مطالب مرتبط:
نظر مجلس خبرگان درباره فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی از زبان سید احمد خاتمی
تسلط دشمن از طریق شبکه های اجتماعی بر افکار عمومی جامعه
توضیحِ نظرِ خبرگان درباره شبکه های اجتماعی
سیداحمد خاتمی درباره مصوبه خبرگان در مورد شبکه های اجتماعی: قانون نبود توصیه بود
توضیح سیداحمد خاتمی در خصوص نظر مجلس خبرگان درباره فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 آذر 1398 ساعت 07:552019-11-22اقتصادي

عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی باعث ضرر مالی گسترده نمایش ها شده است


طی سال های اخیر، تبلیغات گروه های تئاتری از شکل سنتی فاصله گرفته و بیش از هر چیز به اینستاگرام و تلگرام متکی بوده است.

در پی قطع ناگهانی اینترنت و تعطیلی یک هفته ای شبکه های اجتماعی، - بحران تبلیغات و در پی آن، بحران نبود تماشاگر، دامن صدها تئاتر را گرفته است.

در بروز بحران های سراسری این چنینی در کشور، گروه های تئاتری چگونه باید بدون تبلیغات، اجرایشان را همچنان استوار نگاه دارند و از فروپاشی گسترده اقتصاد تئاتر جلوگیری کنند؟ آیا وزارت ارشاد و اداره کل هنرهای نمایشی راهکارهایی را برای حمایت از خانواده تئاتر در این بحران ها مدنظر دارند؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، با بروز ناآرامی های سراسری در کشور پس از افزایش قیمت بنزین، اینترنت قطع و با اختلال مواجه شد و از روز شنبه (25 آبان) تا امروز (جمعه 1 آذر) شبکه های اجتماعی و پیام رسان از جمله اینستاگرام قطع بوده اند.

اتفاقی که تئاتر کشور را با بحران تبلیغات روبه رو کرد.

طی سال های اخیر، تبلیغات گروه های تئاتری از شکل سنتی فاصله گرفته و بیش از هر چیز به اینستاگرام و تلگرام متکی بوده است.

عکس، پوستر، تیزر و حتی لینک مستقیم به صفحات فروش بلیت نمایش ها از طریق پست و استوری هایی انجام می شد که نه تنها هزینه های به مراتب کمتری برای گروه نمایشی داشت، بلکه جای چاپ و توزیع هزاران هزار برگه کاغذی پوستر، تراکت و بروشور را هم می گرفت که برای بسیاری از دوست داران محیط زیست اتفاقی فرخنده محسوب می شد.

اما در پی قطع ناگهانی اینترنت و تعطیلی یک هفته ای شبکه های اجتماعی، بحران تبلیغات و در پی آن، بحران نبود تماشاگر، دامن صدها تئاتری که در سراسر کشور روی صحنه اند را گرفته است.

مدیرعامل سایت تیوال در گزارشی "که روز چهارشنبه (29 آبان) در خبرگزاری ایلنا منتشر شد از کاهش 70 درصدی فروش بلیت در این وبسایت خبر داد که از مهم ترین مراجع فروش اینترنتی بلیت تئاتر محسوب می شود؛ مدیران دو تماشاخانه خصوصی عمارت نوفل لوشاتو و تئاتر مستقل تهران نیز از افت محسوس تماشاگران تئاترهای این سالن ها، ضررهای مالی قابل توجه نمایش ها و تصمیم گروه ها به تعطیلی موقت یا کامل نمایش هایشان به دلیل از دست رفتن تمامی امکان های تبلیغاتی شان گفتند.

حالا سوال این است که در بروز بحران های سراسری این چنینی در کشور و پیامدهای غیرمنتظره اش، گروه های تئاتری چگونه باید بدون تبلیغات، اجرایشان را همچنان استوار نگاه دارند و از فروپاشی گسترده اقتصاد تئاتر جلوگیری کنند؟ آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی فرهنگ و هنر و همچنین اداره کل هنرهای نمایشی راهکارهایی را برای حمایت از خانواده تئاتر در این بحران ها مدنظر دارند؟ راهکارهایی تبلیغاتی که صرفا متکی به فضای مجازی نباشند و خانواده فرهنگ و هنر بتوانند از فضای شهری و امکانات تبلیغاتی دولتی هم با صرف هزینه های اندک استفاده کنند.

