مطالب مرتبط:
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر
نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 9 متهم به فساد اقتصادی
نهمین جلسه دادگاه 9 متهم اقتصادی برگزار شد
-18 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 26 آبان 1398 ساعت 01:052019-11-16سياسي

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟


نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری به همراه متهمان دیگر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد.

- آفتاب نیوز : "نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد.

قاضی موحد گفت: روز 25 آبان 98 نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و دیگر متهمان در شعبه اول ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگاه انقلاب اسلامی تهران به صورت علنی و با حضور نماینده دادستان، مستشاران، متهمین و وکلای آن ها تشکیل شده است.

وی افزود: در ابتدا به متهم فلاحتیان و وکیل وی آقای احمدی تذکر می دهم.

قرار کارشناسی درباره بدهی فلاحتیان صادر شده که وی درخواست کپی کرده و بعد از آن اقرار نامه ای نزد بازپرس انجام داده اند و ضمن پذیرش نظریه کارشناسی گفته اند که این مبلغ را پرداخت می نمایم، چنانچه سند جدیدی غیر از اسناد ارائه شده به کارشناسان وجود دارد به دفتر دادگاه ارائه دهید.

قاضی موحد با بیان الزام دادسرا در تشکیل پرونده شخصیت برای متهمان گفت: دادسرا ملزم است که برای متهم پرونده شخصیت تشکیل دهد و از نماینده دادستان می خواهم که پرونده شخصیت متهم دیواندری را قرائت نمایند.

قهرمانی نماینده دادستان در خصوص پرونده شخصیت دیواندری گفت: علی دیواندری عضو هیئت علمی دانشگاه و رییس پژوهشکده بانک مرکزی است و با مجید سعادتی رفت و آمد خانوادگی داشته است.

اظهارات مادر همسر و برادر همسر سعادتی وجود دارد که آقای دیواندری وی را وارد مسئله تراستی کرده و در گزارش ناجا نیز آمده که آقای دیواندری با سعادتی رفت و آمد غیر متعارف داشته است.

وی افزود: فرزند متهم دیواندری در انگلستان است و آقای سعادتی نیز در انگلیس حضور دارد.

نماینده دادستان گفت: متهم دیواندری پرونده های مفتوحی دارد که نوع و شکل عنوان اتهامی در آن ها یک شکل است و اقداماتش به گونه ای بوده که فعالیت هایی بدون مصوبه و بدون نظارت نهاد های نظارتی انجام داده است.

قهرمانی ادامه داد: در پرونده بابک زنجانی، زنجانی قبل از وقوع فساد نفتی حسب ارتباط با دیواندری اعتبار پیدا کرد و قبل از دستگیری زنجانی ارتباط این دو با یکدیگر قطع شد همچنین شخصی به نام مومنی هرندی که در پرونده بانک سرمایه هم حضور داشته در بانک ملت هم حضور داشته است.

در سال 90 آقای محمدی سرپرست دادسرای امور اقتصادی نکته قابل توجهی را هشدار داده که برای جلوگیری از خاوری دوم باید مراقب دیواندری باشیم.

وی افزود: مسئله مهم در پرونده متهم دیواندری این است که وی در لیست تحریم های غربی بوده اما به نحوی که مشخص نیست از لیست تحریم خارج شده است.

همچنین ارتباطی با آقای کریم پور داشته که افغانستانی الاصل بوده است و این فرد (کریم پور) با برخی مقامات آمریکایی در ارتباط بوده است که پرونده برای بررسی در دادسرا مفتوح است.

از متهم دیواندری سئوال می کنم که چطور از لیست تحریم ها خارج شده اند؟ بر چه اساسی می گویند که تحریم موقت است؟ در این هنگام قاضی موحد از متهم دیواندری خواست تا در جایگاه حاضر شود.

متهم دیواندری گفت: متولد 1346 و متاهل هستم و سابقه کیفری ندارم و در حال حاضر رییس پژوهشکده بانک مرکزی هستم.

قاضی موحد ضمن تفهیم اتهام به وی بیان کرد که مبالغی همچون الف.

389 میلیون و 185 هزار و 740 درهم متعلق به بانک ملت ب.

21 میلیون و 582 هزار و 494 دلار متعلق به بانک ملت ج.

220 میلیون درهم متعلق به بانک پارسیان.

