مطالب مرتبط:
قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه های راهسازی شد؟
نحوه ورود قیر های تقلبی به پروژه های راهسازی
پدیده ای به نام قیر تقلبی در پروژه های راه سازی !
رییس جمهوری 14 پروژه ورزشی را در کرمان افتتاح کرد
تقابل تفکر در یک تقاطع/ بررسی چالش های یک پروژه شهری در قم
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 آبان 1398 ساعت 14:312019-11-12اقتصادي

قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه های راهسازی شد؟


سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد.

- عقیل قدیم، رییس بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تخلفاتی که در حوزه تولید قیر رخ می دهد را تشریح کرد.

وی گفت: متأسفانه برخی کارخانه های تولیدکننده قیر اقدام به تولید این کالای باارزش و گران قیمت از مواد اولیه بی ارزش می کنند که منجر به تولید قیر بی کیفیت می شود.

وی افزود: پدیده ای در کشور داریم به نام قیر تقلبی؛ طبق بررسی هایی که در چند سال گذشته انجام داده ایم و مرتبا رصد کرده ایم، وقتی قیمت قیر افزایش می یابد، تولید و عرضه قیر تقلبی به بازار توجیه بالایی پیدا می کند و در دوره هایی که قیر ارزان می شود، توجیه اقتصادی تولید قیر غیر استاندارد و تقلبی هم از بین می رود.

قیر تقلبی را با ترکیب کردن قیر استاندارد با نفت کوره، لجن های اسیدی است که مشتقات پایه پالایشگاهی ندارند، روغن سوخته موتور، مواد پلاستیکی بازیافتی یا برخی مواد معدنی کم ارزش تولید می کنند رییس بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منشأ و ماده اولیه تولید قیر تقلبی را مواد مختلفی عنوان کرد و ادامه داد: یکی از آنها نفت کوره است موارد دیگر، لجن های اسیدی است که مشتقات پایه پالایشگاهی ندارند؛ روغن سوخته موتور، مواد پلاستیکی بازیافتی یا برخی مواد معدنی کم ارزش که اینها را ذوب کرده و در قیر مخلوط می کنند.

وی افزود: مورد دیگر از قیرهای بی کیفیتی که در کشور وجود دارد، ماده ای است که تحت عنوان قیر از عراق وارد می شود، اما به هیچ عنوان با کالایی به نام قیر همخوانی ندارد و نمی توان نام قیر بر آن نهاد؛ چون اصلا مواد اولیه آن، موادی نیستند که برای تولید قیر واقعی مورد استفاده قرار می گیرند.

این ماده از عراق وارد می شود در حالی که قرار بود سوآپ شود اما وارد صنعت راهسازی کشور شده است.

چگونه مانع ورود قیر تقلبی به پروژه های راهسازی شویم؟ قدیم یادآور شد: هر چه قدر کنترل های در مبدأ را دقیق تر انجام دهیم، از امکان تولید قیر بی کیفیت بیشتر کاسته می شود.

در حال حاضر 181 کارخانه تولید قیر راهسازی در کشور پروانه بهره برداری دارند.

تعداد تولیدکنندگان قیر 376 واحد تولیدی هستند اما تولیدکنندگانی که ادعای تولید قیر راهسازی و آسفالت معابر را دارند، 181 واحد است که از این تعداد تنها 25 واحد تولیدی صلاحیت تولید قیر باکیفیت برای صنعت راهسازی را دارند.

اگر در مبدأ که همان واحدهای تولیدی هستند، کنترل ها را افزایش دهیم و در مسیر هم کنترل شود، می توانیم تا حدودی مطمئن شویم که قیر تقلبی وارد صنعت راهسازی نشود.

که در این زمینه باید بدنه کارفرمایی و زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی همکاری کند وی یادآور شد: اگر در مبدأ که همان واحدهای تولیدی هستند، کنترل ها را افزایش دهیم و در مسیر هم کنترل شود، می توانیم تا حدودی مطمئن شویم که قیر تقلبی وارد صنعت راهسازی نشود.

بدنه کارفرمایی شامل وزارت راه و شهرسازی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان همیاری شهرداری و دهیاری های کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی (به عنوان متولی آسفالت معابر روستاها در طرح های هادی روستایی) و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران (به عنوان متولی توسعه باند فرودگاه ها) باید در این زمینه همکاری کنند.

