مطالب مرتبط:
اعتبار اسکان دائم زلزله زدگان آذربایجان شرقی تامین شد
اتمام ساخت واحدهای مسکونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا پایان سال
اتمام ساخت واحدهای مسکونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا پایان سال
اتمام ساخت واحدهای مسکونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا پایان سال رسانه 7 | اخبار اقتصاد
بازدید «شهریاری» از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی
-205 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 آذر 1398 ساعت 00:552019-11-22اقتصادي

اعتبار اسکان دائم زلزله زدگان آذربایجان شرقی تامین شد


رییس بنیاد مسکن از تامین اعتبار برای اسکان دائم زلزله زدگان اخیر خبر داد و افزود: تاکنون بانک مرکزی 200 میلیارد تومان به منظور وام به بانک های عامل تزریق کرده و 100 میلیارد تومان هم بصورت بلاعوض تامین مالی شده که 50% آن به حساب ها واریز شده است.

- ": علیرضا تابش در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این که در زلزله آذربایجان شرقی خانه هایی که از طرح ویژه ما استفاده کرده بودند سالم مانده اند افزود: زلزله اخیر شمال شرق کشور عمدتاً تخریب هایی در سازه های غیر مهندسی و غیر فنی ایجاد کرد.

او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود 3 هزار واحد احداثی و 1500 واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است.

 تابش تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته اولین اقدام امدادی ما آوار برداری از واحدهای تخریب شده بود که حدود 700 واحد مشمول این طرح می شوند.

در آوار برداری های شتاب زده عمل نمی کنیم زیرا آوار برداری باید به گونه ای باشد که بخشی از مصالح و زیر ساخت های ساختمان ها قابل استفاده باشد.

برای این امر هم ماشین آلات کافی به تعداد تقریبی 200 ماشین در محل مستقر کرده ایم .

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در شرایط فعلی آمادگی سرعت بخشیدن به آوار برداری وجود دارد پس ازآن هم باید عملیات احداث به سرعت انجام پذیرد.

 تابش افزود: اسکان موقت در مناطق زلزله زده شمال شرق کشور به دو شیوه امکان پذیر است اول به کسانی که در شروع یا همان مناطق دارای اقوام بودند و برایشان امکان اسکان در خانه اقوام وجود داشت 10 میلیون تومان دریافت نمودند تا بدنبال اجاره مسکن بروند قسط دوم این امر را هم پس از استقرار دریافت می کنند.

او در پرداختن شیوه دوم گفت: این شیوه به آنهایی مربوط می شود که کسی را ندارند به این اشخاص اتاقک هایی تحویل می شود که تا این لحظه حدود 200 واحد از این اتاقک هایی طراحی و نصب گردیده است.

به نظر می رسد به بیش از این تعداد اتاقک نیازی باشد اگر هم متقاضی مازاد وجود داشت امکان نصب اتاقک بیشتر وجود دارد.

 تابش در خصوص چادر نشینان زلزله زده شمال شرق کشور خاطر نشان کرد: اینکه تعدادی چادرنشین هستند بستگی به نوع ثبت در خواستشان دارد اگر از ما اتاقک خواستند برایشان آماده می کنیم بنابراین گمان نمی کنم دیگری کسی در چادر به سر ببرد.

محمدرضا پور محمدی استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط زنده تصویری از این استان با برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: مرحله اسکان اضطراری با مشارکت سازمان های ذیربط انجام گرفته و میتوان ادعا کرد اکثر آسیب دیدگان تعیین تکلیف شده اند و شاید حدود 90% از آسیب دیدگان پذیرفته اند که 10 میلیون تومان کمک بلاعوض را دریافت و نزد خویشانشان زندگی کنند .

برای 15% باقیمانده هم اتاقکهای طراحی شده بنیاد مسکن و کانکس های اهدایی تهیه و داده شده است.

