مطالب مرتبط:
60 درصد پزشکان اصرار دارند که مالیات ندهند
نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش فروش داشتیم/ برخی به خاطر افزایش مالیات مجبور به تعطیلی کسب و کار شدند
طی 10 سال 40 درصد کاهش ازدواج داشته ایم | کاهش فرزند آوری، افزایش طلاق
افزایش 40 درصد نرخ برخی مراکز آموزش غیردولتی سمنان منطقی نیست
20 درصد زنجانی ها عضویت رایگان در کتابخانه ها دارند
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 30 آبان 1398 ساعت 16:252019-11-21اقتصادي

60 درصد پزشکان اصرار دارند مالیات ندهند


با وجود قانون و پیگیری های چند ماه گذشته سازمان امور مالیاتی، 60 درصد پزشکان همچنان به مالیات ندادن اصرار دارند.

- همشهری آنلاین- تهامه مهدوی: داستان نصب کارتخوان در مطب پزشکان چندین ماه است که سر زبان ها افتاده ولی بخش مهمی از پزشکان حاضر نیستند تن به این کار قانونی بدهند؛ آن هم در شرایطی که بخش مهمی از جامعه که کارمندان و کارگران ساده هستند و در شرایط سخت اقتصادی زندگی می کنند، ماهانه مالیات پرداخت می کنند و حالا سؤال اصلی این است که چرا سازمان امور مالیاتی با این افراد طبق قانون برخورد نمی کند؟ نصب کارتخوان در مطب پزشکان و مراکز درمانی براساس بند ی تبصره 6قانون بودجه سال 98برای پزشکان الزامی است.

آقایی که کنار دستم نشسته از بیماران قدیمی دکتر است و یکی از زانوهایش را 2 ماه قبل عمل کرده و حالا برای چکاپ آمده.

از حال و اوضاع کارتخوان مطب می پرسم: دستگاه کارتخوان در مطب هست اما من فقط یک بار توانستم کارت بکشم و 3 بار بقیه را پول نقد دادم، بیشتر بیماران دکتر همین وضعیت را دارند، یک بار با کارتخوان هزینه ویزیت را می دهیم، یک بار نقد، همیشه هم بهانه قطعی دستگاه کارتخوان هست.

خانم محبی نیز برای چهارمین بار است که به مطب دکتر می آید، آرام طوری که صدایش به گوش خانم منشی نرسد، می گوید: قطع بودن اینترنت بهانه است، روزهای قبل که اینترنت مشکلی نداشت هم وضع همین بود، بیشتر حق ویزیت ها را خانم منشی دستی می گیرد و بهانه می آورد که دستگاه پوز خراب است و قرار است بیایند تا درستش کنند، معلوم نیست چرا نظارتی به مطب هایی که کارتخوان های شان را استفاده نمی کنند، نمی شود.

از خانم منشی درباره قطع بودن کارتخوان سؤال می کنم، پشت چشمی نازک می کند و می گوید: وضع این روزهای اینترنت را که می بینید، کارتخوان ما هم به اینترنت همین کشور وصل است و دائم قطع است، مجبورم از بیماران پول نقد بگیرم.

خانم منشی رویش را به بیماران منتظر می کند و می گوید: لطفا اگر پول نقد همراه ندارید، از باجه عابر بانک که سر خیابان است پول نقد تهیه کنید، دستگاه کارتخوان امروز خراب است، امروز ش را طوری ادامه دار بیان می کند که همه متوجه می شوند که مشکل فقط برای امروز است و روزهای دیگر کارتخوان مشکلی ندارد.

یا پول نقد یا کارت به کارت در مطب دیگری خانم منشی دفترچه بیمه بیماری که از مطب بیرون آمده را می گیرد تا دستورات پزشک را وارد پرونده بیمارکند و بعد به بیمار می گوید که 60هزار تومان نقد هزینه ویزیت را پرداخت کند.

خانم اطهری که برای آخرین ویزیت قبل از زایمان و گرفتن نامه بیمارستان جهت بستری شدن به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده، پول نقد همراه ندارد، با توجه به وضعیت جسمی اش، خانم منشی شماره کارت بانکی اش را می دهد تا خانم اطهری مبلغ ویزیت را به این شماره کارت واریز کند.

