مطالب مرتبط:
در عرصه های سیاسی، امنیتی، نظامی دشمن را عقب زدیم
دوستان و دشمنان بدانند، در عرصه جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم
رهبر انقلاب اسلامی:هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم
ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم
رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند، در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 آبان 1398 ساعت 04:152019-11-20سياسي

در عرصه های نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم


جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایمنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (سه شنبه) در دیدار 2500 نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور، تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریمها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع میکنم.

حضرت آیت الله خامنه ای هدف اصلی از جلسه با تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی را تکریم این عناصر اساسی در افکار عمومی خواندند و سخنان تولیدکنندگان در این دیدار را بسیار مهم، سنجیده و قابل توجه دانستند.

رهبر انقلاب با بیان این نکته که ای کاش تعداد بیشتری از مسئولان بخشهای دولتی و نمایندگان مجلس در این جلسه ی مهم حضور داشتند، گفتند: کسانی که در مورد رونق تولید جور دیگری فکر میکنند و برای حل مشکلات، چشم به جای دیگری دارند، باید حرفهای امشب این تولیدکنندگان را می شنیدند و درک میکردند که تنها دریچه ی انتقال حیات، روشنایی و نیرو به داخل کشور همین دریچه ای است که فعالان بخش تولید بر روی کشور میگشایند.

حضرت آیت الله خامنه ای نقش اقتصاد را در نظام اسلامی بسیار مهم برشمردند و افزودند: ثروتمند کردن جامعه، افزایش ثروت ملی، گسترش رفاه عمومی و توزیع عادلانه ی منابع عمومی، در اسلام یک ارزش است که با تحقق این نگاه، در عین وجود تفاوت در جامعه، شکاف طبقاتی به وجود نخواهد آمد.

رهبر انقلاب، تولیدکنندگان را فرماندهان، پیشروان، خط شکنان و صفوف مقدم عرصه ی حیاتیِ تولید داخلی، رونق اقتصادی و گسترش رفاه عمومی خواندند و خاطرنشان کردند: این میدان خطیر، میدان یک جنگ واقعی است.

ایشان با اشاره به جنگ همیشگی اقتصادی میان کشورها و قدرتها افزودند: البته در دوره ی ریاست جمهوری فعلی آمریکا، این جنگ با چین، کره، اروپا و دیگر مناطق، بُروز و گسترش یافته و در قبال ایران از طریق اعمال تحریمها، شکل وحشیانه، کینه ورزانه و جنایت آلود گرفته است.

رهبر انقلاب، تصور پایان تحریمها در یکی دو سال آینده را خیال باطل خواندند و افزودند: با شناختی که از مسائل جبهه ی استکبار داریم، تحریمها حالا حالاها وجود دارد، بنابراین برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظر پایان تحریمها و بودن یا نبودن فلان شخص یا اقدام فلان کشور بود.

ایشان افزودند: البته دور زدن تحریمها به عنوان یک تاکتیک خیلی خوب است، اما کار و راهبرد اساسی را باید بر مصون سازی کشور از آسیب تحریمها متمرکز کرد.

ایشان وابستگی به درآمدهای نفتی حتی در بودجه ی جاری را موجب آسیب پذیری کشور خواندند و افزودند: این اتکا با توجه به تحریمها اندکی کاهش یافته اما از دهه ی 70 در زمان دولتِ برادر و رفیق عزیزمان مرحوم هاشمی رفسنجانی (رحمه الله) تأکید کرده ام باید وابستگی بر نفت را بتدریج کم کنیم.

حضرت آیت الله خامنه ای هدف از تشکیل صندوق توسعه ی ملی را خارج کردن هرساله ی بخشی از درآمد نفتی از اختیار دستگاه های دولتی برشمردند و گفتند: از گذشته تا حال، همه ی دولتها وقتی دچار مشکل میشوند، با اصرار و التماس از بنده مجوز برداشت از صندوق درخواست میکنند و بر اثر این روند، صندوق توسعه متأسفانه کم اثر شده است.

