مطالب مرتبط:
کارگروه تنظیم بازار برای کاهش قیمت 7 کالا اقدام کرد
کارگروه تنظیم بازار برای کاهش قیمت 7 کالا اقدام کرد
تخصیص نیافتن ارز، عامل رسوب کالا در بندرها
قیمت خودرو خارجی امروز | قیمت روز خودروهای وارداتی در 28 مهر 98
تخصیص نیافتن ارز، عامل رسوب کالا در بندرها
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 06:092019-10-21اقتصادي

پیشنهاد گمرک برای ترخیص خودروهای وارداتی/ بخشی از مصوبات کاهش رسوب کالا اجرا نشد


معاون گمرک از پیشنهادات این سازمان برای ترخیص خودروهای وارداتی مانده در بنادر خبر داد و معتقد است علی رغم دستور پیگیری رییس جمهور بخشی از مصوبات کاهش رسوب کالا اجرایی نشده و نیاز به همکاری دستگاه ها دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس یکی از پیامدهای نوسانات شدید ارزی در سال 97 رسوب کالاهای وارداتی در بنادر و گمرکات بود که مباحثی عدیده ای از جمله توقف ثبت سفارش، کاهش منابع ارزی، تنزل برقراری روابط مالی و بانکی را رقم زد.

این مسائل باعث شد دولت برای جلوگیری از نوسان ارزی بخشی از کالاهای وارداتی گروه 4 و کالاهایی که مشابه تولید داخلی داشتند را که تا پیش از آن به راحتی امکان ثبت سفارش و ورود آنها و تامین ارز برایشان وجود داشت را ممنوع کند.

به همین خاطر پدیده ای به نام رسوب کالا در گمرکات و بنادر شکل گرفت.

در این راستا گمرک در کنار سایر دستگاه های متولی تجارت خارجی طی ماه های اخیر تلاش های فراوانی به عمل آورد تا از دپو کالاها در این مناطق جلوگیری کند همچنین خاک خوردن خودروهای وارداتی در گمرکات به مشکلات افزوده بود.

ماحصل تلاش ها به مصوباتی ختم شد که ظاهرا توانسته رسوب را کاهش دهد.

برای پیگیری آخرین تحولات در این حوزه به سراغ فردی رفتیم که پیش از این سابقه عملکرد اجرایی در بزرگترین گمرک کشور یعنی شهید رجایی بندرعباس را دارد.

مهرداد جمال ارونقی در رابطه با ترخیص خودروهای وارداتی، رسوب کالا در گمرکات و بنادر و همچنین شیوه های تبانی و تخلفات در زمینه ترخیص کالا و کارشناس مجازی را بازگو کرده است.

وی اکنون معاون فنی گمرک ایران بوده و با فراغ بال پاسخگوی سوالات درباره تسهیل در امر صادرات و واردات و ترانزیت است.

مشروح این مصاحبه بدین شرح است: فارس: آخرین وضعیت رسوب کالا در بنادر و گمرکات را توضیح دهید.

قرار بود در این زمینه با توجه به دستور رییس جمهور و پیشنهاداتی که مطرح شد شاهد کاهش رسوب کالا باشیم؟ ارونقی: طبق مفاد ماده 38 قانون امور گمرکی، خروج کالا از اماکن گمرکی، مستلزم انجام تشریفات گمرکی است.

و ماده 39 قانون مذکور، تشریفات گمرکی را منوط به اظهار کالا با تسلیم اظهارنامه به شکل و تعداد نسخ به گمرک ایران واگذار کرده است که توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی وی انجام می شود.

بنابراین، گمرک، صرفاً در خصوص کالاهایی می تواند اظهارنظر کرده و پاسخگو باشد که برای این کالاها به ترتیب فوق، اظهار به گمرک، صورت پذیرفته باشد.

بررسی ها و پیگیری هایی که صورت گرفته حاکی است به مفهومی که قبلاً  از سوی برخی مراجع تحت عنوان کالای رسوبی اعلام شده بود، رسوب کالا وجود نداشته و این کالاها در اصل موجودیِ بنادر و مناطق ویژه و آزاد هستند که بسیاری از آنها شرایط اظهار تحت رویه واردات قطعی را داشته و در صورت اظهار به گمرک با رعایت مقررات مربوطه ، اجازه انجام تشریفات گمرکی، ترخیص و ورود کالا به کشور را خواهند داشت.

فارس: در گزارش گمرک عنوان رسوب کالا روی کانتینرهای موجود در بنادر و گمرکات گذاشته شده بود اما اکنون چنین نگاهی وجود ندارد.

آیا کالاهایی که ثبت سفارش ندارند هم مشمول ترخیص خواهند شد؟ ارونقی: مطابق مفاد ماده 8 قانون مقررات صادرات و واردات، واردکنندگان کالاهای مختلف، اعم از دولتی و غیردولتی، جهت اخذ مجوز ورود و ثبت سفارش، باید منحصراً به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند.

تبصره 1 ماده اشاره شده نیز تصریح کرده است: موافقت با ورود کالا، مجوز ترخیص نیز تلقی شده و نیاز به اخذ مجوز جداگانه نیست.

یعنی اگر واردکننده ای قبل از ورود کالای خود مبادرت به اخذ مجوز ثبت سفارش کند، بعد از حمل و ورود کالا به بنادر و یا مناطق ویژه و آزاد، دیگر نیازی به اخذ مجوز ترخیص از وزارتخانه مزبور نیست.

