مطالب مرتبط:
بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی برای تعالی اندیشه ها است
هیأت اندیشه ورز در واحدها و مراکز باید موجب رشد و تعالی دانشگاه آزاد باشند
گذر از پژوهش های انتزاعی و پرداختن به دغدغه های گام دوم انقلاب
قلعه شلمزار روایت گر بخشی از انقلاب مشروطه
ماجرای جاویدمحمد که با پای دل راهی کربلا شد/ از راه دور آمدی خسته نباشی...
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مهر 1398 ساعت 18:192019-10-18سياسي

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی برای تعالی اندیشه ها است


- علی کاظمی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: ایشان با آگاهی دهی به تمام اقشار جامعه، مسیر سعادت را نشان دادند.

وی با بیان اینکه این بیانیه، آغازگر یک صعود چشمگیر در مسیر سعادت ملت ایران است، اظهار داشت: هر یک از ما به عنوان یک انسان و شهروند در سعادت یا ضعف کشورمان نقش داریم که در این شرایط، وحدت به میان می آید و ثمره آن جز شکست قطعی برای دشمنان نیست.

کاظمی در خصوص ارتباط بیانیه گام دوم انقلاب و جامعه شاهد و ایثارگر، گفت: نباید فراموش کرد که انقلاب اسلامی ایران، مرهون فداکاری و رشادت های شهیدان و ایثارگران بوده و از ارزش های بنیادی و اساسی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند.

وی خاطرنشان کرد: گام دوم انقلاب بار دیگر بر آرمان های ارزشمند شهدا و امام خمینی(ره) تاکید می کند و باید با استفاده از یک ساختار و ایجاد الگوی مناسب، شکوفایی چشمگیری را برای کشور در تمام عرصه ها رقم بزنیم که این مهم جز با وحدتی اثرگذار مانند وحدت رزمندگان در دوران دفاع مقدس، محقق نمی شود.

کاظمی در خصوص نقش خانواده شهدا و ایثارگر در عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب، بیان داشت: خانواده های شاهد و ایثارگر باید در رکاب ولایت، فرامین رهبری را با جان و دل پذیرفته و برای عملیاتی کردن آن ها پیشگام باشند که در این صورت دوستداران مرام و رسم شهدا نیز وارد میدان شده و مسائل، یک به یک در مسیر حل شدن قرار می گیرند.

این مسئول اظهار داشت: بیان فصیح و عالی، رهبر انقلاب در این بیانیه، مسیر را برای تمام ملت، نشان داده و هیچ بهانه ای برای عقب نشینی و بی تحرکی در برابر مشکلات اقتصادی نمانده است.

وی ادامه داد: این مسیر برای رسیدن به اهداف و گذر از مشکلات باید رعایت و اجرا شود همان طور که رزمندگان در دوران دفاع مقدس بارها در شرایط سختی قرار گرفتند اما در نهایت با به کارگیری بهترین راه ها، کمر دشمن را خم کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در خصوص الزامات حرکت موثر در حوزه های اصلی مرتبط با بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: در صورتی که هدف مشخص و موثری در نظر گرفته شود، میزان خطا و اشتباه نیز کاهش می یابد.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب نیز تاکید بر اوج گیری دارند یعنی باید برای نیل به اهداف ارزشمند، هوشیار باشیم تا چهل سالگی انقلاب به ثمر بنشیند زیرا این چهل سال مانند گذر یک انسان از نوجوانی به جوانی است.

کاظمی با بیان اینکه روزهای سختی را پشت سر گذاشته و به مرحله صعود رسیده ایم، تصریح کرد: در این شرایط، دقت و انتخاب بهترین گزینه ها جهت نیل به سعادت اهمیت زیادی داشته و واژه ارزشمند شهادت را نیز یادآور می شود.

وی افزود: تمام مردم و مسئولان نیز در این شرایط باید با پشتیبانی از ولایت فقیه چنان با قدرت به پیش بروند که موفقیت کشور را انتخاب کنند.

نسل جوان به عنوان منبع انرژی، مورد خطاب قرار گرفته اند مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، جوانان را منبع انرژی، ایده و خلاقیت خواند و گفت: جوانان در دوران مبارزات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در کنار همه رزمندگان مانند قهرمانانی با تجربه ظاهر شده و بهترین رهبری ها را بر عهده گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز جوانان با علم و فناوری و آگاهی خود برای موفقیت بیش از پیش کسور تلاش می کنند.

