مطالب مرتبط:
استخدام معلمان حق التدریس در هییت دولت تصویب شد
تصویب آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس نهضت سوادآموزی
سیر تا پیاز شروط و مشمولان استخدام معلمان حق التدریس
استخدام نیروی اداری خانم مسلط به آفیس در مشهد
استخدام رویه کوب ماهر و نیمه ماهر با سرویس در خراسان رضوی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 شهریور 1398 ساعت 23:382019-09-11سياسي

تمام جزییات استخدام معلمان حق التدریس


معاون وزارت آموزش وپرورش با تشریح تمام جزییات استخدام معلمان حق التدریس گفت: چهار گروه مشمول این قانون هستند که باید شروط لازم را کسب کنند و پس از آن قطعا طی مدت سه سال استخدام پیمانی می شوند - علی الهیار ترکمن درباره جزییات اجرای آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس اظهار کرد: مستحضر هستید طبق تا سنوات خدمت الهیار ترکمن مطرح کرد: براساس متن قانون استخدام این افراد در سقف ظرفیت استخدامی تخصیصی سالانه ای است که سازمان اداری و استخدامی به وزارت آموزش و پرورش می دهد و اولویت به کارگیری آنها در مناطق کمتر توسعه یافته و براساس نیاز وزارت آموزش و پرورش به رشته ، دوره تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت است.

ممنوعیت نقل وانتقال تا 10 سال, استخدام به شکل پیمانی وی با اشاره به موردی دیگر در آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس متذکر شد: در آیین نامه اشاره شده است نقل وانتقال این افراد تا 10 سال از محل خدمتی که برایشان تعیین شده غیرممکن است و قانوناً نمی توانند تا قبل از ده سال تقاضای نقل و انتقال بدهند و به جای جدید منتقل شوند براساس مواد 42 و 45 قانون مدیریت خدمات کشوری این افراد به پیمانی تبدیل وضعیت و استخدام آموزش و پرورش می شوند.

شروط استخدام حق التدریس ها، شرکت در دوره آموزشی و قبولی در آزمون پایانی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: مورد دیگری که در قانون وجود دارد، این است که مربیان پیش دبستانی و حق التدریسان غیرمستمر باید علاوه بر شرایطی که تعیین شده است دوره آموزشی یک ساله را در دانشگاه فرهنگیان سپری کنند و نمره قبولی را در آزمون پایان دوره اخذ کنند و بعد از این که قبول شدند و شرایط استخدام را طی کردند با توجه به نیاز آموزش و پرورش در یکی از مشاغل دبیری، آموزگاری، هنرآموزی، مربی امور تربیتی، مراقب سلامت" و مشاور تحصیلی به کار گرفته می شوند.

این نکته هم مهم است که در متن آیین نامه اشاره شده، مربیان پیش دبستان و حق التدریس های غیرمستمر واجد شرایطی که نتوانند دوره یک ساله را طی کنند و نمره قبولی در دوره بگیرند به خدمت آنها در آموزش و پرورش خاتمه داده می شود و دیگر با آنها قرارداد حق التدریس منعقد نمی شود.

آموزشیاران نهضت باید در آزمون داخلی آموزش و پرورش شرکت کنند الهیار ترکمن درباره آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی گفت: برای این گروه علاوه بر اینکه باید در یک آزمون داخلی شرکت کنند، نیاز است دوره آموزش یکساله را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند و نمره قبولی را در دوره یک ساله به دست بیاورند.

کسب 50 درصد نمره کل حدنصاب قبولی در آزمون وی درباره شرایط برگزاری آزمون داخلی آموزش و پرورش عنوان کرد: این آزمون دو بخش عمومی و تخصصی دارد، حد نصاب قبولی در آزمون معادل 50 درصد نمره کل آزمون است که در این 50 درصد حتماً باید 40 درصد مواد عمومی و 60 درصد مواد تخصصی را به درستی پاسخ دهند که بتوانند حد نصاب 50 درصدی را به دست بیاورند.

آزمون فقط یکبار برگزار می شود معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری این آزمون گفت: با مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش هماهنگ کردیم که در اولین فرصت این آزمون برگزار شود در متن آیین نامه اشاره شده است که این آزمون فقط در طول برنامه ششم یکبار برگزار می شود و ما هر سال آزمون نداریم بلکه فقط یکبار برگزار می شود و افرادی که حد نصاب قبولی می آورند را برای معرفی به دوره آموزشی و به کارگیری در وزارت آموزش و پرورش اولویت بندی می کنیم.