برای بررسی این مساله و نقش فضای مجازی در تبلیغ نمایش ها با مسعود دلخواه، عباس غفاری و مرتضی اسماعیل کاشی که این روزها (به ترتیب) نمایش های هیچ چیز جدی نیست را در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر، نمایش سگدو در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر و پنجاه، پنجاه را در تماشاخانه هیلاج روی صحنه دارند، گفتگو کردیم.

تبلیغ بدون فضای مجازی، اصلا برای تئاتر امکان پذیر نیست؛ تماشاگران تئاتر با قطع شدن شبکه های اجتماعی اصلا از جزییات اجراهای شهر تهران خبر ندارند مسعود دلخواه (کارگردان و مدرس تئاتر) در گفتگو با ایلنا، با تاکید بر اینکه شرایط اجتماعی کنونی، قطعی اینترنت و شبکه های اجتماعی آسیبی جدی به فعالیت های فرهنگی و هنری وارد کرده ، تصریح می کند: در این یک هفته امکان اطلاع رسانی گروه های نمایشی به صفر رسیده است؛ بنابراین همه گروه های تئاتری از این ماجرا آسیب دیده اند به طوری که بعضی از آنها به دلیل نبود تماشاگر اجرایشان را دست کم تا روز یکشنبه هفته آینده (3 آذر) تعطیل کرده اند.

البته ما به اجرا ادامه می دهیم چون با اینکه تعداد تماشاگران مان به یک سوم رسیده اما به احترام همین چهل، پنجاه نفری که بلیت خریده اند باید روی صحنه برویم.

این کارگردان تئاتر که این روزها هیچ چیز جدی نیست را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه دارد، یادآور می شود: ما اینجا دو نوع آسیب داریم؛ یکی آسیب اقتصادی است که به طور مستقیم به تهیه کننده وارد می شود و دوم آسیب معنوی و افت روحیه بازیگران است که در نتیجه کاهش چشم گیر تعداد تماشاگر در سالن اتفاق می افتد.

ما تصمیم گرفته ایم حتی با وجود یک تماشاگر در سالن، ذره ای از کیفیت کار نکاهیم اما واقعیت این است که حضور تماشاگر در سالن بازیگر را سر ذوق می آورد.

دلخواه با تاکید بر اینکه تبلیغ بدون فضای مجازی، اصلا برای تئاتر امکان پذیر نیست خاطرنشان می کند: بعد از این اتفاق ها، داده ایم 10 هزار تراکت برایمان چاپ کنند که از این طریق مخاطب را به تئاتر دعوت کنیم چون تماشاگران تئاتر با قطع شدن شبکه های اجتماعی اصلا از جزییات اجراهای شهر تهران خبر ندارند.

با از کار افتادن شبکه های اجتماعی، دیگر تبلیغاتی در کار نیست.

چون در شهر جای و جایگاهی برای تبلیغات تئاتر نداریم که بخواهیم پوستر بچسبانیم یا گروه تئاتری پولی ندارد که بخواهد هزینه های گزاف اجاره بیلبورد شهری را بپردازد عباس غفاری هم که این روزها نمایش سگدو به کارگردانی او در سالن سایه مجموعه تئاترشهر روی صحنه است، به ایلنا می گوید: قطعی اینترنت در این چند روز نه تنها روی نمایش من، که بر فروش تمام تئاترها و حتی کنسرت ها و فیلم ها اثر منفی و جدی گذاشته است.

به طوری که برخی از تئاترها اجرایشان را به تعویق انداختند و آنها که روی صحنه بودند تصمیم به تعطیلی ادامه اجرا گرفتند.

غفاری از دوره ای یاد می کند که در نبود شبکه های اجتماعی، تبلیغات و فروش تئاتر به شکل سنتی انجام می شد و می گوید: تماشاگر پوستر یک نمایش را می دید و می آمد دم گیشه بلیت می خرید؛ اما الان این دوره ها گذشته و با به رشد فضای اینترنتی، نوع تبلیغات و حتی فروش بلیت تغییر کرده است و مخاطب برای اینکه بداند در کدام سالن، چه نمایشی اجرا می شود به فضای مجازی و سایت های فروش بلیت مراجعه می کند.

