مطالب مرتبط:
قوانین موجود مانع کارآفرینی است
توسعه معادن ،کمبودامکانات و تجهیزات مهمترین چالش مناطق حفاظت شده اصفهان
98 درصد تکالیف برنامه ششم در توسعه ارتباطات روستایی محقق شده است
پرسشنامه تحلیل محیط خارجی و ارزیابی داخلی برای انجام برنامه ریزی در شرکت
نخل و خرما در برنامه جامع گردشگری بوشهر جایگاه ویژه ای دارد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 آبان 1398 ساعت 21:002019-11-13سياسي

انفعلال و بی برنامه بودن مهمترین دلیل اوضاع فعلی خودروسازی/ مانع کوتوله پروری در خودروسازی شوید


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو متن نامه به این شرح است: وزیر محترم صنایع، معادن و تجارت، جناب آقای رحمانیسلام علیکماحتراما به استحضار می رساند بسیج دانشجویی پردیس فنی دانشگاه تهران، - " تشکل های دانشجویی از وزیر صمت برای پاسخگویی به سوالات اقتصادی دعوت کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو متن نامه به این شرح است: وزیر محترم صنایع، معادن و تجارت، جناب آقای رحمانیسلام علیکماحتراما به استحضار می رساند بسیج دانشجویی پردیس فنی دانشگاه تهران، اتفاقات و اخبار پیرامون صنعت خودرو را در چند سال اخیر رصد نموده و متن ذیل شامل نقد و نظرهایی¬ست که لازم دیده آن ها را با شما در میان بگذارد.

ابتدای انتصاب جنابعالی به عنوان وزیر دولت دوازدهم، صنعت خودروسازی با چالش هایی مواجه بود.

تیراژ خودروی شرکت های خودروسازی وضعیت خوبی نداشت؛ به طوری که برخی کارشناسان از سقوط این صنعت در صورت عدم کمک فوری دولت به آن سخن می¬گفتند.

در آن زمان حدود یک میلیون و صد هزار خودرو به مردم پیش فروش شده بود، در حالی که خودروسازان توانایی تحویل این تعداد خودرو را نداشتند.

آغاز تحریم ها و خروج شرکای اروپایی نیز شوک بزرگی به این صنعت وارد کرد و مسائل دیگری که به وخیم تر شدن اوضاع این صنعت منجر شد.

بسیج دانشجویی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران ضمن قدردانی از اقدامات حضرتعالی و سایر عوامل موثر، تلاش دارد تا در راستای کمک به مسیری که جنابعالی اتخاذ نموده¬اید، مسائلی را مطرح نماید.

1- بحث خصوصی¬سازی شرکت های ایران خودرو و سایپا که از سال 89 آغاز شد و در دوران وزارت جنابعالی قوت گرفت، نشان¬دهنده آن است که این صنعت چه مصائبی را در طی این چند سال برای دولت به وجود آورده است.

وگرنه در روز های خوش صنعت خودرو، حرفی از خصوصی سازی در این صنعت به میان نمی آمد.

دعوا و طرح بحث¬ها بر سر باقیمانده ی سهام دولت در این دو شرکت -که تنها در شرایط فعلی قطعه¬سازان خواهان آن هستند- مسائل تعجب برانگیزی دارد؛ از جمله این که تا تعیین تکلیف نهایی نقش قطعه سازان در انبار شدن خودرو های ناقص، آیا واگذاری سهام خودروسازان به آن ها کاری مدبرانه است؟ 2- برخی گروه ها و بازیگران موجود در خودروسازی منافعی متعارض با صلاحدید جامعه دارند و این موضوع در برخی موارد منجر به بروز فساد نیز گردیده است.

در حال حاضر تعداد بازیگران مستقیم و غیرمستقیمی که بر روی این صنعت تأثیرگذارند، بیش از بیست نهاد و سازمان مختلف است.

گرچه صنعت خودرو، از وضعیت خوبی برخوردار نیست، اما چه شده است که بعضی از این بازیگران را سودای اسقاط این صنعت و استفاده از تکه پاره¬های آن در سر افتاده است؟ از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که هر چهار تحقیق و تفحص خود از این صنعت (از جمله همین طرح اخیر) را منتهی به سال¬های آخر حضور خود در مجلس انجام می¬دهند.

