مطالب مرتبط:
معضل جدی کمبود پرستار در کشور/ نباید به بیمار به عنوان شماره تخت نگاه کنیم
اهدای 150 هزار جلد کتاب به مناطق محروم کشور
3500 دانش آموز در جامعه عشایری هرمزگان/وجود 230 مدرسه یک نفره در کشور
در مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور از «محمد گلریز» تقدیر می شود
درخواست جمعیت جوانان انقلاب اسلامی از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراض آمیز در پی افزایش قیمت بنزین
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 26 آبان 1398 ساعت 04:212019-11-17سياسي

معضل جدی کمبود پرستار در کشور


رییس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه کمبود پرستار یک معضل اساسی است، گفت: نباید به بیمار به عنوان شماره تخت نگاه کنیم.

- ، محمد میرزا بیگی رییس سازمان نظام پرستاری امروز در نشست خبری با اشاره به برنامه های این سازمان در دوره پنجم اظهار داشت: جریان جدید در این سازمان ترکیبی از جوانان دهه 70 با بنیانگذاران نظام پرستاری هستند.

وی ادامه داد: ما هیچ عقد اخوتی با کسی نداریم مگر بر سر مصالح حرفه ای و این ائتلاف با شعار هویت، وفاق و همدلی در انتخابات نظام پرستاری شرکت کرد و تمام 25 نفر عضو شورای عالی نظام پرستاری نیز در این انتخابات عضو ا ین ائتلفا بودند.

رییس سازمان نظام پرستاری افزود: چارچوب این ائتلاف ارجح بودن مسائل حرفه ای بر شخص و گروه است و اعتقاد داریم که در فضای تعامل و احترام متقابل ضمن طرح مطالبات و مشکلات، باید راهکار ارائه شده و تمرکز بر راهکارها باشد تا مشکلات.

میرزابیگی تاکید کرد: معتقد هستیم مردم باید کانون توجه باشند و منفعت اقتصادی، گروه سالاری باید پیرامون منافع بیمار و مددجو تعریف شود و براساس منافع بیمار حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه منافع مادی زمانی شدنی است که بتوانیم به مردم خدمات مناسب ارائه دهیم و به بیمار به عنوان انسان نگاه کنیم گفت: نباید به بیمار به عنوان شماره تخت فرد در بیمارستان نگاه کنیم و منزلت انسان را در نظر نگیریم.

رییس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه باید به هویت، منزلت، جایگاه و منافع مردم احترام بگذاریم یادآور شد: اعتقاد نداریم که مشکلات موجود در بیمارستان ها فقط مشکلات پرستاران است البته اکنون کمبود پرستار یک معضل اساسی و در یکی دو سال اخیر نیرویی در این خصوص جذب نشده است.

میرزابیگی با اشاره به وضعیت جذب پرستاران در سیستم درمانی خاطرنشان کرد: به ازای هر تخت بیمارستانی 2.

5نفر گروه پرستاری است که 1.

8 آن پرستار و 0.

7 دیگر مربوط به بقیه کادر پرستاری است.

وی تصریح کرد: در کنار اینکه محور و کانون توجه ما پزشکان و پیراپزشکان به عنوان یک تیم درمانی هستند باید بدانیم در قبال پرستاران نیز مسئول هستیم و باید مطالبات آنها بعد از مردم اولویت نخست باشد.

رییس سازمان نظام پرستاری با اشاره به وضعیت پرستاری در سیستم درمانی کشور ابراز داشت: نزدیک به 200 دانشکده پرستاری حدود 160 هزار دانشجوی پرستاری در مقاطع مختلف و 14 هزار مدیر پرستاری داریم ضمن اینکه امروز گروه پرستاری شامل شاغلان، بازنشستگان و افراد غیرشاغل در مجموع حدود 210 هزار خانواده را در کشور شامل می شود ضمن اینکه بیش از 142هیات مدیره پرستاری فعال است.

وی از فعالیت 1100مرکز مراقبت در منزل خبر داد و گفت: سالانه 810میلیون بار مراجعه مردم به بیمارستان ها و مراکز درمانی می شود خط اول تماس در این مراکز پرستاران هستند.

میرزابیگی با اشاره به اینکه سازمان نظام پرستاری یک نظام عمومی غیردولتی که برای پیگیری مسائل پرستاری فعالیت می کند خاطرنشان کرد: باید در جهت ارتقا، معیشت و رفاه پرستاران در این دوره تلاشی عملی تر و نتیجه گرا تر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره قطعا ما برنامه محور هستیم اضافه کرد: در ایام انتخابات نظام پرستاری در شهرهای مختلف موضوعات مربوط به پرستاری بررسی شده و شورای عالی نظام پرستاری نیز اکنون در حال برنامه ریزی است و ا ولویت ما قطعا مسائلی است که اکنون پرستاران با آن مواجه هستند.

