مطالب مرتبط:
نمایشگاه توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی برگزار می شود
برگزاری نمایشگاه توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی در مشهد
نمایشگاه توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی برگزار می شود
فضای مجازی و رشد آموزش های مدرن؛ چالش پیش روی مراکز قرآنی
تابناک: انتشار نسخه با زیرنویس فارسی «رستاخیز» در فضای مجازی/ 17٫3 میلیارد دود شد!
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مهر 1398 ساعت 08:002019-10-17سياسي

فضای مجازی کاتالیزور عشق های دروغین است/ به ظاهر خوشبختِ خارج نشین ها اصلا اعتماد نکنید/ گاهی تضاد فرهنگی عامل کمال است


محمد امین نژاد ضمن بیان اینکه گاهی تضاد فرهنگی می تواند عاملی برای کمال انسان ها باشد، گفت: این موضوع نسبی بوده و نمی توان درباره آن به طور قطعی صحبت کرد اما به طور کلی در فضای مجازی خوشبختی به صورت دروغین به نمایش گذاشته می شود.

- --> کد خبر: 823419 1398/07/25 08:04:40 محمد امین نژاد ضمن بیان اینکه گاهی تضاد فرهنگی می تواند عاملی برای کمال انسان ها باشد، گفت: این موضوع نسبی بوده و نمی توان درباره آن به طور قطعی صحبت کرد اما به طور کلی در فضای مجازی خوشبختی به صورت دروغین به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، افزایش شتاب در تغییرات سبک زندگی میان ایرانیان، یکسره پدیده ای مذموم به شمار نمی آید اما از تالی های جانبی این سبک زندگی جدید، گسترش مذموم ترین حلال در میان مردم غالبا مسلمان ایران است.

در همین راستا بررسی شرایط مترتب بر افزایش طلاق در کشور، هر آیینه می تواند فرصتی مغتنم باشد.

مستند عشق محصول تازه شبکه مستند بوده که قرار است در ده قسمت به بررسی مسائلی که منجر به طلاق در جامعه می شود، بپردازد.

به این بهانه با محمدامین نژاد کارگردان این مجموعه مستند، به گفتگو پرداختیم.

با آموزش و مشاوره گرفتن می شود از طلاق جلوگیری کرد در سال های اخیر مستندهای مختلفی درباره طلاق ساخته شده است، رویکرد شما در این اثر چه تفاوتی با آثار ساخته شده در این حوزه دارد؟ همانطور که از اسم آن پیداست، این مستند درباره عشق است.

یعنی ابتدا می گوییم عاشق شدن چگونه اتفاق می افتد و تعریف این عشق از ذهن بزرگسال، بچه و پیر به چه صورت است و بعد از آن روایتی از زندگی کسانی داریم که عاشق شده و ازدواج کردند.

به همین دلیل احساس می کنم که تفاوت داریم، چون خیلی افراد فکر می کنند با عاشق شدنی که می تواند در هر جایی رخ دهد، به خوشبختی می رسند ولی وقتی زیر یک سقف می روند، می بینند که همچین قراری وجود ندارد.

شاید عشق بتواند تاثیراتی را در زندگی افراد ایجاد کند، ولی نمی تواند ترمزی برای حل بسیاری از مشکلات و جلوگیری از طلاق باشد بلکه عقل، منطق و نداشتن فاصله طبقاتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و مسائلی از این دست است که می تواند رسیدن به نقطه طلاق را قطع کند.

رویکرد ما نیز در این مستند، به همین صورت بوده و تلاش کردیم نشان دهیم، هرکسی عاشق می شود، ولی امکان اینکه بابت این عشق خوشبخت نشود نیز وجود دارد.

به این ترتیب کار را با حضور کارشناس هایی شروع کردیم و بحث را باز و تحلیل کردیم که به زعم من تفاوتمان هم نسبت با آثار قبلی که درباره طلاق ساخته شده، در همین بخش است.

به نوعی همه برنامه هایی که تاکنون درباره طلاق ساخته شده، رویکردشان بررسی اتفاق طلاق بوده، نه اینکه از گذشته افراد بگویند تا اگر شما عاشق شدید، مواظب باشید، چون این عشق ممکن است دست تان را بسوزاند و نتواند برای شما وضعیتی را ایجاد کند که بتوانید به خوشبختی برسید.

