مطالب مرتبط:
برپایی موکب ها در آستانه شهادت امام رضا علیه السلام
سرویس دهی رایگان قطارشهری در روز شهادت امام رضا(ع)
خدمت رسانی رایگان قطار شهری مشهد در سالروز شهادت امام رضا(ع)
استقرار 66 موکب خدمت رسانی به مناسبت شهادت امام رضا(ع) در خراسان شمالی
سرویس دهی رایگان قطار شهری در روز شهادت امام رضا(ع)/ افزایش ساعت سرویس دهی قطار شهری مشهد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 11:382019-10-21سياسي

انتشار 4 عنوان کتاب در آستانه شهادت امام رضا (ع)


مدیرعامل به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) تازه های این انتشارات در حوزه کتاب های رضوی را همزمان با فرارسیدن دهه پایانی ماه صفر و در آستانه سالروز شهادت امام علی بن موسی الرضا (ع) اعلام کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، حسین سعیدی اظهار کرد: زیارت ائمه اطهار (ع) و حضور در حرم مطهر آن امامان معصوم موجب صفای دل، تعالی و طهارت روح انسان و رفع گرفتاری های زندگی است لذا هر کس در سایه زیارت ائمه اطهار (ع) به آنان توسل جوید، دلش به نور الهی منور می شود.

انتشار مجموعه ادعیه، زیارات، نمازها، صلوات، اذکار، حرزها و نیایش های امام رضا (ع) وی گفت: مجموعه ادعیه، زیارات، نمازها، صلوات، اذکار، حرزها و نیایش های امام رضا (ع) همزمان با فرارسیدن دهه پایانی ماه صفر توسط انتشارات به نشر منتشر شد و در دسترس زائران و مجاوران آن حضرت قرار گرفت.

سعیدی افزود: این کتاب در پنج بخش، ضمن ارائه مفهوم زیارت و آداب آن و نگاهی کوتاه به زندگی امام رضا (ع)، مجموعه ای از زیارات، ادعیه، اذکار، صلوات، نماز، حرز و نیایش های امام رضا (ع) را به صورت دسته بندی شده جهت سهولت و بهره مندی زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) ارائه می دهد.

به گفته مدیرعامل به نشر این کتاب که برگرفته از مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی (ره) است در 256 صفحه، در قطع جیبی و با شمارگان سه هزار نسخه منتشر شده است.

وی با اشاره به عناوین پنج بخش این کتاب تصریح کرد: این مجموعه در پنج بخش شامل مجموعه ادعیه، زیارات، نمازها، صلوات، اذکار، حرزها و نیایش های امام رضا (ع) است که در بخش نخست با عنوان در بارگاه امام رضا (ع) با نگاهی گذرا به زندگی امام رضا (ع)، حدیث سلسله الذهب، زیارت و آداب زیارت حضرت رضا (ع) را بیان می کند.

سعیدی خاطرنشان کرد: در بخش دوم این مجموعه با عنوان ادعیه امام رضا (ع) ، دعای بعد از نماز زیارت، دعای وداع با امام رضا (ع)، دعای رضویه و.

گردآوری شده است و در بخش سوم نیز با عنوان زیارات امام رضا (ع) فضیلت و کیفیت زیارت آن حضرت، زیارت اول تا چهارم امام رضا (ع)، زیارت امام رضا (ع) روز بیست و سوم ذی القعده، زیارت جامعه کبیره، زیارت وارث، زیارت امین الله تبیین شده است.

وی یادآور شد: در بخش چهارم با عنوان نمازها، صلوات، اذکار، حرزهای امام رضا (ع) و آداب تلاوت قرآن ، نماز بعد از زیارت امام رضا (ع)، کیفیت نمازهای یومیه و نافله آن حضرت، روزه و نمازهای امام رضا (ع) در سفر، صلوات بر علی بن موسی الرضا (ع)، اذکار و حرزهای امام رضا (ع) و.

گردآوری شده است.

