مطالب مرتبط:
فراخوان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد
فراخوان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد
فراخوان سی و هشتمین جشنواره  فیلم فجر
110 سینمای حوزه هنری به ظرفیت نمایشی جشنواره فیلم رشد اضافه شد
حضور فیلم کوتاه بدل در جشنواره کانادا
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 16:402019-10-21فرهنگي

جشنواره سی و هشتم فیلم فجر فراخوان داد


کمتر از4 ماه مانده به برگزاری جشنواره فیلم فجر، فراخوان سی و هشتمین دوره این رویداد سینمایی منتشر شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، این فراخوان که بر اساس آن امکان ثبت نام در سایت جشنواره از اول آبان ماه فراهم خواهد بود، به شرح ذیل است: با استعانت از خداوند متعال، سی و هشتمین جشنواره ی فیلم فجر با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده ی یک سال تلاش سینماگران ایرانی، اعتلای تولیدات ملی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه های دینی و ایرانی، تقویت و حمایت از سینمای خلاق، تبیین نسبت سینما و توسعه ی پایدار و اهمیت اقتصاد سینما از تاریخ 12 تا 22 بهمن ماه 1398 در تهران برگزار می شود.

  بخش های اصلی: الف- مسابقه سینمای ایران 1- سودای سیمرغ (فیلم ّهای سینمایی داستانی / پویانمایی) 2- نگاه نو (فیلم اول کارگردان: داستانی / پویانمایی) 3- مستند بلند 4- کوتاه داستانی ب- مسابقه تبلیغات سینمای ایران ج- مسابقه تجلی اراده ملی   الف- 1- سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) فیلم های بلند داستانی که دارای پروانه ساخت یا نمایش از سازمان سینمایی باشند و تا قبل از بهمن 1398 اکران عمومی نشده و در هیچیک از رویدادها و جشنواره ّهای سینمایی داخلی و خارجی به نمایش در نیامده باشند مجاز به حضور در این بخش خواهند بود.

تبصره 1: جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از این قاعده مستثنی است.

تبصره 2: هیئت انتخاب از میان فیلم های متقاضی حداکثر 22 فیلم که در دوره های قبلی، مورد بازبینی هیئت ّهای انتخاب قرار نگرفته باشند، برای بخش سودای سیمرغ انتخاب خواهند کرد.

  الف- 2- نگاه نو (ویژه فیلم اول کارگردانان) فیلمساز یا کارگردان اول، به هنرمندی اطلاق می شود که برای ساخت یا نمایش فیلم سینمایی خود برای نخستین بار، مجوزهای لازم و قانونی را از سازمان سینمایی کسب کرده باشد و پیش از این اثری از وی به عنوان فیلم سینمایی اکران و یا در رویدادهای داخلی یا خارجی معرفی نشده باشد .

تبصره: هیئت انتخاب از میان فیلم های متقاضی، حداکثر 10 فیلم را انتخاب می کنند.

الف- 3- فیلم مستند بلند هیئت انتخاب فیلم های مستند بلند از میان آثار متقاضی که تولید آن ها بعد از سال 1397 بوده و در دوره ّهای قبل متقاضی حضور در جشنواره فجر نبوده اند حداکثر 10 فیلم را که مدت زمان آن حداقل 70 دقیقه است، انتخاب می کنند.

الف- 4- فیلم کوتاه داستانی هیأت داوران از میان نامزدهای فیلم های کوتاه داستانی در بخش های مختلف جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن مستقل فیلم های کوتاه خانه سینما که به نمایش در نیامده و در دوره های قبل متقاضی نبوده اند (حداکثر 10 فیلم که مدت زمان هر فیلم حداقل 3 و حداکثر 15 دقیقه باشد) یک فیلم را به عنوان فیلم برگزیده انتخاب خواهند کرد.

جوایز: * اعضاء هیئت داوری جشنواره متشکل از سینماگران و صاحب نظران فرهنگی هنری، از میان آثار معرفی شده توسط هیئت انتخاب، جوایز را به شرح ذیل اهداء خواهند کرد.

سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی سیمرغ بلورین بهترین فیلم سیمرغ بلورین فیلم برگزیده تماشاگران سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه اقتباسی سیمرغ بلورین بهترین بازیگرِ نقش اصلی زن سیمرغ بلورین بهترین بازیگرِ نقش اصلی مرد سیمرغ بلورین بهترین بازیگرِ نقشِ مکملِ زن سیمرغ بلورین بهترین بازیگرِ نقشِ مکملِ مرد سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری سیمرغ بلورین بهترین تدوین سیمرغ بلورین بهترین موسیقیِ متن سیمرغ بلورین بهترین صدا سیمرغ بلورین بهترین طراحیِ صحنه و لباس سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی سیمرغ بلورین بهترین جلوه هایِ ویژه میدانی سیمرغ بلورین بهترین جلوه هایِ بصری سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول سیمرغ بلورین بهترین فیلم هنر و تجربه سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران به بهترین فیلم پویانمایی سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند بلند سینمایی سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه داستانی تبصره 1: سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی بنا به پیشنهاد هیئت داوران، با تایید دبیر اهدا خواهد شد.

تبصره 2: سیمرغ بلورین فیلم برگزیده تماشاگران با مراجعه به آراء مردمی به تهیه کننده فیلم منتخب اهداء خواهد شد.

تبصره 3: سیمرغ بهترین فیلم اول به کارگردان فیلم اهدا خواهد شد.

تبصره 4: سیمرغ بلورین بهترین فیلم پویانمایی به تهیه کننده و کارگردان فیلم اهدا خواهد شد.

تبصره 5: سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند بلند به تهیه کننده و کارگردان فیلم اهدا خواهد شد.

مقررات عمومی مسابقه سینمای ایران آغاز ثبت نام؛ از اول تا 30 آبان ماه 1398.

تهیه کنندگان حقیقی و حقوقی می توانند با مراجعه به سایت جشنواره مراحل ثبت نام خود را تکمیل و اطلاعات فیلم را به همراه عکس در سامانه جشنواره ثبت کنند.

(ارائه پروانه ساخت یا نمایش سینمایی الزامی است).

تاریخ تولید فیلم های سینمایی بخش های مسابقه نباید قبل از سال 1396 باشد.

آن دسته از آثاری که در شبکه ّهای سیمای جمهوری اسلامی ایران، شبکه نمایش خانگی (DVD,VOD,IPTV) و بازارهای فیلم داخلی و خارجی به نمایش درآمده باشند مجاز به ثبت نام در این جشنواره نخواهند بود.

فیلم های سینمایی با مدت زمان کمتر از 75 دقیقه و فیلم های مستند سینمایی کمتر از 70 دقیقه و فیلم های کوتاه داستانی کمتر از 3 دقیقه و بیش از 15 دقیقه پذیرفته نمی شوند.

تهیه کنندگان باید حداکثر تا 10 آذر ماه 1398 نسخه بازبینی هیئت انتخاب به صورتDCP یا DVD ، عکس های صحنه و عکس کارگردان بر روی CD و تیزر یا سه دقیقه از فیلم برای استفاده تبلیغاتی به دبیرخانه تحویل دهند.

این امر به منزله قبول کامل مقررات و سایر ضوابط تولید و نمایش فیلم در ایران از سوی صاحبان قانونی فیلم ها است.

آخرین مهلت تحویل نسخه نهایی فیلم (انتخاب شده توسط هیئت انتخاب) با استاندارد فنی، (DCP) و پوستر مربوطه روی CD، 25 دی ماه 1398 است.

در صورت ارائه نکردن کپی نهایی فیلم تا تاریخ مقرر، دبیرخانه جشنواره به احترام مخاطبان، فیلم را از جشنواره (داوری و نمایش عمومی) خارج می کند.

تعیین تاریخ و زمان نمایش فیلم ها به عهده دبیرخانه جشنواره است.

پس از اعلام نظر هیئت انتخاب، امکان خارج کردن فیلم از جشنواره وجود ندارد.

هیئت داوران جشنواره، حداقل 24 ساعت قبل از مراسم پایانی (پس از آخرین نمایش در سینمای رسانه ّها) نامزدهای دریافت جوایز را معرفی خواهند کرد.

