مطالب مرتبط:
تأخیر در پروازهای اربعین به 10 ساعت رسید
تأخیر در پروازهای اربعین به 10 ساعت رسید
تاخیر 10 ساعت در پروازهای اربعین
سخنگوی ستاد اربعین حسینی اعلام کرد؛ بیش از 167 هزار نفر در 24 ساعت گذشته وارد کشور شده اند
افزایش 50 درصدی زائران اربعین 98 نسبت به سال پیش/ ورود 350 هزار زائر در 24 ساعت اخیر
-235 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مهر 1398 ساعت 21:002019-10-19اجتماعي

تأخیر پروازهای اربعین به 10 ساعت رسید


برخی مشکلات به وجود آمده در اثر ازدحام مسافران و زوار در فرودگاه نجف و فقدان زیرساخت های مناسب در این فرودگاه، سبب شد تا تعدادی از پروازهای شب گذشته به تهران با تأخیر تا 10 ساعت مواجه شود.

- " –  در دو روز پایانی زیارت اربعین حسینی (ع) و همزمان با آغاز موج بازگشت گسترده زائران، بسیاری از زوار اربعین از تأخیرهای به وجود آمده در پروازهای بازگشت از فرودگاه نجف گلایه مند هستند.

بر اساس گزارش های واصله بسیاری از مسافرانی که از فرودگاه نجف عازم تهران یا دیگر شهرهای میزبان پروازهای اربعین هستند، از تأخیرهای چند ساعته شکایت دارند.

به گونه ای که برخی پروازها با بیش از 8 ساعت تأخیر انجام شده است.

به عنوان مثال پرواز 21:30 قشم ایر شب گذشته با 8 ساعت تأخیر، 4:30 بامداد امروز فرودگاه نجف را به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) ترک کرد.

مسافر این پرواز گفت: مردم از تأخیر طولانی این پرواز کلافه شده بودند؛ هیج فردی هم نه از مقامات فرودگاه نجف و نه از مسئولان دفتر نمایندگی قشم ایر در این فرودگاه حاضر به پاسخگویی نبودند.

بروز تاخیر در بسیاری از پروازهای دیروز و دیشب از فرودگاه نجف به مقصد شهرهای ایران منجر به ازدحام شدید جمعیت در این فرودگاه شده و برای زائران خسته ای که گیت های متعدد بازرسی این فرودگاه را در ازدحام جمعیت پشت سر گذاشته و در سالن ترانزیت متوجه تاخیر پروازهایشان شده بودند، شرایط سختی را ایجاد کرده بود.

آیین نامه حقوق مسافر چه می گوید؟ خسارت پرداخت خواهد شد؟بر اساس آیین نامه حقوق مسافر، در پروازهای خارجی با بیش از 5 ساعت تأخیر، شرکت هواپیمایی ملزم به ارائه خدمات پذیرایی نوع اول و دوم (میان وعده و وعده غذایی گرم و کامل) و همچنین انتقال مسافران به هتل است.

ضمن اینکه شرکت هواپیمایی ملزم به بازپرداخت 20 درصد از هزینه بلیت به مسافران خواهد بود.

این در حالی است که فرودگاه نجف با اخذ مقررات سختگیرانه در ابتدای انجام پروازهای اربعین امسال، خواهان انجام تعهدات ایرلاین های ایرانی پیش از آغاز عملیات پروازهای اربعین و بازپرداخت بدهی های شرکت های هواپیمایی ایرانی به این فرودگاه بود تا مجوز برگزاری پروازهای اربعین امسال را صادر کند.

عباس جمشیدی معاون بازرگانی هما در نشیت خبری در نیمه دوم مهر ماه امسال اعلام کرد: ایران ایر توانست با فرودگاه نجف در خصوص بازپرداخت بدهی های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تفاهم برسد.

وی ادامه داد: اگر بدهی های ایران ایر به فرودگاه نجف بازپرداخت نمی شد، امسال اجازه انجام پروازهای اربعین را به ما نمی دادند.

مقصو اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز هفته گذشته درباره بدهی ایرلاین های ایرانی به فرودگاه نجف اظهار داشت: شرکت های هواپیمایی ایرانی 15 میلیون دلار به فرودگاه نجف بدهی داشتند که پیش از انجام عملیات پروازهای اربعین امسال، همه شرکت های هواپیمایی بدهکار توانستند با فرودگاه نجف به توافق برسند.

این سخت گیری های فرودگاه نجف در حالی است که مقامات عراقی از ارائه کوچکترین خدمات و رسیدگی به زیرساخت های این فرودگاه خودداری می کنند.