مدیرعامل به نشر تاکید کرد: بخش پنجم که نیایش های امام رضا (ع) نام دارد، در هشت فراز به در باب انس با خدا، عرض ادب به ساحت پیامبر اعظم (ص)، شهادت خویش، فرزندش مهدی (عج)، خاندان و صحابه، سیاست، عبادت ها، دفع شر و بلا، درمان بیماری ها پرداخته شده است.

روایت حکمت های رضوی در کتاب امام رضا (ع) و کرامت انسانی وی در ادامه از دیگر اثر منتشر شده این انتشارات در حوزه رضوی افزود: کتاب امام رضا (ع) و کرامت انسانی تالیف محمد حکیمی در 135 صفحه و شمارگان یک هزار نسخه در قطع رقعی و با قیمت 190 هزار ریال توسط انتشارات به نشر به چاپ رسیده است.

سعیدی تصریح کرد: 38 حکمت رضوی در زمینه کرامت انسانی در کلام امام رضا (ع) همچون خداباوری و کرامت انسانی، جایگاه امام و کرامت انسانی، همسانی در کرامت انسانی، برادری دینی و کرامت انسانی، حقوق برادری و کرامت انسانی، کرامت انسانی در خانواده، کرامت انسانی پدر و مادر با هر دینی، کرامت انسانی بینوایان، پاسخ با نیکی و کرامت انسانی، کینه توزی و کرامت انسانی، میهمان نوازی و کرامت انسانی، کرامت انسانی در روابط اجتماعی، گسترش شادی و کرامت انسانی، حقوق کارگران و کرامت انسانی، حق محوری و کرامت انسانی و .

از جمله مباحث مطرح شده در این اثر است.

وی تصریح کرد: در گام نخست در انسان باوری و ارج نهادن به کرامت انسانی باید تعالیم والای قرآنی و حدیثی را در این باره یادآوری کرد و آیاتی در قرآن و سخنانی از پیشوایان الهی را آموزش داد تا انسان دوستی و ایمان به کرامت انسانی در میان جامعه گسترش یابد و به صورت باورهای اصولی و خدایی درآید و گرایش همگان را برانگیزد و مورد عمل قرار گیرد.

سعیدی یادآور شد: در این کتاب برخی از حکمت های رضوی و آموزه های امام رضا (ع) یادآوری می شود که هر یک به نوعی کرامت انسان ها را آشکار ساخته و جایگاه و منزلت خدایی آن را گوشزد کرده است تا دوستداران امام در این راستا گام بردارند و رضای خدا و خشنودی آن امام بزرگوار را به دست آورند.

عنایات امام رضا (ع) به روایت عالمان مدیرعامل به نشر از انتشار دیگر کتاب حوزه رضوی با عنوان عنایات امام رضا (ع) به روایت عالمان نگارش و پژوهش فتح الله درخشان در 170 صفحه با شمارگان یک هزار نسخه و قطع رقعی توسط به نشر خبر داد.

وی افزود: این کتاب زیر نظر استاد غلامحسین حیدری نگارش شده و حجت الاسلام دکتر محمد ناصر انتصاری و دکتر محسن دیمه کار به عنوان ناظران علمی این کتاب در نگارش آن نقش داشته اند.

سعیدی با بیان اینکه در این اثر عنایات حضرت رضا (ع) از زبان آیات عظام و علمای اعلام در قرن حاضر نقل شده است، تصریح کرد: عنایات ائمه (ع) برای همگان ملموس و قابل فهم می باشد و عنایات معصومین (ع) ادامه و کمال معجزه های پیامبران و ثمره ولایت تکوینی آن بزرگواران است.

وی با اشاره به اینکه در این اثر عنایات حضرت رضا (ع) از زبان افراد شناخته شده و مورد اعتماد جامعه تبیین گردیده است تا در درستی آنها هیچ گونه تردیدی وجود نداشته باشد، گفت: عنایات یاد شده از توجهات حضرت رضا (ع) در عصر حاضر در این کتاب برگزیده شده است و این بدان معناست که اهل بیت کمان کار حاضر ناظر و قادر هستند و این بزرگواران همواره باب رحمت الهی و پناه درماندگان و بی پناهان بوده اند.

