مطالب مرتبط:
پاورپوینت بررسی استرس و راههای مقابله و علائم و راه های کنترل استرس
پاورپوینت بررسی مشخصات سیستم انداز گیری بهره وری و عوامل موثر بر افزایش بهره وری
پاورپوینت بررسی عواقب و عوامل موثر در فرسایش خاک حفاظت از آب و خاک
پاورپوینت بررسی تاثیر سیستم های حمل و نقل بر محیط زیست و راه های مقابله با آنها
بررسی اختلالات روانپزشکی کودکان و نوجوانان و راههای درمان آنها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 شهریور 1398 ساعت 15:222019-09-11سياسي

حجاب و بررسی عوامل ایجاد بدحجابی و راههای مقابله با آن در جامعه


حجاب و بررسی عوامل ایجاد بدحجابی و راههای مقابله با آن در جامعه دسته بندی : عمومی گوناگون جزییات و دریافت مقدمه:پوشش chr(8211)حجاب :یکی دیگر از شبهاتی که درمقاله مطرح وبدان پاسخ داده است ، - پوشش حجاب :یکی دیگر از شبهاتی که درمقاله مطرح وبدان پاسخ داده است ، مسأله پوشش زن است که آیا این نوعی بی حرمتی ونفی آزادی از زن تلقی نمی شود ؟ نویسنده ضمن بیان پیامدهای مثبت عفاف وپوشش زن ، هم درصیانت وحفاظت ازخود زن وهم تأثیرات شگرفی که دربهداشت روانی واجتماعی افراد جامعه می گذارد وره آوردهای بی بند وباری درکشورهایی که مسأله عفاف وپوشش را نادیده گرفته اند ، برضرورت پوشش با استناد به آیات وروایات وتأکید بربهره وری جنسی درمحدوده تشرع وشریعت وحفظ حرمت زن پرداخته است .

حجاب مصونیت است نه محدودیت ! حجاب در لغت به معنای : حایل شدن ، پوشاندن ، مانع شدن است 0 الحجاب مفرد کلمه حجب به معنای : پرده ، پوشش ، لباس ، پارچه وهر چیزی که چیز دیگر را بپوشاند یا هر مانع وحایل وفاصله میان دو یا چند چیز 0 (1) حفظ حجاب و ترک جلوه گری ثمرات بسیاری دارد که برخی از آنها عبارت است از:آرامش روحی ، استحکام پیوند خانواده ، حفظ نسل ، جلوگیری از سوء قصد و تجاوز، پیشگیری از امراض مقاربتی و روانی ، پایین آمدن آمار طلاق ، خودکشی ، فرزندان نامشروع و سقط جنین ، از بین رفتن رقابت های منفی ، حفظ شخصیّت و انسانیّت زن ، و نجات او از چشم ها و دلهای هوسبازی که امروز دنیای غرب و شرق را در لجن فرو برده است .

