مطالب مرتبط:
انتقاد علم الهدی از طرح منع پخش اعترافات متهمان
علم الهدی: طرح منع پخش اعترافات متهمان از رسانه ملی، ضد شفاف سازی است/مردم با بودن دزدبگیر امیدوار می شوند
علم الهدی: طرح منع پخش اعترافات ضد شفاف سازی است
واکنش علم الهدی به طرح مجلس برای منع پخش اعترافات تلویزیونی/ همان بهتر که سرمایه دار فرار کند
فساد مفسدان شفاف سازی شود|انتقاد ازطرح منع پخش اعترافات متهمان از رسانه ملی + عکس
-13 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 آبان 1398 ساعت 16:142019-11-08سياسي

انتقاد علم الهدی از طرح منع پخش اعترافات متهمان از صدا و سیما


طرح اخیر مجلس در خصوص منع پخش اعترافات متهمان از صداوسیما، رسانه ملی و رسانه های عمومی ضد شفاف سازی است و این منع شفافیت و منع پخش اعترافات متهمان از رسانه ملی باعث خواهد شد که مسائل برای مردم روشن نباشد.

- امام جمعه مشهد گفت: طرح اخیر مجلس در خصوص منع پخش اعترافات متهمان از صداوسیما، رسانه ملی و رسانه های عمومی ضد شفاف سازی است و این منع شفافیت و منع پخش اعترافات متهمان از رسانه ملی باعث خواهد شد که مسائل برای مردم روشن نباشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، آیت الله سید احمد علم الهدی امروز در خطبه های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: ایام سرور و شادی اهل بیت(ع) است اما یک نکته ای وجود دارد ولو اینکه با این ایام سازگار نیست.

ایام سرور و شادی این روزهای ما آغاز امامت وجود مقدس امام زمان(ع) است اما این روزهایی که بر امام زمان(ع) می گذرد و می گذشت در سیره و زندگانی هیچ امامی پیش نیامد.

وی افزود: هیچ امامی در آغاز امامت خود در ظاهر پسر 5 ساله آواره بیابان نشد و بی خانه، بی زندگی و بدون پناه زندگی نکرد.

این برای هیچ امامی پیش نیامد و نکته دردناکی است.

در روزهای اول آغاز امامت امام زمان(ع) شما مرد و زن شیعه ای که مسرور و شادمان هستید می دانید اقای شما در آن روزها در چه شرایطی قرار داشت.

این آوارگی 1178 سال طول کشیده، کی تمام می شود و کی دست ما به دامن ارباب و مولای ما خواهد رسید.

علم الهدی با بیان اینکه هفته وحدت فرا می رسد و وحدت تابع یک محور است، عنوان کرد: تا محوری نباشد، وحدت معنایی ندارد.

دست به دست هم دهیم و کنار هم بایستیم برای چه کاری؟ وحدت محور می خواهد و آن محوری که امروز باعث می شود همه فرق اسلامی و همه اقوام، ملل و مذاهبی که رو به کعبه و رو به قبله می ایستند اشهد ان محمد رسول الله می گویند، ضرورت زندگی مسلمانی امروز است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: ما در شرایطی قرار گرفتیم که کفر جهانی و استکبار جهانی دست به دست هم داده تا اسلام و پیغمبر را براندازی کند.

این محور اقتضا می کند که امروز همه مسلمانان جهان در هر شرایط، نظریه، بینش و مذهب و همه افرادی که در رسالت پیغمبر با هم هماهنگ هستند، دست به دست هم دهند، در مقابل دشمن یکتا بایستند و دشمن اسلام را نابود کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در هفته ای که بر ما گذشت، به برکات امام هشتم(ع) در این شهر برکاتی داشتیم که باید به آن ها توجه داشته باشیم.

از ریاست محترم سازمان صداوسیما و خدمتگزاران رسانه ملی تشکر می کنم که برای شبکه خراسان HDرا تاسیس و افتتاح کردند.

