مطالب مرتبط:
اعتبار اسکان دائم زلزله زدگان آذربایجان شرقی تامین شد
اتمام ساخت واحدهای مسکونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا پایان سال
اتمام ساخت واحدهای مسکونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا پایان سال
اتمام ساخت واحدهای مسکونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا پایان سال رسانه 7 | اخبار اقتصاد
بازدید «شهریاری» از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی
-205 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 آذر 1398 ساعت 00:552019-11-22اقتصادي

اعتبار اسکان دائم زلزله زدگان آذربایجان شرقی تامین شد


رییس بنیاد مسکن از تامین اعتبار برای اسکان دائم زلزله زدگان اخیر خبر داد و افزود: تاکنون بانک مرکزی 200 میلیارد تومان به منظور وام به بانک های عامل تزریق کرده و 100 میلیارد تومان هم بصورت بلاعوض تامین مالی شده که 50% آن به حساب ها واریز شده است.

- ": علیرضا تابش در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این که در زلزله آذربایجان شرقی خانه هایی که از طرح ویژه ما استفاده کرده بودند سالم مانده اند افزود: زلزله اخیر شمال شرق کشور عمدتاً تخریب هایی در سازه های غیر مهندسی و غیر فنی ایجاد کرد.

او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود 3 هزار واحد احداثی و 1500 واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است.

 تابش تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته اولین اقدام امدادی ما آوار برداری از واحدهای تخریب شده بود که حدود 700 واحد مشمول این طرح می شوند.

در آوار برداری های شتاب زده عمل نمی کنیم زیرا آوار برداری باید به گونه ای باشد که بخشی از مصالح و زیر ساخت های ساختمان ها قابل استفاده باشد.

برای این امر هم ماشین آلات کافی به تعداد تقریبی 200 ماشین در محل مستقر کرده ایم .

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در شرایط فعلی آمادگی سرعت بخشیدن به آوار برداری وجود دارد پس ازآن هم باید عملیات احداث به سرعت انجام پذیرد.

 تابش افزود: اسکان موقت در مناطق زلزله زده شمال شرق کشور به دو شیوه امکان پذیر است اول به کسانی که در شروع یا همان مناطق دارای اقوام بودند و برایشان امکان اسکان در خانه اقوام وجود داشت 10 میلیون تومان دریافت نمودند تا بدنبال اجاره مسکن بروند قسط دوم این امر را هم پس از استقرار دریافت می کنند.

او در پرداختن شیوه دوم گفت: این شیوه به آنهایی مربوط می شود که کسی را ندارند به این اشخاص اتاقک هایی تحویل می شود که تا این لحظه حدود 200 واحد از این اتاقک هایی طراحی و نصب گردیده است.

به نظر می رسد به بیش از این تعداد اتاقک نیازی باشد اگر هم متقاضی مازاد وجود داشت امکان نصب اتاقک بیشتر وجود دارد.

 تابش در خصوص چادر نشینان زلزله زده شمال شرق کشور خاطر نشان کرد: اینکه تعدادی چادرنشین هستند بستگی به نوع ثبت در خواستشان دارد اگر از ما اتاقک خواستند برایشان آماده می کنیم بنابراین گمان نمی کنم دیگری کسی در چادر به سر ببرد.

محمدرضا پور محمدی استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط زنده تصویری از این استان با برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: مرحله اسکان اضطراری با مشارکت سازمان های ذیربط انجام گرفته و میتوان ادعا کرد اکثر آسیب دیدگان تعیین تکلیف شده اند و شاید حدود 90% از آسیب دیدگان پذیرفته اند که 10 میلیون تومان کمک بلاعوض را دریافت و نزد خویشانشان زندگی کنند .

برای 15% باقیمانده هم اتاقکهای طراحی شده بنیاد مسکن و کانکس های اهدایی تهیه و داده شده است.