ایشان مسلح کردن انقلاب به سلاح و اراده ی تولید داخلی را علاج مشکلات برشمردند و افزودند: تنها راه حل مسائل موجود این است که مسیر تقویت و رونق تولید داخلی را با جدیت ادامه دهیم و با تصمیمات صحیح و اقدامات لازم، موانع را برطرف کنیم که آثار مثبت حرکت در این مسیر، نسبت به قبل مشهود است.

رهبر انقلاب، توجه به تولید داخل را موجب دور شدن کشور از حالت شرطی شدن دانستند و گفتند: گره زدن روند حل مشکلات به تصمیمات دیگران موجب بروز بدترین مشکلات برای کشور میشود.

حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز تأسف از بروز این حالت در چند سال اخیر افزودند: در این سالها بیان مسائلی از قبیل اینکه ببینیم شش ماه دیگر چه میشود و یا برجام چه میشود و حالا نیز به امید ابتکار رییس جمهور فرانسه ماندن ، هیچ مشکلی را حل نکرده و نخواهد کرد و این نگاه باید کنار گذاشته شود.

ایشان تأکید کردند: البته ایراد ندارد که کاری که عبور از خط قرمز نیست، انجام دهند اما نباید حل مسائل اقتصادی را به این کارها گره زد و افکار عمومی را شرطی کرد.

رهبر انقلاب، ظرفیتهای داخلی را بی پایان خواندند و یادآوری کردند: وقتی یک فعال اقتصادی، مانند امشب گِله میکند و دغدغه مند است، در واقع این حقیقت را اعلام میکند که ظرفیت پیشرفت در کشور وجود دارد و باید موانع آن را رفع کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه افزودند: ان شاءالله با استفاده از ظرفیتهای بی نظیری که تنها بخشی از آنها مورد استفاده قرار گرفته و به برکت فعالیت فعالان اقتصادی، تحریمها را از تهدید به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه این نکته را یادآور شدند که اگر ملت ایران و فعالان اقتصادی و اندیشمندان کشور بتوانند با تکیه بر توان داخلی تحریمها را بی اثر کنند، عامل تحریم کننده نیز از ادامه ی تحریمها دست برخواهد داشت زیرا متضرر خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه اگر طرف مقابل از سیاست تحریم دست برداشت، ما نباید سیاست تکیه بر توان داخلی را تغییر دهیم، افزودند: برخی منتظرند تا اگر راه آن طرف باز شود، جهت گیری اقتصادی کشور را به سمت نگاه به خارج ببرند درحالی که چنین نگاهی، غلط است.

ایشان خاطرنشان کردند: سیاستهای تکیه بر توان داخلی باید آن چنان محکم و استوار باشد که اگر تحریمها هم برداشته شد، به این سیاستها آسیبی وارد نشود.

رهبر انقلاب اسلامی، نیروی جوان یا به تعبیر کارشناسان پنجره ی جمعیتی را یکی از مزیتهای مهم کشور برشمردند و گفتند: ما امروز در دل این فرصت قرار داریم؛ البته فقط تا 20 سال آینده امکان استفاده از این مزیت مهم وجود دارد و اگر در این 20 سال غفلت شود، کشور وارد عرصه ی سالمندی خواهد شد و دیگر نمیتوان کاری را پیش برد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم افزایش موالید و همچنین ایجاد ثروت پایدار، افزودند: اینکه بارها بر موضوع فرزندآوری تأکید میشود به همین دلیل است، زیرا در صورت غفلت از این موضوع که متأسفانه در برهه ای طولانی هم به آن بی توجهی شد، کشور بعد از 20 سال وارد مسیری خواهد شد که امکان تغییر آن نیست.

ایشان در ادامه ی سخنان خود توصیه های مهمی خطاب به فعالان اقتصادی، عموم مردم، نخبگان دانشگاهی، نهادهای عمومی غیردولتی، رسانه ها و دستگاه های دولتی بیان کردند.