امیدواریم این افتتاح در شبکه خراسان باعث شود در درجه اول همه کشور و بعد همه جهان در زیر پوشش معرفت علی بن موسی الرضا(ع) و فرهنگ ثامن الائمه(ع) قرار گیرند و این شبکه مورد استفاده همه افراد در این مملکت و همه اقلیم های مسلمان نشین و شیعه نشین قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه برکت دیگری که داشتیم و امروز هم ادامه دارد، حضور پربرکت ریاست قوه قضاییه و اولیا و متولیان قضایی کشور در این نماز جمعه و در شهر مشهد بود، تصریح کرد: ریاست قوه قضاییه، اولیا و متولیان قضایی کشور در سمینارها، همایش ها و جلسه فرهنگی شرکت کردند که بسیار مفید و موثر بوده است.

با تشکر از زحمات ارزشمند و ابتکارات قابل توجه قوه قضاییه در مبارزه با فساد، آنچه برای ما قابل توجه است و قانون اساسی نیز روی آن اصرار دارد، مساله شفاف سازی در پیگیری های مبارزه با فساد است.

علم الهدی اضافه کرد: مسئولان ما بدانند همه ما در این کشور خدمتگزار و نوکر این مردم هستیم، اصل این مردم هستند و خادم آن ها هستیم.

وقتی نوکر و خادم برای ارباب خود کار می کند، باید برای ارباب خود نسبت به خدمتش شفاف سازی کند.

مساله فساد اقتصادی یک ویروس مهلکی است که جان، امنیت و ناموس مردم را هدف قرار داده است.

امام جمعه مشهد بیان کرد: فساد یک ویروس اقتصادی است.

یک مفسد اقتصادی که دنبال چاپیدن و دزدیدن است، تنها این نیست که بر ثروت و دارایی مردم ضربه وارد کرده و ازجیب مردم دزدیده، ثروت انبوهی که مفسد با این دزدی ها فراهم می کند، برای عیاشی در این کشور و ساختن زندگی مرفه بوده و اینکه همه چیز را در استخدام لذایذ نفسانی خود در بیاورد.

دنبال فساد اقتصادی این بی بندوباری ها، ولنگاری ها و چشم دوختن به ناموس بی پناه و مظلوم مردم است.

مفسد عنصر ناپاکی بوده که باید این جانی و خائن به جان، مال و ناموس برای مردم مشخص شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برخی زمزمه های مسموم که گوشه و کنار ساز می کنند که جلوی این حرکت مجاهدانه قوه قضاییه را بگیرند برای این است که در مملکتی که دزدبگیری شروع شده، گریبان خود آنها را نگیرد.

می گویند اینکه شما دادگاه های فساد اقتصادی را در صداوسیما علنی می کنید باعث می شود مردم ناامید شوند، در حالی که به عکس است، مردم امید پیدا می کنند.

وی افزود: شما مردم را نادان فرض کردید.

شما فکر کردید دزدها در این مملکت بدزدند، مردم نمی فهمند؟ مردم خوب می فهمند و دزدی ها را خوب می دانند.

در یک مملکت، در یک خیابان و در یک محله و شهر زندگی می کند، می بیند که اولیات زندگی خود را ندارد و صبحانه بچه مدرسه ای او اداره نمی شود اما آقای فلان هر روز بر برق اتومبیل، بر شبکه عمارت و ویلا و بر ثروتش اضافه می شود.

می فهمد در این مملکت دزد است زیرا اگر دزد وجود نداشت، اینگونه نبود که یک طرف به نان شب محتاج باشند و یک طرف به آلاف و الوف برسند.

مردم می فهمند که در این مملکت دزد وجود دارد.

علم الهدی ادامه داد: اگر دزدبگیر در این مملکت پیدا نشد، مردم ناامید می شوند، اما اگر پیدا شود، مردم امیدوار می شوند.

می گویند این حرکت ‎هایی که می کنید سرمایه دارها را فراری می دهد، این فوق العاده پندار غلطی است.

سرمایه دارد می خواهد سرمایه خود را به کار بزند که سود حلال کسب کند یا در سایه سرمایه خود به دزدها اضافه شود؟ سرمایه داری که می خواهد در سایه سرمایه گذاری خود بر دزدها اضافه شود، همان بهتر که فرار کند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: سرمایه دار باتقوا، متدین، حلال خور، پاک و مقدسی که می خواهد سرمایه خود را به کار بزند تا رزق و سود حلال به دست بیاورد، اکنون که می فهمد مملکت جای دزدی نیست و جای کسب حلال است، بیشتر تشویق می شود در این مملکت سرمایه گذاری کند، می داند کسی پولش را نمی دزدد، سرمایه اش به هدر نمی رود و با تکیه بر قدرت ها جیب او را خالی و از هستی ساقط و بدبختش نمی کنند زیرا دزدها را می گیرند، بنابراین اطمینان پیدا می کند که سرمایه متعلق به خودش است و از سرمایه خود استفاده می کند.