اکثر بیماران خانم دکتر، پول نقد برای ویزیت به همراه دارند اما اگر بیماری پول نقد همراه نداشته باشد به باجه پست بانک که چند کوچه پایین تر از مطب است، راهنمایی می شود تا هزینه را به شماره کارت بانکی خانم منشی واریز کند.

با وجود این، یک دستگاه پوز در کنار میز خانم منشی به چشم می خورد.

از خانم منشی درباره دستگاه پوز سؤال می کنم، می گوید: امروز استثنائا دستگاه مان ایراد پیدا کرده و تماس گرفته ایم تا برای درست کردنش بیایند.

به محض اینکه درست شد با دستگاه پوز کار می کنیم.

صحبت های خانم منشی در حالی درباره خرابی دستگاه پوز در سرم تکرار می شود که از زمان راه اندازی دستگاه در این مطب بیشتر روزها به بهانه خرابی هزینه ها از بیماران به صورت نقدی یا واریزی به شماره کارت خانم منشی دریافت می شود؛ راهی برای دور زدن قانون.

کارتخوان داشتیم، وقتی کارتخوان مد نبود آقای سبحانی پسر خردسالش را برای ویزیت به مطب متخصص اطفال در مرکز شهر آورده است، سبحان به دلیل سیستم ایمنی ضعیف بدنش مدام در معرض بیماری است و از نوزادی تحت نظر این پزشک بوده است آقای سبحانی می گوید: قبل از اینکه صحبتی از وجود کارتخوان ها در مطب پزشکان شود آقای دکتر دستگاه کارتخوان داشت و اگر بیماری تمایل داشت می توانست پول نقد پرداخت کند، در این مطب وجود کارتخوان مسئله عجیب و غریبی نیست و از سال ها قبل بیماران با استفاده از دستگاه کارتخوان هزینه ویزیت را پرداخت می کردند.

خانم منشی هم می گوید: حدود 10سال می شود که دستگاه کارتخوان در مطب داریم، بعضی اوقات هم بیماران به دلخواه خودشان پول نقد پرداخت می کنند.

اما ما هیچ اجباری برای دریافت پول نقد از بیماران نداریم.

اما روزهایی که اینترنت مشکل دارد مجبوریم تا هزینه را به صورت نقدی دریافت کنیم که آن هم به ندرت اتفاق می افتد.

قانون را دور نمی زنیم دکتر متخصص عفونی، پزشک دیگری است که در این ساختمان پزشکان مطب دارد، 2 دستگاه کارتخوان روی میز خانم منشی قرار دارد و او یکی در میان از یک دستگاه کارتخوان برای دریافت هزینه ویزیت استفاده می کند و حواسش هم هست که از یک دستگاه 2 بار پشت سر هم کارت نکشد.

ساعت از 6عصر گذشته و هنوز پزشک متخصص که به گفته خانم منشی از ساعت 5بیمارانش را ویزیت می کند، هنوز به مطب نیامده است.

کلافگی در چهره بیماران کاملا هویداست اما چاره ای جز صبر ندارند.

عقربه ها به ساعت شش و نیم نزدیک می شوند که دکتر با لبخند وارد مطب می شود و بدون عذرخواهی بابت تأخیر یک ساعت و نیمه اش رو به منشی کرده و می گوید: خانم منشی چرا به من خبر ندادی که بیمار داریم؟ و بدون اینکه منتظر جواب خانم منشی باشد وارد مطب شده و در را پشت سرش می بندد.

صدای پچ پچ بیماران بلند می شود، یکی از بغل دستی اش می پرسد یعنی دکتر نمی دانست امروز باید به مطب بیاید؟ دیگری می گوید: کاش حداقل مریض ها خیلی داخل مطب معطل نشوند.

یکی هم از ته سالن از خانم منشی خواهش می کند زودتر مریض اول را داخل مطب بفرستد تا بیشتر از این معطل نشوند.

از خانمی که کنار دستم نشسته از وضعیت کارتخوان مطب سؤال می کنم: آقای دکتر 3-2 سالی می شود که دستگاه کارتخوان دارند، البته یکی از دستگاه ها را یک ماه قبل اضافه کرده اند.

خانم منشی که شاهد گفت وگوی ما دونفر است، می گوید: آقای دکتر به قانون پایبند است، نگران نباشید، من ویزیت ها را با کارتخوان حساب می کنم، حتی یک بار هم قانون را دور نزده ام.

