مطالب مرتبط:
مدیرکل سیاسی وزارت کشور: هیچ حزبی تقاضای برگزاری تجمع نکرده است
غلامرضا حیدری: نسبت دادن همه اعتراضات به ضدانقلاب و منافقین امری بسیار مشکوک است/ این نقصی قانونی است که مردم نتوانند از وزارت کشور درخواست تجمع قانونی کنند
غلامرضا حیدری: نسبت دادن همه اعتراضات به ضدانقلاب و منافقین امری بسیار مشکوک است/ این نقصی قانونی است که مردم نتوانند از وزارت کشور درخواست تجمع قانونی کنند
گزارش پنتاگون درباره توان نظامی ایران/استقرار 3000 نظامی آمریکایی در عربستان/ حمله اسراییل به اهدفی در سوریه/ برگزاری نشست اردوغان و سران سه کشور اروپایی درباره سوریه
برگزاری راهپیمایی میثاق با ولایت و حمایت از اقتدار و امنیت کشور در استان مرکزی
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 آبان 1398 ساعت 13:502019-11-20سياسي

وزارت کشور: هیچ حزبی تقاضای برگزاری تجمع نکرده است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حمید ملانوری دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب پیش از ظهر امروز (29 آبان ماه) با اشاره به انتخاب دبیران کل احزاب ملی استانی برای حضور نمایندگان آن ها در کمیسیون ماده 10 اظهار داشت: - مدیرکل سیاسی وزارت کشورگفت: تقاضایی از اشخاص و چهره های حقیقی برای تجمع وجود دارد، اما احزاب هیچ کدام تاکنون اقدامی برای اخذ مجوز نداشته اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو"، حمید ملانوری دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب پیش از ظهر امروز (29 آبان ماه) با اشاره به انتخاب دبیران کل احزاب ملی استانی برای حضور نمایندگان آن ها در کمیسیون ماده 10 اظهار داشت: بر اساس انتخابات انجام شده احزاب استانی، محمدعلی تبرایی با 14 رای از مجموع 16 رای ماخوذه به عنوان نماینده احزاب استانی به مدت 2 سال انتخاب شد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات احزاب ملی کمیسیون ماده 10 که در نوبت عصر برگزار شد، گفت: از مجموع 58 رای اخذ شده احزاب ملی قدرتعلی حشمتیان با 31 رای به عنوان منتخب احزاب ملی به عضویت کمیسیون ماده 10 به مدت 2 سال درآمد.

ملانوری با بیان اینکه فرآیند و نتیجه هر دو انتخابات استانی و ملی به تایید کمیسیون ماده 10 رسیده است، گفت: در مقایسه با انتخابات دور قبل که در آبانماه 96 برگزار شد، رشد چشمگیری را توسط احزاب استانی و ملی شاهد بوده ایم به طوری که در دور پیش 83 حزب ملی داشتیم که 13 حزب در انتخابات شرکت کردند که این 15 درصد از کل احزاب استانی محسوب می شد.

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب ادامه داد: در دوره جدید از 33 حزب استانی 16 حزب در انتخابات انتخاب عضو حزبی کمیسیون ماده 10 شرکت کردند که 49 درصد احزاب استانی را شامل می شوند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: همچنین در احزاب ملی در دور پیش 165 حزب حضور داشت که 43 حزب در انتخابات شرکت کردند که 26 درصد احزاب را شامل می شد، اما در انتخابات امسال از مجموع 83 حزب ملی 59 حزب شرکت کردند که 71 درصد واجدین شرایط می شوند و این به معنی آن است که هم از لحاظ کمی و کیفی بهتر شده است.

حمید ملانوری با بیان اینکه دستور کار بعدی ما در جلسه امروز کمیسیون احزاب بررسی صلاحیت مسئولین شعب استانی احزاب بود که مجموعا صلاحیت 19 مسئول شعبه را مورد بررسی قرار داریم.