یا پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر تولید خودروی دیزلی در حالی که آینده جهانی صنعت خودروسازی با آن فاصله¬ی زیادی دارد؛ و یا فضاسازی های رسانه ای وارداتچیان در جهت تمجید از تجارت آزاد که بتوانند سهم بیشتری از بازار را تصاحب کنند.

همه¬ی این ها در حالی¬ است که ناامیدکننده¬ترین نقش را خود دولت در بهره¬برداری¬های سیاسی در طول دهه های مختلف از این صنعت انجام داده است! نیروی مازاد، مجوزدهی به واحد های خودروسازی، راه اندازی خط تولید در شهر های مختلف، قیمت گذاری خودرو ها و .

چقدر به نفع خودروسازان تمام شده است؟ بر سر همین حمایت های ادعایی از طرف دولت نیز حرف بسیار است.

حال آن که دولت وظیفه داشته است تا اطمینان حاصل کند که منافع تمامی بازیگران موجود، اعم از بازیگران مذکور، در راستای منافع جامعه و برنامه ریزی های صورت گرفته تنظیم شده است.

3- در میان قواعد و قانون های حاکم بر این صنعت نیز نکاتی نهفته است.

فرض کنیم که تنها ایران خودرو و سایپا هستند که فساد تمام وجود آن ها را فراگرفته است.

خودروساز های خصوصی ما مگر چه وضعیتی دارند؟ آیا در طول این سال ها به سمت داخلی سازی، توسعه محصول و پلتفرم، افزایش کیفیت و.

رفته اند؟ یا بستر و زیرساخت قوانین به گونه ایست که صنعت خودروسازی ما اعم از دولتی و خصوصی- را به مونتاژکاری صرف سوق می¬دهد.

این وابستگی به شرکت های خارجی باعث شده است تا با نوسانات نرخ ارز و تحریم های ظالمانه آمریکا تمام صنعت خودروسازی رو به ورشکستگی رود.

از جمله نقد هایی که می توان به قواعد و قوانین در سال های اخیر وارد کرد، سازوکار نامناسب تشویق خودروسازان به داخلی سازی قطعات است؛ مثلا شیوه حمایت نباید به گونه ای باشد که هر چه عمق داخلی سازی بیشتر بشود، نرخ افزایش حمایت از داخلی سازی کاهش یابد.

خصوصی سازی، تعارض منافع، عدم داخلی سازی و تحریم ها شاید بتواند پاسخ هایی برای تبیین عقب ماندگی اوضاع فعلی صنعت خودروی ما باشد، اما با بررسی های بیشتر به این نتیجه می رسیم که اتفاقا انفعلال و بی برنامه بودن مسئولین، پدیده های بیشتری را توجیه می کند.

هرچند تلاش های صورت گرفته برای تدوین اسناد بالادستی این صنعت را انکار نمی کنیم، اما در کارآیی و کارآمدی این اسناد تردید داریم.

چرا که برای مثال سند تدوین شده در سال 88 در همین خصوص، توسط یک شورای سیاست گذاری که اکثریت تاثیرگذار اعضای آن با خودروساز ها بوده نگاشته شده است؛ حال آن که بدیهی است در هیچ طرحی نباید سیاست گذار و مجری یکسان باشند.

از جمله موارد ناشی از بی برنامگی به شرح زیر است:در حال حاضر 68 واحد و 43 شرکت خودروسازیِ در حال راه اندازی درکشور داریم، برگرفته از یک برنامه ریزی مشخص است؟ این تعداد بالا از چه منطقی پیروی می کند؟ آیا مسئولین ما هدف از افزایش واحد های خودروسازی را رقابتی کردن و تلاش در جهت رفع انحصار می دانند؟ چطور ممکن است مسئولین، تفاوت این منطق را با راهکار صدور مجوز های بی پایه و اساس ندانند؟ و چطور ممکن است که آقایان تفاوت کوتوله پروری را از رفع انحصار تشخیص نمی¬دهند؟ در حالی که دنیا به سمت ادغام شرکت های کوچک گام برمی دارد، ما کوتوله هایی تربیت می کنیم که امکان رقابت کردن آن ها با صنعت خودروسازی سایر کشور ها غیرممکن است؛ و یا به عنوان مثال دیگر چطور ادعای رفع انحصار داریم، اما از آن سو به بازار داخلی مان نگاهی نمی اندازیم و نمی بینیم که شرکت های ایران خودرو و سایپا بازه های قیمتی محصولات خود را کاملا محصور کرده-اند.

