مطالب مرتبط:
هیأت اندیشه ورز در واحدها و مراکز باید موجب رشد و تعالی دانشگاه آزاد باشند
گذر از پژوهش های انتزاعی و پرداختن به دغدغه های گام دوم انقلاب
کنترل سلامت آب توزیع شده بین مواکب بین راهی سطح استان با انجام کلرسنجی روزانه( به روایت تصویر)
قلعه شلمزار روایت گر بخشی از انقلاب مشروطه
ماجرای جاویدمحمد که با پای دل راهی کربلا شد/ از راه دور آمدی خسته نباشی...
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مهر 1398 ساعت 17:372019-10-18سياسي

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی برای تعالی اندیشه ها است


ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: رهبر معظم انقلاب به عنوان فردی مدبر و آگاه در طلیعه دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی با انتشار بیانیه گام دوم، - نقشه راهی برای تعالی اندیشه ها و برون رفت از مسائل موجود ترسیم کردند.

علی کاظمی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: ایشان با آگاهی دهی به تمام اقشار جامعه، مسیر سعادت را نشان دادند.

وی با بیان اینکه این بیانیه، آغازگر یک صعود چشمگیر در مسیر سعادت ملت ایران است، اظهار داشت: هر یک از ما به عنوان یک انسان و شهروند در سعادت یا ضعف کشورمان نقش داریم که در این شرایط، وحدت به میان می آید و ثمره آن جز شکست قطعی برای دشمنان نیست.

کاظمی در خصوص ارتباط بیانیه گام دوم انقلاب و جامعه شاهد و ایثارگر، گفت: نباید فراموش کرد که انقلاب اسلامی ایران، مرهون فداکاری و رشادت های شهیدان و ایثارگران بوده و از ارزش های بنیادی و اساسی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند.

وی خاطرنشان کرد: گام دوم انقلاب بار دیگر بر آرمان های ارزشمند شهدا و امام خمینی(ره) تاکید می کند و باید با استفاده از یک ساختار و ایجاد الگوی مناسب، شکوفایی چشمگیری را برای کشور در تمام عرصه ها رقم بزنیم که این مهم جز با وحدتی اثرگذار مانند وحدت رزمندگان در دوران دفاع مقدس، محقق نمی شود.

کاظمی در خصوص نقش خانواده شهدا و ایثارگر در عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب، بیان داشت: خانواده های شاهد و ایثارگر باید در رکاب ولایت، فرامین رهبری را با جان و دل پذیرفته و برای عملیاتی کردن آن ها پیشگام باشند که در این صورت دوستداران مرام و رسم شهدا نیز وارد میدان شده و مسائل، یک به یک در مسیر حل شدن قرار می گیرند.

این مسئول اظهار داشت: بیان فصیح و عالی، رهبر انقلاب در این بیانیه، مسیر را برای تمام ملت، نشان داده و هیچ بهانه ای برای عقب نشینی و بی تحرکی در برابر مشکلات اقتصادی نمانده است.

وی ادامه داد: این مسیر برای رسیدن به اهداف و گذر از مشکلات باید رعایت و اجرا شود همان طور که رزمندگان در دوران دفاع مقدس بارها در شرایط سختی قرار گرفتند اما در نهایت با به کارگیری بهترین راه ها، کمر دشمن را خم کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در خصوص الزامات حرکت موثر در حوزه های اصلی مرتبط با بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: در صورتی که هدف مشخص و موثری در نظر گرفته شود، میزان خطا و اشتباه نیز کاهش می یابد.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب نیز تاکید بر اوج گیری دارند یعنی باید برای نیل به اهداف ارزشمند، هوشیار باشیم تا چهل سالگی انقلاب به ثمر بنشیند زیرا این چهل سال مانند گذر یک انسان از نوجوانی به جوانی است.

کاظمی با بیان اینکه روزهای سختی را پشت سر گذاشته و به مرحله صعود رسیده ایم، تصریح کرد: در این شرایط، دقت و انتخاب بهترین گزینه ها جهت نیل به سعادت اهمیت زیادی داشته و واژه ارزشمند شهادت را نیز یادآور می شود.

وی افزود: تمام مردم و مسئولان نیز در این شرایط باید با پشتیبانی از ولایت فقیه چنان با قدرت به پیش بروند که موفقیت کشور را انتخاب کنند.

