مطالب مرتبط:
بهره برداری از کارت ملی در کشور آغاز می شود
بهره برداری 8 طرح ورزشی در اصفهان آغاز شد
بهره برداری از 6 پروژه بزرگ شهری در شیراز تا پایان سال جاری
بهره برداری از کارت ملی در کشور آغاز می شود
بهره برداری از مدرسه خیرساز همیاری در میناب
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 00:412019-10-20سياسي

طرحِ ثبت وعده افتتاح بزرگراه 22 کیلومتری تبریز- سهند در گینس!/ تاریخ های آبکی بهره برداری، 12 ساله شد


جالب است بدانید، طی 12 سالی که از آغاز پروژه پرحاشیه بزرگراه تبریز- سهند می گذرد تا امروز، مقامات و مسوولان چندین تاریخ را برای افتتاح این پروژه وعده دادند اما همگی پوچ از آب درآمد.

- خبرگزاری فارس از تبریز- مریم عباسی: روحانی در نخستین سفر خود به آذربایجان شرقی در اردیبهشت 94 به آذربایجان شرقی در نشست خبری از اتمام پروژه بزرگراه 22 کیلومتری تبریز- سهند تا پایان سال 95 خبر داده بود عملاً نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه وعده اتمام این پروژه به ماه و سال آینده موکول شده است.

یکی از مصوبات دولت یازدهم در سال 94 در سفر استانی به آذربایجان شرقی، تصویب اعتبار ساخت و تکمیل بزرگراه راه تبریز ـ سهند بود.

  اسماعیل جبارزاده استاندار اسبق آذربایجان شرقی در سال 94 در جمع فرمانداران با اشاره به مصوبات سفر استانی دولت درباره این پروژه گفت: بزرگراه تبریز ـ سهند تا پایان سال 95 افتتاح خواهد شد.

روحانی نیز در نشست خبری خود در سفر به تبریز بر همین موضوع تاکید کرده و از اتمام این پروژه تا پایان سال 95 خبر داده بود.

آخوندی وزیر راه و شهرسازی اردیبهشت سال 93 طی بازدید از شهر جدید سهند، از تکمیل آزادراه سهند ـ تبریز با مشارکت این شهر ظرف مدت یک سال خبر داده بود.

با توجه به وعده آخوندی، اردیبهشت سال 94 و در جریان سفر استانی دولت به آذربایجان شرقی، باید شاهد قیچی خوردن روبان افتتاح این پروژه می بودیم اما عملاً نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه وعده اتمام این پروژه به پایان سال 95 موکول شد.

    خدابخش استاندار سابق آذربایجان شرقی نیز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال 97 با اشاره به سفر قبلی رییس جمهوری به آذربایجان شرقی، یادآور شد: تمام قول های رییس جمهوری در سفر گذشته محقق شده و تنها پروژه بزرگراه تبریز - مرند - بازرگان باقی مانده است.

طبق برنامه، این پروژه باید با سرمایه گذاری شرکت خارجی اجرا می شد ولی اتفاق نیفتاد و قطعه اول این بزرگراه در مسیر تبریز- مرند توسط شرکت داخلی اجرا می شود ولی مسیر مرند - بازرگان باقی مانده است.

امیدواریم  مسوولان از این پروژه که در نزدیکی شهر تبریز قرار دارد بازدیدی کرده و مشاهده کنند وعده رییس جمهور برای افتتاح این پروژه در سال 95 هنوز محقق نشده است.

    وعده افتتاح در خرداد سال 96 محمدصادق پورمهدی، معاون عمرانی سابق استاندار آذربایجان شرقی درباره بزرگراه تبریز ـ سهند در نشست شورای مسکن استان اذعان داشت: مشکل تملک بخش باقی مانده مسیر این بزرگراه حل شده و فرآیند واگذاری ادامه عملیات اجرایی آن به شرکت عمران شهر جدید سهند انجام شده که به زودی عملیات اجرایی مسیر باقی مانده شروع خواهد شد.

به گفته وی، 9 کیلومتر از این بزرگراه از طرف شهر جدید سهند و 11 کیلومتر از طرف تبریز به پایان رسیده و امیدواریم مسیر باقی مانده هم با تمهیدات جدید در موعد مقرر و تا خرداد سال آینده به بهره برداری برسد.

پورمهدی، معاون عمرانی استاندار (سال92) افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت این مسیر، معاونت عمرانی استانداری و سایر دستگاه های مسوول استان همه توان خود را برای تسریع در اتمام این بزرگراه به کار خواهند گرفت تا هر چه سریع تر به بهره برداری برسد.

