مطالب مرتبط:
استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟
استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟/حق التدریس ها از آبان ماهانه پرداخت می شود
استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟
استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟
استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟
-205 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 مهر 1398 ساعت 09:572019-10-22سياسي

استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟


معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر هیئت تطبیق مصوبات دولت با مجلس، آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس را تأیید کند تا دو ماه آینده جذب و استخدام آنها انجام می شود، - ": علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی تهران  20 با اشاره به این که وظیفه ذاتی این وزارتخانه پوشش تحصیلی حداکثری جمعیت لازم التعلیم کشور است، اظهار کرد: برای این کار قوانین مشخص در حوزه نیروی انسانی داریم و در قانون مدیریت خدمات کشوری برای معلمان رسمی مطالب مشخصی وجود دارد.

وی افزود: پراکندگی کشور و ضرورت ارائه خدمات آموزشی و پرورشی ما را ناچار می کند از نیروهای پاره وقت استفاده کنیم که تبلور آن معلمان حق التدریس هستند و براساس شرایطی در آموزش و پرورش به کار گرفته می شوند و بخشی از وظایف تعلیم و تربیت را انجام می دهند.

  الهیار ترکمن گفت: از سال 88 هر فردی سابقه حق التدریس در آموزش و پرورش داشت، به استخدام در آمد و تا سال 89 تمام افراد حق التدریس و آموزش یاران نهضت سواد آموزی استخدام شدند و تعداد آنها صفر شد، اما نیاز به نیروی انسانی صفر نمی شود و در سال های بعد مجدد از نیروهای حق التدریس استفاده کردیم.

  فعالیت 32 هزار معلم حق التدریس آزاد معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: هم اکنون برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی از 32 هزار معلم حق التدریس آزاد استفاده می کنیم که تعداد معلمان کشور 570هزار نفر است و بر این اساس کمتر از 10 درصد آنها حق التدریس هستند.

جذب و استخدام معلمان حق التدریس تا دو ماه آینده وی در پاسخ به این که چرا قانون استخدام معلمان حق التدریس اجرا نمی شود، مطرح کرد: قانونی که شهریور سال 97 در مجلس تصویب شد، مقرر کرد تا کمیته ای برای تدوین آیین نامه استخدام تشکیل شود و در این کمیته دو نماینده مجلس، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، اداری و استخدامی و آموزش و پرورش حضور داشتند که آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس را تدوین کردند و در دولت تصویب و به آموزش و پرورش ابلاغ شد و هم اکنون منتظر اعلام نظر هیئت تطبیق مصوبات دولت در مجلس هستیم که اگر مغایرتی اعلام نکنند تا دو ماه آینده جذب و استخدام نیروهای حق التدریس انجام می شود.

الهیار ترکمن گفت: طبق قانون مصوب مجلس فرصت به کارگیری معلمان حق التدریس تا پایان برنامه ششم توسعه یعنی سال 1400 است و هم اکنون منتظر اعلام نظر هیئت تطبیق مصوبات دولت در مجلس هستیم.

انتقال 1200 میلیارد تومان مطالبات سال 97 به 98 معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش با کسری مزمن بودجه مواجه است و این مسئله در سال های اخیر اتفاق نیفتاده و شاید ریشه آن به 5 دهه گذشته باز می گردد که البته کل کشور باید برای حل این مسئله کمک کند؛ در شروع سال 98، 1200 میلیارد تومان از مطالبات پرداخت نشده سال 97 وجود داشت که هم اکنون بخش زیادی از آن پرداخت شده و 130 میلیارد تومان باقی مانده است.

مطالبات حق التدریس فروردین و اردیبهشت 98 معلمان با حقوق مهر واریز می شود وی با تاکید بر این که یکی از اقدامات انجام شده ورود به ساز و کارها و ظرفیت های بودجه بود و بر این اساس بنده ک تبصره 12 بودجه مد نظر قرار گرفت، مطرح کرد: بر این اساس تمام موارد غیر از حقوق که حکم حقوق دارد، از جمله حق التدریس معلمان ماهانه پرداخت خواهد شد، با ابلاغیه ای که 10 روز قبل داشتیم مطالبات حق التدریس معلمان رسمی تا اسفند سال 97 به طور کامل تسویه شد و مطالبات مربوط به فروردین و اردیبهشت 98 را با حقوق مهر ماه پرداخت می کنیم، تا پرونده مطالبات حق التدریس سال 97 بسته شود.

