مطالب مرتبط:
783 میلیارد ریال اعتبار بیابان زدایی به خراسان جنوبی اختصاص یافت
783میلیارد ریال به پروژه های بیابانزدایی خراسان جنوبی اختصاص یافت
32 هزار میلیارد ریال به حساب دهیاری های کشور واریز شد
اختصاص 1115 میلیارد ریال برای بازسازی ساختمان های زلزله دیده آذربایجان شرقی
خراسان جنوبی پیشرو در اجرای طرح های نوین آبیاری
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 آبان 1398 ساعت 18:302019-11-19اقتصادي

هزینه کرد بیش از 783 میلیارد ریال برای مقابله با گسترش بیابان در خراسان جنوبی


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: رقم مصوب اعتباری در سال جاری در بخش مقابله با بیابانزایی بیش از 783 میلیارد ریال بوده که این اعتبار مربوط به اجرای عملیاتی شامل؛ - ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: رقم مصوب اعتباری در سال جاری در بخش مقابله با بیابانزایی بیش از 783 میلیارد ریال بوده که این اعتبار مربوط به اجرای عملیاتی شامل؛ نهالکاری، مالچ پاشی، مدیریت هرزآب، تعمیم ترسیب کربن و سایر فعالیت­ های بیابانزدایی می شود.

علیرضا نصرآبادی، سه شنبه 28 آبان، در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: با توجه به این که عرصه های منابع طبیعی و بالاخص مراتع به عنوان اصلی ترین و محوری ترین مساله برای استمرار حیات و بقای کره خاکی و پشتوانه محیط زیست بشر بوده لذا در برنامه ریزی های اصولی و ملی، بهره برداری بهینه از آن همواره مطرح است و باید در راستای اصلاح، احیا وبهره برداری بهینه از آن گام برداریم.

وی افزود: بیش از 96 درصد استان را عرصه های منابع طبیعی اعم از جنگل ها، مراتع و پدیده های بیابانی تشکیل می دهد که مساحت مراتع متراکم 6278 هکتار و مراتع نیمه متراکم 939666 هکتار ومراتع کم تراکم هکتار 7539130 بوده و پوشش گیاهی غالب مراتع استان را درمنه دشتی، درمنه کوهی، قیچ، تاغ، پرند، آتریپلکس، اسکنبیل، چوبک و کلاه میر حسن تشکیل داده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: اداره امور مرا تع اداره کل منابع طبیعی خراسان جنوبی همگام با سیاست های اجرایی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری هرساله مبادرت به انجام پروژه های اجرایی از محل اعتبارات ملی، استانی، صندوق توسعه ملی و.

می کند ودر سال جاری نیز مبلغ 2480 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، 4250میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و 21000میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای عملیات بیولوژیک بیومکانیک ومدیریت مراتع استان مصوب شده است.

نصرآبادی ادامه داد: در این راستا طرح مدیریت پایدار مراتع کشور ازمحل اعتبارات ملی با هدف تعیین محدوده عرفی، تعیین ظرفیت مرتع و شناسایی بهره برداران واقعی دارای حق استفاده از مراتع و به منظور صدور و اعطای پروانه چرا انجام شده که تا کنون 618 سامانه مرتعی با سطحی بالغ بر 8 میلیون و 45 هزار هکتار با 29680 خانوار بهره بردار ممیزی شده و 13539 فقره پروانه چرا صادر شده است.

وی افزود: درحال حاضر تهیه طرح های مرتعداری با همکاری کارشناسان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی استان با مشارکت مجریان و تحت نظارت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان های تابعه انجام شده که در زمینه تهیه طرح های مرتعداری 189 فقره طرح مرتعداری با سطحی بالغ بر یک میلیون و 993 هزار هکتار با 7936 خانوار بهره بردار تهیه شده و از این تعداد 122 فقره با مساحت یک میلیون و 144 هزار هکتاربه بهره برداران واگذار شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: با اجرای طرح بهبود و اصلاح مراتع ازمحل اعتبارات استانی درقالب عملیات بیولوژیک وبیومکانیک ومدیریت بهره برداری ازمراتع و با هدف کاهش فشار دام مازاد، احیای مراتع و بهبود بخشیدن به وضعیت مراتع موجود برای بهره برداری بهینه از این مراتع با مشارکت مرتعداران اقدام می شود.