برای این بزرگراه تاکنون بیش از 220 میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن دست کم 700 میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است که برای تأمین آن از منابع استانی و ملی تلاش می کنیم.

    اسماعیل جبارزاده، استاندار اسبق آذربایجان شرقی (سال 93) نیز گفته بود: اتوبان سهند-تبریز از جمله پروژه هایی است که از سال های قبل آغاز شده اما مورد بی توجهی قرارگرفته بود، در بخش راهی از اولویت های ما اتمام همین بزرگراه است که اعتبار تخصیص یافته از محل منابع دولتی خیلی کم بود.

وی گفت: برآورد سال گذشته ما این بود که اتمام این پروژه 800 میلیارد ریال نیاز دارد اما در ردیف بودجه، 4 میلیارد برای آن در نظر گرفته شده بود که براساس آن اتمام پروژه سال ها به طول می انجامید، از این رو پیشنهادی به وزارت مسکن و راه و شهرسازی دادیم مبنی بر اینکه از درآمدهای شهر جدید سهند برای اتمام این بزرگراه استفاده شود که جا دارد از آقای آخوندی و آقای نریمان مدیرعامل شهرهای جدید برای بردن این پیشنهاد به دولت تشکر کنم.

جبارزاده عنوان کرده بود: دولت هم مصوب کرد که ما بتوانیم مازاد درآمدهای شهر جدید سهند را برای اتمام این بزرگراه که نیاز اصلی مردم همین شهر است، استفاده کنیم این پروژه در سال اخیر بسیار فعال شده است، امیدوارم با این تصمیم جدید دولت بتوانیم در یک فاصله زمانی معقول پروژه را به اتمام برسانیم.

آخوندی وزیر راه و شهرسازی اردیبهشت سال 93 طی بازدید از شهر جدید سهند گفته بود: پروژه بزرگراه تبریز-سهند طی سال آینده(94) به بهره برداری خواهد رسید.

رییس جمهور روحانی (اردیبهشت 94 در سفر استانی) گفته بود: پروژه بزرگراه تبریز-سهند تا پایان سال 95 به اتمام خواهد رسید.

استاندار سابق آذربایجان شرقی (سال94) در جمع فرمانداران اظهار کرده بود: آزادراه تبریز ـ سهند تا پایان سال 95 افتتاح خواهد شد.

  توحید اخلاقی، مدیرکل راه و شهرسازی استان (سال94) نیز عنوان کرده بود: بزرگراه تبریز – سهند در دو فاز احداث می شود، قطعه اول توسط شرکت عمران سهند و قطعه دوم به طول 15 کیلومتر از اتوبان شهید کسایی تبریز توسط شرکت بتن سازه آذربایجان با مبلغ قرارداد اولیه 395 میلیارد ریال در حال اجراست.

 قطعه اول تا چند ماه آینده به بهره برداری می رسد ولی قطعه دوم در صورت جذب اعتبار 700 میلیارد ریالی دو سال دیگر به بهره برداری می رسد.

استاندار اسبق آذربایجان شرقی (سال95) گفته بود: ایجادکنندگان مانع بر سر راه این اتوبان به اهالی، ساکنان و سرمایه گذاران تبریز ظلم می کنند، باید هر چه سریع تر این پروژه به اتمام رسیده و مشکلات تردد شهر سهند و سرمایه گذاران شهرک صنعتی تبریز رفع شود.

     این بار وعده افتتاح شهریور سال 98 محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز یادآور شد: طول پروژه آزادراه تبریز به سهند 20 کیلومتر است که به طور متوسط بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه آزادراه تبریز به سهند یک پروژه مشارکتی به صورت 40 و 60 درصد اجرا می شود، گفت: از طرف دولت و وزارت راه و شهرسازی مساعدت های لازم برای اتمام پروژه شده است.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: البته مشارکت شرکت سازنده نیز منجر شده تا پیشرفت کار زیاد باشد.

وی با اشاره به اینکه هشت پل در مسیر پروژه آزادراه تبریز به سهند پیش بینی شده است، تصریح کرد: همه این پل ها بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و امیدواریم این پروژه در شهریورماه سال آینده به بهره برداری کامل برسد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: هیچ گونه محدودیتی از لحاظ تامین منابع مالی و همکاری های فی مابین وجود ندارد و به لطف خداوند در 6 ماهه اول سال جاری این پروژه افتتاح خواهد شد.

