مطالب مرتبط:
عامل آلرژی های تنفسی شهروندان خوزستانی تأیید نشده است
اخطاریه سازمان هواشناسی درباره بارش شدید باران در شمال کشور: مردم هنگام تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها احتیاط لازم را انجام دهند
حاشیه جلسه هیات دولت
حاشیه جلسه هیات دولت
بسیج دانشجویی 34 دانشگاه کشور: روحانی به جای حاشیه سازی پاسخگوی عملکرد خود باشد
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 آبان 1398 ساعت 20:022019-11-13اقتصادي

نیمی از شهروندان کردستانی در حاشیه شهرها سکونت دارند


ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: طبق مطالعات و بررسی های انجام شده در هفت شهر مورد هدف طرح بازآفرینی شهری در این استان، - نیمی از جمعیت شهری آنها در مناطق حاشیه، منفصل شهری و بافت فرسوده زندگی می کنند.

شهرام ملکی عصر چهارشنبه در ستاد بازآفرینی شهری کردستان که با حضور محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: یک میلیون و 100 هزار نفر از یک میلیون و 600 هزار نفر جمعیت کردستان در 30 شهر زندگی می کنند که معادل 70 درصد جمعیت شهری و 30 درصد روستایی است.

وی اضافه کرد: شهرداری این شهرها در سال جاری چهار هزار و 300 میلیارد ریال بودجه مصوب دارند که در سال های گذشته بودجه مصوب شهرداری های استان به صورت میانگین 90 درصد تحقق پیدا کرده بود.

ملکی افزود: از نظر سرانه بودجه هر شهروند 2 میلیون و 900 هزار ریال است که این میزان در سال جاری به 3 میلیون و 800 هزار ریال رسید و این سرانه در مقایسه با شهرهای استان های همجوار از جمله ایلام، کرمانشاه و همدان بسیار پایین تر است.

معاون استاندار کردستان یادآور شد: مقوله بازآفرینی شهری یکی از مهمترین برنامه های مدیریت شهری در زمان حاضر است که از 2 سال پیش در حوزه باز آفرینی شهری شرایطی فراهم شده که از داشته های خود به نحو احسن استفاده و منابع ملی را به این حوزه اضافه کنیم در این راستا در سال 96 و 97 و نیمه اول 98 استان روند رشد مناسبی داشته است.

وی تاکید کرد: در شهر سنندج 4 ناحیه منفصل با 100 هزار نفر از 410 هزار نفر جمعیت شهر داریم که با همان پیشینه روستایی با تمام نواقص به شهر الحاق شده و مدیریت شهری موظف است به عنوان شهروند به آنان خدمات ارایه کند.

ملکی گفت: از هفت شهر مرکز شهرستان که مطالعه بازآفرینی شهری در آنها انجام شده حدود 50 درصد از 900 هزار نفر جمعیت شان در 25 درصد سطح این شهرها زندگی می کنند که شاخص خدمات در مناطق حاشیه و بافت فرسوده آنها بسیار پایین تر از میانگین کشوری است.

معاون استاندار کردستان اضافه کرد: در استان نگاه به این طرح به گونه ای است که علاوه بر حوزه باز آفرینی شهری، تقویت اقتصاد و تولید مسکن در این مناطق توسعه یابد.

وی با اشاره به اینکه در برخی مناطق منفصل شهری نیز برخی اتباع خارجی از جمله پاکستانی و افغانستانی سکونت دارند، افزود: آمار دقیقی از تعداد این اتباع وجود ندارد اما درصد آن طبق برآوردهایی برخی نهادها خیلی پایین است.

دولت 925 میلیارد ریال در بازآفرینی شهری کردستان سرمایه گذاری می کند رییس اداره بازآفرینی شهری کردستان نیز در این جلسه گفت: دولت در قالب طرح باز آفرینی شهری 925 میلیارد ریال در این استان سرمایه گذاری می کند که این میزان اعتبار از سال 1396 و 1397 برای اجرای 67 طرح بازآفرینی شهری هزینه شده و تاکنون اجرای 66 طرح آن در 23 محله هشت شهر آغاز شده است مصطفی رضایی با بیان اینکه تاکنون هشت طرح از این موارد به بهره برداری رسیده و 11 طرح دیگر نیز آماده واگذاری به پیمانکاران است، اضافه کرد: در سال جاری برای 11 طرح با 410 میلیارد ریال اعتبار برنامه ریزی شده که نسبت به سال گذشته 19 درصد کاهش دارد.