هیچ جایزه ای در بخش رقابتی به طور هم ارزش میان دو یا چند اثر تقسیم نمی شود.

همه فیلم های پذیرفته شده در بخش های جشنواره، گواهی شرکت دریافت خواهند کرد.

دست اندرکاران اصلی تولید فیلم های بخش های رقابتی نمی توانند عهده دار مسئولیت انتخاب و یا داوری فیلم های آن بخش باشند.

نمایش فیلم ها در جشنواره، مطابق با ضوابط و مقررات سازمان سینمایی خواهد بود.

تفسیر و رفع ابهام از مقررات و اخذ تصمیم نهایی درباره موضوعات پیش بینی نشده به عهده دبیر جشنواره است.

ب- مسابقه تبلیغات سینمای ایران این بخش با هدف تشویق، تقویت و بکارگیری روش های خلاقانه و مؤثر در عرصه بازاریابی و پخش آثار سینمایی و جذب حداکثری مخاطبین برگزار می شود.

مقررات مسابقه تبلیغات سینمای ایران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در جهت اعتلای سینمای ایران و ارتقاء سطح کیفی تبلیغات و اطلاع رسانی و همچنین ترغیب و تشویق هنرمندان این عرصه، اقدام به برگزاری مسابقه در بخش های عکس، پوستر، آنونس و تیزر فیلم های سینمایی ایرانی می کند.

متقاضیان می توانند جهت شرکت در بخش مسابقه تبلیغات سینمای ایران تا 10 دی ماه 1398 از طریق مراجعه به سایت رسمی جشنواره به آدرس fajrfilmfestival.

com، نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم شرکت و بارگذاری نمونه های آثار خود مطابق بند شرایط اختصاصی مقررات اقدام کنند.

شرایط عمومی تبلیغات سینمای ایران  متقاضیان می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی جشنواره، پس از عضویت در سایت جشنواره در قسمت ثبت نام فرم شرکت در مسابقه را تکمیل نمایند.

 تمام فیلم های بلند سینمایی (داستانی، پویانمایی و مستند) که بعد از 10 دی ماه سال 1397 تا 10 دی ماه سال 1398 در داخل کشور به نمایش عمومی درآمده باشند، می توانند در مسابقه شرکت کنند.

محدودیتی در تعداد عناوین آثار ارسالی وجود ندارد.

آثار ارزیابی شده در دوره گذشته، در این دوره پذیرفته نمی شوند.

تفسیر مقررات، رفع ابهامات و اخذ تصمیم نهایی در خصوص موضوعات پیش بینی نشده به عهده دبیر جشنواره است.

دبیرخانه مجاز به استفاده از آثار ارسالی در بخش های مختلف جشنواره (کتاب، کاتالوگ، تیزر، فضای مجازی و.

) خواهد بود.

شرایط اختصاصی بخش عکس: 1- آثار آنالوگ ملزم به اسکن تصاویر و ارائه بر روی لوح فشرده در فرمت TIF یا JPG، با حداقل کیفیت DPI300 و در اندازه حداقل 50 *70 سانتی متر است.

2- آثار دیجیتال ملزم به ارائه فایل تصاویر بر روی لوح فشرده در فرمت TIF یا JPG، با حداقل کیفیت 6 مگاپیکسل است.

3- در صورت تعدد آثار، عکس های هر فیلم می بایست به صورت جداگانه در لوح فشرده ذخیره و ارائه گردد.

4- تعداد آثار ارسالی از هر عنوان، 5 عکس صحنه و 3 عکس پشت صحنه است.

5- هرگونه دخل و تصرف در عکس ها به شکلی که اصالت عکس را مخدوش کند، مجاز نیست.

بخش پوستر: 1- ارائه پوستر بر روی CD یا DVD با فرمت TIF یا JPG، با کیفیت DPI300 و در قطع 70*100 ضروری است.

2- پوسترهای ارائه شده باید از میان آثار رسمی و استفاده شده در تبلیغات فیلم دارای مجوز سازمان سینمایی باشد.