    این بار وعده اتمام پایان سال 98 محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح سه مدرسه 12 کلاسه در شهر جدید سهند با تأکید بر ایجاد امکانات شهری متناسب با افزایش جمعیت در شهر جدید سهند اذعان داشت: این شهر باید به سمت کیفی سازی توسعه شهری پیش برود.

وی گفت: هم اکنون 140 هزار نفر در این شهر ساکن هستند و نرخ رشد جمعیت در این شهر 24 درصد است.

استاندار آذربایجان شرقی یادآور شد: البته مشکلاتی هم در این شهر وجود دارد که ناشی از عدم ایجاد خدمات شهری متناسب با افزایش جمعیت بوده و امروز برای جبران این مشکلات تلاش می شود.

پورمحمدی خاطرنشان ساخت: در گذشته بنا به ضرورت، ساخت و سازهایی با سرعت در این شهر انجام شده و ایجاد خدمات شهری به آینده موکول شده است؛ اما در ساخت و سازهای جدید باید به این موضوع توجه شده و به موازات ایجاد فضاهای مسکونی، فضاهای عمومی نیز ایجاد شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین ساخت بزرگراه تبریز- سهند را مهم ترین خواسته ساکنان شهر جدید سهند عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم با همکاری و مساعدت شرکت شهرهای جدید کشور این پروژه را تا پایان سال آماده کنیم.

اظهارات مسوولان امر، یک نکته بارز را به ذهن آدمی متبادر می کند، سراب وعده با بازه زمانی یک ساله،  هر سال که موعد افتتاح پروژه به سر می رسد، مسوولان با تمدید یک ساله وعده ها اتمام پروژه را به یک سال دیگر موکول می کنند.

  گزارش فارس حاکی است، سهند یکی از شهرهای جدید استان آذربایجان شرقی است که سال 87 و با هدف انتقال بخشی از جمعیت و سرریز شهر تبریز احداث شد.

این شهر در 20 کیلومتری جنوب غربی تبریز و بر سر راه آذرشهر واقع شده است.

مسوولان استانی از همان ماه های اولیه مکان یابی شهر سهند، ایجاد راه دسترسی کوتاه تر بین این شهر و تبریز را در دستور کار خود قرار دادند اما این مسئله زمانی با جدیت دنبال شد که در جریان سفر سوم هیأت دولت به استان احداث بزرگراه تبریز ـ سهند به تصویب رسید و با توجه به نیاز مبرم به این مسیر بلافاصله پس از اتمام مراحل مطالعاتی کارهای اجرایی آن آغاز شد.

با احداث این بزرگراه مسیری که شهروندان فاصله بین تبریز ـ سهند را در شرایط عادی در حدود نیم ساعت تا سه ربع ساعت طی می کنند به حدود 10 دقیقه تقلیل خواهد یافت.

ضمن اینکه با انتقال بخشی از تردد به این مسیر از ترافیک مسیر تبریز ـ آذرشهر نیز کاسته خواهد شد.

بزرگراه تبریز ـ سهند با 22 کیلومتر در دو قطعه و به صورت چهار بانده در حال اجراست که ساخت قطعه اول آن به طول 7 کیلومتر از سمت شهر جدید سهند از سال 89 و قطعه دوم آن با 15 کیلومتر طول از سمت تبریز در سال 90 آغاز شده است.

پروژه ای که گفته می شود با بهره برداری از آن ساکنان سهند در کمتر از 10 دقیقه به تبریز خواهند رسید و با توجه به عدم وجود مراکز بهداشتی ـ درمانی، آموزشی، رفاهی ـ تفریحی و .

در این شهر، ساکنان آن خواهند توانست به این امکانات اولیه دسترسی داشته باشند اما متاسفانه تاکنون وعده و وعیدهای مسوولان در این رابطه به تحقق نرسیده است.

شهر جدید سهند یکی از شهرهای جدید اطراف کلان شهر تبریز است که هم اکنون پذیرای ده ها هزار متقاضی مسکن مهر است و احداث بزرگراه تبریز ـ سهند باعث می شود ساکنان شهر جدید سهند برای رسیدن به تبریز مسیر 45 دقیقه ای را مدت 10 دقیقه طی کنند و هم از بار سنگین ترافیکی تبریز ـ آذرشهر کاسته شود.