د.

36 میلیون دلار متعلق به بانک پارسیان.

ه.

16 هزار دلار هزینه سفر های محرمانه و.

مشارکت در قاچاق ارز به ترکیه به مبلغ 50 هزار و 12 یورو و 48 سنت در کیفرخواست شما و جود دارد.

دفاعیات خود را بیان کنید.

متهم دیواندری گفت: در برخی موارد موجود در پرونده نظریه کارشناسی وجود دارد و در برخی موارد نیز نظریه کارشناسی ندارند، صحبت هایم در راه کشف حقیقت خواهد بود و حقیقت را روایت می کنم و در مقام دفاع ادله خودم را ارائه می نمایم.

قاضی موحد گفت: ابتدا در رابطه با آقای فلاحتیان توضیح دهید و مطالبی که دفاع محسوب می شود را بیان کنید.

متهم دیواندری گفت: برای خنثی سازی تحریم ها اقداماتی نظیر اخذ مجوز و ایجاد ساختار و تاسیس شرکت داریس، شکایت از انگلیس، کمک به جریان اقتصادی واردات کالا های اساسی و محکوم کردن انگلیس و اخذ خسارت 1300 میلیارد تومانی در سال جاری انجام شد.

وی افزود: در هیئت مدیره، شرکت داریس با مصوبه تاسیس شد و هدفش این بود که بر شرکت های پوششی داخل و خارج از کشور، کنترل و نظارت نمایند در صفحه سه کیفرخواست نیز سازمان اطلاعات تهران گفته که شرکت داریس برای دور زدن تحریم ها تاسیس شده است و هیئت امنا هرچه در شرکت داریس تصویب شده به تصویب رسیده است، کار انفرادی انجام نشده و به دنبال انجام کار های بانک بودیم.

در ادامه علی دیواندری گفت: در شرکت داریس بیش از 70 میلیارد دلار پول جا به جا می شود که این رقم حجم اقدامات ما در این شرکت بوده است من در بانک ملت به عنوان مدیرعامل در جریان امورات کلی بودم و لذا به موضوعات جزیی ورود پیدا نکردم.

وی در ادامه نقش اعضای هییت امنا و هیئت مدیره داریس را تفکیک کرد و گفت: ما اعضای هیئت امنا بودیم.

قاضی در ادامه از متهم دیواندری خواست که اگر مدعی است هیئت امنا در امور اجرایی و مالی دخالتی نداشته و تنها در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری های کلان مشارکت داشته است اسناد آن را ارائه دهد و بگوید بر اساس چه مقرراتی هیئت امنا دخالتی نداشته است.

متهم پاسخ داد: به عنوان مثال وزیر علوم رییس هیئت امنای دانشگاه هاست، آیا باید در همه موضوعات جزیی ورود پیدا کند؟ این در حالی است که رییس هیئت امنا فقط در حد جلسات و موضوعاتی که در آن جلسات مطرح می شود مسئول است؛ شرکت مدیرعامل دارد و آن ها باید ورود پیدا کنند که حالا پرونده به گونه ای شده که من باید پاسخگو باشم.

این متهم گفت: در تاریخ 5.

5.

92 در هیئت امنای شرکت داریس تصمیم گرفته شد با توجه به اینکه در دو هلدینگ منابع مالی بیشتری جمع شده لذا برای اتخاذ تصمیم های اعتباری، کمیته ای سه نفره از هیئت امنا تشکیل شود که لازم به ذکر است به تاریخ این موضوع در کیفرخواست توجه نشده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال خرید کشتی در برج 12 سال 91 است در حالی که من اصلا در مینیون نبودم و تمام هماهنگی ها بین آقای آرام و سعادتی صورت می گرفت و بعد از آن در هیئت امنا تصویب شد و این گفته شده خرید کشتی با هماهنگی دیواندری بوده است صحت ندارد، زیرا من اصلا در آن زمان نبودم و اسناد آن را نیز ارائه خواهم کرد.

متهم دیواندری ادامه داد: من در دادن تسهیلات به آقای فلاحتیان حضور داشتم؛ اما در استفاده از حساب کارگزاری حضور نداشتم و مستنداتی ارائه خواهم داد که همه این ها با دستور آقای آرام انجام شده و آقای آرام به بهانه اینکه اصلا اطلاع نداشته موضوع را منحرف کرده است.

