مطالب مرتبط:
آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در قم
آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در بهزیستی استان مرکزی
آغاز طرح غربالگری کودکان در محمدیه
اجرای طرح پیشگیری تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال در قم
آغاز طرح غربالگری شنوایی کودکان در مهاباد
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 مهر 1398 ساعت 21:382019-10-22پزشكي

آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان/ توصیه های علمی برای کاهش درد آرتروز


مصرف موز پیشگیری تسکین یبوست، آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان، بالا بودن میانگین مرگ های زودردر ایران، ضرورت رعایت قوانین تغذیه کودکان مبتلا به سرطان و توصیه های علمی برای کاهش درد آرتروز را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایمنا"، رییس نهمین کنگره اپیدمیولوژی ایران با اشاره به اینکه مرگ های زودرس پیش از 70 سالگی یکی از شاخص های مهم دنیاست که متاسفانه در کشور ما نسبت به میانگین جهان کمی بالاتر است و عمده ترین دلیل آن نیز چند بیماری اصلی مانند بیماری های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث و سرطان هاست، اظهار کرد: پژوهش و توسعه پایدار تم اصلی این دوره از همایش اپیدمیولوژی است، علم اپیدمیولوژی با ارایه مستندات لازم و ضروری می تواند در ارتقای سلامت، توسعه پایدار و کمک به پژوهش جهت تصمیم گیری و توسعه نقش موثر و مفیدی ایفا کند.

حمید سوری، با بیان اینکه با تاکید بر ضرورت انطباق و به روز شدن رشته اپیدمیولوژی با توسعه جامعه، گفت: جایگاه اپیدمیولوژی در نظام سلامت و توسعه پایدار، هدف سوم توسعه پایدار؛ خاتمه دادن به همه گیری و سایر بیماری های واگیر، ژنتیک اپیدمیولوژی، اپیدمیولوژی مولکولی، روش و مدل در اپیدمیولوژی، اپیدمیولوژی بیماری های غیرواگیر و پایان نامه های منتخب این حوزه، محورهای نهمین کنگره اپیدمیولوژی را به خود اختصاص داده اند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه ایجاد بستر و زمینه ارایه ایده، تبادل اندیشه های تخصصی، تضارب افکار و نقد علمی، تبادل یافته های علمی و انتقال دانش حاصل از عملکرد متخصصان و دانشجویان برخی از مهمترین اهداف برگزاری کنگره های علمی است، ادامه داد: امیدواریم شنوندگان اصلی کنگره یعنی سیاستگذاران وتصمیم گیران حوزه سلامت و پژوهش نگاه ویژه ای به نتایج و بروندادهای کنگره داشته و از آنها برای تصمیم گیری ها در جهت بهبود شرایط استفاده کنند.

وی با اشاره به برخی از ویژگی های خاص این دوره از کنگره اپیدمیولوژی به paperless بودن یعنی برگزاری تمام مراحل همایش با کمترین استفاده از کاغذ و همچنین بکارگیری حداکثری دانشجویان تحصیلات تکمیلی در امور برگزاری کنگره، اظهار کرد: حدود 500 مقاله به کنگره ارایه شد که از این تعداد 36 مقاله برای سخنرانی و ارایه انتخاب شد و همچنین 300 پوستر نیز در بخش های مختلف کنگره ارایه می شود.

سوری با تاکید به جایگاه رشته اپیدمیولوژی در کشور، گفت: اپیدمیولوژی در کشور ما رشته جوانی محسوب می شود، با این حال پیشرفت های مطلوب و امیدوار کننده ای داشته ولی هنوز تا حد مطلوب فاصله زیادی باقی مانده است، البته بخشی از این فاصله به درک متقابل سیاستگذاران و مدیران از قابلیت های این رشته وابسته است.

این استاد دانشگاه با اشاره به نقش موثر اپیدمیولوژیست ها در بخش های مختلف حوزه سلامت، اظهار کرد: به عنوان نمونه اپیدمیولوژیست ها در حوزه عفونت های بیمارستانی، مدیریت پژوهش در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها و همچنین در عرصه کنترل و بررسی اپیدمی های جمعیتی و تحقق امر پیشگیری می توانند نقش موثری ایفا کنند.

