مطالب مرتبط:
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر
نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 9 متهم به فساد اقتصادی
نهمین جلسه دادگاه 9 متهم اقتصادی برگزار شد
-18 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 26 آبان 1398 ساعت 01:052019-11-16سياسي

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟


نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری به همراه متهمان دیگر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد.

- آفتاب نیوز : "نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد.

قاضی موحد گفت: روز 25 آبان 98 نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و دیگر متهمان در شعبه اول ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگاه انقلاب اسلامی تهران به صورت علنی و با حضور نماینده دادستان، مستشاران، متهمین و وکلای آن ها تشکیل شده است.

وی افزود: در ابتدا به متهم فلاحتیان و وکیل وی آقای احمدی تذکر می دهم.

قرار کارشناسی درباره بدهی فلاحتیان صادر شده که وی درخواست کپی کرده و بعد از آن اقرار نامه ای نزد بازپرس انجام داده اند و ضمن پذیرش نظریه کارشناسی گفته اند که این مبلغ را پرداخت می نمایم، چنانچه سند جدیدی غیر از اسناد ارائه شده به کارشناسان وجود دارد به دفتر دادگاه ارائه دهید.

قاضی موحد با بیان الزام دادسرا در تشکیل پرونده شخصیت برای متهمان گفت: دادسرا ملزم است که برای متهم پرونده شخصیت تشکیل دهد و از نماینده دادستان می خواهم که پرونده شخصیت متهم دیواندری را قرائت نمایند.

قهرمانی نماینده دادستان در خصوص پرونده شخصیت دیواندری گفت: علی دیواندری عضو هیئت علمی دانشگاه و رییس پژوهشکده بانک مرکزی است و با مجید سعادتی رفت و آمد خانوادگی داشته است.

اظهارات مادر همسر و برادر همسر سعادتی وجود دارد که آقای دیواندری وی را وارد مسئله تراستی کرده و در گزارش ناجا نیز آمده که آقای دیواندری با سعادتی رفت و آمد غیر متعارف داشته است.

وی افزود: فرزند متهم دیواندری در انگلستان است و آقای سعادتی نیز در انگلیس حضور دارد.

نماینده دادستان گفت: متهم دیواندری پرونده های مفتوحی دارد که نوع و شکل عنوان اتهامی در آن ها یک شکل است و اقداماتش به گونه ای بوده که فعالیت هایی بدون مصوبه و بدون نظارت نهاد های نظارتی انجام داده است.

قهرمانی ادامه داد: در پرونده بابک زنجانی، زنجانی قبل از وقوع فساد نفتی حسب ارتباط با دیواندری اعتبار پیدا کرد و قبل از دستگیری زنجانی ارتباط این دو با یکدیگر قطع شد همچنین شخصی به نام مومنی هرندی که در پرونده بانک سرمایه هم حضور داشته در بانک ملت هم حضور داشته است.

در سال 90 آقای محمدی سرپرست دادسرای امور اقتصادی نکته قابل توجهی را هشدار داده که برای جلوگیری از خاوری دوم باید مراقب دیواندری باشیم.

وی افزود: مسئله مهم در پرونده متهم دیواندری این است که وی در لیست تحریم های غربی بوده اما به نحوی که مشخص نیست از لیست تحریم خارج شده است.

همچنین ارتباطی با آقای کریم پور داشته که افغانستانی الاصل بوده است و این فرد (کریم پور) با برخی مقامات آمریکایی در ارتباط بوده است که پرونده برای بررسی در دادسرا مفتوح است.

از متهم دیواندری سئوال می کنم که چطور از لیست تحریم ها خارج شده اند؟ بر چه اساسی می گویند که تحریم موقت است؟ در این هنگام قاضی موحد از متهم دیواندری خواست تا در جایگاه حاضر شود.

متهم دیواندری گفت: متولد 1346 و متاهل هستم و سابقه کیفری ندارم و در حال حاضر رییس پژوهشکده بانک مرکزی هستم.

قاضی موحد ضمن تفهیم اتهام به وی بیان کرد که مبالغی همچون الف.

389 میلیون و 185 هزار و 740 درهم متعلق به بانک ملت ب.

21 میلیون و 582 هزار و 494 دلار متعلق به بانک ملت ج.

220 میلیون درهم متعلق به بانک پارسیان.