وی به تفکیک فعالیت های بانک و شرکت های پوششی پرداخت و گفت: فعالیت های پوششی برای دور زدن تحریم ها بوده و رویه های غیر روتین داشته است که دارای شرایط خاص بوده است مانند دوران جنگ یا فروش نفت در دوران کنونی که باید از حساب های قانونی افرادی در خارج از کشور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دور زدن تحریم به صورت فرآیند بوده است گفت: با توجه به اینکه شرکت مینیون خارجی بوده و شریک رییس این شرکت خارجی نیز آقای دستغیب بوده لذا همکاران ما احتیاط کردند و ترجیح دادند پول را به حساب یک کارآفرین داخلی واریز کنند که امنیت بیشتری داشته باشد.

این متهم گفت: در سال 94 در بانک ملت مبلغی به میزان 220 میلیون درهم به حساب شخصی به نام خانم نوروزی واریز شد که ایشان این پول را پرداخت نکرد و فرار کرد لذا این ها از مواردی بود که ما باید احتیاط می کردیم و پول را به حساب یک کارآفرین واریز می کردیم.

این متهم افزود: در سرتاسر کیفرخواست مطرح شده که بنده آقای سعادتی را آوردم و وی را به مجموعه تحمیل کردم در حالی که این موضوع سخن صحیحی نیست؛ آقای سعادتی مانند دیگر افرادی که در شرکت تراستی سمت گرفتند حکم وی نیز از سوی آقای آرام صورت گرفت و تمامی اقدامات نیز با هماهنگی شرکت داریس بوده است حال اینکه مدیرعامل بانک را نشانه گیری کند تا همه چیز بر سر وی خراب شود بی انصافی است.

متهم دیواندری گفت: صحبتی درباره آقای سعادتی و انتسابش به بنده مطرح شد که من می خواهم به آقای قهرمانی نماینده دادستان بگویم که نیازی نبود مادر همسر آقای سعادتی را بازجویی کنید بلکه می توانستید از بانک ملت استعلام بگیرید تا مشخص شود مسئولیت وی چه بوده است.

وی گفت: استخدام آقای سعادتی در سال 74 انجام شد و آقای قهرمانی اعلام کردند که من آقای سعادتی را با نمره 10 در مدرک تحصیلی وی و با صلاحیت ورزشی وی را وارد مجموعه کردم در حالی که او 10 سال قبل از من در بانک انتصاب پیدا کرده است و ظرف مدت دو سال شعبه درجه سوم را به شعبه ممتاز تبدیل می کند.

وی در ادامه به مسیر شغلی مجید سعادتی اشاره کرد و گفت: مجید سعادتی سال 83 به سمت معاون اداره کل مدیریت روابط عمومی بانک ملت درمی آید و در سال 93 نیز برای ایشان استعلام امنیتی صورت می گیرد که پاسخ آن نیز مثبت اعلام می شود که البته من این استعلام را ندارم و باید از بانک بگیرید؛ از سوی دیگر ایشان در سال 94 نیز از کارگزاری شرکت داریس خارج شده است.

وی در ادامه به ساختار فعالیت بانک پارسیان اشاره کرد و گفت: ارتباطات تراستی با بانک، ارتباطی منسجم است و فعالیت شرکت داریس فقط در ارائه وام به آقای فلاحتیان خلاصه نمی شود بلکه در این شرکت حجم بزرگی از فعالیت ها صورت می گرفت که در صورت عدم انجام آن هزاران مشکل بوجود می آمد.

وی ادامه داد: شرکت پارسیس کیش با مجوز شورای عالی امنیت ملی دایر شد و شروع به فعالیت کرد.

متهم دیواندری در ادامه قرارداد شرکت پارسیس کیش با بانک پارسیان در صفحه نمایش دادگاه نشان داد.

این متهم گفت: بعد از خروج من از بانک پارسیان نامه ای از شورای عالی امنیت ملی ارائه شد که نشان می داد این شورا نگرانی هایی داشته مبنی بر آنکه به بعضی از مفاد بخش نامه عمل نشده است که در ماه 12 سال 93 این نامه به مدیرعامل فعلی بانک پارسیان رسید و من برای اینکه بدانم این نگرانی ها به چه دلیل بوده آن را بررسی کردم لذا بر اساس آن گزارشی تهیه کردم و آن گزارش را به شورای عالی امنیت ملی ارسال کردم.

