مطالب مرتبط:
آماده باش کامل پلیس پایتخت برای تأمین امنیت پیاده روی جاماندگان اربعین
آماده باش کامل پلیس برای تأمین امنیت پیاده روی جاماندگان اربعین
سرویس دهی 110 دستگاه اتوبوس به عزاداران اربعین حسینی
تمهیدات پلیس برای تأمین امنیت و انضباط پیاده روی اربعین
آماده باش کامل پلیس پایتخت برای تأمین امنیت و انضباط پیاده روی اربعین
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مهر 1398 ساعت 10:352019-10-19سياسي

حصارکشی بخشی از پارکینگ های موجود در مرزهای اربعین در راستای تأمین امنیت/خط کشی 2500 کیلومتر از راه های منتهی به مرزهای اربعین/ تأمین 2500 دستگاه اتوبوس درون شهری برای جابجایی زائرین در مرزها


رییس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی ضمن تشریح اهداف، ماموریتها و اقدامات کمیته زیرساخت در اربعین سال 1398، پایدارسازی و کیفی سازی زیرساخت ها برای ارایه خدمات به زائرین را اولویت اصلی این کمیته در سال جاری عنوان نمود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، مهدی جمالی نژاد با بیان اینکه کمیته زیرساخت به عنوان یکی از کمیته های ستاد مرکزی اربعین حسینی، موضوعات مرتبط با پروژه های عمرانی را برنامه ریزی و بر اقدامات اجرایی نظارت می نماید، گفت: این کمیته یکی از کمیته های 14 گانه ستاد مرکزی اربعین حسینی است که دارای 15 مأموریت و وظیفه اساسی در حوزه احداث و تکمیل پروژه های عمرانی و راه های مواصلاتی و بناهای ثابت، جانمایی و تأمین امکانات برای پارکینگ های خودروهای شخصی و اتوبوس های بین شهری، تأمین امکانات اضطراری و رفاهی ، تکمیل پایانه های مرزی و رفع خلاءهای مرزی، توسعه زیرساختهای ارتباطی حوزه فضای مجازی و افزایش پوشش مخابراتی، ارائه خدمات پولی و بانکی، ایمنی راه های مواصلاتی و حذف نقاط حادثه خیز، احداث بناهای ماندگار در پایانه های مرزی استانهای هدف می باشد.

وی با اشاره به اینکه تحقق اهداف و وظایف کمیته با برگزاری جلسات کمیته اصلی و حضور در جلسات کمیته های استانی و رصد پیشرفت اجرای مصوبات جلسات و انجام بازدیدهای میدانی از مرزهای چهارگانه و پایانه های مرزی پیگیری شده است، اظهار کرد: برای تحقق این ماموریتها ابتدا اسیب شناسی مجموعه فعالیت های دستگاههایی اجرایی عضو کمیته انجام و با برگزاری نشست های مشترک نسبت به تهیه نقشه راه و برنامه سال 1398 کمیته زیرساخت و تقسیم کار و تفکیک وظایف اقدام شد و به منظور عینی شدن برنامه های تعریف شده، از ابتدای امسال بازدیدهای ادواری از مرزهای چهارگانه صورت گرفته است .

جمالی نژاد با بیان اینکه استفاده از ظرفیت واحدهای استانی دستگاههای اجرایی برای پیشبرد برنامه های عمرانی تعیین شده در دستور کار کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین قرار گرفته و معاونین امور عمرانی استانداریها مسئولیت کمیته زیرساخت استانها را عهده دار شدند، عنوان نمود: به موجب سیاست های تعریف شده برای برنامه ریزی بلند مدت، تهیه طرحهای جامع و تفصیلی مرزها در دستورکار قرار گرفت تا به عنوان مبنای انجام فعالیت های عمرانی ماندگار و پایدار قرار گیرد.