این تفاوتی است که فکر می کنم این مستند با دیگر کارها در این زمینه داشته است.

در نهایت ما در پی این بودیم که بگوییم بالاخره با آموزش و مشاوره گرفتن می شود از پدیده طلاق جلوگیری کرد.

طلاق برای همه اقشار جامعه می تواند رخ دهد فضای مجازی ازجمله راه های ارتباطی افراد با یکدیگر به شمار می آید که حضور آن در جامعه ما نیز پرررنگ است.

آیا ساخت مستند با مضمون عشق های اشتباهی که به آن اشاره کردید، در پی رساندن این پیام بوده که این نوع از ارتباط آدم ها با یکدیگر غلط بوده و نباید صورت گیرد؟ من می گویم صرف اینکه فقط شما چشمتان را ببندید و با یک نفر ارتباط بگیرید و نسبت به او احساس خوبی داشته باشید، نمی توانید بگویید من عاشق مطلق هستم و نسبت به این فرد عشق معنوی دارم.

فرد مورد نظر باید فاکتورهای دیگری را نیز داشته باشد و به نوعی جامع الاطراف باشد.

چراکه اگر جامع الاطراف نباشد، به طبع شما صدمات و لطماتی می بینید که قابل جبران هم نیست.

این موضوع مربوط به قشر خاصی نبوده و در همه اقشار ازجمله دکتر، مهندس، مذهبی و غیرمذهبی و حتی کسانی که شما حتی باورتان نمی شود نیز وجود دارد.

یعنی به نوعی فضاهای مجازی کاتالیزور شده که این عشق ها ایجاد شود ولی نمی تواند تمام و کمال همه چیز را بروز دهد.

چون آدم ها در این فضا ماسک هایی روی صورتشان است، که آنها تا زمانی که زیر یک سقف نروند، برداشته نمی شود و هیچکس نمی تواند ببیند که شخصیت واقعی این آدم، خانواده اش، اجتماعی که در آن بزرگ شده، چیست؟ اگر این ماسک ها کنار رود و تعهد و عقلانیت در فرد وجود داشته باشد، آن وقت می تواند یک راه درستی را به آدم نشان دهد در غیر اینصورت، به جاهایی می رسید که حتی تصور آن را هم نمی توان کرد.

به هر حال هر پدیده ای نسبی بوده و نمی توان گفت که راه فضای مجازی 100 درصد بد یا خوب است.

این موضوع بسته به پردازشی بوده که فرد در آن نسبیت قرار می گیرد تا بتوان روی آن نظر داد و درک درستی از آن داشت.

خوب و بد بودن یک فرهنگ را جامعه مشخص می کند در توضیحات این مستند گفته اید که قرار است به تاثیرات اختلافات طبقاتی و فرهنگی که منجر به طلاق می شود بپردازید، به طور کل تفاوت در فرهنگ رسمی مدنظر شما بوده یا فرهنگ عمومی؟ در این زمینه تعریف ها مختلف است.

به طور کل موضوع فرهنگ این بوده که آن پویایی را داشته باشد و هیچ ارتباطی به اینکه فرد در خانواده فقیر، ثروتمند یا طبقه اجتماعی او ندارد.

به نوعی باید هر شخصی به آن پویایی فرهنگی برسد.

یعنی درک کند، این اتفاقی که الان برای من فرهنگ شده، ممکن است درست، غلط یا نیاز به چکش کاری داشته باشد.

چراکه اگر به این موضوع فکر نکند، به انجماد فرهنگی رسیده و تغییری در تفکر خود ایجاد نمی کند و ممکن است در جایی لطمه بخورد.

این تعریف من از پویایی فرهنگی است.

در هر خانواده ای هم وجود دارد.

ممکن است خانواده ای سطح اجتماعی پایینی داشته باشد ولی از فرهنگ خیلی بالایی بهره مند باشد و بالعکس.

