها

جهانگیری: باید پشت پرده بابک زنجانی مشخص شود / این پرونده بزرگ ترین پرونده فساد در دوران جمهوری اسلامی است / یک نفر 2.7 میلیارد دلار پول و نفت را از بیت المال گرفته و مسئولان دولتی هم در جریان بودند! / اینطور نبوده که او از سیستم بانکی وام بگیرد و نپردازد، بلکه پول و نفت از دولت گرفته

پرداخت یارانه ادامه دارد/ قیمت گازوییل افزایش نمی یابد

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم در یک واحد تولیدی قارچ

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به زودی به 1500 دفتر افزایش پیدا می کند/ اجرای طرح دستبند و پابند های الکترونیکی در مورد حدود 500 زندانی

طرح تولید بوقلمون گوشتی 20 هزار قطعه ای در ملایر آغاز شد

آغاز ثبت نام جدید طرح ملی مسکن از فردا

مایه کوبی 6 میلیون نوبت سر مایه کوبی انواع دام

ارائه فرصت ها و اولویت سرمایه گذاری در کارگروه اشتغال و توسعه

ثبت 54.7 میلی متر بارش در کشور

ایجاد 220 طرح اشتغالزایی برای نیازمندان ایلام

توزیع دو هزار و 127 تن برنج در خراسان جنوبی/کمبود کالایی نداریم

استانداردسازی تأسیسات اقامتی و پذیرایی استان مرکزی

اعلام زمان ثبت نام مسکن ملی در 23 استان

کارخانه نساجی قائم شهر بعد از سالها رکود با کمک بنیاد برکت احیا شد

آبرسانی به روستای «چم شیر» سیروان آغاز شد

صد میلیون تومان گرنت فناوری به فناوران برتر اختصاص می یابد

بازرسی از میدان میوه و تره بار کرمانشاه /برخود با 20 واحد متخلف

همتی: نرخ دلار به زودی کاهش می یابد

استخدام تکنسین برق صنعتی جهت کارخانه تولیدی در اصفهان

استخدام کارشناس فروش آقا در شرکت آی هوم

استخدام فروشنده مجرب جهت یک فروشگاه پوشاک در فارس

استخدام 5 ردیف شغلی جهت یک شرکت مواد غذایی در شیراز

استخدام چند رده شغلی در شرکت مفصل سازان

استخدام کارگر ساده آقا دیپلمه جهت دفتر خشکشویی در البرز

استخدام چهار ردیف شغلی جهت هتل هومن در خراسان رضوی

بورس امروز چگونه سپری شد؟

افزایش سرسام آور قیمت سکه و ارز/ ورود دلار به کانال 13 هزار تومان امروز 18 آذر + جدول

افزایش قیمت گازوییل در بودجه99 پیش بینی نشده است

استخدام راننده پایه دو و کمک راننده برای جابجایی ضایعات در فارس

تازه ترین نرخ های ارزی

نقش بانک های آذربایجان غربی در رونق تولید

کارگاه های دارای بیمه ایلام به هفت هزار و 600 مورد افزایش یافت

ویدئو / گازهای گلخانه ای رکورد زد؛ حال زمین بدتر شد

بهره برداری از 24 پارک در 24 ماه/ اختصاص ردیف ستاره دار برای توسعه فضای سبز در بودجه سال 99

گزارشات مردم راهی برای نجات محیط اداری از فساد

قبض سبز اولویت صنعت برق خوزستان

قیمت دلار امروز 18 آذرماه به 13550 تومان رسید

بازرسان در مراکز بزرگ تجاری مستقر می شوند

محدودیت جدید صرافی ها برای فروش دلار

لزوم توانمندسازی فعالان اچ‎اس‎یی شرکت ملی نفت ایران

اختصاص 1500 میلیارد ریال برای رفع مشکل تغذیه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی

پراید 131 در یک قدمی 50 میلیون+عکس

نرخ گازوییل برای سال آینده افزایش نمی یابد

کودکان کار فرشته های کوچکی که آزار می بینند!