به گفته این کارگردان تئاتر، در یک هفته ای که با قطعی اینترنت و از دسترس خارج شدن شبکه های اجتماعی روبه رو بودیم، برخی از سایت های بلیت فروشی نتوانستند کار کنند و با اختلال مواجه بودند؛ از طرف دیگر با از کار افتادن شبکه های اجتماعی، دیگر تبلیغاتی در کار نیست.

چون در شهر جای و جایگاهی برای تبلیغات تئاتر نداریم که بخواهیم پوستر بچسبانیم یا گروه تئاتری پولی ندارد که بخواهد هزینه های گزاف اجاره بیلبورد شهری را بپردازد.

غفاری با اشاره به اینکه برای یک روز اجاره بیلبوردهای شهری باید میلیون ها تومان بپردازید، به تجربه خودش در این چند روز برای استفاده از فرصت تبلیغات شهری اشاره کرده و تصریح می کند: از طریق سازمان زیباسازی اقدام کردم که موافقت کردند تابلوی شهری رایگان در اختیارم قرار دهند؛ با این همه از من 5 میلیون تومان برای هزینه های چاپ و نصب خواستند.

می دانید که پرداخت این هزینه ها هرچقدر هم اندک باشد، باز برای گروه هایی مثل ما که تهیه کننده و سرمایه گذار ندارند بسیار دشوار است.

گروه هایی مانند ما از پس هزینه این بیلبوردها برنمی آیند و برای همین این بخش تبلیغات هم از تئاترها گرفته شده است.

در نتیجه چند جوره ضرر می کنیم؛ نه می توانیم تبلیغات داشته باشیم و نه فروش بلیت.

او با تاکید بر اینکه اتفاق هایی مانند آنچه در این یک هفته رخ داد، به کلیت تئاتر ضربه می زند، اظهار امیدواری می کند: کسانی که تصمیم گیر هستند و مسئولیت تئاتر را به عهده دارند، برای بهبود این شرایط فکر عاجلی کنند.

چون تنها درآمد اهالی تئاتر از همان فروش اندک گیشه است که در این چند روز با قطعی اینترنت به شدت کاهش یافته و حتی به صفر رسیده است.

و ادامه می دهد: اگر قطعی اینترنت ادامه یابد، مطمئن باشید سالن های خصوصی و حتی دولتی دیگر نمی توانند به فعالیت شان ادامه دهند.

چون همین الان هم بسیاری از تئاترها در سالن های خصوصی و حتی دولتی اجرایشان را به دلیل نبود تماشاگر تعطیل کرده اند.

تا زمانی که دسترسی به اینترنت نباشد مخاطب از تمدید نمایش ما مطلع نمی شود مرتضی اسماعیل کاشی کارگردان و بازیگر تئاتر هم به ایلنا از آسیبی می گوید که قطعی اینترنت و شبکه های اجتماعی در این یک هفته به اقتصاد تئاتر وارد کرده است و تاکید می کند: من مدت هاست که برای تبلیغ هیچ کدام از نمایش هایم، پوستر و تراکت چاپ نمی کنم؛ یعنی آن شکل تبلیغات سنتی را مدت هاست کنار گذاشته ام.

این طراح و کارگردان که این روزها نمایش پنجاه، پنجاه را در تماشاخانه هیلاج روی صحنه دارد، می گوید بلیت های شب های آینده این نمایش از قبل پیش فروش شده اند اما برای باز کردن روزهای جدید فروش بلیت، هیچ راه اطلاع رسانی پیش رو ندارند؛ به گفته اسماعیل کاشی تا زمانی که نتوانند به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند برای انتشار تیزرها و اعلام فروش روزهای جدید، نمی توانند تصمیمی بگیرند که اجرا را ادامه دهندیا نه؟ تغییر شکل اطلاع رسانی تئاتر، از چاپ گسترده اقلام تبلیغات کاغذی به شبکه های اجتماعی، در این سال ها علاوه بر ارتباط سریع تر با مخاطب، آسیب های محیط زیستی را هم کاهش می داد؛ در این مدت، گروه های نمایشی و مخاطبان تئاتر هم به تبلیغات فضای مجازی عادت کردند و دیگر بازگشتن به شکل تبلیغات سنتی برای انتشار خبرها و دریافت اطلاعات اجرا برایشان دشوار است؛ در شرایطی مانند امروز که اینترنت و شبکه های اجتماعی به شکل غیرمنتظره ای از دسترس خارج می شوند، گروه های تئاتر چه باید بکنند؟ مرتضی اسماعیل کاشی در پاسخ به این سوال می گوید: حقیقت این است که خود ما هم تاکنون هیچ راه حلی برای این موضوع پیدا نکرده ایم و منتظریم ببینیم چه اتفاقی می افتد تا تصمیم بگیریم.