من می گویم فرهنگ، خوبی و بدی هرکدام چیزهای نسبی هستند که ممکن است در یک جامعه اجتماعی یک چیز خوب به شمار بیاید ولی در جامعه ای دیگر خوب نباشد و به عنوان ضد فرهنگ عمل کند.

زمان طلاق یکی از سخت ترین دوران هاست اسم مستند شما عشق بوده ولی به موضوع طلاق می پردازد.

این تضادی است که به خودی خود شاید بتوان از آن رویکرد منفی نسبت به طلاق را برداشت کرد.

اما گاهی اوقات طلاق به نفع دو نفر بوده و سبب این شده تا آسیب های اجتماعی دیگری گریبان افراد را نگیرد.

این موضوع را می پذیرید؟ کنتراستی که بین اسم و محتوای این مستند درنظر گرفتیم، به این دلیل بوده که نگرش همه به عشق مثبت است اما در مقابل طلاق منفور است.

به نوعی این کنتراست سبب کنجکاو شدن مردم شده که ببینند حرف این مستند چیست؟ اما به طور کل طلاق منفور است ولی باید بدانیم مرگ هم همیشه برای همسایه نبوده و ممکن است من و شما هم دچار این مشکل و معضل اجتماعی بشویم.

البته گاهی ممکن بوده دو انسان نتوانند کنار هم زندگی کنند و طلاق برای آنها رهایی باشد، ولی همیشه بعد از طلاق، دوران گذر از آن خیلی مهم است.

در این مدت یکی دو سال که روی این مستند کار کرده و با کارشناسان مختلف درباره آن صحبت می کردیم، زمان بروز طلاق به خاطر عصبانیت های عصر ما که وجود دارد، ممکن است دو نفر این قضیه را رهایی ببینند.

ولی گذر از این زمان؛ یعنی دوره ای که رهایی اتفاق می افتد و فرد می فهمد که باید زندگی دیگری را شروع کند، دوران بسیار سختی است، که گذر از آن برای خیلی از آدم ها مشکل بوده و حتی ممکن است سبب سرخوردگی، دپرشن و بیماری های دیگر اجتماعی هم بشود و حتی فرد به سمت اعتیاد هم برود.

ما در این برنامه این دوران که در زمان طلاق اتفاق می افتد را نشان دادیم که در آن فرد به کسی نیاز دارد که این پله هایی که نشد از آن رد شود را برایتان آسان کند.

بنابراین نظر شخصی من این بوده که در برخی موارد مثل اعتیاد که یک نفر معتاد و طرف دیگر معتاد نیست، طلاق ممکن است رهایی باشد و آدم را از یک جای خیلی بد به یک جای خیلی خوب رهنمود کند.

ولی در همه موارد این طور نیست.

یک وقت هایی می بینید که طلاق سبب آسیب های بسیار زیاد کودک آن خانواده می شود.

همچنین خود اشخاص آسیب های بسیاری می بینند و به دنبال یک پناهگاه می گردند که خب بالاخره ناکجا آباد هم می تواند جز این پناهگاه ها به شمار بیاید.

تضاد فرهنگی همیشه تخریب کننده نیست تفاوت فرهنگی بین دو نفر ممکن است زمینه ایجاد تضاد بین آنها را فراهم کند.

در این شرایط اگر دو نفر در کنار هم باشند، آیا تضاد بین آنها نمی تواند به عنوان عاملی برای اعتیاد و آسیب های اجتماعی دیگر عمل کند؟ تضاد فرهنگی همیشه تخریب کننده نیست.

گاهی اوقات انسان را به کمال می رساند.

آدم باید بگردد و آن راهی که به پویایی فرهنگی می رسد را از این تضاد پیدا کند.

ممکن است شما با یک فامیل خیلی نزدیکی که نسبتا همه چیز فرهنگیتان به هم نزدیک است، ازدواج کنید و دچار مشکل شوید ولی با یک نفر که از شهرستان دوری بوده و اتفاقا تضاد فرهنگی شدیدی هم باهم دارید، ازدواج کنید و خوشبخت شوید.

یعنی ممکن است این تضاد فرهنگی در جایی خیلی به پویایی شما کمک کند و به زندگی شما رنگ و نقش دهد.

البته در جایی هم ممکن است باعث از بین رفتن همه چیز شود.