رهبر انقلاب اسلامی ابتدا به فعالان اقتصادی گفتند: مخاطب سیاستهای اصل 44 که چارچوب آن نیز تبیین شده است، شما هستید و این سیاستها برای شما، هم حق ایجاد میکند و هم تکلیف.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأیید سیاستهای اصل 44 از جانب صاحب نظران اقتصادی در زمان ابلاغ آن، افزودند: البته در اجرای این سیاستها درست عمل نشد زیرا واگذاری برخی کارخانه ها به افراد سوءاستفاده چی، نه تنها موجب تقویت بخش خصوصی نشد بلکه عملکرد نادرست این افراد اندک، فضا را برای فعالان پُرشمار و سالم بخش خصوصی نامساعد کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: فعالان بخش خصوصی باید با استفاده از ظرفیتهای سیاستهای اصل 44، با یک برنامه ی عملیاتی و نقشه ی راه، زنجیره ای تخصصی از تولید علم و طراحی و مهندسی تا تولید محصول و بازاریابی را تشکیل دهند.

رهبر انقلاب با اشاره به اینکه معنای سیاستهای اصل 44 جایگزین شدن بخش خصوصی به جای بخش دولتی نیست، افزودند: این دو بخش باید به هم کمک کنند و مزاحم هم نباشند؛ مثلاً اگر بخش خصوصی میتواند کاری را انجام دهد، بخش دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی خود را رقیب بخش خصوصی ندانند و به آن کار ورود نکنند و اگر هم فعالیت دارند، کنار بکشند.

ایشان درعین حال افزودند: البته بخش دولتی نباید بکلی از فعالیتهای اقتصادی دست بردارد، زیرا کارهایی وجود دارد که جز بخش دولتی یا بخشهای عمومی غیردولتی کس دیگری نمیتواند آنها را انجام بدهد.

ایشان در همین چارچوب، بخش تعاونی در اقتصاد کشور را پدیده ی مطلوبی دانستند و افزودند: در تعاونی ها با سرمایه های اندک میتوان اشتغال فراوانی ایجاد کرد که اگر این اشتغالهای ایجادشده به صورت شبکه ای به یکدیگر متصل شوند، برکات زیادی برای اقتصاد کشور به وجود خواهد آمد و وزیر محترم تعاون باید موضوع تعاونی ها را با جدیت دنبال کند.

استفاده از کالاهای داخلی ، شرکت در سرمایه گذاری های مولد همچون تعاونی ها و بورس و ترویج فرهنگ کار جهادی و تعاون توصیه های رهبر انقلاب اسلامی به عموم مردم بود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به روحیه ی تعاون و همکاری در میان مردم بویژه در حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله، بر لزوم استفاده از این روحیه در همه ی کارها تأکید کردند و افزودند: مردم باید تولیدات داخلی را تکریم کنند و اگر رفتار غلطی هم در این زمینه وجود دارد، آن را زشت بدارند ولی به همه ی تولیدات داخلی تعمیم ندهند.

ایشان به عنوان نمونه یکی از رفتارهای نادرست در عرصه ی تولید داخلی را استفاده از نشان خارجی برشمردند و گفتند: این شیوه باید اصلاح شود.

رهبر انقلاب اسلامی، وظیفه و مسئولیت نخبگان علمی و دانشگاهی را کمک به حل مسائل اقتصادی و همکاری با بخشهای تولیدی در جهت تبادل دانش و تجربه دانستند و افزودند: از وظایف مهم نخبگان، تربیت نیروی انسانی خلاق، مبتکر و متناسب با نیازهای روز و همچنین کار علمی برای حل مشکلات موجود در مسائل بانکی و نظام بودجه ریزی کشور است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه دستگاه های دولتی باید از ظرفیت علمی دانشگاه ها استفاده کنند، گفتند: در ابتدای سال چهار ماه فرصت داده شد تا نظام بودجه ریزی کشور اصلاح شود اما متأسفانه این کار انجام نشد و دلیل آن هم گره های علمی است که این گره ها با کمک دانشگاهیان و نخبگان علمی برطرف خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه توصیه هایی هم خطاب به دستگاه های دولتی بیان کردند و گفتند: دستگاه های حکومتی باید با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب وکار و برطرف کردن قوانین مزاحم و اصلاح عملکردهای غلط باشند تا محیط مساعد تولید در کشور به وجود آید.