وی ادامه داد: در استان همدان صلاحیت مسئولین شعب احزاب جامعه اسلامی کارگران، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، جامعه جوانان متحد اسلامی، جمعیت پیروان حضرت زینب (س)، حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، حزب همبستگی دانش آموختگان ایران، حزب جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار، حزب اعتماد ملی و سازمان عدالت و آ زادی ایران اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین سازمان معلمان ایران و حزب آزادی درخواست تاسیس شعبه کرده بودند که برای بررسی بیشتر به جلسه آینده موکول شد.

دبیر ماده 10 کمیسیون احزاب ادامه داد: در استان ایلام نیز صلاحیت مسئولین شعب احزاب انجمن روزنامه نگاران زن ایران، جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان، انجمن اسلامی مهندسان ایران، مجمع نیرو های خط امام، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، مورد بررسی قرار گرفتند و تایید شدند.

ملانوری ادامه داد: صلاحیت مسئولین شعب احزاب استان سمنان نیز به این ترتیب بررسی و تایید شد: حزب ندای ایرانیان، حزب کارگزاران و سازندگی و همچنین حزب آزادی که برای بررسی های بیشتر به جلسه بعد موکول شد.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه هشت پروانه فعالیت اقلیت های دینی نیز مورد بررسی و تایید قرار گرفته بود این تشکل ها را این گونه اعلام کرد: انجمن خیریه بانوان ارامنه تهران، باشگاه فرهنگی ـ.

ورزشی ارامنه آ رارات، انجمن خلیفه گری آشوری کلدانی کاتولیک آذربایجان غربی، انجمن زرتشیان مزرعه کلانتر یزد، انجمن زرتشتیان یزد، انجمن فرهنگی ارامنه چهار محال، شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران.

وی افزود: انجمن فرهنگی ورزشی ارامنه دارآباد درخواست تایید پروانه داشتند که برای بررسی بیشتر به جلسه بعد موکول شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تشکیک برخی از دبیران کل احزاب ملی نسبت به انتخابات کمیسیون 10 ماده احزاب گفت: من آن روز در ابتدای جلسه توضحیات کامل را دادم ما می بایست گزارش برگزاری انتخابات را به کمیسیون ارائه کنیم که کمیسیون و هیات نظارت پس از بررسی نظر خودشان را اعلام کنند.

آنچه که در دوم آبانماه امسال در بعد ارائه گزارش به کمیسیون ماده 10 کمیسیون مصوب کرد که انتخابات باید در دور دوم برگزار شود.

وی ادامه داد: ما بر اساس نظر کمیسیون اقدام کردیم که در نهایت مورد پذیرش همه احزاب قرار گرفت و در دور دوم نیز با بیش از دو سوم احزاب ملی انتخابات برگزار و نماینده احزاب دوباره رای داده و منتخب خود را انتخاب کردند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شورای ائتلاف جبهه انقلاب (شاجا) از کمیسیون ماده 10 احزاب مجوز دارد گفت: شش جبهه به اطلاع کمیسیون ماده 10 رسیده اند که آخرین مورد آن جبهه مستقلین و اعتدال گرایان بود هنوز هیچ جبهه ای به اطلاع کمیسیون نرسیده است و در اصولگرایان فقط یک جبهه داریم و آن جبهه اصولگرایان استان قم است که قرار است به مدت یک سال فعالیت کند و هیچ جبهه ای که عنوان اصولگرایی داشته باشند به اطلاع کمیسیون نرسیده است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور درباره اینکه آیا طرحسرا کمیسیون ماده 10 اطلاع داده شده است گفت: این موضوع مربوط به ستاد برگزاری انتخابات بوده و به کمیسیون ماده 10 میروی نمیشود، همچنین ستاد بررسی تخلفات انتخاباتی هم در قوه قضاییه وجود دارد که به موارد تخلفی رسیدگی می کند، اما به طور طبیعی احزاب و جبهه ها برای این که بتوانند مشارکت را بالا ببرند از ساز و کار هایی استفاده می کنند.

ملانوری اظهار داشت: براساس قانون ابلاغی سال 95، گروه های سیاسی که از کمیسیون مجوز گرفته اند می توانند از این کمیسیون تقاضای مجوز برای برگزاری راهپیمایی داشته باشند، اما این قانون هیچ اشاره ای به فرد یا شخصیت های حقیقی و حقوقی دیگر برای اخذ مجوز نداشته است.

وی افزود: سه روز قبل از تجمع این تقاضا باید به کمیسیون ارسال شود و کمیسیون در این سه روز درخواست را بررسی کرده و نظر خود را اعلام کند.

براساس آیین نامه قانون که وزارت کشور و دولت آن را تصویب کرده است فرایند اخذ مجوز مشخص است.

2 نوع تجمع در قانون لحاظ شده است، تجمع داخل مکان های مسقف است مانند سالن ها، تالارها، حسینیه ها و جا هایی که مسقف است.

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب ادامه داد: براساس قانون در مکان های مسقف نیاز به اخذ مجوز برای برگزاری تجمعات نیست، اما متولی برگزاری که احزاب و گروه های سیاسی هستند باید جزییات این تجمع را به اطلاع فرمانداری محل برسانند و اعلام کنند در یک مکان و زمان مشخص با برنامه های مشخص تجمعی برگزار خواهد شد.

مسئولیت برگزاری تجمع بر عهده خود برگزارکننده است و امنیت بیرونی هم از سوی نیروی انتظامی برقرار می شود.

ملانوری عنوان داشت:، اما در مکان های باز و غیرمسقف نیاز به اخذ مجوز دارد که باید تقاضا ارائه شده و بررسی شود و در صورت تایید تجمعات برگزاری شود.

در رابطه با راهپیمایی ها هم روال همینگونه است.

وی درباره فرایند تایید مجوز در کمیسیون ماده 10 گفت: در این 10 ماه که به عنوان دبیر کمیسیون مسئولیت داشته ام هیچ تقاضایی هنوز به دبیرخانه کمیسیون ارائه نشده است.

تقاضایی از اشخاص و چهره های حقیقی برای تجمع وجود دارد، اما احزاب هیچ کدام تاکنون اقدامی برای اخذ مجوز نداشته اند.

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب اضافه کرد: در کمیسیون از مراجع مختلف برای تایید یا رد درخواست اخذ مجوز استعلام می شود به طور مثال ما برای تایید مجوز راهپیمایی و تجمع مقابل سفارت ها از وزارت امور خارجه هم استعلام دریافت می کنیم.


کلید واژه ها: کمیسیون ماده - احزاب - انتخاب - کمیسیون - انتخابات - استانی - کمیسیون ماده 10 احزاب - استان - برگزار - ماده - حمید ملانوری - اسلامی - وزارت کشور - برگزاری - سیاسی - صلاحیت - نمایندگان - شرکت - خبرگزاری - درصد - امروز - وزارت - جامعه - قدرتعلی حشمتیان - مسئولین - حزب اعتماد ملی - کشور - دانش - مدیرکل - آبان

آخرین اخبار سرویس:
202 داوطلب انتخابات مجلس در گلستان ثبت نام کردند

واکنش ایران به نامه 3 عضو شورای امنیت درباره برنامه موشکی

زیارت سرمایه مادی و معنوی ایران اسلامی است

زیرگذر استاد معین 22 بهمن به بهره برداری می رسد

چراغ سبز احمد توکلی به شورای نگهبان برای ردصلاحیت گسترده اصلاح طلبان؟

مذاکرات درباره چگونگی اجرای پروژه ایزوتوپ پایدار در جریان است

اجمالی/تلاش استکبار برای از بین بردن فرهنگ جهاد و شهادت

ثبت نام 420 نفر برای انتخابات مجلس در فارس

کمک به تولید داخلی و رسیدگی به طبقات متوسط و کمتر برخوردار از اولویت های بودجه است

نخستین یادواره بانوان نور و شهادت در داراب برگزار شد

غفلت اساسی ما این بوده که توسعه را از دولت ها خواسته ایم

هویت به تاراج رفته مجلس باید به آن بازگردد/ اگر انتخابات معنا و مفهوم خود را از دست بدهد روزگار خوشی رقم نمی خورد

65 نفر در برای انتخابات مجلس ثبت نام کردند

پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم

ثبت نام 109 نفر برای انتخابات مجلس یازدهم تا پایان روز پنجم در قزوین

پایان پنجمین روز نام نویسی دواطلبان انتخابات مجلس گیلان با 93 نفر

116 نفر در استان زنجان برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند

محفل خاطره گویی شهیده عصمت پورانوری در دزفول برگزار می شود

واکنش سفارت ایران به انتشار سندی جعلی با هدف تخریب روابط ایران با برخی کشور ها

فال روزانه جمعه 15 آذر 98 + فال حافظ و فال روز تولد 98/09/15

واعظی: رییس جمهور یکشنبه برای تقدیم لایحه بودجه به مجلس می رود

اهمیت خدمت رسانی به مردم در برنامه «صبح روشن»

ثبت نام 118 کاندیدا از استان اردبیل برای شرکت در انتخابات مجلس

دانلود آهنگ جدید فرزاد مستوفی بنام طرفدار توام

جهانگیری: 76 درصد جمعیت روستایی ایران از شبکه آب بهداشتی و سالم برخوردار هستند

اولین واکنش مردم به بررسی حساب های بانکی شان!

دستور تدوین طرح استیضاح ترامپ صادر شد

واعظی: رییس جمهور یکشنبه برای تقدیم لایحه بودجه به مجلس می رود

نمی توان با نگاه جانبدارانه و اظهارنظرهای سیاسی قانون را تفسیر کرد/ تا اصلاحات اساسی شکل نگیرد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد

دانلود آهنگ جدید محمد ملایی به نام بانو / کیفیت اورجینال 320

نشستی به سرسبزی پارک های پیشوا

رشد 60 درصدی داوطلبان مجلس در کرمانشاه

تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس در آذربایجان شرقی به 335 نفر رسید

خانواده کوهدشتی ساکن پارک تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفت

استخدام راننده با ایسوزو در شرکت اصفهان شکلات

استخدام تکنسین دستگاه (چاپ دیجیتال) در شرکت معتبر در تهران

جای هنر در مساجد قزوین خالی است

ثبت نام 335 داوطلب مجلس در آذربایجان شرقی

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح شنبه 16 آذر 98

202 داوطلب انتخابات مجلس در گلستان ثبت نام کردند

برگزاری همایش مجلس نو با حضور متقاضیان نامزدی در انتخابات مجلس

نشست اوپک آغاز به کار کرد

شمار داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس به 481 نفر رسید

فال روزانه جمعه 15 آذر 98 + فال حافظ و فال روز تولد 98/09/15

کمالوندی: مذاکرات درباره چگونگی اجرای پروژه ایزوتوپ پایدار در جریان است

زنجان به چهار منطقه تبدیل شد

ثبت نام 335 داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی/ تبریز و مرند رکوردار داوطلب