کاظمی افزود: عنصر جوان هیچگاه نباید نادیده گرفته شود زیرا پویایی، آگاهی، انگیزه، تلاش و بالندگی در جوان، موج می زند و هدایت او نیز امر مهمی است.

کاظمی در خصوص رسالت و وظایف مجموعه های انقلابیِ علمی در برابر این بیانیه، خاظرنشان کرد: وجود شهدای هسته ای در کشور، نشان می دهد که تربیت صحیح از سوی مجموعه های انقلابی علمی سبب می شود دشمن هیچگاه به هداف و مقاصد شوم خود دست نیابد و این مجموعه ها با حمایت از ایده ها و خلاقیت ها می توانند بهترین راه حل ها را در مواردی مانند تحریم های اقتصادی یافته و در جامعه، جاری و ساری کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اکنون شاهد ورود انقلاب اسلامی به دومین مرحله ی خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی هستیم، گفت: هدف انقلاب اسلامی، مبارزه با ظلم و نهادینه کردن بهترین الگوهای رفتاری در جامعه بود و این مهم جز با خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی میسر نمی شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: هر یک از این سه واژه، دریایی از مفاهیم ارزشمند است که اگر مرحله به مرحله با آن ها پیش برویم، نتایج سودمندی به دست آمده و نتیجه آن در جامعه مشاهده می شود.

وی اظهار داشت: با نگاهی به سیره و روش شهدا درمی یابیم که آن ها ابتدا وارد مرحله خودسازی شده و چنان در پرورش و آموزش دینی خود تلاش کردند که جامعه، رنگ و بوی آنان را گرفت و اکنون کشورمان بدون نام و یاد آن ها امیدی به ادامه راه سعادت ندارد.

کاظمی تصریح کرد: به همین دلیل تمدن کنونی کشور، دشمنان را دچار رعب و وحشت کرده پس راه شهدا باید ادامه داشته باشد و این مهم اکنون از طریق خانواده آنان در قالب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و الگوگیری جوانان از شهدا، خود را در جامعه نشان می دهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در پاسخ به آگاهی مردم و تاثیر عملکرد مخاطبان بیانیه به اعمال ناشایست دشمن، گفت: با بررسی دقیق محتوای بیانیه و نگاه جامع به اتفاقات پیرامون، مفاهیم ارزشمندی از آن استخراج می شود که این موضوع، حکایت از درایت و تامل عمیق رهبر انقلاب از شرایط کنونی کشور دارد.

وی افزود: بیانیه به نوعی هدایت نامه ما در زمان کنونی است یعنی باید نسبت به آن دقیق و حساس شده و موارد ذکر شده رهبری را در هر پست و مقامی که هستیم به کار ببندیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، اهداف و مواردی هستند که رهبر انقلاب نسبت به آن ها توصیه های نابی را در این بیانیه مطرح کرده اند.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از هداف مهم بیانیه این است که تمام اقشار با مطالعه، تفکر و تعقل در آن آغازگر حرکتی نو در جهت نیل به اهداف متعالی نظام باشند.

مسابقه امید ولایت، مردم را نسبت به مسائل جامعه هوشیار می کند مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در خصوص مسابقه امید ولایت گفت: برگزاری مسابقاتی مانند امید ولایت با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب، و شعار روحیه ایثار، محور توسعه پایداری انقلاب اسلامی نشان از اهمیت موضوع این بیانیه دارد و باید همه مردم نسبت به این مباحث، احساس مسئولیت کنند.

وی اظهار داشت: در نگاه فرهنگی باید با برگزاری این قبیل مسابقات، مردم را نسبت به مسائل هوشیار کرده و رقابتی اثرگذار را شاهد باشیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: علاقه مندان تا 13 آبان فرصت دارند در این مسابقه شرکت کنند.

وی در خصوص تاثیر این مسابقه در جامعه، گفت: جامعه و به خصوص جوانان با نگاه و تفکر رهبر خود همراه می شوند تا حماسه های ایثارگرانه بزرگی را مانند دلیرمردان دوران دفاع مقدس که امنیت، اقتدار، صلابت و آرامش را در رکاب فرامین رهبری به ارمغان آوردند، خلق کنند.

معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، مسابقه امید ولایت را بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می کند و علاقه مندان از 13 مهر تا 13 آبان فرصت دارند با مراجعه به نشانی www.

navideshahed.

com در این مسابقه شرکت کنند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: بیانیه گام دوم انقلاب - گام دوم انقلاب - انقلاب - بیانیه - ایثارگر - بنیاد شهید و امور ایثارگران - کاظمی - سعادت - ایثارگران - جمهوری اسلامی ایران - دفاع مقدس - ایران - شرایط - خانواده - ارزشمند - مشکلات اقتصادی - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - مشکلات - نشان - شهدا - بهترین - اسلامی - وحدت - رهبر - خانواده شهدا - رهبر انقلاب - استان زنجان - جوانی - بنیاد

آخرین اخبار سرویس:
ملاک های انقلابی بودن از دیدگاه مقام معظم رهبری

در عین حفظ اقتدار نیروهای مسلح حقوق مردم حفظ شود

پرونده های با اهمیت بالاتر در اولویت تفحص از سازمان خصوصی سازی قرار می گیرد

آغاز سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی/ اراکی: هنر انقلاب اسلامی، تبدیل تهدید به فرصت است

تردد حدود 5 میلیون زائر در اربعین 98

رییس بنیاد مستضعفان به مازندران سفر می کند

یاد و خاطره شهید مدافع حرم خیرالله صمدی

ساماندهی دستفروشان سنندج؛ شاید وقتی دیگر

«رسول منتجب نیا» دبیرکل حزب جمهوریت شد

آیت الله شهید مبارکه ای برای احیای مذهب اهل بیت زحمات زیادی کشید

مبانی نظری اثرات شبکه های اجتماعی اینترنتی بر مشارکت سیاسی کاربران در انتخابات ایران

لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در دستور کار مجلس قرار گرفته است

نگارگری در دوره قاجاریه

آزادی هفت زندانی دربند

ایران غرق در سرور و شادی

روزهای فرهنگی ایران در گرجستان برگزار شد

رسول منتجب نیا دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی شد

دانلود آهنگ جدید رامین باقری بنام پاییز امسال

عالمان دارای دید کلان علمی تاثیرگذار و ماندگار هستند

برخی از اجرای عدالت در کشور ناراحت هستند

روحانی میلاد پیامبر اسلام را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت

برخی از اجرای عدالت در کشور ناراحت هستند + عکس

مجتبی ذوالنوری با بشار اسد دیدار کرد+عکس

در عین حفظ اقتدار نیروهای مسلح حقوق مردم حفظ شود

هفته وحدت روز مرگ دشمنان تفرقه جوی اسلام است

امیدواریم جوان گرایی در چهل سال دوم انقلاب نتیجه بخش باشد

بیستمین دوره جایزه ترویج علم به ایسنا رسید

دیدار سفیر جدید ایران با رییس جمهور ساحل عاج

رضا عبدی پدر جمعه ایرانی درگذشت

بشار اسد: ما و دوستانمان در برابر غرب و استعمار ایستاده ایم

10 حدیث برگزیده از «امام جعفر صادق(ع)»

در عین حفظ اقتدار، عظمت، عزت، بازدارندگی و جایگاه رفیع نیروهای مسلح حقوق مردم و حق الناس حفظ شود / مطلقا نباید اجازه داد فساد در جایی لانه کند/ هر مسئولی باید خود را پاسخگو بداند و جامعه باید به سمت قانون پذیری حرکت کند

نقد و بررسی کتاب «در حوالی نوجوانی» در کتابخانه پیروزی

احتمال تشکیل دولت جدید لبنان در روزهای آینده

اهمال دولتمردان در پرونده 2 میلیارد دلاری پیگیری می شود/جزییات عفو 3552 زندانی

آقای شجریان آقای قربانی شما دیگر چرا؟/ حواشی آلبومی که بعد از پنج سال انتظار فقط اسم جذابی را تقدیم هواداران اش کرد

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس: در نظارت بر اجرای قانون خوب عمل نکردیم

بازگشایی فروشگاه کوثر یک در اصفهان

رسانه باید مقوله حق را به قلب شنونده برساند

قرآن پیوند دهنده قلوب مسلمین در برابر هجمه دشمنان است

برخی از اجرای عدالت در کشور ناراحت هستند | اسیر حاشیه ها نمی شویم

قسمت سوم | طبیب دوره گرد

خیر کتابخانه ساز گیلانی وکتابدار کتابخانه ضیابر برگزیده کشور شدند

امیر کویت با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد

پیامبر اسلام فراوان اهل بخشش بود

جدیدترین و زیباترین اس ام اس های میلاد پیامبر (ص)

جزییات پرونده 2 میلیارد دلاری اطلاع رسانی می شود

حال و هوای حرم رضوی در شب میلاد پیامبر (ص) و امام صادق(ع)

درختانی که در استخر خشک شدند!

