مطالب مرتبط:
قیمت پراید ترمز برید/ افزایش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد
قیمت پراید ترمز برید/ افزایش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد
قیمت پراید ترمز برید/ افزایش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد
قیمت پراید ترمز برید/ افزایش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد
قیمت خودرو ام جی در بازار تهران +جدول
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آبان 1398 ساعت 22:342019-11-11اقتصادي

بازار زعفران قطعا با افزایش قیمت مواجه می شود


رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: کشاورزان عجله نکنند و به میزان نیازشان زعفران تحویل دهند زیرا بازار زعفران قطعا با افزایش قیمت مواجه خواهد بود.

- ایسنا/خراسان رضوی رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: کشاورزان عجله نکنند و به میزان نیازشان زعفران تحویل دهند زیرا بازار زعفران قطعا با افزایش قیمت مواجه خواهد بود.

ایرج ناصری مقدم امروز در نشست خبری طرح حمایتی خرید زعفران، اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی از دو بخش حاکمیتی و تشکل ها تشکیل شده که بیشترین وظیفه خریدهای مباشرتی، توافقی، حمایتی یا تضمینی با نظارت نهادهای حاکمیتی و با عمل کردن قسمت تشکل ها انجام می شود.

وی افزود: مجموعه 671 تشکل موجود از قبیل روستایی و کشاورزی از اتحادیه ها و تشکل های تعاون خدمات روستایی و تعاونی های کشاورزی تخصصی در زمینه خدمات رسانی به بخش کشاورزی فعالیت های گسترده ای می کنند که خریدهای حمایتی، توافقی و تضمینی بخشی از این موارد است.

هر زمان در بحث تنظیم بازار این احساس در وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شود که به کشاورز آسیب خواهد رسید، سازمان این وظیفه را در خود احساس می کند که یا خرید حمایتی، یا توافقی و یا تضمینی انجام دهد.

ناصری مقدم ادامه داد: در سال جاری با توجه به رفت و آمدهای انجام شده در روستاها و میزان تولید بالای زعفران، به خصوص در خراسان رضوی که رتبه یک کشور و حتی جهان را دارد، این احساس به وجود آمد که دست اندرکارانی به دنبال این هستند قیمت این طلای سرخ را بشکنند، به نحوی که کشاورز متضرر شود.

در همین راستا طرح خرید حمایتی از طریق وزارت جهاد کشاورزی به دولت ارائه گردید، سازمان مدیریت در این راستا موافقت کرد، این طرح به سازمان جهاد کشاورزی، از طریق وزارت کشاورزی به سازمان تعاون و از طریق سازمان تعاون به سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی ابلاغ شد.

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از زمان ابلاغ تاکنون نزدیک به 6 کارگروه استانی داشتیم که در این 6 کارگروه، 18 مرکز خرید زعفران در استان برای خرید تجهیز و از پنجشنبه گشته همراه با ابلاغ دستورالعمل ها و جداول خرید، خرید در شهرستان ها آغاز شد.

این خرید در هشت مرکز در تربت حیدریه، تربت جام، رشتخوار، زاوه و پس از آن در مشهد، نیشابور و سبزوار انجام شد و این کار در سایر مراکز نیز صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: تاکنون نزدیک به 8 تن زعفران خریداری شده و نوع خرید به این شکل است که به صورت تحویل موقت از کشاورز بوده، این زعفران ها در پلاستیک های مخصوص در حضور خود کشاورز توزیع شده و با پهنه بندی و نامه جهاد مبنی بر کشاورز بودن فرد، زعفران تحویل و جلوی کشاورز پلمپ می شود تا مراحل آزمایشگاهی را طی کند.

از هر محموله 2 نمونه 5 گرمی آزمایش گرفته می شود؛ یک نمونه شاهد در داخل پلاستیک پلمپ و نمونه دیگر راهی آزمایشگاه می شود.