مدیرعامل به نشرخاطرنشان کرد: روایت های این کتاب به نقل از آیات عظام و علمای اعلام همچون مرحوم آیت الله العظمی بهجت، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، حضرت آیت الله علوی گرگانی، حضرت آیت الله وحید خراسانی، مرحوم آیت الله بهاءالدینی، مرحوم آیت الله مروارید، مرحوم آیت الله میرزا مهدی آشتیانی، مرحوم آیت الله حق شناس، مرحوم آیت الله حائری تهرانی، آیت الله محسن مجتهد شبستری، مرحوم آیت الله معصومی، استاد فاطمی نیا، حضرت آیت الله قرهی، استاد قرائتی و.

از عنایات خاص آن حضرت نقل شده است که با برداشت های گردآورندگان این کتاب همراه است.

ترسیم زیارتی عارفانه و عاشقانه در کتاب بیایید این گونه زیارت کنیم مدیرعامل به نشر در پایان به دیگر اثر جدید این انتشارات در حوزه کتاب های رضوی اشاره کرد و متذکر شد: کتاب بیایید این گونه زیارت کنیم در 141 صفحه به قلم حجت الاسلام روح الله شفیعیان توسط به نشر و با همکاری موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام منتشر شده است.

به گفته وی بیایید این گونه زیارت کنیم یک اثر تحقیقی است که در قطع رقعی و تیراژ یک هزار نسخه و با قیمت 160 هزار ریال به بیان چیستی زیارت صحیح، آداب زیارت واقعی و پاداش چنین زیارتی پرداخته است و به نیازهای علمی و عملی در زیارت اهل بیت (ع) پاسخ می دهد.

سعیدی ادامه داد: بیایید این گونه زیارت کنیم در هفت بخش با عناوین کلیات ، آداب زیارت ، پاداش زیارت ، معرفت امام؛ ملاک پذیرش زیارت ، زیارت قبور پیامبران، امام زادگان و سایر مومنان ، آسیب شناسی زیارت و زیارت در سایر مذاهب اسلامی می پردازد.

وی افزود: در این اثر حقیقت زیارت، ضرورت و انگیزه زیارت، آداب پیش از تشرف همچون خلوص نیت، انجام زیارت با مال حلال، غسل زیارت، ذکر خداوند بر زبان داشتن و .

و آداب هنگام تشرف همانند ادب حضور، خواندن اذن دخول، تکبیر گفتن، قرائت قرآن، تکریم زائران و خادمان حرم، و.

و آداب پس از زیارت و زمان زیارت پرداخته شده است.

مدیرعامل به نشر خاطرنشان کرد: فضیلت و پاداش زیارت امیرالمومنین (ع)، امام حسین (ع) و حضرت رضا (ع)،مفهوم شناسی ولایت و اقسام ولایت و.

از دیگر مباحث این اثر است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: امام رضا - امام - زیارت - نماز - انتشار - انتشارات - کتاب - مدیرعامل - زندگی - ماه صفر - موسی - زائران - سالروز شهادت - شهادت - منتشر - کیفیت - امام رضا (ع) - آستان قدس - خبرگزاری - عناوین - سلسله - انسان - گزارش - جامعه - صورت - قرآن - وداع - حسین - حوزه

آخرین اخبار سرویس:
دستیار پِنس در جلسه استیضاح، علیه ترامپ حرف زد

حجم ورودی و مانده پرونده ها، چالش مهم قوه قضاییه است

پوزش می خواهم

هشدار کارفرمایان انگلیس درباره فلج سیاسی کشور

خوف یکی از الطاف الهی در قلب مومن است

اعتراض عضو شورای شهر به معاون شهردار تهران

حجم ورودی و مانده پرونده ها به مراجع قضایی چالش مهم قوه قضاییه است

قاضی پور: لایحه درآمد پایدار شهرداری ها به کام کلانشهرها است/ لاهوتی: متوسط سرانه درآمد شهرداری ها 980 تومان است

آیت الله سیستانی درخصوص اعتراضات عراق به عادل عبدالمهدی هشدار داد

برگزاری جشنواره مهدوی «مصباح الهدی»/ 22 بهمن ماه آخرین مهلت ارسال آثار

یوسف نژاد: 12 درصد جمعیت کشور در کلانشهرها هستند

رایزنی با معاون اول رییس جمهور در خصوص افزایش نرخ کرایه های تاکسی رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

فرماندار ویژه شاهرود منصوب شد

کشف 13 تن پرتقال رنگ شده در میاندورود

دستگیری 40 اغتشاشگر در یزد

گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد از دستورکار مجلس خارج شد

شرط جدید برای بهره مندی بسیجیان از کسر خدمت

استخدام 3 ردیف شغلی در یک شرکت مهندسی معتبر در تهران

برترین های نیروهای مسلح مشخص شدند

ایفای نقش مجلس در نظارت، اعتراضات خیابانی را کاهش می دهد

دستگیری 40 نفر در ارتباط با ناآرامی های یزد

توضیحات لاریجانی درباره جلسه غیرعلنی مجلس/ به انجام اصلاحات و ساماندهی شرایط نیاز داریم

بهنوش بختیاری و پیکان قدیمی اش + عکس

بازیگر ستایش با لباس محلی + عکس

مشهد دارای بزرگترین کتابخانه دانشگاهی شرق کشور است

خروج گزارش قطار تبریز-مشهد از دستورکار مجلس

واگذاری سهام بانک رفاه کارگران تعیین تکلیف شد

اما و اگر های اجرایی شدن زباله سوز آمل

دانش آموزان معصوم ما تحت هجوم فضای مجازی هستند

دستگیری 40 اخلالگر عمدتاً غیربومی در یزد  

امروز شما چگونه خواهد گذشت؟

نخستین نشست «عصر قصر» با نقد «تقاطع انقلاب» برگزار می شود

کشف 13 تن پرتقال رنگ شده با مواد غیر بهداشتی در میاندورود

نماز جمعه تهران در مصلی برگزار می شود

انتقاد شدید دستیار «پِنس» به صحبت های ترامپ با همتای اوکراینی

انتقاد وزیر آموزش و پرورش از هدایت مطلق دانش آموزان به دانشگاه

چرا تصمیم گیری ها را عده ای دیگر انجام می دهند و سختی ها را مردم می کشند؟

گزارش حادثه قطار تبریز ـ مشهد از دستورکار مجلس خارج شد

خوف یکی از الطاف الهی در قلب مومن است

سخن نگاشت | بیانات رهبر انقلاب درباره مسائل پیش آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت

بیانات رهبر انقلاب درباره مسائل پیش آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت

افزایش قیمت بنزین سبب گرانی کالا ها نشود | مردم صف خود را از اشرار جدا کنند

مدیر حوزه علمیه فارس از مدرسه صالحیه کازرون بازدید کرد

حماسه آزادسازی سوسنگرد درس عبرتی برای دشمنان است

دو طرح بنزینی فراکسیون امید منتفی شد

تولید مواد دندانپزشکی با «سایش» کمتر

برترین های نیروهای مسلح مشخص شدند/ سردار پاکپور موفق ترین فرمانده نیروهای مسلح شد

اگر مجلس نقش خود را در نظارت ایفا کند، اعتراضات خیابانی کاهش می یابد

وزیر کشور: برای تامین امنیت و آسایش مردم با هنجارشکنان برخورد می شود

شرط جدید برای بهره مندی بسیجیان از کسرخدمت

رییس کمیته بودجه شورای شهر: کاهش فساد شهرداری یکی از مطالبات مردم تهران بوده است

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مسائل پیش آمده پس از گرانی بنزین

مخاطب اصلی پیام شهدا باید جوانان باشند

«توکلی کجانی» سرپرست فرمانداری ری می شود

هفته وحدت نماد برادری است

مخطوطات دینی زیادی در الجزایر خاک می خورند/ لزوم گسترش تعامل دانشگاهی ایران و الجزایر

وضعیت رو به رشد شیعیان در غنا/ داعش ارتباطی با اسلام ندارد

تبیین برکات تسلیم حق از منظر قرآن در برنامه «مکارم خوبان»

زهدِ رهایی

بی طرفی، وظیفه تمامی مجریان انتخابات است

پیشینه دارالتحقیق خوزستان/ بهره مندی پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی از صد هزار کتاب

تذکرات 3 نماینده مجلس درباره افزایش قیمت بنزین

کردستان، منادی وحدت

گزارش کمیسیون عمران در مورد آتش سوزی قطار تبریز- مشهد نباید از دستور کار خارج می شد

استخدام نیروی اپیلاسیون کار ماهر جهت کار در سیرجان

استخدام کارگر ساده جهت رنگ کاری در محدوده کمالشهرِ البرز

استخدام کارگر خانم به صورت تمام وقت جهت رستورانی در البرز

استخدام بازنشسته آقا جهت خدمات موسسه آموزشی در البرز

استخدام مدیر امور داخلی جهت یک شرکت در اصفهان

استخدام چرخکار ظریف دوز در محدوده میدان جمهوریِ تهران

استخدام دفتر پیک موتوری حقیقت

استخدام نیروی اداری، هماهنگی و پشتیبان در شرکت پشتیبانی مخابراتی

استخدام نیروی خانم جهت آشپزخانه فست فود در سیرجان

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت علوم ارتباطات و رسانه

با توجه به تاکیدات رهبری دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

اعتراض عضو شورای شهر به معاون شهردار تهران

یوسف نژاد: 12 درصد جمعیت کشور در کلانشهرها هستند

دستگیری 40 اخلالگر عمدتاً غیربومی در یزد  

سخن نگاشت | بیانات رهبر انقلاب درباره مسائل پیش آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت

اعتراض مردم را باید به رسمیت شناخت

مسیرسفر مولانا زیر نظر یونسکو/هم افزایی دستگاهها برای معرفی ایران

کشف 13 تن پرتقال رنگ شده با مواد غیر بهداشتی در نکا

نماز جمعه تهران در مصلی امام خمینی برگزار می شود

مجموعه خبرهای گوناگون 26 آبان + فیلم

توضیحات لاریجانی درباره بررسی افزایش قیمت بنزین در جلسه غیرعلنی

تحلیل گونه های معنویت گرایی در راستای بیانیه انقلاب، بررسی می شود

دلایل گرانی چادر در کشور/ نیاز عرصه عفاف و حجاب به قرارگاه و فرمانده واحد

حمایت مجلس از سهمیه بندی سوخت

افزایش قیمت بنزین سبب گرانی کالا ها نشود + عکس

تنفس پنج ساله به بانک رفاه کارگران برای واگذاری سهام

9500 کم سواد در برنامه های کتاب خوانی سوادآموزی قم شرکت کردند

برگرفته از وصیت نامه شهید احمدی: پیروی از رهبر بهترین سلاح برابر دشمن است

استخدام تعدادی نیروی مراقب جهت آسایشگاه سالمندان در تهران

استخدام 4 ردیف شغلی در شرکت مهندسین مشاور نظم آران

هشدار آیت الله سیستانی به عادل عبدالمهدی

تذکرات 3 نماینده مجلس درباره افزایش قیمت بنزین

کدخدایی: نباید به نظم و اموال عمومی آسیب وارد شود

انتصاب فرماندار ویژه شاهرود با حکم وزیر کشور

راهیابی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رودسر به مرحله کشوری مسابقات مناظره

گل مرادی: تضعیف مجلس به معنای تضعیف نظام است

انتشار 4 عنوان کتاب در آستانه شهادت امام رضا (ع)

انتشار 4 عنوان کتاب در آستانه شهادت امام رضا (ع)