مطالب مرتبط:
کارت دعوت جبهه پایداری برای احمدی نژاد/ بازی سهم خواهی آغاز شد
کارت دعوت جبهه پایداری برای احمدی نژاد/ بازی سهم خواهی آغاز شد
حمایت روح الله حسینیان از ورود احمدی نژاد به انتخابات/ائتلاف قالیباف و پایداری قابل پیش بینی نیست اما.../جریان اصولگرا نیازمند نوسازی است
مهاجری: هرکسی به دنبال مذاکره با جبهه پایداری باشد، ساده لوح است
حمایت روح الله حسینیان از ورود احمدی نژاد به انتخابات مجلس/ائتلاف قالیباف و پایداری قابل پیش بینی نیست اما...
-91 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 آبان 1398 ساعت 16:412019-11-08سياسي

بازی تازه جبهه پایداری با کارت احمدی نژاد!


ظهارات روح الله حسینیان درباره رای آوری بالای احمدی نژاد، پرده جدیدی از داستان ناسازگاری و سهم خواهی جبهه پایداری با اصولگرایان را رو کرده است - به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلام نو، اِن قُلت ها زودتر از آنچه انتظار می رفت شروع شده است، قرار نیست پایداری ِ جبهه پایداری بر وحدت شکنی و یکه تازی در این انتخابات هم پایانی داشته باشد، آنهم درست در روزهایی که پالس های امیدوار کننده وحدت از شورای ائتلاف اصولگرایان و جامعه روحانیت به بیرون فرستاده می شد، اما اینبار هم آب سرد بر پیکره جریان اصولگرا را فرزندان سیاسی آیت الله مصباح فرو ریختند.

مردان در سایه، از پس پرده بیرون آمدند مردان در سایه و پشت پرده جبهه پایداری یکی بعد از دیگری وارد صحنه می شوند تا دست فرمان و استراتژی انتخاباتی این جبهه را در واگویه های سیاسی خود رونمایی کنند، آقا تهرانی از جایگاه دبیرکل، ائتلاف انتخاباتی و پیران اصولگرا را به باد نقد می گیرد، روح الله حسینیان، چهره تصمیم ساز جبهه پایداری از مقبولیت احمدی نژاد می گوید تا احتمال پیوند دوباره این جبهه با احمدی نژادی ها را مطرح کند، سقای بی ریا، روانبخش، متقی فر و دیگر چهره های این جبهه نیز از احتمال لیست مستقل روایت می کنند.

گویی تقسیم کاری جدی برای دردسر ایجاد کردن در جریان اصولگرا بین یاران و فرزندان آیت الله مصباح صورت گرفته است.

امیدی که سراب بود چندی پیش بود که خبر دیدار دبیرکل این جبهه با آیت الله موحدی کرمانی و برخی اعضای موتلفه خبری شد.

دیداری که گفته می شد نوید همراه شدن پایداری ها با تحرکات انتخاباتی شورای ائتلاف اصولگرایان است.

گرچه همان روزها هم برخی پایداری ها حضور نماینده در شورای ائتلاف را رد می کردند اما حرفشان بر همراهی با شورای ائتلاف بود.

همراهی که البته با شرط و شروطی نیز درباره شاخصه های انتخاب کاندیدای اصلح، ارزشی و انقلابی همراه بود.

با این وجود اما اصولگرایان امیدوار بودند که وحدت شکنان اصولگرا اینبار با توجه به حساسیت انتخابات مجلس، کمتر بنای ناسازگاری داشته باشند، امیدی که گویی سرابی بیش نبوده و پایداری ها بازهم به همان استراتژی قدیمی روی آورده اند؛ خروج از مسیر وحدت، سهم خواهی و یکه تازی.

دبیرکل آغاز کرد، بقیه ادامه دادند مرتضی آقا تهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفتگویی سرتا پا انتقادی از اصولگرایان نه تنها خروج پایداری ها از ائتلاف را رسمیت بخشید که حتی خط و نشان جدی هم برای دیگر هم طیفانش در جریان راست کشید و هر گوشه اردوگاه را به باد نقد و کنایه گرفت.