نصرآبادی اظهار کرد: افزایش کمی وکیفی پوشش گیاهی برای رسیدن به پتانسیل تولید و بهره برداری پایدار، مهم ترین هدفی است که در اصلاح و احیا مدیریت مرتع دنبال می شود چراکه افزایش میزان پوشش گیاهی، منجر به افزایش تولید علوفه مرتع، تولیدات دامی، حفاظت خاک و جلوگیری از فرسایش خاک، تولید بیشتر آب در مرتع و بهبود شاخص های اساسی پایداری اکولوژیکی می شود.

وی افزود: افزایش پوشش گیاهی کمی و کیفی، افزایش تولید علوفه و تولیدات وابسته به آن، توقف عوامل تخریب از قبیل فرسایش بادی و آبی در مناطق اجرایی، اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت بهره برداران عرصه های مرتعی، احیاء، اصلاح، توسعه و بهره برداری پایدار در تولید علوفه و خدمات اکولوژیکی و زیست محیطی مراتع و ایجاد تعادل بین تعداد دام و ظرفیت مرتع مهم ترین اهداف کیفی است که در مدیریت عرصه ها دنبال خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: در سال جاری مساحتی حدود 500 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی و آبخیزداری استان که در سنوات قبل از محل اعتبارات دولتی و با مشارکت بهره برداران عرصه های مرتعی احیاء و اصلاح شده، برای بهره برداری و تعلیف دام مرتعداران ذیحق استان از اول آبان ماه باتوجه به تعیین ظرفیت به عمل آمده مورد بهره برداری قرار گرفته است.

نصرآبادی اظهار کرد: حدود 250 هزار واحد دامی متعلق به 9 هزار خانوار مرتعدار و دامدار روستایی و عشایری، در 115 منطقه در سطح استان به مدت 80 تا 90 روز از این مراتع بهره برداری خواهند کرد و طی این مدت، بهره بردارن مکلف به رعایت نکات فنی قید شده در پروانه های موقت صادره هستند.

وی ادامه داد: با احیای عرصه های مذکور علاوه بر حفاظت خاک، اهداف مربوط به اصلاح و احیا مراتع، بهبود وضعیت پوشش گیاهی، حفظ منابع آب و خاک، جلوگیری از فرسایش خاک و بهبود عوامل زیست محیطی محقق شده که این امر سبب افزایش تولید علوفه خشک و بالطبع علوفه قابل برداشت به میزان 36750 تن به ارزش ریالی386 میلیارد ریال شده و همچنین منجر به بهبود وضعیت معیشتی و اقتصاد بهره برداران مرتعی استان می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات بیابانزدایی، تصریح کرد: عملیات مالچ پاشی در محدوده مسجد شکر در تپه­های ماسه ای فعال در محور آسفالته و مسیر ریلی راه آهن طبس-یزد با اعتبار حدود 400 میلیارد ریال در سطح 771 هکتار اجرا می شود و اجرای عملیات بیولوژیک نهالکاری روی مالچ در سطح 386 هکتار و بذرپاشی تپه های ماسه ای برای تثبیت بیولوژیک تپه های مذکور نیز پیش بینی شده است.

وی افزود: 333 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی کارگروه ملی مقابله با گرد و غبار کشور تصویب شده و کلیه عملیات اجرایی پیش بینی شده در در کانون­های بحرانی فرسایش بادی و مناطق غبارخیز انجام خواهد گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: 36 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ملی به پروژه برنامه کنترل بیابانزایی آسیا و اقیانوسیه، پروژه تعمیم ترسیب کربن و RFLDL اختصاص یافته است.

نصرآبادی خاطرنشان کرد: اعتبارات طرح تثبیت شن های روان و مدیریت مناطق بیابانی و طرح مربوط به تعمیم ترسیب کربن از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی 14 میلیارد ریال است.