حتی خودرو های وارداتی هم به بازه های قیمتی این دو شرکت ورود نمی کنند و گویی بازار کاملا به بخش های مختلفی برای این دو شرکت تقسیم شده است.

چطور برای رفع این نوع انحصار برنامه ریزی صورت نمی گیرد؟ و یا چطور ادعای رفع انحصار را در شعار ها بپذیریم، در حالی که در واگذاری های باقیمانده سهام دولت در شرکت های ایران خودرو و سایپا همین حداقل قدرت باقیمانده برای دولت نیز قرار است به بخش خصوصی منتقل شود تا یک بازار انحصاری کامل تقدیم متولیان این شرکت ها شده باشد؛ و در نهایت چطور از رفع انحصار در خودروسازی سخن می رود، اما به این توجهی نمی شود که میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای این صنعت به قدری زیاد است که عملا تاسیس بیش از یک یا دو شرکت جدی خودروسازی در هیچ کشوری امکان پذیر نیست و به نوعی این صنعت دارای انحصار ذاتی است.

چه بسا که همه کشور ها در این صنعت به دنبال ادغام و همکاری شرکت های کوچک تر هستند تا توانایی هایشان را در کنار هم ارتقا دهند.

کاش حداقل همین یک نکته را از سایر کشور ها می آموختیم.

در این میان با رصد اظهارات و شعار های مسئولین مربوطه از یک سو و مشاهده اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای رفع مشکلات خودروسازی از سوی دیگر، سوالاتی اساسی در ذهن دانشجویان پردیس فنی مطرح شده است.

بدین وسیله از حضرتعالی دعوت می شود تا با حضور و سخنرانی در دانشگاه تهران پیرامون این سوالات با اساتید و دانشجویان گفتگو به عمل آورید.

سوالات به شرح زیر است: • سال گذشته و پس از تلخکامی¬های صنعت خودرو، جنابعالی از بهبود شرایط ظرف مدت دو سال خبر دادید.

برنامه دقیق وزارت صمت برای این بهبود چیست؟ آیا تصمیم داریم تا ظرف دو سال خودروسازی در سطح جهانی داشته باشیم، یا قرار است جزیی از زنجیره تامین دنیا محسوب شویم و یا اهداف دیگری در ذهن مسئولین وزارت صمت متصور است؟ • آیا تاکنون توسعه خودرو های برقی و هیبریدی در برنامه ها ی مشخص چند ده ساله ای که برای این صنعت تدوین شده، جایگاهی داشته است؟ • آیا در تحولات مختلف فقط باید بعد از بالا رفتن قیمت ارز به سمت داخلی سازی و ارتقای دانش بومی برویم؟ یا خود ما هم اراده ای به سمت بهتر کردن اوضاع داریم؟• نقش دانشگاه ها و مجامع علمی کشور و اساتید و دانشجویان در تدوین استراتژی توسعه صنعتی، تولید دانش در جهت توسعه خودرو های برقی و هیبریدی و ارتقای دانش بومی برای داخلی سازی قطعات چیست؟• طرح و برنامه وزارتخانه برای مقابله با فساد و تعارض منافع که مصادیقی از آن در نامه ذکر شد، به چه صورت است؟ همچنین برنامه دولت برای مقابله با گروه هایی که در برخی از موارد قدرت بیشتری از دولت در تصمیم سازی و تصمیم گیری های مربوطه دارند و حتی می توانند در برابر قراردادی مثل قرارداد رنو مانع تراشی کنند، چیست؟• در دوره وزارت حضرتعالی اقداماتی مثل قیمت گذاری دولتی و یا انتصاب مدیران شرکت های خودروساز از طرف دولت انجام گرفته است که نشان می دهد همچنان بستر های لازم برای خصوصی کردن این صنعت فراهم نیست.