فارس: در گذشته وارد کننده کالا را به کشور می آرود و پس از آن مجوزها را اخذ می کرد.

ارونقی: رویه غلطی وجود داشت که بدون ثبت سفارش، کالاهایی که صاحبان آنها درصدد اظهار کالا تحت رویه واردات قطعی بودند به داخل مناطق آزاد، ویژه یا بنادر وارد می شد.

در مقاطعی از زمان، تاریخ ورود کالاهایی که برای انجام رویه واردات قطعی، وارد بنادر یا مناطق می شدند توسط گمرک کنترل می شد.

یعنی تاریخ مجوز ثبت سفارش صادره از وزارت بازرگانیِ سابق، مقدم بر تاریخ تخلیه کالا در این مناطق بود؛ این کنترل نشان می داد وارد کننده بدواً اقدام به ثبت سفارش کالای خود کرده و پس از حصول اطمینان از اینکه اجازه واردات قطعی به وی داده خواهد شد مبادرت به خرید و حمل کالا کرده است.

اما به مرور زمان، بدلایل مختلف، عرف تجاری نادرستی شکل گرفت که واردکنندگانی که درصدد واردات قطعی کالا به کشور بودند،  بدواً کالاهای خود را حمل و در مناطق و بنادر دپو می کردند و سپس مبادرت به اخذ مجوز ثبت سفارش می کردند.

در این صورت اگر سیاستهای اتخاذ شده منجر به ممنوعیت ثبت سفارش این گونه کالاها شود، کالاهای اشاره شده در این مناطق رسوب می کند؛ البته باید توجه داشت این موارد هیچ ارتباطی به وظایف گمرک ندارد.

فارس: یکی از مباحثی که در بحث رسوب کالا وجود دارد، موضوع متروکه شدن آنها و تحویل به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی است.

چرا کالاهایی که چندین ماه در این مناطق هستند و ترخیص آنها با اما و اگر روبرو است تعیین تکلیف نمی شود؟ ارونقی: طبق مفاد تبصره 4 ماده 24 قانون امور گمرکی، تعیین مهلت توقف کالا در مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی براساس ضوابط قانونی مناطق مذکور در اختیار سازمان های مسئول این مناطق است و کالاهایی که در این مناطق، پس از انقضای مهلت های اعطایی توسط سازمان های مذکور، مهلت منقضی اعلام می شوند نیز مشمول مقررات کالای متروکه می شوند.

بنابراین، در خصوص کالاهایی که از سوی این مراجع به گمرکات اجرایی مستقر در این مناطق اعلام گردد، گمرک موظف است برای کالای هر ردیف از دفتر انبار، اظهارنامه گمرکی تنظیم نماید و کالا را با حضور مرجع تحویل گیرنده مورد ارزیابی قرار داده و نسبت به تحویل آن به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اقدام کند؛ گمرک، در این پروسه فقط نقش یک واسطه را ایفا می کند.

سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز موظف است بلافاصله پس از انجام تشریفات قانونی مربوطه با تنظیم صورت مجلس، به دریافت کالای متروکه از مرجع تحویل گیرنده با نظارت گمرک و انتقال آن به انبارهای خود اقدام کند.

فارس: در جریان کالاهای رسوب شده چه میزان کالا تاکنون متروکه شده و چه بخشی از آنها مربوط به گروه کالایی 4 است.

در مقاطعی عنوان شد که حدود 30 هزار کانتینر کالای گروه 4 که واردات آنها به کشور ممنوع است وجود دارد.

ارونقی: زمانی که بررسی در خصوص کالاهای رسوبی انجام می گرفت، قسمتی از کالاهای فاقد ثبت سفارش، از اقلام گروه چهارم کالایی و ممنوع الورود بودند.

قسمت دیگری از کالاها اقلام گروه دومی بودند که به گفته نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت در رده بندی 6 این گروه یعنی 6-2 قرار می گرفتند و بدلیل تولید داخلی این اقلام و بحث حمایت از تولیدات داخلی، اجازه ثبت سفارش به آنها داده نشده بود.

البته این تقسیم بندی و رده های زیرمجموعه آن به گمرک اعلام نشده و جزو ضابطه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

در مصوبات 25 تیرماه سالجاری مقرر شد نسبت به واگذاری کالاهایی که جزو اقلام ممنوعه دولتی برای واردات بوده و بدون اخذ مجوز ثبت سفارش وارد بنادرشده و مهلت توقف قانونی این اقلام سپری شده است به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اقدام شده، مرجع مذکور نسبت به فروش این کالاها با رعایت مقررات مربوطه و در سطح گسترده اقدام نماید.

وفق دستور رییس جمهور نیز در خصوص مصوبات در راستای کاهش رسوب در بنادر و گمرکات، مقرر شد این پیشنهادات و مصوبات با همکاری و مساعدت روسای دستگاه های ذی ربط تا حصول نتیجه اجرایی ، پیگیری شوند که درصد پیشرفت اقدامات صورت پذیرفته در این راستا باید از مراجع متولی و ذیربط استعلام شود.

فارس: یعنی این اقدام تاکنون صورت نگرفته است؟ ارونقی: مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به احصاء لیست اقلام رسوبی در بنادر و مناطق اقدام و این لیست جهت تعیین گروه کالاهای فاقد ثبت سفارش در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.

با توجه به توضیحاتی که قبلاً اعلام شد وظیفه گمرک بعد از اظهار کالا آغاز می شود و با توجه به اینکه درخصوص اقلام اظهارنشده مسئولیتی مستقیماً متوجه این سازمان نیست، بنابراین گمرک صرفاً در این خصوص به پیگیری از مراجع ذیربط اقدام کرده و توضیحات بیشتر را باید از مراجع مربوطه جویا شد.

فارس: چند درصد از مصوبات هشت بندی و 12 بندی که وزارت اقتصاد برای کاهش رسوب کالا در بنادر به تایید رییس جمهور رسید عملیاتی شد؟ ارونقی: تمامی مصوباتی که به گمرک باز می گردد صددرصد اجرایی شده به غیر از 2 مورد که مباحث سیستمی دارد و زیرساخت های لازم برای اجرای آنها باید آماده شود که در جلسات مشترک بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک ایران ، درصدد اجرایی کردن این مصوبات با زیرساخت مناسب در این راستا هستیم.

باید توجه داشت جلسه مشترک اثربخشی نیز در تاریخ 16 شهریورماه سالجاری به ریاست رییس کل گمرک ایران و حضور نمایندگان بانک مرکزی و وزارت صمت تشکیل و مصوبات درخور توجهی در خصوص مباحث سیستمی صورتجلسه شد که عملیات اجرایی آن از هفته قبل آغاز شده است.

فارس: دیگر مصوبات کاهش رسوب که به دستگا ه های دیگر باز می گشت چطور؟ ارونقی: یکی از مباحث مربوط به کاهش رسوب، نمونه برداری قبل از تخلیه کالا یا نمونه برداری قبل از اظهارکالا  است که این مصوبه به سازمانهای متولی و صادرکننده مجوزهای قانونی نیز ابلاغ شده و این سازمان ها باید درخصوص اجرایی شدن یا نشدن آن و مشکلات و نارسایی های موجود در این خصوص اعلام نظر و موضع گیری کنند.

فارس: یعنی این اقدام در جهت تسریع در روند ترخیص کالا انجام نمی شود؟ ارونقی: طبق یکی از بندهای مصوبات تیرماه سال جاری مقرر شد دستگاه های متولی صدور مجوزهای قانونی برای ترخیص کالا از گمرکات کشور، نسبت به نمونه برداری از کالاهای مشمول اخذ مجوزهای قانونی قبل یا حین تخلیه کالا اقدام کنند.

در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی تمهیداتی اتخاذ کند تا امکان نمونه برداری شبانه روزی برای دستگاه های مرتبط فراهم شود.

ضمن تفویض اجازه به وزارت جهاد کشاورزی، این امکان فراهم شود تا این مرجع از ظرفیت و توانمندی بخش خصوصی برای نمونه برداری کالاها استفاده کد.

بر این اساس وزارت جهاد کشاورزی (قرنطینه نباتی) باید ضمن نمونه برداری شبانه روزی، ترتیبی اتخاذ کند تا در اسرع وقت و حداکثر طی مدت زمان 12 ساعت نسبت به اعلام نتیجه و صدور مجوز ترخیص مربوطه اقدام کند.

همچنین گمرک جمهوری اسلامی باید ایران ترتیبی اتخاذ کند که نمونه برداری واحد از اقلام مشمول اخذ و ارائه مجوزهای قانونی صورت پذیرفته و نتیجه آزمون توسط یک دستگاه ذیصلاح برای سایر دستگاه ها نیز تسری داده شود.

فارس: دلیل اینکه این بند از مصوبه اجرایی نشده چیست؟ ارونقی: این مسئله را گمرک پیگیری کرد اما به دلایل مختلف که در حال پیگیری است نمونه برداری واحد از اقلام مشمول اخذ و ارائه مجوزهای قانونی صورت نپذیرفته و نتیجه آزمون توسط یک دستگاه ذیصلاح برای سایر دستگاه ها تسری داده نمی شود.

به نظر می رسد نیل به این هدف، مستلزم برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و ایجاد بستر و زیرساخت های لازم توسط دستگاه های مسئول صدور مجوزهای قانونی مربوطه است.

فارس: پاسخ ندادید آیا رسوب کالا در بنادر و گمرکات کاهش یافته است؟ ارونقی: تمامی پیشنهادات مربوط به جلسه 25 تیرماه سالجاری، توسط وزارت اموراقتصادی و دارایی برای رییس جمهور ارسال و رییس جمهور نیز دستور پیگیری لازم را صادر و اعلام کرده است پیشنهادهای مطرح شده، با همکاری و مساعدت روسأی دستگاه های ذیربط تاحصول نتیجه اجرایی، پیگیری شود امیدواریم با هماهنگی لازم و همکاری هرچه بیشتر دستگاه های ذیربط و مسئول، تمامی مصوبات اشاره شده ، بطور کامل اجرایی شده و مشکلات موجود در این زمینه به حداقل سوق پیدا کند.

فارس: یکی از همین کالاهایی که در گمرکات رسوب کرده و چند وقت یکبار خبری از آن منتشر می شود مربوط به خودروهای وارداتی است که البته بخشی از آن با مصوبه هیات وزیران ترخیص شد.

چه تعداد خودرو بلاتکلیف مانده است.

سرنوشت آنها چیست؟ ارونقی: گمرک ایران در راستای اجرای مصوبات مربوطه در این زمینه از 16 دیماه 1397 تا 16 تیرماه سالجاری توانست نسبت به ترخیص 7500 دستگاه خودروی سواری با احتساب آمبولانس های ترخیص شده ، اقدام کند.

در این میان، صاحبان نزدیک به 1100 دستگاه خودروی سواری، علیرغم اینکه در بستر سامانه جامع گمرک، برای این خودروها ،  پروانه الکترونیکی صادر شد ولی نتوانستند نسبت به خروج خودروها از گمرک اقدام کنند و این خودروها در گمرک، متوقف شدند.

فارس: پیشنهادی برای رفع توقف این خودروها در گمرک وجود دارد؟ ارونقی: در متن مصوبه دولت، از لفظ ترخیص تا 16 تیرماه 1398  استفاده شده که اگر واژه   صدور پروانه جایگزین شود، این مشکل حل می شود.

علیرغم اینکه در موضوع ترخیص خودروها  هیچ قصوری متوجه گمرک نبود با این وجود پیشنهاد شد تاریخ صدور پروانه گمرکی ملاک عمل برای ترخیص خودرو باشد و موافقت با این موضوع ، از سوی گمرک، پیشنهاد شد.

  همچنین پیشنهاد شد مصوبه دولت جهت ترخیص خودروهای سواری، تمدید شود تا خودروهایی که مشکلی از نظر قوانین و مقررات مربوطه نداشته اما اجازه خروج پیدا نکرده اند، اجازه ترخیص یابند.

این پیشنهادات از سوی گمرک ایران به وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام شده است؛ اما باید توجه داشت مرجع ذیربط برای پیگیری این موارد وزارت صنعت، معدن و تجارت است و گمرک ایران به عنوان یک سازمان مجری، سعی در اجرای کامل و بی نقص مصوباتی است که جهت اجرا، به این سازمان ابلاغ می شود.

فارس: یکی از مواردی که اخیر در گمرک مطرح است و البته با حواشی نیز همراه بود مربوط به کارشناسان مجازی است.

عده ای از صاحبان کالا معتقدند که این کارشناسان باعث تاخیر در روند تشریفات گمرکی می شوند و عملا کالا در گمرک معطل می ماند.

همچنین قرار بود این کارشناسان مجازی رابطه مستقیم و فیزیکی میان صاحب کالا و کارشناس گمرک را قطع کند اما به نوعی دیگری این ارتباط برقرار است.

آیا اعتقاد دارید ارتباط فیزیکی و روابط کارشناس مجازی و صاحب کالا یا نماینده آن حذف شوند تا مفسده های احتمالی بوجود نیاید؟ ارونقی: اگر کسی ادعا دارد که کارشناس مجازی به بیراهه کشیده شده یا معتقد است که وضعیت بدتر از دوران قبل که کارشناس و نماینده صاحب کالا چشم در چشم بودند، شده است باید دلایل آن را اعلام کند.

آن چیزی که از قول من مطرح شده این بود که گفتند خواستار حذف کارشناس مجازی هستم.

مکاتبات من مبنی بر حذف کارشناس مجازی نبوده است.

اینکه تمامی فرایند تشریفات گمرکی در بستر سامانه و هوشمند باشد موافق هستم.

سیستم های سنتی باید به نحوی کنار بروند.

فرضاً در گذشته، در گمرکات اجرایی، روسای سرویس هر کسی را می خواستند به عنوان کارشناس و ارزیاب انتخاب می کردند.

در برخی موارد هم، خواسته یا ناخواسته تخلفاتی انجام شده بود یا به صورت تبانی با شخص خاص یا  به واسطه اینکه ارزیاب، به کرات یک کالا را ارزیابی کرده و فکر می کرد دیگر نیاز به ارزیابی مجدد نیست،  بدون اطلاع از اینکه در کانتینر چه کالایی است.

براساس اعتمادی که به صاحب کالا یا نماینده قانونی وی بوجود می آمد، پشت نویسی اظهارنامه را براساس مشاهدات ارزیابی های قبلی تنظیم می کرد و کارشناس سرویس ارزیابی نیز بر همین اساس و بدون اطلاع از اصل ماجرا، توضیحات ارزیابی را می پذیرفت.

باید توجه داشت براساس مفاد ماده 11 قانون امور گمرکی، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقررات گمرکی، تمامی کالاهایی که به قلمرو گمرکی وارد یا از آن خارج می شوند، مشمول تشریفات و کنترل های گمرکی با استفاده از شیوه هایی مانند مدیریت خطر یا بازرسی های منظم یا اتفاقی است که در بحث انتخاب کارشناس بصورت سیستمی نیز مدیریت ریسک توسط گمرک درنظر گرفته می شود.

  انتخاب کارشناس اظهارنامه توسط سیستم، جلوی بسیاری از موارد را می گیرد که قبلاً وجود داشته است.

مثلاً قبل از انتخاب کارشناس توسط سیستم، موضوعی را در گمرک شهید رجایی بررسی می کردیم که تخلفی صورت گرفته بود.