مواد تبلیغاتی ما از قبل آماده شده اما امکان استفاده از آنها را نداریم برای همین تا زمانی که دسترسی به اینترنت نباشد مخاطب از تمدید نمایش ما مطلع نمی شود.

چون چنین بحرانی بسیار ناگهانی بود احتمالا هیچکس ایده کاربردی برای برون رفت از آن ندارد این کارگردان تئاتر در پاسخ به اینکه در چنین شرایطی که کسی آمادگی مواجهه با این مساله را نداشت، دولت و شهرداری چه کمکی می توانند به تئاتر کنند، می گوید: پیش از آنکه بخواهیم به الزام دولت در کمک به عرضه تئاتر بیاندیشیم باید نگاه کنیم که این حمایت در مرحله تولید تئاتر چگونه است؟ نیاز به حمایت همیشه بوده اما معتقدم در وهله اول، این حمایت مالی باید در مرحله تولید از نمایش ها شکل بگیرد.

اسماعیل کاشی با تاکید بر اینکه هیچ وقت به این قضیه فکر و در نتیجه برای مواجهه با آن راهکاری پیش بینی نشده بود می گوید: چون چنین بحرانی بسیار ناگهانی بود احتمالا هیچکس ایده کاربردی برای برون رفت از آن ندارد.

وظیفه اساتید دانشگاه می تواند این باشد که به دانشجویان شان بگویند هنوز چراغ تئاتر روشن است و گروه ها با زحمت و سختی، شعله تئاتر را روشن نگه می دارند و به جای اینکه تئاترشان را تعطیل کنند و به خانه شان بروند، به کار ادامه می دهند مسعود دلخواه هم با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی وظیفه بسیار مهمی متوجه مسئولان هنری و فرهنگی است، می گوید: کما اینکه در این چند روز موضوعی را به طور کتبی با مدیریت مجموعه ایرانشهر و شورای سیاست گذاری آن مطرح کردم که باید فکری کنند و بخشی از بار و مسئولیت این آسیب را به دوش بگیرند.

به طور مثال، اگر نمایشی مجبور است یک هفته تا 10 روز اجرایش را تعطیل کند تا وضعیت اینترنت و شبکه های اجتماعی به سامان شود، سالن هم چند روزی به گروه فرصت دهد یا به همان تعداد روز، اجرا را تمدید کند تا خسارت وارد شده به گروه های نمایشی جبران شود.

به نظر من اداره کل هنرهای نمایشی هم وظیفه دارد جلوی آسیب جدی بیشتر به گروه ها را بگیرد تا این زیان مالی به نوعی جبران شود.

چون این شرایط خارج از کنترل هنرمندان است.

دلخواه در پاسخ به این سوال اساسی که برای برون رفت تئاتر از چنین بحرانی، چه باید کرد؟ با تاکید بر اینکه باید تعدادی بیلبورد رایگان در اختیار گروه ها قرار گیرد می گوید: شهرداری و اداره کل هنرهای نمایشی می توانند بخشی از تبلیغات شهری تئاترها را به شکل رایگان متقبل شوند.

ولی یادمان باشد حتی همین گفتگوی رسانه ای، تاثیرش بدون وجود فضای مجازی بسیار کمتر خواهد بود و متاسفانه باید بگویم انتخاب زیادی برای تبلیغات تئاترها نداریم.

شهرداری و اداره کل هنرهای نمایشی می توانند بخشی از تبلیغات شهری تئاترها را به شکل رایگان متقبل شوند و خانه تئاتر می تواند به اعضایش به شکلی اطلاع رسانی کند این کارگردان و مدرس دانشگاه تصریح می کند: شاید راه دیگر، تبلیغ در دانشگاه باشد؛ به نظر من وظیفه اساتید دانشگاه می تواند این باشد که به دانشجویان شان بگویند هنوز چراغ تئاتر روشن است و گروه ها با زحمت و سختی، شعله تئاتر را روشن نگه می دارند و به جای اینکه تئاترشان را تعطیل کنند و به خانه شان بروند، به کار ادامه می دهند و با این حرف ها، دانشجویان را تشویق کنند.