ناصری مقدم اضافه کرد: با استعلام انجام شده، 10 آزمایشگاه در استان دارای استانداردهای لازم برای این آزمایش ها هستند که با 10 آزمایشگاه قرارداد بسته شده و در آزمایشگاه ظرف مدت 48 تا 52 ساعت نتیجه به ما ابلاغ و با جدول استاندارد ملی زعفران تطبیق داده خواهد شد، چنانچه قابل تحویل باشد، قرارداد دائمی مبنی بر واگذاری زعفران به دولت، بین سازمان تعاون با کشاورز بسته شده و زعفران به انبار اصلی سردخانه در مشهد ارسال خواهد شد.

رییس سازمان تعاون روستایی استان خراسان در خصوص قیمت خرید زعفران در طرح حمایتی، گفت: زعفران تحویل داده شده چهار رنج قیمتی دارد.

زعفران پوشال معمولی با قیمت 8 میلیون و 200هزارتومان، زعفران پوشال رشته ای درجه یک با قیمت 9 میلیون تومان، زعفران رشته ای شبه نگین با قیمت 9 میلیون و 500 هزار تومان و زعفران رشته ای نگین با قیمت 10 میلیون و 500 هزار تومان خریداری می شود که این زعفران ها با آنالیز و دستورالعمل اداره ملی زعفران قیمت گذاری و قرارداد با کشاورز بسته می شود.

وی با بیان اینکه تا تاریخ 30 آذر ابلاغیه سازمان مرکزی، خرید ادامه دارد و این 18 مرکز دایر هستند، عنوان کرد: ما تمایلی به خرید زعفران نداریم و مسئول تنظیم بازار هستیم؛ تا زمانی که کشاورز احساس کند قیمت حمایتی به نفعش هست ما خرید را انجام می دهیم و در خصوص محدودیت حمایتی تاکنون هزار میلیاد تعیین اعتبار انجام شده است.

ناصری مقدم در خصوص تجربه اجرای طرح حمایتی مشابه درخصوص گوجه فرنگی، تصریح کرد: گوجه فرنگی بسیار زیاد بود، در واقع ما با سونامی گوجه فرنگی مواجه بودیم و برای تنظیم بازار 41 هزار تن گوجه خریداری کردیم.

امسال نیز آمار موجود در خصوص زعفران بسیار بالا است، اما ما به میزانی خریداری می کنیم که بازار متعادل شود و امسال ممکن است تا 70 تن خرید کنیم.

بازار بورس زعفران برای ما مهم بوده و در بازار بورس قیمت نگین و شبه نگین نزدیک به قیمت حمایتی است.

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال در دستورالعمل ابلاغی در کمیته راهبری با اعضای مشخص شده، تصمیم گیری خرید، نگه داری و شرایط بیمه و خسارت فیزیکی انجام شده است.

بحث فروش زعفران بعد از خرید یا حین خرید نیز در چارچوب مقررات جاری به کمیته سپرده شده که یا به صورت مزایده و یا ارائه در تالار بورس به فروش می رسد.

وی افزود: در خصوص بحث تشخیص کشاورز در دستورالعمل به صراحت بیان شده که این اقدام زیر نظر کمیته مربوط به خرید زعفران انجام می شود و با توجه به پهنه بندی که در اختیارشان است، در یک فرمت طراحی شده که یکسان و دارای شماره سریال است، کشاورز به ما معرفی و اصالت وی توسط جهاد تایید می شود.

ناصری مقدم در خصوص نحوه و شرایط خرید زعفران در طرح حمایتی، بیان کرد: در هنگام تحویل زعفران، خبره محلی که درمحل مستقراست تایید می کند این زعفران مربوط به امسال بوده یا کهنه است.

امسال طبق دستورالعمل، هزینه آزمایشگاه با کشاورز است که این هزینه از قیمت خرید کم می شود و کشاورزانی که محصولشان در آزمایشگاه مورد تایید واقع نشد نیز ملزم به پرداخت این هزینه هستند که در حدود قیمتی هر نمونه 150 هزارتومان است.