منتهی سوال اساسی این است که ضرورت خصوصی کردن صنعت خودروسازی در شرایط فعلی که بستر ها مهیا نشده اند، چیست؟
کلید واژه ها: خودرو - خودروسازی - صنعت - صنعت خودرو - دانشگاه تهران - بسیج دانشجویی - دانشجو - دانشگاه - دانشجویی - سازی - خودروسازان - شرکت های خودروسازی - وزیر - دولت - تشکل های دانشجویی - بازیگران - خبرگزاری - تهران - پردیس - مسائل - صنعت خودروسازی - هایی - بسیج - شرکت - نامه - واگذاری سهام - تعیین تکلیف - ایران خودرو - گزارش - وضعیت

آخرین اخبار سرویس:
شهید صدر از نظر علمی نمونه بود

فرمانده نیروی دریایی سپاه: شاخص ما خائنانی نیستند که روی خون شهدا ایستاده اند | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

آیا سرنوشت 30 ساله سهمیه ها تغییر می کند؟

هنرمندی که خودش را هیچ می داند!

آیا سرنوشت 30 ساله سهمیه ها تغییر می کند؟

شورای نگهبان در تأیید صلاحیت ها نهایت دقت نظر را اعمال کند

ماجرای اطلاعیه ای که در کاشان علیه کارگران افغان منتشر شد

مجلس جای نماینده کاخ نشین نیست| گرانی ها کمر مردم را شکسته است

پیکر شهید سید علی رضوی در بیرجند تشییع می شود | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان غالب رسالت امروز روحانیت است

شورای نگهبان در تأیید صلاحیت ها نهایت دقت نظر را اعمال کند

شهید مفتح از منادیان پیشگام در وحدت حوزه و دانشگاه بود

نگاه اصلاح طلبان به پدیده انتخابات

شهید مفتح از منادیان پیشگام در وحدت حوزه و دانشگاه بود

ترامپ: استیضاح به خاطر «یک تماس تلفنی فوق العاده»، وحشتناک است

آگاهی و بصیرت لازمه حرکت مردم در عرصه های سیاسی است

واکنش امام جمعه اصفهان به سردادن شعار «نه غزه، نه لبنان»

تاکید مرجعیت عراق برممنوعیت فعالیت گروه های مسلحانه خارج از دولت

بعیدی نژاد: پیگیری شکایت ایران از سوی آفکام ادامه دارد

روزنامه رویش ملت : شنبه 23 آذر 1398

چهاردهمین همایش کشوری ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی به کار خود پایان داد

برگزیدگان نخستین جشنواره خانواده رضوی تجلیل شدند | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

تصویب استیضاح ترامپ در کمیته قضایی مجلس آمریکا

روزنامه آرمان ملی : شنبه 23 آذر 1398

ردیابی روابط تهران- لندن در عصر جانسون

با نماز، جان را پالایش و از گناه دوری کنیم

گزارش شمخانی از اعتراضات آبان ماه

خروج چوب فساد از چرخ تولید پس از تأکید 42روزه «رییسی»

غبارآلودی میان آنچه باید باشد و نیست/گزارش ایسنا به مناسبت هفته ای که پژوهش نام دارد

از مجروحیت تهران تا وجه فانتزیک آن

در شرایط سخت اقتصادی مراعات حال یکدیگر را بکنیم

تصویب استیضاح ترامپ در کمیته قضایی سنا

عکس یادگاری خانم مجری با شتر!

آموزش مهارت های زندگی، پیش نیاز تحکیم بنیان خانواده است

رییس جمهور منتخب الجزایر گفتگوی جدی در این کشور را خواستار شد | اخبار ایران و جهان

عکسی از واکنش مجری طنزپرداز به بازگشت رضا رشیدپور به تلویزیون

رییس جمهور منتخب الجزایر گفتگوی جدی در این کشور را خواستار شد

یکی از ویژگی های شهید صدر تئوریسین بودن او بود

دولت به جای برجام به اقتصاد مقاومتی بپردازد

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 23 آذر 98

«عبدالمجید تبون» رییس جمهور الجزایر شد

در برابر استکبار و غربزدگان مقاومت کنیم تحریم ها از بین خواهد رفت

از بازی جدید اصلاح طلبان تا توهم آقای «تَکرار می کنم»

در برابر استکبار و غربزدگان مقاومت کنیم تحریم ها از بین خواهد رفت

رییس جمهور منتخب الجزایر گفتگوی جدی در این کشور را خواستار شد

ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است

بررسی تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا

ادامه اعتصابات گسترده در فرانسه در نهمین روز متوالی

آشنایی با احکام هبه و شناخت انواع و شروط هبه

عشق نوازی گروه کوبه ای ورساقی با همراهی ملودی مهر و ماه

غلامرضا شمس ناتری مشارکت بسیج سازندگی در امر نهالکاری

واکنش امام جمعه اصفهان به سردادن شعار «نه غزه، نه لبنان»

ترامپ: استیضاح به خاطر «یک تماس تلفنی فوق العاده»، وحشتناک است

ماجرای اطلاعیه ای که در کاشان علیه کارگران افغان منتشر شد

کارت هوشمند غذا با سهمیه 60 قاشق در ماه!