او افزود: آندسته از افرادی که در چادر زندگی می کنند یا 3 میلیون تومان اولیه را دریافت کرده اند و باید چادر را جمع کنند تا 7 میلیون تومان باقیمانده را دریافت نمایند گفتنی است چادر یا اسکان اضطرای به کسانی تحویل داده می شود که احراز سکونت آنها در میانه ، سراب و مناطق آسیب دیده انجام شده باشد.

پورمحمدی تصریح کرد: وسایل گرمایشی به تعداد و اندازه کافی میان آسیب دیدگان تقسیم شده است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: طبق آخرین آمار تاکنون 830 نفر کمک هزینه های اولیه را دریافت کرده و حدود 1000 نفر هم تعیین تکلیف شده اند و در روزهای آتی مبلغ کمک هزینه به حسابشان واریز خواهد شد.

پورمحمدی در خصوص دام های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود 30 جایگاه برای دام های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می باشد.

او ابراز امیدواری کرد: ظرف حداکثر هفته آینده تعیین تکلیف و سامان یافتن آسیب دیدگان زلزله و سیل مناطق میانه و سراب به سرانجام خواهد رسید البته این زمان به شرطی مقرر خواهد بود که شرایط اسکان دائم ساکنین روستاها احراز گردد وگرنه افرادی که ساکن آن مناطق نبوده مشمول این طرح نخواهند بود زیرا روستاهایی بوده که قبل از حادثه 14 خانوار داشته اند و پس از حادثه به 32 خانوار افزایش یافته اند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استودیو گفتگوی ویژه خبری در تکمیل گفته های استاندار آذربایجان شرقی گفت: جمعیت مازاد روستاها، افرادی هستند که بصورت فصلی درآنجا ساکن هستند و باقی سال را در شهرها به سر می برند .

با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند.

تابش از تامین اعتبار برای اسکان دائم آسیب دیدگان خبر داد و افزود: تاکنون بانک مرکزی 200 میلیارد تومان به منظور وام به بانک های عامل تزریق کرده و 100 میلیارد تومان هم بصورت بلاعوض تامین مالی شده که 50% آن به حساب ها واریز شده.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زمان تقریبی پایان کار واحدهای تعمیری را 22 بهمن 98 و احداث واحدهای دائمی را تیرماه سال آینده عنوان کرد.

تابش در خصوص سیل زدگان کشور گفت: 70 هزار واحد تعمیراتی در 23 استان داشتیم که کار همه این تعداد به اتمام رسیده و ساکنان آن مستقر شده اند.

هادی حق شناس استاندار گلستان در ارتباط تصویری از این استان با گفتگوی ویژه خبری در خصوص آخرین وضعیت مناطق سیل زده این استان گفت: هنوز مشغول لایروبی مناطق هستیم که عید امسال دستخوش سیل قرار گرفتند .

احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی 5 کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می رسد.

البته برای سال آینده هم اعتباراتی دیده شده تا لایروبی برخی مناطق انجام شود.

او ادامه داد: در بخش لایروبی، حوزه گرگان رود، قره سو و خلیج گرگان پیمانکاران مشغول کارند، در حوزه اترک هم بدنبال پیمانکار هستیم روی هم رفته کل هزینه و اعتبار لازم جهت لایروبی همه مناطق را می توان 300 میلیارد تومان عنوان کرد.

حق شناس از پیشرفت 70% پروژه لایروبی سد نرم آب خبر داد و افزود: می توان امیدوار بود که با تزریق اعتبار لازم حدود 7 ماه آینده پروژه مخزن این سد به اتمام برسد.

استاندار گلستان در خصوص مشکلات کشاورزان این استان گفت: در بخش اعتبارات بلاعوض 136 میلیارد تومان پول به حساب آمد و تا امروز حدود 96 میلیارد تومان تخصیص یافته است امید می رود ظرف مدت 20 روز آینده مابقی اعتبارات پرداخت گردد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استودیو گفت: در استان گلستان عملیات حدود 9 هزار و دویست واحد تعمیری پایان یافته از 7700 واحد احداثی حدود 7500 واحد به بانک معرفی شده اند.