وی افزود: سیاست های کلیدی برای توسعه زیرساخت ها در مرزهای چهارگانه با نگاه آینده نگرانه و مبنتی بر ایجاد زیرساخت های دائمی و ماندگار، پایداری در ارائه خدمات به زائرین و کیفی سازی خدمات استوار بوده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه به برخی اقدامات کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین در سال 98 اشاره نمود و گفت: در حوزه راههای مواصلاتی تمرکز برنامه ریزی بر ایمن سازی مسیرهای منتهی به مرز بود و برای تحقق این مهم، لکه گیری موضعی و روکش اسفالت 463 کیلومتر از راهها در سه استان خوزستان،ایلام و کرمانشاه اتجام شد.

وی اضافه کرد: حدود 40 کیلومتر هم راه احداثی در مرز مهران و چذابه احداث شد که مهمترین آن احداث کمربندی غربی در شهر مهران بود که باعث تفکیک ترافیک ورودی به پایانه برکت به عنوان مبدا و خروجی اتوبوس های برون شهری گردید.

جمالی نژاد همچنین از خط کشی 2500 کیلومتر از راههای منتهی به مرزهای مجاز خبر داد و گفت: نصب حفاظ و گاردریل به طول 40 کیلومتر به ویژه در مرز مهران و چذابه و نصب علائم راهمایی و رانندگی برای ایمن سازی مسیر توسط کمیته زیرساخت استان و وزارت راه و شهرسازی انجام شد.

رییس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین همچنین اظهار کرد: در حوزه تقویت زیرساخت و ارتقاء ظرفیت ارتباطی جهت برقراری مکالمات و استفاده از اینترنت، با تقویت شبکه و آنتن های BTS در مرزهای چهارگانه، افزایش ظرفیت شبکه تلفن های همراه توسط اپراتورهای سه گانه و نصب و بهره برداری از Wi_Fi رایگان در پایانه های مرزی با بهره گیری از 47 سایت دائمی، 16 سایت ثابت و 16 سایت متحرک امکان برقراری 60 میلیون دقیقه مکالمه و تأمین اینترنت پرسرعت رایگان در پایانه های مرزی فراهم شده است.

جمالی نژاد اضافه کرد: کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین در راستای ارائه خدمات پولی و بانکی به زائرین اربعین حسینی(ع) به ویژه در شهرهای منتهی به مرز و پایانه های مرزی محل تردد زائرین اقدام به تعیین شعب و باجه های کشیک در استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان و تدارک لازم برای افزایش میزان نصب، راهبری و نگهداری امکانات پرداخت الکترونیک در نقاط مرزی چزابه ،شلمچه، مهران وخسروی نموده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه به برخی اقدامات صورت گرفته برای توسعه زیرساخت پایانه های مرزی اشاره نمود و از محوطه سازی ورودی پایانه های مرزی مهران، شلمچه و چذابه و تکمیل عملیات اجرایی و بهره برادری از آنها در سالجاری خبر داد.

وی همچنین گفت: احداث و تقویت گیت های گذرنامه پایانه های مرزی از جمله اقدامات اساسی دیگری بود که برای تحقق این موضوع اقداماتی صورت گرفت و در حال حاضر 96 گیت در پایانه مرزی مهران، 48 گیت در پایانه مرزی شلمچه شامل احداث خروجی اتباع خارجی در سالجاری با ایجاد 24 گیت، 24 گیت در پایانه مرزی چذابه و 29 گیت با 58 خروجی در پایانه مرزی خسروی راه اندازی شده است.

وی افزود: همچنین برای شرایط اضطراری تعدادی گیت سیار تهیه و در مرزها تعبیه شد تا در صورت ازدحام جمعیت مورد استفاده قرار گیرد.

جمالی در ادامه اظهار کرد: زیرساخت پارکینگ خودروهای شخصی و عمومی به دلیل استفاده زایران از خودروهای شخصی تکمیل و بهسازی شد و در حال حاضر ظرفیت پارکینگ خودروهای شخصی در مرز مهران 100 هکتار، ظرفیت پارکینگ پایانه برکت در مرز مهران برای اتوبوس های برون شهری با گنجایش حداقل 1000 دستگاه، ظرفیت پارکینگ خودروهای شخصی در مرز شلمچه 90 هکتار، ظرفیت پارکینگ خودروهای شخصی در مرز چذابه 100 هکتار، ظرفیت پارکینگ خودروهای شخصی در مرز خسروی 140هکتار می باشد.