هفته وحدت روز مرگ دشمنان تفرقه جوی اسلام است

دکتر رضا منصوری دارای نگرش کلان علمی و نام ایشان ماندگار است

ویژگی های متمایز عفو اخیر محکومان به روایت سخنگوی قوه قضاییه

بیان تفاوت لیست عفو اخیر اعلام شده به رهبر انقلاب از زبان سخنگوی قوه قضاییه / تشریح موضوع پرونده دو میلیارد دلاری

واقعیت ماجرای ظریف و کاظم جلالی چیست؟

اتحادیه جهانی فعالان رسان ای جهان اسلام تشکیل می‎شود

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تفکر انتقادی 120 صفحه کامل و جامع

تبیین و تفسیر معرفت شناسی و نظریات صدرا در باب معرفت شناسی

استخدام فروشنده و نیروی خدمه در مانتوسرای بارانا در اصفهان

استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت تولیدی معتبر در تهران

نشست معاونان تهذیب حوزه های علمیه کشور به کار خود پایان داد

حق مردم نباید ضایع شود/ نباید اجازه داد فساد در جایی لانه کند/مسئول باید خود را پاسخگو بداند

علی لاریجانی درگذشت پدر شهید آوینی را تسلیت گفت

لاریجانی در عزل و نصب مدیران دولتی دخالت نمی کند

پاراکتاب | سلام بر ابراهیم

شرط جانسون برای مهاجرت به انگلیس؛ با استعداد باشند

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مورد پذیرش جهان اسلام نیست

رسول منتجب نیا دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی شد

رییس جمهور پول های به یغما رفته را به خزانه بازگرداند

نماینده حماس: حمایت های ایران مانع تحقق معامله قرن شده است

لاریجانی درگذشت پدر شهید آوینی را تسلیت گفت

پرونده های سنگین قضایی باید به صورت شفاف اطلاع رسانی شود رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی؛ موضوعی که مورد پذیرش جهان اسلام نیست

حرم امام رضا (ع) مورد توسل بزرگان اهل سنت کشور است

شادی و دلدادگی پیروان نبوی و رهوران مکتب جعفری

برگزاری کمیسیون اتحادیه جهانی زنان مسلمان

دیدار رییس سازمان بسیج مستضعفین با مراجع عظام تقلید در قم

جزییات عفو 3552 زندانی جدید / محکومان امنیتی شامل عفو شدند

ویژگی های متمایز عفو اخیر محکومان به روایت سخنگوی قوه قضاییه

علی پروین در موسسه محک/عکس

برگزاری پویش «هفته کتاب پلدختر»

پاراکتاب | سلام بر ابراهیم

استقامت در راه حق بارزترین مقام اولیای الهی است

پیامبر اسلام فراوان اهل بخشش بود

بیستمین دوره جایزه ترویج علم به ایسنا رسید

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با عفو زندانیان امنیتی

رییس مجلس در عزل و نصب مدیران مداخله نمی کند

هفته پرتلاطم وحدت...

مخالفت شورای عالی استان ها با طرح جدایی ری از تهران

دیدار سفیر جدید ایران با رییس جمهور ساحل عاج

برزیل با هر کشوری که بخواهد تجارت می کند

دفاع از مسجد الاقصی، بر مسلمانان جهان واجب است

سخنگوی قوه قضاییه: تعدادی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در لیست پیشنهادی عفو قرار گرفتند

عکس سه نفره خانواده شهید رضایی نژاد

فعالیت 20 هزار سازمان مردم نهاد در کشور/ فعالیت 672 سمن در آذربایجان شرقی

علی پروین در موسسه محک/عکس

معیارهای انقلابی بودن از نظر رهبر انقلاب

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره وجوه تمایز بی سابقه عفو اخیر

تکذیب نفوذ باران به آرشیو ملی ایران

استقامت در راه حق بارزترین مقام اولیای الهی است + عکس

طرز تهیه کاپوچینو خامه ای خوش طعم و حرفه ای

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی برای تعالی اندیشه ها است

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی برای تعالی اندیشه ها است