سود هزار درصدی تولید قیر تقلبی! / عرضه به بازار امسال یک سوم شد رییس بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه اقتصاد تولید قیر تقلبی بسیار پررنگ است و سودجویان به سودهای گسترده ای از این محل دست می یابند و سوداگران انگیزه بالایی برای تولید قیر تقلبی دارند، یادآور شد: قیمت هر تن قیر طی ماههای گذشته از 2 میلیون و 300 هزار تومان تا 4 میلیون و 200 هزار تومان در نوسان بوده است.

از سوی دیگر نفت کوره لیتری 300 تومان است که اگر قیر را کیلویی 3 هزار تومان (میانگین) در نظر بگیریم، تولید قیر تقلبی برای متقلبان 10 برابر یا هزار درصد است.

وی افزود: بر اساس برآوردهای ما در سال 96، 300 هزار تن قیر تقلبی وارد بازار شده است که رقمی حدود 300 تا 400 میلیارد تومان اقتصاد قیر تقلبی بوده است.

بنابراین سود ناشی از تولید قیر تقلبی بسیار بالاست و برای سوداگران توجیه دارد که این نوع قیر را وارد بازار کنند.

به گفته این مقام مسئول، برآورد ما این است که در سال جاری این رقم تا یک سوم کاهش یافته و 100 هزار تن قیر تقلبی وارد بازار شود.

قدیم با بیان اینکه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تفاهم نامه هایی با دستگاه های مصرف کننده قیر و آسفالت به امضا رسانده، تصریح کرد: این دستگاه ها مصرف کننده 85 درصد قیر تولیدی کشور هستند و با کنترل هایی که مرکز تحقیقات در قیر مصرفی این دستگاه ها داشته، توانسته ایم تا حدودی از مصرف قیر بی کیفیت و تقلبی در آسفالت معابر کم کنیم.

اعتقاد من این است که در حال حاضر میزان تولید قیر تقلبی از حجم قیرهای بی کیفیت سال 96 کمتر است.

البته عرضه قیر بی کیفیت و تقلبی بالاست؛ اما کارفرماها آگاه تر شده اند و تقاضای قیر تقلبی کاهش یافته است.

اگر کارفرماها قیرهای تولیدی را کنترل نمی کردند، احتمال داشت که میزان تولید قیر تقلبی در سال جاری به هزار میلیارد تومان برسد.

در سال 96، 300 هزار تن قیر تقلبی وارد بازار شده است که رقمی حدود 300 تا 400 میلیارد تومان اقتصاد قیر تقلبی بوده است.

برآورد ما این است که در سال جاری این رقم تا یک سوم کاهش یافته و 100 هزار تن قیر تقلبی وارد بازار شود وی با بیان اینکه سود کارفرما در احداث معبر با کیفیت است گفت: بنابراین کارفرما از زد و بندهای پیمانکاران با تولیدکنندگان قیر تقلبی نفعی نمی برند.

ضمن اینکه پروژه های عمرانی چون بازتاب رسانه ای دارند کارفرماها مراقب هستند تا کیفیت معابر احداث شده، بالا باشد.

نحوه کنترل بر قیر در واحدهای تولیدی / مجوز دو واحد تولیدی باطل شد رییس بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی درباره نحوه کنترل بر قیر تولیدی گفت: کارگروهی در مرکز تحقیقات ایجاد شده که در آن نمایندگان تمام دستگاه های اجرایی مصرف کننده قیر و آسفالت حضور دارند.

پژوهشگاه صنعت نفت، سازمان راهداری، شرکت ساخت، شرکت فرودگاه ها، بنیاد مسکن، سازمان شهرداری ها، سازمان نوسازی مدارس به همراه اساتید دانشگاه و کارشناسان در این کارگروه شرکت می کنند؛ مرکز تحقیقات به صورت رندُم از 3 مرحله تولید، انتقال و مصرف قیر شامل واحدهای تولیدی ، کامیون های حامل قیر و محل تخلیه قیر موجود در کامیون ها در پروژه عمرانی نمونه برداری می کند.

این آزمایش ها مستندسازی شده و به کارفرما اعلام می شود که در چه تعداد واحد تولیدیِ طرفِ قراردادِ دستگاه دولتی (کارفرما)، چه میزان قیر تقلبی مشاهده شده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در سال 97 پروانه و مجوز 2 واحد تولیدی قیر به دلیل تولید قیر تقلبی باطل شد.

به گفته این مقام مسئول در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، به جز سازمان نوسازی مدارس، سایر کارفرماها با مرکز تحقیقات تفاهم نامه دارند و به تولید قیر تقلبی حساس شده اند.

