مطالب مرتبط:
کسری درآمدی 18 درصدی در شهرداری تهران
انتقاد نماینده تهران از بلاتکلیفیسازمان بازنشستگی کشوری
امضای تفاهم نامه همکاری میان صندوق امداد ولایت و امور مساجد رسانه 7 | اخبار ایران و جهان
جمع آوری 55 هزار تن زباله در کربلا توسط عوامل شهرداری تهران
تشکیل کارگروه مشترک میان وزارت نیرو و شهرداری تهران
-94 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 11:532019-10-21سياسي

دردسرهای جدید برای بازنشستگان/ نامه تغییرات اساسنامه صندوق بازنشستگی شهرداری تهران گم شد!


نامه موافقت وزیر وقت کشور با تغییرات اصلاحات اساسنامه صندوق بازنشستگی کشور مدت هاست گم شده و کسی مسئولیت آن را نمی پذیرد.

فقدان این سند باعث شده اختلافات عمیق مالیاتی در سازمان بازنشستگی ایجاد شود و متاسفانه تبعات مالیاتی سنگینی را به بازنشستگان شهرداری تهران تحمیل شده است.

- دردسرهای جدید برای بازنشستگان/ نامه تغییرات اساسنامه صندوق بازنشستگی شهرداری تهران گم شد! " نامه موافقت وزیر وقت کشور با تغییرات اصلاحات اساسنامه صندوق بازنشستگی کشور مدت هاست گم شده و کسی مسئولیت آن را نمی پذیرد.

فقدان این سند باعث شده اختلافات عمیق مالیاتی در سازمان بازنشستگی ایجاد شود و متاسفانه تبعات مالیاتی سنگینی را به بازنشستگان شهرداری تهران تحمیل شده است.

هنگام تشکیل و تاسیس در سال 1353 تدوین شد و به تصویب انجمن شهر رسید و سپس در سال های 1368 و 1375 اصلاحات دیگری انجام شد.

این تغییرات با اصلاح برخی از مواد به استناد موافقت مورخ 1375/12/28 بشارتی وزیر وقت کشور به تصویب غلامحسین کرباسچی شهردار وقت تهران رسید و نهایی شد.

با این حال در حال حاضر فقدان موافقتنامه بشارتی در مستندات این سازمان مشکلاتی را پیش روی آن ها و به تبع آن شرکت های زیر مجموعه آن سازمان به وجود آورده که هیچ کس مسئولیت پیگیری یافتن این موافقت نامه را بر عهده نمی گیرد.

این موضوع منجر به بروز اختلافات عمیق مالیاتی در سازمان بازنشستگی شده و متاسفانه تبعات مالیاتی سنگینی را به بازنشستگان شهرداری تهران تحمیل کرده است، در واقع این هزینه را می توان با پیگیری در وزارت کشور بصورت بهینه ای مدیریت کرد که گویا فعلا اراده ای برای رفع این معضل وجود ندارد.

بدیهی است که این وظیفه در زمره وظایف مدیریت سازمان بازنشستگی شهرداری است اما پیگیری نکردن آن که منجر به عدم ثبت تغییرات در سامانه ثبت شرکت ها در زیر مجموعه های سازمان شده نیز در حیطه وظائف فراموش شده مدیر آن خواهد بود.

از جمله وظایف سازمان بازنشستگی برقراری و پرداخت حقوق و هر نوع مقرری دیگر بازنشستگان شهرداری تهران بر اساس قوانین جاری است که سازمان بازنشستگی شهرداری تهران سال های متمادی است که با دریافت کمک های بلاعوض از شهرداری تهران نه تنها برنامه ای به جهت توسعه اقتصادی را در ذهن نمی پروراند بلکه با رشد و توسعه کمی و کیفی اقتصادی شرکت های زیر مجموعه نیز با رفتار های غیر حرفه ای و تصمیمات بعضا نابخردانه خود مقابله می کند.