او افزود: آندسته از افرادی که در چادر زندگی می کنند یا 3 میلیون تومان اولیه را دریافت کرده اند و باید چادر را جمع کنند تا 7 میلیون تومان باقیمانده را دریافت نمایند گفتنی است چادر یا اسکان اضطرای به کسانی تحویل داده می شود که احراز سکونت آنها در میانه ، سراب و مناطق آسیب دیده انجام شده باشد.

پورمحمدی تصریح کرد: وسایل گرمایشی به تعداد و اندازه کافی میان آسیب دیدگان تقسیم شده است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: طبق آخرین آمار تاکنون 830 نفر کمک هزینه های اولیه را دریافت کرده و حدود 1000 نفر هم تعیین تکلیف شده اند و در روزهای آتی مبلغ کمک هزینه به حسابشان واریز خواهد شد.

پورمحمدی در خصوص دام های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود 30 جایگاه برای دام های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می باشد.

او ابراز امیدواری کرد: ظرف حداکثر هفته آینده تعیین تکلیف و سامان یافتن آسیب دیدگان زلزله و سیل مناطق میانه و سراب به سرانجام خواهد رسید البته این زمان به شرطی مقرر خواهد بود که شرایط اسکان دائم ساکنین روستاها احراز گردد وگرنه افرادی که ساکن آن مناطق نبوده مشمول این طرح نخواهند بود زیرا روستاهایی بوده که قبل از حادثه 14 خانوار داشته اند و پس از حادثه به 32 خانوار افزایش یافته اند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استودیو گفتگوی ویژه خبری در تکمیل گفته های استاندار آذربایجان شرقی گفت: جمعیت مازاد روستاها، افرادی هستند که بصورت فصلی درآنجا ساکن هستند و باقی سال را در شهرها به سر می برند .

با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند.

تابش از تامین اعتبار برای اسکان دائم آسیب دیدگان خبر داد و افزود: تاکنون بانک مرکزی 200 میلیارد تومان به منظور وام به بانک های عامل تزریق کرده و 100 میلیارد تومان هم بصورت بلاعوض تامین مالی شده که 50% آن به حساب ها واریز شده.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زمان تقریبی پایان کار واحدهای تعمیری را 22 بهمن 98 و احداث واحدهای دائمی را تیرماه سال آینده عنوان کرد.

تابش در خصوص سیل زدگان کشور گفت: 70 هزار واحد تعمیراتی در 23 استان داشتیم که کار همه این تعداد به اتمام رسیده و ساکنان آن مستقر شده اند.

هادی حق شناس استاندار گلستان در ارتباط تصویری از این استان با گفتگوی ویژه خبری در خصوص آخرین وضعیت مناطق سیل زده این استان گفت: هنوز مشغول لایروبی مناطق هستیم که عید امسال دستخوش سیل قرار گرفتند .

احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی 5 کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می رسد.

البته برای سال آینده هم اعتباراتی دیده شده تا لایروبی برخی مناطق انجام شود.

او ادامه داد: در بخش لایروبی، حوزه گرگان رود، قره سو و خلیج گرگان پیمانکاران مشغول کارند، در حوزه اترک هم بدنبال پیمانکار هستیم روی هم رفته کل هزینه و اعتبار لازم جهت لایروبی همه مناطق را می توان 300 میلیارد تومان عنوان کرد.

حق شناس از پیشرفت 70% پروژه لایروبی سد نرم آب خبر داد و افزود: می توان امیدوار بود که با تزریق اعتبار لازم حدود 7 ماه آینده پروژه مخزن این سد به اتمام برسد.

استاندار گلستان در خصوص مشکلات کشاورزان این استان گفت: در بخش اعتبارات بلاعوض 136 میلیارد تومان پول به حساب آمد و تا امروز حدود 96 میلیارد تومان تخصیص یافته است امید می رود ظرف مدت 20 روز آینده مابقی اعتبارات پرداخت گردد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استودیو گفت: در استان گلستان عملیات حدود 9 هزار و دویست واحد تعمیری پایان یافته از 7700 واحد احداثی حدود 7500 واحد به بانک معرفی شده اند.