این مساله سرمایه دار واقعی را فراری نمی دهد، بلکه دزد را فراری می دهد.

این شفاف سازی لازم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه جریانات، طرح ها و لوایحی که شفاف سازی را زیر سوال ببرد، از نظر مردم ما تولید سوءظن می کند، عنوان کرد: طرحی که اخیرا در مجلس شورای اسلامی مطرح شده، منع پخش اعترافات متهمان از صداوسیما، رسانه ملی و رسانه های عمومی که می خواهند به عنوان یک قانون در مجلس تصویب کنند، ضد شفاف سازی است.

وی اضافه کرد: فردی محور رسانه ای ضد انقلاب و استکبار در دنیا بوده که ایثارگران سپاه او را از چنگ تمام دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی دنیا گرفتند و به کشور آورند تا به جزای خود برسانند، عنصری که خبر هر جلسه مسئولان را وارونه پخش می کرد و به اساس سیاست ما در دنیا ضربه می زد، اگر عناصر و عواملی که خبررسانش بودند و رابطه داشتند را افشاگری کند، مردم نفهمند و خائن شناس نباشند؟ دو روز دیگر این خائن با هزار و یک کلک در مجلس، دولت، دستگاه مجریه، مقننه و قضایپه ما نفوذ کند و ضربه بزند، مردم خائن شناس نباشند؟ این منع شفافیت و منع پخش اعترافات متهمان از رسانه ملی باعث خواهد شد که مسائل برای مردم روشن نباشد.

علم الهدی با اشاره به اینکه امتیاز کشور ما در تمام کشورهای دنیا دو چیز است، تصریح کرد: اول اینکه مردم ما مردمی بیدار و در سایه رهنموهای حجت امام زمان(ع) مردمی هشیار هستند.

دوم اینکه تنها کشوری هستیم که امروز روی کره زمین مردم برای خودشان تصمیم می گیرند، هیج مملکتی در دنیا نیست که مردم آن مملکت برای خودشان تصمیم بگیرند، فقط ایران است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: حتی در آمریکا با این قدرت نیز مردم برای خودشان تصمیم نمی‎گیرند، بلکه لابی صهیونیستی تصمیم می گیرد، هستی ملت را زیر پای یهود صهیونسیت اسراییل می ریزند و همه را از بین می برند.

45 میلیون نفر در آمریکا نان شب ندارند و با سختی زندگی می کنند و هستی و ثروتشان زیر پای صهیونسیت های اسراییل است.

آنچه باعث می شود این دو امتیاز بماند، شفاف سازی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در قانون اساسی اساس محاکمات و دادگاه ها، علنی بودن دادگاه است، مگر به خاطر مسائل امنیتی یا اشاعه فاحشه قاضی تشخیص دهد علنی بودن دادگاه درست نیست.

اصل بر این است دادگاه ها علنی باشند، مجرم و متهم شناخته شوند و دزد و خائن از نظر مردم معروف شود.

بر اساس حقوق اسلامی، حدود اسلامی باید در منظر مردم اجرا شود و حد را مقابل چشم مردم بزنند، این دستور شریعت ما است برای اینکه مسائل شفاف و معلوم باشد، مردم آدم شناس باشند و بر حسب شناخت خود، رشد سیاسی شان بالا رود و بر اساس آن برای خودشان تصمیم بگیرند تا با تصمیم خود مردم قضایا صورت بگیرد.


کلید واژه ها: امام - رسانه ملی - اعترافات - رسانه - نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی - امام جمعه مشهد - علم الهدی - آیت الله سید احمد علم الهدی - صداوسیما - محور - امروز - امام جمعه - شفاف سازی - سید احمد علم الهدی - سیما - وحدت - شفاف - زندگی - نماینده ولی فقیه - امامت - اسلام - سازمان صداوسیما - محمد رسول الله - نماز جمعه مشهد - استکبار جهانی - جهان - سرور - شفافیت - مشهد - خراسان