د.

36 میلیون دلار متعلق به بانک پارسیان.

ه.

16 هزار دلار هزینه سفر های محرمانه و.

مشارکت در قاچاق ارز به ترکیه به مبلغ 50 هزار و 12 یورو و 48 سنت در کیفرخواست شما و جود دارد.

دفاعیات خود را بیان کنید.

متهم دیواندری گفت: در برخی موارد موجود در پرونده نظریه کارشناسی وجود دارد و در برخی موارد نیز نظریه کارشناسی ندارند، صحبت هایم در راه کشف حقیقت خواهد بود و حقیقت را روایت می کنم و در مقام دفاع ادله خودم را ارائه می نمایم.

قاضی موحد گفت: ابتدا در رابطه با آقای فلاحتیان توضیح دهید و مطالبی که دفاع محسوب می شود را بیان کنید.

متهم دیواندری گفت: برای خنثی سازی تحریم ها اقداماتی نظیر اخذ مجوز و ایجاد ساختار و تاسیس شرکت داریس، شکایت از انگلیس، کمک به جریان اقتصادی واردات کالا های اساسی و محکوم کردن انگلیس و اخذ خسارت 1300 میلیارد تومانی در سال جاری انجام شد.

وی افزود: در هیئت مدیره، شرکت داریس با مصوبه تاسیس شد و هدفش این بود که بر شرکت های پوششی داخل و خارج از کشور، کنترل و نظارت نمایند در صفحه سه کیفرخواست نیز سازمان اطلاعات تهران گفته که شرکت داریس برای دور زدن تحریم ها تاسیس شده است و هیئت امنا هرچه در شرکت داریس تصویب شده به تصویب رسیده است، کار انفرادی انجام نشده و به دنبال انجام کار های بانک بودیم.

در ادامه علی دیواندری گفت: در شرکت داریس بیش از 70 میلیارد دلار پول جا به جا می شود که این رقم حجم اقدامات ما در این شرکت بوده است من در بانک ملت به عنوان مدیرعامل در جریان امورات کلی بودم و لذا به موضوعات جزیی ورود پیدا نکردم.

وی در ادامه نقش اعضای هییت امنا و هیئت مدیره داریس را تفکیک کرد و گفت: ما اعضای هیئت امنا بودیم.

قاضی در ادامه از متهم دیواندری خواست که اگر مدعی است هیئت امنا در امور اجرایی و مالی دخالتی نداشته و تنها در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری های کلان مشارکت داشته است اسناد آن را ارائه دهد و بگوید بر اساس چه مقرراتی هیئت امنا دخالتی نداشته است.

متهم پاسخ داد: به عنوان مثال وزیر علوم رییس هیئت امنای دانشگاه هاست، آیا باید در همه موضوعات جزیی ورود پیدا کند؟ این در حالی است که رییس هیئت امنا فقط در حد جلسات و موضوعاتی که در آن جلسات مطرح می شود مسئول است؛ شرکت مدیرعامل دارد و آن ها باید ورود پیدا کنند که حالا پرونده به گونه ای شده که من باید پاسخگو باشم.

این متهم گفت: در تاریخ 5.

5.

92 در هیئت امنای شرکت داریس تصمیم گرفته شد با توجه به اینکه در دو هلدینگ منابع مالی بیشتری جمع شده لذا برای اتخاذ تصمیم های اعتباری، کمیته ای سه نفره از هیئت امنا تشکیل شود که لازم به ذکر است به تاریخ این موضوع در کیفرخواست توجه نشده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال خرید کشتی در برج 12 سال 91 است در حالی که من اصلا در مینیون نبودم و تمام هماهنگی ها بین آقای آرام و سعادتی صورت می گرفت و بعد از آن در هیئت امنا تصویب شد و این گفته شده خرید کشتی با هماهنگی دیواندری بوده است صحت ندارد، زیرا من اصلا در آن زمان نبودم و اسناد آن را نیز ارائه خواهم کرد.

متهم دیواندری ادامه داد: من در دادن تسهیلات به آقای فلاحتیان حضور داشتم؛ اما در استفاده از حساب کارگزاری حضور نداشتم و مستنداتی ارائه خواهم داد که همه این ها با دستور آقای آرام انجام شده و آقای آرام به بهانه اینکه اصلا اطلاع نداشته موضوع را منحرف کرده است.