او کلیدواژه وحدت را زیر سوال برده و تاکید دارد که وحدت همه جا خوب نیست؛ بعضی ها وحدت را به این معنا می دانند که بنشینی و هر چه آن ها می گویند بگویی چشم! اگر گفتی نه، می گویند زدی زیر میز.

اگر به جلسه نروی می گویند شَقّ عصای مسلمین کرده.

خودشان هم فرار به جلو می کنند و می گویند که قطب دایره امکان نیستیم، ولی احساس کنم قطب دایره امکان هستند.

جبهه پیروان خط امام و رهبری به دبیرکلی باهنر و جامعه روحانیت نیز از نیش انتقادات آقاتهرانی دور نماندند.

او این جبهه باسابقه اصولگرا را به شرکت سهامی تشبیه و متهم به سهم خواهی کرد و جامعه روحانیت و شورای ائتلاف را هم بی نصیب نگذاشت و گفت به ائتلافی که هدفش باختن باشد وارد نخواهیم شد، و نیز ائتلافی که در آن سهم خواهی هدف باشد و یا از قبل منتخبش معین شده باشد و یا کار به شکل پدرسالارانه باشد ورود نخواهیم کرد.

به موازات او دیگر اعضای جبهه پایداری چون سقای بی ریا و روانبخش هم از عدم حضور رسمی در جلسات شورای وحدت سخن گفته و تلویحا زمزمه لیست مستقل را سردادند تا باب نگرانی در دل اصولگرایان را باز کنند.

آنچنان که روانبخش ضمن تاکید بر اینکه عضو شورای وحدت نیستیم، عنوان کرد به نظر می رسد که گزینه های اشتراکی به جبهه پایداری در شورای ائتلاف در سراسر کشور و تهران زیاد باشد که امیدوار هستیم که این اشتراکات به حداکثر ممکن برسد؛ اعضای جبهه پایداری همراهی با دیگر گروه های انقلابی از جمله شورای ائتلاف را برای خود یک اصل می دانند اما بر اساس اصول و شاخص های تعیین شده عمل خواهند کرد.

حسینیان برای احمدی نژاد کارت دعوت فرستاد اما شوک اصلی را روح الله حسینیان وارد کرد تا پرونده یک احتمال دیگر درباره تحرکات انتخاباتی پایداری ها را روی میز بگذارد، او بعد از مدت ها سکوت، در گفتگویی از اقبال بالای مردم به احمدی نژاد براساس نظرسنجی ها روایت کرد و ضمن آن کنایه ای نیز به شورای نگهبان زد که باید زمینه حضور همه افراد در انتخابات را فراهم سازد.

این اظهارات از آن جهت حائز اهمیت است که از مدت ها قبل احتمال پیوند دوباره پایداری ها با طیف احمدی نژاد مطرح بود.

پایداری ها که از همان ابتدا بدنه حمایتی احمدی نژاد در سیاست محسوب می شدند بعد از خانه نشینی و حاشیه سازی برخی اطرافیان رییس جمهور اسبق فاصله ای بین خود و احمدی نژاد ایجاد کردند، فاصله ای که به نظر می رسد ظاهری بوده و پایداری ها بدشان نمی آید که از احمدی نژاد برای بازگشت به قدرت استفاده کند.

گمانه ای که اگر واقعیت پیدا کند بعید به نظر می رسد با مخالفت احمدی نژاد و یارانش روبرو شود، چه آنکه آنها نیز برای ورود به رقابت انتخاباتی اسفندماه و حتی 1400 نیازمند بدنه تشکیلاتی هستند و کدام تشکیلات برای آنها بهتر از جبهه پایداری.

اصولگرایان چه می گویند؟ نه سهم خواهی پایداری اتفاق جدیدی است نه راه آمدن صولگرایان با بچه شلوغ های اصولگرا.

اما سوال اساسی این است که اصولگرایانی که هزینه سهم دادن های پی در پی به پایداری ها را دیده اند آیا باز هم وارد بازی سهم خواهی و سهم دادن می شوند؟ پالس های ارسال شده از سوی طیف ها و چهره های تاثیرگذار در جریان اصولگرا به سوی پایداری ها حکایت از آن دارد که دیگر اینبار قرار نیست کسی در مقابل این رویه های تک روانه کوتاه بیاید.