این ایده های کاربردی سالهاست که در دنیا تجربه شده و جواب خود را پس داده، بنابراین امیدواریم تعیین کنندگان سیاست های کلی کشور به خصوص در حوزه سلامت حرف ما را شنیده و بستر لازم برای حضور اپیدمیولوژیست ها را در بخش های مختلف حوزه سلامت فراهم کنند، چراکه این مساله غیر از سود و فایده برای جامعه و حتی سیاستگذارانی که عملکردشان زیر ذره بین جامعه است، هیچ ضرری ندارد.

وی ادامه داد: علم اپیدمیولوژی همچنین می تواند در مراجع تصمیم گیری مانند مجلس و سایر سطوح سیاستگذاری، در تعیین اولویت ها در مسیر توسعه کشور کمک کننده باشد، چراکه محور توسعه سلامت است و بدون تامین سلامت جامعه هیچ طرح و برنامه ای محقق نمی شود.

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها با اشاره به برخی از آمارهای اپیدمیولوژیک در حیطه سلامت کشور، اظهار کرد: مرگ های زودرس یعنی مرگ های پیش از 70 سالگی یکی از شاخص های مهم دنیاست که متاسفانه در کشور ما نسبت به میانگین جهان کمی بالاتر است و عمده ترین دلیل آن نیز چند بیماری اصلی مانند بیماری های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث و سرطان هاست.

وی با بیان اینکه عمده ترین بار مرگ های زودرس را سوانح به دوش می کشند، گفت: متوسط عمر قربانیان این نوع مرگ ها پایین است، به عبارت دیگر اگر میانگین مرگ سکته های قلبی 60 سال است، متوسط مرگ در پی سوانح ترافیکی 35 سال بوده و به این دلیل کشور جمعیت مولد، جوان و تاثیرگذار در توسعه را از دست می دهد، بنابراین برای کنترل مرگ های زودرس، باید بر مرگ های ناشی از سوانح و حوادث تمرکز بیشتری داشته باشیم.

آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان معاون پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی کشور با اشاره به از آغاز برنامه کشوری غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی ویژه کودکان 3 تا 6 سال در بیش از 40 هزار پایگاه از اول آبان تا پایان آذرماه، اظهار کرد: طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 ساله از اول آبان ماه آغاز می شود این طرح 23 سال است که از سوی سازمان بهزیستی کشور به منظور غربالگری بیماری های چشم کودکان انجام می شود.

مینو رفیعی تاکید کرد: در صورتی که کودکان 3 تا 6 ساله در سال های گذشته مورد غربالگری قرار گرفته اند باید امسال نیز در این طرح شرکت کنند.

ممکن است کودک چهارساله ای امسال به عنوان فرد مبتلا به تنبلی چشم شناخته شود، این در حالی است که غربالگری سال گذشته این مشکل را نشان نداده باشد.

به این ترتیب هر کودک 3 تا 6 سال باید حداقل سه بار طی این دوران مورد معاینه چشم قرار بگیرد.

معاون پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی کشور با بیان این که جامعه هدف این طرح حدود چهار میلیون و 200 هزار نفر هستند، گفت: سال گذشته 75 درصد از کودکان 3 تا 6 سال مورد غربالگری قرار گرفتند که از این تعداد 16 هزار نفر بیمار مبتلا به تنبلی چشم شناسایی شدند.

وی تصریح کرد: این کودکان برای درمان به متخصصان ارجاع داده شدند و سازمان بهزیستی تا سن 10 سالگی وضعیت بیماری این کودکان را پیگیری می کند تا از درمان آنها اطیمنان حاصل کند.

وی با اشاره به این که امسال حدود 40 هزار پایگاه از اول آبان آماده ارائه خدمات هستند، اظهار کرد: در طول سال دو هزار پایگاه ثابت در مجتمع سازمان بهزیستی خدمات غربالگری چشم ارائه می کنند که در طول انجام این طرح تعداد پایگاه ها به 40 هزار مورد افزایش می یابد.