رییس اداره بازآفرینی شهری کردستان با بیان اینکه ساخت مسکن طبق برنامه از مهمترین برنامه های دولت در بافت تاریخی که اماکن دولتی است، می باشد، افزود: علیرغم سهم این استان که حدود سه هزار و 500 واحد است برای 5 هزار واحد برنامه ریزی ساخت داریم و انتظار می رود دولت یاور راه و شهرسازی در این اقدام باشد.

وی یادآور شد: افزایش اعتبار تبصره 18 استان از 350 میلیارد ریال به یک هزار میلیارد ریال، تخصیص 20 هزار تن قیر، اصلاح پرداخت تسهیلات، کمک به تولید پنج هزار واحد با 400 میلیارد ریال اعتبار در 2 سال، ابلاغ ضوابط تشویقی و کمک به شهرداری ها از جمله درخواست های این استان برای تحقق برنامه ملی بازآفرینی شهری در این استان است.

2 هزار طرح باز آفرینی شهری در کشور اجرا می شود معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری کشور نیز در این جلسه گفت: این شرکت در راستای تحقق طرح ملی بازآفرینی شهری حدود 2 هزار طرح در شهرهای مختلف کشور در دست احداث و اجرا دارد.

سید محمد پژمان اظهار داشت: برای تحقق اهداف طرح ملی بازآفرینی شهری با توجه به ابعاد اقتصادی، فرهنگی زیر ساختی، روبنایی و کالبد شهری نشان میدهد یک طرح فرابخشی و بین دستگاهی است.

وی اضافه کرد: دولت اهتمام جدی در راستای تحقق این طرح دارد و در تعریف طرح ها تمام دستگاه ها و نهادها به میزان وسع خود باید کمک کار شرکت ملی بازآفرینی شهری باشند.

پژمان با اشاره به اینکه میزان همدلی و همکاری که در استان ها بین نماینده عالی دولت و مدیریت شهری ایجاد و منجر به تحقق این طرح در سطح عالی میشود، افزود: باید تدبیری اندیشیده شود که مشارکت مردم را در این بین بیشتر کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: این وزارتخانه در اجرای ملی بازآفرینی شهری اهدافی مانند تولید مسکن، توسعه زیرساختی و توسعه خدمات روبنایی، موضوعات فرهنگی و اجتماعی را دنبال می کند.

پژمان گفت: برای توانمند کردن این مردم باید به صورت جدی با کمک دستگاه ها عمل کرد که در این راستا مهارت آموزی، کارآفرینی و فضای آموزش مهارتی در این محلات نیز تعبیه می شود تا مردم با دریافت آموزش و توانمند شدن امکان مشارکت در تولید ملی و اقتصاد ملی و سهم آفرینی در تغییر سرنوشت خود را داشته باشند.

وی تاکید کرد: کردستان در جلب مشارکت و هماهنگی بین بخشی در رتبه های بالای کشوری قرار دارد و برنامه های طرح ملی بازآفرینی شهری در این استان به صورت عالی در حال انجام است.

پژمان یادآور شد: در بخش تولید مسکن در این بافت به دنبال آن هستیم متقاضیان و ساکنان بافت فرسوده و حاشیه پروانه رایگان ساخت از شهرداری دریافت کرده و از راه و شهرسازی نیز مشوق هایی دریافت کنند.

وی اظهار داشت: این شرکت در طرح اقدام ملی مسکن سهمی 100 هزار واحدی دارد که تاکنون برای دریافت تسهیلات 20 درصد سهمیه اعتبار در اختیار این شرکت قرار گرفته و این تعداد افراد به بانک معرفی شده اند.

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور با همراهی جمعی از معاونین وزرا، روسای سازمان ها و نهادهای حوزه های مالی و اقتصادی کشور به منظور ارزیابی پیشرفت طرح های توسعه ای، اقتصادی و عمرانی به استان کردستان سفر کرده است.

سفر نهاوندیان به استان کردستان سه روزه و تا جمعه ادامه دارد، بازدید از طرح های بازآفرینی شهری؛ بافت فرسوده و شرکت در ستاد بازآفرینی کردستان و همچنین جشن آوای ارادت از برنامه های وی در اولین روز سفر (چهارشنبه) به این استان است.

شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کردستان در اولین روز سفر معاون اقتصادی رییس جمهور به این استان چندین کارگروه با حضور مسئولان کشوری در استان برگزار می کند که شامل کارگروه مرز، گمرک و تجارت، کارگروه امور مالیاتی، بیمه و تامین اجتماعی، کارگروه معدن و کارگروه بانکی است.