آنچنان که وقتی محمدرضا باهنر با اطمینان خاطر می گوید در تهران از اصولگراها، دو لیست در نمی آید به سرعت پایداری ها را هدف اظهاراتش قرار می دهد و می گوید تلاش می کنیم با آنها به توافق برسیم اما اگر هم لیست جداگانه بدهند طرفداری نخواهد داشت.

آیت الله موحدی کرمانی نیز در جریان هشتمین نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل های اصولگرا به طور غیر مستقیم پایداری را نشانه می رود و می گوید: باید تعصب های گروهی و سهم خواهی کنار گذاشته شود و از خرده گیری نسبت به یکدیگر در مجموعه جریان ارزشی خودداری کنیم تا به اتحاد و وحدت برسیم.

غلامرضا مصباحی مقدم هم روایتی از توصیه های معنادار آیت الله موحدی کرمانی به پایداری ها دارد و می گوید در دیدار جبهه پایداری با اعضای جامعه روحانیت، آیت الله موحدی کرمانی از اعضای جبهه پایداری خواست برای کمک به وحدت نیروهای انقلاب کمک کرده و در مسیر وحدت حرکت کنند؛ آقای موحدی کرمانی به اعضای جبهه پایداری تأکید کردند که برای رسیدن به وحدت لازم است همه گروه های انقلابی، انعطاف لازم را داشته باشند و این طور نباشد که بگویند می خواهیم به 100 درصد خواسته هایم برسیم و درصورتی که 60، 70 درصد خواسته های آنها محقق شده باشد بهتر است تمکین کرده و به وحدت تن بدهند.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه هم چندی پیش تاکید کرده بود؛ قرار نیست نظر و نگاه پایداری ها بر جریان اصولگرا غالب شود.

در همین راستا محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا ضمن تاکید براینکه رویه فعلی جبهه پایداری چیز جدیدی نیست، می گوید جبهه پایداری همیشه یک متحد غیرقابل اتکا است و به هیچ وجه نمی شود روی آنها حساب کرد، چون حتی به حرف های دیروز خود پایبند نمی مانند.

اعضای پایداری تکلیف شرعی را در لحظه احساس می کنند و در لحظه تصمیم می گیرند بنابراین هر کسی در جریان اصولگرایی اگر فکر می کند می تواند با جبهه پایداری وارد معامله و مذاکره شود، جز ساده لوحی توصیف دیگری نمی توان برای آن بیان کرد.

او ادامه می دهد پایداری معتقد است وحدت خیلی خوب است به شرطی که دیگران با ما وحدت کنند؛ نه آنکه ما از موضع مان عدول کنیم.

ما خیلی خوب، آقا و گل هستیم و هر کسی می خواهد وحدت کند مثل ما شود تا ما با او وحدت می کنیم.

ناصر ایمانی، فعال و تحلیلگر سیاسی اصولگرا هم تاکید دارد جریان اصول گرایی یک بار برای همیشه در جریان انتخابات اخیر مجلس، تکلیف خود را با جبهه پایداری مشخص کند.

  او می گوید این گونه تداوم حضور کج دارومریز امکان ادامه ندارد.

این روند از یک سو، به جریان اصول گرایی ضربه می زند و از سوی دیگر، تکلیف جریان پایداری را مشخص نمی کند.

نمی خواهم بگویم که جمنا، شورای وحدت و.

بدون ایراد و ضعف هستند اما بالاخره جماعتی در کنار یکدیگر تصمیم سازی سیاسی می کنند.

معتقد هستم که جبهه پایداری راه خطایی را پیش می رود و باید در نهایت تکلیف کار مشخص شود.

ایمانی حتی به اصولگرایان این توصیه را می کند که هیچ ترسی هم از دادن لیست جداگانه آن ها نباید داشت.