آموزشیاران نهضت فقط به عنوان آموزگار جذب می شوند الهیار ترکمن خاطر نشان کرد: آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی وقتی آزمون ورودی و دوره یکساله را طی و نمره قبولی کسب کنند فقط در شغل آموزگاری به کار گرفته می شوند یعنی فقط در دوره ابتدایی.

هر کدام از افراد نتوانند در آزمون قبول شوند یا دوره یکساله را طی کنند به خدمت آنها در وزارت آموزش و پرورش خاتمه داده می شود.

وی متذکر شد: واقعا می خواهم این افراد نهایت تلاش خود را کنند تا بتوانند شروط آیین نامه را طی بکنند، چون از این به بعد موضوعی به اسم جامانده از این قانون نداریم، مستحضر هستید قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزش یاران نهضت سوادآموزی که شهریور 97 تصویب شد دهمین اصلاحیه ای است که به قانون اول مصوب سال 88 خورده است و واقعاً اصل قضیه زیر سوال می رود چون قانونی که یکبار تصویب می شود و 10 بار اصلاحیه می خورد نشان می دهد در بخش هایی مشکل حقوقی و نگارش قانونی داشته است.

خداحافظی با افرادی که نتوانند شروط لازم را کسب کنند معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد: خواهش بنده از ذینفعان قانون این است با صراحتی که در قانون و متن آیین نامه اجرایی است، تلاش خود را بکنند که بتوانند شرایط را کسب کنند چرا که از این به بعد دیگر موضوعی به اسم جا مانده نداریم و قانون هم تعیین تکلیف کرده است هر فردی نتواند شرایط را طی کند به خدمتش در آموزش و پرورش خاتمه داده می شود و ما باید به سمت نیروی های دیگر برویم.

الهیار ترکمن درباره تعیین تکلیف استخدامی این افراد برای مهر 98 گفت: در صحبت های اولیه که با سازمان اداری و استخدامی کشور داشتیم صحبت از استخدام 13 هزار نفر بود، ولی آنها ما را احاله می دادند به نهایی شدن آیین نامه و بحث شان این است که آیین نامه تصویب و مفادش مشخص شود که براساس آیین نامه نظرشان را در خصوص مجوزهای سال 98 اعلام کنند، البته در متن قانون اشاره شده است که این قانون دوره زمانی 3 ساله دارد یعنی تا پایان برنامه ششم باید اجرایی شود.

وی افزود: از روز شنبه رایزنی ها را با سازمان امور اداری و استخدامی شروع می کنیم تا زودتر بتوانیم این افراد را تعیین تکلیف کنیم و این گروه وارد چرخه تبدیل وضعیت شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره تأمین منابع اعتباری اجرای قانون استخدام معلمان حق التدریس گفت: دوستان نگران این موضوع نباشند، آنچه که در آن کجاست، موضوع را براساس مفاد قانون مدیریت می کنیم و آنچه برای ما مهم است اجرای دقیق مفاد آیین نامه و وارد کردن مشمولین به چرخه تبدیل وضعیت و تساوی قانون برای همه است که ان شاءالله مورد عمل قرار خواهد گرفت.

صدور حکم استخدام پیمانی از مهر 98؟ الهیار درباره این موضوع که بر این اساس به نظر می رسد افراد مشمول سال تحصیلی جدید باید دوره آموزشی را طی کنند و تعیین تکلیف استخدامی آنها به مهر 99 موکول می شود، عنوان کرد: افرادی که مشمول قانون شده و برای دوره آموزشی معرفی می شوند وقتی دوره را طی کردند و قبول شدند، تاریخ استخدام پیمانی آنها به مهر 98 بر می گردد و اینطور نیست که بگذارند استخدام پیمانی آنها را برای سال بعد صادر کنند فقط با توجه به صراحت قانون افراد باید تلاش کنند که شرایط را احراز کنند.

وی درباره جمعیت جامعه" هدف قانون استخدام معلمان حق التدریس گفت: جامعه هدف 112 هزار نفر است که باید شروط تعیین شده را به دست بیاورند و افرادی که موفق به کسب شرایط می شوند طی مدت سه سال قطعاً تبدیل وضعیت می شوند افرادی هم که شروط را به دست نمی آورند قطعا به خدمت شان در آموزش و پرورش خاتمه داده می شود.


