مطالب مرتبط:
پرونده عمران زاینده رود و قرارداد کارگران روی میز سازمان بازرسی
اطلاعیه سازمان بازرسی کل کشور درباره تاریخ پرینت کارت، محل رفع نقص کارت و زمان برگزاری آزمون ورودی برای تعیین سطح توان علمی ـ تخصصی متقاضیان همکاری با سازمان بازرسی کل کشور در سال 1398
کارشناس حوزه کار: نظام آموزشی کشور «پشت میز نشینی» است
نشست خبری رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از زلزله زدگان استان های شمال غرب کشور
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 18 آبان 1398 ساعت 14:512019-11-09سياسي

پرونده «عمران زاینده رود» و قرارداد کارگران روی میز سازمان بازرسی کشور


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اصفهان، در پی اعتراض چند روز گذشته کارگران دهکده عمران زاینده رود نسبت به انعقاد قراردادهای حجمی که بخشنامه سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور است، واکنش های متعددی از سوی مسؤولان شهرستانی نسبت به این اعتراضات صورت گرفت.

در این میان، طرح ارسال نامه سازمان بازرسی کل کشور به عمران زاینده رود برای اجرای بخشنامه وزارت کشور از سوی فرماندار چادگان و سازمان عمران زاینده رود، پای سازمان بازرسی را هم به پرونده کارگران عمران زاینده رود چادگان باز کرد.

عباس توکلی فرماندار چادگان پیش از این در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بخشنامه مربوط به موضوع تبدیل نیروها به صورت حجمی مربوط به سازمان همیاری ها و شهرداری های کشور بوده است و اگرچه تاکنون اجرا نشده بوده، اما اداره کل بازرسی استان اصفهان با ارسال نامه ای به سازمان عمران زاینده رود درخواست کرده تا اجرای قانون تبدیل وضعیت از شرکتی به حجمی رخ دهد.

سازمان عمران زاینده رود نیز در بیانیه ای با تکرار صحبت های فرماندار، نامه اداره کل بازرسی را علت اجرای بخشنامه وزارت کشور عنوان کرده و آورده است: در اردیبهشت ماه سال جاری و با توجه به پایان قرارداد شرکت تأمین نیروی انسانی این سازمان به سیاق سال های قبل مبادرت به اعلام آگهی برگزاری مناقصه تأمین نیروی انسانی نمود که پس از پایان زمان آگهی و شرکت تعدادی از متقاضیان در آن دقیقاً در روز بازگشایی و تعیین برنده با اعلام سازمان محترم بازرسی استان اصفهان این مناقصه مغایر با بخشنامه های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور دانسته و آن را ابطال کرد.

به همین دلیل، سراغ مسؤولان بازرسی استان اصفهان رفته تا جزییات بیشتری از نامه ارسالی این سازمان به عمران زاینده رود شفاف شود که یکی از افراد مطلع در این زمینه نکاتی مهمی را مطرح کرد.

  سازمان بازرسی هیچ گونه بخشنامه ای برای دستگاهی صادر نمی کند یک منبع آگاه در اداره کل بازرسی استان اصفهان در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص اعتراض کارگران سازمان عمران زاینده رود و برخی شهرداری ها نسبت به انعقاد قراردادهای حجمی، اظهار کرد: سازمان بازرسی یک دستگاه نظارتی است و هیچ گونه بخشنامه ای برای دستگاهی صادر نمی کند بلکه ناظر بر اجرای صحیح ضوابط و مقرراتی است که مراجع فرادستی دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده اند.

وی در همین زمینه گفت: وزارت کشور بخشنامه شماره 19274 را در تاریخ 30 اردیبهشت 94 به استانداران سراسر کشور و البته بخشنامه های متعددی را در سنوات گذشته ابلاغ و دربند 4 آن سازمان های تابعه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها را مکلف کرده تا صرفاً با برگزاری مناقصه عمومی امور خود را به صورت حجمی به شرکت های پیمانکاری و خدماتی واجد صلاحیت واگذار کنند.

 تذکر سازمان بازرسی به معنای تکلیف برای دستگاه نیست وی با تأکید بر اینکه این نوع واگذاری به هیچ وجه به معنای خصوصی سازی نیست، افزود: سازمان بازرسی با توجه به اساسنامه سازمان عمران زاینده رود که در آن تصریح شده که این سازمان طبق ماده 84 قانون شهرداری ایجاد شده است و در راستای عمل به وظیفه قانونی خود، طی نامه ای به سازمان مذکور نسبت به اجرای مفاد این بخشنامه تذکر داده است که البته این تذکر به معنای تکلیف برای دستگاه نیست؛ اگر دستگاهی بخشنامه را اجرا نکند یا مرتکب تخلف شود، سازمان بازرسی می تواند مسؤول یا مسؤولان ذی ربط را به هیأت تخلفات اداری و سایر مراجع ذی صلاح معرفی کند.