رییس سازمان نظام پرستاری با تاکید بر اینکه وارد حاشیه ها، فرصت سوزی و مسائل جنبی که ما را از جاده اصلی سلامت مردم خارج می کند مطلقا ورود پیدا نمی کنیم گفت: البته برخی مسائل تخریبی که توسط افراد معدودی که به اندازه انگشتان یک دست ایجاد می کنند نیز باید از طریق قانون رسیدگی شود.

وی با اشاره به اولویت های سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم ابراز داشت: اولویت هایی که در دستور کار خود قرار داده و شروع به کار کرده ایم شامل نرم افزار قاصدک است نرم افزاری که روش پرداخت با فرمول های غیرضرور که پرداخت پرستاران را دچار چالش کرده است فعالیت می کند.

میرزابیگی اضافه کرد: برخلاف اینکه در ابتدای تشکیل نرم افزار قاصدک گفته شده این نرم افزار عملکردی است باید گفت اصلا این نرم افزار عملکردی نیست و از روزی که قاصدک راه افتاد و براساس اسنادی که وجود دارد ما مرتب با این نرم افزار مخالفت کردیم و گفتیم این عملکردی نبوده و وقت محور است.

رییس سازمان نظام پرستاری با اشاره به پیشنهادات سازمان نظام پرستاری برای اصلاح نرم افزار قاصدک افزود: اول اینکه قاصدک باید جمع آوری شود یا باید به صورت اساسی اصلاح شود اکنون جزء موافقت هایی است که در خود وزارت بهداشت نیز وجود دارد اما درخصوص اصلاح آن نیازمند سرعت بیشتری هستیم.

ضمن اینکه باید در نرم افزار قاصدک موضوع اضافه کار و کارانه از هم تفکیک شود.

وی تاکید کرد: هیچ دلیلی ندارد اضافه کار پرستاران به عنوان آیتمی از نرم افزار برود و قربانی کارانه شود.

اکنون کارانه و اضافه کار در برخی مناطق تا 18 ماه عقب افتاده است و حتی پرداخت کارانه در برخی از مناطق کشور نسبت به سال های قبل به یک سوم رسیده است.

میرزابیگی با بیان اینکه باید کمک کنیم بساط نرم افزار قاصدک جمع شود یادآور شد: باید موضوع کارانه پرستاران به صورت جداگانه و پرداخت اضافه کار آنها نیز از بودجه جاری مانند همه کارکنان دولت پرداخت شود البته ما از راهکارهای قانونی و حتی قضایی این موضوع را آنقدر پیگیری می کنیم تا به نتیجه برسیم.

وی با اشاره به اینکه راهکارهایی برای رفع این مشکل در سازمان نظام پرستاری در نظر گرفته شده و به عنوان یک اولویت آن را پیگیری می کنیم گفت: دومین اولویت ما بحث اعتباربخشی است.

میرزابیگی افزود: اکنون مردم در بیمارستان های با موضوعی مواجه هستند و فکر می کنند پرستاران جواب آنها نمی دهند و به آنها کم احترامی می کنند در جالی که پرستاران در پشت سیستم رایانه خود مشغول ثبت سنجه هایی برای اعتباربخشی هستند؛ درنتیجه به جای اینکه پرستار به مراقبت بیمار بپردازد مجبور است مرتب درگیر ثبت سنجه های اعتباربخشی باشد.

وی یادآور شد: به عقیده ما وظیفه پرستاری ثبت سنجه ها و کار با رایانه و وارد کردن سنجه ها نیست چرا که یک فرد باسواد غیرپرستاری نیز می تواند این کار را زیر نظر پرستار انجام دهد.

میرزابیگی با اشاره به اینکه کمبود نیروی پرستاری در سیستم درمانی کشور خاطرنشان کرد: ما در طول برنامه چهارم و پنجم ماده الحاقی داشتیم که کمک می کرد موضوع کمبود پرستاری موضوع بحرانی نشود.

رییس سازمان نظام پرستاری ادامه داد: این برنامه به این شکل بود که دولت را موظف می کرد سالانه 6 هزار پرستار استخدام کند.

