مطالب مرتبط:
روحانی با مطرح کردن رفراندوم برای عدم پاسخگویی فرار روبه جلو کرد
طرح موضوع رفراندوم راه فرار روحانی از پاسخگویی درباره عملکرد دولت
عناوین روزنامه های سیاسی 25 مهر 98/ پیشنهاد رفراندوم مقابل صندلی های خالی! +تصاویر
روحانی با مطرح کردن رفراندوم برای عدم پاسخگویی فرار روبه جلو کرد
روحانی: همه پرسی کنیم تا به 40 سال دعوا پایان دهیم
-55 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مهر 1398 ساعت 08:552019-10-17سياسي

پیشنهاد روحانی برای به رفراندوم گذاشتن «دیوانگی»!


رییس جمهور که 7 آبان 96 مذاکره با آمریکا را دیوانگی خوانده بود، دیروز پیشنهاد کرد این موضوع به رفراندوم گذاشته شود! - ": آیین بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور روز گذشته با حضور رییس جمهور کشورمان در دانشگاه تهران برگزار شد.

حجت الاسلام روحانی رییس جمهور در این مراسم با بیان اینکه من خودم را هم فرزند حوزه و هم دانشگاه می دانم و به هر دو افتخار می کنم گفت: پیشرفت های کشورمان در عرصه های علم و دانش افتخارآمیز است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه دانشگاه ما باید تبدیل به دانشگاه مهارت محور شود تأکید کرد: دانشجویان باید در کنار علم، با آموختن مهارت و نیازمندی های جامعه برای ورود به اجتماع و به دوش گرفتن بار مسئولیت و اشتغال و مدیریت آماده شوند.

وی در ادامه با اشاره به سرعت پیشرفت علم در مقایسه با گذشته، اظهار کرد: پیشرفت دانشگاه ما باید با پیشرفت علم و سرعت روزافزون تغییرات علم منطبق شود.

ما در دانشگاه کتاب امروز را درس نمی دهیم، این کتاب حداقل برای سال قبل و ترم قبل است گاهی هم برای 10 سال پیش است.

حجت الاسلام روحانی افزود: در بسیاری از دانشگاه های اروپایی مخصوصاًًً برای تحصیلات تکمیلی کسی که می خواهد وارد شود اگر مهارت کافی برای استفاده از فضای مجازی نداشته باشد راهش نمی دهند و اولین امتحانش این است که از ماشین، کامپیوتر، تبلت و فضای مجازی چقدر قدرت استفاده دارید با چه سرعت و مهارتی.

راه اصلاح و تغییر  از صندوق های رأی می گذرد رییس جمهور با بیان اینکه سرنوشت آینده کشور ما را انتخابات تعیین و تایید می کند، ادامه داد: با همه نقص و اشکال بهترین راه برای تغییر صندوق های رأی است؛ برای شکستن افراط، اصلاح جامعه، شایسته سالاری و برای اینکه افکار به حق مردم حاکم شود صندوق های رأی بهترین راه است.

ما راه دیگری نداریم؛ با تجربه می گویم که راه دیگری نداریم، به عنوان کسی که بیشتر عمرم را در تجربه سیاسی و علمی بود می گویم که راهی جز فضای پرشکوه انتخابات نداریم.

وی تأکید کرد: تنها راه برای آینده کشور انتخابات است؛ دانشگاه خود را آماده کند تا هر که بهتر، شایسته تر است و برای کشور مفیدتر است و عاقل و فهیم تر است و از افراط فاصله دارد و هر که برای کشور آماده فداکاری است و فکر و اندیشه لازم را دارد آن را برگزیند و از آن طرف هر کس خود را شایسته می داند، کاندیدا شود.

این حرکت در راه خداست که کسی که خود را لایق می داند وارد شود چه او را انتخاب کنند چه نکنند.

حجت الاسلام روحانی گفت: اولین پرچم انتخابات امید است و ویژگی همه کسانی که پای صندوق می روند امید به آینده است و اگر امید باشد راه ما و مسیر ما به نتیجه می رسد.