مبلغ کمک شهرداری تهران به سازمان بازنشستگی، سالانه و با توجه به افزایش سطح حقوق و دستمزد سالیانه، به صورت افزایش می یابد اما در سنوات اخیر دریغ از یک برنامه استراتژیک که بتواند هر سال مثلا چند درصد حقوق بازنشستگان را تامین کند؛ چه آنکه اگر چنین برنامه ای وجود داشت تا کنون بخش قابل ملاحظه ای از حقوق و دستمزد صاحبان سازمان بازنشستگی شهرداری تهران بدون وابستگی به شهرداری تهران تامین می شد.

طبیعی است قوانین جاری نیز به دلیل تنوع در منظر و دیدگاه قانونگذار این اجازه را به سازمان تفویض کرده است، اما به نظر می رسد برنامه ای در سازمان وجود ندارد، همانگونه که در دوره مدیریت قالیباف نیز چنین برنامه ای وجود نداشت؛ شاید همین فقدان نگاه استراتژیک باشد که باعث می شود تفاوتی در شرایط سازمان ایجاد نشود.

بیشتر بخوانید: جای خالی تخصص در مدیریت سازمان بازنشستگی/ ادامه مسیر قالیباف در شهرداری" به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویداد24 اگر چه در زمان مدیریت مصطفی منتظر المهدی بریز و بپاش های زیادی در مجموعه انجام شده بود، ولی در عین حال تمرکز تیم قبلی بر تقویت منابع و ورودی شرکت های زیر مجموعه بعنوان راهکار ی موجز و کوتاه مدت مد نظر مدیریت وقت قرار داشت.

با این حال پس از انتصاب مهدی قاسمی زاویه سادات به عنوان مدیر عامل بعدی وضعیت سازمان به بدترین شرایط خود رسید.

با توجه به تاکید شهردار وقت بر شفاف سازی و تحصیلات عالیه قاسمی زاویه سادات، حداقل انتظار از مدیر جوان این بود که تمام عملکرد خود را به نمایش بگذارد اما متاسفانه این ویژگی در وی نمود نداشت و گام های جدی در خصوص رشد و تعالی سازمان برداشته نشد و صرفا با بکار بردن کلمات و اصطلاحات آکادمیک منبعث از تحصیلات دانشگاهی اروپا مدیریت یکی از اقتصادی ترین سازمان های شهرداری تهران به محاق رفت و در نهایت بهتری به قاسمی زاویه سادات پیشنهاد شد و با کوله باری از شکست سازمانی از شهرداری تهران رفت تا پس از او سید مهدی نادمی با مدرک فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت معلم بر مصدر آن تکیه بزند؛ جوانی که هیچگونه سوابق مدیریتی به ویژه بر دوایر اقتصادی در رزومه وی دیده نمی شد.

بیشتر بخوانید: ژن های خوب در نوبت اول استخدام سازمان بازنشستگی شهرداری" توان مدیریتی نفر اول سازمان در پیشبرد امور، موثرتر از سطح تحصیلات آکادمیک است و مدرک تحصیلی مهندسی قاسمی قاسمی زاویه سادات از فرانسه موید این موضوع است.

سید مهدی نادمی در دوره قاسمی زاویه سادات، معاون بازنشستگان و موظفین سازمان بود و قبل از آن نیز با حکم نجفی شهردار وقت و البته لابی اصلاح طلبان؛ به ویژه جریان نزدیک به محمد رضا عارف، به عنوان عضو هیات مدیره سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات منصوب شد.

در حقیقت لیست اولیه اصلاح طلبان برای شورای شهر تهران 42 نفر بود و قراری گذاشته شد که هر کدام از این 42 نفر اگر در لیست 21 نفره نهایی قرار نگیرند، به عنوان مدیران شهرداری انتخاب شوند.

از میان دو جوان آی تی خوانده، مجید فراهانی در لیست قرار گرفت و نادمی به همین سادگی به مدیریت یکی از نهاد های مهم زیر مجموعه شهرداری رسید! نادمی که بنا به سفارش یکی از پر حاشیه ترین معاونان نجفی به عنوان عضو کارگروه تدوین برنامه پنج ساله شهر تهران منصوب شده بود، به یکباره بر مسند سازمان بازنشستگی شهرداری تهران نشست، در حالیکه برای سازمان فوق هیچ برنامه ای نداشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویداد24 یکی از شاخصه های اصلی ارزیابی صندوق های بازنشستگی در ارزیابی های تخصصی سازمان های اقتصادی به ویژه صندوق ها شاخص اکچوئری به حساب می آید که در گزارش صد روزه نجفی به شورای شهر تهران که توسط یکی از معتبر ترین موسسات مالی و حسابرسی تهیه شد، به آن اشاره شده بود.