3- در این بخش تنها پوستر فارسی فیلم ها مورد ارزیابی قرار می گیرند.

بخش آنونس و تیزر: 1- هریک از نسخه های موردنظر می بایست به صورت مجزا، روی یک لوح فشرده و با فرمت 4MPبه دبیرخانه ارسال شود.

2- ارائه نامه رسمی تهیه کننده و یا موسسه پخش مبنی بر تایید استفاده از نسخه ارائه شده در تبلیغات برای هر عنوان الزامی است.

جوایز: * سیمرغ بلورین به بهترین عکس * سیمرغ بلورین به بهترین پوستر * سیمرغ بلورین به بهترین آنونس و تیزر شروع ثبت نام و ارسال آثار از تاریخ 20 آذر و آخرین مهلت ارائه آثار 10 دی ماه است.

علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق سامانه جشنواره بارگذاری فرمایند.

ج- تجلی اراده ملی 1- سازمان های دولتی و خصوصی می توانند ضمن بررسی آثاری که در بخش مسابقه سودای سیمرغ جشنواره پذیرفته شده اند، به فیلم های منتخب از نگاه خود با توجه به اولویت های موضوعی سازمان متبوع جوایزی اهدا کنند.

2- هیئت داوران هر سازمان مشتمل بر سه نفر از کارشناسان فرهنگی و هنری است که حضور یک نفر از داوران از میان کارگردانان، بازیگران، تهیه کنندگان، مدرسان و منتقدان سینما و یا یکی از مشاغل اصلی فنی در سینما با صلاحیت علمی و هنری و دو نفر از کارشناسان سازمان مذکور خواهد بود.

3- پس از درخواست تقاضا از سوی سازمان ها، چگونگی مشارکت از سوی جشنواره بررسی و حداکثر 12 سازمان انتخاب و اعلام خواهد شد.

همچنین پس از توافق فرم تکمیل شده به همراه معرفی نماینده تام الاختیار، یک نسخه لوح فشرده حاوی آرم سازمان و عکس و رزومه هیات داوران می بایست در اسرع وقت به مدیریت این بخش ارائه شود.

4- سازمان های منتخب ضروری است نسبت به تکمیل فرم شرکت و مشخصات نماینده تام الاختیار و بارگذاری مشخصات سازمان ذیربط با آرم سازمان و رزومه هیئت داوران در سامانه جشنواره اقدام نمایند.

5- در مراسم اهدای جوایز بخش تجلی اراده ملی که به صورت جداگانه و با حضور مقامات و روسای سازمان ها و نهادها برگزار خواهد شد، نماینده هیئت داوران یا بالاترین مقام سازمان برای اهدای جایزه در جایگاه حضور خواهند یافت و بیانیه های هیئت داوران، تنها از طریق روابط عمومی جشنواره در فضای رسانه ای منتشر خواهد شد.

6- آخرین مهلت درخواست و تکمیل فرم تقاضا 30 آذر ماه 1398 است و این تاریخ تمدید نخواهد شد.

بخش جنبی: در این بخش برنامه ّهایی از قبیل: برگزاری آیین ها، بزرگداشت ها، نکوداشت ها، مرور بر آثار، نمایش های ویژه، رویدادهای مناسبتی و .

به پیشنهاد دبیر و تایید شورای سیاستگزاری، اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: فیلم - سینما - جشنواره - انتخاب - مسابقه سینمای ایران - جشنواره فیلم - سینمای ایران - سودای سیمرغ - سازمان سینمایی - ایران - کارگردان - مسابقه - فیلم سینمایی - فراخوان - نمایش - فیلم کوتاه - برگزار - کودکان و نوجوانان - مستند - خبرگزاری فارس - دوره - سازمان - جشنواره فجر - روابط عمومی - پروانه ساخت - اکران - تولید - داخلی - تهران - خارجی

آخرین اخبار سرویس:
گذرهای فرهنگ و هنر فرصت های اقتصادی برای حوزه فرهنگ ایجاد کنند

تمدید اجرای یک تئاتر در تماشاخانه «سپند»

صحنه؛ آماده اجراهای جدید در هفته پایانی آبان ماه

شخصیت کارتونی مجری به خانه برمیگردیم+عکس

اولین پوستر نمایشی با بازی رامبد جوان منتشر شد

کیهان: حالا که خانه پدری رفع توقیف شد، 6 ماه زندانشان کنید!