تابش آمار کلی واحدهای احداثی کل کشور را 65000 واحد عنوان کرد و افزود: واحدهای تعمیراتی کل کشور هم حدود 70 هزار واحد می باشد که در استانهای لرستان گلستان، خوزستان بصورت همزمان و برابر در حال پیشرفت هستند .

او ادامه داد: از 65 هزار واحد احداثی حدود 50 هزار واحد به بانک معرفی شده که از این تعداد 40 هزار واحد بتن ریزی شده است.

 تابش از پرداخت رقم کل 94 میلیون تومان کمک هزینه برای هر واحد آسیب دیده شهری در مناطق زلزله و سیل زده خبر داد و گفت: اگر مالکان بلند پروازی کنند باید خودشان هم هزینه نمایند.

مردم باید خودشان هم آورده داشته باشند.

موسی خادمی استاندار لرستان در دیگر ارتباط تصویری از این استان، گفت: نظر به مصوبات دولت درخصوص پرداخت تسهیلات به باغات خسارت دیده حادثه سیل باید گفت: ارزش باغ آبخیز با باغهای سیب و دیگر میوه ها متفاوت است اما از آنجا که این مصوبه کلی می باشد ممکن در برخی موارد نتواند کل خسارت را جبران کند.

البته قصد دولت هم جبران همه خسارت نیست و فقط کمک هزینه جبران خسارت مدنظر می باشد.

او از پرداخت 41 میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان استان لرستان خبر داد و افزود: حدود 4 میلیارد تومان دیگر هم آماده پرداخت می باشد البته رقم کل تسهیلات بلاعوض برآورد شده حدود 125 میلیارد تومان است جای امیدواریست ظرف مدت 2 هفته آینده همه خسارت های برآورد شده پرداخت گردد.

استاندار لرستان همچنین به پرداخت 13/5 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به کشاورزان خبر داد و گفت: پروژه های لایروبی هم در مناطق خسارت دیده آغاز شده علی رقم اینکه منابع مورد نیاز برای 120 نقطه پرخطر حدود 1000 میلیارد تومان برآورد شده اما تا کنون منابع مالی کافی بر ما اختصاص نیافته است.

فاضل عبیات معاون عمرانی استانداری خوزستان دردیگر ارتباط تصویری از اهواز با این برنامه گفت : پروژه 250 کیلو متری سیل بند درکناره رودخانه آغاز شده و حدود 70 کیلو متر در شهرستان های شوش ، شوشتر و اهواز احداث شده است.

او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.

عبیات در خصوص رسیدگی به پرونده های کشاورزی استان خوزستان گفت: از مجموع 23 هزار و پانصد و چهل و یک پرونده 18 هزار و پانصدو نه پرونده تایید نهایی و مسئول پرداخت تسهیلات شده اند.

پرونده های باقیمانده هم هفته آینده رفع اشکال و پرداخت 50 درصدی به آنها انجام خواهد شد.


کلید واژه ها: آذربایجان شرقی - آوار برداری - آذربایجان - زلزله - گفتگوی ویژه خبری - مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی - مناطق زلزله زده - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی - زلزله زده - میلیارد تومان - اسکان - بنیاد مسکن انقلاب اسلامی - استاندار آذربایجان شرقی - برنامه گفتگوی ویژه خبری - زلزله زدگان - هایی - واحد - زلزله آذربایجان شرقی - بنیاد مسکن - تابش - شرقی - بنیاد مسکن انقلاب - آوار - مناطق - تامین - زلزله آذربایجان - میلیارد - استفاده - اسکان اضطراری - انقلاب اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
چین به آرامی تولید نفت در ایران را افزایش می دهد

بازرسی بیش از یک هزار و 500 واحدهای صنفی در تربت حیدریه/ ثبت 8 پرونده گران فروشی در مه ولات