وی یادآور شد: از سال 93 تاکنون در اثر حرکت شن های روان و خشکسالی تعداد کانون های بحران بادی از 28 مورد به 35 مورد افزایش یافته است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: منابع طبیعی - خراسان جنوبی - منابع طبیعی و آبخیزداری - اعتبار - مراتع - اعتبارات - خراسان - آبخیزداری - منابع - طبیعی - سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری - جنوبی - بیابان - استان - صندوق توسعه ملی - ریال - بهره برداری - میلیارد - صندوق توسعه - هکتار - عملیات - مدیریت - مقابله - مدیرکل - سازمان نظام مهندسی - تراکم - اعتبارات استانی - عملیات بیولوژیک - اعتباری - پروانه

آخرین اخبار سرویس:
خبر خوش برای هواداران استقلال؛ پول استراماچونی به ایتالیا رسید +سند

حمله به وزیر ارتباطات و ماجرای مرخصی یک روزه | اینترنت را دیر قطع کردی آشوب شدت گرفت

چرا کیفیت آب در برخی منازل خوب نیست؟

استخدام مشاوره تلفنی از رشته های ادبیات، بازرگانی، حسابداری و اقتصاد

فارس من| با داشتن زمین دولتی و اختصاص اعتبار لازم می توان ساختمان جدید ثبت احوال بردسکن را ساخت

چقدر ارز صرف واردات اتاق وانت بار به کشور شد؟

خبر خوش برای هواداران استقلال؛ پول استراماچونی به ایتالیا رسید +سند

پای کیک های آلوده به قرص به دهلران هم باز شد

نوسازی تاکسی چقدر هزینه دارد؟

استخدام سرپرست فروش در شرکت فراورده های لبنی رامک

روزنامه آفتاب اقتصادی : شنبه 23 آذر 1398

روزنامه اخبار صنعت : شنبه 23 آذر 1398

کارتون| من هستم بچه ها!

تولید آیرودینامیک ترین خودروی دنیا

کارگران کشاورزی چقدر دستمزد می گیرند؟

نوسازی تاکسی چقدر هزینه دارد؟

صوت| پادکست خبری تلسکوپ - شماره 13/ مرور مهم ترین رویدادهای هفته گذشته استان اردبیل

روزنامه ابرار اقتصادی : شنبه 23 آذر 1398

تزریق واکسن آنفلوآنزا فایده ای ندارد

آغاز برداشت شلغم از مزارع خراسان جنوبی

قیمت هر حلقه لاستیک ایرانی چقدر است؟

هدفمندی اعتراض ها

قیمت آپارتمان در مجیدیه تهران/ جدول

چینی ها درباره ایران چه نظری دارند؟/کاهش سفر گردشگران چینی به ایران

هزینه زندگی کارگران چقدر شده است؟

آغاز برداشت شلغم از مزارع خراسان جنوبی

قیمت هر حلقه لاستیک ایرانی چقدر است؟

‎افزایش فروش محصولات پتروشیمی پارس

مرحله دوم افزایش سرمایه چادرملو در دستور کار

خروج ساختمان ایران از «تنوین»

کارگران کشاورزی چقدر دستمزد می گیرند؟

درامد 26 هزار میلیاردی از فروش خوراک به واحدهای پتروشیمی

محور اصلی شکایات مردمی از خودروسازان

تخفیف 30 درصدی عوارضی آزادراه خرم آباد-پل زال/چگونگی تعیین رقم عوارضی

تخفیف 30 درصدی عوارضی آزادراه خرم آباد-پل زال/چگونگی تعیین رقم عوارضی

هفته 4/ 5 درصدی فرابورس ایران

نبض بازار سهام 1398/09/23

روند هفتگی شاخص کل بورس 1398/09/23

از رشد سنگین تا اصلاح شاخص سهام

مسلمانان ویندزور در ایام کریسمس به کمک نیازمندان می روند

تخفیف 30 درصدی عوارضی آزادراه خرم آباد-پل زال/چگونگی تعیین رقم عوارضی

ویدئو / چشم بادامی ها در کمین طلای سرخ ایران

60 درصد نیاز کشور به ویلچر در داخل تأمین می شود/تشنه محصولات هستیم + فیلم

جولان «حقیقی» در زمین بزرگان سهام

سنجش جذابیت بورس تهران

فیلم | کشف 5000 لیتر روغن خوراکی تاریخ گذشته در تهران!