وی صبح پنجشنبه در سی و چهارمین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان که با محوریت جمع بندی مشکلات حوزه معدن، گمرک، تجارت، امور مالیاتی، بیمه، تامین اجتماعی و بانکی برگزار می شود شرکت می کند.

نهاوندیان پس از شرکت در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به شهرستان دیواندره برای بهره برداری از کارخانه آب معدنی تینو و پس از آن به بانه برای بازدید از مرز سیرانبند سفر می کند.

نهاوندیان در روز سوم سفر (جمعه) خود نیز در همایش بهبود فضای کسب و کار در دانشگاه کردستان حضور می یابد.


کلید واژه ها: بازآفرینی شهری - شهری - کردستان - بازآفرینی - استاندار کردستان - استان - معاون استاندار - جمعیت - استاندار - درصد - بافت فرسوده - مدیریت شهری - معاون - مناطق - شهروند - ستاد بازآفرینی شهری - طرح بازآفرینی شهری - ریال - حاشیه - بودجه - زندگی - شهرداری - میلیارد - روستایی - محمد نهاوندیان - معاون اقتصادی - اقتصاد - مدیریت - فرسوده - حوزه

آخرین اخبار سرویس:
دانلود پایان نامه بررسی استرس شغلی

مقاله رشته حقوق با عنوان امضاء الکترونیکی و قوانین حاکم بر آن

رییس بانک مرکزی: سال آینده سیستم امهال بانکی براساس نظرات فقها اصلاح خواهد شد | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

وب کاوی در صنعت

استخدام استادکار حرفه ای رویه کوب در شهرک صنعتی پرند

اکلیل؛ یک ماده خطرناک و یک فاجعه زیست محیطی

گوجه فرنگی ارزان می شود

مقایسه های بین المللی تکنولوژی و پیشرفتهای کیفی در شرکتهای مکزیک

پرسشنامه انگیزش شغلی جونز و فیفر با نمره گذاری، روایی و پایایی

تاثیر استراتژی منابع انسانی بر ارزیابی عملکرد مدیران

واردات بیش از 9 میلیون دلار تنه دوچرخه

شمخانی: اجرای پروژه کشته سازی از سوی معاندین قطعی است/قرائتی: هر وقت به موضوع نماز می رسیم مسئولان می گویند بودجه نداریم/وزیر جوان بعد از سورپرایز: زورم به رفع فیلترها نمی رسد

مخاطرات زمین ریخت شناسی و تاثیر آنها در توسعه شهری

گزارش کارآموزی مهندسی صنایع با عنوان کنترل کیفیت (مونتاژ 1)

ارزیابی علل مدیریتی تاثیرگذار بر بهره وری سازمان از نظر مدیران و کارکنان

مبانی نظری سرمایه گذاری مستقیم خارجی FDI

بیمه اجباریِ سلامت شامل حال اتباع هم می شود؟

تاثیر گرانی بنزین بر روی آجیل شب یلدا

6 انگلیسی معادل ثروت 13 میلیون نفر سرمایه دارند

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فعالیتهای ترفیع

بررسی مفاهیم و مدل های بازاریابی رابطه مند و بازاریابی حسی

بررسی روشهای تعیین تراوایی و مقایسه نتایج با تراوایی مغزه

در برابر تحریم، راهی جز «تقویت تولید» نداریم

استخدام مونتاژکار حرفه ای الکترونیک و RF در یک شرکت معتبر

استخدام مهندس RF با گرایش مهندسی مخابرات مدار و سیستم

استخدام مهندس مخابرات سیستم با آشنایی متوسط به زبان انگلیسی

علل عدم استفاده از صورتهای مالی تلفیقی در تصمیم گیری مدیران

پروپوزال مقایسه تطبیقی الگوهای ناب و چابک در زنجیره تامین

جزییات قانون بانکداری بدون ربا که از سال آینده در کشور اجرایی می شود

سقوط آزاد قیمت دلار

مزایده ی باغ خونی

گفت وگو با کارتن خوابی که حافظ کل قرآن است + تصاویر

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی کارکنان 46 صفحه

خواب بیش از اندازه طولانی ریسک سکته را افزایش می دهد

معاینه فنی 2770 کامیون در کنار جاده/مردودی 20 درصد کامیون ها درتست مجدد معاینه فنی

مزایده ی باغ خونی

پرسشنامه تدوین استراتژی برای سازمان با روش SWOT

اخبار پربازدید اقتصادی پنجشنبه 21 اذر

قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت !

بیمه شدگان رایگان فقط در بیمارستان های دولتی پذیرش می شوند

کاربردهای فناوری نانو در ساختمان سازی

برای خرید ملک موروثی چه باید کرد؟

ابعاد و منابع حمایت اجتماعی و بررسی سیستم های آن

کاهش قیمت خودرو/ قیمت امروز خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش کتابخانه های عمومی

طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه شب یلدا در قروه اجرا می شود

شناسایی رابطه مدیریت ارتباط با مشتری با مدیریت دانش

طنین زنگ پژوهش از فردا با طعم «پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید»

عرضه کیک های خوراکی حاوی قرص های مشکوک در ایلام

تخت گاز گروه خودرویی در جاده تالار بورس/ قطعه سازان سبز پوش شدند+ نمودار

کشف کارگاه تولید بوش تقلبی در کرج

صرافان بانکی امروز دلا را چند خریدند؟

فیلم | دستگیری 135 دختر و پسر در یک پارتی شبانه

ابعاد جدید قرارداد ویلموتس/ باز هم پرونده به فیفا خواهد رفت؟

5.2 درصد؛ بازدهی بورس در هفته گذشته

قیمت امروز خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

6 میلیون خانوار؛ درخواست کنندگان کمک معیشتی

همتی: صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند

چاپ پول برای جبران کاهش درآمد دولت اقدامی خطرناک است/ تورم فزاینده؛ مانع حمایت از بخش فرهنگ

مبانی نظری نقش فرآیند مدیریت دانش بر اثربخشی بانک

پرسشنامه استاندارد سطح چابکی سازمانی 49 سوالی با روایی و پایایی

طنین زنگ پژوهش از فردا با طعم پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید

بررسی اثر حضور شرکتهای تولیدی در نمایشگاههای بین المللی بازرگانی خراسان بر موفقیت تجاری آنها

اشتغال زایی جوان قمی برای 80 جوان

اشتغال زایی جوان قمی برای 80 جوان

متن کاوی و ارزیابی مهمترین متد های متن کاوی

کاهو کیلویی چند؟

برای خرید هر کیلو تسمه چقدر هزینه کنیم؟

قیمت انواع مدل های مختلف گوشی همراه اپل در بازار آزاد

طراحی مدل ارزیابی عملکرد با کارت امتیازی متوازن و رتبه بندی آنها

تمرکز بانک مرکزی بر کنترل تورم است

همتی: صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند

یلدا به خیر و خرید با شهروند

نقش صنایع دستی به عنوان یک فعالیت درآمدزا و توسعه توریسم

مظنه خرید تلویزیون ال ای دی در بازار چقدر است؟

کاهش قیمت گوجه فرنگی از هفته آینده

شرایط فروش فوری محصولات ام وی ام | آذر 98

چرا دوغ خواب آور است؟

چرا دوغ خواب آور است؟

تمرکز بانک مرکزی بر کنترل تورم است

بررسی مدلها، ابزارها و تئوری های مدیریت دانش

گلایه این کارآفرین از تحریم های داخلی/ تعویق 3 ماهه در صدور مجوز به بهانه خراب بودن سایت!

انواع تخم مرغ در بازار چند؟

هشدار؛ کلاهبرداری از طریق فعال سازی رمز دوم یکبارمصرف کارت بانکی

کارآفرینان همچنان در پیچ و خم ادارات سرگردانند

یلدا به خیر و خرید با شهروند

طرح جامع گردشگری گیلان با تامین اعتبار خارجی اجرایی می شود

عوامل توزیع کیک های مشکوک شناسایی شدند

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/22 + تغییرات

بن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود

پرسشنامه بررسی تاثیر انگیزاننده های فضای فروشگاهی بر رفتار فرانقشی

داوری فاز اول پروژه های پیشنهادی اصفهان 2020

تلاش برای رفع مشکلات 3 طرح صنعتی در سیستان و بلوچستان

معاون بانک مرکزی:40 میلیارد دلار ثبت سفارش انجام شده است

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عکس العمل بازار سهام 45 صفحه

کارآفرینان همچنان در پیچ و خم ادارت سرگردانند

پروپوزال پایان نامه مدیریت دانش مشتری

6 میلیون نفر به نگرفتن یارانه معیشت اعتراض کردند

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/22 + تغییرات

مقایسه خودرو کیا اسپورتیج با هیوندا توسان

نیمی از شهروندان کردستانی در حاشیه شهرها سکونت دارند

نیمی از شهروندان کردستانی در حاشیه شهرها سکونت دارند