وی همچنین از اجرای برنامه زمان بندی برای حصارکشی و تامین امنیت پارکینگ ها و تعیین متولی برای آنها خبر داد و گفت: در مجموع 440 هکتار پارکینگ در مرزهای چهارگانه تعبیه و زیرساختهای ان تکمیل شده است.

رییس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین در ادامه با بیان اینکه در حوزه زیرساخت ها و تأسیسات آب، برق و فاضلاب توجه به پایداری خدمات و کیفی سازی ان در دستور کار گرفت از احداث روشنایی و نصب برج نوری در مسیرهای منتهی به مرز(120کیلومتر) و 440هکتار پارکینگ ایجادشده، نصب و بهره برداری از 10 دستگاه تولید و بسته بندی آب در پایانه های مرزی و شهرهای نجف و کربلا با ظرفیت تولید 300 هزار بسته آب کیسه ای و جرعه ای در روز خبر داد.

جمالی نژاد همچنین از اعزام 40 اکیپ فنی آب و برق، اعزام 100 تانکر برای آب رسانی در پایانه های مرزی و کشور عراق، تأمین 8 دستگاه ژنراتور برق اضطرای برای پایانه های مرزی، ایجاد 2 کارخانه یخ در پایانه های مرزی، اعزام 10 آزمایشگاه سیا توسط وزارت نیرو و واحدهای تابعه خبر داد.

معاون وزیر کشور همچنین اعلام کرد: تأمین 2500 دستگاه ناوگان حمل و نقل درون شهری برای جابجایی زائرین در پایانه های مرزی و داخل کشور عراق انجام شد که 1250دستگاه آن در ایران و 1250 دستگاه برای داخل خاک عراق برنامه ریزی و اختصاص یافت.

وی از کمک به توسعه و عمران شهرهای واقع در مسیر تردد زائرین با محوریت شهرداریها با هدف ایجاد زیر ساخت های ماندگار و دائمی اعم از ایجاد مجتمع های خدماتی و رفاهی و بهسازی معابر مسیرهای مربوطه توسط شهرداریها خبر داد.

وی در خاتمه ابرازامیدواری نمود که مجموعه اقدامات زیرساختی انجام شده فرصت ارائه خدمات بهینه را به زائرین محترم اربعین حسینی(ع) فراهم نموده باشد.


کلید واژه ها: کمیته - اربعین - مرزها - اربعین حسینی - برنامه - پروژه های عمرانی - برنامه ریزی - مرکزی - ستاد - حسینی - ماندگار - استانها - پارکینگ - فعالیت - زائرین - اتوبوس - ارائه خدمات - توسعه - احداث - پروژه - خدمات - سیاست - فضای مجازی - دستور کار - سازی - حوزه - نقشه راه - پیشرفت - افزایش - میدانی

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری جلسه اختتامیه ارزیابی تعالی سازمانی شرکت گاز استان اردبیل

پرهیز مدیران شهرداری اردبیل از فعالیت های انتخاباتی

تئاتر کردی فرصتی برای جوانان با استعداد مناطق کرد نشین ایران است

افزایش 29 درصدی بودجه کردستان نشان از عزم جدی دولت برای توسعه کردستان دارد

کردستان جاذبە های فراوان فرهنگی برای بازدید میهمانان و گردشگران خارجی دارد

اتریش علاقمند به توسعه روابط با ایران در سطح ملی و استانی است

محمود ثمینی : همه شرایط برای برگزاری انتخابات در لرستان مهیاست

اقدام جهادی کمیته امداد در 156 روستای لرستان

بختیار: دغدغه کاندیداهای انتخابات حل مشکلات مردم باشد/ مردم به شعارها رأی نمی دهند

جذب کارآموز رایگان در زمینه مهارتهای فردی و اجتماعی

مبانی نظری ارزیابی اثرات شبکه های اجتماعی مجازی بر هویت جمعی دانشجویان

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری هویت دینی

پایان نامه رشته ماشین ابزار با عنوان ماشین های تراش و صفحه تراش

ولایت نعمتی ارزشمند برای جامعه اسلامی است

عضو جبهه پایداری: گزینه اول ما رسیدن به فهرست انتخاباتی مشترک است

بختیار: دغدغه کاندیداهای انتخابات حل مشکلات مردم باشد/ مردم به شعارها رأی نمی دهند