کلید واژه ها: آموزش و پرورش - استخدام - حق التدریس - آموزش - وزارت آموزش و پرورش - دانشگاه فرهنگیان - آزمون - قانون - معلمان - وزارت - نامه - انتقال - مربیان پیش دبستانی - آیین - معاون برنامه ریزی - استخدامی - فرهنگیان - شرایط - ترکمن - دانشگاه - مربی - نقل و انتقال - برنامه ریزی - تبدیل وضعیت - پیش دبستانی - معاون - توسعه - شروط - قرارداد - ممنوعیت

آخرین اخبار سرویس:
رزمایش مناطق مرکزی روسیه آغاز شد

کاهش تعهدات برجامی در راستای منافع ملی است

اصلاح طلبان نباید پفیوز سیاسی شوند!

انتصاب محمد حسین نصرتی به عنوان فرماندار جدید نایین

شوراهای روستایی مهم ترین رکن نهادهای مردمی هستند

سخنگوی شورای شهر تهران: بذر تفرقه نیفکنیم

فرمانده سپاه استان: هم افزایی خوبی در خراسان جنوبی انجام شده است

استخدام راننده جهت کار در فروشگاه مبلمان در اصفهان

نماینده مجلس: حذف 4 صفر از پول ملی هزینه بر است

تدارک طرحی برای جداسازی شهرستانی ها در تهران!

امر به معروف و نهی از منکر در عرصه انتخابات رعایت شود

شورای شهر سنگان با استعفای شهردار موافقت کرد

دادگاه انقلاب در نوبت اصلاح رییسی: دست یافتنی یا دور از ذهن؟

پنجشنبه آخرین فرصت ثبت نام در رشته های بدون کنکور 98

رویداد «کافه سرمایه» 30 شهریورماه برگزار می شود

شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو ایراد گرفت

موضوع فرار مالیاتی دردستور کار ستاد تبلیغات اقتصادی

همایش ملی تب برفکی، پیشگیری، کنترل و چالش های پیش رو برگزار می شود

احضار 11 مدیر درباره سیل/ اتهام: اهمال و تضییع بیت المال

امسال، هیچ گونه اقدامی نسبت به اعتراضات داوطلبان نمی توان انجام داد

پیرهادی: دفاتر «جمعیت پیشرفت و عدالت» در محله های تهران فعال می شود

تعجب جهانگیری از استعفای وزیر آموزش و پرورش/ چرا بطحایی هوس مجلس به سرش زد؟

شفافیت آرا ممکن است جهت رای نمایندگان را تغییر دهد

تصاویر/ سفر آیت الله اعرافی به آذربایجان شرقی-1

روایت ذوالنور از جزییات عملیاتی شدن خط اعتباری 15 میلیارد دلاری

آغاز رسیدگی به پرونده 11 مدیر در خصوص سیل

شورای فرهنگ عمومی استان با نگاه به بیانیه گام دوم + فیلم

کاشت گیاه دارویی فیسالیس در پاسارگاد

سه چهره ی کلیدی انتخابات تونس

آغاز رسیدگی به پرونده 11 مدیر در خصوص سیل

حسن غفوری فرد: متأسفانه نه اصولگرایان محوری دارند و نه اصلاح طلبان

دیدن و کپی غیرقانونی فیلم «رستاخیز» حرام است!