رییس سازمان تعاون روستایی استان خراسان رضوی ادامه داد: در خصوص گوجه فرنگی دو ماه پول کشاورز پرداخت شد و مابقی مربوط به اشکالات در مشخصاتی بوده که خود کشاورز داده و 49 درصد این پروسه به همین دلیل به طول انجامیده است.

وی با اشاره به حجم زیاد کشت زعفران در سال جاری، عنوان کرد: امسال هیچ نوع نحوه پرداختی مشخص نشده است.

در کشور آماری داده شده که شاید نزدیک به 500 هزار تن زعفران کشت شده باشد و بیشتر این زعفران صادراتی است، اما آمار دقیق را باید از جهاد دانشگاهی جویا شد.

ناصری مقدم اضافه کرد: کشاورزان عجله نکنند و به میزان نیازشان زعفران تحویل دهند، زیرا بازار زعفران قطعا با افزایش قیمت مواجه خواهد بود.

زعفران با گوجه فرنگی متفاوت است و خریدش نیازی به عجله ندارد.

با توجه به قیمت بالای هرکیلوی آن باید نکات مورد نظر در خصوص آن به دقت چک شود.

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در دستورالعمل امسال خرید به دو نحو انجام می شود، تصریح کرد: یک مورد خرید حمایتی است که در 18 مرکز ما انجام می شود و در روش دوم پنج انبار و پنج معتمد اعلام آمادگی کردند و قرار است مکاتباتی با سازمان انجام دهند، این روش بدین صورت است که کشاورز محموله را وارد بازار بورس خواهد کرد و سپرده کالایی به او داده خواهد شد.

زعفران با اجازه خود کشاورز در بورس عرضه می شود.

اگر زعفران بالاتر از خرید حمایتی خریداری شود، این زعفران به فروش می رسد، اما چنانچه سه روز در تالار بورس ماند و به فروش نرفت؛ در تالار بورس خرید حمایتی توسط سازمان انجام می شود و این موضوع در پنج نقطه استان در حال راه اندازی ست.

اگر امروز کشاورز متوجه شود که بازار به نفعش است، اقدام به شرکت در این طرح نمی کند.

وی گفت: بیمه زعفران و محصولات کشاورزی توسط صندوق بیمه کشاورزی انجام می شود و تنها بیمه ما این است که محصولات موجود در انبار را در بحث احتراق و آتش سوزی بیمه می کنیم و در بحث حمل و نقل این بیمه نیز انجام می شود.

ناصری مقدم در خصوص همکاری خراسان رضوی با خراسان شمالی و کمک به آن برای اجرای طرح، بیان کرد: خراسان شمالی با توجه به عدم وجود آزمایشگاه استاندارد خواستار این است که کمکی از سمت خراسان رضوی در بحث نمونه گیری ها انجام شود.

یکی از وظایف سازمان بحث تنظیم بازار بوده و اعتقاد ما بر این است که حرکت عناصر بازار را منطقی کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کشاورز - سازمان تعاون روستایی - خراسان رضوی - زعفران - سازمان - تعاون روستایی - کشاورزی - خرید - روستایی - تعاون - خراسان - جهاد کشاورزی - وزارت جهاد کشاورزی - افزایش قیمت - رضوی - بازار - تضمینی - افزایش - قیمت - کشاورزان - ابلاغ - استان - احساس - میزان - وزارت - تحویل - سازمان مدیریت - جهاد - رییس - استان خراسان

آخرین اخبار سرویس:
اجمالی/ 6 هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می شود

تهران؛ میزبان «پرندگان سیبری»/گزارش تصویری

رتبه نخست کشور درکاهش تلفات جاده ای به استان قم تعلق گرفت

خروج تأمین اجتماعی از بنگاه داری قطعا به نفع جامعه کارگری و اقشار تحت پوشش است

استاندار مرکزی مصوبات نشست مقامات کشور برای بررسی مشکلات صنایع اراک را تشریح کرد

مشکل تردد اهالی یک روستا در شیروان از داخل رودخانه برطرف شد

پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم شدن 947 میلیون دلار

استخدام شرکت سیما سنگ در سه ردیف شغلی

بهترین روسری را بخرید + راهنمای خرید و تضمین کیفیت و قیمت

الصاق قیمت بر روی محصولات میدان میوه و تربار ارومیه الزامی شد

اخبار پربازدید اقتصادی دوشنبه 18 اذر

توضیحات وزیر ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات در جلسه کمیسیون صنایع