از آبان ماه حق التدریس معلمان رسمی ماهانه پرداخت می شود الهیار ترکمن با اشاره به این که از آبان ماه نیز حق التدریس معلمان رسمی ماهانه پرداخت خواهد شد، درباره کلاس های بدون معلم، گفت: در ساماندهی نیروی انسانی چند ظرفیت مورد توجه است از جمله ساعات موظف معلمان، ساعات حق التدریس شاغلان به میزان 2.

5 میلیون ساعت در هفته، 32 هزار معلم حق التدریس آزاد، سرباز معلمان، نیروهای خرید خدمت و مجوز 14 ساعت تدریس هفتگی معلمان بازنشسته.

هیچ استانی گزارشی از کلاس های خالی اعلام نکرده است معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، ادامه داد: ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه ورود نیرو به آموزش و پرورش را از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تعیین کرده است، از سوی دیگر ضوابط اجرایی بودجه سال 98 به کارگیری نیروی حق التدریس جدید را ممنوع کرده است و به همین دلیل مجبور به استفاده از سرباز معلمان و افراد بازنشسته هستیم.

همچنین هر دو روز یکبار از 32 اداره کل آموزش و پرورش استان ها گزارش می گیریم که تا به امروز هیچ استانی گزارشی از کلاس های خالی به ما اعلام نکرده است و ظرفیت های تدریس را براساس تعداد دانش آموزان برآورد و به استان ها ابلاغ کرده ایم که براساس نیاز، نیرو را برای به کارگیری در اختیار دارند.

وی بیان کرد: ما در ستاد آموزش و پرورش باید از طریق ادارات کل متوجه کلاس های بدون معلم شویم.

وقتی به ما گزارشی نمی دهند چگونه می خواهیم مطلع شویم، برخی مثالی را بیان می کنند و آن را به کل کشور تعمیم می دهند، در شهرستان های تهران مناطقی وجود دارد که معلم حاضر نمی شود برای تدریس به آنجا برود.

از سوی دیگر نباید سیاه نمایی کنیم که تمام کلاس های درس ناایمن است و بیایید ببینید که سازمان نوسازی مدارس چه فعالیت هایی انجام می دهد.

تشکل های معلمان گذشته و آینده مشکلات را نمی بینند الهیار ترکمن با اشاره به این که تشکل های معلمی در لحظه تصمیم می گیرند و گذشته و آینده مشکلات را نمی بینند، گفت: بنده مواردی را در برخی مناطق مشاهده کرده ام که معلم می گوید به کلاس درس نمی روم و ناگزیر هستم به جای او حق التدریس تأمین کنم، تشکل های معلمان تا به امروز برای بهبود شرایط آموزش و پرورش چه پیشنهاداتی ارائه کرده اند؛ کار ساماندهی نیروی انسانی سال 98 در بازه زمانی تیر تا شهریور انجام شد و نمی توانیم کل مشکلات آموزش و پرورش را در این مدت حل کنیم، چرا تشکل ها مشکلات را به ما منعکس نکردند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه اگر از تراکم بالای کلاس های درس و شرایط دشوار کار معلمان صحبت می کنیم، این موارد معلول است نه علت، افزود: راهکارهای احساسی مانند استعفا دادن وزیر هنگام فصل بودجه، مسائل آموزش و پرورش را حل نمی کند.

مگر استعفای آقای بطحایی مشکلات را حل کرد، تشکل هایی که علیه او کار می کردند امروز باید بیایند و جواب دهند؛ همکاران ما در امور اداری وزارت آموزش و پرورش بیش از 18 ساعت در روز کار می کنند و گاه ساعت 2 نیمه شب به خانه می روند.

وی درباره دریافت پول از خانواده ها توسط مدارس گفت: ده ها بار اعلام کرده ایم که این مسئله داوطلبانه است و راهکارهای برخورد با آن نیز اعلام شده است، همچنین نظر رییس جمهور این نیست که آموزش و پرورش را خصوصی یا پولی کنیم، در ستاد هر برنامه ریزی که انجام می شود در درجه اول از سوی تشکل ها مورد نقد قرار می گیرد و فرصت های بسیاری را از دست می دهیم.