انتهای پیام/60001/س
کلید واژه ها: آذربایجان شرقی - آذربایجان - پروژه - تبریز - افتتاح - استان - سهند - رییس جمهور - سفر استانی - وعده - نشست خبری - استاندار - اردیبهشت - استاندار آذربایجان شرقی - رییس جمهوری - نشست - بازرگان - خبرگزاری فارس - مرند - جمهوری - خبری - دولت - بازدید - رییس - روحانی - سرمایه گذاری - دولت یازدهم - تاریخ - سال آینده - شهر تبریز

آخرین اخبار سرویس:
جنگ با دشمنان خارجی هنوز هم در آذربایجان غربی جریان دارد

وظیفه حاکمیت نسبت به نظارت بر بانک ها در خلق پول بررسی می شود

کنگره 1036 شهید بسیجی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

اجلاسیه استانی «نماز و مدرسه» در اراک برگزار می شود

آغاز دهمین جلسه رسیدگی به پرونده 9 متهم اقتصادی

مدیریت اعتقادی و جهادی در مجموعه سپاه یکی از الزامات اساسی است

شرایط سند برات تعیین شد

معرفی برگزیدگان اولین دوره کتاب مدافعان حرم برگزار شد

ضد انقلاب با انحراف در مسیر اعتراضات درصدد القای تقابل مردم با نظام است

عدم تغییر زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

بیانیه سپاه تهران درباره شهادت 3 بسیجی توسط آشوبگران

استاندار: تاخیر در اجرای خط دوم انتقال آب به یزد پذیرفتنی نیست

هرمزگان سرزمین دریانوردان و لنج سازان

نباید در اعتراض به گرانی به توطئه دشمن دامن زد/امامان جمعه صدای مردم باشند

اعضای انجمن شعر و ادب سمنان شب شعر برپا کردند

نگاه مثبت ملت و دولت قرقیزستان به ایران؛ دست اندازها کجاست؟

نمایندگان مصادیق اموال نامشروع را تعیین تکلیف کردند

فعالیت کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر

بیانیه مشترک امام جمعه و مدیر حوزه همدان درباره اتفاقات اخیر

مجلس طرح اعاده اموال نامشروع را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کرد

اجلاسیه استانی «نماز و مدرسه» سوم آذرماه در اراک برگزار می شود

رهبر معظم انقلاب با تدبیر عالمانه و پدرانه کشور را از بحران نجات دادند

اصلاح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

حرمت فقهی سلاح هسته ای از طریق نقل و عقل قابل اثبات است

دیدار سفیر آکردیته کامبوج با ظریف/عکس

مجلس شرایط شکلی اسناد تجاری در لایحه تجارت را تصویب کرد

رعایت امانتداری، مهم ترین اصل در انتخابات است

استخدام بسته بند پوشاک خانم بصورت تمام وقت در تهران

دهمین جلسه رسیدگی به پرونده 9 متهم اقتصادی آغاز شد

بهترین راه دفع فتنه برخورد مردم با اشرار است | طرح مجلس برای نظارت بر بازار

آغاز همایش سراسری هادیان و مسئولان سیاسی نیروهای مسلح

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اصلاح شد

رزمایش «ذوالفقار ولایت» نیروی زمینی ارتش آغاز شد

رییس جمهور فرا رسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

فرمانده ارتش پاکستان با امیر سرلشکر موسوی دیدار کرد

نهادهای امنیتی با مردم مدارا کنند

حکم قضایی آتش زدن اموال دولتی و خصوصی چیست؟

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اصلاح شد

بلایی که اشرار بر سر مدافعان وطن آوردند

فرمانده ارتش پاکستان با سرلشکر موسوی دیدار کرد

نمایندگان طرح اعاده اموال نامشروع را اصلاح کردند

فضای مجازی تهدیدی برای مطالعه و کتاب خوانی است

تازه های نشر؛ فلسفه سیاسی از غرب تا شرق

تبریک رییس جمهور به مناسبت روز ملی عمان

مطهری: حمایت رهبر از تصمیم افزایش قیمت بنزین کار جوانمردانه ای بود

فرمانده ارتش پاکستان با امیر سرلشکر موسوی دیدار کرد

حسام الدین سراج با «سور» به «میلاد» می رود/ به یاد خواننده افغان

حق مردم دریافت آموزش با کیفیت است اما ...