چگونه قیر تقلبی از مواد اولیه بی کیفیت و ارزان تولید می شود؟ قدیم درباره به صرفه تر بودن ماده اولیه برای قیر تقلبی گفت: لجن های اسیدی از قبیل روغن موتور سوخته به دلیل آنکه به صورت رایگان از واحدهای صنفی جمع آوری شده و سپس طی فرآیندی به قیر تبدیل می شوند، به صرفه ترین مواد برای تولید قیر تقلبی هستند.

لجن های اسیدی، هم به وفور در دسترس هستند و هم ارزش چندانی ندارند اما نفت کوره با توجه به اینکه یارانه ای بوده و به صورت سهمیه ای توزیع می شود و از سوی دیگر فرآیند تبدیل آن به قیر تقلبی، پردردسرتر از روغن موتور سوخته است، برای سوداگران صرفه اقتصادی کمتری دارد.

لجن های اسیدی به موادی از قبلی روغن موتور سوخته یا هر کالای مشابه دیگری که صرفا رنگ سیاه داشته باشد، گفته می شود؛ اما خاصیت چسبندگی یا ویژگی فنی قیر را ندارد.

سپس آنها را با مواد معدنی ارزان مانند آهک ادغام کرده و به قیر تقلبی تبدیل می کنند.

مرکز تحقیقات به صورت رندُم از 3 مرحله تولید، انتقال و مصرف قیر شامل واحدهای تولیدی ، کامیون های حامل قیر و محل تخلیه قیر موجود در کامیون ها در پروژه عمرانی نمونه برداری می کند وی خاطرنشان کرد: 25 واحد تولید قیر به طور منظم و حداقل سالی دو بار بازرسی می شوند بنابراین به هیچ عنوان این تولیدکننده ها نمی توانند قیرساز تقلبی باشند و قیرهای بی کیفیت در واحدهای تولیدی زیرزمینی ساخته می شود.

چون تولید قیر تقلبی فرآیند پیچیده ای ندارد.

جایگاه قیر تولیدی ایران در دنیا قدیم در خصوص محل مصرف قیر به طور کلی گفت: 85 درصد قیر تولیدی به مصرف راهسازی و معابر می رسد 15 درصد نیز در صنعت مصرف می شود که شامل ایزولاسیون کف خودرو، کارخانه های ایزوگام، صنعت پارکینگ و امثال آنها می شود.

وی درباره کیفیت قیر تولیدی ایران در مقایسه با سایر کشورهای منطقه اظهار داشت: قیر ایران جزء قیرهای متوسط به بالا در دنیا محسوب می شود؛ قبل از انقلاب قیر تولیدی در پالایشگاه آبادان، مبنای قیمت گذاری قیر در دنیا به حساب می آمد بنابراین برخی پالایشگاه ها که قیر را از نفت شیرین (سبک) تولید می کنند مانند پالایشگاه های اصفهان و آبادان استانداردشان بالاتر از استاندارد جهانی است.

کیفیت قیر به ماده اولیه آن وابستگی دارد.

صادرات قیر ایران به 19 کشور/ ارزآوری 1 میلیارد دلاری قدیم با بیان اینکه قیر ایران به 19 کشور صادر می شود، افزود: یک میلیارد دلار ارزآوری قیر ایران است.

متأسفانه در حال حاضر صادرات قیر ایران به اروپا کاهش یافته که نشان می دهد کیفیت قیر تولیدی ایران نزولی بوده است.

بیشتر مشتریان ما کشورهای منطقه هستند و سهمی در قیر مصرفی اروپا نداریم چون استانداردهای اتحادیه اروپا بسیار سختگیرانه است.

این نشان می دهد که متاسفانه به صادرات قیر توجهی نکرده ایم.

کاهش مصرف داخلی قیر بدلیل توقف پروژه های عمرانی وی تأکید کرد: در کشور 5.

5 میلیون تن ظرفیت تولید قیر داریم.

در بهترین شرایطی که بودجه های عمرانی وصول می شود، حدود 3 میلیون تن قیر در داخل مصرف می شود که 2.

2 میلیون تن آن را وزارت راه و شهرسازی با همه زیرمجموعه های خود شامل شرکت ساخت، سازمان راهداری، شرکت فرودگاه ها، بنیاد مسکن و .

مصرف می کند و 800 هزار تن را سایر دستگاه ها شامل سازمان نوسازی مدارس، شهرداری ها و .

به مصرف می رسانند.

قدیم بیان داشت: 15 درصد این میزان نیز به مصرف صنایع می رسد و درنتیجه 15 تا 1.