تصاویری از «ایوان مدائن»

نگاهی به کنسرت های پیش رو/ 3 اجرا سهم بانوان

رونمایی از کتاب «پیامی به مجنون رویاهایم» در گیلانغرب

مهتاب کرامتی در «اورکا» به ترانه علیدوستی پیوست

پیرمردها ی ایرانی مسافر جشنواره ی گوا هندوستان

تشبیه سکانس سخت هوتن شکیبا به سختی تغییر ذائقه مخاطب

سحر دولتشاهی در مراسم همایون شجریان!+عکس

تیپ و ظاهر جدید خاطره حاتمی+عکس

گام های معلق «تئاتر» در مسیر تمرکززدایی/مصائب یک «جوجه اردک زشت»!

انتشار دو اثر از سید مهدی شجاعی/نیایش واره هایی برای انتظار

شب شعر سور ربّانی در فرهنگسرای اندیشه

خانم بازیگر با چادر گل گلی اش + عکس

جدیدترین جوکر سینما تجلیل می شود

گام های معلق «تئاتر» در مسیر تمرکززدایی/مصائب یک «جوجه اردک زشت»! | اخبار ایران و جهان

جای خالی آثار کاریکاتوریست یاسوجی روی بیلبوردهای شهر/جهانی هستیم با دست خالی

خانم بازیگر با چادر گل گلی اش + عکس

جشنواره «فیلم کوتاه تهران» در قم به ایستگاه پایانی رسید

پایان کار جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) در یزد

فیلم | ابرندآباد ؛ میراث هزارساله یزد در معرض نابودیست

نرگس محمدی در کنار دوست بازیگر خارج نشین معروفش+عکس

فیلم جدید محبوب پیمان معادی

«پیرمردها نمی میرند» مسافر هندوستان شد

پمپ بنزین در خمینی شهر آتش زده شد؟ + فیلم

از گیشه پرفروش سینماها تا اجرای موسیقی آذری در برج میلاد

وضعیت جایگاه های بنزین در نقاط مختلف تهران + فیلم

اولین پوستر نمایشی با بازی رامبد جوان منتشر شد

اکران جهان با من برقص هنرمند اصفهانی

«پیرمردها نمی میرند» مسافر هندوستان شد

سیزدهمین جشنواره اقوام در گرگان

پل شریدر به نظر مارک رافالو واکنش نشان داد/ پیشنهادت احمقانه است

عکس بهاره رهنما با گربه غول پیکر

سرانه مطالعه 13 دقیقه در روز است/رمان در صدر آثار مورد مطالعه

فیلم هندی افغانستان مثل ایران با کرنر دقیقه92

تهیه کننده «گلادیاتور» و «فهرست شیندلر» درگذشت

ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه فرهنگی در تولیدات نمایشی

آزیتا ایرایی: در تلویزیون نمی توان سراغ هر سوژه ای رفت/ به جانبازان اجحاف شده است

فیلم | سکانس پذیرفتن حلیمه به عنوان دایه ی پیامبر(ص)

کتاب «فرمان ششم» در کاشان رونمایی شد

عکس| امین حیایی و آناهیتا درگاهی در اکران یک فیلم

وزیر ارشاد از پیشکسوت فرهنگی ابرکوه تقدیر کرد

«پیرمردها نمی میرند» مسافر هندوستان شد

تهیه کننده «گلادیاتور» و «فهرست شیندلر» درگذشت

گوشه از اتاق خواب خانم بازیگر + عکس

«جهان با من برقص» اکران می شود

«رضا عبدی» هنرمند کهنه کار رادیو و تلویزیون ایران درگذشت

جشن تیرماه سیزه شو در رامسر

مقاله مقایسه مرزبان نامه و کلیله و دمنه

زندگی مشقت بار زوج مسن زیر پل بنک/ گذر پیری در بی خانمانی+فیلم و عکس

ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه فرهنگی در تولیدات نمایشی

مهتاب کرامتی به «اورکا» پیوست

پیش تولید «الماس» آذرماه آغاز می شود/ فیلمی درباره حرص و آز

سرانه مطالعه 13 دقیقه در روز است/رمان در صدر آثار مورد مطالعه

پل شریدر به نظر مارک رافالو واکنش نشان داد/ پیشنهادت احمقانه است

سرانه مطالعه 13 دقیقه در روز است

جدیدترین جوکر سینما تجلیل می شود

ماجرای خواستگاری احسان علیخانی و شکایت از برادر تقلبی اش!