همچنین خانه تئاتر می تواند به اعضایش به شکلی اطلاع رسانی کند؛ مثلا از طریق پیامک.

به طور مثال من برای تمام اعضای خانه تئاتر همه روزه بلیت نیم بها برای تماشای نمایشم کنار گذاشته ام اما متاسفانه هنوز خبر چندانی به گوش نرسیده است.

با این همه، همین که در این اوضاع شبی 40-50 تماشاگر به تماشای کارم می آیند متعجب و خوشحال هستم؛ امیدوارم مخاطبان واقعی تئاتر که حامیان جدی تئاترند در این روزها، بیشتر خودشان را نشان دهند و اجازه ندهند شعله کم جان تئاتر در این روزهای سخت، خاموش شود.

ارشاد باید برای نهادهای مسئول توضیح دهد که چقدر بخش فرهنگی و هنری کشور در روز به دلیل قطعی اینترنت و شبکه های اجتماعی ضرر مالی می دهد و باید نهادهای سیاسی و امنیتی بدانند فرهنگ و هنر که در حالت عادی هم پیکره ضعیفی دارد با این اوصاف چقدر نحیف تر شده است عباس غفاری هم درباره وظیفه دولت در این شرایط می گوید: من با تعطیلی سالن های تئاتر و اجرا مخالفم؛ با اینکه ضرر مالی می دهم، اجرای تئاترم را متوقف نمی کنم چون معتقدم فرهنگ و هنر را نباید تعطیل کرد.

حتی اگر یک تماشاگر هم نداشته باشم اجرایم را متوقف نمی کنم چون هنر در کشور نباید تعطیل شود.

اما این دلیل نمی شود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت هنری و اداره کل هنرهای نمایشی هم دست روی دست بگذارند و نظاره گر باشند.

آنها باید بیایند و صحبت و حمایت کنند.

ارشاد باید برای نهادهای مسئول توضیح دهد که چقدر بخش فرهنگی و هنری کشور در روز به دلیل قطعی اینترنت و شبکه های اجتماعی ضرر مالی می دهد و چقدر هنرمندان متضرر می شوند.

نمی دانم این کار را تا الان انجام داده اند یا نه، اما اگر نکرده اند، از کم کاری شان بوده و اگر هم انجام داده اند، باید توضیحات شان برای نهادهای مسئول قانع کننده باشد؛ باید نهادهای سیاسی و امنیتی بدانند فرهنگ و هنر که در حالت عادی هم پیکره ضعیفی دارد با این اوصاف چقدر نحیف تر شده است.

بازهم می گویم با تعطیلی تئاتر مخالفم، اما منکر نمی شوم که تماشاگرم را از دست داده ام و ضرر مالی می دهم و می دانم وضع همه همکارانم هم به همین شکل است.


کلید واژه ها: تئاتر - شبکه های اجتماعی - تبلیغات - بحران - نمایش - اینستاگرام - اجتماعی - اینترنت - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - اداره کل هنرهای نمایشی - کشور - فرهنگ و ارشاد اسلامی - گسترده - تعطیلی - فروش بلیت - شبکه - فروش اینترنتی - هنرهای نمایشی - فروش - بلیت - فرهنگ و ارشاد - اقتصاد - تلگرام - ارشاد اسلامی - وزارت ارشاد - افزایش قیمت - وزارت فرهنگ - نوفل لوشاتو - گروه نمایشی - ارشاد

آخرین اخبار سرویس:
کاشت 2 میلیون اصله نهال در گیلان

بررسی مشکلات تولیدکنندگان محصولات کنجدی

مشهد بزرگترین شهر گردشگر پذیر ایران است

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت معتبر در محدوده اختیاریه جنوبی

غارت فروشگاه و سرقت از بانک توسط آشوبگران در استان البرز + فیلم

استخدام Back-End Developer) PHP-Laravel) در تهران

ستاد توسعه تجارت خارجی کشور تشکیل می شود

پروژه جنگل کاری منطقه شهباز شهرستان شازند عملیاتی شود

34میلیاردتومان تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به مددجویان پرداخت شد

