مطالب مرتبط:
درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود
درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود
درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود
درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود
بنزین مال مردم است/ درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوار ها خواهد داشت/ بر اساس تجربه، اصلاح قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد + فیلم
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 آبان 1398 ساعت 01:252019-11-15اقتصادي

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو در خصوص منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: - " رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه حدود 63 تا 64 میلیون لیتر در روز بنزین سهمیه ای توزیع می شود، گفت: 29 تا 30 هزار میلیارد تومان درآمد از محل افزایش قیمت بنزین خواهیم داشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو"، محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو در خصوص منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: در مجموع حدود 1300 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان وجود دارد که ما با اصلاح قیمت بنزین 30 هزار میلیارد تومان به دست می آوریم.

وی افزود: در ابتدا پیشنهاداتی مطرح بود مبنی براینکه این 30 هزار میلیارد تومان به بودجه برود و صرف افزایش حقوق کارمندان دولت و پرداخت به سازمان های حمایتی (کمیته امداد و بهزیستی) شود اما بررسی ها نشان می داد اگر این منابع را در قالب بودجه هزینه کنیم نمی تواند کمک مناسبی به مردم بکند.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اصلاح قیمت بنزین و نحوه هزینه کرد 30 هزار میلیارد تومان از درآمد آن در شورای هماهنگی سران قوا مطرح شد و این شورا با بررسی جمیع جهات این پیشنهاد را تصویب کرد؛ ما همه این منابع را به مردم می دهیم و به همین منظور حسابی نزد خزانه باز می شود بدون اینکه ریالی به بودجه برود همه منابع به خانوارهای هدف ماهانه پرداخت می شود.

نوبخت در خصوص افراد مشمول دریافت یارانه گفت: طبق محاسبات ما به بیش از 60 میلیون نفر و در قالب 18 تا 19 میلیون خانوار این کمک معیشتی پرداخت می شود و هر کسی خودش را متقاضی دریافت یارانه می داند از طریق وزارت رفاه می تواند موضوع را پیگیری کند.

وی در خصوص پیش بینی درآمد از محل اصلاح قیمت بنزین گفت: طبق محاسباتی که ما انجام دادیم حدود 63 تا 64 میلیون لیتر بنزین با قیمت 1500 تومان در روز توزیع می شود و 20 تا 30 میلیون لیتر بنزین سوپر و آزاد مصرف خواهد شد.

بنابراین مجموع درآمد حدود 29 تا 30 هزار میلیارد تومان از این محل خواهد بود.

درآمد حاصل از صادرات بنزین 3 هزار میلیارد تومان می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سؤال که آیا می خواهید تبصره 14 قانون بودجه را اصلاح کنید یا خیر، گفت: تبصره 14 مکانیزم خودش را دارد و در پایان همین ماه در چارچوب تبصره 14 قانون بودجه یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومان برای هر نفر به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

دولت در تمام این سال ها همیشه به عهد خود وفا کرده و منظم یارانه را پرداخت کرده است.

بنابراین تبصره 14 در این ماه و ماه های آینده طبق روال سابق ادامه خواهد داشت.

نوبخت افزود: با توجه به اینکه در چارچوب قانون هدفمندی یارانه ها و تبصره 14 بودجه بخشی از درآمد به عنوان مالیات و بخشی هم برای طرح تحول سلامت و دیگر هزینه های تعیین شده اختصاص می یافت ما مکانیزم جدیدی ایجاد کردیم تا درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین تکه تکه نشود.

در قانون امسال بیش از 140 هزار میلیارد تومان منابع درآمدی حاصل از اصلاح قیمت های حامل انرژی پیش بینی شده که تنها 48 تا 49 هزار میلیارد تومان آن به مردم داده می شود و مابقی به دیگر بخش ها داده می شد و ما هم براساس سرفصل های تعیین شده در قانون منابع را توزیع می کنیم.

وی تصریح کرد: اما در این روش کل درآمد 30 هزار میلیارد تومانی اصلاح قیمت بنزین را به طور مستقیم به مشمولان دریافت یارانه پرداخت می کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص احتمال افزایش غیر منطقی قیمت کالاها به بهانه اصلاح قیمت بنزین گفت: آنچه مدل های اقتصادسنجی و تجربه ما در چند سال گذشته نشان می دهد اصلاح قیمت بنزین و حامل های انرژی اثر تورمی زیادی ندارد به طوری که حتی در سال 93 که قیمت بنزین و حامل های انرژی افزایش یافت نرخ تورم به روند کاهنده خود ادامه داد.