ماجرای قیمت های عجیب آلبوم های موسیقی در ایران

بررسی گزارش تخلفات خودروسازی ها در کمیسیون اصل نود

پراید امروز چقدر قیمت خورد؟

حمایت از زنان روستایی در طرح های بومگردی و تولید گیاهان دارویی

ابعاد بودجه در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بررسی شد

فارس من| قبوض گاز مشترکین در قوچان بر اساس اقلیم یک محاسبه می شود

ابعاد بودجه در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بررسی شد

استخدام کارشناس ارشد فروش آقا در شرکت مهندسی باربد

استخدام کارشناس توسعه بازار در یک شرکت معتبر در قم

ابعاد بودجه در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بررسی شد

اخرین قیمت خودرو دوشنبه 18 اذر + جدول

بیمه تکمیلی برای 26 هزار هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار کشور برقرار شد

سکه و طلا چقدر گران شدند؟ | جدیدترین قیمت ها در بازار ارز

معاون استاندار ایلام بر ضرورت تامین میوه شب عید تاکید کرد

گاز ماژین دره شهر 48 ساعت قطع می شود

نمایشگاه بین المللی بجنورد در شان استان نیست

وام ودیعه پرداخت می شود

استاندار مرکزی مصوبات نشست مقامات کشور برای بررسی مشکلات صنایع اراک را تشریح کرد

باکس آفیس | ورود یخ زده 2 به باشگاه میلیاردی ها

استخدام برنامه نویس وب در شرکت فن آوران سیستم نوین/ اصفهان

پیش بینی کسری بودجه 50 میلیارد دلاری عربستان

دستورالعمل ارزیابی زیست محیطی طرحهای حمل و نقل جاده ای

شما حساب و اموال ما را چک کنید و ما هم حساب و اموال شما را!

بررسی گزارش تخلفات خودروسازی ها در کمیسیون اصل نود

رتبه نخست کشور درکاهش تلفات جاده ای به استان قم تعلق گرفت

تداوم بنزین 2 نرخی در سال آینده/برگزاری جلسات کمیته دستمزد کارگران متوقف شد/ ردپای شبکه های خارج کشور در افزایش نرخ دلار/ صدور 40 بخشنامه متناقض در 5 ماه! / ضعف در برخورد با بی انظباطی سیستم بانکی

ابعاد بودجه در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بررسی شد

اخرین قیمت طلا ، سکه و دلار در بازار دوشنبه 18 اذر + جدول

ذخایر استراتژیک، هماهنگی شبکه های تامین و توزیع و تشدید بازرسی عوامل اصلی آرامش بازار هستند

دوشنبه 18 آذر | ادامه روند افزایشی بورس تهران

بررسی ابعاد بودجه در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، سازمان برتر در زمینه پژوهش شد

حمایت نظام بانکی از زیست بوم نوآوری شتاب می گیرد

پراید همچنان بالای 50 میلیون ماند

اتفاقی بی سابقه/ مجموع فروش کمپانی دیزنی در سال 2019 به 10 میلیارد رسید

مشکل تردد اهالی یک روستا در شیروان از داخل رودخانه برطرف شد

همشهری TV | کوت عبدالله در سیلاب فاضلاب

تولید گازوییل با استاندار یورو 6

یک فقره زمین خواری میلیاردی در شهرستان بوشهر کشف شد

سکه و طلا امروز چقدر گران شدند؟

استخدام فروشنده در یک برند معتبر در تهران

پرسشنامه بررسی شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید

احیای بیش از 20 هزار طرح اقتصادی/نساجی قائمشهر به چرخه تولید بازگشت

دستور ارتقای ارزش مدارک مهارتی به سازمان استخدامی ابلاغ شد

معاون استاندار ایلام بر ضرورت تامین میوه شب عید تاکید کرد

توضیحات رییس بانک مرکزی درباره افزایش نرخ ارز | گرانی بنزین و لایحه بودجه چه تاثیری دارند؟