معافیت های مالیاتی هنرمندان نیاز به مجوز مجلس دارد

نظم عمومی در اجرای احکام داوری تجاری بین المللی

نمونه فصل سوم پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی سلامت روان سالمندان

جشنواره خانواده رضوی در مشهد برگزار شد

مقاله رشته حسابداری با عنوان بررسی نقش حسابرسی و نظریه نمایندگی و کمک به پایه ریزی برنامه کار وسیع

بررسی همجنس گرایی در مکاتب و ادیان غیر توحیدی

پرسشنامه مدیریت کیفیت فراگیر مقیمی و همکاران 1388 با روایی و پایایی

چارچوب نظری و پیشینه تحقیق خودپنداره تحصیلی

تاثیر کیفیت درک شده و اعتبار برند بر ابعاد ارزش ویژه برند سبز

پرسشنامه بررسی میزان غنی سازی شغل در سازمان

پایان نامه کارشناسی ادبیات،علوم اجتماعی و جامعه شناسی با عنوان تاملی بر جامعه شناسی مفاهیم و مضامین ادب فارسی در اندیشه های عطار نیشابوری

آنفلو انزا مهار شد / دارو به اندازه کافی داریم

اس ام اس تبریک کریسمس 2020 | متن تبریک کریسمس 2020

صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان ماند | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

تأثیر کاربید تانتالیوم و کاربید وانادیم بر خواص ساختاری و مکانیکی نانوهاردمتالهای کاربید تنگستن - کبالت

نقادی و نقدپذیری در جامعه اسلامی

بوریس جانسون در مسیر پیروزی بزرگ در انتخابات بریتانیا

نقادی و نقدپذیری در جامعه اسلامی

چگونگی افتخار خداوند به حضرت فاطمه (س)

پایان رای گیری انتخابات پارلمانی انگلیس/ برآوردها از پیروزی محافظه کاران

«بیمه اجباریِ سلامت» شامل حال اتباع هم می شود؟

اقدامات و عملکرد دستگاههای اجرایی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه 181 صفحه

حرم مطهر رضوی فرصت مغتنمی برای پرداختن به حوزه خانواده است

2 گزینه ریاست جمعیت هلال احمر شنبه آینده به رییس جمهور معرفی می شوند

افول قدرت غرب در جهان/ لزوم پرداختن به تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب

پایان نامه کارشناسی رشته جامعه شناسی و علوم اجتماعی با عنوان جامعه شناختی فرهنگی

تهاجم فرهنگی

پژوهش زیربنای رشد و توسعه است

حربه امروز دشمن؛ تفرقه افکنی و ترساندن مردم از مشکلات است

پاسخ رهبر انقلاب به اشخاصی که ایشان را از موضع گیری درباره مصوبه سران قوا درباره قیمت بنزین نهی کردند چه بود؟

نخستین جلسه شورای تخصصی انجمن های علمی حوزه علمیه مازندران

پایان رای گیری در انتخابات پارلمانی انگلیس/ برآوردها از پیروزی محافظه کاران

تاثیر بی قیدی و بدحجابی در ناکارآمد ساختن ابزارهای شخصیتی زن

پایان نامه عوامل شادمانی و نشاط از دیدگاه آیات و روایات و روانشناسی

پروپوزال اثرات نقش و نگار سفال بر ریسندگی و بافندگی قالی

اساس سیستم حسابداری و نمونه کاربردهای آن با تاکید بر کاربرد در موسسات

شناسایی و اجرای احکام داور بین المللی

بیمارستان 120 تخت خوابه شریعتی در سفر رییس جمهور افتتاح خواهد شد

آزادسازی 78 هکتار از اراضی دولتی با ورود دستگاه قضایی

نگرانی از وضع مالی هیات بین المللی کنترل مواد مخدر

پایان رای گیری در انتخابات پارلمانی انگلیس/ برآوردها از پیروزی محافظه کاران

پایان رای گیری انتخابات پارلمانی انگلیس/ برآوردها از پیروزی محافظه کاران

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر به پایان رسید/ نرخ مشارکت: 33 درصد | اخبار ایران و جهان