اما اینکه فرد به این صورت به سمت اعتیاد برود، نه نمی رود.

اعتیاد یک زمینه چند فاکتوری بوده که مسائل بسیاری به آن بستگی دارند که فردی را به سمت خود می کشانند.

سواد اجتماعی، سرمایه اجتماعی، محیط اجتماعی، ضعف ها و خلا ءهای شخصیتی و خانوادگی از جمله فاکتورهایی به شمار می آید که ممکن است سبب شود تا انسان به سمت اعتیاد برود.

در شاخص جهانی طلاق، کشور ایران رتبه تک رقمی دارد.

با این وجود گمانه زنی ها در سال های اخیر از افزایش آن نیز خبر می دهند.

عواملی همچون نرخ بیکاری، گرانی مسکن، بد مسکنی، اعتیاد به الکل و مواد مخدر و مواردی از این دست را تا چه اندازه در افزایش طلاق در جامعه موثر می دانید؟ در همین مجموعه ما فقط به دو عامل تفاوت فرهنگی و اعتیاد نپرداختیم و به صورت زیرپوستی به موارد دیگر نیز اشاره کرده ایم که از جمله آنها می توان به بزهکاری، نقش بازی کردن برای یکدیگر اشاره کرد.

به عنوان مثال در یکی از قسمت ها یک آقایی نامزد سابق خود را فراموش نکرده و این عدم فراموشی سبب رفتارهایی شده که همسر فعلی اش متوجه می شود و این توجه و بزه ای که از طریق او اتفاق می افتد که از نظر خودش شاید بزه نبوده، باعث جدایی آنها می شود.

ما فقط به این دو بخش نپرداختیم اما به طور کلی که نگاه کنید، بحث اعتیاد، تفاوت فرهنگی در این اثر پررنگ شده است.

البته که موضوعات دیگری هم وجود دارد.

به عنوان مثال بیکاری و گرانی مسکن که شما به آن اشاره کردید نیز خیلی در این موضوع موثر است ولی هیچکس در این مجموعه که در آن با حدود 100 نفر مصاحبه شده به معضل بدون مسکنی اشاره نکرده است.

در یکی از قسمت ها ورشکستگی سبب ایجاد فقر شده و فقر سبب می شود که به سمت جدایی بروند.

ولی اینکه کسی بگوید من مستاجر بودم، خانه نداشتم و طلاق گرفتیم، نبوده است.

در فضای مجازی خوشبختی دروغین به نمایش گذاشته می شود فضای مجازی، وب و ماهواره ها به نوعی سبک زندگی متفاوتی را نمایش می دهند که شاید متفاوت از سبک زندگی کنونی ما باشد.

این موضوع را تا چه اندازه در طلاق افراد از یکدیگر موثر می دانید؟ ماسک هایی که می زنیم باعث می شود که خیلی از پرده ها پوشیده بماند.

فضای مجازی هم کلا مجاز است.

یعنی شما نمی توانید از شخصیتی که پشت سیستم نشسته و در حال ارتباط با شماست، بفهمید که آیا آن آدمی که مدنظر شماست، هست یا خیر.

در صفحات و گروه ها هم همین ماسک ها به طبع وجود دارد و آنجا دو نفر به ناگهان صدها نفر شده که همه از این ماسک ها استفاده می کنند و کسی نمی داند واقعیت شخصیت آنها چیست.

به نوعی در این گروه ها از خوشی هایشان تعریف می کنند، در صورتی که شاید ناخوش ترین آدم های دنیا باشند.

از مسافرت ها و پوشش های دروغین خود می گویند که اصلا وجود ندارد.

یعنی شما احساس می کنید که من چقدر بدبختم و گروه مقابلی که در این مورد صحبت می کنند چقدر خوشبخت هستند.

به این ترتیب این فکر به انسان منتقل می شود که اگر آنها با این روش خوشبخت شدند، چرا من به این قضیه نپردازم و مثل آنها زندگی نکنم.

بر همین اساس تغییر سبک زندگی سبب شده تا طرف دوم که همسر یا خانواده ما هستند، این موضوع را نپذیرند و بگویند که تو داری چیزی را می گویی که از لحاظ ایدئولوژی، اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی برای ما پذیرفته نیست و اختلاف نظر به وجود می آید.