7 میلیون تن نیز صادر می شود البته این در زمانی است که وضعیت بودجه و اعتبارات عمرانی خوب است؛ اما در حال حاضر متأسفانه این وضعیت وجود ندارد الان مصرف داخلی ما به شدت کاهش یافته و پروژه های عمرانی کمرنگ تر شده است بنابراین تولیدکننده ها بیشتر به صادرات روی آورده اند که با توجه به اینکه قیمت قیر ایران به دلایل نوسانات قیمتی در داخل افزایش داشته، مشتری های خارجی قیر ایران نیز کم شده است.

بازار قیر نیاز به ثبات قیمتی دارد.

در حالی که قیمت جهانی نفت کاهشی بوده و درنتیجه قیمت مشتقات نفت نیز باید کاهشی باشد، اما قیمت قیر در ایران افزایشی بود که در نتیجه، مشتری خارجی به سراغ رقبای ما می رود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: تولید - مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی - راهسازی - تقلبی - مواد - مسکن و شهرسازی - مرکز تحقیقات - بی کیفیت - واحد تولیدی - کیفیت - مواد اولیه - مواد معدنی - استاندارد - آسفالت - پروانه بهره برداری - ماده - کشور - واحد - پروژه - پروژه های عمرانی - بازار - تحقیقات - کارخانه - شهرسازی - واحدهای تولیدی - غیر استاندارد - توجیه اقتصادی - افزایش - آسفالت معابر - بهره برداری

آخرین اخبار سرویس:
افزایش قیمت مسکن منجر به هجوم سرمایه داران و سودجویان به حریم شده است/ پایش حریم در معاونت شهرسازی شروع شده است

ارائه گزارش سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی از اقدامات دولت در زمینه سیل و ارز

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی اعلام شد

شروط پرداخت یارانه معیشتی +جزییات

ارزش بازار تسلا بیش از 100 میلیارد دلار شد

تولید گوشت بوقلمون در خوزستان

:: باکو- همکاری با همسایگان

کارگاه تولید قطعات تقلبی خودرو در کرج کشف شد/ جلوگیری از ورود 1000 قطعه به بازار

اعزام حدود 100 کامیون کمک اهدایی وزارت تعاون به سیستان و بلوچستان

کاشی و سرامیک ایرانی؛ سنگ فرشی برای عبور از تحریم ها

رسته و رشته شغلی برای پناهندگان ایجاد می شود

500 هکتار از اراضی بیابانی دهلران مالچ پاشی می شود

تولید ماهی سردآبی در شهرستان ری 100 درصد افزایش یافت

افتتاح طرح های مهم ورزشی در دهه فجر

تورم دی ماه مسکن از تورم عمومی جلو زد/گرانترین بازار مسکن 10 سال |

آغاز طرح سهمیه بندی ثبت طلاق در کشور

جهانگیری مصوبه بازسازی مناطق سیل زده را ابلاغ کرد

نقش استقرار نظام هماهنگی صنعت و دانشگاه در بهبود تراز تجاری کشور

شاخص بورس در کانال417 هزار واحد

طلا گرمی چند؟98/11/05

قیمت سکه طرح جدید شنبه 5بهمن 98 به 4 میلیون و 925 هزار تومان رسید |

آفلاتوکسین شیرهای سنتی کنترل نمی شود

قیمت خودرو؛سمند ال ایکس 88 میلیون و 500 هزار تومان

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی اعلام شد

رسته و رشته شغلی برای پناهندگان ایجاد می شود

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت تولیدکننده ماشین آلات صنعتی

بهینه شدن کشاورزی در جلگه خوزستان با جلوگیری از انتقال آب

استخدام کارشناس فروش در شرکت فن اکسین ویرا در تهران

همه چیز درباره دستگاه های تست قند خون/رایزنی برای واردات دستگاه لیزری سنجش قند خون

مصرف بنزین خودرو را کاهش دهید!

قیمت آپارتمان در منطقه سعادت آباد + جدول

محمد کشتی آرای: افزایش نرخ ارز سکه و طلا را گران تر کرد/ یک گرم طلای 18 عیار 500 هزار تومان را رد کرد