بازرسی بیش از یک هزار و 500 واحدهای صنفی در تربت حیدریه/ ثبت 8 پرونده گران فروشی در مه ولات

صدور 285 مجوز گردشگری در فارس

صدور 285 مجوز گردشگری در فارس

دخل و خرج دولت همچنان در گروی نفت

لابی ثروتمندان در فرارهای مالیاتی قدرتمندتر از دولت است

استخدام صندوقدار خانم در رستوران خانم عمو

استخدام سالن کار در رستوران خان عمو

استخدام مهندس فروش با حداقل مدرک لیسانس مکانیک، شیمی و صنایع

آدرس جایگاههای سی ان جی در تهران

ساخت 25 هزار مسکن ملی در اطراف تهران

یک سوم معوقات مالیاتی متعلق به 100 نفر است

ساخت 25 هزار مسکن ملی در اطراف تهران

وضع عوارض 160 میلیارد دلاری آمریکا بر کالاهای چینی در آستانه کریسمس

آدرس جایگاههای سی ان جی در تهران

اجرای کدام استاندارد برنج به تعویق افتاد؟

نفت در بازار جهانی ارزان شد

راهکار مقابله با تجهیزات پزشکی تقلبی و قاچاق

توزیع 43 هزار و 138 تن نهاده دامی در همدان

واردات 2 میلیون دلاری بُز به کشور

اجرای کدام استاندارد برنج به تعویق افتاد؟

نمود توانمندی های فعالان دانش بنیان منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه فن بازار گیلان

رشد بودجه عمرانی کردستان 6 برابر میانگین کشوری

نوآوری در محصولات بیمه ای دوای درد فعلی صنعت بیمه

مردم در بن بست گرانی اجاره و خرید مسکن

تنوع بخشی تامین منابع مالی معادن در دستور کار

نشست تخصصی گردشگری کشور های عضو اکو

شناسایی عوامل موثر بر سرمایه گذاری در بخش گردشگری کشور های عضو اکو

شناسایی عوامل موثر بر سرمایه گذاری در بخش گردشگری کشور های اکو

راهنمای خرید به صرفه ترین هاردهای اکسترنال در بازار ایران+قیمت

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری با ترفند دریافت رمز دوم یکبار مصرف

شروع فاز چهارم ثبت نام طرح ملی مسکن

ترفند های مالی موثر برای مدیریت زندگی تان

ثبت مستقیم درخواست درگاه پرداخت اینترنتی متصل به حساب های سپهری از سامانه «ای نماد» عملیاتی شد

تنوع بخشی تامین منابع مالی معادن در دستور کار

یرودینامیک ترین اتومبیل جهان+ عکس

ایران، بهشت مالکان خانه های خالی

تراریخته بالاخره خوب است یا بد؟

افزایش اعتبارات نوسازی مدارس در لایحه پیشنهادی بودجه 99

پول مارک ویلموتس توسط یک پتروشیمی در ماهشهر پرداخت شده است!

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست

یارانه آذر ماه واریز شد

فروشِ از دم قسطِ اموال مازاد بانک ها در بورس طی 1 ماه آینده

افزایش اعتبارات نوسازی مدارس در لایحه پیشنهادی بودجه 99

حذف آهک پاشی در فرآیند ضدعفونی مخازن زباله کلانشهر مشهد

درآمد حاصل از صادرات نفت در بودجه 99 واقعی نیست

یارانه آذر ماه واریز شد

روزنامه ابرار اقتصادی : پنجشنبه 21 آذر 1398

از پرداخت تسهیلات بدون کارآفرینی تا اطلاع نداشتن مدیران از طرح توسعه پایدار روستایی

رصد تراکنش های بانکی راه مقابله با حساب های اجاره ای و فرار مالیاتی

علی ابک برداشت چغندر در سمنان

کار بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده لرستان امسال تمام می شود