به این ترتیب پایگاه های سیار، موقت و مهدهای کودک، مجتمع های سازمان بهزیستی، مراکز بهداشت، مساجد و کلیه محل هایی که برای مردم دسترسی مناسبی داشته باشند، به پایگاه های قبلی افزوده می شوند.

برای مناطق دور افتاده، محروم، عشایری و روستایی نیز پایگاه های سیار اعزام خواهد شد.

معاون پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر این که برای انجام غربالگری تنبلی چشم کودکان استفاده از چارت E دقیق تر است اظهار کرد: استفاده از دستگاه برای غربالگری چشم ممکن است همه اختلالات را شناسایی نکند و برخلاف تصور خانواده ها استفاده از چارت E برای کودکان مناسب تر است، اما در خصوص کودکانی که ممکن است با این روش ارتباط برقرار نکنند یا مشکل ذهنی و یادگیری داشته باشند بهتر از روش چارت E استفاده شود به این ترتیب از خانواده ها می خواهیم تا بر روی استفاده از دستگاه اصرار نداشته باشند.

وی در خصوص جزییات هزینه طرح غربالگری چشم کودکان امسال، اظهار کرد: هزینه انجام این خدمات در مراکز دولتی و غیر دولتی تا حدودی متفاوت است و غربالگری کودکان در مراکز دولتی 2000 تومان و در مراکز غیر دولتی با استفاده از چارت ای 2500 تومان و با استفاده از دستگاه 5 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

به گفته رفیعی، این طرح از اول آبان ماه آغاز شده و تا آخر آذر ماه ادامه خواهد داشت اما در برخی از مناطق که به علت جمعیت بالاتر غربالگری کودکان پایین نیابد این طرح تا آخر دی ماه ادامه خواهد یافت و خانواده ها هنگام مراجعه باید کارت ملی کودکان را به همراه داشته باشند.

رابطه موز با یبوست! در شرایطی که به نظر می رسد نتیجه افزایش مصرف فیبر برای کمک به تسکین یبوست می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، نوع فیبر مصرفی نیز اهمیت دارد.

یبوست یک مشکل سلامت شایع در جهان است.

این شرایط بر اساس اجابت نامنظم و مدفوع سفت و سخت که با دشواری از روده عبور کرده و دفع می شود، تعریف می شود.

دلایل بسیاری می توانند موجب یبوست شوند که از رژیم غذایی نامناسب تا ورزش نکردن را شامل می شوند.

برخی ادعا می کنند که موز موجب یبوست می شود، در شرایطی که دیگران معتقدند این میوه به پیشگیری از آن کمک می کند.

موز سرشار از فیبر است موز یکی از پر مصرف ترین میوه ها در جهان است.

موز یک میان وعده مغذی و راحت برای مصرف است.

سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی، موز از محتوای فیبر قابل توجهی نیز برخوردار است و یک موز اندازه متوسط حدود 3.

1 گرم از این ماده مغذی را ارائه می کند.

مدتهاست این موضوع مطرح شده است که فیبر به پیشگیری و تسکین یبوست کمک می کند.

فیبر محلول آب را جذب می کند و به حجیم تر شدن و نرمی مدفوع کمک می کند.

این شرایط ممکن است حرکت مدفوع در دستگاه گوارش را تسهیل کند.

با این وجود، نتایج مطالعات درباره این که آیا فیبر به تسکین یبوست کمک می کند، یکدست نیستند.

برخی مطالعات نشان داده اند که فیبر محلول می تواند به تسکین یبوست کمک کند.

در مقابل، مطالعات دیگر نشان داده اند که کاهش مصرف فیبر غذایی ممکن است در برخی موارد به تسکین یبوست کمک کند.

د ر شرایطی که به نظر می رسد نتیجه افزایش مصرف فیبر برای کمک به تسکین یبوست می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، نوع فیبر مصرفی نیز اهمیت دارد.

موزهای سبز حاوی نشاسته مقاوم زیاد هستند نشاسته مقاوم یک کربوهیدرات پیچیده است که خواص شبه فیبر دارد.

نشاسته مقاوم بدون این که گوارش شود از روده کوچک عبور کرده و وارد روده بزرگ می شود، و باکتری های خوب حاضر در این بخش از آن تغذیه می کنند.