پراید امروز چقدر قیمت خورد؟

آذری جهرمی: اعتبارات موردنیاز شبکه ملی اطلاعات در بودجه 99 پیش بینی شود

گاز ماژین دره شهر 48 ساعت قطع می شود

استخدام کارگر خط تولید در یک شرکت معتبر در اصفهان

فال روزانه سه شنبه 19 آذر 98 + فال حافظ و فال روز تولد 98/09/19

تأثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) بر رشد و توسعه اقتصادی ایران

جزییات صعود شاخص بورس

زمان ثبت نام مسکن ملی از سه شنبه 19 اذر

خروج تأمین اجتماعی از بنگاه داری به نفع جامعه کارگری است/ شستا ماهیانه 600 میلیارد تومان سود می دهد/ 65 میلیارد تومان برای چاپ دفترچه های درمانی پیش بینی شده/ معافیت بیمه ای کارگاه های زیر 5 نفر نیازمند بازنگری

تازه ترین قیمت ارز در صرافی دوشنبه 18 اذر

بیشترین مالیات در سال 99 از کدام بخش گرفته می شود ؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/18

پایان نامه دوره کارآموزی رشته الکترونیک با عنوان تعمیر ، نگهداری و آشنایی با تلویزیون صنام

جزییات صعود بورس دوشنبه 18اذر

بازارسرمایه | بورس همچنان می تازد!

برنج | ترخیص 56 هزار تن برنج به زودی

مصرف انرژی | پاداش 106 میلیارد تومانی به خوش مصرف ها

ادامه کار همه اماکن مجاز و غیرمجاز توزیع گاز LPG برای خودروها، متوقف شود

بورس پسته در خراسان رضوی راه اندازی شد

بورس باز هم صعود کرد

کسی که به دنبال خرید مسکن است باید پول داشته باشد/ در کلان شهرها نمی توان برای قشر متوسط به پایین مسکن ساخت

نزول 2 پله ای ایران در رده بندی توسعه انسانی

قیمت جهانی طلا امروز 1398/09/18

مبانی نظری الگوی رضایت شغلی بر مبنا فرسودگی شغلی در زنان شاغل

اجراهای پانزده میلیون تومانی خواننده نوجوان؟ + عکس

تحقق واگذاری 30 درصد پست های مدیریتی به زنان

اجمالی/لزوم اجرای دقیق پروژه ها در سمنان

توضیحات نوبخت درباره یارانه بنزین در سال آینده

افزایش دو برابری برخی از کشت های پاییزه

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه (R&D) در تهران

خانه در جردن چند؟ + جدول

استخدام Digital Marketing Assistant در ایران هاست

استخدام منشی خانم در شرکت میثاق شمیم پارسیان در تهران

مبانی نظری و پیشینه تحقیق داده کاوی 6

قم رتبه نخست کشور را در «کاهش تلفات جاده ای» کسب کرد

ایران خودرو روزی چند خودرو تولید می کند؟

آمار خودکشی در ایران نصف متوسط جهانی است

تحقق واگذاری 30 درصد پست های مدیریتی به زنان تا پایان دولت دوازدهم

هفت طرح با حضور وزیر بهداشت در خراسان رضوی به بهره برداری رسید

کشف 7.7 تن برنج احتکار شده در بجنورد

پرداخت سه هزار و 731 میلیارد ریال تسهیلات روستایی در خراسان شمالی

استخدام مدیر بازرگانی خارجی خانم جهت شرکت معتبر در اصفهان

بازار زعفران قطعا با افزایش قیمت مواجه می شود

بازار زعفران قطعا با افزایش قیمت مواجه می شود