خانم منشی ظاهرا حواسش به همه چیز هست، همزمان که درباره پایبندی دکتر به قانون برایمان صحبت می کند، حق ویزیت بیمار بعدی را هم دریافت می کند و بلافاصله پرونده بیمار دیگری را از فایل کنار دستش بیرون می آورد و کنار دستش می گذارد تا هنگام خواندن اسم بیمار برای رفتن به مطب آماده باشد.

قانون خودمان را داریم طبقه سوم مجتمع پزشکان هم دست کمی از دیگر طبقات ندارد، چند بیمار روی پله ها نشسته اند، در مطب دکتر متخصص کلیه، نیمه باز است، وارد مطب می شوم، چشم می گردانم تا صندلی خالی پیدا کنم.

مادر و دختری که کنار هم نشسته اند کمی جابه جا می شوند تا جا برای نشستن من باز شود.

کنار مطب دکتر، اتاقی برای انجام تست اسپیرومتری (بررسی عملکرد ریه) است.

بیماری از مطب دکتر خارج می شود و با صحبت با خانم منشی به سمت اتاق اسپیرومتری می رود.

دقایقی بعد از اتاق خارج می شود، خانم منشی ابتدا 60هزار تومان ویزیت را با یک دستگاه می کشد و 195هزار تومان نیز به صورت نقدی برای انجام تست از بیمار دریافت می کند.

آقای بیمار هیچ اعتراضی به پرداخت نقدی نمی کند و گویی از این موضوع اطلاع داشته 4تراول 50هزار تومانی را به خانم منشی می دهد.

کمی روی صندلی جابه جا می شوم و از خانم منشی می پرسم هزینه تست را نقدی دریافت می کنید، خانم منشی با تکان دادن سر جواب مثبت می دهد، سؤال بعدی ام این است که چرا از کارتخوان استفاده نمی کنید، شاید یکی پول نقد همراه نداشته باشد.

خانم منشی سرش را از روی تلفن همراهش بلند می کند، شاکی نگاهم می کند و می گوید: تست اسپیرومتری جزو بیمه نیست، یعنی ما با بیمه قرارداد نداریم، برای همین هزینه اش را کامل دریافت می کنیم.

اگر خواستید می توانیم برای اینکه پولش را از بیمه بگیرید نامه بدهیم.

سؤالم را دوباره تکرار می کنم: منظورم این است چرا هزینه اش را با دستگاه پوز دریافت نمی کنید؟ خانم منشی می گوید: قانون مطب مان این است، اگر کسی معترض است می تواند برود تست را جای دیگر انجام دهد.

نفر بعدی که تست اسپیرومتری دارد اما هزینه تست اش را با کارتخوان پرداخت می کند، نفر بعدی دوباره پول نقد می دهد و نفر بعدی با کارتخوان هزینه را پرداخت می کند.

ظاهرا قانون مطب آقای دکتر چندان هم پایدار نیست و یکی در میان بسته به تعداد بیماران، قانون مطب عوض می شود.

بیماری که کنارم نشسته می گوید: اینجا همینطور است، خانم منشی از یکی هزینه ویزیت را نقدی می گیرد و از یک بیمار می خواهد که از کارتخوان استفاده کند.

برای تست اسپیرومتری هم همینطور است یکی نقدی هزینه می دهد و دیگری با کارت بانکی اش، کلا سخت نگیرید خانم، قانون هر مطب توسط منشی ها و دکتر آن مطب نوشته می شود.

2 دستگاه کارتخوان روی میز خانم منشی قراردارد و او یکی در میان از یک دستگاه کارتخوان برای دریافت هزینه ویزیت استفاده می کند و حواسش هم هست که از یک دستگاه 2 بار پشت سر هم کارت نکشد بیماری می گوید دستگاه کارتخوان در مطب هست اما من فقط یک بار توانستم کارت بکشم و 3 بار بقیه را پول نقد دادم، بیشتر بیماران دکتر همین وضعیت را دارند، یک بار با کارتخوان هزینه ویزیت را می دهیم، یک بار نقد، همیشه هم بهانه قطعی دستگاه کارتخوان هست.