تغذیه این باکتری ها برای سلامت انسان مفید است.

آنها چربی های زنجیره کوتاه تولید می کنند که به تقویت سلامت گوارش منتج شده و آثار مثبتی بر سوخت و ساز دارد.

پیش از رسیدن، یک موز تقریبا به طور کامل نشاسته است زیرا 70 تا 80 درصد از وزن خشک آن را تشکیل می دهد.

بخش بزرگی از این نشاسته از نوع نشاسته مقاوم است.

زمانی که موز می رسد، میزان نشاسته و نشاسته مقاوم آن کاهش می یابد و به قندها تبدیل می شوند.

نشاسته مقاوم همانند فیبر محلول عمل می کند که می تواند به بهبود یبوست کمک کند.

نتایج یک مطالعه نشان داد که تغذیه موش های مبتلا به یبوست با نشاسته مقاوم گرفته شده از موز حرکت مدفوع در روده را تسریع کرده است.

موز جنبه های دیگر سلامت گوارش را بهبود می بخشد مقاله های بسیاری را می توان در اینترنت یافت که ادعا می کنند موز موجب یبوست می شود.

مطالعات این موضوع را تایید نکرده اند، اما برخی افراد بر این باورند که موز یک عامل خطرآفرین برای ابتلا به یبوست محسوب می شود.

بیشتر افراد مشکلی در مصرف و گوارش موز ندارند، حداقل اگر حد اعتدال را در مصرف آن رعایت کنند.

موز سلامت دستگاه گوارش را بهبود می بخشد و آثار پروبیوتیکی دارد، به این معنی که باکتری های مفید روده را تغذیه کرده و رشد آنها را تحریک می کند.

شواهد نشان می دهند که موز می تواند به کاهش یبوست کمک کند نه این که دلیلی برای ابتلا به این شرایط باشد.

با این وجود، پژوهشگران متوجه شده اند که برخی افراد فکر می کنند که موز موجب ابتلا به یبوست در آنها می شود.

اگر احساس می کنید مصرف موز دلیل ابتلا به یبوست است، کاهش مصرف این ماده غذایی تنها کاری است که باید انجام دهید.

اگر تغییری ایجاد نشد، به طور کامل از مصرف موز پرهیز کرده و شرایط را بررسی کنید.

ی ک ماده غذایی که می تواند به تسکین یبوست در شما کمک کند ممکن است اثری متضاد در فردی دیگر داشته باشد.

ضرورت رعایت قوانین تغذیه کودکان مبتلا به سرطان رییس هیئت مدیره انجمن خوراک و نوشیدنی ایران، با اشاره به اینکه تغذیه کودکان مبتلا به سرطان، قوانین و الزامات خاص خودش را دارد که باید رعایت شود.

در خصوص برگزاری اختتامیه پویش جهانی کودک سالم، اظهار کرد: انجمن خوراک و نوشیدنی ایران تصمیم گرفت با بهره گیری از ظرفیت های جامعه مدنی به خصوص محک که یکی از مورد اعتمادترین نهادهای مردم نهاد در حوزه کودکان است، نسبت به رشد و توسعه فرهنگ تغذیه سالم در این قشر اقدام کند.

محمدرضا قاسمی با تاکید به شرایط خاص تغذیه کودکان مبتلا به سرطان و رعایت الزاماتی نظیر عدم امکان آوردن غذای پخته به داخل محک، گفت: این قوانین برای تغذیه کودکان مبتلا به سرطان بسیار لازم است و برگزاری کارگاه آموزشی ما نیز با رعایت این موارد برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این پویش، مواد غذایی که انتخاب شده اند، نماد تازگی و مغذی بودن برای کودکان هستند و برای طبخ غذا به صورت تازه به این کارگاه آموزشی آوردیم که برای رشد کودکان و همچنین تقویت سیستم دفاعی آنها مفید است.

قاسمی گفت: ارائه خدمات همه جانبه به کودکان مبتلا به سرطان در مسیر درمان یکی از مهم ترین اهداف موسسه محک است و در زمینه تغذیه کودکان که زیر مجموعه این خدمات قرار دارد تاکنون موفق به کسب استاندارد HACCP از آلمان شده است.

