مطالب مرتبط:
کارگروه تسهیل برای 9 واحد تولیدی مازندران گره گشایی کرد
کارگروه تسهیل برای 9 واحد تولیدی مازندران گره گشایی کرد
کارگروه تسهیل برای 9 واحد تولیدی مازندران گره گشایی کرد | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز
«جاهای خالی پُر شود» محصول مشترک ایران و سوییس در مسیر تولید
گره گشایی با دانشگاه و صندوق رأی
-42 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 10:202019-10-21اقتصادي

گره گشایی ستاد تسهیل از مسیر تولید


تولید بیشتر، کاهش قیمت کالا ، ایجاد فرصت های شغلی و حضور بیشتر در بازارهای جهانی اهدافی است که برای رونق تولید در نظر گرفته شده ، اهدافی که تحقق آن در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دنبال می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما، جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هر دو هفته یک بار در استان ها برگزار می شود.

جلسه ای که پیش از برگزاری ، استاندار و جمعی از اعضای این ستاد را راهی کارخانه ها و واحدهای مشکل دار می کند تا مشکلات آنها را از نزدیک بررسی کنند.

استاندار سمنان در یکی از این بازدیدها اذعان کرد وظیفه اصلی و مهم کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ، حمایت از صنایع است نه صاحبان صنایع .

علیرضا آشناگر ادامه داد : مصوبات و برنامه ریزی های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید باید در مسیر حفظ اشتغال ، ایجاد و نگهداری فرصت های شغلی موجود و افزایش آن باشد.

وی تاکید کرد: در شرایط اقتصادی امروز کشور، تولید ، با اهمیت و سخت است و از این رو مسئولان باید از نگاه کاسب کارانه به واحد های تولیدی بپرهیزند و برای رفع مشکلات این واحد ها تلاش کنند.

توسعه زیر چتر حمایت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید صنعت ، معدن ، کشاورزی وخدمات می توانند از تسهیلات ارائه شده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بهره مند شوند .

برای این کار لازم است واحد متقاضی تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت نام کند .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان می گوید : برای حمایت از تولید و رفع مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی ، این تسهیلات به واحدهای مشمول طرح پرداخت می شود.

به گفته بهروز اسودی، تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی ، تامین تسهیلات مورد نیاز طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 60 درصد ، تامین مالی طرح های بازسازی و نوسازی در اولویت این بسته رونق تولید قرار دارد فرآیند ثبت نام در سایت بهین یاب ، به صورت کاملا الکترونیکی انجام می شود و پس از ثبت درخواست متقاضیان ، این تقاضا در کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی بررسی و در صورت تایید ، واحد به بانک معرفی می شود.

این روند ، شهریور امسال ، همزمان با سرسر کشور در استان سمنان هم آغاز شده است .

سمنان ؛ صدر نشین پرداخت تسهیلات رونق تولید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ، پارسال دست یاری 879 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان سمنان را فشرد .

با این تعداد واحد تولیدی بهره مند شده از تسهیلات ، استان سمنان رتبه نخست کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید سال 97 را به خود اختصاص داد.

بهروز اسودی ، رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان آماری را از وزارت صمت ارائه می دهد که بر اساس آن با بسته شدن پرونده تسهیلات رونق تولید در سال 97 ، استان سمنان با پرداخت تسهیلات به 879 طرح و واحد تولیدی استان از لحاظ تعداد پرداخت در جایگاه نخست کشور قرار گرفت.

این واحدها ، در قالب تسهیلات رونق تولید در مجموع 9 هزار و 620 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند که در این زمینه استان سمنان از لحاظ میزان پرداخت با تحقق 87 درصد سهم پرداختی ، پس از استان البرز رتبه دوم در کشور را داراست.

اسودی می گوید : پارسال بیش از دو هزار و 300 واحد متقاضی بهره مندی از تسهیلات رونق تولید بودند 150 واحد به ارزش هشت هزار و 140 میلیارد ریال در بخش صنعت و 729 واحد به ارزش هزار و 475 میلیارد ریال در بخش کشاورزی تسهیلات گرفتند.

افزایش 2 برابری تولید و صادرات ؛ پس از حمایت تسهیلاتی یکی از واحدهای صنعتی که از تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استفاده کرده ، کارخانه سنگرکار در مهدیشهر است .

این واحد که در زمینه تولید محصولات سرمایشی و گرمایشی فعالیت می کند ، پس از حمایت های تسهیلاتی از سال 95 تاکنون توانسته ظرفیت تولید و صادرات خود را با رویکردهای جدید مدیریتی به دو برابر افزایش دهد .

غلامرضا مهاجر میلانی مدیرعامل این واحد صنعتی می گوید : پس از تحریم ها و شرایط سخت اقتصادی ، تولید محصولات سنگر کار به کمتر از 30 درصد ظرفیت رسیده بود ، اما با استفاده از تسهیلات رونق تولید ، تغییر رویکردهای مدیریتی و تلاش و همت و دانش جوانان در دو سال اخیر ، تولیدات این مجموعه ، در حال حاضر سالانه به 200 هزار دستگاه محصول رسیده که بیشتر از ظرفیت اسمی آن است .

در این کارخانه انواع کولرهای آبی، بخاری و آبگرمکن ها گار سوز و هیترهای برقی تولید ونیمی از تولیدات به کشورهای همسایه صادر می شود.

مدیر عامل شرکت سنگر کار ارزش صادرات امسال این کارخانه را هشت میلیون دلار اعلام کرد و گفت: راه اندازی خط تولید کولر ها و هیترهای صنعتی از برنامه های توسعه ای امسال در این کارخانه است.

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سمنان در سال 98حدود یک ماه پس از ابلاغ بسته حمایتی تسهیلات رونق تولید سال 98 می گذرد و تاکنون حدود 340 واحد تولیدی و صنعتی در استان سمنان برای دریافت تسهیلات در سایت بهین یاب ثبت نام کردند .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از میان واحدها ، شرایط پرونده 230 واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به ارزش بیش از 14 هزار میلیارد ریال در کمیته تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی بررسی و پرونده 181 واحد برای عقد قرارداد به بانکهای عامل معرفی شد.

بهروز اسودی افزود: از بین پرونده های معرفی شده به بانک ها تاکنون فقط به 21 واحد تولیدی بیش از دو هزار و 60 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

سردرگمی تولید در پیچ و خم بانک ها اینکه از 181 پرونده ارسالی به بانک ها برای پرداخت بیش از شش هزار و 750 میلیارد ریال فقط 21 پرونده تسهیلات گرفته اند ، چراغ قرمز رونق تولید را در استان سمنان روشن کرده است .

رییس سازمان صمت استان سمنان ، علت این تعلل در پرداخت را مشخص نشدن سهمیه بانک ها بیان کرد.

اسودی می گوید: بانک مرکزی پارسال سهمیه هزار و 100 میلیارد تومانی برای استان سمنان تعیین کرده بود و بر اساس همین مبلغ، سهمیه هر بانک برای پرداخت تسهیلات مشخص شده بود ولی امسال هنوز سهمیه ای اعلام نشده و چون پرداخت تسهیلات به صورت شناور است ، بانک ها در پرداخت ها ، دست دست می کنند!وی البته از بانک های دولتی برای تکمیل پرداخت سهمیه های پارسال شان قدردانی کرد و گفت : بانک های خصوصی در این زمینه کم کارند.

استاندار سمنان هم در این زمینه با تاکید بر اینکه کوتاهی بانک ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید پذیرفتنی نیست معتقد است: اگرچه عملکرد بیشتر بانک های عامل استان سمنان در بخش صنعت و تولید مطلوب و رضایت بخش است، اما همچنان می طلبد تا در این حوزه تلاش بیشتری صورت بگیرد.

خروج از رکود کشاورزیرییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان معتقد است : تسهیلات رونق تولید علاوه بر بخش صنعت ، با ایجاد اشتغال پایدار، کشاورزی این استان را نیز از رکود خارج کرده است.

سید حسن میرعماد می گوید: در سال های گذشته کمبود نقدینگی یکی از مشکلات اساسی فعالان اقتصادی در بخش کشاورزی بود که با ارائه تسهیلات اکنون بخش قابل توجهی از مشکلات این واحدها کاهش یافت.

به گفته وی ، رفع مشکلات واحدهای تولیدی در بخش کشاورزی با توجه به مسایل زیرساختی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت در اولویت قرار دارد و در یک ماه گذشته 14 طرح جهاد کشاورزی ، 44 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند و 113 طرح هم در نوبت دریافت تسهیلات هستند.

خواسته تولید کنندگان : رفع موانع تولید در هر زمینه ای بسیاری از صاحبان صنایع تعلل بانک ها و سنگ اندازی برخی از آنها در پرداخت تسهیلات را عمده ترین مشکل خود می دانند.

آنها معتقدند دوره گذر از مصوبه ستاد تسهیل تا پرداخت بانک ها طولانی است و این خود در مسیر کار و اشتغال چالش ایجاد کرده است .

در عین حال رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان میگوید : علاوه بر تسهیلات بانکی ، باید توجه داشت که تولید کنندگان فقط نیاز به نقدینگی ندارند بلکه خواهان این هستند که ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با تقسیط بدهی های بانکی، بیمه ای و مالیاتی به احیای واحدهای تولیدی کمک کند.

علی اصغر جمعه ای افزود: با در نظر گرفتن سیاست های تشویقی برای واحدهای تولیدی خوش حساب، انگیزه بیشتری برای ایجاد رونق اقتصادی و بهبود اشتغال و رفع بیکاری در استان سمنان ایجاد می شود.

2 هزار و 20 واحد صنعتی در استان سمنان فعال است.

سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد، در کشاورزی بیش از 14 درصد و تولید ناخالص این استان حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

در نیمه نخست امسال 128 هزار و 684 تن کالا به ارزش 111 میلیون و 770 هزار دلار از استان سمنان به 45 کشور دنیا صادر شده است ارزش کالاهای صادراتی استان سمنان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد افزایش داشت.

در بخش کشاورزی هم میزان صادرات بیش از 30 میلیون دلار و شامل انگور، پسته ، زرد آلو، تخم مرغ، گوشت قرمز، گوشت شتر مرغ و کرک و موی بز بوده است .


کلید واژه ها: تولید - ستاد تسهیل - تسهیلات - استان سمنان - استان - رونق تولید - ستاد - واحد - سمنان - تسهیلات رونق تولید - فرصت های شغلی - واحد تولیدی - تامین - تامین مالی - برگزار - پرداخت - صنعت، معدن و تجارت - استاندار - صنعت - مشکل - بنگاه های اقتصادی - طرح های نیمه تمام - حمایت - کشاورزی - اقتصادی - بازارهای جهانی - واحدهای تولیدی - سرمایه در گردش - ثبت نام - پیشرفت فیزیکی

آخرین اخبار سرویس:
بیانیه نیروی انتظامی درباره اعتراضات اخیر

کارت سوخت از ساعت 24 امشب شارژ می شود

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/01+ تغییرات

کتابخانه آیتی بروجرد 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می شود

از سوزاندن صدها موبایل تا حمله به آرایشگاه زنانه در شیراز!+ فیلم

سهمیه بنزین آذرماه، جمعه شارژ می شود/ فعالیت دفاتر منتخب «پلیس+10» در روز جمعه

جهرمی:2 برابر شدن درآمد با اجرای طرح تحول پست

بدل «مونالیزا» پیش بینی ها را بهم زد+عکس

طرح توزیع شیر رایگان مدارس شنبه اجرا می شود

1000 بانک در اعتراضات به افزایش قیمت بنزین تخریب شد/ بیشترین خسارت مربوط به بانک های دولتی بود

شارژ کارت های سوخت

7 عامل کلیدی برای حفظ عملکرد مغز با افزایش سن

تخلیه جو روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در بازارها آغاز شد

108 میلیارد تومان برای مسکن مددجویان پلدختر هزینه شد

سهمیه بنزین آذرماه، جمعه شارژ می شود

مالکان خودروهای عمومی نگران نباشند

گزارش دنیای اقتصاد از قیمت بسته شده بازار طلا، سکه و دلار امروز 1398/08/30 +جدول

108 میلیارد تومان برای مسکن مددجویان پلدختر هزینه شد | اخبار ایران و جهان

ایرانسل بسته ویژه هفته وحدت ارائه کرد

چرا گوجه فرنگی بار دیگر افسار برید؟

سهمیه بنزین آذرماه تا ساعتی دیگر شارژ می شود/ فعالیت دفاتر منتخب «پلیس+10» در روز جمعه

108 میلیارد تومان برای مسکن مددجویان پلدختر هزینه شد

سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می شود رسانه 7 | اخبار اقتصاد

مقایسه خودرو پژو 2008 و 301

رانندگان لرستان برای دریافت سهمیه بنزین به سامانه ایرانیان اصناف مراجعه کنند

باهنر: از زمان اجرای هدفمندی یارانه ها فقط 5 نفر خبر داشتند/ دخالت نمایندگان در همه کارها همیشه در راستای منافع ملی نیست

سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می شود

ارسلان قاسمی لب ساحل

سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می شود

فعالیت تولیدکنندگان بخش خصوصی، جهاد اقتصادی است/ ارائه میزان تحقق «رونق تولید» در مازندران از سوی مسئولان

اینستاگرام بر ضد ایرانی های زرنگ!