آخرین اخبار سرویس:
جامعه زنان از نادیده انگاشتن ها رنج می برد

اصلاح و بهینه سازی فیدر برق سرکویر در منطقه طرود

تعویق دوباره اعلام نتایج انتخابات افغانستان

روحانی: همه دنیا با ما تماس می گیرند که بیایید گره هایمان را باز کنید / زلزله زدگان خانه اجاره کنند دولت اجاره را می پردازد

برگزاری اجلاس فعالان خانواده کشور در یزد

لزوم استفاده از ظرفیت های موجود برای فرهنگ سازی امر زکات

فرمانده جدید سپاه بیت المقدس کردستان منصوب شد

کشورهایی که انقلاب ایران را الگو قرار دادند، استقلال دارند

کارگاه آموزشی روابط عمومی زندان های کشور در یزد آغاز شد

آیت الله مکارم شیرازی یکی از ارکان حوزه علمیه است

دولت در رفع چالش های کارگری عزمی جدی دارد

کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد دستگیر شدند+جزییات

مشروح نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان

شورای ساماندهی جوانان از شعارزدگی خارج شود/ سهیم کردن جوانان در تصمیم سازی ها

افتتاح مدرسه 18 کلاسه بنیاد برکت در مدیریت آموزش وپرورش ناحیه دو زاهدان

توضیحات همتی درباره دریافت رمز دوم کارت های بانکی

500 برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان مرکزی برگزار می شود

تقویت همدلی بین اقوام و مذاهب، دشمنان را ناامید می کند

بزرگ نمایی اندکی کاستی در مدارس، منصفانه نیست

خدمات دهی به ارباب رجوع باید الکترونیکی شود

دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و تضعیف مسلمانان است

بازداشت تعدادی از کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک + جزییات

لزوم مشارکت مردم برای تحقق شهر هوشمند

رییس جمهوری: در اسکان زلزله زده ها به فوریت عمل شود

نخستین مزرعه ملی شتر تک کوهانه کشور در بافق یزد برپا شد

میز خدمت برای حل مشکلات مردم در اداره ها راه اندازی شود

واعظی: آقای طبری سال ها فساد کرده و او را بازداشت کرده اند، اما هیچ چیزی در مورد پرونده اش مشخص نیست

جلسه هیات دولت

زبان انگلیسی حذف نمی شود

سخنان رییس جمهوری در جلسه هیات دولت

روند واگذاری طرح های مسکن مهر قم تسریع شود

«خط فقر» تهرانی ها اعلام شد

جلسه ستاد اجرایی طرح تربیتی چهره به چهره در اداره کل اوقاف استان برگزار شد

گرفتار مخاطره دانش کاذب فست­ فودی شده­ ایم / بحران کتاب­نخوانی

جنیدی: پیشرفت محسوسی برای پیگیری پرونده های فساد وجود ندارد

تعدادی از کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دستگیر شدند

موفقیت نخبگان ایثارگر باعث مباهات است

حضور کلیدی سازمان اطلاعات سپاه در حفظ انقلاب اسلامی

در ادامه اقدامات قوه قضاییه در سالم سازی درون سازمانی

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای آبگیری سد نرماب گلستان / تخصیص اعتبار برای تأمین تجهیزات الکترونیکی احراز هویت در شعب اخذ رأی

واعظی:روحانی چیزی نگفت که برخی برآشفتند/چرا خبری از طبری نیست؟

وزیر اقتصاد: جزییات پرونده 2 میلیارد دلاری در دولت یازدهم به اطلاع قوه قضاییه رسید