رییس هیئت مدیره انجمن خوراک و نوشیدنی ایران، خاطرنشان کرد: این استاندارد به معنای یک روش مدون و مشخص برای تجزیه و تحلیل خطرات ایمنی مواد غذایی و اقدامات کنترلی مورد نیاز است.

توصیه های علمی برای کاهش درد آرتروز آرتروز یک اصطلاح عمومی است برای توصیف خانواده ای از شرایط پزشکی که با التهاب مفاصل، درد و سفتی همراه است.

درمان های پزشکی، ورزش منظم، تغذیه، داروهای طبیعی مانند گیاهان دارویی و مکمل ها می توانند به تسکین درد مفاصل و مدیریت علائم آرتریت کمک کنند؛ در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است: گیاه پنجه شیطان پنجه شیطان یک گیاه ضدالتهاب است که به میزان زیادی از درد و سایر علائم مرتبط با آرتروز می کاهد.

مطالعات نشان داده اند این گیاه مانند داروهای تجویزی عمل می کند؛ اما عوارض جانبی کمتری نسبت به آن ها دارد.

روزی 2.

6 گرم از عصاره استاندارد گیاه پنجه شیطان را در دوزهای تقسیم شده طی روز استفاده کنید.

شنا کنید شنا کردن مدت هاست که به عنوان توصیه ای بسیار مناسب برای افرادی که آرتروز دارند ارائه می شود.

حالت بی وزنی ایجاد شده در آب از فشار وارد بر مفاصل کم می کند؛ اما در مورد این شیوه ی درمانی تحقیقات زیادی انجام نشده است.

یک مطالعه در تایوان تایید کرده کسانی که آرتروز دارند می توانند با ورزش کردن در آب، به میزان چشمگیری انعطاف پذیری زانوها و لگن خود را بهبود بخشیده، بدن را تقویت کرده و فیتنس هوازی خود را بالاتر ببرند.

ضمناً یک مطالعه ی استرالیایی نیز دریافته ورزش های آبی منجر به درد کمتر و عملکرد فیزیکی بهتر می شوند.

می توانید از کلاس های ایروبیک در آب که برای افراد دچار آرتروز برقرار می شود استفاده کنید.

کرم کپسایسین حاوی مقدار زیادی از همان ترکیبی است که عامل تندی فلفل قرمز بوده و ضد درد است.

اما صبور باشید؛ شاید لازم باشد چند بار در طول روز و به مدت یک هفته تا ده روز از آن استفاده کنید تا کم کم تسکین را احساس کنید.

اس- آدنیل – ال- متیونین مصرف کنید شاید با این مکمل به عنوان دارویی برای ضدافسردگی خفیف آشنا باشید؛ اما این مکمل برای اوستئوآرتریت نیز مفید است که احتمالاً به دلیل خواص ضدالتهابی آن است.

مروری بر 11 مطالعه که شامل 1442 نفر می شد دریافت اس – آدنیل – ال – متیونین مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی همچون آسپرین یا ایبوپروفن عمل کرده و درد را تسکین داده و به عملکرد فیزیکی کمک می کند، ضمناً عوارض جانبی کمتری نیز دارد.

600 تا 800 میلی گرم از این مکمل را همراه با ویتامین ب- کمپلکس 50 مصرف کنید.

پابرهنه روی چمن راه بروید پابرهنه راه رفتن در مقایسه با راه رفتن با کفش، از فشار وارد بر زانوها کم کرده و درد و ناتوانی ناشی از اوستئوآرتریت را تا 12 درصد کاهش می دهد.

این ها یافته هایی از مطالعه ای هستند که روی 75 نفر مبتلا به اوستئوآرتریت انجام شد.

اگر دوست ندارید پابرهنه راه بروید، کفش هایی پیدا کنید که قوس طبیعی پاها و تراز پاشنه ها را حفظ کنند تا فشار بیشتری به مفاصلتان وارد نشود.

کرم کپسایسین را امتحان کنید اگر معده تان بابت داروهای زیادی که مصرف می کنید معترض شده، این بار به جای دارو از کرم کپسایسین برای تسکین دردتان استفاده کنید.