قیمت انواع مربا در طعم های مختلف

قیمت تبلت در بازار چند؟

قیمت مفتول در بازار آهن

قیمت انواع خرما بسته بندی در فروشگاه ها

قیمت انواع ماکارونی در فروشگاه ها

جزییات نحوه رتبه بندی موسسات و مزایای آن/ ثبت لیست موسسات مجاز در سامانه کدال

ساخت دو هزار و 500 واحد مسکن ملی در کهگیلویه و بویراحمد

60 درصد نیاز کشور به ویلچر در داخل تأمین می شود/تشنه محصولات هستیم + فیلم

آغاز فاز 5 ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز در 6 استان دیگر

ویدئو / چشم بادامی ها در کمین طلای سرخ ایران

هزینه زندگی کارگران چقدر شده است؟

اخبار پربازدید اقتصادی جمعه 22 اذر

چینی ها درباره ایران چه نظری دارند؟

هزینه زندگی کارگران چقدر شده است؟

با گران ترین ساعت های جهان آشنا شوید

کدام برندهای موبایل بازار آمریکا را تسخیر کرده اند؟

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/23 + تغییرات

سس گوجه و سبزیجات مخصوص انواع پاستا

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/23 + تغییرات

هزینه زندگی کارگران چقدر شده است؟

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/23 + تغییرات

خبر خوشحال کننده نماینده مجلس برای کارمندان

درخواست دولت برای برداشت 14.5 درصدی از درآمد خوراک پتروشیمی ها

قیمت نیسان کیکس 2020 اعلام شد

مقایسه دو شاسی بلند مطرح در بازار جهانی/ نماینده آلمان در برابر فرزند شایسته سوئد! (+تصاویر)

سهمیه سوخت تاکسی های غیر فعال بندرعباس قطع خواهد شد

چینی ها درباره ایران چه نظری دارند؟

مشارکت سه استان برای توسعه زیر ساخت های شرق کشور + گزارش

مرور بازار طلا، سکه و دلار در بازار هفته گذشته

تکذیب شایعه کشف انبار با کیک های مشکوک در چابهار

گوجه ارزان شد + جزییات

شیلات انزلی و کارگران زحمت کش آن+ تصاویر

عوارض آزادراهی پیمایشی شد

روزنامه تجارت : شنبه 23 آذر 1398

قیمت جهانی طلا امروز 1398/09/22

رکب بانک مرکزی به سفته بازان بازار ارز

مقایسه خودرو تیگو 7 با آریزو 6

قیمت سکه هم کاهش می یابد؟!

علت اصلی آلودگی هوا چیست؟

پیش بینی بازار سهام در هفته آخر آذرماه/سهام کدام شرکت ها را نخریم؟

رقم معافیت های مالیاتی به 50هزار میلیارد تومان می رسد

گفتند ما هم صبح جمعه فهمیدیم بنزین گران شده! نباید مسائل کشور را این طور تدبیر کرد

انفجار گاز در پیتزا فروشی گنبدکاووس گلستان (فیلم)

کاهش 300 هزار تومانی سکه با عقب نشینی دلار/ افزایش 2.3 درصد نرخ بیکاری سوییس/ نقدینگی به 2076 هزار میلیارد تومان رسید/ واکنش وزیر اقتصاد به گروهی که هم قسم شده اند مالیات ندهند!

شرط استراماچونی:قرارداد یک ساله و تضمین پرداخت تا 800 هزار یورو

پرداخت حق آلایندگی شرکت نفت و گاز گچساران کاهش پیدا کرده است

استانداران خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان تفام نامه امضا می کنند

پیش بینی یک اقتصاددان از قیمت آتی نرخ ارز

پیش بینی بازار سهام در هفته آخر آذرماه/ سهام کدام شرکت ها را نخریم؟

قیمت سکه هم کاهش می یابد؟!

وضعیت عجیب سکه در هفته ای که گذشت

کاهش 300 هزار تومانی سکه با عقب نشینی دلار/ افزایش 2.3 درصد نرخ بیکاری سوییس/ نقدینگی به 2076 هزار میلیارد تومان رسید/ واکنش وزیر اقتصاد به گروهی که هم قسم شده اند مالیات ندهند!

شهر هوشمند بر بستر 5G تحقق می یابد

17 هزار میلیارد دارایی تملیکی بانک ها/ مالیات بر عایدی نهایی نشده

هزینه کرد بیش از 783 میلیارد ریال برای مقابله با گسترش بیابان در خراسان جنوبی

هزینه کرد بیش از 783 میلیارد ریال برای مقابله با گسترش بیابان در خراسان جنوبی