سواد رسانه ای مهم ترین عامل ترویج علم و جریان سازی در کشور

برگزاری اولین نشست کتاب خوان ویژه اهالی رسانه در همدان

فرمانده جدید سپاه کردستان: تلاش می کنیم امنیت پایدار در کردستان تداوم داشته باشد

هیچ مفسدی مصون از تعقیب نیست

انجام حمایتهای روانی از زلزله زدگان توسط تیمهای سحر سازمان جوانان

استخدام گرافیست خانم در مجتمع چاپ و بسته بندی نگاه نو/تهران

پروپوزال بررسی رابطه محافظه کاری از نگاه سود و زیانی و ترازنامه ای

کارآفرینی در سازمان ها ، موانع آن و عوامل موثر بر ایجاد کارآفرینی

پرسشنامه تاثیر فرهنگ سازمانی بر مسئولیت پذیری اجتماعی

تصاویر/ بازدید مدیر حوزه علمیه اصفهان از چهاردهمین نمایشگاه کتاب

تکریم مردم جزء اصول حکومتی پیامبر(ص) بود

بازشماری آراء در افغانستان متوقف شد

نشست روز جهانی فلسفه با عنوان «آزاداندیشی» برگزار می شود

بازگشت به فرهنگ اصیل ایرانی می تواند یکی از عوامل کاهش طلاق باشد

نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان

گلایه آیت الله جنتی از مجلس بابت عدم اصلاح قانون انتخابات

واعظی: روحانی در مبارزه با فساد خط قرمز ندارد

رییس جمهور: برجام افتخار ماست

وزیر راه و شهرسازی به عضویت کمیسیون اقتصاد دولت درآمد

واکنش وزیر دفاع به تحریم فرماندهان نیروهای مسلح

رییس جمهور: «چطور باید کشور اداره شود؟»؛ پاسخ شما به این سوال چیست؟

روحانی: به فوریت برای اسکان زلزله زده ها به صورت استیجاری عمل شود

زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود

بررسی 213 پرونده قضایی در قاین

دادگاه های ویژه مفاسد اقتصادی موجب افزایش امید مردم شده است

خط فقر تهرانی ها اعلام شد

اعتبار تجهیزات الکترونیکی احراز هویت برای اخذ رأی تخصیص یافت

زمین خواری در مازندران به مرز بحران رسید

نقش اورژانس در امدادرسانی به زلزله زدگان سرپل ذهاب چشمگیر بود

تخصیص اعتبار برای تأمین تجهیزات الکترونیکی احراز هویت در شعب اخذ رأی

دستگیری تعدادی از کارکنان متخلف در سازمان ثبت اسناد و املاک

سپاه در اوج اقتدار در مقابل تهدید دشمن ایستاده است

ترمیم حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه نهاوند

بررسی برگزاری انتخابات الکترونیک در همدان

کتاب الکترونیک تهدید نیست/ کتابخانه تخصصی دانشگاهی در استان قزوین نداریم

مسابقات رباتیک دانش آموزی و دانشجویی آغاز شد

برخورد جدی توییتر با اخبار و تصاویر جعلی

دژپسند: جزییات پرونده 2 میلیارد دلاری در دولت یازدهم به اطلاه قوه قضاییه رسید

تار و مار کارمندان متخلف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

توسعه خطوط ریلی با اتحادیه شرکت های داخلی

امکان جستجوی صوتی در متون با اپلیکیشن موبو قانون مبتکران دانشگاه سمنان

برگزاری اولین جلسه شهردار منطقه 2 با شورایاران منتخب دوره پنجم

پژوهشگران به مناسک پژوهی دینی ورود کنند

ویدئو / تأکید رییس جمهور بر لزوم حل مشکلات زلزله زدگان

آقای روحانی! اگر پسرت هم بیکار بود می گفتی «وظیفه دولت ایجاد شغل نیست»

کمپین 3500LIVE# فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران رسید

دستگاه قضایی پیرو ولی امر است

تمامی امکانات برای مبارزه با ملخ صحرایی در کنارک بسیج شده است | اخبار ایران و جهان

25 آبان ماه عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری

دژپسند: جزییات پرونده 2 میلیارد دلاری در دولت یازدهم به اطلاع قوه قضاییه رسید

فرمانده جدید سپاه بیت المقدس کردستان معرفی شد

نمایشگاه شنجن فرصت بزرگی برای بازاریابی شرکت های ایرانی است

تقویت همدلی بین اقوام و مذاهب، دشمنان را ناامید می کند

محمودی شاه نشین: مجلس با جدیت راهکارهای مقابله با آلودگی هوا را دنبال می کند

بررسی 213 پرونده در حوزه قضایی از مراجعه کنندگان در قاین

صوت/ رفتار شیعیان با اهل سنت در کلام امام حسن عسکری

مدیرکل روابط عمومی حوزه خواهران تغییر کرد

در هیچ دولتی به اندازه این دولت کار نشده است | اعتراضات مردم را بشنویم!

انتقاد علم الهدی از طرح منع پخش اعترافات متهمان از صدا و سیما

انتقاد علم الهدی از طرح منع پخش اعترافات متهمان از صدا و سیما