فرمانده ارتش پاکستان با امیر سرلشکر موسوی دیدار کرد

آغاز جلسه علنی مجلس/ سؤال از وزیر نیرو در دستور کار

عدم قبول FATF ارتباط موسسات مالی و بانک های ایران را با دنیا قطع می کند

وداع مردم با پیکر 2 شهید اغتشاشات تهران در معراج الشهدا

میزان مطالعه با پیشینه فرهنگی و تاریخی کشور همخوانی ندارد

فهرست پروازهای فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

تاثیرگذاری مسلمانان در سرنوشت 31 کرسی پارلمان انگلیس

وزیر نیرو در جلسه علنی امروز مجلس حضور می یابد

استخدام منشی خانم جهت شرکت معتبر در تهران

استخدام تخته کار ماهر و کارگر ساده در تالار بهشت زهرا

خبرگزاری حوزه را در پیام رسان های داخلی دنبال کنید

استخدام راننده آقا پایه یک جهت کار با کمپرسی در البرز

صیانت از آراء و رعایت امانتداری مهمترین اصل در انتخابات است

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مشاور اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی عمران شد

تشریح ویژه برنامه های هفته بسیج در کهگیلویه و بویراحمد

آن روی فتنه

استخدام نیروی پیک موتوری مجرب جهت کترینگ شیرین پلو در تهران

استخدام حسابدار خانم مسلط به نرم افزار محک در خراسان رضوی

0 شغل عجیب، اما پردرآمد جهان را بشناسید + تصاویر

استخدام نیروی خدماتی آقا جهت شرکت تولیدی در تهران

دیدار سفیر آکردیته کامبوج با ظریف

ضد انقلاب با انحراف در مسیر اعتراضات درصدد القای تقابل مردم با نظام است

حمایت قانون از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و درد نبود آمارها

شهادت سه بسیجی در اغتشاشات غرب استان تهران

فرمانده ارتش پاکستان با سرلشکر موسوی دیدار کرد

اجرای قوانین FATF یک موضوع ملی است که درگیر مسائل جناحی شده است/ با عدم اجرای FATF، چین و روسیه هم با ما همکاری نمی کنند/ لوایح چهارگانه ربطی به دولت روحانی ندارد

7 منطقه در محدوده منطقه آزاد استان اردبیل قرار گرفته است

فلک الافلاک اولین پرونده موفق ثبت جهانی وزارت می شود؟

فیلم/روایتی شنیدنی از نصرت الهی در عملیات بازی دراز از زبان محسن شهید

گرامیداشت سی وهشتمین سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود

استخدام مهندس عمران جهت امور اداری خارج از شرکت در تهران

شهادت 3 بسیجی توسط آشوبگران +بیانیه سپاه +اسامی شهدا

مسابقات منطقه ای جشنواره قصه گویی در مشهد آغاز شد

رصد مسائل مربوط به آمریکا (141) (اظهارات شخصیت ها و رویدادها)

طرح کار مردم نیست، کار اشرار است

ایرادات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اصلاح شد

شرایط سند برات تعیین شد

تشریح ویژه برنامه های هفته بسیج کهگیلویه و بویراحمد

آغاز رزمایش «ذوالفقار ولایت نیروی زمینی ارتش»

اهمیت کتابخوانی و دانش اندوزی از دیدگاه قرآن کریم

سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه در هفته آینده لغو شد

دیدار فرمانده ارتش پاکستان با امیر سرلشکر موسوی

41 حزب ثبت شده در شهرستان همدان مجوز فعالیت دارند

نگین سبز خان در مسیر کاروانیان تفتیده یزد

ضرب الاجل گروه های سیاسی عراق به دولت

برگزاری کارگاه های آموزش پیش از ازدواج در قم

قانون با اشرار و اختلالگران برخورد جدی می کند/دستور بر نظارت بازار و ناظرین

41 حزب ثبت شده در شهرستان همدان مجوز فعالیت دارند

اظهارات رییس جمهور مغالطه تاریخی است/ عملکرد پیامبر مقتدرانه بود

پرداخت حقوق کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از طریق بانک سپه

مصادیق اموال نامشروع مسئولان شفاف شد

مهدی سلطانی در دانشگاه فرانسه+عکس

طرحِ ثبت وعده افتتاح بزرگراه 22 کیلومتری تبریز- سهند در گینس!/ تاریخ های آبکی بهره برداری، 12 ساله شد

طرحِ ثبت وعده افتتاح بزرگراه 22 کیلومتری تبریز- سهند در گینس!/ تاریخ های آبکی بهره برداری، 12 ساله شد