تنزل این شاخص به پایین ترین حد خود در طی 20 سال گذشته نشان دهنده این است که عملکرد اقتصادی این سازمان برای صاحبان آن (موظفین بازنشسته) به هیچ عنوان رضایت بخش نیست و نکته ای که در سازمان به چشم می خورد حاکی از آن است که مدیریت شهری و شهرداری تهران به هیچ عنوان قصد عقب نشینی و رجعت دوباره این سازمان و شرکت های تابعه را به بازنشستگان ندارند و مانند گذشته آن ها را چون غریبه و ناخودی" می پندارند؛ در حالیکه طبق آمار منتشره در وبگاه این سازمان، بیش از 12000 نفر از کارکنان و وظیفه بگیران بازنشسته بر سر سفره این سازمان اقتصادی چشم براه رسیدن حقوق، دستمزد و سایر خدمات رفاهی و اقدامات تکریمی هستند.

این آمار البته مدت هاست بروز رسانی نشده است (1354)، ولی با توجه به تزریق شتاب گونه منابع انسانی در سنوات بین 84 تا 96 (مختص دوره مدیریت قالیباف از 17000 به 65000 و تقریبا 3/5 برابر) این آمار رشد بسیار فزاینده ای داشته باشد، چون شنیده ها حاکی است که مبلغی بیش از 25 میلیارد تومان بابت حقوق موظفین ثابت از بودجه شهر توسط شورای اسلامی شهر به شهرداری تهران پرداخت می شود.

پرداخت این سطح از مبالغ نشان دهنده دو وجه از مشکلات این بخش است: 1) عدم خودکفایی ساختاری که طبق برنامه مدیریت شهری و به ویژه شورای شهر قبلی این سازمان می بایست طبق یک برنامه ده ساله، سالی ده درصد از وابستگی خود به نهاد بالا دستی خود (شهرداری) را کاهش دهد که در سنوات اخیر به هیچ عنوان نشانه ای از استقلال ساختاری به چشم نمی خورد 2) فقدان برنامه استراتژیک برای بازتوانی اقتصادی بدنه و شرکت های زیر مجموعه که هیچ یک از شرکت های فوق نیز دارای برنامه برای برون رفت از شرایط بحران نیستند که هر دو عامل یاد شده به سوء مدیریت کلان در سازمان بازمی گردد.

در این میان تنها کسانی که ضرر می کنند، نه نزدیکان قالیباف هستند، نه نزدیکان نجفی یا حناچی؛ این بازنشستگان هستند که هر ساله بیشتر در تنگنا قرار می گیرند.


کلید واژه ها: شهرداری تهران - بازنشستگی - شهرداری - شهردار - سازمان - بازنشستگان - صندوق بازنشستگی - تهران - نامه - مالیاتی - صندوق بازنشستگی کشور - اساسنامه - کشور - اصلاحات - صندوق - اصلاح - غلامحسین کرباسچی - اقتصادی - توسعه اقتصادی - مدیریت - وزیر - حقوق و دستمزد - مدیر - پرداخت حقوق - توسعه - وزارت کشور - جدید - حقوق - ثبت شرکت - کرباسچی

آخرین اخبار سرویس:
گلایه رییس شورای تهران از نداشتن تمهیدات بارش برف

ایلام به واسطه اربعین نامی شناخته شده است

فرمانداران شاهرود و خرم آباد منصوب شدند

جوامع اسلامی با حفظ وحدت برای دستیابی به اهداف اسلامی تلاش کنند

موسسه های خیریه با حفظ آبرو رفع درد و نیاز می کنند

رمضانی: جشنواره دانایی، توانایی بدون استفاده از بودجه دولتی در حال برگزاری است

گشایش نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای

ظهور جلوه های تمدن نوین اسلامی/ ابتکار عمل در دست مدافعان قرآن است

مسئولان دقت کنند تا مشکلات طرح مدیریت سوخت برای مردم کم شود/ افزایش قیمت بنزین به گرانی دیگر کالاها منجر نشود