لزوم افزایش ارتباطات بین المللی/ بخش های اقتصادی باید به بهبود مستمر فضای کسب وکار پایبند باشند

راه اندازی مجدد شرکت کاشی خزر

34میلیاردتومان تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به مددجویان پرداخت شد

پروژه جنگل کاری منطقه شهباز شهرستان شازند عملیاتی شود

343 میلیارد ریال وام کارگشایی در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

واعظی: بودجه سال 99 وضعیت بهتری از امسال ندارد

مرکز رشد و فن آوری گچساران افتتاح شد

بسیاری از صنایع و معادن خراسان جنوبی به برق نیاز دارند

سکه از 4.5 میلیون گذشت/طلا گرمی 454 هزار تومان

استخدام مدیر منابع انسانی در شرکت پیشگامان موج تلفن همراه

زنگنه پیش از آغاز نشست اوپک: نباید از ایران بخواهند بعد از لغو تحریم ها هم تولید نفت خود را کاهش دهد/ تولید نفت ما از بازار خارج شده / یک بشکه هم کاهش غیرمنطقی تولید را نمی پذیرم / از حق ملت ایران نمی گذریم

استخدام گرافیست و کارشناس فروش خانم در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت معتبر از تهران جهت کار در زنجان

240 هکتار گلخانه طی سال 98 در گلستان ایجاد می شود

بودجه سال 99 وضعیت بهتری از امسال ندارد

343 میلیارد ریال وام کارگشایی در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

تا وقتی پول نفت در اینستکس جابجا نشود اتفاقی نیفتاده/ از کاهش بیشتر قیمت نفت حمایت می کنیم/ نگران استیضاح نیستم، فشارهای سیاسی عادی است/ وزارت نفت فقط مجری تغییر قیمت بنزین بود، نه تصمیم گیر

استقبال از نوسازی بافت فرسوده در خراسان جنوبی کم است

واعظی: آتش زدن اموال عمومی و مردم، نامش اعتراض نیست

صنعت نفت برابر پیکان به برتری رسید

توافق فعلی کاهش تولید برای کمک به قیمت نفت کافی است

نگرانی جدید بازنشستگان کشوری

قیمت جدید شورولت کوروت اعلام شد

وزیر دفاع: فاصله ایده تا تولید محصول دفاعی بسیار کوتاه است

آغاز طرح نهال کاری با محوریت منابع طبیعی و مشارکت مردم در ایلام

از بروکراسی سنگین اداری تا شرکت های خصولتی؛ در گفت وگوی فعالان اقتصادی با رییس دستگاه قضا

صادرات 35 هزار تُن کالا از چهارمحال و بختیاری

جذب سرمایه گذار با تامین زیرساخت های واحدهای صنعتی امکان پذیر است

240 هکتار گلخانه طی سال 98 در گلستان ایجاد می شود

تا وقتی پول نفت در اینستکس جابجا نشود اتفاقی نیفتاده/ از کاهش بیشتر قیمت نفت حمایت می کنیم/ نگران استیضاح نیستم، فشارهای سیاسی عادی است/ وزارت نفت فقط مجری تغییر قیمت بنزین بود، نه تصمیم گیر

مجتمع آموزشی خیر ساز رفاه دخترانه در مومن آباد سرخه افتتاح شد

استخدام کارشناس فروش و ویزیتور موتورسوار در یک هلدینگ در تهران

چگونگی ایجاد سامانه مستقل سلامت، غذا و دارو در مناطق آزاد بررسی شد

چند خبر کوتاه از نقاط مختلف آذربایجان غربی

خسارت 72 میلیارد تومانی به شهرستان قدس در ناآرامی ها

استقبال از نوسازی بافت فرسوده در خراسان جنوبی کم است

واعظی: بودجه سال 99 وضعیت بهتری از امسال ندارد

برداشت انار از باغ های آرادان 15 درصد افزایش یافت

بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان گشایش یافت

صادرات غیرنفتی استان مرکزی چهار درصد افزایش یافت

پرداخت تسهیلات به دانشگاهیان حامی صنعت

بسیاری از صنایع و معادن خراسان جنوبی به برق نیاز دارند

تعاونی های بخش کشاورزی استان سمنان مسئله بیمه را متقبل شوند

توافق فعلی کاهش تولید برای کمک به قیمت نفت کافی است

اسنپدراگون 765 با مودم 5G از راه رسید

آغاز عملیات اجرایی فرودگاه بین المللی چابهار

واعظی: بودجه سال 99 وضعیت بهتری از امسال ندارد/ شرایط اقتصادی، تحریم ها و مشکلات با سال قبل تغییر نکرده