هرچند تورم یکی دو درصدی خواهد داشت اما آنچه می تواند موجب افزایش قیمت ها شود سواستفاده هایی است که برخی از شرایط به وجود آمده می کنند.

نوبخت ادامه داد: ما از دستگاه های نظارتی انتظار داریم که در این زمینه با ما همکاری کنند و بنده مطلع هستم وزارت صنعت، معدن و تجارت تمیهدات ویژه ای اندیشیده است و تلاش می کنیم بازار کنترل شود.

وی با بیان اینکه سهم گازوییل در حمل ونقل بیشتر از بنزین است، اظهار داشت: ممکن است سؤال شود آیا راهی جز افزایش قیمت بنزین و حامل های انرژی وجود ندارد برای اینکه بتوانیم مصرف را کنترل کنیم؛ آیا نباید وسایل حمل ونقل عمومی زیاد شود؟ در چند سال گذشته دولت تلاش های زیادی را برای توسعه حم ل ونقل عمومی و حمل ونقل ریلی انجام داده و استان های زنجان، گیلان، آذربایجان غربی و شرقی در این مدت به شبکه سراسری راه آهن وصل شده اند.

مدتی پیش بنده از گیلان با قطار در مدت پنج ساعت به تهران رسیدیم و در مسیر می دیدم که ترافیکی سنگینی در جاده برای بازگشت به تهران وجود دارد.

رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص مترو گفت: دولت سرمایه گذاری های زیادی در زیرساخت های مترو انجام داده و حتی برای توسعه خطوط اجازه انتشار 1600 میلیارد تومان اوراق مشارکت به شهرداری تهران داده است و دولت تعهد پرداخت 50 درصد از سهم خود را پذیرفته اما اینکه دولت برای بلیت مترو یارانه بپردازد بحث دیگری است.

به گفته نوبخت دولت برای جلوگیری از آلودگی هوا در مناطق شهری و برونشهری در قالب تبصره 18 منابع کافی را در نظر می گیرد و حتی صرفه جویی حاصل از مصرف انرژی را می توانیم در بخش توسعه حمل ونقل عمومی به ویژه در بخش ریلی هزینه کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه مصرف ماشین های تولید داخل بیشتر از ماشین های خارجی است دولت چه برنامه ای برای کاهش مصرف بنزین خودروهای داخلی دارد، گفت: این مطالبه به حق مردم است و ما باید روی واحدهای تولید خودرو نظارت کافی داشته باشیم تا هر مدل جدید خودرویی که به بازار می آید میزان سوخت و قیمت کمتری داشته باشد.

دولت کاملاً این مطالبه منطقی و موجه می داند.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش مصرف بنزین از 72 میلیون لیتر در روز در سال 95 به بیش از 90 میلیون لیتر در سال جاری گفت: این رشد بسیار زیادی بود که از دوره های قبلی بیشتر بود.

در جهت واقعی کردن قیمت حامل های انرژی قطعاً مصرف بنزین کاهش خواهد یافت و اثر این کاهش مصرف روی کاهش آلودگی هوا مشاهده خواهد شد.

نوبخت تأکید کرد: تا کمتر از 10 روز آینده کمک معیشتی در نظر گرفته شده به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و همه کسانی که استحقاق دریافت یارانه داشته باشند این منابع را دریافت می کنند.

یک ریال از این منابع غیر از پرداخت مستقیم به مردم صرف چیز دیگری نمی شود و اگر ما چنین کاری انجام دهیم قطعاً خلاف قانون انجام داده ایم.

وی در خصوص علت روند کاهنده یارانه پرداختی با افزایش تعداد اعضای خانوار گفت: ما بالاخره دو عدد داریم یکی بُعد خانوار و دیگر کمیت خانوار؛ باید با مدلی توزیع می کردیم که تا سقف 30 هزار میلیارد تومان پوشش داده شود و بیشتر نشود به همین دلیل این مدل طراحی شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: از این پس سازمان برنامه و بودجه سه پرداخت انجام می دهد که یک پرداخت یارانه نقدی است که 26 هر ماه واریز می کند و یک پرداخت حقوق ماهانه کارکنان دولت و پرداخت های عمرانی است و از این به بعد پرداخت دیگری دارد که در ماه 2400 تا 2500 میلیارد تومان است که کمک معیشتی به مردم خواهد بود.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که کسانی که یارانه نقدی دریافت نمی کنند آیا می توانند مشمول این طرح شوند، گفت: بله، می شود.

برخی خانوارها انصراف داده اند اما می توانند مشمول دریافت حمایت معیشتی شوند.