این منبع آگاه در سازمان بازرسی کل استان اصفهان با تأکید بر اینکه باید حقوق کارگران رعایت شود، خاطرنشان کرد: نکته ای که سازمان بازرسی نسبت به آن اصرار دارد این است که قراردادهایی که با شرکت های پیمانکاری منعقد می شود باید دو بند مهم در آن گنجانده شود؛ اول اینکه شرکت پیمانکار مکلف شود؛ حتماً از نیروهایی استفاده کند که در حال حاضر در سازمان عمران مشغول به کار هستند و هیچ گونه تعدیل نیرو اتفاق نیفتد و ثانیاً هر شرکتی که در مناقصه برنده می شود حتماً طرح طبقه بندی را اجرا کند تا ضمن احقاق حقوق، عدالت برای کارگران ایجاد شود.

وی در ادامه گفت: اینکه گفته شود سازمان بازرسی نسبت به انعقاد قرارداد حجمی دستور داده درست نیست چرا که این بخشنامه و ضوابط مربوطه، دستور و تکلیف ابلاغی از سوی وزارت کشور است و سازمان های ذیل وزارت کشور چون شهرداری ها وسازمان هایی که طبق ماده 84 قانون شهرداری ایجاد شده اند مکلف به رعایت آن هستند و البته دستگاه های مشمول بخشنامه مثل سازمان عمران، شهرداری ها و.

می توانند موضوع را از طریق استانداری و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و وزارت کشور پیگیری کنند.

دهکده تفریحی عمران چادگان نباید باعث شکاف طبقاتی شود وی گفت: ما معتقدیم طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب نباید این مجموعه گردشگری منجر به شکاف و فاصله طبقاتی شود، بلکه باید برای استفاده عموم مردم به بهره برداری برسد نه اینکه صرفاً عده ای با تمکن مالی بالا بتوانند از مزایای این دهکده گردشگری استفاده کنند و دسترسی به حریم آب و امکانات گردشگری این مجموعه با ایجاد گیت های نگهبانی محدود شود.

سازمان بازرسی کشور اعتقاد دارد باید منافع سازمان عمران زاینده رود در جهت پیشرفت شهرستان چادگان باشد و عموم مردم بتوانند از مزایای آن منتفع شوند.

آمادگی سازمان بازرسی برای بررسی گزارش های واصله درباره عمران زاینده رود  وی همچنین تصریح کرد: به همین جهت سازمان بازرسی کشور آماده بررسی گزارش های واصله در خصوص نحوه شکل گیری سازمان عمران زاینده رود و مجموعه ویلایی دهکده عمران زاینده رود در چادگان و اساس واگذاری اراضی ملی و منابع طبیعی به سازمان عمران، نحوه تفکیک اراضی و تغییر کاربری ها و نحوه فروش به اشخاص حقیقی و حقوقی و محل و نحوه هزینه کرد عواید واصله، می باشد تا چنانچه حق و حقوق مردم و دولت تضییع شده نسبت به احقاق حق اقدام شود.

این منبع آگاه در سازمان بازرسی کل استان اصفهان در پایان عنوان کرد: اگر دستگاه های اجرایی در چهارچوب قوانین و ضوابط ابلاغی خود عمل کنند؛ نه تنها مشکلی پیش نخواهد آمد بلکه موجبات رعایت حقوق عامه مردم نیز فراهم می گردد که این موضوع نیز مصداق بی توجهی به ضوابط و قوانین و مقررات داخلی سازمان مربوطه و.

می باشد.

روز گذشته نیز امام جمعه چادگان در خطبه های نماز جمعه این شهر از تعلیق یک ساله بخشنامه قراردادهای حجمی خبر داده بود.

در همین زمینه حجت الاسلام محمود بنی جمالی امام جمعه چادگان گفت: در جلسه ای با حضور مسؤولان شهرستان و مدیر عامل عمران زاینده رود مقرر شد کارگران سازمان عمران فعلاً به صورت نیروهای حجمی نباشند و همانند سال های قبل به کار خود ادامه دهند تا پس از یک سال کار کارگران ارزیابی شود تا حقی از این عزیزان ضایع نشود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، اگر هم وعده امام جمعه چادگان مبنی بر تعویق یک ساله بخشنامه قراردادهای حجمی محقق شود؛ تا وقتی سازمان عمران زاینده رود از ماده 84 قانون شهرداری ها پیروی می کند باید بخشنامه را اجرا کند و عدم اجرای آن تخطی از قوانین و ضوابط فرادستی خواهد بود.