پهپاد آمریکایی را یک نیروی آتش به اختیار ساقط کرد

شکایت سازمان حج و زیارت از خانواده رکن آبادی

واکنش ایران به ادعای پمپئو درباره حادثه آرامکو

دعوت از پناهجوی ایرانی برای تدریس در لندن

استخدام 10 ردیف شغلی در مجموعه آقای فرش در خراسان رضوی

استخدام تراشکار ماهر در یک شرکت معتبر در قم

تفکری که باعث شد در ایران کتاب بسوزانند متعلق به اسلام نبود

تصویب کلیات طرح جامع آمایش شهرستان بویر احمد

دانشگاه بین ‎المللی امام خمینی قزوین در رتبه ‎بندی جهانی تایمز

حجه الاسلام زائری: مقتل ها باید بازنویسی شوند

فعال اصلاح طلب: پفیوزیم اگر در انتخابات مشروط شرکت نکنیم

لاریجانی با سردار سلیمانی و پرویز فتاح دیدار کرد/عکس

ورود اینترپل به پرونده شهردار متواری با اعلان قرمز در 194 کشور

کارخانه احیاء مستقیم شماره یک فولاد بافت باحمایت گروه مالی گردشگری

5080 کهگیلویه و بویراحمدی برای شرکت در پیاده روی اربعین نام نویسی کرده اند

استاندار فارس: امنیت در فارس خوب و پایدار است

کودکان سه تا پنج ساله نیاز به غربالگری شنوایی دارند

نگاهی دوباره به معجزه ی لوکاس مورا برابر آژاکس + فیلم

نگاهی دوباره به معجزه ی لوکاس مورا برابر آژاکس + فیلم

برگزاری مراسم تشییع پیکر عسگراولادی در مسجد فرشته تهران

نظر شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو

ابلاغ آیین نامه اجرایی احراز عنوان ضابط دادگستری

حفظ کرامت مراجعان سرلوحه امور کارکنان و مدیران دستگاه های اجرایی باشد

جشنواره گرامیداشت ایلی که طولانی ترین مسیر کوچ جهان را می پیماید

ابلاغ ثبت ملی 13 اثر منقول فرهنگی تاریخی به استاندار کرمانشاه

موافقت بریمانلو برای بازگشت به تیم ملی جودو

حمایت از تامین اشتغال خرد با وام قرض الحسنه

منتخب رای دهندگان ازحمایت همه جانبه نهاد ناظر برخوردار خواهد بود

تاکید بر شایسته سالاری در انتصاب مدیران

اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در هرمزگان

5 تا 20 سال زندان در انتظار متهمان شرکت هرمی فایننشیال

پیوستن 790 نیکوکار اصفهانی به جمع حامیان ایتام

گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر فارس

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه تربت حیدریه

تاکید استاندار قم بر مقاومت همگانی در مقابل دشمن

با حکمی از سوی شهردار تبریز؛ سرپرست جدید سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز منصوب شد

فعال شدن اینستکس با تزریق 15 میلیارد دلار از سوی اروپا

قائم مقام وزیر امور خارجه هند با ظریف دیدار کرد

تفسیر و تاریخ مقارن در حوزه تدوین شود/ آثار بزرگان در دسترس جامعه قرار داده شود

صدام و نتانیاهو پدر منافقین بودند نه آیت الله طالقانی

دلیل لغو دوچرخه سواری شهردار تهران مشخص شد

طرح سوال از شهردار حق قانونی اعضای شورای شهر است

وضعیت حجاب در ادارات قم ارزیابی می شود

شیعه و سنی امروز هر دو در کنار یکدیگر قرار دارند

پیاده رو های خورشیدی

پرسپولیس به اوین می رود

توضیح شهردار تهران درباره لغو موقتی دوچرخه سواری اش در سه شنبه های بدون خودرو

استخدام 400 نفر در بخش آب کشور

موج سواری بر شفافیت ؛ پشت پرده جنجال اصولگرایان با کلید واژه «شفافیت آرای نمایندگان» چیست؟

«اخراج شبانه»؛ روایت روزنامه سعودی از برکناری «برانکو»

اهمیت یادگیری احکام تجارت از منظر امام علی علیه السلام

همایش بین المللی تکریم از خادمان اربعین حسینی برگزار می شود

دشمن از جنگ کلاسیک به شیوه تهدیدات جنگ نرم روی آورده است

فعالیت 11 شرکت تعاونی کشاورزی در اردستان/ واسطه ها بزرگ ترین مشکل تعاونی ها هستند

استخدام منشی خانم در شرکت کلرآب در تهران

روایت زندگی شهیدان «ستار ابراهیمی» و «علی چیت سازیان» در دهلیز انتظار

اعلام برنامه های آستان حضرت معصومه(س) در سومین هفته ماه محرم

انقلابی بودن تنها به شعار دادن نیست

دیدار قائم مقام وزیر امور خارجه هند با ظریف

ایمان قوی نیروهای بسیج؛ یکی از عوامل بازدارندگی دشمنان

آغاز رسیدگی به پرونده 11 مدیر در خصوص سیل/ اتهام؛ اهمال و تضییع بیت المال

مرگ موتورسوار براثر برخورد با خودروسواری

ورودی پرونده های قضایی در فردیس بالا است

ساخت و ساز پایتخت نشینان در اراضی البرز

1200 موکب دار عراقی مراسم اربعین حسینی وارد مشهد شدند

کارگاه سنگ تراشی

موضوع فرار مالیاتی در جلسه ستاد تبلیغات اقتصادی بررسی می شود

نگاه نویسندگان از حالت خمودی به سوی نیازهای روز جامعه تغییر کند

تمام جزییات استخدام معلمان حق التدریس

تمام جزییات استخدام معلمان حق التدریس