وی به تفکیک فعالیت های بانک و شرکت های پوششی پرداخت و گفت: فعالیت های پوششی برای دور زدن تحریم ها بوده و رویه های غیر روتین داشته است که دارای شرایط خاص بوده است مانند دوران جنگ یا فروش نفت در دوران کنونی که باید از حساب های قانونی افرادی در خارج از کشور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دور زدن تحریم به صورت فرآیند بوده است گفت: با توجه به اینکه شرکت مینیون خارجی بوده و شریک رییس این شرکت خارجی نیز آقای دستغیب بوده لذا همکاران ما احتیاط کردند و ترجیح دادند پول را به حساب یک کارآفرین داخلی واریز کنند که امنیت بیشتری داشته باشد.

این متهم گفت: در سال 94 در بانک ملت مبلغی به میزان 220 میلیون درهم به حساب شخصی به نام خانم نوروزی واریز شد که ایشان این پول را پرداخت نکرد و فرار کرد لذا این ها از مواردی بود که ما باید احتیاط می کردیم و پول را به حساب یک کارآفرین واریز می کردیم.

این متهم افزود: در سرتاسر کیفرخواست مطرح شده که بنده آقای سعادتی را آوردم و وی را به مجموعه تحمیل کردم در حالی که این موضوع سخن صحیحی نیست؛ آقای سعادتی مانند دیگر افرادی که در شرکت تراستی سمت گرفتند حکم وی نیز از سوی آقای آرام صورت گرفت و تمامی اقدامات نیز با هماهنگی شرکت داریس بوده است حال اینکه مدیرعامل بانک را نشانه گیری کند تا همه چیز بر سر وی خراب شود بی انصافی است.

متهم دیواندری گفت: صحبتی درباره آقای سعادتی و انتسابش به بنده مطرح شد که من می خواهم به آقای قهرمانی نماینده دادستان بگویم که نیازی نبود مادر همسر آقای سعادتی را بازجویی کنید بلکه می توانستید از بانک ملت استعلام بگیرید تا مشخص شود مسئولیت وی چه بوده است.

وی گفت: استخدام آقای سعادتی در سال 74 انجام شد و آقای قهرمانی اعلام کردند که من آقای سعادتی را با نمره 10 در مدرک تحصیلی وی و با صلاحیت ورزشی وی را وارد مجموعه کردم در حالی که او 10 سال قبل از من در بانک انتصاب پیدا کرده است و ظرف مدت دو سال شعبه درجه سوم را به شعبه ممتاز تبدیل می کند.

وی در ادامه به مسیر شغلی مجید سعادتی اشاره کرد و گفت: مجید سعادتی سال 83 به سمت معاون اداره کل مدیریت روابط عمومی بانک ملت درمی آید و در سال 93 نیز برای ایشان استعلام امنیتی صورت می گیرد که پاسخ آن نیز مثبت اعلام می شود که البته من این استعلام را ندارم و باید از بانک بگیرید؛ از سوی دیگر ایشان در سال 94 نیز از کارگزاری شرکت داریس خارج شده است.

وی در ادامه به ساختار فعالیت بانک پارسیان اشاره کرد و گفت: ارتباطات تراستی با بانک، ارتباطی منسجم است و فعالیت شرکت داریس فقط در ارائه وام به آقای فلاحتیان خلاصه نمی شود بلکه در این شرکت حجم بزرگی از فعالیت ها صورت می گرفت که در صورت عدم انجام آن هزاران مشکل بوجود می آمد.

وی ادامه داد: شرکت پارسیس کیش با مجوز شورای عالی امنیت ملی دایر شد و شروع به فعالیت کرد.

متهم دیواندری در ادامه قرارداد شرکت پارسیس کیش با بانک پارسیان در صفحه نمایش دادگاه نشان داد.

این متهم گفت: بعد از خروج من از بانک پارسیان نامه ای از شورای عالی امنیت ملی ارائه شد که نشان می داد این شورا نگرانی هایی داشته مبنی بر آنکه به بعضی از مفاد بخش نامه عمل نشده است که در ماه 12 سال 93 این نامه به مدیرعامل فعلی بانک پارسیان رسید و من برای اینکه بدانم این نگرانی ها به چه دلیل بوده آن را بررسی کردم لذا بر اساس آن گزارشی تهیه کردم و آن گزارش را به شورای عالی امنیت ملی ارسال کردم.