تابش آمار کلی واحدهای احداثی کل کشور را 65000 واحد عنوان کرد و افزود: واحدهای تعمیراتی کل کشور هم حدود 70 هزار واحد می باشد که در استانهای لرستان گلستان، خوزستان بصورت همزمان و برابر در حال پیشرفت هستند .

او ادامه داد: از 65 هزار واحد احداثی حدود 50 هزار واحد به بانک معرفی شده که از این تعداد 40 هزار واحد بتن ریزی شده است.

 تابش از پرداخت رقم کل 94 میلیون تومان کمک هزینه برای هر واحد آسیب دیده شهری در مناطق زلزله و سیل زده خبر داد و گفت: اگر مالکان بلند پروازی کنند باید خودشان هم هزینه نمایند.

مردم باید خودشان هم آورده داشته باشند.

موسی خادمی استاندار لرستان در دیگر ارتباط تصویری از این استان، گفت: نظر به مصوبات دولت درخصوص پرداخت تسهیلات به باغات خسارت دیده حادثه سیل باید گفت: ارزش باغ آبخیز با باغهای سیب و دیگر میوه ها متفاوت است اما از آنجا که این مصوبه کلی می باشد ممکن در برخی موارد نتواند کل خسارت را جبران کند.

البته قصد دولت هم جبران همه خسارت نیست و فقط کمک هزینه جبران خسارت مدنظر می باشد.

او از پرداخت 41 میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان استان لرستان خبر داد و افزود: حدود 4 میلیارد تومان دیگر هم آماده پرداخت می باشد البته رقم کل تسهیلات بلاعوض برآورد شده حدود 125 میلیارد تومان است جای امیدواریست ظرف مدت 2 هفته آینده همه خسارت های برآورد شده پرداخت گردد.

استاندار لرستان همچنین به پرداخت 13/5 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به کشاورزان خبر داد و گفت: پروژه های لایروبی هم در مناطق خسارت دیده آغاز شده علی رقم اینکه منابع مورد نیاز برای 120 نقطه پرخطر حدود 1000 میلیارد تومان برآورد شده اما تا کنون منابع مالی کافی بر ما اختصاص نیافته است.

فاضل عبیات معاون عمرانی استانداری خوزستان دردیگر ارتباط تصویری از اهواز با این برنامه گفت : پروژه 250 کیلو متری سیل بند درکناره رودخانه آغاز شده و حدود 70 کیلو متر در شهرستان های شوش ، شوشتر و اهواز احداث شده است.

او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.

عبیات در خصوص رسیدگی به پرونده های کشاورزی استان خوزستان گفت: از مجموع 23 هزار و پانصد و چهل و یک پرونده 18 هزار و پانصدو نه پرونده تایید نهایی و مسئول پرداخت تسهیلات شده اند.

پرونده های باقیمانده هم هفته آینده رفع اشکال و پرداخت 50 درصدی به آنها انجام خواهد شد.


کلید واژه ها: آذربایجان شرقی - آوار برداری - آذربایجان - زلزله - گفتگوی ویژه خبری - مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی - مناطق زلزله زده - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی - زلزله زده - میلیارد تومان - اسکان - بنیاد مسکن انقلاب اسلامی - استاندار آذربایجان شرقی - برنامه گفتگوی ویژه خبری - زلزله زدگان - هایی - واحد - زلزله آذربایجان شرقی - بنیاد مسکن - تابش - شرقی - بنیاد مسکن انقلاب - آوار - مناطق - تامین - زلزله آذربایجان - میلیارد - استفاده - اسکان اضطراری - انقلاب اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
احتمال برقراری سفر ریلی تهران استانبول در نوروز 99

خبر خوش راه آهن/ احتمال برقراری سفر ریلی تهران استانبول؛ نوروز 99

فروش 206 تیپ 2 و سه محصول دیگر از فردا (16 آذر 98) + جدول

قیمت گوجه فرنگی 9 هزار تومان شد + جدول

نام نویسی مسکن ملی در پنج استان دیگر؛ از شنبه

یارانه چهارشنبه واریز می شود

زمان پرداخت مرحله بعدی یارانه ها مشخص شد + جزییات

توطئه های آمریکا در ناآرامی های اخیر کشور/ بی اثر شدن نقشه دشمنان با حضور خودجوش مردم