عده ای دنبال تقابل مستمر  و دوئل با دشمن هستند رییس جمهور با طرح این پرسش مبنی بر اینکه پیشرفت کشور و آینده کشور در سایه تعامل با دنیاست یا تقابل؟، اظهار داشت: ممکن است بگویید جواب آسان است و هرجا که جای تعامل است، تعامل کنیم و هرجا ضروری بود، تقابل کنیم.

اما باید گفت که این مسئله راهبردی اساسی است.

وی ادامه داد: 41 سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم.

یک عده می گویند تعامل سازنده باید داشت و عده ای دیگر عنوان می کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم.

حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: یک عده می گویند حل مشکلات با جهان راه ندارد، جز قدرت نمایی و باید طرف مقابل را بشکنیم.

دشمن ما آن قدر خبیث است که باید بشکنیم و با او مقابله کنیم چراکه اینجا دوئل است، باید بزنیم، بکشیم و کشته شویم و عده ای می گویند این طور نیست می توان بسیاری از مشکلات را با دنیا حل کرد.

برجام جای دعوا ندارد  دعوا سر مسئله بزرگ تری است حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: تمام دعوای سیاسی سر چه چیزی است؟ یکی می گوید برجام خوب است و دیگری می گوید بد، یکی می گوید برجام برایمان فایده داشته است و دیگری می گوید هیچ فایده ای نداشت.

باید گفت دعوا سر برجام نیست چراکه برجام جای دعوا ندارد بلکه دعوا سر مسئله بزرگ تر و مسئله بالاتری است.

رییس جمهور ادامه داد: یک عده ای می گویند که وقت تلف می کنید با خارجی ها حرف می زنید، عمر شریف را تلف می کنید.

ما باید قوی باشیم و خارج را تهدید کنیم و روزی خارجی ها در برابر ما تواضع می کنند و به زانو درمی آیند و دستمان را می بوسند و تمام می شود! وی تصریح کرد: عده ای می گویند این راه نیست و با جنگ مدام به نتیجه نمی رسیم.

ممکن است جایی استثنائاً جنگ لازم باشد و گاهی هم جنگ لازم است، چراکه گاهی به ما حمله می کنند، ما نمی توانیم بگوییم تعامل سازنده کنیم و باید به او جواب دهیم، وقتی او آغاز می کند.

حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: زمانی که پهپادش می آید و ما اخطار می دهیم و او گوش نمی کند.

در این فضا، ما ناچاریم که موشک شلیک کنیم و تعامل سازنده درچنین شرایطی فایده ندارد، اما در کل و کلیت ما باید چه راهی را انتخاب کنیم.

رییس جمهور اظهار داشت: عده ای به ما می گفتند شما با آژانس بین المللی وقت تلف می کنید، آژانس دست آمریکا و ابرقدرت هاست.

چرا بحث می کنید.

شما کاری را برخلاف ان پی تی انجام دادید و باید این کار را رها کنید و عده ای هم می گفتند که می توانید در این زمینه اقداماتی را انجام دهید.

وی تصریح کرد: این خیلی وقت برد و ما رسیدیم به نقطه ای که با همین آژانس مشکلات را حل کردیم و پرونده را به اتمام رساندیم که این موضوع برای بعضی ها سنگین بود و این بمبی است که بر سر عده ای کوبیده می شود که در روزی می گفتند با مذاکره مشکلی حل نمی شود؛ البته عده ای هم خوشحال شدند.

وی بیان کرد: ما زمانی که می رویم با شش قدرت بزرگ بحث می کنیم، عده ای می گویند بیخود مذاکره و بحث می کنید.

شما بروید در برابر دنیا بایستید، عده ای هم می گویند بروید مذاکره کنیم.

برجام، کوهی بود که بر سر مخالفان داخلی خراب شد! حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: ما با سختی به سمت مذاکره رفتیم و به توافق رسیدیم که این برای عده ای همچون کوهی بود که برسرشان خراب شد.