در این چند سال جبهه اصول گرایان، هزینه های زیادی را بابت کنش های جبهه پایداری پرداخت کرده اند.

تا چه زمانی این نوع هزینه دادن می خواهد ادامه داشته باشد.

پایان سهم دادن اصولگرایان به پایداری ها؟ پازل های چیده شده از رویه حرکتی پایداری ها حکایت از آن دارد که فرزندان آیت الله مصباح ضمن آنکه به خوبی متوجه وضعیت نامناسب خود در بدنه رای اجتماعی هستند و تلاش دارند در پیوند با اصولگرایان وارد انتخابات مجلس شوند اما همچنان به دنبال آن هستند که سهم شان در لیست نهایی را بالا ببرند.

استراتژی که بعید به نظر می رسد اصولگرایان اینبار به راحتی تن به آن بدهند.

شاید از همین روست که برای احمدی نژاد و یارانش برای حضور در انتخابات کارت دعوت می فرستند، تا شاید در پیوند با باردیگر به قدرت پارلمانی بازگردند.

/ خبرآنلاین
کلید واژه ها: پایداری - جبهه پایداری - اصولگرایان - شورای ائتلاف اصولگرایان - انتخابات - جبهه - احمدی نژاد - انتخاب - ائتلاف - روح الله حسینیان - آیت الله مصباح - وحدت - آیت الله - شورای - احمدی - همراه - آیت الله موحدی کرمانی - استراتژی - فرزندان - تهرانی - پرده - موحدی کرمانی - سیاسی - دیدار - امیدی - مصباح - مردان - چهره - سراب - خروج

آخرین اخبار سرویس:
دومین شب از جشواره موسیقی کیش: شب ساحل نشینان و هنرمندان سواحل جنوب

محمدکاظم انبارلویی: باز زخم از نابرادر خورده ایم

کتاب «تاریخ تحلیلی اسلام» منتشر شد + عکس

همایش شکوه اقتدار بسیجیان دارالعباده یزد

باز زخم از نابرادر خورده ایم

تصویب و تدوین 20 رشته جدید در جامعه الزهرا

خوشا شیراز و وضع بی مثالش

برگزاری هفته فرهنگی تبریز در باکو | اخبار ایران و جهان

انصارالله یمن گزارش نماینده سازمان ملل مبنی بر کاهش حملات سعودی را نادرست خواند

حدود 100 نفر از لیدرها، سردسته ها و عوامل اصلی اغتشاشات اخیر دستگیر شدند

آیا کشور با تهدید نظامی مواجه است؟

مسؤولان جلوی سوء استفاده دشمن را بگیرند| دولت با مردم شفاف سخن بگوید

شکایت ایران از شبکه های معاند فارسی زبان

ماموریت رییس قوه قضاییه به یک هیات ویژه برای بازدید از وضعیت بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر

شخصیتی که در حضور رهبر انقلاب، اعضای مجلس خبرگان را موعظه می کرد

شخصیت شناسی بر اساس شیوه ی بسته بندی کادو!

قوه قضاییه: حدود 100 نفر از لیدرها، سردسته ها و عوامل اصلی اغتشاشات اخیر دستگیر شدند

افشاگری خشایار اعتمادی علیه مسئول ارشد موسیقی دولت اصلاحات و تشکر از تلویزیون!

آیا کشور با تهدید نظامی مواجه است؟

بازداشت 100 نفر در ناآرامی های اخیر تایید شد

تدبیر رهبری و هوشیاری مردم فتنه را خنثی کرد

بیانیه مجلس خبرگان درباره ناآرامی های بعد از افزایش قیمت بنزین /چه کسانی از آشوبگران حمایت مالی کردند؟

در روز ملی بوسنی و هرزگوین از ایران نیز تقدیر شد

فیلم | حرف های راننده خاوری که نخاله های ساختمانی اش اتوبان امام علی را روز اول اعتراضات بنزینی بست در اخبار 20:30

محسن حاجی میرزایی: فیلم آموزشی بخش مهمی از فرایند تعلیم و تربیت است

عضو حزب موتلفه: همه طیف های اصولگرا در شورای وحدت نیستند/نقص کار کجاست که عده ای به ائتلاف تن نمی دهند

دریافتی تشییع پیکر سردار ابراهیم حاجی محمدزاده

شماره 10 فصلنامه «اسلام پژوهان» منتشر شد + عکس

کشف جسد نماینده سال های دور مجلس در ساختمان نیمه کاره

روایت رییس اداره امنیت ستادکل نیروهای مسلح از توان موشکی ایران/ توانستیم سوریه، عراق، یمن و لبنان و غزه را نجات دهیم

تیغ استیضاح بیخ گلوی ترامپ!