متهم دیواندری ادامه داد: در ادامه شورای عالی امنیت ملی در قالب نامه پاسخ گزارش من را داد و در آن ذکر کرد که باید ترتیبی اتخاذ شود تا در سال جاری نیز بدون توجه به مذاکرات هسته ای فعالیت ها ادامه یابد و هر سه ماه یک بار گزارش آن ارائه شود که در ادامه این نامه از مدیرعامل بانک پارسیان تقدیر و تشکر می شود در حالی که اصلا این تشکر در کیفرخواست نیامده است.

وی با بیان اینکه من در امور اجرایی و مالی دخالتی نداشتم گفت: من در شرکت پارسیس کیش نقشی نداشتم و آن شرکت زیر نظر اعضای هیئت مدیره و در ساختار حقوقی اداره می شد و بسیاری از مطالبی که در پرونده وجود دارد واهی است و اگر درست رسیدگی شود مشخص می شود که حقیقت چیز دیگری است.

وی گفت: نباید آنقدر بگوییم پول گم شده است و از این بابت مردم را نگران کنیم این در حالیست که وجوه کارگزاری بازگشته است، اما شما در هشت جلسه قبلی گفتید پول گم شده است در حالی که اگر بانک ادعایی دارد که پولی گم شده آن را اعلام کند.

متهم دیواندری افزود: ارائه تسهیلات وظیفه حرفه ای و کاری بانک است زمانی که ما در بانک به آقای فلاحتیان تسهیلات دادیم در واقع کار حرفه ای ایجاد کردیم به گونه ای از دارایی بانک به صورت مولد استفاده کردیم و برای بانک سود ایجاد کردیم.

وی در ادامه درباره آقای فلاحتیان گفت: در اینجا به سه موضوع اشاره خواهند کرد نخست معاملات ارزی قبل از پرداخت وام به آقای فلاحتیان که ادعا شده بود سود ها شناسایی نشده است دوم استفاده از حساب های امانی و اجاره ای و سوم پرداخت وام.

وی در ادامه درباره استفاده از حساب امانی فلاحتیان گفت: آقای آرام ادعا کرده که ما در بررسی شش ماهه متوجه شدیم پولی به حساب فلاحتیان رفته است در حالی که تنها 13 مکاتبه در دسترس اینجانب است که نشان می دهد تمامی وجوه از طریق شرکت داریس و با اطلاع کامل آقای آرام در اختیار آقای سعادتی قرار گرفته.

وی گفت: زمانی که یک و نیم میلیارد درهم پول های مس در شرکت تراستی وارد شد ما در شرکت داریس تصمیم گرفتیم آن را بین شرکت ها توزیع کنیم من در این مورد و در زمان بازجویی اصلا اسم آقای فلاحتیان را نیاوردم حال نمی دانم چگونه این ادعا مطرح می شود.

متهم دیواندری گفت: صحبت های آقای آرام صحت ندارد و مطابق عقل و منطق نیست و کیفرخواست بر مبنای مستندات صادر نشده است.

13 مکاتبه دارم که استفاده از حساب امانی فلاحتیان با اطلاع کامل آقای آرام در اختیار سعادتی قرار گرفته است.

به سعادتی به دستور آرام و شرکت داریس وون کره داده می شود تا خرید ورق فولادی توسط شرکت فولاد علی گودرزی انجام شود ورق ها و آهن ها به فروش رفته و درهم امارات تهیه شده است و برای جابه جایی وون کره از فلاحتیان استفاده شده و از ایشان 24 درصد سود می گرفتند.

نماینده دادستان گفت: آیا حساب فلاحتیان کارگزاری بوده یا خیر؟ این متهم گفت: خیر ظاهرا بر اساس قرار داد اقداماتی صورت گرفته است شرکت داریس مسئول می باشد و آقای آرام هیچ اطلاعاتی در اختیار ما قرار نداده است.

قاضی موحد بیان کرد: رییس هیئت امنا مسئولیت نظارت دارد چگونه مسئولیت نظارت را اعمال کردید؟ متهم دیواندری گفت: اقدام صورت گرفته خروج وون کره از طریق فلاحتیان و با کمک آقای آرام است آقای سعادتی در اواخر سال 91 به آقای آرام می گوید که 124 میلیون درهم موجودی در امارات دارم و آقای آرام در جریان ام جی کامرز بوده اند.