اینکه ما بتوانیم با شش قدرت بزرگ دنیا بحث کنیم و آنها بیایند حاضر شوند شش قطعنامه فصل هفتم را پس بگیرند، حقوقدانان و سیاستمداران می فهمند که چه کرده ایم و این کار آسانی نبود و بعد بگویند که کارهای اتمی شما خلاف قانون نیست و شما حق دارید.

رییس جمهور ادامه داد: برای هیچ کشوری در قطعنامه سازمان ملل نیامده است که فعالیت هسته ای آن را قبول دارند، تنها کشوری که در قطعنامه آمده است که ایران حق فعالیت دارد، در قطعنامه 2231 است، بعد هم این توافق انجام و نتیجه این شد که یکی از رهبران دنیا در سفر نیویورک گفت ما دچار حیریتیم که این همه شرکت در ایران صف ببندند تا سرمایه گذاری کنند.

اگر به نتیجه نرسیدیم باید از مردم همه پرسی کنیم وی بیان کرد: باید دانشگاه ها وارد مسائل استراتژیک شوند، حتی اگر در این مسائل به نتیجه نرسیدیم، باید همه پرسی از مردم را برگزار کنیم.

راهی نداریم چراکه این 40 سال دائماً بحث کردیم.

ما باید راه را انتخاب کنیم.

دوقطبی خودساخته روحانی درباره تعامل و زد و خورد با دنیا از آن دست دوقطبی هایی است که هدفی جز انحراف اذهان از واقعیت صحنه دنبال نمی کند.

سخنان آقای روحانی به گونه ای است که گویی ما در سال 92 و پیش از مذاکرات هستیم حال آنکه شش سال از مذاکرات گذشته و مردم نتیجه آن را در زندگی خود لمس می کنند.

سخنان رییس جمهور درباره تعامل با دنیا در حالی است که ایران با همه کشورهای دنیا جز آمریکا در تعامل است و در نتیجه از این سخنان تنها می توان مذاکره و تعامل با آمریکا را برداشت کرد.

این در حالی است که روحانی 7آبان 96 که برای دفاع از وزرای پیشنهادی نیرو و علوم به مجلس رفته بود، گفته بود [آمریکایی ها] به بعضی از کشورهای شرق آسیا پیغام می دهند که با ما مذاکره کن؛ این کشورها مگر دیوانه شده اند که با شما مذاکره کنند؟ شما [آمریکایی ها] علناً مذاکره دیروز را زیرپا می گذارید.

سؤال اینجاست که از 7 آبان 96 تاکنون چه اتفاق تازه ای رخ داده است که آقای روحانی پیشنهاد می کند آنچه را دیوانگی می دانسته، به رفراندوم گذاشته شود؟! به نظر می رسد روحانی اکنون دستش خالی است و در قبال وعده های داده شده، پاسخی برای افکار عمومی ندارد، پس به مسائل حاشیه ای مانند انتقاد به شورای نگهبان، اصول قانون اساسی و همه پرسی می پردازد.

چه آنکه وی در نشست با رسانه ها و قبل تر از آن در جلسه با هیئت دولت، به انحای مختلف به جای پاسخگویی درخصوص اقدامات دولت و سوء مدیریت ها نیز چنین مواضع رادیکال و حاشیه سازی را اتخاذ کرد.

حواشی سخنرانی رییس جمهور در دانشگاه تهران جمعی از دانشجویان و اعضای تشکل های دانشگاهی دانشگاه تهران صبح امروز همزمان با سخنرانی رییس جمهور در این دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان تجمع کننده با در دست داشتن دست نوشته هایی نسبت به عملکرد روحانی در دوران ریاست جمهوری انتقاد کردند.

اعضای تشکل های دانشجویی نیز با حضور در این تجمع به اینکه در مراسم سخنرانی روحانی در دانشگاه تهران به نمایندگان آنها برای بیان نظرات و انتقادات تریبون داده نشده، اعتراض کردند.