متهم دیواندری ادامه داد: در ادامه شورای عالی امنیت ملی در قالب نامه پاسخ گزارش من را داد و در آن ذکر کرد که باید ترتیبی اتخاذ شود تا در سال جاری نیز بدون توجه به مذاکرات هسته ای فعالیت ها ادامه یابد و هر سه ماه یک بار گزارش آن ارائه شود که در ادامه این نامه از مدیرعامل بانک پارسیان تقدیر و تشکر می شود در حالی که اصلا این تشکر در کیفرخواست نیامده است.

وی با بیان اینکه من در امور اجرایی و مالی دخالتی نداشتم گفت: من در شرکت پارسیس کیش نقشی نداشتم و آن شرکت زیر نظر اعضای هیئت مدیره و در ساختار حقوقی اداره می شد و بسیاری از مطالبی که در پرونده وجود دارد واهی است و اگر درست رسیدگی شود مشخص می شود که حقیقت چیز دیگری است.

وی گفت: نباید آنقدر بگوییم پول گم شده است و از این بابت مردم را نگران کنیم این در حالیست که وجوه کارگزاری بازگشته است، اما شما در هشت جلسه قبلی گفتید پول گم شده است در حالی که اگر بانک ادعایی دارد که پولی گم شده آن را اعلام کند.

متهم دیواندری افزود: ارائه تسهیلات وظیفه حرفه ای و کاری بانک است زمانی که ما در بانک به آقای فلاحتیان تسهیلات دادیم در واقع کار حرفه ای ایجاد کردیم به گونه ای از دارایی بانک به صورت مولد استفاده کردیم و برای بانک سود ایجاد کردیم.

وی در ادامه درباره آقای فلاحتیان گفت: در اینجا به سه موضوع اشاره خواهند کرد نخست معاملات ارزی قبل از پرداخت وام به آقای فلاحتیان که ادعا شده بود سود ها شناسایی نشده است دوم استفاده از حساب های امانی و اجاره ای و سوم پرداخت وام.

وی در ادامه درباره استفاده از حساب امانی فلاحتیان گفت: آقای آرام ادعا کرده که ما در بررسی شش ماهه متوجه شدیم پولی به حساب فلاحتیان رفته است در حالی که تنها 13 مکاتبه در دسترس اینجانب است که نشان می دهد تمامی وجوه از طریق شرکت داریس و با اطلاع کامل آقای آرام در اختیار آقای سعادتی قرار گرفته.

وی گفت: زمانی که یک و نیم میلیارد درهم پول های مس در شرکت تراستی وارد شد ما در شرکت داریس تصمیم گرفتیم آن را بین شرکت ها توزیع کنیم من در این مورد و در زمان بازجویی اصلا اسم آقای فلاحتیان را نیاوردم حال نمی دانم چگونه این ادعا مطرح می شود.

متهم دیواندری گفت: صحبت های آقای آرام صحت ندارد و مطابق عقل و منطق نیست و کیفرخواست بر مبنای مستندات صادر نشده است.

13 مکاتبه دارم که استفاده از حساب امانی فلاحتیان با اطلاع کامل آقای آرام در اختیار سعادتی قرار گرفته است.

به سعادتی به دستور آرام و شرکت داریس وون کره داده می شود تا خرید ورق فولادی توسط شرکت فولاد علی گودرزی انجام شود ورق ها و آهن ها به فروش رفته و درهم امارات تهیه شده است و برای جابه جایی وون کره از فلاحتیان استفاده شده و از ایشان 24 درصد سود می گرفتند.

نماینده دادستان گفت: آیا حساب فلاحتیان کارگزاری بوده یا خیر؟ این متهم گفت: خیر ظاهرا بر اساس قرار داد اقداماتی صورت گرفته است شرکت داریس مسئول می باشد و آقای آرام هیچ اطلاعاتی در اختیار ما قرار نداده است.

قاضی موحد بیان کرد: رییس هیئت امنا مسئولیت نظارت دارد چگونه مسئولیت نظارت را اعمال کردید؟ متهم دیواندری گفت: اقدام صورت گرفته خروج وون کره از طریق فلاحتیان و با کمک آقای آرام است آقای سعادتی در اواخر سال 91 به آقای آرام می گوید که 124 میلیون درهم موجودی در امارات دارم و آقای آرام در جریان ام جی کامرز بوده اند.