در پارسیس کیش از طریق شرکت امرالد از حساب فلاحتیان استفاده شده است.

وی افزود: بانک ملت با شرکت داریس قرار داد داشته و داریس نیز با مینیون قرارداد داشته است و در سال 94، 750 میلیون درهم پول از بین رفته است.

در بانک پارسیان قراردادی بین این بانک با پارسیس کیش وجود داشته و شرکت پارسیس نیز با امرالد قرارداد داشته است و خروج پول ها طبق دستور صورت گرفته است.

در این هنگام قهرمانی نماینده دادستان با اشاره به ساختار بانک ملت گفت: در بانک ملت دیواندری حضور داشت در شرکت داریس و مینیون نیز حضور داشت.

در تاریخ 5.

5.

92 اعضای هیئت مدیره داریس جلسه ای می گذارند که پول ها انباشته شده و لذا دیواندری و آرام در شرکت مینیون عضو شوند که در این تاریخ 250 میلیون درهم به فلاحتیان داده شده است در شرکت مینیون نیز دیواندری طبق جلسه هیئت مدیره رییس هیئت مدیره می شود که برگه صورت جلسه تاریخ ندارد.

متهم دیواندری برگه صورت جلسه را که نزد نماینده دادستان بود مشاهده کرد و بیان کرد: امضا برای بنده است.

نماینده دادستان ادامه داد: شرکت مینیون 388 میلیون درهم می دهد که برای 320 میلیون درهم آن مصوبه وجود داشته است.

قبل از تیر 93 هیئت مدیره داریس چه وظایفی داشتند؟ در نظام نامه داریس آمده که اعطای اعتبار ممنوع می باشد مگر اینکه قبلا مراتب به عنوان مورد خاص به داریس اعلام شده باشد.

همچنین در نظام نامه درباره تراستی ها آورده شده که در خصوص انتخاب کارگزاران باید قبل از همکاری ضمن بررسی سوابق اعتبار سنجی صورت گیرد و قرارداد وجود داشته باشد و وثایق لازم اخذ شود و تشریفات لازم انجام شود و قرارداد کارگزاری وجود داشته باشد بر چه اساسی 150 میلیون درهم به فلاحتیان داده اید؟ متهم فلاحتیان کلمه ای از کارگزاری در دفاعیات خود به زبان نیاورد و وکیل وی مرتب به کارگزاری بودن اقدامات اصرار داشت.

قهرمانی تاکید کرد: آقای آرام می بیند که در مینیون پول کم است همچنین دیواندری در بازپرسی می گوید که پول های داده شده به فلاحتیان پول های مربوط به شرکت مس می باشد دیواندری از بانک ملت به بانک پارسیان مهاجرت می کند و ساختار آن بانک پارسیان، شرکت پارسیس و شرکت امرالد را تشکیل می دهد.

چطور سر و کله سعادتی در بانک پارسیان پیدا می شود؟ نگذارید ارتباط شما (متهم دیواندری) با شخصی که مزاحم بازپرس پرونده می شود را تشریح کنم؟ سعادتی به احدی ایمیل می زده و با احدی در ارتباط بوده است.

در این هنگام قاضی موحد با اعلام ختم جلسه گفت: جلسه بعدی سه شنبه 28 آبان رأس ساعت 8:30 برگزار می شود.

قاضی موحد در انتهای جلسه دادگاه در خصوص دادگاه رسیدگی به پرونده تیمور عامری گفت: به دلیل بارش برف امکان اعزام متهمین فراهم نشد لذا جلسه ساعت 13 لغو می شود.