نسل جوان به عنوان منبع انرژی، مورد خطاب قرار گرفته اند مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، جوانان را منبع انرژی، ایده و خلاقیت خواند و گفت: جوانان در دوران مبارزات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در کنار همه رزمندگان مانند قهرمانانی با تجربه ظاهر شده و بهترین رهبری ها را بر عهده گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز جوانان با علم و فناوری و آگاهی خود برای موفقیت بیش از پیش کسور تلاش می کنند.

کاظمی افزود: عنصر جوان هیچگاه نباید نادیده گرفته شود زیرا پویایی، آگاهی، انگیزه، تلاش و بالندگی در جوان، موج می زند و هدایت او نیز امر مهمی است.

کاظمی در خصوص رسالت و وظایف مجموعه های انقلابیِ علمی در برابر این بیانیه، خاظرنشان کرد: وجود شهدای هسته ای در کشور، نشان می دهد که تربیت صحیح از سوی مجموعه های انقلابی علمی سبب می شود دشمن هیچگاه به هداف و مقاصد شوم خود دست نیابد و این مجموعه ها با حمایت از ایده ها و خلاقیت ها می توانند بهترین راه حل ها را در مواردی مانند تحریم های اقتصادی یافته و در جامعه، جاری و ساری کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اکنون شاهد ورود انقلاب اسلامی به دومین مرحله ی خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی هستیم، گفت: هدف انقلاب اسلامی، مبارزه با ظلم و نهادینه کردن بهترین الگوهای رفتاری در جامعه بود و این مهم جز با خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی میسر نمی شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: هر یک از این سه واژه، دریایی از مفاهیم ارزشمند است که اگر مرحله به مرحله با آن ها پیش برویم، نتایج سودمندی به دست آمده و نتیجه آن در جامعه مشاهده می شود.

وی اظهار داشت: با نگاهی به سیره و روش شهدا درمی یابیم که آن ها ابتدا وارد مرحله خودسازی شده و چنان در پرورش و آموزش دینی خود تلاش کردند که جامعه، رنگ و بوی آنان را گرفت و اکنون کشورمان بدون نام و یاد آن ها امیدی به ادامه راه سعادت ندارد.

کاظمی تصریح کرد: به همین دلیل تمدن کنونی کشور، دشمنان را دچار رعب و وحشت کرده پس راه شهدا باید ادامه داشته باشد و این مهم اکنون از طریق خانواده آنان در قالب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و الگوگیری جوانان از شهدا، خود را در جامعه نشان می دهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در پاسخ به آگاهی مردم و تاثیر عملکرد مخاطبان بیانیه به اعمال ناشایست دشمن، گفت: با بررسی دقیق محتوای بیانیه و نگاه جامع به اتفاقات پیرامون، مفاهیم ارزشمندی از آن استخراج می شود که این موضوع، حکایت از درایت و تامل عمیق رهبر انقلاب از شرایط کنونی کشور دارد.

وی افزود: بیانیه به نوعی هدایت نامه ما در زمان کنونی است یعنی باید نسبت به آن دقیق و حساس شده و موارد ذکر شده رهبری را در هر پست و مقامی که هستیم به کار ببندیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، اهداف و مواردی هستند که رهبر انقلاب نسبت به آن ها توصیه های نابی را در این بیانیه مطرح کرده اند.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از هداف مهم بیانیه این است که تمام اقشار با مطالعه، تفکر و تعقل در آن آغازگر حرکتی نو در جهت نیل به اهداف متعالی نظام باشند.

مسابقه امید ولایت، مردم را نسبت به مسائل جامعه هوشیار می کند مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در خصوص مسابقه امید ولایت گفت: برگزاری مسابقاتی مانند امید ولایت با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب، و شعار روحیه ایثار، محور توسعه پایداری انقلاب اسلامی نشان از اهمیت موضوع این بیانیه دارد و باید همه مردم نسبت به این مباحث، احساس مسئولیت کنند.

وی اظهار داشت: در نگاه فرهنگی باید با برگزاری این قبیل مسابقات، مردم را نسبت به مسائل هوشیار کرده و رقابتی اثرگذار را شاهد باشیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: علاقه مندان تا 13 آبان فرصت دارند در این مسابقه شرکت کنند.

وی در خصوص تاثیر این مسابقه در جامعه، گفت: جامعه و به خصوص جوانان با نگاه و تفکر رهبر خود همراه می شوند تا حماسه های ایثارگرانه بزرگی را مانند دلیرمردان دوران دفاع مقدس که امنیت، اقتدار، صلابت و آرامش را در رکاب فرامین رهبری به ارمغان آوردند، خلق کنند.

معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، مسابقه امید ولایت را بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می کند و علاقه مندان از 13 مهر تا 13 آبان فرصت دارند با مراجعه به نشانی www.

navideshahed.

com در این مسابقه شرکت کنند.


کلید واژه ها: بیانیه گام دوم انقلاب - انقلاب - گام دوم انقلاب - بنیاد شهید و امور ایثارگران - ایثارگر - بیانیه - ایثارگران - استان زنجان - بنیاد شهید - اسلامی - جمهوری اسلامی ایران - دفاع مقدس - رهبر - کاظمی - سعادت - ایران - رهبر معظم انقلاب - بنیاد - خانواده - ارزشمند - مشکلات اقتصادی - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - نشان - اندیشه - شهدا - مشکلات - وحدت - شهید - خانواده شهدا

آخرین اخبار سرویس:
صباغیان: در جلسات غیر علنی از نظرات نمایندگان استفاده شود

فرمانده جدید سپاه بیت المقدس کردستان منصوب شد

گسترش همکاری دانشگاه شریف و سازمان نظام پزشکی برای ترویج فناوری های سلامت

توطئه دشمنان را باید با آگاهی دادن و روشنگری در جامعه خنثی کنید

اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین المللی قرآن ایران

دلایل خواندن نماز

امام جمعه همدان: مسئولان ارتباط با مردم را افزایش دهند

برگرفته از وصیت نامه شهید ابراهیمی: عزت کشور ثمره اطاعت از رهبری است

امام جمعه اهل سنت تربت جام: تفرقه افکنان را باید طرد کرد

پلیس حامی آمران به معروف است

بیمارستان سوانح و سوختگی کرمانشاه با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

40 پرونده دانه درشت ها روی میز قضات/ جراحی فساد درد دارد

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد

وحدت و حمایت های علما رمز موفقیت در ارائه خدمت به مردم

طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد همزمان با هفته وحدت

گزیده مهمترین اخبار بین الملل دوشنبه 20 آبان ماه 1398

سردار اشتری: 13 پلیس گمرک تا پایان سال راه اندازی می شود

بیمارستان سوانح و سوختگی «گلستان» در کرمانشاه افتتاح شد

تجلیل از فعالان وخادمان بنیادی اربعین حسینی

شرایط ارجاع مصوبات مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص شد

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس: طبق آیین نامه داخلی مجمع نظر مجلس در مورد «FATF» باید اجرایی شود/ رییس مجلس باید این لوایح را ابلاغ و دولت آنها را اجرا کند

کمک 480 میلیون ریالی اوقاف به مناطق محروم سنندج

بیش از 177 هزار واحد روستایی در آذربایجان غربی نیازمند بازسازی است

کرمانی ها در حال استفاده از آخرین قطرات منابع آبی بی کیفیت خود هستند

ماکیاول پدر علم سیاست مدرن است/ فیلسوفی که به برآیند استراتژیک از نیروها در تاریخ باور داشت

ظریف: در حال استفاده از اقدامات جبرانی برجام هستیم

تفاهم نامه ساخت تولید سریال «نون.خ» امضا شد

حفاظت از خاک با عملیات آبخیزداری قابل کنترل است

انقلاب اسلامی مرهون فقه و نظام اجتهادی است

جهاد علمی مهمترین رکن مقابله با استکبار است

افزایش درصد غنی سازی و لغو اجرای پروتکل الحاقی را در دستورکار قرار دهیم

تلاش های طهرانی مقدم ایران رابه قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کرد | اخبار ایران و جهان