زیرساخت ضعیف جاده های نجف و سخت گیری های فرودگاه، سبب ازدحام مسافران شداز سوی دیگر با توجه به فراهم نبودن زیرساخت مناسب در جاده های مواصلاتی عراق، برخی زوار نمی توانند در موعد مقرر پیش از پرواز، به فرودگاه نجف برسند.

همچنین مقامات این فرودگاه سخت گیری های سنگین و روند طولانی در خصوص بازرسی های امنیتی نسبت به مسافران اعمال می کنند که سبب آشفتگی زائران از یک سو و نیز انجام با تأخیر پروازها از سوی دیگر شده است.

فرودگاه نجف از هر مسافر 10 دلار می گیردبا این حال بر اساس مصوبه ای که شورای شهر نجف دارد، از هر مسافری که از طریق فرودگاه نجف وارد عراق یا از خاک این کشور خارج می شود، 10 دلار برای آبادانی این شهر دریافت می شود که اخذ این مبلغ سبب می شود بسیاری از مسافرانی که پول عراقی یا دلار همراه ندارند، با مشکل مواجه شوند و این موضوع در ایجاد تأخیر در پروازها بی اثر نیست.

درگیری با کارمند قشم ایر در فرودگاه نجفبه گفته برخی مسافران، شب گذشته به دلیل تأخیر 8 ساعته ای که یکی از پروازهای قشم ایر به تهران داشته، مردم با مسئولان این شرکت هواپیمایی در نجف درگیر می شوند.

دبیر انجمن ایرلاین ها: مشکلات به وجود آمده در فرودگاه نجف مرتفع شد/ استقرار سازمان هواپیمایی در نجفمقصود اسعدی سامانی درباره تأخیرات به وجود آمده در پروازهای دیشب و بامداد امروز فرودگاه نجف اظهار داشت: شب گذشته برخی پروازهای قشم ایر، تابان، ماهان و هما دچار مشکل شد که درنتیجه مسافران با تأخیر به تهران رسیدند.

وی علت اصلی این اتفاق را ازدحام مردم و زائران در فرودگاه نجف عنوان کرد و افزود: از صبح امروز مشکل برطرف شده و پروازها به موقع در حال انجام است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه هواپیمایی که قشم ایر به نجف فرستاده بود، با نقص فنی مواجه شد، ادامه داد: این شرکت هواپیمایی برای مسافرانی که پرواز آنها با تأخیر روبه رو شد، تسهیلات فراهم و آنها را به هتل منتقل کرده .

وی یادآور شد: از صبح امروز یک تیم کارشناسی از سازمان هواپیمایی کشوری در فرودگاه نجف مستقر شدند تا بر روند انجام پروازها نظارت داشته باشد.

ایرلاین ها نیز در فرودگاه نجف دفتر دایر کرده و نیروهای خود را در این فرودگاه مستقر کرده اند.

اسعدی سامانی درباره درگیری مردم با کارمند قشم ایر در فرودگاه نجف گفت: از مردم می خواهیم صبور باشند؛ شرکت های هواپیمایی تمام تلاش خود را به خرج می دهند تا مشکل مردم برطرف شود.

درگیری با کارمند شرکت هواپیمایی، رفتار مناسبی نبود.

وی در خصوص بدهی ایرلاین های ایرانی به فرودگاه نجف گفت: بخشی از این بدهی ها پیش از آغاز عملیات پروازهای اربعین پرداخت و بخشی دیگر نیز با مذاکرات انجام شده، تقسیط شده است.

معاون بازرگانی یک شرکت هواپیمایی: تأخیر پروازهای اربعین به دلیل ازدحام مسافران استمحمد خداکرمی معاون بازرگانی هواپیمایی وارش نیز با بیان اینکه تأخیرهای به وجود آمده برای هر شرکت هواپیمایی باید مورد به مورد بررسی شود، گفت: وارش در عملیات اربعین امسال هیچ تأخیری نداشت.

سرپرست سابق سازمان هواپیمایی کشوری افزود: این ایرلاین روزانه از 20 مهر ماه تا کنون به طور متوسط 7 پرواز به نجف داشت که متوسط تأخیرها کمتر از چند دقیقه بوده و علت اصلی آن هم، رفتارهای سخت گیرانه بخش امنیتی فرودگاه نجف است که سبب افزایش ازدحام مسافران در گیت های بازرسی می شود.

وزیر راه: امسال کمترین میزان تأخیر پروازی در اربعین را شاهد بودیممحمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز صبح امروز (شنبه 27 مهر) در بازدید از مرکز مدیریت پایانه های مرزی کشور در ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی طی این مدت همکاری لازم را داشتند گفت: در پروازها با حداقل تأخیر روبه رو هستیم و نسبت به سال گذشته با افزایش 35 درصدی پروازها مواجه شده ایم.