کرم کپسایسین حاوی مقدار زیادی از همان ترکیبی است که عامل تندی فلفل قرمز بوده و ضد درد است.

اما صبور باشید؛ شاید لازم باشد چند بار در طول روز و به مدت یک هفته تا ده روز از آن استفاده کنید تا کم کم تسکین را احساس نمایید.

چای ارگانیک بنوشید محققان سال هاست که می دانند چای سرشار از فلاوونیدهاست.

فلاوونوییدها دسته ای از فیتوشیمیایی ها هستند که بابت خواص آنتی اکسیدانی شهرت دارند.

برخی مطالعات نشان داده اند افرادی که به طور مرتب چای می نوشند، در مقایسه با کسانی که اهل چای نیستند 50 درصد کمتر ممکن است دچار انواعی از سرطان ها شوند.

ضمناً مطالعات نشان می دهد رژیم های غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها می توانند جلوی تشدید علائم اوستئوآرتریت را بگیرند.

عصاره اکالیپتوس استنشاق کنید عصاره ی گرفته شده از برگ های اکالیپتوس خاصیت آنتی باکتریال، ضدویروس و ضدالتهابی دارد.

فلاوونوییدها و تانین های موجود در برگ های اکالیپتوس خاصیت آنتی اکسیدانی دارند که می توانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند.

مطالعه ای نشان داده عصاره برگ های اکالیپتوس از میزان دو آنزیم التهابی اینترلوکین – 6 و فاکتور نکروز توموری آلفا به میزان زیادی کم می کنند.

عصاره ی اکالیپتوس را می توانید در وان آب داغ بریزید یا آن را استنشاق کنید.

افرادی که آلرژی دارند باید در استفاده از عصاره های گیاهی احتیاط کنند.

آلوئه ورا را امتحان کنید آلوئه ورا یک گیاه مفید و معروف ضدالتهاب دیگر است.

خیلی از پمادهای التیام بخش زخم و پوست، حاوی آلوئه ورا هستند؛ زیرا خاصیت ضد میکروبی و ضدالتهابی دارد.

ترکیبات موجود در آلوئه ورا به دفع رادیکال های آزاد از بدن کمک می کنند، یعنی این ترکیبات در واقع شبیه آنتی اکسیدان عمل می کنند.

این عملکردهای آنتی اکسیدانی با پیشگیری از تولید آنزیم های التهابی به کاهش التهاب در بدن کمک می کنند.

مطالعه ای نشان می دهد ترکیبات موجود در آلوئه ورا، تأثیرات ضدالتهابی مشابهی با ترکیبات موجود در داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی دارند.

فلاوونوییدها و تانین های موجود در برگ های اکالیپتوس خاصیت آنتی اکسیدانی دارند که می توانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند.

وضعیت گلبول های قرمز خونتان را بررسی کنید احساس خستگی در بیماران دچار آرتروز می تواند ناشی از کم خونی باشد.

اگر خون شما به اندازه ی کافی گلبول های قرمز نداشته باشد، عضلاتتان خیلی زود خسته خواهند شد.

بیش از دوسوم افرادی که آرتروز دارند، دچار کم خونی مزمن نیز هستند و زمانی روی می دهد که مواد شیمیایی التهابی در توانایی بدن برای تولید گلبول های قرمز اختلال ایجاد می کنند.

شما ممکن است به دلیل زخم معده ناشی از مصرف داروها نیز دچار کم خونی شوید.

خوب و کافی بخوابید کم خوابی هم می تواند باعث شود مدام احساس خستگی کنید.

وقتی مفاصل دردناک و ملتهب اند، خوب و راحت خوابیدن واقعاً کار سختی است.

به همین دلیل، این پهلو و آن پهلو شدن ها و مکرراً از خواب بیدار شدن، واقعیتی دردناک برای بیشتر افرادی است که آرتروز دارند.

آپنه خواب نیز می تواند منجر به کم خوابی و افت کیفیت خواب شود.