الهیار ترکمن درباره رتبه بندی معلمان مطرح کرد: رتبه بندی به زودی در صحن دولت تصویب می شود و هر زمان که ابلاغ شد اجرای آن از مهرماه محاسبه خواهد شد.

 
کلید واژه ها: حق التدریس - معلمان حق التدریس - آموزش و پرورش - استخدام - آموزش - معلمان - وزارت آموزش و پرورش - معاون برنامه ریزی - پرورش - معلم - برنامه - نامه - برنامه ریزی - هیئت تطبیق - وزارت - مجلس - نیروی انسانی - خدمات آموزشی - ارائه خدمات - قانون - معاون - توسعه - کشور - دولت - مصوب - برنامه تلویزیونی - آینده - ترکمن - برنامه ششم توسعه - خدمات

آخرین اخبار سرویس:
استخدام سازمان امور عشایر ایران (کارت آزمون)

مصادیق اموال نامشروع مسؤولان شفاف شد

آفتی به نام بلاگرها در حوزه مد و لباس

کمبود سرویس بهداشتی در تهران

سازمان برنامه بودجه زمان واریز حمایت معشیتی را اعلام کرد

همایش مَنِ اوتیسمی در تبریز برگزار می شود

طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع اصلاح شد

هاشمی، جلسه با جهانگیری را مثبت ارزیابی کرد

پیام تبریک روحانی به مناسبت فرا رسیدن روز ملی سلطنت عمان

دانشگاه چند منظوره امروز هدف ماست

دیدار فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با رییس قوه قضاییه

«روز قم» به جامعه و نسل جوان معرفی شود

دیدار فرمانده کل ارتش با فرمانده ارتش پاکستان

رییس جمهور باید درباره «بنزین» نظر مردم را جلب می کرد

حق مردم ارائه کیفیت بالای تحصیل در مدارس است

مصادیق تخلفات تبلیغاتی انتخابات مجلس چیست؟

تجلیل از استاد سیدمهدی گلابی چهره ماندگار علم ایران و دانشمند دانشگاه تبریز

تعهدات اوراسیا صحت سنجی شود

عناوین روزنامه های سه شنبه 28 آبان ماه

جعفرزاده رییس فراکسیون مستقلان مجلس شد

واقع گرایی درباره انقلاب یعنی دوری از سفیدنمایی و سیاه نمایی

آغاز رزمایش «ذوالفقار ولایت نیروی زمینی ارتش» /فرمانده ارتش پاکستان به دیدار سرلشکر موسوی رفت+عکس

جزییات جذب سرباز ماهر در دانشگاه علمی کاربردی/ آغاز پذیرش از بهمن

تأثیرگذاری مسلمانان در سرنوشت 31 کرسی پارلمان انگلیس

حضور در انتخابات امر به معروف است

روحانی روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

اعدام لیدرهای اعتراضات اخیر با طناب دار

نخستین جشنواره «شعر دانش آموزی» بسیج در قم برگزار می شود

نمایشگاه اینوکس 2019 در کیش گشایش یافت

اینترنت به زندگی مردم ایران باز می گردد؟

شرایط سند برات تعیین شد

دیدار سفیر آکردیته کامبوج با ظریف

آغاز همایش سراسری هادیان و مسئولان سیاسی نیروهای مسلح

حق مردم دریافت آموزش با کیفیت است اما ...