آیا کشور با تهدید نظامی مواجه است؟

شکایت ایران از شبکه های معاند فارسی زبان در انگلیس

حدود 100 نفر از لیدرها، سردسته ها و عوامل اصلی اغتشاشات اخیر دستگیر شدند

رییس دیوان محاسبات: اهلیت در واگذاری پالایشگاه رعایت نشده است

به «ترک فعل های خسارتبار» رسیدگی می کنیم

آشوبگران آلت دست دشمن بودند

بدون واسطه با مردم پای میز خدمت

واکنش پناهیان به گرانی بنزین/وضعیت دانشجویانِ بازداشتی در حوادث اخیر/سردار آبنوش: فقط خدا ما را نجات داد/جوادی حصار: اصلاح طلبان در یک دوراهی سخت و خطرناک هستند

سخنگوی قوه قضاییه: 100 نفر از لیدرها و عوامل اصلی ناآرامی ها توسط سپاه دستگیر شدند

تصاویر| رزمایش ضدشورش نیروهای بسیج

احتمال بررسی طرح تعیین مکان برای برگزاری تجمعات در جلسه هفته آینده مجلس

رییسی: ساختارهای ایجاد فساد و رانت باید حذف شوند/ مجازات سختی در انتظار آشوب گران است

گام های اصفهان تا رسیدن به شهر دوستدار سالمندان

راهپیمایی مردمی حمایت از امنیت و پشتیبانی از ولایت

اسماعیلی:امر غربالگری سریعا انجام شده و تعداد زیادی از بازداشت شدگان آزاد شدند/ تاکید رییس قوه قضاییه برای تعیین تکلیف و آزادی افرادی که احیانا بی تقصیرند و یا کم تقصیرند/ القاصی: هیچ متهمی بیشتر از 12 ساعت در تحت نظرگاه ها نداشتیم

سردار آبنوش: آشوبگران اخیر آلت دست دشمن بودند

آمریکا برای حفظ جان سربازانش مسئولانه عمل کند/ برای جلوگیری از جنگ فقط ارسال پیام کافی نیست

دولت کودتای بولیوی مورالس را متهم به تروریسم کرد

فیلم| میز خدمت ابتکار بسیج برای خدمت رسانی بهتر مردم

سخنگوی قوه قضاییه: حدود 100 نفر از لیدرها، سردسته ها و عوامل اصلی ناآرامی ها دستگیر شدند

هر پهپادی وارد منطقه رزمایش شد، لاشه آن بر زمین باقی ماند

معرفی کتب تألیفی و تدوینی جامعه الزهرا

پشت پرده اغتشاشات

سخنگوی قوه قضاییه: حدود 100 نفر از لیدرها، سردسته ها و عوامل اصلی دستگیر شدند

سید احمد خاتمی: با قطع اینترنت یعنی لانه زنبور را پیدا کردید/ این کار تا اینجا این بارک الله دارد/اینترنت را دوباره «باز» نکیند

پیام رهبری و حمایت از تصمیم سران سه قوه، چشم فتنه را کور کرد

تصاویر| رزمایش نیروهای بسیج

سخنگوی قوه قضاییه: تعداد قابل توجهی از بازداشت شدگان آزاد شدند

واکنش به شایعه ی قطع دائمی اینترنت و استفاده از اینترنت داخلی

روایت سردار فدوی از اغتشاشات در 100 شهر کشور

30 پروژه کلان استان بوشهر در دهه فجر به بهره برداری می رسد

کشور ما بی قید و بندترین کشور جهان در مورد قوانین فضای مجازی است/مبارزه با آسیب های اجتماعی باید از خانواده ها شروع شود