کلید واژه ها: توسعه پایدار - کنگره - توسعه - دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - بیماری - علمی - سلامت - تصمیم گیری - بیماری های غیرواگیر - دانشجویان - کودکان - دانشگاه علوم پزشکی - غربالگری - دانش - پژوهش - تصمیم - بیماری های قلبی - تحصیلات تکمیلی - کشور - رشته - آرتروز - تغذیه کودکان - همایش - مقاله - توصیه - ایران - سرطان - علوم پزشکی - پایان نامه - هیات علمی

آخرین اخبار سرویس:
روزانه 400 ایرانی سکته می کنند/بیشترین مبتلایان به ام اس تهرانی و اصفهانی هستند

بهره مندی 15 استان کشور از نانو محلول ضدعفونی کننده دام و طیور

پشت پرده کباب های ارزان قیمت در رستوران ها/ غذا هایی که خبری از گوشت در آن ها نیست

جراحی کاهش وزن ریسک سرطان سینه را پایین می آورد

دیر غذا خوردن برای قلبِ زنان خطرناک است

کمبود تجهیزات رادیوتراپی به زودی مرتفع می شود

عجیب ترین زندان در تاریخ

افتتاح اولین بیمارستان سوختگی غرب کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روایت تصویر

احیاء مراتع شهرستان سنقر با مشارکت مردم

معرفی چند ماسک خانگی برای موهای وز و خشک

پسوریازیس نباید با اگزما اشتباه گرفته شود

فواید چای سبز در پیشگیری از سرطان و دیابت

دمای هوا چه تاثیری بر سلامت روان دارد؟

اورژانس تهران: گروه های حساس از تردد در شهر خودداری کنند

جمعیت مرزی و محروم خراسان رضوی از خدمات رایگان پزشکی برخوردارند

اولین بیمارستان سوختگی در کرمانشاه افتتاح شد

همایش بیماری های ناقل زاد در شیراز

وزیر بهداشت وارد کرمانشاه شد

کرمانشاه قطب ارجاع بیماران خاص و صعب العلاج پزشکی می شود

اهدای عضو در هرمزگان به پنج بیمار زندگی دوباره بخشید

سختی های پرستاری از بیماران اعصاب و روان/ روان پرستاران چه می گویند؟

توصیه های اورژانس مردم همزمان با آلودگی هوا/ کودکان در منزل بمانند/ به میزان کافی آب مصرف کنید و پس از بازگشت به منزل دوش بگیرید

همایش تغذیه سالم و طبیعی در دامغان

چه کسانی باید واکسن سینه پهلو تزریق کنند؟

مرکزی برای سرویس دهی به زنان معتاد دارای کودک/ هیچ زنی به دلیل مشکل مالی رد نمی شود

اورژانس تهران: گروه های حساس از تردد در شهر خودداری کنند

دیابت، بزرگ ترین اپیدمی قرن است

اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم در پیشوا

روابط عمومی علوم پزشکی نیشابور صاحب عنوان برتر کشوری در کمپین فشار خون شد

پوکی استخوان بیماری خاموشی با نشانه های خاموش

جلوگیری از شیوع آنفولانزا در یزد

محصولات غیرمجاز و فاقد پروانه در زنجان

خرید و نصب 2 دستگاه ونتیلاتور در بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند

بهترین غذا برای داشتن پوستی سالم

زندگی بازیچه تیغ جراح نما ها

جمعیت مرزی و محروم خراسان رضوی از خدمات رایگان پزشکی برخوردارند

زایمان راحت با راهکارهای طب سنتی

3 خوراکی ناسالم که اغلب ما مصرف می کنیم

کرمانشاه قطب ارجاع بیماران خاص و صعب العلاج و قطب جذب توریست سلامت می شود

کمبود حادی در حوزه دارو های مربوط به سرطان نداریم

توقف رشد تومور با یک داروی مهار کننده گلوتامین

کاهش شیوع دیابت در کشور از طریق ورزش و تغذیه مناسب

سقط جنین غیرقانونی در زیر پوست شهر

آیا واقعا استرس باعث افزایش اشتها و چاقی می شود؟

بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی، پیشرو در عمل قلب باز

مواد غذایی مفید برای تسکین درد زانو

خرید و نصب دو دستگاه ونتیلاتور در بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند

افتتاح نخستین و مجهزترین بیمارستان سوختگی در کرمانشاه

توصیه های اورژانس به مردم کلانشهرهای آلوده/ گروه های حساس از سفر های درون شهری پرهیز کنند

اورژانس: گروه های پرخطرحتی الامکان از منزل خارج نشوند

هوای 6 منطقه ناسالم برای تمام گروه ها است

عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها

با این خوردنی ها کلیه هایتان را پاکسازی کنید

امضای تفاهم نامه افزایش همکاریهای بین علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دانشگاه آتاتورک ترکیه

مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) از قطب های درمانی غرب کشور است

دروغ بودن ادعای آمریکایی ها در زمینه ی تحریم نبودن دارو

انواع خدمات لیزر موهای زائد با مدرن ترین دستگاه

تزریق واکسن پنوموکوک(سینه پهلو) برای چه افرادی لازم است؟

سقط جنین غیرقانونی در زیر پوست شهر

مراجعه بیش از 2000 بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا

تهدید سلامت روان زنان و کودکان با ترویج چند همسری

اورژانس: هوا آلوده است در خانه بمانید

سهم نیروی انسانی علوم پزشکی در 10 منطقه آمایشی مشخص می شود

ناسالم بودن هوای 6 منطقه تهران برای گروه های حساس/ ماسک های مناسب برای مقابله با آلودگی هوا

عوامل جدید تشدیدکننده سرطان سینه

خطرات گریه طولانی مدت نوزاد

مشکل شایع در رژیم لاغری

اعلام جزییات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران

ناسالم بودن هوای 6 منطقه تهران برای گروه های حساس/ ماسک های مناسب برای مقابله با آلودگی هوا

اثرات درمانی قارچ گانودرما اغواگرانه است

بیماری فیبروکیستیک پستان خطرناک است؟

کرمانشاه قطب ارجاع بیماران خاص و صعب العلاج پزشکی می شود

افتتاح بیمارستان گلستان اولین بیمارستان سوختگی غرب کشور

مواد غذایی مفید برای تسکین زانو درد

کرمانشاه قطب ارجاع بیماران خاص و صعب العلاج و قطب جذب توریست سلامت می شود

اولین بیمارستان سوختگی غرب کشور در کرمانشاه افتتاح شد

چه کسانی باید واکسن «سینه پهلو» تزریق کنند؟

طرز تهیه املت اسفناج خوشمزه و ساده با طعم لذیذ

چه کسانی واکسن سینه پهلو تزریق کنند؟

پوکی استخوان بیماری خاموشی است که نداشتن علائم تشخیص آن را مشکل می کند

کاروان سلامت احسان

رژیم چاقی برای کودکان لاغر

بیماری های اسکلتی و عضلانی، ارمغان زندگی ماشینی

ثبت بیست و سومین اهدای عضو در زنجان

ورزش برای درمان یبوست به روش خانگی

بهبود چروک و آکنه با پیوند سلول های بنیادی فرد

ارتباط بین افسردگی و رانندگی

همه چیز درباره کامپوزیت دندان

مرکزی برای سرویس دهی به زنان معتاد دارای کودک/ هیچ زنی به دلیل مشکل مالی رد نمی شود

عوامل جدید تشدیدکننده سرطان سینه

بیماری کبد دوره بارداری امکان چاقی کودکان را افزایش می دهد

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و آتاتورک ارزروم

مرگ 15 کودک مبتلا به بیماری EB

5 درصد مادران باردار در سیستان و بلوچستان سوء مصرف مواد دارند

تشخیص به موقع، شاه کلید درمان سرطان سینه

اجرای طرح ویزیت رایگان بیماران دیابتی در قم

تولد نوزاد از مادری که 3 ماه است به کما رفته

کمبود 900 پرستار در گیلان

اخبار سلامتی/ 24 ساعته از سرماخوردگی خلاص شوید!

چه کسانی واکسن سینه پهلو تزریق کنند؟

آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان/ توصیه های علمی برای کاهش درد آرتروز

آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان/ توصیه های علمی برای کاهش درد آرتروز