40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی بیش از کل بودجه عمرانی کشور فرار مالیاتی داریم
کلید واژه ها: کارتخوان - کارت - دستگاه کارتخوان - کارتخوان در مطب - بیمار - پزشکان - سازمان امور مالیاتی - پول نقد - پزشک - مالیات - بیماران - اینترنت - دستگاه - امور مالیاتی - منشی - قانون - شرایط سخت اقتصادی - امروز - مالیاتی - سازمان - مشکل - پرداخت - قبل از زایمان - دکتر - مراکز درمانی - کارت به کارت - دفترچه بیمه - شرایط - هزینه - پزشک متخصص

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مهندسی مکانیک گرایش جامدات یا ساخت و تولید در گیلان

استخدام مهندس عمران - سازه در یک شرکت پیمانکاری در تهران

مسؤولان فقط دوست دارند با کارآفرینان عکس بگیرند

شوک استرا و مربیانی که متهم به پولشویی میشوند/ انتخاب کردیم جور دیگری زندگی کنیم! +فیلم

ثبت ملی چهار ایستگاه راه آهن در یزد

شوک استرا/ وقتی مربیان خارجی متهم به پولشویی میشوند! +فیلم

اجاره سالانه عرصه مسکن مهر 200 هزار تومان است

آقا ایرج، آزاد مرد 500 میلیون تومانی! | اخبار ایران و جهان

خرید واحد مسکونی در اختیاریه چقدر تمام می شود؟

بودجه مقابله با گرد و غبار برای سال 99 مشابه سال جاری

قیمت گوجه فرنگی ارزان می شود

مظنه خرید آپارتمان در منطقه شهرآرا

قیمت گوجه فرنگی ارزان می شود

با کاهش کمک دولت بیمه 200 هزار قالیباف قطع شد

شبیه سازی خرگوش با دی ان ای مصنوعی

آمبولانس استاندارد در داخل تولید نمی شود/شهرداری جانمایی پایگاه های اورژانس را در اولویت قرار دهد

روایت شاهدعینی ازفرارمالیاتی پزشک پنجه طلا!

کلوچه توت فرنگی و پرتقال

افزایش 10 درصدی مصرف سی ان جی در تهران پس از گرانی بنزین

احداث هتل 4 ستاره با اعتبار 1500 میلیارد ریال در نمین

برای زنگنه نمی توان جایگزین پیدا کرد

احداث هتل 4 ستاره با اعتبار 1500 میلیارد ریال در نمین

پیش بینی ثبات قیمت مسکن را داریم

اولین همکاری مشترک برندهای نایکی و دیور | نتیجه همکاری را ببینید

هزینه «سمعک» به عهده بیمه سلامت است؟

تحلیل کیهان از ناامیدی اصلاح طلبان و کنایه به قوچانی/آیا ژاپن می تواند میانجیگر خوبی باشد؟ /هنر نیست هر سال صدقه جدیدی اختراع کنیم و مردم هر سال فقیرتر شوند

روزنامه ابرار اقتصادی : چهارشنبه 20 آذر 1398

اختصاص حدود 55 درصد بودجه جاری/افتتاح ساختمان «پروین اعتصامی» تا دهه فجر

خبر خوش درباره وام مسکن | زمان ثبت نام مسکن ملی در نزدیکی تهران

رشد 16درصدی فلز زرد طی یک سال/بازار طلا در هاله ابهام

حفظ قدرت خرید کارگران با افزایش دستمزد به صورت منطقه ای و بسته های حمایتی

پرداخت مابه التفاوت خودروی دوگانه سوز نسبت به تک سوز به خودروسازان

حفظ قدرت خرید کارگران با افزایش دستمزد به صورت منطقه ای و بسته های حمایتی

اختصاص حدود 55 درصد بودجه جاری/افتتاح ساختمان پروین اعتصامی تا دهه فجر

کلید حل مشکل مسکن در دست وزیر راه و شهرسازی

جدیدترین نرخ طلا و انواع سکه در بازار | قیمت سکه طرح جدید ؛ 4 میلیون و 725 هزار تومان

پیشنهاد سازمان برنامه برای مزایده 40 هزار میلیاردی اموال دولت با ترک تشریفات

معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات برارزش افزوده به رانت منتهی شده است

اروپا 6 میلیارد یورو به آوارگان ساکن ترکیه اختصاص داد

چگونه از خراب شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ | راهنمای حل مشکلات مربوط به مموری کارت

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

ترفندهای خاص دلالان برای بالا بردن قیمت ارز

332 تن تایر بادی به کشور وارد شد

راهکار مقابله با تجهیزات پزشکی تقلبی و قاچاق | اخبار ایران و جهان

ویدئو سورن پلاس محصول جدید ایران خودرو

طراحی موتور پایه گازسوز برای خودرو های نیمه سنگین

خانه ی ستاره عقاب ها را دزد زد!