امنیتی شدن فضای دانشگاه تهران در زمان حضور رییس جمهور از مسائل دیگری بود که دانشجویان نسبت به آن انتقاد داشتند.

زمان برگزاری مراسم برگزاری مراسم آیین بازگشایی دانشگاه ها در هفته پایانی مهر و در زمانی که بسیاری از دانشجویان و اساتید انقلابی در پیاده روی اربعین هستند، از انتقادات دیگر دانشجویان بود.

تریبون ندادن به تشکل های دانشجویی برخی از دانشجویان تجمع کننده اعتراض خود به عدم انتقادپذیری دولت و هم چنین عدم اختصاص تریبون به تشکل های دانشجویی در مراسم را با زدن چسب بر دهان خود نشان دادند.

صندلی های خالی سالن سخنرانی استقبال کم دانشجویان از سخنرانی حسن روحانی و صندلی های خالی سالن سخنرانی از نکات قابل توجه برنامه دیروز بود.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی و دبیر مجمع دانشجویان عدالت خواه دانشگاه تهران در جمع دانشجویان معترض حاضر شده و به سخنرانی پرداختند.

در ادامه هم یکی از دانشجویان به نمایندگی از دانشجویان معترض انتقادات و مطالبات بخشی از دانشجویان را مطرح کرد.

ترک جلسه به نشانه اعتراض گفتنی است، برخی از دانشجویان هم که در جلسه سخنرانی رییس جمهور در آیین بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور حضور داشتند به نشانه اعتراض این مراسم را ترک کردند.

دانشجویان معترض معتقد بودند دانشجویانی که در حضور رییس جمهور سخنرانی کردند، نماینده واقعی دانشجویان نبودند.

گفتنی است که معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور در توییت خود در واکنش به تجمع دانشجویان در محل سخنرانی رییس جمهور نوشت: ای کاش کسی، چند نفری که خود را نماینده تشکل های دانشجویی معرفی می کردند و امروز برای امر دیگری آمده بودند توجیه می کرد که چند روزی زودتر آمده اند و 16 آذر زمان چنین سخنانی است گرچه رییس جمهور تأکید کرد در آن روز شنونده سخنان دانشجویان منتقد خواهد بود.


کلید واژه ها: دانشگاه - حجت الاسلام روحانی - رییس جمهور - دانش - انتخابات - انتخاب - کشور - پیشرفت - روحانی - رییس - صندوق - مهارت - بهترین راه - دانشگاه ها - فضای مجازی - مذاکره با آمریکا - پیشنهاد - تحصیلات تکمیلی - دانشگاه تهران - بهترین - افراط - اولین - اصلاح - مجازی - جامعه - آینده - آموزش عالی - دانشجویان - علم و دانش - بازگشایی

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور در زاهدان

فرمانده سپاه قائم ال محمد (عج) استان سمنان:مردم استان نشان دادند بر سر نظام با هیچکس معامله نمی کنند

گزارش وزیر اطلاعات به اعضای خبرگان از اعتراضات بنزینی/ اعضای خبرگان عضو سامانه ثبت دارایی ها شدند