اختصاص بازپرسان ویژه برای بازجویی از اغتشاشگران

اختصاص بازپرسان ویژه برای بازجویی از متهمان خاص اغتشاشات اخیر

رمزگشایی از اظهارات کم سابقه سرلشگر رشید | آیا کشور با تهدید نظامی مواجه است؟

فیلم| فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان و ناحیه بندرعباس به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداختند

فیلم| حجج اسلام عبادی و صداقت هفته بسیج را تبریک گفتند

بی واسطه با مردم پای میز خدمت

امیر صباحی فرد: هر پهپادی وارد منطقه رزمایش شد، لاشه آن بر زمین باقی ماند

جاسوسی ماکروسافت برای صهیونیست ها

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت

روایت سردار آبنوش از برنامه اغتشاشاگران بعد از افزایش قیمت بنزین

سرمایه های غنی فرهنگی و علمی گیلان معرف تمدن غنی ایران هستند

تربیت 30 کارشناس تدوینگر متون درسی در جامعه الزهرا

دستگیری 100 نفر از لیدرها و عوامل اصلی اغتشاشات اخیر | بازداشتی ها به کدام گروه ها وابستگی داشتند؟

اندیشه های علمی استاد «جعفری لنگرودی» ترویج شود | اخبار ایران و جهان

قدردانی رییس جمهور پاکستان از مواضع رهبر معظم انقلاب در خصوص کشمیر

حکم مشاهده ویدئوهای جنسی برای زن و شوهر

دستگیری 100 نفر از لیدرها و عوامل اصلی اغتشاشات

توجه به کتاب و کتابخوانی زمینه ساز توسعه

دستگیری 100 نفر از لیدر های اغتشاشات/ اختصاص بازپرسان ویژه برای بررسی پرونده متهمان

پناهیان، تصمیم سران قوا درباره قیمت بنزین را زیرسوال برد/ما حزب اللهی ها، اصولگرا نیستیم/کلاش ها و زبان بازها نباید مسئول شوند

فال روزانه شنبه 2 اذر 98 + فال حافظ و فال روز تولد 98/9/2

دادستان تهران خبر داد: اختصاص بازپرسان ویژه برای بازجویی از متهمان خاص اغتشاشات اخیر

دولت و مجلس مانع ایجاد مشکلات اقتصادی جدید شوند

برگزاری هفته فرهنگی تبریز در باکو

حضور 4 ساعته نمایندگان ویژه رییس قوه قضاییه در بازداشتگاه های محل نگهداری متهمان اغتشاشات اخیر

مصون سازی اقتصاد از تحریم ها با حمایت همه قوا از تولیدکنندگان داخلی

حجج اسلام عبادی و صداقت هفته بسیج را تبریک گفتند

به خدا قسم او یک لحظه خدا را نافرمانی نکرده است !

رییس جمهور به زودی عازم ایلام می شود

نسخه الکترونیکی کتاب «روش های توان افزایی در سختی ها» منتشر شد + عکس

تجمع خودجوش مردم آبدانان علیه اغتشاشگران امنیت کشور+تصاویر

عضو حزب موتلفه: همه طیف های اصولگرا در شورای وحدت نیستند/ باید دید نقص کار کجاست که عده ای به ائتلاف تن نمی دهند

سومین نشست کتابداران دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد

تصاویر/ مراسم بزرگداشت دومین سالگرد مرحوم فقیه سبزواری در قم

100 نفر از لیدرهای اغتشاشات دستگیر شدند/رسیدگی به پرونده متهمان با بازپرسان ویژه

پناهیان: معلوم نیست چه کسی بنزین را گران کرد

عضو حزب موتلفه: همه طیف های اصولگرا در شورای وحدت نیستند/ باید دید نقص کار کجاست که عده ای به ائتلاف تن نمی دهند

بازی تازه جبهه پایداری با کارت احمدی نژاد!

بازی تازه جبهه پایداری با کارت احمدی نژاد!