بازار داغ فضای مجازی و پراید 55 میلیونی

جزییات حمایت دولت از معیشت عمومی در سال 99

زمان واریز یارانه نقدی اعلام شد

جلسه رییس بانک مرکزی با مدیران عامل بانک ها

فیلم| فروش گوشت های فاسد به مردم

عجیب ترین دستگاه های فروش خودکار+ تصاویر

معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات برارزش افزوده به رانت منتهی شده است

مرزشکنی دلار و برگشت از کانال 14

سنسور اکسیژن خودرو چیست؟

بررسی سوالات نمایندگان از وزیر صنعت در کمیسیون صنایع

کارت تراکنش های اینترنتی را از سایر کارت ها جدا کنید

برخی دلایل فراموشی ناگهانی

فناوری جدید برای شارژ خودروهای برقی در چند دقیقه

آلودگی دریای خزر

بودجه 2020 عربستان با نفت 63 دلاری بسته شد

کاهش 33 درصدی شعب بانکی در اتحادیه اروپا/تبعات افزایش تعداد شعب بانکی در ایران

برای خرید ملک موروثی چه باید کرد؟

3 عامل تغییر قیمت ارز طی هفته های اخیر

مردم از مسافرت های غیر ضروری خودداری کنند/ اگر مجبورید حتما باک بنزین خودرو را پر کنید

طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی جوان در صنعت جان می گیرد

رمز پویا را هرچه زودتر فعال کنید

واکنش همتی به بروز نشدن لیست دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی

رییس پلیس فتا: رمز پویا را هرچه زودتر فعال کنید

تهرانسر فعلا از لیست طرح اقدم ملی مسکن خارج شد/ تهرانی ها منتظر ثبت نام در شهرهای جدید باشند

آلودگی دریای خزر

صدور 15 اخطار به سرمایه گذاران منطقه ویژه اقتصادی بجنورد

برای خرید خامه صبحانه در طعم های مختلف چقدر هزینه کنیم؟

قیمت گوشت مرغ بسته بندی در غرفه های تره بار

پیاز هم به هدیه ازدواج تبدیل شد!

جدیدترین قیمت میوه های دستچین در میادین میوه و تره بار

نبشی در بازار محصولات فولادی چند؟

انواع برنج در غرفه های تره بار کیلویی چند؟

250 روستای دیگر کردستان گازرسانی می شود

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 98/09/20 + تغییرات

چین؛ به بزرگترین کشور اقتصاد و ذخیره ارزی تبدیل شده است

حفاری های شهر زنجان به خاطر شبکه فاضلاب است

اخلاقی قائم مقام مدیرعامل بانک سپه شد

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 98/09/20 + تغییرات

صدور 15 اخطار به سرمایه گذاران منطقه ویژه اقتصادی بجنورد

اخبار پربازدید سه شنبه 19 اذر

خودروهای حمل ونقل عمومی در اولویت دوگانه سوز شدن

با یک دهه وعده چهاربانده کردن محور هزار/ آیا اسلامی می تواند پروژه نیمه تمام بهبهانی را تکمیل کند؟

افت جهانی فروش خودرو

تماشا کنید: بررسی آئودی TT RS کوپه مدل 2020

حفاری های شهری به خاطر شبکه فاضلاب است

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر)

خودروی سفارشی انگلیسی با ردپایی از جنرال موتورز! (+تصاویر)

دستگیری کارشناس پرونده جنجالی انتقال آب گلستان

رونق مراکز فحشا در ترکیه برای مقابله با بحران اقتصادی

پیش بینی نفت 70 دلاری در سال 2020

چرا آمار رسمی کشته شدگان رخدادهای اخیر اعلام نمی شود

تصمیمات ضروری شورای پول و اعتبار در حوزه مسائل مهم بانکی | اخبار ایران و جهان

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام طرح معیشتی خانوار

60 درصد پزشکان اصرار دارند مالیات ندهند

60 درصد پزشکان اصرار دارند مالیات ندهند