به نظر می رسد شورای سازمان به ریاست استاندار اصفهان و هیات مدیره باید برای حل موضوع اقدام جدی تری کنند تا اگر بناست بخشنامه فوق الذکر اجرا نشود ضابطه جذب و چگونگی به کارگیری نیرو در چنین سازمان هایی مشخص شود.

موضوعی که حجت الله غلامی معاون عمرانی استانداری اصفهان در گفت وگو با خبرنگار فارس از عدم اطلاع نسبت به آن به دلیل برگزاری تنها یک جلسه شورای سازمان عمران زاینده رود در سال با حضور استاندار اصفهان خبر داد که جای تأمل دارد و به نظر می رسد لازم است نماینده عالی دولت در استان نسبت به مطالبات کارگری این سازمان و سایر نهادهای مشابه ورود بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/63055/ص10/ح
کلید واژه ها: سازمان - زاینده رود - بخشنامه - سازمان بازرسی - بازرسی - زاینده - نامه - وزارت کشور - استان اصفهان - عمران - شهرداری ها - کشور - اصفهان - بخشنامه وزارت کشور - شهرداری - کارگران - قرارداد - سازمان شهرداری - وزارت - استان - فرماندار - دستگاه - نیروی انسانی - خبرنگار فارس - سازمان بازرسی کل کشور - اعتراض - چادگان - سازمان بازرسی کشور - دستگاه های اجرایی - اردیبهشت

آخرین اخبار سرویس:
معضل جدی کمبود پرستار در کشور

جایگاه نخست شهرکرد در حوزه کتاب و کتابخوانی

احتمال دارد قالیباف سرلیست اصولگرایان شود/ ناطق نوری علاقه ای به اعلام نظراتش ندارد

ثوری: بوکس امروز ماحصل اقدامات همین منتقدان است!/ از نتایج راضی نیستم

آزادسازی بیش از 18 هزار مترمربع از اراضی ملی

استخدام نیروی مسئول آموزش در شرکت مفتاح رایانه افزار

اعتراض جمعیت علمای هند نسبت به تصمیم دادگاه برای مسجد بابری

«رضا بهرام» رفتنی شد؟ /عکس

اصلاح طلبان به حرف هایی که می زنند اعتقادی ندارند

تعطیلی مدارس به ادارات سرایت می کند؟ / توسعه حمل و نقل ریلی و ناوگان اتوبوسرانی عقیم ماند

بازدید امام جمعه همدان ازخبرگزاری رسا

دولت براساس اختیارات قانونی خود اقدام به افزایش قیمت بنزین کرده است

همایش کتابداران کتابخانه های مساجد استان تهران برگزار می شود

پاسخ تمام مشکلات جوامع انسانی در قرآن، سنت و عترت است

طرح دوفوریتی برای توقف افزایش قیمت بنزین

برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس درباره بنزین

فراخوان مقاله کنگره بین المللی بزرگداشت شهدای مدافع حرم

احتمال دارد قالیباف سرلیست اصولگرایان شود/ ناطق نوری علاقه ای به اعلام نظراتش ندارد

معیارهای جری و تطبیق از نگاه علامه طباطبایی منتشر شد

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی + عکس

ایران براساس سیاستی منطقی کاهش تعهدات برجامی را پیش برده است

«سیره مدیریتی پیامبر اعظم(ص)» به چاپ چهارم رسید

یوناما به مداخله در امور انتخابات افغانستان متهم شد

رحماندوست دبیر جایزه «کتاب ماه و سال» کانون شد

مهر: تجمع آرام در برخی خیابان های لرستان / مردم از دغدغه ها گفتند

اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین نشانه سوء مدیریت است | اخبار ایران و جهان

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برای بررسی آخرین تحولات کشور

صدور گواهی عدم امکان سازش در طلاق صوری منتفی است رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

هیلی: جولیانی باید به عنوان نماینده آمریکا در اوکراین معرفی می شد

تقویت اعتماد به نفس در حفظ قرآن

ویژگی های اخلاقی ای که طالقانی را محبوب کرد

تأکید سه قوه بر اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت

تولد و وجود مبارک پیامبر اکرم سرشار از برکت بود + عکس

تلاش بی بی سی فارسی برای تلفیق اعتراض و آشوب/ وقتی رسانه ملکه نقشه جعلی درباره اعتراضات در ایران منتشر می کند

ذوالقدر:کیفیت عامل اصلی حمایت از تولید ملی است

بیانیه پایانی سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

مرعشی: نتوانستم سر آیت الله هاشمی را کلاه بگذارم/یکی با لباس سپاه آمد گفت خیلی بی شرف و نامردی/جواز دفن مرحوم هاشمی بی ایراد نبود

توضیح اشرف بروجردی درباره اسناد از بین رفته

چرا افزایش 400 هزار تومانی حقوق شامل معلمان جدید نشد؟!