یعنی اجازه می داد تا در طول برنامه چهارم و پنجم سالانه 9 هزار پرستار به کار گرفته شود.

وی افزود: در طول طرح تحول سلامت نیز استخدام های موردی انجام شد اما یکی دو سالی است که این موضوع اتفاق نمی ا فتد و سازمان مدیریت مرتب وعده استخدام می دهد اما واقعیت این است که از جذب 18هزار یا 9 هزار نفر استخدام به مرحله عمل نرسیده و اینکه بکارگیری صورت گیرد و به صورت استخدام دولتی باشد هنوز شدنی نشده است.

میرزابیگی با تاکید بر اینکه باید کمک کنیم در بودجه سال 99 این بند قانونی را وارد کنیم افزود: در سال 95 در قانون برنامه ششم تلاش کردیم بندی برای موضوع حاکمیتی شدن پرستاری بیاوریم که این اتفاق افتاد.

* هر کس نگاه اقتصادی به بیمارستان دارد باید نگاهش را عوض کند وی ابراز داشت: واقعیت این است که اگر بیمارستان ها و مراکز درمانی را به کسب درآمدهایشان موکول کنیم صحیح نیست چرا که بیمارستان بنگاه اقتصادی نیست و هر کس نگاه اقتصادی به بیمارستان دارد باید نگاهش را عوض کند.

وی خاطرنشان کرد: دولت وظایفی درباره سلامت مردم دارد و نباید به بیمارستان به عنوان یک بیمارستان اقتصادی نگاه کرد و دولت باید حداقل های مربوط به استخدام پرستاران را بپذیرد و استخدام سالانه 9 تا 10 هزار نفر به عنوان کمک پایه به بیمارستان ها و سهمیه استخدام پرستاری باید به صورت سالانه صورت گیرد و این جزو برنامه های ما در سازمان نظام پرستاری در کوتاه مدت است.

رییس سازمان نظام پرستاری با اشاره به اولویت های اصلی سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم بیان داشت: تفکیک اضافه کار از کارانه پرستاران اصلاح روان اعتباربخشی و پیگیری برای استخدام 9 تا 10 هزار پرستار از جمله موضوعات مهمی است که باید پیگیری کنیم.

میرزابیگی یادآور شد: وزیر بهداشت سال گذشته در مراسم روز پرستار تاکید کرد که این سه موضوع مورد توجه قرار می گیرد درنتیجه پرستاران انتظار دارند امسال این موضوع محقق شود.

وی درباره چگونگی نظام پرداخت یادآور شد: نظام فیفور سرویس یعنی به ازای هر خدمتی که بیمار لازم دارد یا ندارد و یک پزشک به مردم ارائه می دهد پولی را به خدمت دهنده خدمات ارائه می دهیم در حالی که باید بگویم که فیفور سرویس اژدهای خوداشتهای سیری ناپذیر است چراکه هزینه ها را به صورت تصاعدی بالا می برد.

میرزابیگی با برشمردن دلایل نامطلوب بودن ارائه خدمات به روش فیفور سرویس افزود: در این روش ما به تعداد خدمت و انجام خدمت پول میدهیم در حالی که در هیچ جای دنیا اینطور نیست.

در دنیا می گویند خدمت باید ارائه شود اما باید ضرورت آن مشخص باشد و بیمار در روش های خدمات اختیار داشته باشد و پزشک نیز چند روش درمانی را به بیمار پیشنهاد دهد.

* فیفور سرویس هزینه های مردم و نظام سلامت را افزایش داده است رییس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه اکنون در روش پرداخت فیفور سرویس هزینه های مردم ، دولت و نظام سلامت به شدت افزایش یافته است، گفت: ما در سال 93 عقب افتادگی کارانه پرستاران را به صفر رساندیم ومیزان آن را نیز 2.

5 برابر کردیم اما اکنون با توجه به افزایش بودجه نظام سلامت کارانه پرستاران حدود 18 ماه عقب می افتد و میزان آن نیز کاهش پیدا می کند.

* ارائه خدمت درمانی در منزل و فضای مجازی در دنیا مورد توجه است وی با بیان اینکه همه از چنین نظام پرداختی ناراضی هستند و باید این نظام پرداختی اصلاح شود، تصریح کرد: باید برای بیمارستان ها رقیب داشته باشیم اکنون ارائه خدمت در منزل و فضای مجازی در دنیا رقیب بیمارستان ها است.