استخدام نجار و رویه کوب در گروه صنعتی مبلمان افرا

کارخانه بازیافت پسماند در استان چهارمحال وبختیاری احداث می شود

استخدام طراح صنعتی مسلط به solid در تهران

استخدام تعدادی راننده با وانت در یک شرکت معتبر

استخدام فروشنده آقا جهت پوشاک و کفش بچه گانه

ویرایش 2018 جایگاه علم، فناوری و نوآوری ایران در جهان منتشر شد

انعقاد تفاهمنامه ارائه خدمات پرداخت الکترونیک و هوشمندسازی خدمات شهری

استخدام سرپرست فروش آقا در یک شرکت معتبر در تهران

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی

استخدام کارمند خانم جهت کار در مرکز تماس (Call Center) /تهران

فتح کانال 417 هزار واحدی بورس امروز 5 بهمن

قیمت خودرو خارجی امروز | قیمت روز خودروهای وارداتی در 5 بهمن 98

قیمت سکه طرح جدید شنبه 5بهمن 98 به 4 میلیون و 925 هزار تومان رسید

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی اعلام شد

انتخاب اکبر افتخاری برای مدیرعاملی صندوق بازنشستگی کشوری

183 پروژه زیربنایی در شبکه تعاون روستایی در دست اجراست

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی اعلام شد

احمد جمالی ، معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد می شود

قیمت سکه طرح جدید شنبه 5بهمن 98

استخدام کارشناس برنامه ریزی نت در یک شرکت تولیدی در تهران

سرنوشت تجارت ایران و اروپا چه می شود؟

استخدام منشی خانم در یک شرکت بازرگانی در تهران

جزییات بیشتر از وام اجاره مسکن

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی اعلام شد

تولید ماهی سردآبی در شهرستان ری 100 درصد افزایش یافت

استان زنجان ، رتبه 4 کشور از لحاظ رشد بودجه هزینه ای

تپسی در آستانه تغییری بزرگ

تردد میلیونی کامیون ها در جاده های قزوین

جزییات مالیات حقوق در سال 99 | سقف معافیت چقدر است؟

دو مقطع کاهش درآمدهای نفتی همراه با رشد اقتصادی بالا/ حذف مقررات دست و پا گیر شرط رشد اقتصادی

سوء تفاهمی میان اعضای شورا به وجود آمده بود/افزایش 20 درصدی عوارض شهری کرمان

15 آیتم که خرید تیگو7 را به صرفه می کند!

روزانه 800 تن زباله مراکز بیمارستانی و درمانی استان بی خطرسازی می شود

قیمت سکه طرح جدید شنبه 5بهمن 98 به 4 میلیون و 925 هزار تومان رسید |

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی اعلام شد

کارگران فاز 14 پارس جنوبی خواستار پرداخت مطالبات خود شدند

سیلاب 35 میلیارد تومان خسارت به مدارس جنوب و شرق کرمان وارد کرد

نشست معرفی بازار افغانستان برگزار شد

سیلاب 35 میلیارد تومان خسارت به مدارس جنوب و شرق کرمان وارد کرد

کارگران فاز 14 پارس جنوبی خواستار پرداخت مطالبات خود شدند

شاخص بورس همچنان بر مدار صعود

تثبیت نماگر تالار شیشه ای در کانال 417 هزار واحد

برگزاری مجمع عمومی اتحادیه سازمان های اتوبوسرانی شهری کشور

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی اعلام شد

آغاز ثبت نام کولبران در سایت «جامع تجارت»

نقش استقرار نظام هماهنگی صنعت و دانشگاه در بهبود تراز تجاری کشور

سهم 12500 واحدی شهرهای جدید استان مرکزی از طرح اقدام ملی مسکن

183 پروژه زیربنایی در شبکه تعاون روستایی در دست اجراست

واگذاری طرح های پژوهشی عمده استان به دانشگاه ها

جداسازی آب شرب از آب خام در 170 هکتار از فضای سبز شهری البرز

صدور 317 میلیون دلار کالا از گمرک کاوه

استخدام فروشنده پوشاک با حقوق و مزایا در محدوده خیابان نظرِ اصفهان

جزییات شروط پرداخت یارانه معیشتی اعلام شد

استخدام همکار مسلط به زبان انگلیسی با حداکثر مدرک لیسانس در تهران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/05

استخدام شش ردیف شغلی جهت یک شرکت تولیدی در تهران

استخدام پرسشگر در یک شرکت معتبر در خراسان جنوبی

7 پروژه راهداری خراسان شمالی در دهه فجر افتتاح می شود

استخدام نجار ماهر یا نیمه ماهر آشنا به رنده و کندگی در اصفهان

همتی: آمار متغیرهای پولی و بانکی منتشر می شود

ضرورت تدوین الگوی کشت بهینه با توجه به تغییرات اقلیمی در مازندران

روغن موتور گران می شود؟

ابلاغیه آیین نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی

تصاویر / افتتاح دومین نمایشگاه سیمکس

استخدام کارمند IT در یک مجموعه در تهران

افزایش تعداد دریافت کنندگان یارانه حمایت معیشتی

تخصیص 1.635 میلیارد تومان به مردم خسارت دیده مناطق سیل زده

افزایش فاصله نرخ خرید و فروش ارز

قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه های راهسازی شد؟

قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه های راهسازی شد؟