ایشان تأکید کردند: باید قوانین مربوط به مسائل مالی، پولی، بانکی، گمرکی، بودجه و تأمین اجتماعی به نفع تولید تغییر پیدا کنند و عرصه برای واردات و سفته بازی بسیار تنگ شود.

رهبر انقلاب، تغییر قوانین و دستورالعمل ها را وظیفه ی مجلس شورای اسلامی دانستند و گفتند: البته برخی از این قوانین تغییر کرده و در مجلس تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده اند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه عمده ی مشکلات بخش تولید مربوط به مسائل بانکی و گمرکی است، مجلس و دولت را به اقدامات جدی برای برطرف کردن این مشکلات توصیه کردند.

ایشان به احتمال بروز برخی خطاها از جانب تولیدکنندگان اشاره کردند و گفتند: همه ی خطاها در یک سطح نیستند و نباید برای هر خطایی، دستگاه های نظارتی بر سر تولیدکننده بریزند؛ البته حساب خیانت از این گونه خطاها جدا است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازرییس قوه ی قضاییه مبنی بر جلوگیری از تعطیلی تعداد زیادی از واحدهای تولیدی که در آستانه ی تعطیلی بودند، آن را اقدامی بسیار خوب خواندند.

توصیه ی دیگر حضرت آیت الله خامنه ای به دستگاه های دولتی، لزوم ثبات سیاستهای مالی و پولی بود.

ایشان همچنین با اشاره به تجربه ی مبادلات تجاری و اقتصادی با کشورهای خارجی گفتند: این تجربه به ما نشان میدهد که کشورهای خارجی هیچ گاه حاضر به انتقال فناوری های اساسی بویژه در بخش نفت، پتروشیمی و خودرو به ایران نیستند، بنابراین دستگاه های دولتی باید به دنبال استفاده از توانایی های داخلی برای رسیدن به این فناوری ها باشند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همان فکر و اندیشه ی دقیقی که میتواند بدون هیچ کمکی به فناوری پیچیده و نادر سلول های بنیادی و یا فناوری غنی سازی اورانیوم از 3.

5 درصد به 20 درصد دست پیدا کند، آیا نمیتواند به فناوری استحصال بهتر و بیشتر از چاه های نفت دست یابد؟ قطعاً میتواند؛ بنابراین باید از این ظرفیت بی بدیل داخلی استفاده کرد.

ایشان به خروج سریع شرکتهای خارجی نفت و خودرو از ایران بعد از اعلام تحریمها اشاره کردند و گفتند: در آن زمان برخی از این موضوع غصه خوردند اما باید غصه نخورد و خوشحال بود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شرکتهای داخلی که در زمینه ی قطعه سازی برای خودرو، صنایع نفت، لوازم خانگی و ماشین آلات فعالیت میکنند، افزودند: باید از این توانایی استفاده کرد و با تشکیل یک نمایشگاه دائمی میان این شرکتها هم افزایی به وجود آورد.

ایشان انتقال توانایی های بسیار بالای مهندسی و فناوریِ دستگاه های نظامی به دستگاه های غیرنظامی را ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: سالها قبل یک ژنرال اسراییلی گفته بود از ایرانی ها بدم می آید اما در مقابل پیشرفت نظامی آنها تعظیم میکنم؛ البته ما از آن موقع تاکنون دستاوردهای فراوانِ مهم تر و جالب تری داریم که موشک بالستیک با بُرد 2000 کیلومتر و خطای حداکثر چند متر، تنها یکی از آنها است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: توان مهندسی و فناوری دستگاه های نظامی که به چنین افتخاراتی منجر میشود، باید در عرصه ی خودرو، نفت، مسائل فضایی و دیگر بخشها به کار گرفته شود.