میرزابیگی افزود: باید حداقل یک محیط در کنار بیمارستان" ها داشته باشیم که کار درمانی را انجام دهد؛ البته منظورمان درمورد بیماران خاص، اورژانسی و بیمارانی که به روش های پیچیده درمانی نیاز دارند نیست اما بیماران سرطانی، غیرواگیر و دیابتی داریم که می توان به آنها ارائه خدمات داد.

* بیش از 50 درصد از بیماران بستری در بیمارستان ها نیاز به بستری شدن ندارند رییس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه بیش از 50درصد از موارد بیماران بستری شده در بیمارستان ها را افرادی تشکیل می دهند که واقعا نیاز به بستری شدن ندارند یادآورد شد: اکنون اجرای چنین روشی در کشور آغاز شده و 5 بیماری ذکر شده در کرمان، البرز، همدان و در برخی نقاط تهران به صورت پایلوت در حال اجرا است یعنی به جای اینکه بیماران دارای بیماری مزمن را بستری کنیم آنها را به تیم های (هوم کر) ارائه خدمات درمانی در خانه می سپاریم.

وی اضافه کرد: در نتیجه باید در کنار بیمارستان محیط خدمت داشته باشیم و باید به بسته خدمتی ارائه شده پول دهیم یعنی یک بسته خدمتی به جای خدمت های واحد باشد.

میرزابیگی با اشاره به اجرای نظام ارجاع و پرونده الکترونیک در سیستم درمانی کشور اظهار داشت: باید به بیماران مزمنی که در بیمارستان ها به آنها خدمت می دهیم ضلع سومی در ارائه خدمت اضافه کنیم تحت عنوان مراکز هوم کر که در آنها با استفاده از پزشکان عمومی ، پرستاران و پیراپزشکان در فرایند درمان خدمات ارزان ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: باید به جای خدمت فیفور سرویس و نظام پرداخت آن، نظام پرداختی داشته باشیم که به نتیجه خدمت و ضرورت آن بها بدهد.

* هویت حرفه ای پرستاری مورد غفلت واقع شده است در ادامه این نشست عزیزی دبیر شورای عالی نظام پرستاری با تاکید بر اینکه بحث هویت حرفه ای پرستاران از برنامه های اصلی این سازمان است اظهار داشت: بعد از گذشت یکصد سال از پرستاری آکادمیک یکی از ابعادی که مغفول مانده بحث هویت حرفه پرستاری است.

وی افزود: بعد از 4 دهه از انقلاب اسلامی شاهدیم که روز به روز پرستاری به جایگاه خود نزدیک تر می شود و سازمان نظام پرستاری شاید به عنوان بزرگترین نهاد مردمی در کشور باشد.

دبیر شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به برگزاری انتخابت نظام پرستاری در دوره پنجم خاطرنشان کرد: 141 هیات مدیره نظام پرستاری در سطح کشور تشکیل شد و هر شهرستان نیز یک مجموعه مستقل نظام پرستاری دارد.

وی اضافه کرد: در تیرماه گذشته انتخابات هیات مدیره برگزار شد ضمن اینکه در 20 مهرماه نیز پنجمین انتخابات نظام پرستاری برگزرا شد و در این دوره 25 نفر در قالب ائتلاف وفاق و همدلی تمامی کرسی های شورای عالی نظام پرستاری را بدست آوردند.

* وجود 210 هزار نفر جامعه پرستاری در کشور عزیزی با بیان اینکه رویکرد سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم متفاوت خواهد بود یادآور شد: شعار ما هویت، رفاه و همدلی برای جامعه 210هزار نفری پرستاری است و باید در چنین فضایی همدلی و هم افزایی ایجاد شود.

دبیر شورای عالی نظام پرستاری" با بیان اینکه جامعه پرستاری بعد از معلمان بیشترین جمعیت کاری را دارد خاطرنشان کرد: رویکرد ما بحث جوان گرایی ، جانشین پروری و تربیت مدیران لایق برای نظام سلامت و پرستاری است.

وی با بیان اینکه استخدام و جذب نیروی انسانی دو موضوع شاخص این نظام در کوتاه مدت است اظهار داشت: متاسفانه روز به روز بحث کوچک سازی دولت و محدود کردن استخدام را شاهد هستیم که این موضوع به پرستاری هم گسترش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه پرستاران در خط مقدم نظام سلامت کشور هستند گفت: باید سیاست های دولت در این خصوص تعدیل شده و در بحث استخدام ها تجدیدنظر شود.