خبر خوب برای تهرانی ها درباره اتوبان همت

مبانی فراتحلیل در روانشناسی و ارزشیابی نتایج آن به منظور کاهش خطا

حکومت مندی بوستان سعدی و بررسی فرضیه تکنولوژی مرکز ثقل فلسفه سیاسی

پایان رای گیری در انتخابات پارلمانی انگلیس/ برآوردها از پیروزی محافظه کاران

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر به پایان رسید/ نرخ مشارکت: 33 درصد

نظرسنجی پس از انتخابات انگلیس: پیروزی حزب محافظه کار

سفیر ایران با قائم مقام وزیر میراث و فرهنگ عمان دیدار کرد

مبانی نظری بررسی ترتیبات امنیتی در خلیج فارس

مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری 73 صفحه

ارکان اقدامات تامینی و تربیتی و بررسی شرایط اجرای آن

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر به پایان رسید/ نرخ مشارکت: 33 درصد

انتخابات انگلیس| برآوردهای اولیه از احتمال پیروزی «جانسون» خبر می دهند

جریان آزاد ملی لبنان در کابینه سعد حریری شرکت نمی کند

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه تعارضات زناشویی

ضرورت و اهمیت تربیت دینی و بررسی اهداف و ویژگی های آن

حزب محافظه کار احتمالاً پیروز انتخابات انگلیس خواهد بود

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تحریم های دشمنان را بی اثر کرد

نامه رسانی باید از مشاغل سخت محسوب شود

طالع بینی چینی متولدین سال سگ

سناریوی محتمل جریان های سلفی-تکفیری در جهان اسلام برای آینده چیست؟

قشم دوباره از یونسکو خارج می شود؟

ابراز نگرانی ایران از حضور کمرنگ کشورهای در حال توسعه در سطوح مدیریتی دفتر مقابله با جرم و مواد

مهارت های سنتی ساختن و نواختن دوتار ثبت جهانی شد

مبنای تحلیلی و روایی لزوم رفع ابهام از مورد معامله بر اساس قواعد فقهی

ارزیابی فقهی حدود شناسی حجاب در مذاهب پنجگانه و نظام حقوقی ایران

سناریوی محتمل برای آینده جریان های سلفی-تکفیری در جهان اسلام چیست؟

ابراز نگرانی ایران از حضور کمرنگ کشورهای در حال توسعه در سطوح مدیریتی دفتر مقابله با جرم و مواد

اگر از فتنه انگیزی علیه ملت ایران دست برندارید منافعتان را به آتش می کشیم

یزدی و مصباح به دنبال حضور در خبرگان پنجم

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت دانش 100 صفحه آپدیت شده

موانع و راهکارهای مشارکت کارکنان در سیستم مدیریت محیط زیستی شرکت ایران خودرو

طلاب در تراز بین الملل تربیت شوند

برگزاری کرسی های آزاداندیشی لازمه تولید و رونق علم است

طلاب در تراز بین الملل تربیت شوند

یزدی و مصباح به دنبال حضور در خبرگان پنجم

خواننده زن و یک دسته گل عاشقانه جنجالی+ عکس

رسالت اندیشمندان علم سیاست

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارت های اجتماعی 54 صفحه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و رویکردهای آن 67 صفحه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت زندگی زناشویی 95 صفحه

حصارکشی بخشی از پارکینگ های موجود در مرزهای اربعین در راستای تأمین امنیت/خط کشی 2500 کیلومتر از راه های منتهی به مرزهای اربعین/ تأمین 2500 دستگاه اتوبوس درون شهری برای جابجایی زائرین در مرزها

حصارکشی بخشی از پارکینگ های موجود در مرزهای اربعین در راستای تأمین امنیت/خط کشی 2500 کیلومتر از راه های منتهی به مرزهای اربعین/ تأمین 2500 دستگاه اتوبوس درون شهری برای جابجایی زائرین در مرزها