ابطحی: حداقل پرداخت ها به قهرمانان را تا 300 هزار تومان افزایش دادیم

افزایش وزن در فصل زمستان

ورود 45 برند جدید مواد دخانی به عرصه تولید و فروش

مهم ترین دلایلی که حاکی از مناسب بودن فصل زمستان برای مستاجران است

استخدام مسئول دفتر آقا جهت شرکت صنایع غذایی در شیراز

استخدام کارشناس پروژه آشنا به اصول سرپرستی در شیراز

استخدام تعدادی بازاریاب جهت شیراز و شهرستان

رشد 3225 واحدی شاخص بورس

سهمیه گاز مایع کاشان 40 درصد افزایش یافت

افتتاح 6 طرح با 1400 میلیارد اعتبار

آغاز طرح توسعه 40 هکتاری بزرگ ترین معدن طلای خاورمیانه

زلزله زندگان هزینه اسکان موقت یا اتاقک را دریافت کرده اند/ انتشار عکس از اقامت در چادر در برف، شلوغ کاری ساکنان فصلی مناطق زلزله زده است!

ثبت بیش از 685 اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استان یزد

جزییات بودجه رفاهی دانشگاهها/ سهم تغذیه دانشجویان از هدفمندی یارانه ها

استفاده از منفعت واحدهای تولیدی بزرگ شازند، حق مردم این شهرستان است

پمپ بنزینی در زنجان وقف شد

پژوهش های کاربردی گره های مشکلات فارس را باز کند

15 جگرکی سیار در قزوین جمع آوری شد

جهانگیری: باید پشت پرده بابک زنجانی مشخص شود / این پرونده بزرگ ترین پرونده فساد در دوران جمهوری اسلامی است / یک نفر 2.7 میلیارد دلار پول و نفت را از بیت المال گرفته و مسئولان دولتی هم در جریان بودند! / اینطور نبوده که او از سیستم بانکی وام بگیرد و نپردازد، بلکه پول و نفت از دولت گرفته

استخدام منشی جهت کار در مشاور املاک - شیراز

استخدام نیروی آقا جهت چیدمان سوپر مارکت در شیراز

استخدام رویه کوب ماهر یا نیمه ماهر جهت تولیدی مبل در محدوده کمالشهر

طرح جایگزین برای متقاضیان مسکن وجود ندارد

استخدام پیک موتوری جهت پخش فست فود در شهرک اکباتانِ تهران

همدانی ها 17 میلیارد به فرزندان معنوی خود کمک کردند

استخدام سالن کار و ویتر جهت رستوران معتبر و خوشنام در تبریز

به دنبال پایلوت کردن بندرعباس در زمینه حمل ونقل ترانزیت با کارنه تیر هستیم

اختصاص 15 هزارمیلیارد برای اجرای سیاست کاهش فقر

هیچ یک از اعداد بودجه سال 99 مشابه بودجه امسال نیست/ بنزین سال آینده 2 نرخی خواهد ماند

ثبت یک تراکنش برای افراد در هر 18 ثانیه

احداث منازل سیل زدگان در «شعیبیه» تا پایان سال جاری پایان می یابد

جشن رشد سریع اقتصادی در ژاپن

استخدام تعدادی موتورسوار با موتور بصورت تمام و نیمه وقت در اصفهان

رشد 287 درصدی EPS وپاسار

ارائه تسهیلات بهسازی به یک هزار و 200 خانوار

استخدام نیرو با مدرک مکانیک، حسابدار و انباردار در فارس

ارائه 1474 خدمت عمرانی به مددجویان کمیته امداد استان مرکزی

استخدام مدیر مالی خانم مسلط به کلیه امور مالی بیمه و مالیات در شرکت معتبر

استخدام حسابدار ترجیحا آقا آشنا به قیمت تمام شده و واردات

استخدام فروشنده ماهر جهت کت و شلوار فروشی در خراسان رضوی

استخدام کارشناس عمران برای شرکت مهندسین مشاور در تهران

استخدام اپراتور برقکار ، کارشناس خرید ، مهندس عمران در قم

صادرات روزانه 600 تن سیب درختی آذربایجان غربی به کشور های مختلف

اجرای 11 طرح گردشگری در حاشیه آب بندان های گیلان

روزی آرام برای معاملات جهانی ارز!

بهبود مناطق قدیمی؛ راهکاری برای بهسازی شهرها

اعلام با کیفیت ترین خودروهای تولیدی کشور +جدول

خراسان شمالی سالانه 13 هزار میلیارد ریال تولید باغی دارد

راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در لرستان

ادامه رشد شاخص بورس در بازار امروز

سرمایه ایرانیان خارج از کشور 15 برابر بودجه 99/ اعدادی که می تواند اقتصاد را تکان دهد

دولت درباره اعتراضات به قیمت بنزین گزارش می دهد/ برنامه ای برای قطع اینترنت نداریم

پیامک بسته معیشتی ارسال می شود

پیامک بسته معیشتی ارسال می شود