به نظر می رسد برخلاف تدارک گسترده و برنامه ریزی خوبی که امسال در زمینه حمل ونقل جاده ای و ریلی برای جابجایی زائران اربعین انجام شده است، در حوزه حمل و نقل هوایی برنامه ریزی و مدیریت منجسمی صورت نگرفته است و همانگونه که دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی نیز اشاره کرد، سازمان هواپیمایی کشور صبح امروز برای مدیریت شرایط در فرودگاه نجف مستقر شده است که باید امیدوار بود طی روزهای اتی که بازگشت زائران به کشورمان ادامه دارد، پروازهای شرکتهای هواپیمایی نیز به موقع و با کمترین تاخیر انجام شود.


کلید واژه ها: فرودگاه - فرودگاه نجف - پروازها - پرواز - اربعین - هواپیمایی - مسافر - ایران - پرداخت - مسافران - هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - شرکت هواپیمایی - ساعت - جمهوری اسلامی ایران - ایران ایر - شرکت های هواپیمایی - فرودگاه امام خمینی - پروازهای خارجی - جمهوری اسلامی - ایرانی - زائران - بدهی - زیارت اربعین - شهرهای ایران - اربعین حسینی - فرودگاه امام - زوار اربعین - ارائه خدمات - تهران - جمعیت

آخرین اخبار سرویس:
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه های کشور

اوقات شرعی دوم آذر در سمنان

15 ایستگاه اتوبوس یزد مناسب سازی می‎شوند

با سبک های فرزند پروری آشنا شوید

اختلالات ساختاری دندان ها و دلایل آنها

مدیریت بحران به دنبال ایجاد پویش مقاوم سازی در تهران

آسمان فارس صاف و آفتابی

مدیریت بحران به دنبال ایجاد پویش مقاوم سازی در تهران

شهرداری حق ندارد حتی یک قطعه پرنده باغ پرندگان را جابه جا کند/ واکنش محیط زیست به درخواست پیمانکار باغ پرندگان برای خرید پرنده جدید

چرا گاهی در طول روز ماه را در آسمان مشاهده می کنیم؟

روش معاینه ستون فقرات دانش آموزان

شرایط و نحوه رانندگی در جاده های لغزنده

جزییات استخدام 4 گروه در آموزش و پرورش

تعطیلی مدارس سری صبح 9 شهر در اردبیل

شرایط ناسالم هوای پایتخت تا سه شنبه ادامه دارد

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه های کشور

تداوم شرایط ناسالم هوای پایتخت تا روز سه شنبه

هوای تهران همچنان ناسالم است

اردوی کودکان در موزه ها را کلاس آموزشی کنید

بارش برف برخی از مدارس اردبیل را به تعطیلی کشاند

طرح کنترل و پاکسازی اراضی جنگلی در زنجان اجرا می شود

بارش برف برخی از مدارس اردبیل را به تعطیلی کشاند | اخبار ایران و جهان

روش معاینه ستون فقرات دانش آموزان

روش معاینه ستون فقرات دانش آموزان

برخی مدارس اردبیل تعطیل شد

کاهش دمای هوای تهران از فردا/ آذربایجان شرقی و اردبیل برفی می شوند

روش معاینه ستون فقرات دانش آموزان

بارش برف برخی از مدارس اردبیل را به تعطیلی کشاند

اوقات شرعی امروز به افق یاسوج

اختلال در پیش بینی کیفیت هوای تهران به خاطر قطعی اینترنت

بارش برف و باران در سواحل خزر | افزایش غلظت آلاینده ها در راه شهرهای صنعتی

اجرای 40 طرح میز خدمت در مساجد و مصلی های خراسان شمالی

زمین خواری در شهرک غرب تهران

فعالیت مدارس کوهرنگ روز شنبه با یک ساعت تاخیر آغاز می شود

افزایش غلظت آلاینده های جوی در 7 استان کشور

اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد

تعطیلی مدارس سری صبح 9شهر در اردبیل

تعطیلی مدارس سری صبح 9شهر در اردبیل

تعطیلی مدارس سری قبل از ظهر 9شهر در اردبیل

هشدار سازمان هواشناسی درباره آلودگی هوا در 7 استان ازجمله اصفهان/افزایش آلودگی از یکشنبه تا سه شنبه /تردد کودکان و سالمندان توصیه نمی شود

بازمانده از تحصیل ها شناسنامه دار می شوند/ 3 دهک درآمدی بیشتر درمعرض بازماندگی اند