تأملاتی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب| بخش چهارم

تابلو فرش مقاومت و سند چشم انداز مجمع تقریب مذاهب در افق 1414 رونمایی شد

کنفرانس سی و سوم وحدت اسلامی یک جریان سازی گسترده بود

یک جوان مسلمان فلج به دنبال ساخت آسانسور برای مسجد شیعیان در کانادا است

غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند

حبیبی: اهل اعتراض و جرزنی نیستم/ نمی پذیریم در کشتی سَرِمان را کلاه بگذارند

علامه ی جامع

400 مبلغ از قم به استان همدان اعزام شدند

بیانیه پایانی سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

گزارش ایسنا از اختتامیه سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

خیلی وقت است که مجلس در رأس امور نیست/ مجلس بعدی را تعطیل کنید

با اخلالگران و مسببان بی نظمی عمومی برخورد می کنیم

استخدام کارشناس Help Desk در موسسه اندیشه مهر

مراقب باشیم جایگاه قم تنزل پیدا نکند

انتقاد شدید سرلشکر جعفری از عملکرد دولت/ چرا دولت مردان با بی تدبیری آب به آسیاب دشمن می ریزند

دوره تربیت مربی حفظ در جامعهالقرآن برگزار شد

صحنه اجتماع جایگاه تعیین حقانیت مذهب نیست/ حقوق شهروندی برابر؛ راهکار عملی وحدت

افراد مسلح به رای دهندگان مسلمان سریلانکا تیراندازی کردند

گزارش ایسنا از اختتامیه سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است + عکس

400 مبلغ از قم به استان همدان اعزام شدند

حدود 70 میلیون سادات در جهان داریم

نخستین رویداد تولید محتوای دیجیتال در رشت برگزار می شود

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است

بیان مفاهیم اسلامی در قالب های جذاب برای کودکان

تولد و وجود مبارک پیامبر اکرم سرشار از برکت بود

اسناد صد سال اخیر حوزه پاسخگوی بسیاری از پرسش ها است

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مشکلات چادر مشکوک است

پرونده تحصیلی مراجع تقلید رونمایی شد

حضور فرمانده کل ارتش در جمع چتربازان تیپ 55 هوابرد

 دشمنان در صدد بودند با هدایت سرویس های اطلاعاتی کام مردم منطقه را تلخ کنند

راه پیروزی ملت فلسطین وحدت و مقاومت است

تکبر بنزینی!

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟

ولایتی: دشمنان در صدد بودند با هدایت سرویس های اطلاعاتی کام مردم منطقه را تلخ کنند

طرح فوریتی برای توقف افزایش قیمت بنزین

کلیه مدارس استان تهران یکشنبه تعطیل است

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است

تلاوت ترتیل صفحه 213 قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن آیات

نظر آیت الله مکارم شیرازی درباره گرانی بنزین/قوای سه گانه افکار عمومی را به مدد بطلبند

رفع تصرف از بیش از 45 هزار متر مربع از اراضی ملی

طرح رتبه بندی معلمان اجرایی نشد

واکنش مطهری به قیمت بنزین و اعتراضات مربوط به آن

مجلس برای خروج از فضای کنونی طرح سه فوریتی دارد

قالیباف: دولت اعتقادی به همدلی با مردم ندارد/ باید با جلب مشارکت مردم سهمیه بندی را اجرا می کرد

خبر خوش مهدی یراحی برای هواداران

آیا اسکرین شات گرفتن جرم محسوب می شود؟

چرا کارهایمان را عقب می اندازیم؟

آیات مکارم شیرازی و علوی گرگانی خواستار لغو مصوبه گرانی بنزین شدند

اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

واکنش حزب مؤتلفه اسلامی به گرانی بنزین

افزایش قیمت بنزین توجیهی نداشته و اقدامی ناعادلانه است

همراهی حوزه های فقهی و فرهنگی با فیلم سینمایی «محمد رسول الله»

مسعود مهاجر: هم و غم ایسنا جامعه است، تا منافع این و آن گروه

بیان مفاهیم اسلامی در قالب های جذاب برای کودکان

فاصله با حقیقت نماز جمعه/ خطبه ها جامعه را از هدایت بهره مند کند | اخبار ایران و جهان

تولد و وجود مبارک پیامبر اکرم سرشار از برکت بود

خبر خوش مهدی یراحی برای هواداران

برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و امنیت

پرونده «عمران زاینده رود» و قرارداد کارگران روی میز سازمان بازرسی کشور

پرونده «عمران زاینده رود» و قرارداد کارگران روی میز سازمان بازرسی کشور