پزشکیان: نمایندگان مجلس به هم نقد کنند اما توهین و افترا نه

تحقیق و تفحص از املاک واگذار شده شهرداری کار عَبسی است/ از حدود 300 مورد تحقیق و تفحص در مجلس فقط 2 مورد به نتیجه رسیده است/مردم به اعضای شورای شهر رای نداده اند که فقط موضع گیری کنند

مشاور و دستیار ویژه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی منصوب شد

سعیدی: دو طرح فراکسیون امید درباره لغو افزایش قیمت بنزین از دستور کار خارج شد

حساب مردم از اغتشاشگران جدا است/ قاطعانه جلوی اغتشاشگران می ایستیم

برگزاری انتخابات پارلمانی در بلاروس

دستیار پِنس در جلسه استیضاح، علیه ترامپ حرف زد

حجم ورودی و مانده پرونده ها، چالش مهم قوه قضاییه است

پوزش می خواهم

هشدار کارفرمایان انگلیس درباره فلج سیاسی کشور

خوف یکی از الطاف الهی در قلب مومن است

اعتراض عضو شورای شهر به معاون شهردار تهران

حجم ورودی و مانده پرونده ها به مراجع قضایی چالش مهم قوه قضاییه است

قاضی پور: لایحه درآمد پایدار شهرداری ها به کام کلانشهرها است/ لاهوتی: متوسط سرانه درآمد شهرداری ها 980 تومان است

آیت الله سیستانی درخصوص اعتراضات عراق به عادل عبدالمهدی هشدار داد

برگزاری جشنواره مهدوی «مصباح الهدی»/ 22 بهمن ماه آخرین مهلت ارسال آثار

یوسف نژاد: 12 درصد جمعیت کشور در کلانشهرها هستند

رایزنی با معاون اول رییس جمهور در خصوص افزایش نرخ کرایه های تاکسی رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

فرماندار ویژه شاهرود منصوب شد

کشف 13 تن پرتقال رنگ شده در میاندورود

دستگیری 40 اغتشاشگر در یزد

گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد از دستورکار مجلس خارج شد

شرط جدید برای بهره مندی بسیجیان از کسر خدمت

استخدام 3 ردیف شغلی در یک شرکت مهندسی معتبر در تهران

برترین های نیروهای مسلح مشخص شدند

ایفای نقش مجلس در نظارت، اعتراضات خیابانی را کاهش می دهد

دستگیری 40 نفر در ارتباط با ناآرامی های یزد

توضیحات لاریجانی درباره جلسه غیرعلنی مجلس/ به انجام اصلاحات و ساماندهی شرایط نیاز داریم

بهنوش بختیاری و پیکان قدیمی اش + عکس

بازیگر ستایش با لباس محلی + عکس

مشهد دارای بزرگترین کتابخانه دانشگاهی شرق کشور است

خروج گزارش قطار تبریز-مشهد از دستورکار مجلس

واگذاری سهام بانک رفاه کارگران تعیین تکلیف شد

اما و اگر های اجرایی شدن زباله سوز آمل

دانش آموزان معصوم ما تحت هجوم فضای مجازی هستند

دستگیری 40 اخلالگر عمدتاً غیربومی در یزد  

امروز شما چگونه خواهد گذشت؟

نخستین نشست «عصر قصر» با نقد «تقاطع انقلاب» برگزار می شود

کشف 13 تن پرتقال رنگ شده با مواد غیر بهداشتی در میاندورود

نماز جمعه تهران در مصلی برگزار می شود

انتقاد شدید دستیار «پِنس» به صحبت های ترامپ با همتای اوکراینی

انتقاد وزیر آموزش و پرورش از هدایت مطلق دانش آموزان به دانشگاه

چرا تصمیم گیری ها را عده ای دیگر انجام می دهند و سختی ها را مردم می کشند؟

گزارش حادثه قطار تبریز ـ مشهد از دستورکار مجلس خارج شد

خوف یکی از الطاف الهی در قلب مومن است

سخن نگاشت | بیانات رهبر انقلاب درباره مسائل پیش آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت

بیانات رهبر انقلاب درباره مسائل پیش آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت

افزایش قیمت بنزین سبب گرانی کالا ها نشود | مردم صف خود را از اشرار جدا کنند

مدیر حوزه علمیه فارس از مدرسه صالحیه کازرون بازدید کرد

حماسه آزادسازی سوسنگرد درس عبرتی برای دشمنان است

دو طرح بنزینی فراکسیون امید منتفی شد

تولید مواد دندانپزشکی با «سایش» کمتر

برترین های نیروهای مسلح مشخص شدند/ سردار پاکپور موفق ترین فرمانده نیروهای مسلح شد

اگر مجلس نقش خود را در نظارت ایفا کند، اعتراضات خیابانی کاهش می یابد

وزیر کشور: برای تامین امنیت و آسایش مردم با هنجارشکنان برخورد می شود

شرط جدید برای بهره مندی بسیجیان از کسرخدمت

رییس کمیته بودجه شورای شهر: کاهش فساد شهرداری یکی از مطالبات مردم تهران بوده است

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مسائل پیش آمده پس از گرانی بنزین

مخاطب اصلی پیام شهدا باید جوانان باشند

«توکلی کجانی» سرپرست فرمانداری ری می شود

هفته وحدت نماد برادری است

مخطوطات دینی زیادی در الجزایر خاک می خورند/ لزوم گسترش تعامل دانشگاهی ایران و الجزایر

وضعیت رو به رشد شیعیان در غنا/ داعش ارتباطی با اسلام ندارد

تبیین برکات تسلیم حق از منظر قرآن در برنامه «مکارم خوبان»

زهدِ رهایی

بی طرفی، وظیفه تمامی مجریان انتخابات است

پیشینه دارالتحقیق خوزستان/ بهره مندی پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی از صد هزار کتاب

تذکرات 3 نماینده مجلس درباره افزایش قیمت بنزین

کردستان، منادی وحدت

گزارش کمیسیون عمران در مورد آتش سوزی قطار تبریز- مشهد نباید از دستور کار خارج می شد

استخدام نیروی اپیلاسیون کار ماهر جهت کار در سیرجان

استخدام کارگر ساده جهت رنگ کاری در محدوده کمالشهرِ البرز

استخدام کارگر خانم به صورت تمام وقت جهت رستورانی در البرز

استخدام بازنشسته آقا جهت خدمات موسسه آموزشی در البرز

استخدام مدیر امور داخلی جهت یک شرکت در اصفهان

استخدام چرخکار ظریف دوز در محدوده میدان جمهوریِ تهران

استخدام دفتر پیک موتوری حقیقت

استخدام نیروی اداری، هماهنگی و پشتیبان در شرکت پشتیبانی مخابراتی

استخدام نیروی خانم جهت آشپزخانه فست فود در سیرجان

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت علوم ارتباطات و رسانه

با توجه به تاکیدات رهبری دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

اعتراض عضو شورای شهر به معاون شهردار تهران

یوسف نژاد: 12 درصد جمعیت کشور در کلانشهرها هستند

دستگیری 40 اخلالگر عمدتاً غیربومی در یزد  

سخن نگاشت | بیانات رهبر انقلاب درباره مسائل پیش آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت

اعتراض مردم را باید به رسمیت شناخت

مسیرسفر مولانا زیر نظر یونسکو/هم افزایی دستگاهها برای معرفی ایران

کشف 13 تن پرتقال رنگ شده با مواد غیر بهداشتی در نکا

نماز جمعه تهران در مصلی امام خمینی برگزار می شود

مجموعه خبرهای گوناگون 26 آبان + فیلم

توضیحات لاریجانی درباره بررسی افزایش قیمت بنزین در جلسه غیرعلنی

دردسرهای جدید برای بازنشستگان/ نامه تغییرات اساسنامه صندوق بازنشستگی شهرداری تهران گم شد!

دردسرهای جدید برای بازنشستگان/ نامه تغییرات اساسنامه صندوق بازنشستگی شهرداری تهران گم شد!