وی همچنین در خصوص ارتباط اصلاح ساختار بودجه با اصلاح قیمت حامل های انرژی گفت: در برنامه اصلاح ساختار بودجه یکی از نظرات این بود که منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل های انرژی وارد بودجه شده و جایگزین نفت شود و از این طریق سهم نفت بودجه را کاهش دهیم اما رییس جمهور تأکید داشتند در شرایط کنونی باید مردم را در اولویت قرار بدهیم به همین دلیل کل درآمد اصلاح قیمت بنزین به طور مستقیم به مردم پرداخت می شود.


کلید واژه ها: میلیارد تومان - سازمان برنامه و بودجه - قیمت بنزین - سازمان برنامه - میلیارد - بنزین - بودجه - افزایش قیمت - برنامه - سازمان - 30 هزار - قیمت - درآمد - افزایش - اصلاح قیمت - محمدباقر نوبخت - منابع - یارانه - قانون بودجه - اصلاح - رییس - افزایش حقوق کارمندان - پرداخت - خانوار - حقوق کارمندان دولت - خبرگزاری - نوبخت - توزیع - اقتصادی - پیشنهاد

آخرین اخبار سرویس:
یک فقره زمین خواری میلیاردی در شهرستان بوشهر کشف شد

سکه و طلا امروز چقدر گران شدند؟

استخدام فروشنده در یک برند معتبر در تهران

پرسشنامه بررسی شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید

احیای بیش از 20 هزار طرح اقتصادی/نساجی قائمشهر به چرخه تولید بازگشت

دستور ارتقای ارزش مدارک مهارتی به سازمان استخدامی ابلاغ شد

معاون استاندار ایلام بر ضرورت تامین میوه شب عید تاکید کرد

توضیحات رییس بانک مرکزی درباره افزایش نرخ ارز | گرانی بنزین و لایحه بودجه چه تاثیری دارند؟

پراید امروز چقدر قیمت خورد؟

آذری جهرمی: اعتبارات موردنیاز شبکه ملی اطلاعات در بودجه 99 پیش بینی شود

گاز ماژین دره شهر 48 ساعت قطع می شود

استخدام کارگر خط تولید در یک شرکت معتبر در اصفهان

فال روزانه سه شنبه 19 آذر 98 + فال حافظ و فال روز تولد 98/09/19

تأثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) بر رشد و توسعه اقتصادی ایران

جزییات صعود شاخص بورس

زمان ثبت نام مسکن ملی از سه شنبه 19 اذر

خروج تأمین اجتماعی از بنگاه داری به نفع جامعه کارگری است/ شستا ماهیانه 600 میلیارد تومان سود می دهد/ 65 میلیارد تومان برای چاپ دفترچه های درمانی پیش بینی شده/ معافیت بیمه ای کارگاه های زیر 5 نفر نیازمند بازنگری

تازه ترین قیمت ارز در صرافی دوشنبه 18 اذر

بیشترین مالیات در سال 99 از کدام بخش گرفته می شود ؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/18

پایان نامه دوره کارآموزی رشته الکترونیک با عنوان تعمیر ، نگهداری و آشنایی با تلویزیون صنام

جزییات صعود بورس دوشنبه 18اذر

بازارسرمایه | بورس همچنان می تازد!

برنج | ترخیص 56 هزار تن برنج به زودی

مصرف انرژی | پاداش 106 میلیارد تومانی به خوش مصرف ها

ادامه کار همه اماکن مجاز و غیرمجاز توزیع گاز LPG برای خودروها، متوقف شود

بورس پسته در خراسان رضوی راه اندازی شد

بورس باز هم صعود کرد

کسی که به دنبال خرید مسکن است باید پول داشته باشد/ در کلان شهرها نمی توان برای قشر متوسط به پایین مسکن ساخت