در پارسیس کیش از طریق شرکت امرالد از حساب فلاحتیان استفاده شده است.

وی افزود: بانک ملت با شرکت داریس قرار داد داشته و داریس نیز با مینیون قرارداد داشته است و در سال 94، 750 میلیون درهم پول از بین رفته است.

در بانک پارسیان قراردادی بین این بانک با پارسیس کیش وجود داشته و شرکت پارسیس نیز با امرالد قرارداد داشته است و خروج پول ها طبق دستور صورت گرفته است.

در این هنگام قهرمانی نماینده دادستان با اشاره به ساختار بانک ملت گفت: در بانک ملت دیواندری حضور داشت در شرکت داریس و مینیون نیز حضور داشت.

در تاریخ 5.

5.

92 اعضای هیئت مدیره داریس جلسه ای می گذارند که پول ها انباشته شده و لذا دیواندری و آرام در شرکت مینیون عضو شوند که در این تاریخ 250 میلیون درهم به فلاحتیان داده شده است در شرکت مینیون نیز دیواندری طبق جلسه هیئت مدیره رییس هیئت مدیره می شود که برگه صورت جلسه تاریخ ندارد.

متهم دیواندری برگه صورت جلسه را که نزد نماینده دادستان بود مشاهده کرد و بیان کرد: امضا برای بنده است.

نماینده دادستان ادامه داد: شرکت مینیون 388 میلیون درهم می دهد که برای 320 میلیون درهم آن مصوبه وجود داشته است.

قبل از تیر 93 هیئت مدیره داریس چه وظایفی داشتند؟ در نظام نامه داریس آمده که اعطای اعتبار ممنوع می باشد مگر اینکه قبلا مراتب به عنوان مورد خاص به داریس اعلام شده باشد.

همچنین در نظام نامه درباره تراستی ها آورده شده که در خصوص انتخاب کارگزاران باید قبل از همکاری ضمن بررسی سوابق اعتبار سنجی صورت گیرد و قرارداد وجود داشته باشد و وثایق لازم اخذ شود و تشریفات لازم انجام شود و قرارداد کارگزاری وجود داشته باشد بر چه اساسی 150 میلیون درهم به فلاحتیان داده اید؟ متهم فلاحتیان کلمه ای از کارگزاری در دفاعیات خود به زبان نیاورد و وکیل وی مرتب به کارگزاری بودن اقدامات اصرار داشت.

قهرمانی تاکید کرد: آقای آرام می بیند که در مینیون پول کم است همچنین دیواندری در بازپرسی می گوید که پول های داده شده به فلاحتیان پول های مربوط به شرکت مس می باشد دیواندری از بانک ملت به بانک پارسیان مهاجرت می کند و ساختار آن بانک پارسیان، شرکت پارسیس و شرکت امرالد را تشکیل می دهد.

چطور سر و کله سعادتی در بانک پارسیان پیدا می شود؟ نگذارید ارتباط شما (متهم دیواندری) با شخصی که مزاحم بازپرس پرونده می شود را تشریح کنم؟ سعادتی به احدی ایمیل می زده و با احدی در ارتباط بوده است.

در این هنگام قاضی موحد با اعلام ختم جلسه گفت: جلسه بعدی سه شنبه 28 آبان رأس ساعت 8:30 برگزار می شود.

قاضی موحد در انتهای جلسه دادگاه در خصوص دادگاه رسیدگی به پرونده تیمور عامری گفت: به دلیل بارش برف امکان اعزام متهمین فراهم نشد لذا جلسه ساعت 13 لغو می شود.