تمدید اجرای یک تئاتر در تماشاخانه «سپند»

گوشه از اتاق خواب خانم بازیگر + عکس

وزیر ارشاد از بزرگترین مجتمع قرآنی کشور در ابرکوه یزد بازدید کرد

آزیتا ایرایی: در تلویزیون نمی توان سراغ هر سوژه ای رفت/ به جانبازان اجحاف شده است

کمپین «بنیامین »ی ها برای حمایت از کودکان محروم

عکس یادگاری دو خانم بازیگر جوان با برند معروف عطر+عکس

مهتاب کرامتی به «اورکا» پیوست

لرستان دارای پیشینه تاریخی روشنی در تئاتر است / ثبت 31 گروه نمایشی در استان

پیرمردها ی ایرانی مسافر جشنواره ی گوا هندوستان

اکران دوباره «خانه پدری» به بهای آن می ارزید؟/ آغاز فروش بلیط فیلم توقیف شده به شرط حذف بعضی از سکانس ها

تئاتر اصلاح گر نازیبایی های اجتماعی در جامعه

ادامه نگارش سریال برادران رزاق کریمی/ به جانبازان اجحاف شده است

انتشار نسخه الکترونیک 7 کتاب قبل از انتشار نسخه چاپی

توسعه مبتنی بر فرهنگ را در شهرستان ابرکوه دنبال می کنیم

توسعه مبتنی بر فرهنگ را در شهرستان ابرکوه دنبال می کنیم | اخبار ایران و جهان

پیرمردها ی ایرانی مسافر جشنواره ی گوا هندوستان

پیش تولید «الماس» آذرماه آغاز می شود/ فیلمی درباره حرص و آز

تسلیت پرویز پرستویی برای هنرمند پیشکسوت رادیو

تشبیه سکانس سخت هوتن شکیبا به سختی تغییر ذائقه مخاطب

یک سطر واقعیت از حسین یاری و مهراوه شریفی نیا

جدیدترین جوکر سینما تجلیل می شود

لحظه عبور قطار از وسط تریلی

مهمانی یار مهربان با عضویت رایگان

اختتامیه بازارچه «جشن بهار همدلی» با حضور وزیر ارشاد

توسعه مبتنی بر فرهنگ را در شهرستان ابرکوه دنبال می کنیم

ماجرای کل کل فوتبالی علی ضیا و فریبا نادری + فیلم

نان و کتاب ، باقیات صالحات

پیشکسوت رادیو و بازیگر سینما درگذشت/ «رضا عبدی» در خانه ابدی

پیرمردها ی ایرانی مسافر جشنواره ی گوا هندوستان

ادامه نگارش سریال برادران رزاق کریمی/ به جانبازان اجحاف شده است

اولین اتوبوس سیار فروش کتاب در پایتخت کتاب ایران

سرانه مطالعه 13 دقیقه در روز است/رمان در صدر آثار مورد مطالعه

فیلم | ماجرای اکران مستند ایکس سونامی در مشهد چه بود؟

تشبیه سکانس سخت هوتن شکیبا به سختی تغییر ذائقه مخاطب

خواکین فینیکس با جایزه پالم اسپرینگز تجلیل می شود/ برای نقش جوکر

تسلیت پرویز پرستویی برای هنرمند پیشکسوت رادیو

سکانس سخت هوتن شکیبا در «فوق لیسانسه ها»

جدول پخش برنامه های امروز رادیوی دنا

جشنواره سی و هشتم فیلم فجر فراخوان داد

جشنواره سی و هشتم فیلم فجر فراخوان داد