حضرت آیت الله خامنه ای حمایت از صادرات و حضور فعالان اقتصادی در کشورهای دیگر را هم مهم دانستند و افزودند: میتوانیم با استفاده از ظرفیت دیپلماسی، با همسایه ها و دیگر کشورها، ارتباطات اقتصادی خوبی برقرار کنیم.

ایشان مسئولان را به استفاده از تولیدات داخلی در مجامع بین المللی توصیه کردند و افزودند: مسئولان باید نشانها، حرفها و مفاهیم ایرانی را ترویج کنند اما برخی برعکس عمل میکنند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: یکی از گله های ما از برخی مسئولان سالهای گذشته این بود که چرا وقتی در جمع اروپایی ها صحبت میکنند، حرف صد سال پیش یک متفکر اروپایی را بیان میکنند؛ این حرف که برای اروپایی ها جدید نیست و ارزشی ندارد اما حرفهای ما نو و نشنیده است و باید آنها را بیان کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه ی سخنانشان حضور همه جانبه ی بخش خصوصی و تعاونی را در بخش نفت و گاز ضروری دانستند و افزودند: برخی قوانین مجلس نظیر قانونی که اخیراً در زمینه ی صنایع پایین دستی نفت و گاز مصوب شد، معطل آیین نامه ها میماند، درحالی که این کارها باید سریعاً انجام شود تا فعالیتهای تولیدی سرعت گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه ی سخنانشان رسانه ها را به انعکاس وسیع و مناسب موفقیتهای تولیدگران فراخواندند و افزودند: رسانه البته از سر دلسوزی، برخی اشکالات را منعکس میکند که عیبی هم ندارد تا مسئولان اگر تلویزیون می بینند، بفهمند مشکلات کجاست؛ اما در کنار آن باید موفقیتهای عرصه های مختلف تولیدی را برای مردم بویژه جوانان بازگو کرد و با معرفی ظرفیتها به مشتاقان فعالیت تولیدی، مطالبات منطقی فعالان اقتصادی را نیز پیگیری کرد تا مسئولان به آنها توجه کنند.

ایشان همچنین تفاوت تعرفه ی تبلیغات کالاهای داخلی با خارجی را ضروری خواندند و افزودند: باید در این زمینه به گونه ای عمل کرد که فعالان اقتصادی بتوانند نشان خود را تبلیغ و ترویج کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان خطاب به ملت ایران و دوستان و دشمنان انقلاب تأکید کردند: ملت ایران در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی (مانند کارهایی که در این چند روز بود و کارهای مردمی نبود) دشمن را عقب زده است و به فضل الهی در جنگ اقتصادی هم دشمن را به طور قاطع عقب خواهد زد و با ادامه ی حرکت کنونی در مسیر رونق تولید و پیشرفت اقتصادی، افق روشن آینده ی خود را محقق خواهد کرد.

در ابتدای این دیدار که در سال رونق تولید برگزار شد، جمعی از کارآفرینان و فعالان عرصه ی اقتصاد و تولید ملی به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود پرداختند.


کلید واژه ها: حضرت آیت الله خامنه ای - تولید - اقتصاد - آیت الله خامنه ای - رهبر انقلاب - فعالان اقتصادی - اقتصادی - انقلاب - کارآفرینان - کشور - عمومی - اسلام - انقلاب اسلامی - اسلامی - خامنه ای - آیت الله - رهبر معظم انقلاب اسلامی - نظام اسلامی - تولید داخلی - رهبر - رونق تولید - رهبر انقلاب اسلامی - رهبر معظم انقلاب - خامنه - دیدار - نمایندگان مجلس - رونق - رفاه - نظام - ثروت

آخرین اخبار سرویس:
افزایش بودجه حوزه فرهنگ و هنر استان ها سال آینده

امتحان تسلط کاندیداهای انتخابات پارلمانی تاجیکستان به زبان تاجیکی

مسئولان مشارکت سیاسی مردم را افزایش دهند | اخبار ایران و جهان

رشد 5 درصدی بودجه مرکز ملی فضای مجازی

خبر مهم در عراق که سانسور شد

واحد نظارت استاندارد در نظام مهندسی البرز فعال شد

تعداد داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان تهران به 83 نفر رسید

استخدام فروشنده خانم در پوشاک سله بن برای شعبه پاژ/خراسان رضوی

20 میلیون یارانه بگیر حذف می شوند

مبانی نظری و پیشینه تحقیقات داخلی و خارجی رضایت شغلی 62 صفحه

به جز تخریب دولت چه برنامه ای برای مردم دارید؟!

نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی و اجتماعی است

دستگاه های امدادی برای کاهش سوانح جاده ای با پلیس همکاری کنند

اگر اقدامات 30 ساله قرارگاه نبود امروز شاهد تحریم های گسترده تری بودیم

بررسی روسازی انعطاف پذیر آسفالتی تحت اثر بارگذاری قائم در بالای رویه توسط تئوری الاستیسیته و روش برمیستر جهت مدل لایه ای

آخرین خبرها درباره بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس

تشکر فرمانده ارتش از فرمانده نیروی انتظامی برای مدیریت اعتراضات بنزینی

برخی به مردم آدرس غلط می دهند تا در خیابان اعتراض کنند

راه اندازی سامانه اعلام فساد در روز های آینده

تاج زاده مسوولیت «بیانیه 77نفر» را پذیرفت

اگر خود ما مشکلی ایجاد نکنیم، دشمنان نمی توانند به ما ضربه بزنند

امتحان تسلط کاندیداهای انتخابات پارلمانی تاجیکستان به زبان تاجیکی

گره مشکلات اقتصادی با میدان دادن به جوانان باز می شود

کرسی های آزاداندیشی در جهت مسئولیت پذیری دانشگاه ها حرکت کنند

امام جمعه شیراز هم نامزد انتخابات شد

فعالیت های تبلیغی در روستاها مورد توجه قرار گیرد

=تاج زاده مسئولیت «بیانیه 77نفر» را پذیرفت

توضیح رییس پلیس درباره ناآرامی های اخیر کشور

آیت الله ممدوحی در بیمارستان بستری شد

ساماندهی مناطق حاشیه نشین رویکرد اساسی دولت است

ثبت نام 1242 نفر در انتخابات مجلس یازدهم در استان اصفهان

همایش بصیرتی ائمه جمعه و جماعت استان یزد 

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی: «نیروی انتظامی» نماد امنیت کشور است

راز قهرمان تر شدن زنگنه  که موجب افسردگی زاکانی شد،چیست؟

رییس ستاد انتخابات لرستان:- ستادهای تبلیغاتی باید چارچوب قوانین را رعایت کنند

برخی مشکلات به دشمن ربطی ندارد و به خودمان برمی گردد

مسئولان مشارکت سیاسی مردم را افزایش دهند

رشد 5 درصدی بودجه مرکز ملی فضای مجازی

آخرین خبرها درباره بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابا مجلس

همیشه در صحنه

انصراف 20 داوطلب نمایندگی مجلس

آخرین خبرها درباره بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابا مجلس

رسانه ظرفیتی عظیم برای اطلاع رسانی در حوزه وقف است

همیشه در صحنه

نحوه جدید تسویه بدهی بدهکاران بانکی با حذف سود مرکب

دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با خانواده کشته شدگان حوادث اخیر

داده کاوی و روشهای آن

واگذاری سه اردوگاه گردشگری به سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد

مساجد با ارائه خدمات اجتماعی پایگاهی برای حل مشکلات مردم باشند

جشن ثبت ملی میراث طبیعی در رضوانشهر گیلان

کمیته نما در شورای شهر اردبیل تشکیل شود/ اصفهان و یزد الگوی سیما و منظر شهری

بودجه 99/ کمترین و بیشترین رشد بودجه ی 20 دانشگاه بزرگ کشور

تاجزاده: مسوولیت بیانیه 77 نفر را می پذیرم و می گویم نویسنده و جمع کننده امضا من بودم