خون شهدا، عزت کشور را تداوم بخشیده است

ثبت نام 335 داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی

تصاویر/ اجلاسیه مدیران مدارس علمیه آذربایجان شرقی

جوانگرایی در مجلس به کار نمی آید

پیشکسوتان دفاع مقدس پیروان راستین وفای به عهد و جوانمردی هستند

دستاوردهای نوین بیهوشی قلب در ایران

دانلود آهنگ جدید امین عباسی بنام تردید

ثبت نام 59 نفر از نامزدهای انتخاباتی در روز پایان روز پنجم در ایلام

آمار داوطلبان شاهین شهر به 29 نفر رسید

ثبت نام 7421 داوطلب تا پایان روز پنجم

رهبری نماینده ای در منچستر انگلستان ندارد

محفل خاطره گویی شهیده عصمت پورانوری در دزفول برگزار می شود

شمار داوطلبان ثبت نامی استان بوشهر برای مجلس 102 نفر شد

عراقچی راهی اتریش شد

ثبت نام 7421 نفر برای انتخابات مجلس

قالیباف: باتمام وجود ایستاده ایم که تغییر اتفاق بیفتد

کاندیداهای مجلس از مرز 7 هزار نفر گذشتند

رییس جمهور بودجه را به مجلس می برد/پاسخگویی دژپسند و اسلامی به مجلس

اگر طرح مجلس مسکوت بماند، بانک های خصوصی جشن خواهند گرفت

185 نفر در استان مرکزی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کردند

امام باب معرفت الله است

ثبت نام 7421 نفر برای انتخابات مجلس | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

مجلس نمایندگان، به دنبال استیضاح ترامپ است

داوطلبان نمایندگی مجلس قبل از ثبت نام از شرایط ثبت نام آگاه شوند+مصاحبه

از نقش رهبری در خاموش کردن فتنه اخیر تا اتخاذ تصمیمات کاربردی برای کمک به زائران

رشد 60 درصدی داوطلبان مجلس در کرمانشاه

تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس در آذربایجان شرقی به 335 نفر رسید

آتش زدن اموال عمومی و مردم، نامش اعتراض نیست/سیاست محدود کردن فعالیت های دانشجویی را دنبال نمی کنیم

امام باب معرفت الله است

ثبت نام نهایی 60 داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در هرمزگان

ژست طلبکارانه ممنوع!

ثبت نام 92 داوطلب نمایندگی مجلس در روز پنجم در استان همدان | اخبار ایران و جهان

توجه به سیره رضوی و پرورش نویسندگان ارزشی دینی

مدیر مسئول مجله حیات معنوی: در عرصه های مختلف فاصله بسیار زیادی را با اصول دینی داریم

رییسی: جنس همه پرونده ها بی توجهی به قانون است

تلاش دولت فراهم کردن امکانات برای زائران است

185 نفر در استان مرکزی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کردند

186 نفر تا روز پنجم ثبت نام ها در البرز کاندیدا شدند

ثبت نام 240 داوطلب نمایندگی مجلس در کرمانشاه/ افزایش 60 درصدی داوطلبین

ثبت نام 92 داوطلب نمایندگی مجلس در روز پنجم در استان همدان

ثبت نام 7421 نفر برای انتخابات مجلس

عراقچی راهی اتریش شد

شمار داوطلبان ثبت نامی استان بوشهر برای مجلس 102 نفر شد

تعداد داوطلبان انتخابات مجلس در خوزستان از 440 نفر گذشت

آمار ثبت نام داوطلبان مجلس یازدهم در کرمان به 136 نفر رسید

38 داوطلب نمایندگی مجلس در چهارمحال و بختیاری روز پنجم ثبت نام کردند

اعضای انتخابات حوزه انتخابیه مشگین شهر انتخاب شدند

شمار داوطلبان مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی به 185 نفر رسید

رییس قوه قضاییه: قانون، اساس و محور تمام حرکتهاست

استاندار ایلام: برگزاری انتخابات حداکثری و سالم هدف مسوولان است

شمار داوطلبان انتخابات در خراسان جنوبی به 48 نفر رسید

ششمین جشنواره ملل دانش قلهک افتتاح شد

قوانین تولید و صادرات نیازمند بازنگری است

وزارت کشور: هیچ حزبی تقاضای برگزاری تجمع نکرده است

وزارت کشور: هیچ حزبی تقاضای برگزاری تجمع نکرده است