مورالس قرار بود ترور شود اما نشد

نامه جامعه تورگردانان ایران به شورای عالی امنیت ملی

شیعه عظمت اصول فقه خود را به جهان اسلام بشناساند

حضور دانش آموزان در مدرسه علمیه خواهران امام خمینی + عکس

روسیه از انزوای آمریکا در نشست آژانس اتمی درباره ایران خبر داد

تعمیر 2500 واحد مسکونی مددجویان سیل زده پلدختر

یک فتنه ناکام دیگر به کارنامه دشمنان ایران اضافه شد + تصویر

تأثیر فاصله سنی زیاد در زندگی مشترک

انزوای آمریکا در نشست امروز شورای حکام از زبان نماینده روس

برپایی نمایشگاه عملکرد 40 ساله بسیج در چابهار

رواج فرهنگ مطالعه در جامعه، از نشانه های سبک زندگی مطلوب است

روسیه از انزوای آمریکا در نشست آژانس اتمی درباره ایران خبر داد

انزجار مردم البرز از آشوبگران با حضور حماسی در راهپیمایی

جزییاتی از فتنه اخیر

روزی که هنوز شناخته شده نیست

امضای تفاهمنامه سه جانبه بین جهاد دانشگاهی، وزارت تعاون و بنیاد ملی توسعه فناوری

به سوی آزادی اجتماعات

گزارش وزیر اطلاعات به اعضای خبرگان از اغتشاشات

آشنا: خیال کردند عملیات فروغ جاویدان 2 را کلید زده اند

حاشیه های غیرمنتظره «حیاتی» بی حاشیه/ غفوریان دوباره اوج می گیرد؟

شکل گیری ستاد «سوت زنی» در قوه قضاییه

گلزار با تیپ جوانانه اسپورت

تفکر بسیجی را در تمام بخش های جامعه تزریق کنیم

بروکراسی اداری سنگ جلوی پای تولیدکنندگان است

واکنش توییتری معصومه ابتکار به اعتراضات بنزینی

تسلط دشمن از طریق شبکه های اجتماعی بر افکار عمومی جامعه | اخبار ایران و جهان

نظر مجلس خبرگان درباره فعالیت شبکه های مجازی خارجی

بیانیه دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی محکومیت اعمال اغتشاشگران + عکس

تصاویر/ راهپیمایی مردم کرمان در حمایت از اقتدار و امنیت کشور

همایش «کاربردهای علم اصول در تفسیر قرآن با تاکید بر تفسیر المیزان» برگزار شد

رییس دفتر رهبری در قم: خطر در کمین است/دشمنان با زن و شراب مسلمانان را منحرف کردند

مخاطبان کتاب بیشتر از هر چیز در جستجوی محتوا هستند

آزادی 2 متهم امنیتی پس از 20 سال / با در خواست رهبر انقلاب صورت گرفت

عون: برای جلوگیری از خطرات بزرگتر، در تشکیل دولت لبنان درنگ شد

واکنش آیت الله نوری همدانی به ناآرامی ها و به میدان آمدن سلطنت طلب ها

اجرای بیش از 527 برنامه در هفته بسیج استان قزوین

چرا دولت بنزین را سالانه و تدریجی گران نکرد؟

عون: برای جلوگیری از خطرات بزرگتر، در تشکیل دولت لبنان درنگ شد | اخبار ایران و جهان

انجام مطالعات آب شرب پایدار شهرستان سلسله / دفع روزانه 50 تن پسماند

2 محکوم امنیتی آزاد شدند

عون: برای جلوگیری از خطرات بزرگتر، در تشکیل دولت لبنان درنگ شد

شکایت نمایندگان مجلس از ذوالنوری

سی هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی (ره)

مورالس قرار بود ترور شود اما نشد

دعوت فرماندار آران و بیدگل از مردم انقلابی در محکومیت اغتشاشگران

آیت الله العظمی سبحانی:علم اصول باید تحول پیدا کند

چرا هسته ستاد نیروی دریایی ارتش به بندرعباس منتقل شد؟

نظر مجلس خبرگان درباره فعالیت شبکه های مجازی خارجی

بیش از 250 هزار جلد کتاب در کتابخانه های شهرستان بروجرد وجود دارد

عامل انسداد بزرگراه امام علی دستگیر شد

روزی به نام علم اصول نامگذاری می شود

گزارش وزیر اطلاعات به اعضای خبرگان از اغتشاشات

همراه با ششمین پویش کتابگردی در تهران

چه کسی بر رسالت پیامبر کافی است؟

عامل انسداد بزرگراه امام علی دستگیر شد

ابتکار: آشوب گران از مردم نیستند

تسلط دشمن از طریق شبکه های اجتماعی بر افکار عمومی جامعه

اجرای هفتمین دوره طرح «زائران حرم رضوی» با اعزام 700 نفر به مشهد + عکس

مبلیغن به انواع شیوه های نوین تبلیغ مجهز شوند

فیلم| شعرخوانی میثم مطیعی با موضوع «فتنه 98»

ملت ایران مردمی بصیر، زمان شناس، پیرو ولایت و نظام هستند

مطالعه کتاب سبب افزایش معرفت و شناخت انسان می شود

سی هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی (ره)

برایان هوک: از اعتراض ها در ایران بسیار خشنودیم

آشنا: خیال کردند عملیات فروغ جاویدان 2 را کلید زده اند

مورالس قرار بود ترور شود اما نشد

تمامی دشمنان انقلاب در حوادث اخیر علیه ایران به صف شده بودند

طلاب هرمزگان در کاروان های راهیان نور حضور می یابند

شورای روحانیت برای حل مشکلات طلاب وارد کار شوند

فعالیت 90 گروه سرود بسیجی در یزد

یادواره 67 شهید بخش چغامیش دزفول برگزار شد

مورالس قرار بود ترور شود اما نشد

انجام مطالعات آب شرب پایدار شهرستان/ دفع روزانه 50 تن پسماند

همت تحسین برانگیزدختر اراکی در ایجاد کتابفروشی سیار/کتاب جان دارد

مردم معترض، نقش حداقلی را در آتش زدن اموال عمومی و تخریب ها داشتند/ عده ای به شکل سازماندهی شده سعی در ایجاد آشوب داشتند/ فاصله بین مسئولان و مردم کم شود

از امام جمعه ای که عاشق کتاب است تا توهم باسوادی کتاب نخوان ها

فرمایشات رهبری مصلحت کشور است/راه مردم از آشوبگران جداست | اخبار ایران و جهان

واکنش نماینده ایران در سازمان ملل به تعداد کشته ها در اعتراضات ایران

«شرح شمس» با حضور شارح مثنوی در تبریز برگزار می شود

واکنش نماینده ایران در سازمان ملل به تعداد کشته ها در اعتراضات ایران

ثبت 5 میلیون سفر از محورهای مواصلاتی استان مرکزی در ایام اربعین حسینی(ع)

فرج کمیجانی از زندان آزاد شد

فرمایشات رهبری مصلحت کشور است/راه مردم از آشوبگران جداست

دعوت شورای روحانیت ارومیه از مردم برای محکومیت اغتشاشگران

طلاب خوی به اردوی آذربایجان شرقی رفتند

وزارت ارتباطات وصل شدن تدریجی اینترنت را تایید کرد/ نماینده مجلس: بهترین موقعیت است که به اینترنت داخلی بپیوندیم

وجود 161 کتابخانه با 254 هزار جلد کتاب در مساجد لرستان

از امام جمعه ای که عاشق کتاب است تا توهم باسوادی کتاب نخوان ها

توان فضایی نسل جدید جنگنده های آمریکایی در هماهنگی با سفینه ‎های قاتل

باید به فن آفرینی و ایجاد ثروت در فعالیت های علمی دانشگاه توجه کرد

گوگل چه چیزهایی از شما و زندگی تان می داند؟

ارتباط لیدر های اغتشاشات کرمانشاه با گروهک های ضد انقلاب

اغتشاش با مطالبه گری تفاوت دارد

تلاوت ترتیل صفحه 218 قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن آیات

سرافرازی و اقتدار ایران اسلامی حاصل خون شهدا و درایت های رهبری است

اشاره رهبری و بصیرت مردم، فتنه دشمن را خنثی کرد

2 محکوم سیاسی، امنیتی بعد از 20 سال آزاد شدند

پیشنهاد روحانی برای به رفراندوم گذاشتن «دیوانگی»!

پیشنهاد روحانی برای به رفراندوم گذاشتن «دیوانگی»!