شرایط ناسالم هوای پایتخت تا سه شنبه ادامه دارد

امدادرسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک در گلستان

افراد مسن، بیماران و کودکان از تردد غیرضروری در پایتخت خودداری کنند

هشدار هواشناسی درباره احتمال آبگرفتگی در 6 استان

شرایط ناسالم هوای تهران تا سه شنبه ادامه دارد

بازمانده از تحصیل ها شناسنامه دار می شوند/ 3 دهک درآمدی بیشتر درمعرض بازماندگی اند

علیرضا کاظمی: نتوانستیم تولیدات ارزشمند هنری را به جامعه 15 میلیونی دانش آموزان عرضه کنیم

تهرانی ها، مبل و صندلی در کانال ها می ریزند

گمشدگی 3 کوهنورد در ارتفاعات علی آباد کتول

محدودیت های ترافیکی راهپیمایی فردا در اهواز

شرایط ناسالم هوای پایتخت تا کی ادامه دارد؟

فارس من| تعریض خیابان منتهی به گاوخانه از انتهای شهرک جوادیه

شرایط ناسالم هوای پایتخت تا سه شنبه ادامه دارد

همه چیز درباره آبشار مارگون و راهنمای سفر به آن

ادامه تلاش های امدادگران تیم کوهستان برای افراد محصور در برف

هوای مشهد سالم است | خبرگزاری فارس

تداوم شرایط ناسالم هوای پایتخت تا روز سه شنبه

یک روز پاییزی در دل طبیعت خراسان جنوبی

شرایط ناسالم هوای پایتخت تا سه شنبه ادامه دارد

بازدید استاندار آذربایجان غربی از مناطق زلزله زده میانه

کوهپیمایی پاییزی برفی

کاهش شدید دما و بارش برف در راه گیلان

شرایط ناسالم هوای پایتخت تا سه شنبه ادامه دارد

آمادگی راهداران آستارا در گردنه حیران

کاهش شدید دما و بارش برف در راه گیلان

ترافیک پرحجم و روان در آزادراه تهران - کرج

دورهمی کرمانی ها در اولین روز آذر

دورهمی کرمانی ها در اولین روز زمستان

پیش بینی آسمانی صاف برای خوزستان

عضو شورای شهر تهران: مردم تشک خوشخواب، صندلی و مبل هایشان را در کانال ها می ریزند

پیش بینی برف و باران 2روزه در برخی استان ها

ثبت بالاترین سطح آلودگی هوا در استرالیا

اتمام ساخت واحدهای مسکونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا پایان سال

تعهد 230 هزار ساعته فنی و حرفه ای شهرستان کهگیلویه برای شهروندان+تصاویر

ونیز؛ یک روز روی آب، یک روز زیر آب

دورهمی کرمانی در اولین روز زمستان

مردم تشک خوشخواب، صندلی و مبل هایشان را در کانال ها می ریزند

سازمان هواشناسی: آلودگی هوا در 7 استان کشور

آلودگی هوا در هفت استان کشور

قصرشیرین و سرپل ذهاب، فرودگاه اصلی پرندگان مهاجر کرمانشاه

لغو محدودیت ترافیکی جاده چالوس

تداوم بارش ها در گیلان تا فرداشب

چاپ کتاب توانمندسازی کارکنان و مدیران در آموزش و پرورش

دمای هوا در استان اصفهان تا 12 درجه کاهش می یابد

تقویت بنیادهای فرهنگی با برپایی مسابقه شاهنامه خوانی

لغو محدودیت ترافیکی جاده چالوس

ترافیک پرحجم و روان در آزادراه تهران کرج رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور از اواسط هفته

هشدار هواشناسی درباره بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و احتمال آبگرفتگی در 6 استان

ترافیک پرحجم و روان در آزادراه تهران کرج

مردم تشک خوشخواب، صندلی و مبل هایشان را در کانال ها می ریزند

برگزاری المپیاد ایمنی کار در کرمان

ترافیک پرحجم و روان در آزادراه تهران_کرج

سی سخت سردترین نقاط استان در 24 ساعت گذشته

راه اندازی باشگاه کار آفرینان نوجوان در یزد

توافق وزرات کشور با بهزیستی برای ساماندهی کودکان کار اتباع خارجی

ترافیک پرحجم و روان در آزادراه تهران_کرج

تیپ رنگی رنگی سارا منجزی پور+عکس

تصویر عجیب ناسا از یک ستاره

تأخیر پروازهای اربعین به 10 ساعت رسید

تأخیر پروازهای اربعین به 10 ساعت رسید