کلید واژه ها: علی دیواندری - اتهامات علی دیواندری - پرونده - متهم - قاضی موحد - دادستان - نماینده - دادگاه انقلاب اسلامی تهران - سعادتی - رسیدگی - اتهامات - دادگاه - دادسرا - دادگاه علی دیواندری - زنجانی - کارشناسی - قاضی - دیگر - حضور - تشکیل - قهرمانی - اقتصادی - انقلاب اسلامی - دادگاه انقلاب - بانک - برگزار - ارتباط - تشکیل پرونده - امور اقتصادی - بانک سرمایه

آخرین اخبار سرویس:
اعلام جزییات آیین اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان

بررسی وضعیت خدمات رسانی قضایی در حوزه های غرب فارس

بازدید وزیرکشور از روند ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

بهروز نعمتی: اعتدالیون به دنبال لیست ائتلافی با اصلاح طلبان هستند

کار نماینده مجلس تغییر مدیر نیست

فرماندار پیشین تهران در انتخابات مجلس ثبت نام کرد

مراسم تشیع و ختم برخی جانباختگان حادثه تالار در سقز

محسن عطایی بازدید رحمانی فضلی از ستاد انتخابات کشور

برگزاری انتخابات خانه نشریات دانشجویی شمال شرق کشور

آقای کاندیدا با کلید خودروش آمد/نامزدی نماینده نزدیک به لاریجانی

کواکبیان: شعار «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تموم ماجرا» از داخل خط نمی گیرد

بازدید معلولین از بناهای تاریخی برای اولین بار در جشنواره معلولین یزد

داوطلبی که می خواهد با پول رای جمع کند دنبال خدمت به مردم نیست

واکنش توییتری سخنگوی شورای نگهبان به محکومیت های کیفری برخی کاندیداهای مجلس

فیلم | دعوای جو بایدن با یک کشاورز 83 ساله بازنشسته در کمپین انتخاباتی

صادقی: اگر در لیست نباشم کنار می کشم

توضیح کدخدایی در مورد موانع ورود کاندیداها به مجلس

آرمان دانشجویان نجات کشور از وابستگی باشد

دیدار رییس دفتر رییس جمهور با اعضای کارگروه زیارت درمشهد

خنثی شدن نقشه شوم دشمنان با موضع گیری شجاعانه رهبرمعظم انقلاب

استاندار سیستان و بلوچستان: نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس روند مطلوبی را طی می کند

مردم به افراد صادق و توانمند رای می دهند

خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

بازدید وزیر کشور از ستاد انتخابات

آرمان دانشجویان نجات کشور از وابستگی باشد

نقص قانونی ثبت نام های زیاد در انتخابات را باید برطرف کرد/ این هجم از ثبت نام قانونی نیست/ از اصولگرایان خبری ندارم

چهار هزار شرکت دانش بنیان تحت پوشش وزارت علوم

خیز چهره های اقتصادی برای رقابت انتخاباتی

بی تدبیری ها دلیل مشکلات کنونی/مسئولان کم کاری ها را جبران کنند

نمایندگان مجلس خود را برای مردم هزینه کنند/ لزوم مقابله با گرانی

عروسی ِ خون در سقز، عزای عمومی در کردستان

9162 نفر داوطلب نمایندگی مجلس شدند/ وزرای سابق در مسیر فاطمی

برگزاری مراسم تکریم چهره های قرآنی با رویکردی جدید

واعظی: مجبوریم یارانه بدهیم!

عراقچی با مدیرکل جدید آژانس دیدار خواهد کرد

مراسم ختم برخی جانباختگان حادثه تالار در سقز برگزار شد

ثبت نام آقای پور ابراهیمی برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی

نتایج روز دوم هفته چهارم کورس سوارکاری گنبد کاووس

بازدید انتخاباتی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان

همایش حجاب و عفاف در دامغان

نام نویسی 9 هزار و 162 داوطلب انتخابات مجلس؛ تاکنون

فیلم | دعوای جو بایدن با یک کشاورز 83 ساله بازنشسته در کمپین انتخاباتی

واکنش توییتری سخنگوی شورای نگهبان به محکومیت های کیفری برخی کاندیداهای مجلس

ایجاد فضاهای لوکس در بستر یک شهر تاریخی هم خوانی ندارد

تشکل های دانشجویی به احزاب وابسته نشوند

شورای اداری لاهیجان با محوریت معرفی امام جمعه جدید برگزار شد

خلیج فارس را برای آمریکایی ها ناامن می کنیم

استکبار به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران است

مجلس دهم فقط تماشاگر است/ باید دولتی کارامد جایگزین کنیم

هیات های اجرایی و نظارت آبروی افراد را حفظ کنند

انتقاد امام جمعه پیشوا از تعداد زیاد داوطلبان نمایندگی مجلس

مردم در انتخابات به وعده های دروغین رأی ندهند

مطالبه گری حق مردم و پاسخگویی وظیفه مسئولان است

بنرهای تبریک روز دانشجو در مقابل 45 دانشگاه پایتخت نصب شد

مراقب باشیم برخی افراد تندرو جامعه را چندقطبی نکنند

شیاطین به دنبال از بین بردن روحیه ضد دیکتاتوری دانشجویان هستند

تولیت آستان قدس رضوی:برای رسیدگی به امور زائران از دولت سپاسگزاریم

امام جمعه مشهد: معیشت خُرد مردم ایمن شود

انجام عملیات شبانه برای هوانیروز ممکن شد

سرنگونی پهپادآمریکایی و ایستادن دربرابر اغتشاشگران تجلی اقتدار ملت است

ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران / روز ششم

معاون حزب اعتدال و توسعه : سران قوا در افزایش قیمت بنزین تصمیم گرفتند

وزیر کشور: بیش از 80 درصد اعضای هیات های اجرایی انتخاب شدند

اولین مذاکره هیئت ایران در وین

بازدید وزیر کشور از ستاد انتخابات

داوطلبی که می خواهد با پول رای جمع کند دنبال خدمت به مردم نیست

بازدید معلولین از بناهای تاریخی برای اولین بار در جشنواره معلولین یزد

واعظی: به پرداخت یارانه اعتقادی نداریم، اما چاره ای نداریم

کاملا هریس را به عنوان معاون خود انتخاب می کنم

محکومیت های کیفری تنها یکی از موانع قانون انتخابات مجلس است

نظر وکیل «بقایی و مشایی» درباره احتمال عفوشدن آنها

معاون روس اتم: توقف همکاری در فردو بنا به دلایل فنی و موقتی است

فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

جزییات مصوبه کمیته تعامل حزب اعتماد ملی در خصوص انتخابات مجلس/ حضرتی و افشانی به درخواست کروبی برای انتخابات ثبت نام می کنند

افزایش 20 درصدی ثبت نام در انتخابات مجلس نسبت به دوره مشابه قبلی/ فکر نمی کنم مهلت تمدید شود

دعوت وزیر کشور از افراد توانمند جهت ثبت نام در انتخابات مجلس

بازدید رحمانی فضلی از ستاد انتخابات کشور

دولتمردان مانند فرماندهان دفاع مقدس قاطعیت داشته باشند

فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

شورای نگهبان در تایید صلاحیت افراد دقت و سخت گیری کند

حضور 400 حافظ قرآن در آزمون اعطای مدرک تحصیلی

«اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت» ممنوع شد

فاز نخست بزرگراه شهید نجفی رستگار فردا افتتاح می شود/ تملک املاک باقی مانده برای اتمام این بزرگراه

مجلس دهم فقط تماشاگر است/ باید دولتی کارامد جایگزین کنیم

خطیب جمعه بیرجند: انتخاب مناسب مورد توجه مردم باشد

دشمن در پی انحراف دانشجویان از مسیر اصلی خود است

امام جمعه شهرکرد: دانشجویان نسبت به خطر نفوذ در دانشگاه ها هوشیار باشند

آموزش پخت کیک با ورق طلا در شبکه پنج سیما

روایتی نو از شهدای رسانه/آخرین بار کی شهید ... را دیدی؟

تاکنون 9162 نفر در انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند

افزایش 20 درصدی ثبت نام ها نسبت به دوره قبل

توضیح کدخدایی در مورد موانع ورود کاندیداها به مجلس

کواکبیان به خبرآنلاین: بگویم خودم سرلیست اصلاح طلبان می شوم؟/شعار «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تموم ماجرا» از داخل خط نمی گیرد/شنیدم عارف انصراف می دهد

معنی اسم درسا و میزان فراوانی و نام های مشابه

فیس بوک، صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

تقدیر آیت الله سیستانی از عشایر عراق

رقابت نفس گیر فینالیست های حفظ کل قرآن کریم

مجلس دهم فقط تماشاگر است/ باید دولتی کارامد جایگزین کنیم | اخبار ایران و جهان

تحلیلی بر نقش حضرت معصومه (س) در عظمت یافتن قم

وزیر کشور از روند نام نویسی داوطلبان مجلس شورای اسلامی و خبرگان بازدید کرد

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