تهدید سلامت روانی زنان و کودکان با ترویج فرهنگ چند همسری

نشست «خودمردم نگاری» برگزار می شود

نشست منطقه ای کلوپ آستانه افتتاح شد

هرمزگان پیشگام مبارزه با قاچاق کالا در گمرکات است

کاظمی: مبارزه با فساد یک خواسته عمومی است/چرا به رییس جمهور خُرده می گیریم

آغاز دور جدید اعزامهای عتبات عالیات اول آذر/هیچ اعزامی متوقف نبود

سخنگوی ارتش: نیروهای مسلح آماده صیانت از مرزهای کشور

جشنواره انار و میوه های قرآنی

راهنمای انتخاب تشکل دانشجویی برای ورودی ها

پاک کردن پرچم دشمن در دانشگاه دامغان توهین به مجموعه تشکل های انقلابی است

لاریجانی: نکاتی درباره بودجه سال آینده پیش از جلسه علنی بررسی شد

نباید امتیازی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه اعمال شود

یادواره شهدای وحدت، خدمت و امنیت درزاهدان

تغییرات جدید در 13 گمرک برای مبارزه با قاچاق

باند بالگردهای پایگاه هوا نیروز تبریز با مساعدت شهرداری تبریز تکمیل می شود

استخدام همکار خانم جهت امور نظافتی در شهر مشهد

استخدام برنامه نویس در یک شرکت معتبر در اهواز

رسالت اصلی شرکت بهبود فرآیند تعامل شبکه فروش با مدیران ستادی است

برکات مبارزه با فساد/حرکت در مسیر عدالت طلبی و مبارزه با فساد

وحدت مهمترین ایده و آرمان دین اسلام است

آقای ذوالنور نگران است از لیست اصولگرایان خط بخورد که این حرف ها را می زند

جهاد علمی مهمترین رکن مقابله با استکبار است

اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس

ارائه ایده های خلاق باید محور فعالیت های فرهنگی قرار گیرد

تاکید بر برگزاری انتخابات پرشور در سمینار فرمانداران سیستان و بلوچستان

وزیر دفاع بولیوی استعفا کرد

فساد؛ از برخورد تا اصلاح

بازیگر عصبانی و صندلی های خالی

توسعه کمی و کیفی کانون های فرهنگی هنری مساجد ضروری است

پیـاده روی در S8

آغاز جلسه علنی مجلس/ بررسی وضعیت بودجه سال آینده در جلسه غیرعلنی

هلدینگ مدیریت صادرات کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود

تفاوت قابل توجهی بین دهک ها در استان کرمان وجود دارد

آموزش امدادی بیش از هزار سرباز وظیفه

ماجرای ازدواج امیـــــرعلی نبویان با رییســــش / احسان کرمی این زن و شوهر را به چالش کشاند + عکس

شرکت عماد بالگرد فاقد مجوز است

پاک کردن پرچم دشمن از زیر پای دانشجویان دانشگاه دامغان توهین به مجموعه تشکل های انقلابی است

13 پلیس گمرک تا پایان سال راه اندازی می شود

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس: طبق آیین نامه داخلی مجمع باید نظر مجلس در مورد «FATF» اجرایی شود/ ریس مجلس باید این لوایج را ابلاغ و دولت آنها را اجرا کند

تحریف چندباره تاریخ اسلام توسط حسن روحانی در توجیه مذاکره/ آقای دکتر! کمی تاریخ بخوانید

راه اندازی 13 پلیس گمرک تا پایان سال

کاراته کرمانشاه می تواند سهمیه المپیک بگیرد

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد/ بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مؤسسه بین المللی تحلیل سامانه های کاربردی

شعرهای سه شنبه

امام جمعه تبریز: روحانیت در مناطق زلزله زده نقش اجتماعی برجسته دارند

چرا برنامه تازه مهران غفوریان جذاب نیست؟

گلایه نماینده ولی فقیه در کرمان از تأخیر در پرداخت حقوق کارگران

منشاء بسیاری از درگیری ها و طلاق ها مواد مخدر است

سلامت انتخابات مهم ترین سیاست متولیان برگزاری است

حملات سایبری آمریکا را خنثی کردیم

مردان تا چه سنی باید به سربازی بروند؟

آغاز جلسه علنی مجلس

جلسه شورای اداری استان کرمان

غریب آبادی: گزارش آژانس نباید با اغراض سیاسی بزرگنمایی شود

گزارش آژانس درباره اجرای برجام منتشر شد

«روحانی» در یزد اشتباه کرد/ تثبیتِ جایگاه خود در سمتِ دفاع از فساد!

نامه مهم مردِ پشت پرده موشکی ایران خطاب به رهبرانقلاب منتشر شد

مناقصه پل ورودی شهر گناوه برگزار شد

تلاش های طهرانی مقدم ایران رابه قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کرد

درخواست توقف برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

افزایش درصد غنی سازی و ملغی کردن اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را در دستورکار قرار دهیم

ترافیک صبحگاهی از غرب به شرق همت، حکیم و آزادی رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

استخدام مدیر فروش، مدیر انبار(سرپرست ) در تهران

استخدام مدیر مالی در یک شرکت معتبر در قم

استخدام سرپرست منابع انسانی در فروشگاه اورست مدرن پارس

تفاوت قابل توجهی بین دهک ها در استان کرمان وجود دارد

هلدینگ مدیریت صادرات کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود

ایجاد مراکز ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر در قزوین ضروری است

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی برای تعالی اندیشه ها است

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی برای تعالی اندیشه ها است