نزول 2 پله ای ایران در رده بندی توسعه انسانی

قیمت جهانی طلا امروز 1398/09/18

مبانی نظری الگوی رضایت شغلی بر مبنا فرسودگی شغلی در زنان شاغل

اجراهای پانزده میلیون تومانی خواننده نوجوان؟ + عکس

تحقق واگذاری 30 درصد پست های مدیریتی به زنان

اجمالی/لزوم اجرای دقیق پروژه ها در سمنان

توضیحات نوبخت درباره یارانه بنزین در سال آینده

افزایش دو برابری برخی از کشت های پاییزه

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه (R&D) در تهران

خانه در جردن چند؟ + جدول

استخدام Digital Marketing Assistant در ایران هاست

استخدام منشی خانم در شرکت میثاق شمیم پارسیان در تهران

مبانی نظری و پیشینه تحقیق داده کاوی 6

قم رتبه نخست کشور را در «کاهش تلفات جاده ای» کسب کرد

ایران خودرو روزی چند خودرو تولید می کند؟

آمار خودکشی در ایران نصف متوسط جهانی است

تحقق واگذاری 30 درصد پست های مدیریتی به زنان تا پایان دولت دوازدهم

هفت طرح با حضور وزیر بهداشت در خراسان رضوی به بهره برداری رسید

کشف 7.7 تن برنج احتکار شده در بجنورد

پرداخت سه هزار و 731 میلیارد ریال تسهیلات روستایی در خراسان شمالی

استخدام مدیر بازرگانی خارجی خانم جهت شرکت معتبر در اصفهان

استخدام مدیر فروش و بازرگانی خانم جهت شرکت معتبر بین المللی در اصفهان

منابع هدفمندی یارانه ها کسری بودجه کدام نهادها را جبران کرد؟

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت بازرگانی سهند در تهران

استخدام بازاریاب خانم و آقا جهت پخش معتبر در قزوین

استخدام برنامه نویس اندروید و برنامه نویس PHP در تهران

حمایت نظام بانکی از زیست بوم نوآوری شتاب می گیرد

کشف 7.7 تن برنج احتکار شده در بجنورد

ایران خودرو روزی چند خودرو تولید می کند؟

احتمال افزایش وام مسکن از محل اوراق

از افزایش 36 درصدی سهم زنان در بودجه 99 تا رشد 30 درصدی صادرات از برخی پایانه های کشور

استخدام 2 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

ایجاد اشتغال با سرمایه کم، البته با هنرمندی

استخدام مدیر بازرگانی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام جوشکار co2، کارگر ساده، طراح قالب های صنعتی در تهران

تحقق واگذاری 30 درصد پست های مدیریتی به زنان تا پایان دولت دوازدهم

مدیران بنگاه های تولیدی باید کارگران را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند

توضیحات نوبخت درباره یارانه بنزین در سال آینده

بازار ارز | نرخ دلار آیا کاهش می یابد؟

اعلام بودجه 2020 عربستان سعودی با احتمال کسری 50 میلیارد دلاری

پیش پرداخت طرح ملی متناسب با شرایط جامعه هدف است

راه آهن تهران-مشهد در خطر فرونشست +فیلم

تامین سرمایه در گردش، فعالیت ریگان خودرو را رونق می بخشد

راه اندازی خط تولید کمباین برنج در اراک گامی مهم در راستای رونق تولید است

واحدهای تولیدی کرمان همچنان دغدغه نقدینگی دارند

هفت مجتمع گردشگری آبی ورزشی در کرمانشاه احداث می شود

نرخ گازوییل | برای سال آینده افزایش نمی یابد

پراید | فروش پراید 131 دوباره انجام می شود

خودرو | خودروهای زیر 100میلیون بازار

تیبا | هدف نهایی افزایش قیمت در این خودرو معلوم نیست!

بودجه | نرخ دلار و نفت در بودجه سال 99 اعلام شد

3000 مسکن مددجویی در بوشهر ساخته می شود

استخدام سرپرست نت آشنایی کامل به تاسیسات و ماشین آلات

پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم شدن 947 میلیون دلار

کار نیست یا تحصیل کرده ماهر؟/ بررسی علت اصلی افزایش بیکاری در کشور

بنزین | قیمت تمام شده هر لیتر برای دولت چقدر است؟

پرداخت سه هزار و 731 میلیارد ریال تسهیلات روستایی در خراسان شمالی

اردبیل به سمت صنعتی شدن حرکت می کند

علی ارسلانی حال و هوای بازار تاریخی ارومیه

احتمال افزایش وام مسکن

توضیحات نوبخت درباره یارانه بنزین در سال آینده

توضیحات روابط عمومی وزارت نفت درباره مصاحبه یک مدیر نفتی

انجام عملیات تثبیت دیواره و کف رودخانه بشار

ابعاد بودجه در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بررسی شد

کمّی سازی سویا RR (مقاوم در برابر رانداپ) در غذای مشتق شده از سویا با روش PCR زمان واقعی

استخدام کارشناس فروش تجهیزات و لوازم پزشکی در تهران

گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت ملی صنایع پتروشیمی (نگهداشت کاران)

ضرغامی دریافت 947 میلیون دلار توسط صدا و سیما را تایید کرد

میزبان همایش صنعت پوشاک ایران امروز و فردا

صادرات 2 میلیون دلاری محصولات دانش بنیان گلستان

تقویت صنعت گردشگری نیازمند نگاه تخصصی، علمی و حرفه ای است

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود