مطالب مرتبط:
آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید هم کافی است!
آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید هم کافی است!
آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید هم کافی است!
متوسط قیمت هر متر خانه در تهران 13 میلیون شد
امام جمعه اسالم: فضای مجازی مانند آب و غذا لازم است!/ تلگرام دارم، توییت هم میکنم
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 01:002019-10-20سياسي

آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید هم کافی است!


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو ، حسین شریعتمداری در یادداشت روزنامه کیهان نوشت: رییس جمهور محترم، چهارشنبه هفته قبل در مراسم بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور بار دیگر و برای چندمین بار پیشنهاد برگزاری رفراندوم را پیش کشیدند .

- آقای روحانی تلاش کرده اند که تعداد اندک و کم شمار جمع خود را در حد و اندازه یک جریان ! قلمداد کنند و سپس آن جمع بزرگنمایی شده را با توده های عظیم ملت به رهبری امام امت برابر بنشانند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو"، حسین شریعتمداری در یادداشت روزنامه کیهان نوشت: رییس جمهور محترم، چهارشنبه هفته قبل در مراسم بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور بار دیگر و برای چندمین بار پیشنهاد برگزاری رفراندوم را پیش کشیدند و علی رغم آنکه پیشنهاد ایشان هیچگونه پیوست قانونی نداشت و توضیح قابل قبولی برای آن ارائه نشده بود ولی برخی از محافل سیاسی و روزنامه های حامی دولت کماکان بر ضرورت انجام آن اصرار می ورزند و مانند همیشه بی آنکه برای شعور مردم احترامی قائل باشند، در شیپور رفراندوم از سر گشاد آن می دمند -بخوانید فوت می کنند!- آقای روحانی پیشنهاد همه پرسی را بعد از آن مطرح کرد که گفته بود: 41 سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم.

یک عده می گویند تعامل سازنده باید داشت و عده ای دیگر عنوان می کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم ! و در ادامه با اشاره به اینکه باید دانشگاه ها وارد مسائل استراتژیک شوند گفت؛ حتی اگر در این مسائل به نتیجه نرسیدیم، باید همه پرسی از مردم را برگزار کنیم.

راهی نداریم چرا که این 40 سال دائماً بحث کردیم.

ما باید راه را انتخاب کنیم ! صرف نظر از این نکته تاسف آور که به نظر می رسد رییس جمهور محترم با وجود آنکه حقوقدان هستند از تفاوت رفراندوم تقنینی (موضوع اصل 59 قانون اساسی) با رفراندوم اساسی (موضوع اصل 177 قانون اساسی) با خبر نیستند! باید پرسید موضوع رفراندوم مورد نظر ایشان چیست؟! جناب رییس جمهور آنگونه که از سخنانشان پیداست خواستار برگزاری همه پرسی درباره مذاکره با آمریکا هستند! چرا که مذاکره با سایر کشورها غیر از رژیم جعلی و اشغالگر قدس هیچ منع قانونی نداشته و ندارد.

حالا باید از رییس جمهور محترم پاسخ این سؤال را که در نکته روز پنج شنبه کیهان آمده بود خواست که مگر طی چند سال گذشته با موضوع برنامه هسته ای کشورمان با آمریکا به گفت وگو ننشستید؟ و در پاره ای از موارد، دل ندادید و قلوه نگرفتید؟ تا آنجا که امضای جان کری را تضمین دانستید و بعد از توافق هسته ای، این توافق را فتح الفتوح نامیدید و در پی آب و صابون بودید تا صورت منتقدان را بشویید و آنان را از خجالت بیرون بیاورید؟! خب، نتیجه چه بود؟ اگر بفرمایید نتیجه هیچ بود! جفا کرده و از بیان واقعیت دور شده اید، چرا که صنعت هسته ای کشور را از بین بردید، ده ها امتیاز نقد به حریف دادید، بسیاری از امکانات و ظرفیت های کشور را هزینه کردید، به جای لغو تحریم ها که هدف اصلی مذاکره بود، تحریم های فراوان دیگری را هم به ملت تحمیل کردید و.

بنابراین آنچه به دست آوردید فقط هیچ نبود! بلکه ده ها پله پایین تر از هیچ بود ! امروز اما، موضوع مذاکره با صراحت از سوی آمریکا و اروپا اعلام شده است و اصلی ترین بخش های آن، اینکه ایران از صنایع موشکی خود دست بردارد، به حضورش در منطقه و حمایت از جبهه مقاومت خاتمه بدهد و.

کوتاه سخن اینکه به لقمه آسان و بی دردسری برای بلعیدن توسط آمریکا تبدیل شود! و این، در یک کلمه یعنی تسلیم ذلت بار در مقابل آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و حکام عیاش و سرسپرده برخی از کشورهای عرب منطقه.

جناب روحانی! تسلیم که به رفراندوم و مذاکره نیاز ندارد، برای تسلیم شدن نیم متر پارچه سفید کافی است تا در مقابل آمریکا روی دست بلند کنید! آیا غیراز این است؟! آمریکا و اروپا با صراحت اعلام می کنند که منظورشان از مذاکره، حل و فصل مسائل فیمابین نیست بلکه نتیجه ای که از مذاکره در نظر گرفته و بر آن اصرار دارند را پیشاپیش اعلام کرده اند بنابراین چرا آقای روحانی دیکته نویسی ایران برای آمریکا و اروپا را مذاکره! معرفی می کند؟! مذاکره ای که آمریکا کف و سقف و متن آن را از قبل تعیین و اعلام کرده است که مذاکره نیست دیکته نویسی ذلیلانه است! آیا جناب رییس جمهور از مردم شریف و پاکباخته ایران دعوت می کند که بیایند و در یک همه پرسی، نظر خود را درباره تسلیم شدن ذلیلانه به آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و برخی حکام بی سر و پای عرب اعلام کنند؟! دعوت به این به اصطلاح رفراندوم اگر اهانت مستقیم به ملت نیست -که هست- پس چیست؟! آقای روحانی پیش از این به درستی مذاکره با آمریکا را دیوانگی دانسته بود حالا چه اتفاقی افتاده؟ دیوانه ها عاقل شده اند یا عاقلان را به دیوانگی فرا می خوانند؟! ایشان فرموده اند 41 سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم.

یک عده می گویند تعامل سازنده باید داشت و عده ای دیگر عنوان می کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم این سخن جناب رییس جمهور واقعیت محض است و در صحت آن کمترین تردیدی وجود ندارد! حق با ایشان است.

با این تفاوت که جناب ایشان واژه تسلیم را به تعامل سازنده ! و واژه مقاومت را به تقابل مستمر ! تغییر داده اند! و باید گفت همانگونه که ایشان گفته است طی 41 سال گذشته، یک جریان اندک و کم شمار که آقای روحانی از اعضای اصلی آن بوده اند به جای مقاومت در مقابل زورگویی ها و باج خواهی های آمریکا، نسخه تسلیم می پیچیدند و در سوی دیگر، امام راحل، رزمندگان اسلام و توده های پاکباخته مردم تسلیم در برابر دشمن را ننگ دانسته و بر مقاومت و حفظ جان و مال و ناموس مردم و تمامیت ارضی کشور تاکید می ورزیدند.

آقای روحانی تلاش کرده اند که تعداد اندک و کم شمار جمع خود را در حد و اندازه یک جریان ! قلمداد کنند و سپس آن جمع بزرگنمایی شده را با توده های عظیم ملت به رهبری امام امت برابر بنشانند.

در این خصوص به یک سند تاریخی که درپی می آید و فقط اندکی از بسیارهاست توجه کنید! در دوره دوم مجلس شورای اسلامی و در اوج جنگ تحمیلی، تعداد اندکی از نمایندگان مجلس که آقای حسن روحانی در راس آنها بود، گروهی با عنوان مجمع عقلا تشکیل دادند.

این گروه نیمه پنهان، این دیدگاه را ترویج و دنبال می کرد که ادامه جنگ به صلاح کشور نیست و باید با پذیرش شرایط حریف به جنگ خاتمه داده شود! (به این نکته توجه کنید که در آن هنگام هم دست کشیدن از مقاومت در برابر دشمن را عاقلانه ! و به بیان دیگر مقاومت رزمندگان را غیرعاقلانه! می دانستند)!! برادر عزیزم سردار سرلشکر محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مرداد 1364 در این باره می گوید: چند وقت پیش، یک جلسه ای به اسم مجمع عقلا در مجلس محترم شورای اسلامی تشکیل شد و در این جلسه آمدند و از نظر خود، بحث هایی را مطرح کردند.

این جلسات با ابتکار اشخاصی چون دکتر حسن روحانی در جهت اتمام جنگ تحمیلی تلاش می کردند مجمع عقلا سعی می کرد تا با بررسی شرایط وقت کشور و جبهه های جنگ نشان دهد که ادامه جنگ به صلاح کشور نیست و باید اقدامات سیاسی در جهت اتمام آن شروع شود.

خوف این می رفت که این بحث ها به خارج مجلس سرایت بکند و نتیجتاً باعث بشود که به جنگ لطمه وارد بشود.

امام به محض اینکه این جلسه را فهمیده بود، دستور داده بود به آقای هاشمی که این چیست و چه کسی این جلسات را تشکیل می دهد؟ هر کس این جلسات را تشکیل می دهد، بگویید این جلسات را منحل کنند و این حرف ها را نزنند .

مجمع عقلای آقای روحانی با وجود مخالفت صریح حضرت امام(ره) از ادامه فعالیت خود در مجلس دست بر نمی دارد تا اینکه محسن رضایی در خرداد 1365 طی نامه ای به امام خمینی(ره) گزارش این اقدامات آقای روحانی را به حضرت امام می دهد و امام راحل نیز آقای هاشمی را احضار و از ایشان توضیح می خواهد.

آقای هاشمی در یادداشت مورخ 10 خرداد 1365 خود، ماجرا را چنین بیان می کند: امام فرمودند طبق گزارش فرمانده سپاه، در جلسه ای جمعی از نمایندگان ، صحبت از مشکلات جنگ کرده و ختم جنگ را مطرح نموده اند.

[حضرت امام] از من خواستند که به آنها بگویم ما باید تا آخرین فرد با صدام بجنگیم و صحبت از صلح نکنند.

.

مرحوم هاشمی رفسنجانی دراین باره سخن گویایی دارد و می نویسد: مسئله بعدی امام[(ره)] بود که لحظه ای اجازه نمی داد درباره ختم جنگ بحث کنیم.

در مجلس هم عده ای بودند به نام (مجمع عقلا) و آقای روحانی که برای پایان دادن جنگ فعالیت می کردند که امام آنها را سر جایشان نشاند.

و بالاخره از آقای روحانی به عنوان رییس قوه مجریه انتظار آن است -و حق مردم نیز هست- که به جای نظریه پردازی های حاشیه ساز و غیرعلمی به وظایف اصلی خود که انجام امور اجرایی کشور و حل مشکلات مردم است بپردازند و.


کلید واژه ها: رییس جمهور - برگزار - حسین شریعتمداری - دانشگاه ها - پیشنهاد - روزنامه کیهان - روزنامه - دانشگاه - رییس - کشور - قانون - شریعتمداری - آموزش عالی - روحانی - خبرگزاری - چهارشنبه - بازگشایی - کیهان - مذاکره با آمریکا - یادداشت - برنامه هسته ای - مذاکره - دانشجو - قانونی - شنبه - آمریکا - سایر کشورها - برنامه هسته - آموزش - مراسم

آخرین اخبار سرویس:
جنایتکاران دم از حقوق بشر می زنند/نقشه دشمنان نقش برآب شد

دولت وظیفه قانون را چند سال به تأخیر انداخت

واکنش سخنگوی نیروهای مسلح یمن به اظهارات گریفیتس

اغتشاشات ظرف 48 ساعت جمع شد

دولت و مجلس مانع ایجاد مشکلات اقتصادی جدید و گرانی اجناس شوند + عکس

تیغ استیضاح بیخ گلوی ترامپ!

آیت الله العظمی نوری همدانی رسالت حوزه تربیت قضات و علمای برجسته است

کسانی که اهل مذاکره هستند چرا با مردم درباره بنزین صحبت نکردند؟

انجام عملیات اسکرامبل با بهره گیری از پهپاد/ کرارها رهگیر شدند

همکاری 700 مبلغه با تبلیغات اسلامی لرستان

رییس جمهور به زودی به ایلام می آید

روایت رییس اداره امنیت ستادکل نیروهای مسلح از توان موشکی ایران/ توانستیم سوریه، عراق، یمن و لبنان و غزه را نجات دهیم

شهادت یک پاسدار در اغتشاشات اخیر ماهشهر

فلور نظری و تبلیغ بستنی!

مجلس خبرگان قانون گذاری نمی کند

روایت سردار آبنوش از برنامه اغتشاشاگران بعد از افزایش قیمت بنزین

اطلاعیه شورای عالی انقلاب فرهنگی درمورد مشاجره دراین شورا

دستگیری 100 نفر از لیدرها و عوامل اصلی اغتشاشات اخیر + عکس

برداشت نماینده روسیه از نشست شورای حکام و انزوای آمریکا

انهدام اهداف در ارتفاع بلند توسط سامانه موشکی تلاش

آخرین وضعیت پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان / چرایی تاخیر در پرداخت مطالبات پزشکان خانواده

حجت الاسلام تقوی: امام خمینی به عدالت و معنویت چهره جدیدی بخشید

رمزگشایی از اظهارات کم سابقه سردار رشید درباره نوع جدید تهدید نظامی ایران توسط آمریکا/جنگ «موج چهارمی» چیست؟

مردم حامی نظام و پیرو رهبری هستند

شف: ترامپ از نیکسون هم بدتر است/هیچ چیز بدتر از رییس جمهور بی اخلاق نیست

فاطمه رحیماویان برپایی نمایشگاه دستاوردهای بسیج در اهواز

اینترنت خانگی چند استان برقرار شد ؛ اسامی استان ها | مجوز برقراری اینترنت خانگی 10 استان ابلاغ شد

فردا؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده  تیمور عامری برکی برگزار می شود

رسمی شدن مرز سیرانبند روی کاغذ/ وعده ها همچنان عملی نمی شوند

احتمال بررسی طرح تعیین مکان برای برگزاری تجمعات

100 نفر از سردسته های اغتشاشات دستگیر شدند

روایت رییس قوه قضاییه از شرط داشتن مسوولیت در جمهوری اسلامی

موسوی: سیاست خارجی ایران فعال و متوازن است

رسمی شدن مرز سیرانبند روی کاغذ/ وعده ها همچنان عملی نمی شوند رسانه 7 | اخبار اقتصاد

جدایی ری از تهران جنبه سیاسی دارد/ جدایی ری مانند قطع کردن دست و پای تهران است

سازمان ملل خواستار رویکرد مشترک مبارزه با تروریسم در سوریه شد

سید احمد خاتمی: با «قطع اینترنت» یعنی لانه زنبور را پیدا کردید/ این کار تا اینجا این «بارک الله» دارد/اینترنت را دوباره «باز» نکیند/روح الله حسینیان: بچه مذهبی ها نارحتند که چرا شب تولد پیامبر(ص) طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اجرا شد

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 2 آذر 98

دولت و مجلس مانع ایجاد مشکلات اقتصادی جدید و گرانی اجناس شوند

پدرسون: توافق اعضای کمیته قانون اساسی سوریه درباره طرحی اولیه

آخرین وضعیت پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان / چرایی تاخیر در پرداخت مطالبات پزشکان خانواده

نشست ایران و آژانس هفته آینده در تهران

شکایت ایران از شبکه های معاند فارسی زبان + عکس

واکنش فرمانده یمنی به اظهارات گریفیتس

سمنان لرزید

تصاویر| نماز جمعه تهران

برگزیدگان عرصه های تبلیغ دینی تجلیل شدند

اجمالی/ سمنان لرزید

منتظر لغو تحریم تسلیحاتی نباشیم

شکایت ایران از شبکه های معاند فارسی زبان

تا کنون، مجوز برقراری اینترنت خانگی در کدام استان ها صادر شده است؟

دو مبنا برای تحلیل رفتار رهبر انقلاب

به «ترک فعل های خسارتبار» رسیدگی می کنیم | مجازات سختی در انتظار اشرار است

اعلام آمادگی کویت برای میزبانی از مذاکرات گروه های یمنی

رسمی شدن مرز سیرانبند روی کاغذ/ وعده ها همچنان عملی نمی شوند | اخبار ایران و جهان

پهپادهای انتحاری در کمین جنگنده های دشمن/ ماموریت ویژه کرارها برای دفاع از آسمان ایران

آیت الله العظمی نوری همدانی رسالت حوزه تربیت قضات و علمای برجسته است

ترامپ: من را محاکمه کنید

پدرسون: حل مشکلات بین دولت و مخالفان سوری، کمیته قانون اساسی است

روایت سردار فدوی از اغتشاشات در 100 شهر ایران

دستگیری 29 لیدر تجمعات اعتراضی در خراسان جنوبی

امامت ، اعم از خلافت

همکاری 700 مبلغه با تبلیغات اسلامی لرستان

رمز گشایی از اظهارات کم سابقه سرلشکر رشید: آیا کشور با تهدید نظامی مواجه است؟

اینترنت خانگی در 10 استان کشور وصل شد

5 توصیه مسیح مهاجری به مسئولین برای بعد از ناآرامی ها

مردمی بودن مهم ترین شاخصه بسیج است

اینترنت خانگی چند استان برقرار شد

اغتشاشات ظرف 48 ساعت جمع شد/آمریکا از آشوب ها حمایت می کرد

خاتمی:نظام اسلامی بیدی نیست که با این شرارتهای احمقانه بلرزد/ هیچکس با اعتراض قانونی مخالف نیست

احتمال بررسی طرح تعیین مکان برای برگزاری تجمعات در جلسه هفته آینده مجلس

استقبال از کاروان نمادین ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر قم

مرکز مشاوره تخصصی در مدارس علمیه لرستان راه اندازی می شود

شکایت ایران از BBC، Manoto و اینترنشنال

اختصاص بازپرسان ویژه برای بازجویی از متهمان خاص اغتشاشات

اختصاص بازپرسان ویژه برای بازجویی از متهمان خاص اغتشاشات + عکس

اختصاص بازپرسان ویژه برای بازجویی از متهمان خاص اغتشاشات

شهادت یک پاسدار در اغتشاشات اخیر ماهشهر

محمد طاهری رزمایش اقتدار بسیجیان در یزد

تیغ استیضاح بیخ گلوی ترامپ!

کارتون| ورود یواشکی آقای خاص

ترامپ: من را محاکمه کنید

خروش ماهشهر علیه اغتشاشگران

در زمان حاملگی شکلات بخورید یا نه؟

شکایت ایران از شبکه های معاند فارسی زبان

آیا کشور با تهدید نظامی مواجه است؟

دستگیری 100 نفر از لیدرها و عوامل اصلی اغتشاشات اخیر

تلاوت ترتیل صفحه 219 قرآن باصدای مصطفی اسماعیل+صوت و متن آیات

هفته بسیج در شاهرود/ از همایش میقات الصالحین تا خاطرات دوران جنگ

تلاوت ترتیل صفحه 219 قرآن باصدای مصطفی اسماعیل+صوت و متن آیات

اینترنت خانگی چند استان برقرار شد

رمز گشایی از دلیل تعلل در استقرار شبکه ملی اطلاعات با روایت وزیر خارجه آمریکا از علت تحریم وزیر ارتباطات؟

تجمع مردم سی سخت در حمایت از امنیت و اقتدار کشور

اینترنت چند استان برقرار شد

دولت و مجلس مانع ایجاد مشکلات اقتصادی جدید و گرانی اجناس شوند

5 توصیه مسیح مهاجری به مسئولین برای بعد از ناآرامی ها

سازمان ملل متحد از کاهش 80 درصدی حملات هوایی به یمن خبر داد

آقای روحانی اینترنت با تصمیم مستقیم دولت شما قطع است

دبیر شورای عالی فضای مجازی:رکورد ترافیک داخلی را در استفاده از اینترنت شکستیم

خروش مردم اندیمشک در حمایت از اقتدار و امنیت کشور

آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید هم کافی است!

آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید هم کافی است!