کلید واژه ها: پرستار - پرستاری - سازمان نظام پرستاری - سازمان - بیمار - کمبود پرستار - نظام - بیمارستان - پرستاران - مشکلات - شورای عالی نظام پرستاری - انتخابات نظام پرستاری - رییس - درمانی - مردم - انتخابات - کمبود - مطالبات - تخت بیمارستانی - معضل - پزشکان - اعتقاد - ائتلاف - احترام - کشور - منزل - راهکار - بیمارستان ها - بیمارستانی - کانون

آخرین اخبار سرویس:
مردم در انتخابات کاندیداهای اصلح دقت کنند

کشور با تبعیض قابل اداره نیست/اعتراف آمریکا به ناامنی درخاورمیانه

نامزدها اگر از خود بهتر می بینند، کناره گیری کنند

ثبت نام 6 داوطلب انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان از حوزه تهران تا عصر امروز

جایگاه علمی «حضرت فاطمه معصومه(س)»/الگویی مهم برای زنان و دختران امروز

نعمتی: عده ای بدلیل عدم اقبال مردم مجلس را ناکارآمد نشان می دهند

اولویت اصلی آموزش عالی، تربیت نیروی انسانی کارآمد است

مزین شدن 16 کلاس به نام 16 شهید در زنجان

دانشجویان آماده حضور در کف میدان مسائل کشور هستند

یک گوینده خبر برای انتخابات مجلس نام نویسی کرد

توضیح کدخدایی در مورد موانع ورود کاندیداها به مجلس

کنایه کدخدایی به محمود صادقی در مورد شرایط رد صلاحیت

مجلس یازدهم سه قطبی می شود/در فهرست اصلاح طلبان قرار می گیرم

وزیر کشور از ستاد انتخابات بازدید کرد

200هزار حکم تخریب در کشور/مشکلات پرونده های ماده 100

نماینده اصلاح طلب: به ما مسئولان نگویید چرا بچه هایتان در فلان شرکت هستند

شکوری راد: حضور من در انتخابات نمادین نیست

نقاشی: با همین وضع موجود می توان مجلس در راس امور تشکیل داد

کواکبیان در وزارت کشور

نامزدها اگر از خود بهتر می بینند، کناره گیری کنند

سید فرید موسوی: اولویت مجلس باید ارتقاء سرمایه اجتماعی باشد

دومین روز از اولین نشست مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی سراسر کشور

ششمین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس (2)

تولیت آستان قدس رضوی: برای رسیدگی به امور زائران از دولت سپاسگزاریم

انتخاب نماینده ای در طراز انقلاب اسلامی/ نمایندگان مجلس باید مشکلات مردم را پیگیری کنند

اخلاق در انتخابات رعایت شود

جهانگیری: حوادث اخیر خسارت های ناگوار مادی و معنوی به جا گذاشت

نمایندگان مجلس امانتداران مردم اند

فیس بوک، صفحه کاربری عربی سایت رهبر انقلاب را پاک کرد

موضع گیری رهبری در اتفاقات اخیر، کشور را از فتنه نجات داد

سکوت محمود فکری پس از تساوی!

عضو مجلس خبرگان رهبری داوطلب حضور در انتخابات مجلس شد/ شکری 60 ساله آمد

رییس دفتر روحانی: به پرداخت یارانه اعتقادی نداریم، اما چاره ای نداریم

امام جمعه بندرعباس: 26 میلیون کاربر ایرانی از پیام رسان های خارجی استفاده می کنند

فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

چهره ها و جریان های جدیدی باید وارد مجلس شوند

نعمتی : تلاش می کنم در انتخابات پیش رو در لیست اصلاح طلبان قرار گیرم

عراقچی با مدیرکل جدید آژانس بین المللی دیدار می کند

مجلس یازدهم سه قطبی می شود/در فهرست اصلاح طلبان قرار می گیرم

رییس جمهور بودجه 99 را به مجلس تقدیم می کند

برترین های جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان معرفی شدند

وزیر کشور از روند نام نویسی داوطلبان مجلس شورای اسلامی و خبرگان بازدید کرد

انتقاد امام جمعه پیشوا از تعداد زیاد داوطلبان نمایندگی مجلس

استاندار سیستان و بلوچستان: حسین علیمرادی شهید خدمت و جهادگر آسمانی است

برای رسیدگی به امور مذهبی و دینی زائران از دولت سپاسگزاریم

امام جمعه ساوه: سلبریتی ها باید در زمنیه مالیات به وظایف خود عمل کنند

آمریکا به هیچ عهدی پایبند نیست

ائمه جمعه کشور: جریان های سیاسی و فکری نخبگان خود را به میدان رقابت بفرستند

نمایندگان مجلس باید خود را برای نظام و ملت هزینه کنند

کاشت 6 هزار اصله نهال در کلاته رودبار دامغان

مردم در انتخابات به وعده های دروغین رأی ندهند

معتمدان هیات اجرایی انتخابات حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو معرفی شدند