از طرفی کوچک گرفتن اختلاف نظر هم مسئله را بدتر می کند.

بعضا در همین مستند زوج هایی داشتیم که به خاطر مسئله اختلاف به غایت کوچک، کارشان به طلاق کشیده شده است.

در نتیجه صفحات مجازی، گروه هایی که در آنها چت اتفاق می افتد، اینستاگرام، ماهواره ها و رسانه های مختلف دیگر، نقاب ها و ماسک های مختلفی دارد، که از نظر من یک نفر نباید مثل عوام با آنها برخورد کند، باید جزو خواص باشیم و موضوعات آنها را تحلیل کنیم.

مثلا فرد پیش خود بگوید به نظر من این چیزی که ایشان می گوید، ظاهر امر بوده، باطن امر این نیست.

در نتیجه برود و خودش تحلیل کند و از آن تحلیل برداشت درست را انجام دهد.

نه اینکه صرفا ببینیم در خارج همه به این صورت زندگی می کنند، پس خوشبختند، بعد به خارج می روید و می بینید در یک مدرسه ابتدایی که کلاس پنجم، ششم هستند، هیچ خانواده ای که کنار هم باشند، وجود ندارد و تعداد خانواده های موجود که پدر و مادر با بچه زندگی کنند، به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد.

یعنی به نوعی همه آدم های آنجا دچار معضل جدایی خانواده شدند.

یعنی شما معتقدید که ما در ایران خوشبخت تر از کشورهای اروپایی هستیم و فضای مجازی این موضوع را برعکس نشان می دهد؟ نه، اصلا به این موضوع معتقد نیستم.

می گویم به عنوان مثال شما به اینستاگرام می روید، فلان بازیگر خارجی را می بینید که چه خانه و زندگی دارد و بعد بر اساس آن می گویید که چقدر آنها خوشبخت هستند.

ولی این ماسک است و بعد که کنار می رود می بینید، نه این فرد ظاهرا خوشبخت بوده، ولی باطنا خوشبخت نیست.

یا اگر فلان ثروت را دارد، همه مشکلاتش با این ثروت حل نمی شود.

دو بچه دارد که مادر ندارند.


کلید واژه ها: توان - خوشبخت - مستند - فضای مجازی - فرهنگی - طلاق - زندگی - سبک زندگی - صورت - عاشق - تفاوت - مجازی - انسان ها - محمد - افزایش - افزایش طلاق - نمایش - انسان - عاملی - ایران - کارگردان - اقتصادی - کارشناس - اجتماعی - خبرنگار - مشاوره - مشکلات - مسلمان - اعتماد - ازدواج

آخرین اخبار سرویس:
سرطان معده در مازندران شایع است/ ارسال 202 مقاله به همایش

مردم تا آخر پای نظام ایستاده اند

همراه اول حامی سومین کنگره بین المللی امام علی(ع) پژوهی

تجلیل از نوازندگانی که در جبهه های جنگ می نواختند

گروه های وابسته به جریانات خاص در برخی شهرها وارد اعتراض مردم شدند و آشوبگری کردند

کشف جسد نماینده سابق مجلس در یک ساختمان نیمه کاره

دستگاه های دولتی مهریز برای مدیریت بحران آمادگی لازم را ندارند

امروز به تبلیغ سنتی نمی توان اکتفا کرد/ پرهیزه از عنوان «دکتر» برای روحانی

عامل انسداد بزرگراه امام علی (ع) دستگیر شد

عده ای در ایران و عراق تلاش دارند دوست را دشمن معرفی کنند

ابتکار: آشوب گران از مردم نیستند

مردم تا آخر پای نظام ایستاده اند | دولت نباید بی تدبیری کند

توطئه های دشمن علیه انقلاب راه به جایی نخواهد برد

توطئه های دشمن علیه انقلاب راه به جایی نخواهد برد + عکس

2 محکوم امنیتی آزاد شدند

تقدیر از فرمانده بسیج کاشان به پاس تلاش برای تامین امنیت شهروندان | اخبار ایران و جهان