اناربیج ، خورشت فسنجان گیلانی

ویدیو| تاج: صراحتا اعلام می کنم مبلغ قرارداد ویلموتس 3 میلیون دلار نیست

بررسی سمند ef7 و آشنایی بیشتر با نقاط ضعف و قوت این خودرو

صداوسیما؛ آموزش پخت کیک با تزیین ورق طلا! +فیلم

تیم اقتصادی دولت در جلسه غیر علنی مجلس

گزارش مهم زنگنه از نشست اوپک

سلطانی فر: پرداخت 60 میلیون تومان حقوق به ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک

مرکز ثبت اطلاعات حوزه تعاونی ها تشکیل شود

خبر خوش راه آهن برای سفرهای نوروزی امسال / احتمال برقراری سفر ریلی تهران- استانبول

قیمت عمده فروش انواع میوه و صیفی/ گوجه 9 هزار تومان + جدول

این سوغاتی ها را هرگز به خانه نبرید!

جذب فوری مدیر فنی و مهندسی

سهمیه تهرانی ها از طرح ملی مسکن چند واحد است؟

قیمت دلار یک هفته ای چقدر بالا رفت؟

بیشترین شکایت های مردمی در خصوص افزایش کرایه بار

اعلام سهمیه بنزین معلولان + جزییات

پرداخت 60 میلیون تومان حقوق به ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک

مسئولان از ده ها وعده حداقل به چند مورد عمل کنند

یارانه نقدی کی واریز می شود؟

دولت به اجبار یارانه معیشتی پرداخت می کند/ در اتفاقات اخیر شاهد اعتماد دوطرفه مردم و دولت بودیم

ماجرای وابستگی کشور به بذر چغندرقند فرانسه

کشاورزان «دیری» از هستی ساقط شده اند/بانک کشاورزی مدارا کند

نتایج خوبی از نشست اوپک حاصل شد/جلسه فوق العاده تا 4 ماه آینده

تقاضای نفت هند سال آینده صعودی می شود

آیا از «کریر» به جای صندلی ماشین کودک می توان استفاده کرد؟

جزییات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ یورو و پوند افزایش یافت رسانه 7 | اخبار ارز و سکه

معنا و مفهوم دقیق 16 رقم روی کارت های بانکی

تقاضا در بازار سکه و طلا در چه وضعی است؟

استخدام چند ردیف شغلی در موسسه آموزشی معتبر

نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با معاون وزارت اقتصاد و دارایی و مدیران عامل بانکهای صنعت و معدن ، تجارت ، ملت و ایران و اروپا

تا آخر سال هر ماه یک ایستگاه مترو را افتتاح می کنیم

آغداشلو: استعدادهای جوان در غوغای فرمالیسم گم می شوند

تقاضای نفت هند سال آینده صعودی می شود

پیش بینی وضعیت دلار در سال آینده

قوه قضاییه با نمایندگان دروغ گو در مجلس برخورد کند

خبر خوش برای بازنشستگان

نتایج خوبی از نشست اوپک حاصل شد/ برگزاری جلسه فوق العاده تا 4 ماه آینده

بازدید رییس شورای شهر تهران از نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب

کشف 3 میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی

استخدام ایران کیش رسانه 7 | اخبار ارز و سکه

با 4000 یورو در اروپا چه خودرویی می توان خرید؟

فروش صندلی اتوبوس های پایتخت

جلوگیری از واردات کالاهای مشابه ساخت داخل راهکار رونق تولید

بررسی «مالیات بر عایدی سرمایه» در برنامه «مناظره»