امام جمعه مشگین شهر: انتخابات سالم و مردمی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است

امام جمعه گرگان: هویت جنبش دانشجویی مبارزه با استکبار است

امام جمعه اردبیل : انتخابات صحنه تخریب، افترا و بهتان نشود

رهبران دینی باید ریشه درگیری طایفه ای را بخشکانند

ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات

تاکید خطیب نماز جمعه این هفته تهران بر رسیدگی به خانواده های آسیب دیده در حوادث اخیر

رحمانی فضلی از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد

کشور با تبعیض قابل اداره نیست/اعتراف آمریکا به ناامنی درخاورمیانه

وزیر کشور از ستاد انتخابات بازدید کرد

اقتدار ایران اسلامی امروز قابل وصف نیست/ توطئه های دشمن راه به جایی نمی برد

4 هزار شرکت دانش بنیان را در 15 سال اخیر تحت پوشش قرار داده ایم | اخبار ایران و جهان

امیر خلبان قربانی: بالگردهای هوانیروز آماده عملیات در طول شبانه روز هستند

محکومیت های کیفری تنها یکی از موانع قانون انتخابات مجلس است

بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات از روز یکشنبه

شخصیت های مهم به کدام دانشگاه ها می روند؟ + جزییات

حسرت یک عذرخواهی به دل مردم ماند

فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

مردم در انتخاب افراد به تبلیغات کذایی توجه نکنند

بازدید محسن هاشمی رفسنجانی و یزدانی از نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب

نعمتی: افراد ناکام در راهیابی به مجلس، سعی در ناکارآمد جلوه دادن آن داشتند

هیئت های اجرایی 10 روز فرصت دارند صلاحیت داوطلبان را بررسی کنند

نهادهایی باید زیر یوغ مالیات بروند که به مراکز قدرت وصل هستند/ آستان قدس اظهارنامه مالیاتی پُر می کند اما مالیات نمی دهد!

کواکبیان کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم شد

شکوری راد: حضور من در انتخابات نمادین نیست

بازدید رحمانی فضلی از ستاد انتخابات کشور

مجلس یازدهم سه قطبی خواهد شد/در فهرست اصلاح طلبان قرار می گیرم

فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

هدفم از شرکت در انتخابات تکمیل برنامه های دوره قبل است/ کاندیدها با برنامه وارد عرصه انتخابات شوند

امام جمعه خرم آباد: پاسخ محبت های مردم را با خدمت کردن می دهم

مردم در انتخابات کاندیداهای اصلح دقت کنند

اخبار معارفی رسانه ها/ عیادت مدیران قرآنی کشور از استاد موسوی قهار

روح محمود در بهارستان/ احمدی نژادی ها مجلس یازدهم را تصاحب می کنند؟

کدخدایی: محکومیت های کیفری تنها یکی از موانع قانون انتخابات مجلس است

بیانیه مرجعیت درباره ضرورت حفظ امنیت در عراق

ترویج گفتمان ارزشی یکی از وظایف دانشجوی انقلابی است

پشت پرده تمام حوادث خاورمیانه آمریکا ایستاده است

مردم با آگاهی کامل به نماینده اصلح رأی بدهند

اقتدار ایران اسلامی امروز قابل وصف نیست/ توطئه های دشمن راه به جایی نمی برد

مردم افراد متعهد و امانت دار را برای مجلس انتخاب کنند

وکیلی: شنیده ام عارف در انتخابات مجلس شرکت نمی کند

ضعف ارتباط با مردم بخشی از نقطه ضعف های مجلس دهم است

4 هزار شرکت دانش بنیان را در 15 سال اخیر تحت پوشش قرار داده ایم

200هزار حکم تخریب در کشور/مشکلات پرونده های ماده 100

عراقچی با مدیرکل جدید آژانس بین المللی دیدار می کند

زن ایده آل؛ معیار زیبایی زنان در کشورهای مختلف دنیا چیست؟

200هزار حکم تخریب در کشور/برخورد با کارچاق کن ها

حناچی: شرایط سختی را داریم پشت سر می گذاریم

تلاش همه ما باید جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشد

معضل جدی کمبود پرستار در کشور

معضل جدی کمبود پرستار در کشور