توقف سپاهان برابر نساجی/ گل گهر و نفت امتیازات را تقسیم کردند

بزرگ ترین صادرکننده چای به ایران چه کشوری است؟

آغاز اجرای طرح جنگل دست کاشت در جنوب کرمان

روند افزایشی طلا قوت گرفت

رییس مرکز تحقیقات آلودگی هوا: خسارت تلفات انسانی سال گذشته آلودگی هوا 1.3 میلیارد دلار بود

درخواست خانه مطبوعات کردستان برای تخصیص سهمیه بنزین به خبرنگاران

استخدام وردپرس کار خانم آشنا به وردپرس و تولید محتوا

استخدام حسابدار خانم در مجموعه اتحاد در تهران

چهارمین دوره تربیت مستندساز سفیرفیلم (شهید باقری)

استقبال از نوسازی بافت فرسوده در خراسان جنوبی کم است

90 درصد هزینه خدمات بستری بخش دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت می شود

گپ و گفت استاندار آذربایجان غربی با دانشجویان دانشگاه ارومیه

نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت

بهره برداری از پنجره واحد خدماتی مناطق آزاد در دهه فجر امسال

برنامه ریزی برای حفظ پایدار مشتریان ضروری است

ثبت نام طرح ملی مسکن از 30 آذر در پرند و پردیس آغاز می شود

زنگنه: واردات بنزین را به تاخیر انداختیم

کاهش 8 درجه ای دما در خراسان رضوی

واعظی: بودجه سال 99 وضعیت بهتری از امسال ندارد

برداشت انار از باغ های آرادان 15 درصد افزایش یافت

عزم بانک های مطرح کشور برای کمک به پروژه های نیمه تمام کیش

استخدام مسئول ایمنی،کارشناس یا کارشناس ارشد آزمایشگاه در ساوه

استخدام رویه کوب مبل استیل و نیمه استیل در مشهد

گلستان فاقد واحدهای بزرگ تولیدی جریان ساز است

اجاره هر مترمربع دفترکار در ماه: 3.5 میلیون تومان!

کره جنوبی نردبان بورس آسیا را برعکس رفت!

شرایط دریافت بالاترین سقف وام مسکن

تمدید فرصت بخشودگی جرایم بدهکاران بانک مسکن

برای افزایش قیمت نفت، تولید طلای سیاه کمتر خواهد شد؟ / زنگنه: نشست اوپک غیرقابل پیش بینی است

افزایش ظرفیت نورد فولاد مبارکه با تکمیل طرح نورد 2 فولاد مبارکه

زنگنه:درباره درآمد نفت صحبت نمی کنم چون قرار نیست آدرس به آمریکا بدهم

سرنوشت وام 5 میلیارد دلاری روسیه به ایران

عرضه دستگاهی برای تولید حسگر ایربگ خودروها

تداوم سبزپوشی تابلوی بورس/ رشد 3357 واحدی در یک هفته

خبرنگاران سهمیه بنزین می گیرند

هشت میلیون نفر برای خرید بلیت المپیک توکیو ثبت نام کردند

عملیات اجرایی فرودگاه بین المللی چابهار آغاز شد

نوسازی واحدهای گاز و گاز مایع مناطق نفت خیز جنوب با هدف تامین خوراک پتروشیمی ها

اجرای طرح بسیج همگانی نهال کاری در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

اختصاص25 میلیارد ریال برای پشتیبانی پروازهای بندرجاسک به تهران

جشنواره جزیره ورزش برگزار می شود

بخش خدمات سرپایی و مراقبت های ویژه بیمارستان پاکدشت افتتاح شد

رشد 31 درصدی واردات برای تکمیل پارس جنوبی

افزایش 3 برابری اعتبارات احداث باند های دوم

عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی باعث ضرر مالی گسترده نمایش ها شده است

عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی باعث ضرر مالی گسترده نمایش ها شده است