اسناد بررسی شده نشان می داد همه اظهارنامه های یک صاحب کالا، در طول یک سال،  توسط یک ارزیاب و یک کارشناس بررسی شده است.

بررسی های دقیق تر نشان می داد این موضوع عامدانه نیز نبوده است.

مثلاً نماینده صاحب کالا می آمد و می گفت  قبلاً ، ارزیاب بار را دیده،  اگر امکان دارد همان ارزیاب و همان کارشناس که قبلاً اظهارنامه های قبلی را دیده اند و نسبت به موضوع اشراف دارند آن را ارزیابی و بررسی کنند.

ولی وقتی سامانه، ارزیاب و  کارشناس را تعیین می کند اینجا دستی در کار نیست و کار به صورت چهره به چهره نیست و تمامی اتفاقات با اِعمال مدیریت خطر و سیستمی است.

فارس: اکنون با کارشناس مجازی چطور؟ آیا چنین اتفاقی نمی افتد؟ ارونقی: باید بررسی شود، اینکه بگوییم هیچ گونه تالی فاسدی ندارد جمله درستی نیست.

باید گلوگاه های فساد احصاء و از بین برود.

در کارشناس مجازی، کلیات آن مورد تایید است که باید جزییات آن نیز ارتقاء یابد.

در مباحث فرآیندی نیز باید این موضوع مدنظر قرار گیرد که تمامی مکاتبات سیستمی، در بستر سامانه، باید ضمن بررسی همه جانبه و یکباره  توسط کارشناس درج شود تا تطویلی در انجام تشریفات گمرکی اظهارنامه بوجود نیاید؛ یعنی کارشناس اظهارنامه موظف شود به ارزش ، تعرفه، مجوزهای قانونی و سایر پارامترهای اظهارنامه، در یک مرحله رسیدگی و اگر نقصانی در اسناد و اظهار صورت پذیرفته مشاهده نماید، کل نقائص را طی یک کامنت به اظهارکننده اعلام دارد تا رفع نقص در حداقل زمان ممکن صورت پذیرد.

فارس: پس بررسی یک اظهارنامه در شرایط فعلی زمان بیشتری نسبت به گذشته می برد؟! ارونقی: متفاوت است و باید در این خصوص قائل به تفکیک شد.

اولاً ممکن است ایستایی به دلیل عدم وجود زیرساخت های لازم باشد.

مثلاً در برخی موارد قطعی هایی در سامانه وجود دارد که ممکن است به پهنای باند و سایر موارد ارتباط داشته باشد؛ ثانیاً عوامل برونی دیگری ممکن است در این فرایند نقش داشته باشند مانند اخذ و ارائه مجوزهای قانونی.

یک مثال در رویه صادرات می زنم.

فرضاً برای کالایی که تا دیروز مشکلی برای صادرات وجود نداشت عوارض صادراتی تعیین و ابلاغ می شود.

طبیعی است که گمرک باید نسبت به نمونه برداری از کالا و ارسال آن به آزمایشگاه اقدام کند.

اگر به صورت تطبیقی، موضوع بررسی شود مشخص خواهد شد زمان انجام تشریفات گمرکی این کالا نسبت به قبل افزایش داشته که این امر، طبیعی است.

ممکن است ایستایی هایی نیز درخصوص رسیدگی به ارزش کالاها از باب کم اظهاری یا بیش بود وجود داشته باشد که البته در شرایط موجود، این حساسیت ها لازم است.

برخی از سازمان ها هم در شرایط خاصی، بازهم مکاتبات خود را خارج از بستر سامانه و بصورت فیزیکی انجام می دهند که گمرک نیز در اینگونه موارد ناچار است اصالت مکاتبات را استعلام کند که این موضوع هم زمان بر است.

فارس: قرار بود با وجود سامانه ها زمان تشریفات گمرکی و ارتباط با سازمان های همجوار کاهش یابد.

همچنین رویه های فیزیکی و کاغذی حذف شود.

ارونقی: همانطور که گفتم سازمان هایی هستند که فیزیکی مجوز می دهند.

گمرک براساس آنچه تصمیم گیری شده یعنی آیین نامه الکترونیکی و پنجره واحد نسبت به پذیرش اقدام نمی کند یا در اصالت آن مورد سوال می کند که ایستایی ایجاد می کند.

 باید شرایطی فراهم شود زمانی که ارزیاب، کالایی را ارزیابی می کند تصویر تمامی مشاهدات خود را در سامانه بارگذاری کند تا کارشناسی که بصورت سیستم در گمرک دیگری حضور دارد بتواند تمامی مستندات مربوطه را مشاهده و به راحتی درخصوص اسناد و مدارک و مشاهدات ارزیابی اظهارنامه تصمیم بگیرد که ارتقاء این امر هم در دستور کار گمرک ایران قرار دارد.

در خصوص تمامی مجوزهای قانونی هم باید این اتفاق بیفتد.

باید توجه داشت طی جلسات متعدد برگزار شده، گمرک ایران هم اقدام به استخراج لیست کالاهای اساسی و ضروری و هم نسبت به احصاء فهرست واحدهای تولیدی اقدام کرده تا این موارد را در مسیر سبز اظهارنامه قرار دهد و چنانچه این اقدامات بصورت کامل محقق شوند انجام تشریفات گمرکی و ترخیص این اقلام نیاز به بررسی توسط کارشناسان مجازی نداشته و بدین وسیله از ایستایی های احتمالی در این خصوص هم جلوگیری می شود.

فارس: کارشناسان حوزه ترخیص و صاحبان کالا می گویند کارشناس مجازی نه تنها ارتباط فیزیکی را نبسته بلکه می توان تماس تلفنی برقرار کرد.

کارشناس به صاحب کالا زنگ می زند و ممکن است درخواست های غیرقانونی هم داشته باشد.

  ارونقی: قبلاً که کارشناس بصورت سیستمی انتخاب نمی شد و بصورت دستی به اظهارنامه اختصاص پیدا می کرد، این امر می توانست به عنوان یک ادعا مطرح باشد؛ اما در حال حاضر که سیستم کارشناس را به اظهارنامه اختصاص می دهد این موضوع قابل توجیه نیست.

به نظر من، همین که کارشناس اظهارنامه توسط سامانه انتخاب شود مدیریت ریسک رعایت شده است.

 این سیستم است که تصمیم گرفته کارشناس را به اظهارنامه اختصاص دهد؛ حتی اگر نام کارشناس هم توسط سیستم مشخص شود؛ که این پیشنهاد هم از طرف من مطرح شده و درحال بررسی است، مشکلی ایجاد نمی کند.

تمامی بررسی ها و مشاهدات ارزیاب و کارشناس و هر متصدی انجام تشریفات گمرکی اظهارنامه، در سامانه، با قید ساعت و دقیقه و ثانیه درج شده و قابل رصد است.

البته باید به این مسئله توجه همه جانبه ای داشت و اگر تخلفی احساس می شود فوراً به مدیریت گمرک اجرایی مربوطه و یا مراجع نظارتی که در گمرک هستند اطلاع داده تا موضوع را بررسی شود.

همین طور تمامی اظهارکنندگان از ابتدای انجام تشریفات گمرکی تا انتهای آن در بستر سامانه جامع و epl خود می توانند مستقیماً هر شکایتی نسبت به روند اظهارنامه دارند به بنده تحت عنوان ( ارتباط با معاون فنی گمرک ایران ) منعکس کنند.

نکته جالب این است موارد متعددی کشف شده است که بعد از صدور پروانه الکترونیکی برای اظهارنامه ای و ترخیص کالا از گمرک، افرادی تحت عنوان کارشناس مجازی با صاحب کالا یا نماینده قانونی وی تماس حاصل و درخواست غیر قانونی داشته اند و اعلام کرده اند در صورتی که نماینده صاحب کالا تن به درخواست آنها ندهد اظهارنامه را از صف خارج می کنند یا برای اظهارنامه اجازه صدور پروانه نمی دهند؛ این موضوعات در حالی بوده که کالا از گمرک خارج هم شده بود و نشان می دهد افرادی با بدست آوردن برخی اطلاعات صاحبان کالا یا اظهارکنندگان، بدین روش قصد اخاذی داشته اند.

فارس: در گزارش های گمرک و شما نیز مباحث ارتباط میان کارشناس و ارباب رجوع آمده است.

ارونقی: نه چنین چیزی نیست؛ پیشنهاداتم در راستای بهبود روند انجام تشریفات گمرکی توسط کارشناسان مجازی، واضح و مشخص است و بدون هرگونه ابهامی تنظیم و به رییس کل گمرک داده شده است از جمله اینکه: 1- سامانه جامع گمرکی، بصورت کلی و بدون استثناء، نسبت به اعلام نام و نام خانوادگی کارشناسان مجازی تمامی اظهارنامه های اظهار شده به گمرک اقدام تا اظهارکنندگان و صاحبان کالا درجریان بررسی اظهارنامه های خود توسط این کارشناسان قرار گیرند؛ 2- اظهارنامه های مربوط به اقلام اساسی و ضروری، در صورت قرارگیری در مسیرهای زرد یا قرمز اظهارنامه و نیاز به بررسی توسط کارشناس سرویس ، صرفاً توسط کارشناسان گمرک محلِ اظهار این کالاها مورد بررسی قرار گیرند؛ 3- اظهارنامه های مربوط به اقلام وارده توسط واحدهای تولیدی نیز درصورت قرارگیری در مسیرهای زرد یا قرمز اظهارنامه و نیاز به بررسی توسط کارشناس سرویس، صرفاً توسط کارشناسان گمرک محلِ اظهار این کالاها مورد بررسی قرار گیرند؛4- تمامی اظهارنامه های مواد اولیه، ماشین آلات خط تولید و سایرکالاهای مورد استفاده در تولید یا پردازش و همچنین محصولات تولیدشده مربوط به واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز صرفاً توسط کارشناسان گمرک محل اظهار این کالاها مورد بررسی قرار گیرند.

فارس: آیا این پیشنهادات اجرایی شده است؟ ارونقی: گمرک ایران در حال بررسی و اجرای این پیشنهادات است؛ البته باید زیرساخت های لازم برای این موضوع وجود داشته باشد و تمهیدات لازم برای اجرای این موارد اندیشیده شود.

باید توجه داشت علاوه بر پیشنهادات فوق، احکامی از سوی وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به گمرک، جهت اجرای دقیق در بازه زمانی مشخص، ابلاغ شده که فصل الخطاب است و باید بطور کامل و بقید فوریت، اجرایی شوند.

فارس: همان احکامی که در راستای بهبود فضای کسب و کار، به سازمان های زیرمجموعه وزارت اقتصاد ابلاغ شد؟ ارونقی: بله، مطابق مفاد احکام ابلاغی وزیر اقتصاد به سازمان های تابعه در راستای بهبود فضای کسب وکار، گمرک جمهوری اسلامی ایران، در راستای اجرایی کردن مواد (2) و (3) قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار و با استناد به مواد 128 و 129 قانون امور گمرکی، مکلف شد نسبت به بازنگری در شاخص های مدیریت ریسک خصوصاً برای واحدهای تولیدی و اقلام اساسی و ضروری اقدام کرده و نسبت به  بهره گیری از کارشناسان مجازی براساس عملکرد و تخصص کارشناسان مربوطه ، همچنین قرارگیری اظهارنامه های اقلام اساسی و ضروری در مسیر سبز انتخاب مسیر اظهارنامه و ترخیص فوری از گمرک با اخذ مجوزهای قانونی و رعایت مقررات مربوطه اقدام کند.

همین طور، قرارگیری اظهارنامه های واحدهای تولیدی که کالاهای مرتبط با پروانه تولید و بهره برداری خود را وارد می نمایند در مسیر سبز انتخاب مسیر اظهارنامه و بررسی سایر اظهارنامه های واحدهای تولیدی و همچنین واحدهای تولیدی مستقر در مناطق ویژه اقتصادی توسط کارشناسان مجازی گمرک محل اظهار (محل وجود کالای اظهاری) از سایر اقداماتی است که گمرک ایران مکلف به اجرای آن است.

به هرحال آنچه در این راستا مدنظر است ارتقاء موارد ذکر شده و اعطای تسهیلات لازم به واحدهای تولیدی و واردکنندگان اقلام اساسی و ضروری جامعه است نه حذف کارشناس مجازی؛ و امیدوارم با اعمال موضوعات فوق،  این مهم در واقعیت هم به تحقق بپیوندد.

   گفت وگو از مجتبی رحمتی انتهای پیام/  
کلید واژه ها: گمرک - کالا - خودروهای وارداتی - واردات - کالاهای وارداتی - بنادر - کاهش - رییس جمهور - ثبت سفارش - قانون - دستور رییس جمهور - تشریفات - خبرگزاری فارس - هایی - آخرین وضعیت - تولید داخلی - ایران - معاون - شهید رجایی - ترخیص کالا - بندرعباس - خبرگزاری - رییس - ماده - فارس - صورت - بزرگترین - کارشناس - ترانزیت - نماینده

آخرین اخبار سرویس:
ارزیابی عملکرد و کارایی و بررسی مدلها و چگونگی اندازه گیری آنها

150 هزار هکتار اراضی دیم کشور زیرکشت غلات قرار دارد | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

تاریخ ابلاغ سهمیه سوخت قایق های صیادی

جوشکاری در زیر آب

مکانیزم عملکرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت و گامهای طراحی مدل و بکارگیری آن در یک سازمان نمونه

امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و ازبکستان

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری

خواب طولانی ریسک سکته را افزایش می دهد

ماجرای پیدا شدن قرص های مشکوک در کیک ! (فیلم + عکس)

150 هزار هکتار اراضی دیم کشور زیرکشت غلات قرار دارد

آزادراه تبریز سهند سال آینده افتتاح می شود ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از این ماه شروع می شود

طلای کثیف در چرخه نیکوکاری

رونق تولید استان فقط با جذب و تزریق منابع مالی میسر می شود

جلوی این تخلف خطرناک را بگیرید!

اعتراض های کارگری خسارت سنگینی به شرکت نیشکر هفت تپه وارد کرد

تشکیل کارگروه جلوگیری از آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب در رومشکان

پروژه مالی شرکت توزیع برق همراه با ترازنامه

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش شاخص های توسعه انسانی

دانلود پایان نامه بررسی استرس شغلی

مقاله رشته حقوق با عنوان امضاء الکترونیکی و قوانین حاکم بر آن

رییس بانک مرکزی: سال آینده سیستم امهال بانکی براساس نظرات فقها اصلاح خواهد شد | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

وب کاوی در صنعت

استخدام استادکار حرفه ای رویه کوب در شهرک صنعتی پرند

اکلیل؛ یک ماده خطرناک و یک فاجعه زیست محیطی

گوجه فرنگی ارزان می شود

مقایسه های بین المللی تکنولوژی و پیشرفتهای کیفی در شرکتهای مکزیک

پرسشنامه انگیزش شغلی جونز و فیفر با نمره گذاری، روایی و پایایی

تاثیر استراتژی منابع انسانی بر ارزیابی عملکرد مدیران

واردات بیش از 9 میلیون دلار تنه دوچرخه

شمخانی: اجرای پروژه کشته سازی از سوی معاندین قطعی است/قرائتی: هر وقت به موضوع نماز می رسیم مسئولان می گویند بودجه نداریم/وزیر جوان بعد از سورپرایز: زورم به رفع فیلترها نمی رسد

مخاطرات زمین ریخت شناسی و تاثیر آنها در توسعه شهری

گزارش کارآموزی مهندسی صنایع با عنوان کنترل کیفیت (مونتاژ 1)