وضعیت خطرناک یک مخزن سوخت، 100 برج بالای 12 طبقه و 16 بیمارستان در تهران

فرهیختگان رهبری مطالبات قانونی مردم را به عهده بگیرند | اخبار ایران و جهان

نوسانات نرخ ارز باعث سرمایه گذاری کاذب در اقتصاد کشور می شود

زاغه رنگی هند + تصاویر

یدک کشیدن سیلندرهای گاز درخیابان ها+فیلم

استخدام طراح سایت مسلط به jomla و ورد پرس در تهران

کاهش 30 درصدی سطح اشغال هتل های

استخدام کارشناس فروش نرم افزار پزشکی خانم در تسکا صنعت

فروش 206 تیپ 2 و سه محصول دیگر از فردا (16 آذر 98) + جدول

10 درصدی شعب بانک های ادغامی حذف می شوند

فرهیختگان رهبری مطالبات قانونی مردم را به عهده بگیرند

کشف 3 میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی

اجرای طرح سند توسعه اقتصاد در 10 روستای دامغان

قیمت کالای اساسی در مهر 98 نسبت به مهر 97 چقدر تغییر کرد + جدول

رکوردزنی آرامکو/ ارزش شرکت 1.7 تریلیون دلار شد

مسائل بیش از 90 درصد روستاهای قزوین را پیگیری کردم

ارتقای شاخص های ایمنی در صنعت مس ایران

زنگنه: مذاکرات خوبی در نشست 177 اوپک انجام شد

لاستیک سنگین را احتکار نمی کنیم/ 60 درصد سود لاستیک در جیب دلال رسانه 7 | اخبار ارز و سکه

صندلی اتوبوس های پایتخت فروشی می شود

قیمت کالای اساسی در مهر 98 نسبت به مهر 97 چقدر تغییر کرد + جدول

بخش معدن باید در جهت کاهش حوادث با شرایط روز منطبق باشد

جزییات فرایند آزمون سنجش شخصیت

کاهش نسبی قیمت طلا در بازار جهانی/ هر اونس 1474.2 دلار

لزوم کاهش 10 درصدی شعب بانک های ادغامی

بهره برداری از میدان تره بار مرکزی شیبان ، بزودی

صندلی اتوبوس های پایتخت فروشی می شود

یدک کشیدن سیلندرهای گاز درخیابان ها/ اتلاف وقت مردم در صف ها+فیلم

آخرین فرصت کارگروه مبارزه با قاچاق لوازم خانگی به فروشندگان رسانه 7 | اخبار ارز و سکه

ایران سهم 25 درصدی از بازار واردات عراق دارد/ رایزن بازرگانی در بصره مستقر شد

3هزار متخصص تجهیزات پزشکی بیکار در کشور

استیضاح حق مجلس است، چرا باید نگران باشم؟

قانون گذاران نروژی خواستار قطع کمک ها به رام الله شدند

ماجرای دپوی برنج های وارداتی +سند

وضعیت خطرناک یک مخزن سوخت، 100 برج بالای 12 طبقه و 16 بیمارستان در تهران

عوامل موثر در امید به زندگی

مکمل سوخت و روغن خودرو را چند بخریم؟

کاهش فساد با حضور حسابرسان داخلی دستگاه ها

کشف سه میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی

واردات 1٫9 میلیارد دلار واردات کالای اساسی در مهر و آبان

امام جمعه خلخال: نسل جوان معترض بی عدالتی در جامعه است

دستاوردهای مثبت اقتصادی آذربایجان غربی مرهون تلاش بخش خصوصی است

رونق اقتصادی کشور در گرو حمایت از بخش خصوصی است

ماجرای دپوی برنج های وارداتی

واردات 1.9 میلیارد دلار واردات کالای اساسی در مهر و آبان

کشف سه میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی

رشد باورنکردنی فروش خودروهای پلاگین هیبرید در اروپا

ثبت نام طرح ملی مسکن در 5 استان از شنبه

اعتبار اسکان دائم زلزله زدگان آذربایجان شرقی تامین شد

اعتبار اسکان دائم زلزله زدگان آذربایجان شرقی تامین شد