با وام مسکن چند متر خانه می توان خرید؟

موانع صادراتی ایران به عراق

تجارت بین آمریکا و روسیه در دوره ترامپ افزایش یافت

غفلت ایران از بازار گاز 2.2میلیاردنفری

آرامکو 15 درصد بیش از مقدار تصویب شده سهام خواهد فروخت

مسکن سیل زدگان تا قبل از عید تحویل می شود

قیمت هر کیلو ورق سیاه در بازار محصولات فولادی

مایع ظرفشویی در فروشگاه ها چند قیمت است؟

برای خرید فشار سنج چقدر هزینه کنیم؟

قیمت انواع شیر پاستوریزه

بادمجان در غرفه های تره بار کیلویی چند؟

هشدار درباره تأمین سوخت زمستانی کسبه بازار

همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل بین المللی، بایدها و نبایدها | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

نخستین کشتی حامل کالای اساسی در بندر بوشهر پهلو گرفت

اطلاعیه بانک ملی مازندران در خصوص فعالسازی رمز یکبار مصرف

ایمن سازی1000روستای کشور با تخصیص746میلیارد تومان اعتبار

رکورد تولید و فروش داخلی PET در صنعت پتروشیمی شکسته شد/ صادرات PET ایران از سرگرفته شد

آموزش مهارت «مدیریت مصرف آب» در کرمان/اتلاف 36 هزار میلیارد انرژی در استان

کوهسرخ سی امین شهرستان خراسان رضوی شد

رکورد تولید و فروش داخلی PET در صنعت پتروشیمی شکسته شد/ صادرات PET ایران از سرگرفته شد

نمایشگاه حمل و نقل هوشمند در هانگژو (+تصاویر)

اخبار پربازدید اقتصادی چهارشنبه 20 اذر

آموزش مهارت «مدیریت مصرف آب» در کرمان/اتلاف 36 هزار میلیارد انرژی در استان

ترفند های کاربردی برای خرج کردن صحیح پول هایتان!

یارانه آذر ماه امشب واریز و قابل برداشت شد

نامه تشکل های دانشجویی اصفهان به رییس مجلس؛ جایگاه مجلس در تصمیم سازی کلان کشور مشخص شود

رونمایی از مرسدس ای ام جی GLA 35 مدل 2021

65000 واحدمسکونی درسیل فرورین ماه در کشور تخریب شد

سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان در استان مرکزی اجرایی شود

سالها درآمد نفت را صرف ایجاد تورم کردیم

ماجرا چیه| هفت خوان یا هفتادخوان تولید!

سرخط فارس| آزادی قاچاقچیان کتاب با یک فیش حقوقی!

کار بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده لرستان امسال تمام می شود

موافقت صندوق بین المللی پول با پرداخت 5.5 میلیارد دلار به اوکراین

اعتبار میلیاردی برای ساخت خط انتقال آب سد البرز

ماشین چاپ اسکناس دنیا در آستانه ورشکستگی!

بورس آسیا صعود کرد، ژاپن سقوط!

بورس نباید اقلیتی باشد

کار بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده لرستان امسال تمام می شود

40 درصد متقاضیان مشمول طرح ملی مسکن نیستند

کسری بودجه آمریکا درماه نوامبر به 209 میلیارد دلار رسید

درج قیمت اجباری شد پویش «بدون قیمت نخرید» به راه افتاد + سند

استعداد های عصر جدید طاقچه بالا می گذارند

نخستین کشتی حامل کالای اساسی در بندر بوشهر پهلو گرفت

قیمت کالاها نباید بر اساس «خریدار» تعیین شود

کاهش 66.7 درصدی صادرات سیگار طی 7 ماهه + جدول

نامه تشکل های دانشجویی اصفهان به رییس مجلس؛ جایگاه مجلس در تصمیم سازی کلان کشور مشخص شود

اعتبار اسکان دائم زلزله زدگان آذربایجان شرقی تامین شد

اعتبار اسکان دائم زلزله زدگان آذربایجان شرقی تامین شد