انزوای آمریکا در نشست امروز شورای حکام به روایت نماینده روسیه

ایرانسل نشان ویژه «روابط عمومی دیجیتال» را دریافت کرد

خبر مشاجره در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی معتبر نیست

توطئه های دشمن علیه انقلاب راه به جایی نخواهد برد | مراقب تحرکات دشمن باشیم

لزوم شفافیت مسئولان با مردم/ مذاکره مشکلات کشور را حل نمی کند

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در زلزله میانه نقش سازنده داشت

چرا جمهوریخواهان از ترامپ ناراضی هستند؟

مهلت ثبت وام های دانشجویی تمدید شد

لزوم شفافیت مسئولان با مردم/ مذاکره مشکلات کشور را حل نمی کند | اخبار ایران و جهان

علوی: تولید کنندگان باید فرش قرمز را زیرپای خود حس کنند

سازمان ملل: مورالس هنوز درخواست کمک نداشته است/ مورالس: حاضرم همین فردا به بولیوی برگردم

انجام مطالعات آب شرب پایدار شهرستان سلسله / دفع روزانه 50 تن پسماند

بیش از 250 هزار جلد کتاب در کتابخانه های شهرستان بروجرد وجود دارد

فصلنامه «حکمت اسلامی» در ایستگاه 21

لزوم راه اندازی مرکز مشاوره تخصصی حوزه علمیه لرستان

لزوم شفافیت مسئولان با مردم/ مذاکره مشکلات کشور را حل نمی کند

واکنش آیت الله نوری همدانی به ناآرامی های اخیر و به میدان آمدن سلطنت طلب ها

تفکر بسیج راه برون رفت کشور از مشکلات و نارسایی ها است + عکس

مردم با بصیرت ایران صف خود را از هنجارشکنان جدا کردند

فصلنامه «حکمت اسلامی» در ایستگاه 21

آغاز فعالیت 130 گروه جهادی محله محور در خراسان جنوبی همزمان با هفته بسیج

محمدرضا گلزار در کافه مشهور خارجی

روسیه از انزوای آمریکا در نشست آژانس اتمی درباره ایران خبر داد | اخبار ایران و جهان

نظر کمیسیون سیاسی درباره شبکه های مجازی توصیه ای بوده/ مجلس خبرگان قانون گذاری نمی کند

چیزهایی که راکستار فدا کرد؛ تحلیل ساختمان داستانی Red Dead Redemption II

پاسخ قاطع ایران در نشست شورای حکام

جراحی اقتصادی با چاقوی سیاسی ممکن نیست

هشدار فرمانده کل ارتش به استکبار جهانی/ بن بستی برای ما وجود ندارد

خسارت آنچنانی گزارش نشد

دیدبانی رسانه ای ضرورت امروز کشور

نماز جمعه مرکز بیان مطالبات مردمی است/ مسوولان به مشکلات رسیدگی کنند

افسردگی ، عامل اصلی خودکشی ؛ این بیماری بی چهره را جدی بگیرید

اسماعیلی: عامل انسداد بزرگراه امام علی(ع) دستگیر شد

بررسی آخرین وضع زلزله گان شمال غرب کشور

عطریانفر: طرح «سرا» فعلا مسکوت شد/ باید شیوه ای پیدا کنیم که مورد حمایت خاتمی باشد

امروز به تبلیغ سنتی نمی توان اکتفا کرد/ پرهیزه از عنوان «دکتر» برای روحانی

ابتکار: آشوب گران از مردم نیستند

علوی: تولید کنندگان باید فرش قرمز را زیرپای خود حس کنند

عامل انسداد بزرگراه امام علی (ع) دستگیر شد

18 تئاتر خیابانی در پارک های سطح شهر یزد اجرا می شود

راه های برقراری ارتباط مؤثر را بشناسید

دشمنان سرمایه گذاری زیادی برای آشوب های اخیر داشتند

تفاوت میان «اقتدا کردن» و» پیروی نمودن»