1300 کودک زنجانی حامی ندارند

1300 کودک زنجانی حامی ندارند

برگزیدگان نخستین جشنواره خانواده رضوی تجلیل شدند

اقدامات حوزه پسماند نباید در زندگی مردم اختلال ایجاد کند

تلاوت ترتیل صفحه 240 قرآن باصدای منشاوی+صوت و متن آیات

تلاوت ترتیل صفحه 240 قرآن باصدای منشاوی+صوت و متن آیات

“دعای کمیل” متن کامل دعای کمیل به همراه ترجمه فارسی

دستگاه های امنیتی و قضایی بر هزینه های کاندیداها نظارت داشته باشند

کم آبی جدی است

نگرانی ها در باره خروج دوباره قشم از یونسکو

نخستین پارک گردشگری فضایی در یزد راه اندازی می شود

45 پروژه ملی حوزه فرهنگ و هنر در دست اقدام است | اخبار ایران و جهان

فیلم| همخوانی سالار عقیلی با یک گروه نوازنده خیابانی

پیکر شهید سید علی رضوی در بیرجند تشییع می شود

نصب اِلمان دف در سنندج

45 پروژه ملی حوزه فرهنگ و هنر در دست اقدام است

زشت ترین حلقه ازدواج جهان اشک عروس زیبا را در آورد + عکس

ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است

نشست مجمع عمومی انجمن ادیان و مذاهب حوزه برگزار می شود

برگزیدگان نخستین جشنواره خانواده رضوی تجلیل شدند

ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است

برگزاری دوره توانمند سازی آموزش یاران شهرستان دنا

45 پروژه ملی حوزه فرهنگ و هنر در دست اقدام است

غوغای ویلموتس در ویدئوچک

ترامپ: استیضاح به نفع من است!

فرمانده نیروی دریایی سپاه: شاخص ما خائنانی نیستند که روی خون شهدا ایستاده اند

واکنش پوتین به پیروزی بوریس جانسون در انتخابات انگلیس

کمیته کنگره آمریکا بندهای استیضاح ترامپ را تصویب کرد

گلزار شهدای حرم جعفربن موسی الکاظم(ع) پیشوا غبارروبی شد

ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است

رییس جمهور منتخب الجزایر مخالفان را به گفت وگوی جدی دعوت کرد

جزییات فیلمبرداری «نون.خ2» + تصاویر جدید

جانسون چگونه در انتخابات پیروز شد؟

تجمع جمعی از مردم رشت علیه سریال وارش

نفوذی دشمن در مجلس شورای اسلامی! (نگاه)

پیکر شهید سید علی رضوی در بیرجند تشییع می شود

از «برجام را خدا آورد» تا «برجام مقدس نیست»!(خبر ویژه)

نتیجه انتخابات پارلمان بریتانیا غیرمنتظره نبود، اما غافلگیرکننده است

ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است

دریده شدن سگ نگهبان توسط پلنگ

گزارش تصویری / رونمایی از کتاب خاطرات شش دهه روزنامه نگاری محمد بلوری

مدیر سابق زندان رجایی شهر درگذشت

گزیده های نفتی هفته

واکنش امام جمعه به یک خبر و سد کردن راه عناصر مساله دار محور خطبه های نماز جمعه اصفهان

تقدیر از آثار برگزیده جشنواره خانواده رضوی | اخبار ایران و جهان

انفعلال و بی برنامه بودن مهمترین دلیل اوضاع فعلی خودروسازی/ مانع کوتوله پروری در خودروسازی شوید

انفعلال و بی برنامه بودن مهمترین دلیل اوضاع فعلی خودروسازی/ مانع کوتوله پروری در خودروسازی شوید