کلید واژه ها: علی دیواندری - اتهامات علی دیواندری - پرونده - متهم - قاضی موحد - دادستان - نماینده - دادگاه انقلاب اسلامی تهران - سعادتی - رسیدگی - اتهامات - دادگاه - دادسرا - دادگاه علی دیواندری - زنجانی - کارشناسی - قاضی - دیگر - حضور - تشکیل - قهرمانی - اقتصادی - انقلاب اسلامی - دادگاه انقلاب - بانک - برگزار - ارتباط - تشکیل پرونده - امور اقتصادی - بانک سرمایه

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح 2 هزار و 294 پروژه سازندگی و محرومیت زدایی در تهران با با حضور فرمانده کل سپاه

دومین نمایشگاه «تستا» برگزار می شود

دادستان کل: فضای دانشگاهی نباید امنیتی شود

پیکر مطهر آیت الله اعلمی اشتهاردی پدر دو شهید تشییع شد

اجلاس سراسری نماز

باسواد شدن 246 نفر از مددجویان کمیته امداد در استان کرمانشاه

پیگیری ماجرای شیرینی های مشکوک

سفیر یمن: جنبش انصارالله نماد یک باور بزرگ و فراگیر است

اصلی ترین ابزار کشف و کاهش فساد مردم و گزارشگری مردم است

الویری رییس شورای عالی استانها باقی ماند/ نماینده قم تنها با یک رای کمتر، از تصاحب صندلی ریاست بازماند

نویسندگان و شاعران 40 سال معاندت شیطان بزرگ را به تصویر کشند

جزییاتی جدید درباره کشته شدگان اعتراضات آبان ماه 98 در شهرستان های غرب تهران

لزوم شناخت و بررسی دقیق عقبه های فکری بیانیه گام دوم انقلاب

رونمایی از مجسمه و بلوار ناصر حجازی در تهران

ائمه جمعه با مردم ارتباط مستقیم داشته باشند

سازمان های مردم نهاد باری برای دولت نیستند

چه کسی موفق شد پیکر شهید پیچک را به عقب برگرداند؟

استخدام تعدادی مشاور املاک در منطقه هاشمیه - مشهد

سامانه ها و تجهیزات دفاعی کشور کاملا بومی است

کاهش آمار حوادث در گرو هماهنگی در امور است

طرح دوفوریتی برای شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات

لیست 60 تایی بهترین سریال های این دهه (2010 تا 2019) – بخش سوم

تعداد ثبت نام کنندگان انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان در تهران

واکنش سپاه به تحریف سخنان یکی از فرماندهان در لبنان

مجلس باید در راس امور باشد

گسترش فرهنگ اقامه نماز به ورود نیروهای تازه نفس نیاز دارد/ طرحی جدید برای استفاده از روحانیون در مدارس

سوء استفاده از بودجه قرآنی در مالزی

فرمانده کل سپاه: ملت ایران هرگز برای رفع مشکلات اقتصادی به سمت دشمن نمی روند

آیت الله ممدوحی در بیمارستان بستری شد

گرایش ائمه جمعه به احزاب یا جناح های سیاسی مضر است

باید به زودی به تهران بیایم

بیانیه گام دوم نقشی اساسی در شکل گیری تمدن اسلامی خواهد داشت

کرسی های آزاداندیشی در جهت مسئولیت پذیری دانشگاه ها حرکت کنند

آخرین خبرها درباره بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس

رییس پلیس کشور: اغتشاشات اخیر پراکند بود

استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران

مطالعه تطبیقی دفاع مشروع در قانون مجازات اسلامی و دیدگاه فقها

بهترین شرایط انسان سازی در حوزه ها فراهم است

ظلم عظیم به حوزه با شیطنت رسانه ای/ آماده محاجه درباره بودجه حوزه هستم

آغاز ساخت پیاده راه انقلاب به سمت ارم در قم

تبلیغات زودهنگام انتخاباتی جرم است

همایش «گام دوم انقلاب اسلامی در خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی»

آغاز انتخابات پارلمانی زود هنگام انگلیس

حاشیه نشینی حوزه، توطئه دشمن برای ضربه زدن به حوزه انقلابی است

ملت ایران هرگز برای رفع مشکلات اقتصادی به سمت دشمن نمی روند

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

امروز نیاز به فعالیت های اجتماعی داریم

سرلشکر موسوی: اگر خودمان مشکلی ایجاد نکنیم دشمنان نمی توانند به ما ضربه بزنند / به هر قیمتی پای نظام و انقلاب هستیم

ببینید | قدیمی ترین فیلم از رهبر انقلاب در میان مردم ایرانشهر

ائمه جماعت و جمعه باید هر روز در جهت رشد معنوی خود بکوشند

پشت پرده قرص‎ های مشکوک چیست؟

به نظر می رسد لاریجانی قصد شرکت در انتخابات 1400 را هم ندارد/ فضا به سمت پا گرفتن کوتوله های سیاسی پیش می رود

صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس 26 آذر نهایی می شود

وجود 100 هزار فرصت شغلی در کرمان

آخوند خراسانی که بود؟/ وی چه نقشی در جنبش مشروطه ایفا کرد؟

موافقت شورای عالی عربستان سعودی با اصلاح نظام خدمات مدنی

آخرین خبرها درباره بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس

کاندیداتوری 8 آبیکی برای انتخابات مجلس/نظارت 320 ناظر بر حدود 80 شعبه رای

36 درصد ایرانیان از فرهنگ خود درمانی تبعیت می کنند

نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی و اجتماعی است

بررسی مبانی و نظریات الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

ملت ایران هرگز برای رفع مشکلات اقتصادی به سمت دشمنان نمی روند

همایش تبیین معارف انقلاب اسلامی در تبریز

بررسی مشکل تامین و توزیع گازمایع در خاش

::بیروت-همایش پاریس کمک یا توطئه ای جدید

میخوای درهای رحمت به روت باز بشه؟

«ساختن و نواختن دوتار ایرانی» ثبت جهانی شد

سرلشکر موسوی: به هر قیمتی پای نظام، ولایت و انقلاب هستیم / اگر خودمان مشکلی ایجاد نکنیم دشمنان نمی توانند به ما ضربه بزنند

ثبت نام نماینده ولی فقیه در استان فارس برای مجلس خبرنگان

چگونه لباس ها را بشوییم؟ | روش های از بین بردن چرک سر آستین و یقه

مسؤولیت دانش آموختگان حوزه های دینی «جهاد تبلیغی» است

بازنشر گفت وگوی فارس با پدر شهیدان اعلمی/ وداع با فرزند به یاد وداع سیدالشهدا با علی اکبر

مسئله وجود شن در نان در دست بررسی دستگاه های ذی ربط

افزایش بودجه حوزه فرهنگ و هنر استان ها سال آینده

امتحان تسلط کاندیداهای انتخابات پارلمانی تاجیکستان به زبان تاجیکی

مسئولان مشارکت سیاسی مردم را افزایش دهند | اخبار ایران و جهان

رشد 5 درصدی بودجه مرکز ملی فضای مجازی

خبر مهم در عراق که سانسور شد

واحد نظارت استاندارد در نظام مهندسی البرز فعال شد

تعداد داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان تهران به 83 نفر رسید

استخدام فروشنده خانم در پوشاک سله بن برای شعبه پاژ/خراسان رضوی

20 میلیون یارانه بگیر حذف می شوند

مبانی نظری و پیشینه تحقیقات داخلی و خارجی رضایت شغلی 62 صفحه

به جز تخریب دولت چه برنامه ای برای مردم دارید؟!

نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی و اجتماعی است

دستگاه های امدادی برای کاهش سوانح جاده ای با پلیس همکاری کنند

اگر اقدامات 30 ساله قرارگاه نبود امروز شاهد تحریم های گسترده تری بودیم

بررسی روسازی انعطاف پذیر آسفالتی تحت اثر بارگذاری قائم در بالای رویه توسط تئوری الاستیسیته و روش برمیستر جهت مدل لایه ای

آخرین خبرها درباره بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس

تشکر فرمانده ارتش از فرمانده نیروی انتظامی برای مدیریت اعتراضات بنزینی

برخی به مردم آدرس غلط می دهند تا در خیابان اعتراض کنند

راه اندازی سامانه اعلام فساد در روز های آینده

تاج زاده مسوولیت «بیانیه 77نفر» را پذیرفت

اگر خود ما مشکلی ایجاد نکنیم، دشمنان نمی توانند به ما ضربه بزنند

امتحان تسلط کاندیداهای انتخابات پارلمانی تاجیکستان به زبان تاجیکی

گره مشکلات اقتصادی با میدان دادن به جوانان باز می شود

کرسی های آزاداندیشی در جهت مسئولیت پذیری دانشگاه ها حرکت کنند

امام جمعه شیراز هم نامزد انتخابات شد

فعالیت های تبلیغی در روستاها مورد توجه قرار گیرد

=تاج زاده مسئولیت «بیانیه 77نفر» را پذیرفت

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