رییس جهاددانشگاهی استان بوشهر ابقا شد

حسام الدین سراج با «سور» به «میلاد» می رود/ به یاد خواننده افغان

شرایط شکلی سند «برات» مشخص شد

اصلاح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

ظریف با سفیر آکردیته کامبوج دیدار کرد

سر لیست اصلاح طلبان کیست؟/ طرح سرا فعلا مسکوت شد

شرایط قبول برات تعیین شد

جشنواره گردشگری معلولین یزد الگوی مناسب سازی کشور است

سفیر آکردیته کامبوج استوارنامه اش را تقدیم ظریف کرد

اهل بیت(ع) میزان روز قیامت هستند

اگر اهل قم نبودند، دین متلاشی و نابود می شد

امروز، وداع با پیکر 2 شهید اغتشاش ها

ارائه لایحه رتبه بندی معلمان طی هفته آینده به مجلس

اصلاح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

اسخدام همکار آقا با حداقل مدرک فوق دیپلم جهت کار در انبار

حاجی میرزایی: حق مردم ارائه کیفیت بالای تحصیلی در مدارس است

«روز قم» به جامعه و نسل جوان معرفی شود

شناسایی 4 منطقه آسیب‎پذیر اجتماعی در بروجرد/استقرار مبلّغ در این مناطق

سفیر آکردیته کامبوج رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ظریف کرد

کمک های فولاد مبارکه به توسعه استان اصفهان

دیدار سفیر آکردیته کامبوج با ظریف

آغاز رزمایش «ذوالفقار ولایت نیروی زمینی ارتش»

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اصلاح شد

شرایط شکلی سند «برات» مشخص شد

طرح اعاده اموال نامشروع در مجلس اصلاح شد

تازه های نشر؛ فلسفه سیاسی از غرب تا شرق

لیست اصلاح طلبان چند سَر دارد؟

لیست اصلاح طلبان چند سَر دارد؟/عطریانفر:مربع که سه ضلعی نمی شود

تخریب، صدا و خواست مردم نیست

شرایط قبول برات مشخص شد

جنگ با دشمنان خارجی هنوز هم در آذربایجان غربی جریان دارد

وظیفه حاکمیت نسبت به نظارت بر بانک ها در خلق پول بررسی می شود

کنگره 1036 شهید بسیجی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

اجلاسیه استانی «نماز و مدرسه» در اراک برگزار می شود

آغاز دهمین جلسه رسیدگی به پرونده 9 متهم اقتصادی

مدیریت اعتقادی و جهادی در مجموعه سپاه یکی از الزامات اساسی است

شرایط سند برات تعیین شد

معرفی برگزیدگان اولین دوره کتاب مدافعان حرم برگزار شد

ضد انقلاب با انحراف در مسیر اعتراضات درصدد القای تقابل مردم با نظام است

عدم تغییر زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

بیانیه سپاه تهران درباره شهادت 3 بسیجی توسط آشوبگران

استاندار: تاخیر در اجرای خط دوم انتقال آب به یزد پذیرفتنی نیست

هرمزگان سرزمین دریانوردان و لنج سازان

نباید در اعتراض به گرانی به توطئه دشمن دامن زد/امامان جمعه صدای مردم باشند

اعضای انجمن شعر و ادب سمنان شب شعر برپا کردند

نگاه مثبت ملت و دولت قرقیزستان به ایران؛ دست اندازها کجاست؟

نمایندگان مصادیق اموال نامشروع را تعیین تکلیف کردند

فعالیت کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر

بیانیه مشترک امام جمعه و مدیر حوزه همدان درباره اتفاقات اخیر

مجلس طرح اعاده اموال نامشروع را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کرد

اجلاسیه استانی «نماز و مدرسه» سوم آذرماه در اراک برگزار می شود

رهبر معظم انقلاب با تدبیر عالمانه و پدرانه کشور را از بحران نجات دادند

اصلاح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

حرمت فقهی سلاح هسته ای از طریق نقل و عقل قابل اثبات است

دیدار سفیر آکردیته کامبوج با ظریف/عکس

مجلس شرایط شکلی اسناد تجاری در لایحه تجارت را تصویب کرد

رعایت امانتداری، مهم ترین اصل در انتخابات است

استخدام بسته بند پوشاک خانم بصورت تمام وقت در تهران

دهمین جلسه رسیدگی به پرونده 9 متهم اقتصادی آغاز شد

بهترین راه دفع فتنه برخورد مردم با اشرار است | طرح مجلس برای نظارت بر بازار

آغاز همایش سراسری هادیان و مسئولان سیاسی نیروهای مسلح

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اصلاح شد

رزمایش «ذوالفقار ولایت» نیروی زمینی ارتش آغاز شد

رییس جمهور فرا رسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

فرمانده ارتش پاکستان با امیر سرلشکر موسوی دیدار کرد

نهادهای امنیتی با مردم مدارا کنند

استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟

استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