ارزیابی علل مدیریتی تاثیرگذار بر بهره وری سازمان از نظر مدیران و کارکنان

مبانی نظری سرمایه گذاری مستقیم خارجی FDI

بیمه اجباریِ سلامت شامل حال اتباع هم می شود؟

تاثیر گرانی بنزین بر روی آجیل شب یلدا

6 انگلیسی معادل ثروت 13 میلیون نفر سرمایه دارند

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فعالیتهای ترفیع

بررسی مفاهیم و مدل های بازاریابی رابطه مند و بازاریابی حسی

بررسی روشهای تعیین تراوایی و مقایسه نتایج با تراوایی مغزه

در برابر تحریم، راهی جز «تقویت تولید» نداریم

استخدام مونتاژکار حرفه ای الکترونیک و RF در یک شرکت معتبر

استخدام مهندس RF با گرایش مهندسی مخابرات مدار و سیستم

استخدام مهندس مخابرات سیستم با آشنایی متوسط به زبان انگلیسی

علل عدم استفاده از صورتهای مالی تلفیقی در تصمیم گیری مدیران

پروپوزال مقایسه تطبیقی الگوهای ناب و چابک در زنجیره تامین

جزییات قانون بانکداری بدون ربا که از سال آینده در کشور اجرایی می شود

سقوط آزاد قیمت دلار

مزایده ی باغ خونی

گفت وگو با کارتن خوابی که حافظ کل قرآن است + تصاویر

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی کارکنان 46 صفحه

خواب بیش از اندازه طولانی ریسک سکته را افزایش می دهد

معاینه فنی 2770 کامیون در کنار جاده/مردودی 20 درصد کامیون ها درتست مجدد معاینه فنی

مزایده ی باغ خونی

پرسشنامه تدوین استراتژی برای سازمان با روش SWOT

اخبار پربازدید اقتصادی پنجشنبه 21 اذر

قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت !

بیمه شدگان رایگان فقط در بیمارستان های دولتی پذیرش می شوند

کاربردهای فناوری نانو در ساختمان سازی

برای خرید ملک موروثی چه باید کرد؟

ابعاد و منابع حمایت اجتماعی و بررسی سیستم های آن

کاهش قیمت خودرو/ قیمت امروز خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش کتابخانه های عمومی

طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه شب یلدا در قروه اجرا می شود

شناسایی رابطه مدیریت ارتباط با مشتری با مدیریت دانش

طنین زنگ پژوهش از فردا با طعم «پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید»

عرضه کیک های خوراکی حاوی قرص های مشکوک در ایلام

تخت گاز گروه خودرویی در جاده تالار بورس/ قطعه سازان سبز پوش شدند+ نمودار

کشف کارگاه تولید بوش تقلبی در کرج

صرافان بانکی امروز دلا را چند خریدند؟

فیلم | دستگیری 135 دختر و پسر در یک پارتی شبانه

ابعاد جدید قرارداد ویلموتس/ باز هم پرونده به فیفا خواهد رفت؟

5.2 درصد؛ بازدهی بورس در هفته گذشته

قیمت امروز خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

6 میلیون خانوار؛ درخواست کنندگان کمک معیشتی

همتی: صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند

چاپ پول برای جبران کاهش درآمد دولت اقدامی خطرناک است/ تورم فزاینده؛ مانع حمایت از بخش فرهنگ

مبانی نظری نقش فرآیند مدیریت دانش بر اثربخشی بانک

پرسشنامه استاندارد سطح چابکی سازمانی 49 سوالی با روایی و پایایی

طنین زنگ پژوهش از فردا با طعم پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید

بررسی اثر حضور شرکتهای تولیدی در نمایشگاههای بین المللی بازرگانی خراسان بر موفقیت تجاری آنها

اشتغال زایی جوان قمی برای 80 جوان

اشتغال زایی جوان قمی برای 80 جوان

متن کاوی و ارزیابی مهمترین متد های متن کاوی

کاهو کیلویی چند؟

برای خرید هر کیلو تسمه چقدر هزینه کنیم؟

قیمت انواع مدل های مختلف گوشی همراه اپل در بازار آزاد

طراحی مدل ارزیابی عملکرد با کارت امتیازی متوازن و رتبه بندی آنها

تمرکز بانک مرکزی بر کنترل تورم است

همتی: صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند

یلدا به خیر و خرید با شهروند

نقش صنایع دستی به عنوان یک فعالیت درآمدزا و توسعه توریسم

مظنه خرید تلویزیون ال ای دی در بازار چقدر است؟

کاهش قیمت گوجه فرنگی از هفته آینده

شرایط فروش فوری محصولات ام وی ام | آذر 98

چرا دوغ خواب آور است؟

چرا دوغ خواب آور است؟

تمرکز بانک مرکزی بر کنترل تورم است

بررسی مدلها، ابزارها و تئوری های مدیریت دانش

گلایه این کارآفرین از تحریم های داخلی/ تعویق 3 ماهه در صدور مجوز به بهانه خراب بودن سایت!

پیشنهاد گمرک برای ترخیص خودروهای وارداتی/ بخشی از مصوبات کاهش رسوب کالا اجرا نشد

پیشنهاد گمرک برای ترخیص خودروهای وارداتی/ بخشی از مصوبات کاهش رسوب کالا اجرا نشد