تخلیه جو روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در بازارها آغاز شد

فیلم | سهمیه 60 لیتر بنزین آذرماه چه ساعتی شارژ می شود؟

کارت های بانکی چگونه تولید می شوند؟

سهمیه بنزین آذرماه امشب در کارت های سوخت شارژ می شود

سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می شود

آغازتخلیه جو روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در بازارها

پاسخ سوال های مخاطبان درباره سهمیه بندی بنزین / سهمیه آذرماه تا چند ساعت دیگر در کارت سوخت ها واریز می شود

سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می شود | اخبار ایران و جهان

فیلم | سهمیه 60 لیتر بنزین آذرماه چه ساعتی شارژ می شود؟

سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می شود

اجرای 4 طرح منابع طبیعی در شهرستان تاکستان

افزایش قیمت گوجه فرنگی به دلیل بارندگی و افزایش کرایه بار در قزوین

طرح توزیع شیر رایگان مدارس شنبه اجرا می شود

اعتصاب کارگران شرکت کشت و صنعت هفت تپه هفته آینده تمام می شود

راهی برای کاهش هزینه سوخت خودرو

وقتی ترامپ نگران قطع اینترنت در ایران می شود!

قیمت جهانی طلا به 1469 دلار و 10 سنت رسید

سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می شود

افزایش قیمت گوجه فرنگی به دلیل بارندگی و افزایش کرایه بار در قزوین

معرفی 40 سم فروش متخلف قزوینی به تعزیرات حکومتی

بازدید سرزده استاندار قزوین از دو اداره امور مالیاتی و سازمان صمت

سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می شود

شنبه شیر رایگان در مدارس توزیع می شود

سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می شود

بازدید سرزده استاندار قزوین از دو اداره امور مالیاتی و سازمان صمت

سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می شود

کاهش قیمت 21 ارز در بازار بین بانکی/ قیمت آپارتمان در فردوسی/سهمیه بنزین تا چه زمانی در کارت سوخت ذخیره می شود؟

معرفی 40 سم فروش متخلف قزوینی به تعزیرات حکومتی

طرح توزیع شیر رایگان مدارس شنبه اجرا می شود

طرح توزیع شیر رایگان مدارس شنبه اجرا می شود

اجرای 4 طرح منابع طبیعی در شهرستان تاکستان

مرسدس بنر و رونمایی از AMG GLE 63 S و GLS 63 با توان 603 اسب بخار ITIRAN

خودروهای عمومی نگران حفظ مانده سهمیه سوخت واریزی نباشند

راه اندازی نمایشگاه دائمی داخلی سازی صنایع

استاندار: هیاتی تجاری از ویتنام به آذربایجان غربی سفر می کند

سهمیه بنزین آذر 98 چه زمانی واریز می شود؟

تخلیه جو روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در بازارها آغاز شد

کوچ طلاسازان ایرانی به افغانستان و عراق و ترکیه

باهنر: از زمان اجرای هدفمندی یارانه ها فقط 5 نفر خبر داشتند

بیش از 80 درصد مردم خراسان شمالی مشمول بسته معیشتی هستند

تخلیه جو روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در بازارها آغاز شد

دشمن می خواهد مردم را از صندوق رأی دور کنند

هجوم مردم برای گازسوز کردن خودروها

جذب و استخدام 👈 کارشناس برنامه نویس

جذب و استخدام #مدیر منابع انسانی

کمک سه میلیاردی ماسالی ها به سیل زدگان جنوب کشور

سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می شود

برخورد قاطع با گران فروشی در داراب

امشب سهمیه بنزین آذر شارژ می شود

هجوم مردم برای گازسوز کردن خودرو ها

سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می شود

استاندار گیلان:تمامی تلاش ها در راستای کاهش دغدغه های مردم است

سهمیه بنزین آذر ماه امشب شارژ می شود

سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می شود

تولید و تصفیه شکر در کشت وصنعت امیرکبیر اهواز آغاز شد

دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده می کنند

نظر 20 اقتصاددان و فعال اقتصادی درباره راه حل عبور از مشکلات

اخبار کوتاه -30آبان

افزایش باورنکردنی قیمت وانت در بازار

احیای رمز کارت سوخت

بهره برداری از دومین واحد مرغ مادر گوشتی استان اردبیل

خبر 20 پنج شنبه 30 آبان

مردم گنبدکاووس در محکومیت اغتشاشات اخیر به میدان می آیند

تولید و تصفیه شکر در کشت و صنعت امیرکبیر اهواز آغاز شد

واریز سهمیه سوخت

دیدار رو در روی مردم سراوان با مسئولان

ساخت باند دوم محور نهبندان - سربیشه تامین اعتبار شد

تولید و تصفیه شکر در کشت و صنعت امیرکبیر دراهواز آغاز شد

گره گشایی ستاد تسهیل از مسیر تولید

گره گشایی ستاد تسهیل از مسیر تولید