نیازمند پژوهش های مبتنی بر نیازها و چالش های جامعه هستیم

انگلیسی ها پای صندوق های رای رفتند

بنیاد برکت 100 هزار طرح اشتغالزا اجرا می کند

26 آذر صلاحیت داوطلبان نهایی می شود

فرهنگ انتظار: پشتیبانی از ولایت عهدی است میان شیعیان و امام زمان (عج)

تشکیل شورای اقامه نماز در 33 بقعه شاخص گیلان

پیام تسلیت شهردار تبریز در پی درگذشت عضو شورای شهر تبریز

عضو شورای شهر تبریز درگذشت

حضورم در انتخابات خبرگان مطالبه طیف های مختلف بود

پنجمین کنگره حزب «اتحاد ملت ایران»

شرایط مدیریتی 6 کاندیدای انتخابات دوومیدانی احراز نشد

جزییاتی از حوادث آبان در شهرستان های غرب تهران / در دیدار شمخانی با خانواده جانباختگان

دانشگاهیان و حوزویان هویتی جز آزاداندیشی ندارند

رواق منظر چشم من آشیانه توست

هیچ کشوری به اندازه ایران در معرض هجوم شیاطین نیست

صحنه ای شگفت انگیز از در حیات وحش

20 داوطلب نمایندگی در همدان انصراف دادند

لزوم حفظ سهمیه گروه های ایثارگری در کنکور

اصلی ترین بحث در مسئله طلاق روابط بین والدین است

مواضع آیت الله سیستانی در اعتراضات عراق چه بود؟

نتایج نظرسنجی فارس: 76درصد به نمایندگان فعلی رأی نمی دهند

تصاویر| حاشیه های جلسه هیات دولت

طلاب در تراز بین المللی تربیت شوند

آمریکا آبرویی در جهان ندارد| دشمن جوانان را هدف گرفته است

مبانی نظری بررسی خشونت علیه زنان از نگاه قرآن و احادیث

پاسخ تیم قالیباف به واعظی: از نامزدی قالیباف عصبانی هستید

حضور نماینده آیت الله مصباح یزدی در فرمانداری مشهد

ارائه 40 شاخص از کنش های رزمندگان دوران دفاع مقدس

پرسشنامه بررسی نقش سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری در ایجاد دانش مشتری

سرپرست جدید فرمانداری ویژه شهرستان دزفول معارفه شد

زشت ترین حلقه ازدواج جهان که اشک عروس را درآورد +عکس

نیروهای مسلح امین مردم هستند/30 هزار خدمت پلیس به هموطنان

شعر کوتاه شب یلدا با مضامین زیبا و دلنشین برای بلندترین شب سال

اجراهای میلیونی خواننده تازه معروف شده؟ +عکس

95 درصد از دستگاه ها برای استفاده از دولت الکترونیک اعلام آمادگی کردند

دادن حق اعتراض خیابانی به مردم آدرس غلط دادن است

مقابله با تغییرات اقلیمی نیازمند عزم جهانی است

تاثیر قبرستان های خانوادگی بر سلامت منابع آب یاسوج

برگزاری گردهمایی مفسران قرآن کریم و ائمه جماعات در اصفهان

تجمع جمعی از مردم علیه سریال وارش

سانسور کارشناس صادق در BBC فارسی

سنگ بزرگ دستگاه‎ها جلوی پای کارآفرینان/تغییر مداوم قوانین مشکل اصلی کارآفرینان است

محکومیت هتاکی در کانال اعتماد ملی همدان توسط بسیج رسانه

آمادگی سازمان استاندارد برای تسهیل در امور مرتبط اتحادیه اوراسیا

رییس ستاد مشترک نیروهای آمریکا: در برابر ایران باید خویشتن دار باشیم

فرمانده ارتش: اگر خود ما مشکلی ایجاد نکنیم، دشمنان نمی توانند به ما ضربه بزنند/می خواهند امنیت ایران را خدشه دار کنند

حل ناهنجاری های اجتماعی در پرهیز از اقدامات جزیره ای است

در عرصه های نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم

در عرصه های نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم