مطالب مرتبط:
توضیحاتی پیرامون تحلیل مرکز پژوهش ها از معافیت مالیاتی مناطق آزاد
توضیحاتی پیرامون تحلیل مرکز پژوهش ها از معافیت مالیاتی مناطق آزاد
حذف معافیت مالیاتی 20 ساله در مناطق آزاد مغایر با شعار رونق تولید است
مشاور روحانی: معافیت مالیاتی مناطق آزاد حذف نمی شود
معافیت های مالیاتی مناطق آزاد اصلاح می شود
-147 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 11:032019-10-21اقتصادي

توضیحاتی پیرامون تحلیل مرکز پژوهش ها از معافیت مالیاتی مناطق آزاد


دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی توضیحاتی پیرامون تحلیل مرکز پژوهش های مجلس درباره معافیت مناطق آزاد تجاری و صنعتی از نظام مالیات بر ارزش افزوده ارائه کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار شمانیوز و به نقل از فرینا: روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، توضیحاتی پیرامون مطلب منتشره از مرکز پژوهش های مجلس با عنوان شش دلیل برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد ارائه کرد که در آن آمده است: اولین دلیلی که نگارنده محترم اعلام نموده این است که معافیت در مالیات های مستقیم اعمال شود، زیرا در تولید تاثیر مستقیم دارد، ولی مالیات بر ارزش افزوده بر تولید اثر منفی ندارد.

یعنی تولید کننده آن را نمی پردازد و اعلام داشته که اعمال معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد باعث تبعیض شده و مدعی است که پشتوانه کارشناسی قابل قبولی ندارد؟! در پاسخ به نظر می رسد که نگارنده و یا دارندگان این تفکر که به دنبال اجرای این سیاست و حذف معافیت مالیاتی مناطق هستند، از ماموریت، فلسفه وجودی، اهداف تشکیل مناطق آزاد و پیشرفت هایی که انجام شده است بی اطلاع هستند و از طرفی احتمالاً بی اطلاعی از فرآیند تصویب قانون، سبب این ادعاست که اعمال معافیت در مناطق آزاد پشتوانه کارشناسی ندارد.

با این توصیف اگر ما واقف به دلیل و اهداف وصول مالیات باشیم قطعاً با نگاه مهربانانه، تخصصی و واقع بینانه به موضوع خواهیم پرداخت، زیرا هدف از وصول مالیات صرفاً نگاه درآمدی آن نیست، بلکه مهم ترین نکته واصل از وصول مالیات باز توزیع آن و یا به عبارت دیگر توزیع مجدد عادلانه ثروت درسطوح جامعه است.

هماهنگونه که مستحضرید مالیات مهم ترین ابزار اقتصادی دولت بوده و با این ابزار مستحکم، دولت ها سیاست گذاری می نمایند و بهترین کاربرد مالیات در اقتصاد به عنوان ابزار در اعمال سیاست های انبساطی و انقباضی است، پس اگر ما به عنصر مالیات به عنوان درآمد محض بنگریم آنگاه دچار خطای هاله ای شده ایم.

یعنی سایر نتایجی که می باید از وصول یا عدم وصول مالیات را در اقتصاد بدست آوریم نادیده گرفته ایم و با التفات به موقعیت حساس و تحریم های مختلف از طرف کشورهای متخاصم، این نگاه تک بعدی به مالیات پاسخگوی اجزاء و اعمال سیاست های اقتصادی و اقتضایی دولت نخواهد بود.

از طرف دیگر باید به نکته مهم توجه داشته باشم که تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و در نظر گرفتن تسهیلات برای فعالان و حتی ساکنین مناطق مذکور یک سیاست زیر بنایی است و اگر دولت در مناطق هزینه ایی نماید و یا از درآمد خود به طور موقت صرف نظر نماید (زیرا معافیت ها مدت دار هستند) این عمل و این سیاست به مثابه سرمایه گذاری تلقی نموده است، زیرا همانطور که اعلام گردید اهداف تشکیل مناطق آزاد بسیار مهم است و اهم آن عبارت از: - ایجاد بستر برای ارتقاء سطح اقتصاد ملی در اقتصاد جهانی - مشارکت و تعامل بیشتر با اقتصاد بین المللی - انتقال فناوری های پیشرفته و افزایش حجم تولیدات و صادرات - رشد همه جانبه در مناطق و بهبود وضعیت موجود در راستای - اهداف اقتصاد مقاومتی و تسریع در دستیابی به سند چشم انداز - تأمین نیازهای ضروری و منابع مالی از داخل و خارج از کشور - ایجاد کار و اشتغالزایی مولد در مناطق مذکور - تنظیم بازار کار و کالا و حوزه مستمر و فعال بازارهای جهانی و .

.

.

همچنین نگارنده محترم، قانون مناطق آزاد (اعمال معافیت مالیاتی) را بدون پشتوانه کارشناسی می داند؛ این ادعا نشان می دهد که فلسفه لوایح و قانون برای نگارنده بی معناست زیرا قانون مناطق آزاد و ماده 13 آن و سایر تسهیلاتی که مقنن برای فعالان اقتصادی در نظر گرفته بعد از مطالعه کارشناسی در دولت و متعاقب آن در مجلس و کمیسیون های متعدد مصوب شده است (همانند سایر قوانین) و فراز و فرودهای زیر را طی کرده است.

پس اگر شخصی یا اشخاصی به هر دلیل یک تصور، آن هم غیر کارشناسی به این مهم دارند نباید تصویب قانون را بدون نظر کارشناسی و پشتوانه کارشناسی بدانیم زیرا این نگرش برازنده دولت و مجلس نیست.

نگارنده محترم مدعی شده است که گمرک در مناطق آزاد (حد فاصل سرزمین اصلی و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی مستقر نیست و گستردگی جمعیت را نیز به عنوان دلیل عدم اعمال معافیت دانسته است.

در این خصوص باید گفت که گمرک خاص مناطق آزاد در تمامی منطقه های آزاد و ویژه مستقر بوده و با نظارت کامل ایفای نقش داشته است و اخیراً هم گمرک ج.

ا.

ایران در مناطق فوق الذکر مستقر و اعمال نظارت می نماید و ازدیاد جمعیت خود نمایانگر ضرورت اعمال معافیت در مناطق را دارد، زیرا جمعیت مستقر در مناطق عمدتا کارگر ماهر، مهندس، پیمانکار و .

هستند که در سال های قبل در آنجا نبوده اند و فضای کسب و کار ایجاد شده آنها را برانگیخته نموده است که در آن مناطق مستقر گردند و هم اکنون با تسهیلاتی که دولت در مناطق آزاد برای ساکنین و فعالان در نظر گرفته در آنجا اقامت دارند.

دلیل سوم نگارنده درج خبر اهمیت مالیات است و عدم اتکاء بر درآمدهای نفتی و خلق منابع مالیاتی و .

اگر به مقوله معافیت و سایر تسهیلاتی که قانونگذار برای مناطق آزاد در نظر گرفته نگاه کارشناسی و ژرف بنگریم آنگاه متوجه این واقعیت خواهیم شد که اعمال معافیت در مناطق ابزار و پشتوانه ای برای وصول مالیات بیشتر در آینده است؛ زیرا سرمایه گذاری، اشتغال، گردشگری، ایجاد بنگاه های اقتصادی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی و تعامل با فعالان خارجی و ترغیب آنها برای سرمایه گذاری در هر منطقه مستلزم بسترسازی و اعطاء تسهیلات ویژه است و چنانچه تفاوتی بین مناطقی که دولت به دنبال سیاست گذاری اقتصادی است و سایر مناطق (سرزمین اصلی) نباشد رغبتی برای اشخاص وجود نخواهد داشت.

پس اعطای تسهیلات جزلاینفک سیاست انگیزشی دولت در امر سرمایه گذاری و اشتغالزایی است و وقتی انگیزه ایجاد گردد، سرمایه گذاری انجام می شود و وقتی سرمایه گذاری شود ، بنگاه های اقتصادی و تولیدی ایجاد می گردد و استقرار و شروع به کار بنگاه های اقتصادی، یعنی افزایش منابع و پایه های مالیاتی در آینده و این تصور و سیاست عقلایی و منطقی است، نه اینکه به بهانه اخذ چند میلیارد مالیات و عدم معافیت، آینده سرمایه گذاری، اشتغال، محرومیت زدایی، تعامل با دنیای اقتصادی را از طریق مناطق آزاد و .

به مخاطره بندازیم.

مظافاً اینکه اعطای معافیت در مناطق آزاد به فعالان اقتصادی دائمی نیست و مدت دار است و با انقضاء مهلت آنها به عنوان مؤدی کلان تلقی خواهند شد و نکته مهم تر این است که براساس اصلاحیه قانون اگر مؤدیان، خاصه فعلان اقتصادی مناطق به تکالیف قانونی خود عمل ننمایند مشمول مالیات خواهند شد.

فعالین اقتصادی برحسب ماده (161) مکرر ق.

م.

م مکلفند که اسناد فعالیت و معاملات خود را در فواصل قانونی به واحدهای مالیاتی تسلیم نمایند و چنانچه به تکالیف قانونی خود عمل ننمایند مستحق جرایم سنگین و حسب مورد بی اعتباری دفاتر آنها خواهد شد.

نویسنده خبر اعلام نموده است که هدف از اعطای معافیت ایجاد انگیزه در صادرات بوده است.

در این خصوص باید گفت این امر در راستای اعطای تسهیلاتی بوده که به سرمایه­گذاران داده شده است و به جهت انجام هر چه بهتر مأموریت­ های مناطق آزاد پیش­بینی و به ­صورت قانون شده است .

ولی این­که قصد و نیّت مقنن در یک سیاست، صد در صد محقق نشده و یا یکی از اهداف هفت­گانه دولت و مجلس فعلاً تحقق صد در صدی نیافته است دلیلی بر کم لن یکن نمودن تمامی آن سیاست حمایتی نمی باشد و این امر، منطقی به نظر نمی رسد، به این دلیل که فعالان و سرمایه­ گذاران بر اساس همین تسهیلات برنامه ریزی نموده و اقدام به فعالیت در این مناطق کرده اند.

دراین مورد یک مثال واقعی که مرتبط با اعمال معافیت مالیاتی است را مورد بررسی قرار می­دهیم .

ماده (142) قانون.

م.

م درآمدهای حاصل از صادرات کالاهای صنعتی و محصولات کشاورزی و .

را از مالیات معاف می­داند.

قصد و نیّت قانون­گذار از اعطاء و اعمال این معافیت، توسعه تولید، کشاورزی و .

بوده است.

حال اگر بعد از چهل سال این امر صد در صد محقق نگردیده است، آیا همه مشکلات را باید اعطاء معافیت مندرج در ماده مذکور بدانیم و تنها راه توسعه صنعت کشاورزی را حذف این معافیت بدانیم؟ دلیل ششم که نویسنده خبر اعلام نموده و تقریباً تکراری است، کاهش شفافیت و به دنبال آن فرار مالیاتی ناشی از معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد است.

هرچند که در خصوص عدم شفافیت در پاسخ (دلیل چهارم) توضیحات لازم داده شد، ولی باید گفت در تمامی دنیا مناطقی به عنوان بهشت های مالیاتی وجود دارند که در آن مناطق، تسهیلات ویژه­ای را به هر دلیل برای فعالان اقتصادی همان مناطق در نظر می­ گیرند.

اما دستگاه های متولی اخذ مالیات با اعمال قانون و نظارت اصولی ترتیبی را اتخاذ کرده است که جلوی فرار مالیاتی را تا حداکثر ممکن بگیرد.

بنابراین در این­گونه موارد می ­طلبد که سازمان امور مالیاتی فعال، پویا و به روز نظارت نماید، زیرا حذف معافیت به معنای پاک کردن صورت مساله است.

پس هر جا که فعالیت اقتصادی باشد وظیفه سازمان امور مالیاتی است که چتر نظارتی خود را در آنجا بگستراند و چنانچه مؤدیان به تکالیف خود عمل ننمایند با ابزارهای قانونی و بازدارنده اعم از جرائم، معرفی به مقام قضایی و .

از فرار مالیاتی جلوگیری نماید.

ضمناً همانطور که گفته شد، فرار مالیاتی خاص مناطق آزاد نبوده و نیست، مضافاً اینکه جامعه آماری مناطق آزاد بسیار محدودتر از سرزمین اصلی است.

بنابراین مقوله فرار مالیاتی خاص یک منطقه، شهر، کشور نیست و در تمام دنیا مؤدیان متخلف وجود دارند، ولی دستگاه مالیاتی با حمایت سایر دستگاه های کشور جلوی فرار مالیاتی را گرفته و یا به حداقل می رساند.

بنابراین می توان گفت؛ اینکه اعطای تسهیلات و معافیت های قانونی که با نظریه مجلس و خبرگان اقتصادی بعنوان یک ابزار انگیزشی ایجاد شده است را حذف کنیم به هیچ عنوان تاثیری بر جلوگیری از فرار مالیاتی نخواهد داشت.

در سطور پایانی، نگارنده اعلام کرده است وصولی مالیات های مناطق برای همان مناطق هزینه گردد.

این امر از نظر این مناطق نیز بسیار مطلوب است و یکی از پیشنهادهای این دبیرخانه است.

زیرا با تحقق این امر ضمن اینکه باعث انگیزش بیشتر در پرداخت داوطلبانه مؤدیان می شود؛ باعث می گردد که سیاست های پیش بینی شده در وظایف و ساختار مناطق آزاد در فاصله زمانی کمتر محقق گردد و اثرات مثبت آن برای اقتصاد در این برهه از زمان ملموس تر شود.

زیرا یکی از رسالت های سازمان امور مالیاتی و یکی از اهداف تشکیل این سازمان بر اساس بند (الف) ماده (59) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی اشاعه فرهنگ خوداظهاری و پرداخت داوطلبانه مالیات بوده است که با تحقق این امر کمک شایانی به افزایش درآمدهای مالیاتی در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی خواهد نمود.

در خاتمه پیشنهاد این دبیرخانه این است که نه تنها معافیت ها حذف نگردد، بلکه برای ایجاد انگیزه بیشتر برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی و تحقق اهداف از پیش تعیین شده، تسهیلات دیگری همانند تسهیل در پرداخت، بخشودگی جرائم و .

برای فعالان و سرمایه گذارانی که تکالیف قانونی خود را در تمامی ابعاد و در راستای اهداف دولت و نظام رعایت می کنند قائل شویم.


کلید واژه ها: مالیات - مناطق آزاد - مالیات بر ارزش افزوده - مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد - مناطق - ارزش افزوده - وصول مالیات - آزاد - معافیت - اقتصاد - مرکز پژوهش های مجلس - اقتصادی - معافیت مالیاتی - سیاست - دولت - پژوهش - صنعتی - تولید - مالیاتی - روابط عمومی - قانون - توزیع - شورای - اطلاع - تحلیل - درآمد - مجلس - عالی - تسهیلات - خبرنگار

آخرین اخبار سرویس:
غول بنزین به جان مردم فقیر افتاد

اعتبار 500 میلیاردی وام دانشجویی در سال جاری/فارغ التحصیلی سالیانه 25 درصد دانشجویان

استاندار: دستگاه های نظارتی با هرگونه گرانفروشی به بهانه افزایش قیمت بنزین برخورد کنند

عبور و مرور عادی مردم و خودرو ها در خیابان مدرس بیرجند | اخبار ایران و جهان

خرید و فروش کلیه باید متوقف شود

بانک مرکزی: مردم مراقب پیامک های جعلی رمز پویا باشند

عبور و مرور عادی مردم و خودرو ها در خیابان مدرس بیرجند

توزیع درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین تا کمتر از 10 روز دیگر

سعدآباد، نیاوران و گلستان گران شدند، موزه ملی ارزان!

اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور: بنزین سهمیه ای لیتری 1500 و آزاد 3000 تومان شد/ جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین/ طرح حمایت معیشتی دولت ارتباطی به یارانه 45500 تومانی ندارد

توزیع درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین تا کمتر از 10 روز دیگر

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

نوبخت: توزیع درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین تا کمتر از 10 روز دیگر

قیمت بنزین برهزینه تولید وتوزیع محصولات کشاورزی چندان تاثیر ندارد | اخبار ایران و جهان

اعتراض به افزایش قیمت بنزین در چند شهر

سعدآباد، نیاوران و گلستان گران شدند، موزه ملی ارزان!

نیروگاه های برق حرارتی ایران چقدر قدمت و راندمان دارند؟

توضیحات نوبخت در خصوص گران شدن بنزین

گازوییل هم گران می شود؟ توضیح مدیر وزارت صمت

تکذیب فراخوان اعتراضی از جانب بزرگ طایفه اهل سنت در سیستان و بلوچستان/ بشیر احمد ریگی:علیه شایعه پراکنان شکایت می کنم

تاثیر حذف منابع نفتی از بودجه 99 در اقتصاد کشور

بنزین مال مردم است/ درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوار ها خواهد داشت/ بر اساس تجربه، اصلاح قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد + فیلم

انواع باتری را چند بخریم؟ +قیمت

خرید انواع فیلتر خودرو چقدر هزینه دارد؟ + قیمت

دست های پشت پرده در تعیین قیمت گوشت

درآمد گرانی بنزین جیب چه کسی می رود؟

توزیع درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین تا کمتر از 10 روز دیگر

نرخ پیشنهادی گندم 2500 تومان/ احتمال تغییر در نرخ خرید تضمینی وجود دارد

مصوبات مهم ستاد تنظیم بازار پس از افزایش قیمت بنزین

رانندگان تاکسی از افزایش غیر قانونی کرایه جدا خودداری کنند

جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده ای را ندارد

کسانی که کارت سوخت به دستشان نرسیده چه کنند؟

جزییات احداث خط آهن جدید میانه-تبریز/ اتصال بستان آباد به خاوران تا پایان 99

اگر برای کارت سوخت اقدام نکردید، به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید/ مشاهده وضعیت کارت سوخت در POST.IR و EPOLICE.IR میسر است/ مابه التفاوت قیمت بنزین در کارت بانکی رانندگان تاکسی اینترنتی شارژ می شود/ دو تاکسی اینترنتی بزرگ اعلام کردند که افزایش قیمت ندارند

خرید ظروف مسی چقدر آب می خورد؟ + قیمت

مظنه خرید لاستیک خودرو در بازار چقدر است؟ + جدول

شیر پرچرب را چند بخریم؟ + قیمت

قیمت جهانی طلا امروز 1398/08/24

نوبخت: با اصلاح قیمت بنزین 30 هزارمیلیاردتومان به بیش از60 میلیون نفراختصاص می یابد

نیروگاه های برق حرارتی ایران چقدر قدمت و راندمان دارند؟

فیلم | مروری بر همه جزییاتی که باید بعد از سهمیه بندی بنزین بدانید

تشریح جزییات ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در مازندران

آرامش کامل در سیرجان برقرار است | اخبار ایران و جهان

سینمای ایران از ابتدای انقلاب تا امروز ورشکسته است! / دولتی که یک شبه بنزین را سه هزار تومان می کند، از سینما هم مالیات می گیرد! / سازمان سینمایی تلاش می کند قانون از بین برود!

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوار ها خواهد داشت/ بر اساس تجربه، اصلاح قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد/ سواستفاده، موجب افزایش قیمت ها می شود

پرداختِ درآمد گرانی بنزین جدای از یارانه هاست

هیچ مشکلی برای تامین کالاهای اساسی کشور نداریم

هیچگونه افزایش قیمتی در رزن نخواهیم داشت/با قاطعیت بازار شهرستان را رصد می کنیم

بریز و بپاش های میلیون دلاری پادشاه اسواتینی برای همسرانش+ تصاویر

چرا قیمت سکه و طلا افزایش داشت؟

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوارهای ایرانی خواهد داشت/ بر اساس تجربه، اصلاح قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد/ سواستفاده از شرایط به وجود آمده، موجب افزایش قیمت ها می شود

تشریح جزییات ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در مازندران

افزایش قیمت کالا به بهانه نرخ بنزین ممنوع است

سوتفاهمِ پنجشنبه؛ مبلغ یارانه افزایش نمی یابد

قیمت بنزین برهزینه تولید وتوزیع محصولات کشاورزی چندان تاثیر ندارد

سینمای ایران از ابتدای انقلاب تا امروز ورشکسته است! / دولتی که یک شبه بنزین را سه هزار تومان می کند، از سینما هم مالیات می گیرد!

سیر تا پیاز یارانه جدید بابت حمایت معیشتی

پرداخت درآمد حاصل از گرانی بنزین جدای از پرداخت یارانه هاست

اظهارات منتسب به رییسی درباره مخالفت با سهمیه بندی بنزین تکذیب شد

چرا بعضی چیزها به رنگ خاصی هستند؟

افزایش قیمت به بهانه نرخ بنزین ممنوع است

برند استقلال و پرسپولیس باید تا پایان سال به فروش برسد

افزایش 7500 میلیارد دلاری بدهی جهان در 6 ماه

مجوز صادرات شلتوک برنج خوزستان+سند

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوارهای ایرانی خواهد داشت/ با اصلاح قیمت بنزین یک گام به سمت واقعی شدن قیمت حامل های انرژی حرکت کردیم/

وضعیت تامین داروهای هپاتیت/ برنامه ریزیِ حذف نقطه ای هپاتیت C

جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده ای را ندارد

پمپ بنزین های تهران در شب سهمیه بندی

بازگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به مردم، شرط رییس جمهور برای اجرای این طرح

سخنگوی سازمان ملل: افزایش عجیب نرخ «چاقی» در آمریکای لاتین

ساخت 130 هزار مسکن ملی در بافت فرسوده

نگاهی به دلایل استقبال و فروش بالای گوشی Huawei Mate 30

مجوز صادرات شلتوک برنج خوزستان+سند

تجاوز جنسی به 28 کارمند در بخش برنامه جهانی غذا سازمان ملل!

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده ای را ندارد

هر گونه افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی تخلف است

افزایش خودسرانه کرایه های تاکسی و سرویس مدارس ممنوع

بررسی رابطه بین مدیریت ریسک اعتباری با مطالبات معوق بانک ملت

مانی خوشبین ؛ مالک جذاب ترین کلکسیون ماشین های خاص در جهان

وجود 730 هزار کارت سوخت معطله در باجه های پست

تاثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم حدود 4 واحد درصد در سال است

رانندگان تاکسی از افزایش غیر قانونی کرایه جدا خودداری کنند

آرامش کامل در سیرجان برقرار است

گردهمایی برترین های صنعت خودروی جهان در نمایشگاه دبی 2019 (+فیلم و تصاویر)

طرح حمایت معیشتی دولت ارتباطی به یارانه نقدی ندارد

قیمت طلا ، سکه و دلار امروز شنبه 98/08/25 + تغییرات

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین

آمادگیِ برخورد با عاملانِ افزایش غیرقانونی قیمت ها

اولین نیروگاه تولید برق از گاز در شمال افغانستان آغاز به کارکرد

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

فیلم | مروری بر همه جزییاتی که باید بعد از سهمیه بندی بنزین بدانید

با هرگونه گرانفروشی به دلیل افزایش قیمت بنزین برخورد شود

بحران چاقوکشی در مناطق مختلف انگلیس/ افزایش 157 درصدی جرایم با سلاح سرد در یورکشر

آرامش کامل در سیرجان برقرار است

همه دستگاه ها آماده برخورد با افراد خاطی هستند

مهمترین استخدامی های آذربایجان شرقی و تبریز - هفته 34 ام

استخدام سرپرست طراحی، سرپرست تحقیقات بازار / تهران

جزوه مدیریت مالی 1- پیام نور + پاسخ تمرینات هر فصل

صادرات 934 میلیون دلار کالا در هفت ماهه سال 98 از خراسان رضوی

توضیحاتی پیرامون تحلیل مرکز پژوهش ها از معافیت مالیاتی مناطق آزاد

توضیحاتی پیرامون تحلیل مرکز پژوهش ها از معافیت مالیاتی مناطق آزاد