انزوای آمریکا در نشست امروز شورای حکام از زبان نماینده روس

نقش سلطنت طلب ها و منافقین در پروژه ناامن سازی کشور + عکس

بوشهری ها اقدامات هنجارشکنانه اغتشاشگران را محکوم می کنند

دشمنان از عشق ملت به اسلام و انقلاب درکی ندارند

«انقلاب» دست مستکبران را از منافع کشور کوتاه کرد/ شبکه های اجتماعی و عوامل نفوذی ازجمله ابزارهای دشمن برای ضربه زدن به انقلاب هستند

مذاکره مشکلات کشور را حل نمی کند/ لزوم شفافیت مسئولان با مردم | اخبار ایران و جهان

واکنش آیت الله جوادی آملی به حمله به مساجد در ناآرامی های اخیر/ ائمه جمعه به سمت دنیا نروند که آبروبر است

پیشنهاد یک رسانه اصولگرا برای پخش یک فیلم از تلویزیون

راهپیمایی محکومیت اغتشاشگران در پاکدشت، رباط کریم و اسلامشهر

گزارش مدیر کل موقت آژانس درباره ایران به شورای حکام

دشمن در جنگ فرهنگی و نرم با همه توان وارد صحنه شده است

زمان آزمون دستیاری پزشکی تغییر کرد

دشمنان از عشق ملت به اسلام و انقلاب درکی ندارند

آزادی 2 متهم امنیتی پس از 20 سال / با در خواست رهبر انقلاب صورت گرفت

مذاکره مشکلات کشور را حل نمی کند/ لزوم شفافیت مسئولان با مردم

گردش امیرجعفری با خواننده جنجالی+عکس

واکنش آیت الله نوری همدانی به ناآرامی های اخیر و به میدان آمدن سلطنت طلب ها

مذاکره مشکلات کشور را حل نمی کند/ لزوم شفافیت مسئولان با مردم

برگزاری راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور در زاهدان

فرمانده سپاه قائم ال محمد (عج) استان سمنان:مردم استان نشان دادند بر سر نظام با هیچکس معامله نمی کنند

گزارش وزیر اطلاعات به اعضای خبرگان از اعتراضات بنزینی/ اعضای خبرگان عضو سامانه ثبت دارایی ها شدند

مورالس قرار بود ترور شود اما نشد

نامه جامعه تورگردانان ایران به شورای عالی امنیت ملی

شیعه عظمت اصول فقه خود را به جهان اسلام بشناساند

حضور دانش آموزان در مدرسه علمیه خواهران امام خمینی + عکس

روسیه از انزوای آمریکا در نشست آژانس اتمی درباره ایران خبر داد

تعمیر 2500 واحد مسکونی مددجویان سیل زده پلدختر

یک فتنه ناکام دیگر به کارنامه دشمنان ایران اضافه شد + تصویر

تأثیر فاصله سنی زیاد در زندگی مشترک

انزوای آمریکا در نشست امروز شورای حکام از زبان نماینده روس

برپایی نمایشگاه عملکرد 40 ساله بسیج در چابهار

رواج فرهنگ مطالعه در جامعه، از نشانه های سبک زندگی مطلوب است

روسیه از انزوای آمریکا در نشست آژانس اتمی درباره ایران خبر داد

انزجار مردم البرز از آشوبگران با حضور حماسی در راهپیمایی

جزییاتی از فتنه اخیر

روزی که هنوز شناخته شده نیست

امضای تفاهمنامه سه جانبه بین جهاد دانشگاهی، وزارت تعاون و بنیاد ملی توسعه فناوری

به سوی آزادی اجتماعات

گزارش وزیر اطلاعات به اعضای خبرگان از اغتشاشات

آشنا: خیال کردند عملیات فروغ جاویدان 2 را کلید زده اند

حاشیه های غیرمنتظره «حیاتی» بی حاشیه/ غفوریان دوباره اوج می گیرد؟

فضای مجازی کاتالیزور عشق های دروغین است/ به ظاهر خوشبختِ خارج نشین ها اصلا اعتماد نکنید/ گاهی تضاد فرهنگی عامل کمال است

فضای مجازی کاتالیزور عشق های دروغین است/ به ظاهر خوشبختِ خارج نشین ها اصلا اعتماد نکنید/ گاهی تضاد فرهنگی عامل کمال است