حال که به معنای لغوی حجاب پی بردیم ، معلوم می شود که حجاب مصونیت واطمینان بخش است نه محــدودیت آور! چرا که گوهر وجودی انسان ارزشمندترین و گرانمایه ترین چیزی است که ازجانب خداوند باریتعالی ، آن مهربانترین مهربانـــان به ودیعه گذارده شده است 0 وهر چیز ارزشمند نیازمند مراقبت ، محافظت ، نگهبانی وممانعت از مفقود شـدن ودسـت درازی و سرقت است و گوهر ارزشمند وجود آدمی به مراتب اولی نیازمند چنیین مراقبتی است 0 حجاب صدفی است که از این گوهــر گرانمایه محافظت می نماید ، پس با چنین تعبیری نیز حجاب ، ارزش آفرین است وپاسبان ارزش نه محدودیت و از بین برنده ارزش وکم کننده ی بهای ذی قیمت آدمی ! اگر فرض کنیم که انسانی کالای بسیار ارزشمند مانند : ماشین گران قیمت یا شمش طلا ویا میلیونها پول دارد ، تحقیقاً برای نگهداری ومحافظـت آن از چشم ودسـت متجاوزین در اندیشه ی چاره ای می افتد 0 بطور مثال : برای محافظت ماشینش ، قفل الکترونیکی و زنجیر و… وبرای نگهداری از شمش طلا وپول از سیستم بانکی استفاده می کند ، چراکه از حفظ وصیانت اموال خود مطمئن گردد 0 آیا چنین عملی محدود کردن ویا محروم کردن از دارایی است ؟ آیاگوهر وجودی انســـان بعنوان ارزشمند ترین وکامل ترین موجودات نیازمند چنین مرا قبتی نیست ؟ تقوای الهی به همین منظـور در قرآن وروایات بطور متواتربیان شده است وتذکرات فراوانی در نگهداری چشم ودست از خیانت به مال وناموس افراد شده است 0 اللهمّ احفظ عیوننا من الحرام والخیانه خدایا چشمان مارا از نگاه به حرام وخیانت محفوظ بدار بعضی افراد بد حجابی ویا بی حجابی را آزادی دانسته وآن را لازمه ی پیشرفت وترقّی می دانند وحجاب رامانع این پیشرفت! در حالیکه غربیها برای مبارزه با اسلام اصیل وپویا چنین الغائاتی را ایجاد می کنند تا ارزشها وکرامات والای آدمی را از بین برده وانسان را موجودی صرفا مادی قلمداد نمایند .

همانگونه که نقل شد : امروزه اشیاء ومواد قیمتی نیز برای جلوگیری از سرقت وخیانت در بهترین ومطمئن ترین شکل نگهدلری می شوند ، اما با عناوین مختلف همچون : حقوق بشر، آزادی و… به دنبال از بین بردن کرامت های انسانی هستند 0 البته هر جایی که آزادی ، امنیت سیاسی واجتماعی و… آنان را به خطر اندازد با آن به بدتــرین شکل وشدیدتــرین راه مقابله می کنند .

بعنوان مثال : در فرانسه که مهد آزادی وتمدن است ، وقتی دختر مسلمان فرانسوی می خواهـــــد آزادانه بر مبنای تعالیم دینی خود روسری بر سر کرده ودر محافل آموزشی واجتماعی حضور پیدا کند ، مواجه با برخورد می شود تاجایی که دولت ومجلس آن نیز برای مقابله با آن فعال می شوند !!! در ترکیه وقتی خانم مریم کاواکچی بعنوان نماینده انتخاب شده ومیخواهد با پوشش اسـلامی وارد مجـــلس بشود از ورود او ممانعت می شود وآن رامخالف با روح آزادی می دانند ، اما در کشور جمهوری اسلامی که مهد تمدن اسلامی ودینی است آن هم پویاترین ادیان الهی ! وقتی می خواهندبا بدحجابی وبی حجابی یا به تعبیر ارزشمند مقــام معظم رهبری شبیــهه خــــون فرهنـــگی مقابله کنند ! دشمنان بشریت وقدرتهای جنایتکار وایادی مزدور داخلی آنان با بوق های تبلیغاتی خود چنان وانمود می کنند که در ایران آزادی نیست ! حقوق بشر پایمال می شودو… حکیمی چه زیبا گفته است : اگر بی حجابی تمدن است پس حیوانات متمدن ترند .

!!! انسان از آنجایی که مخلوق برتر خداوند است ودروجود او روح ونفخه الهی دمیده شده است ووجه تمایز او با سایر موجودات ـ بخصوص حیوانات ـ در عقل وقدرت تفکراست وبه تبع آن خلیفه اللهی اوست دارای مسئولیت ومأ موریتی است وآن رسیــدن به خداوند وملکوتی شدن است ، چرا که آدمی همچون حیوانات صرفا برای ارضای غریزیات خلق نشده اســـت ودارای دو بعــد انسانی ،ملکوتی وحیوانی است 0 گرایش بیش از حد به هر سو در حقیقت کمرنگ کردن ویاحتی بیرنگ کردن طرف دیگر است 0 بعد معنوی انسان در عبادت وتقوای الهی خلاصه می شود که از کرامات انسانی سرچشمه می گیرد0 وماخلقت الجنّ والانس الاّ لیعبدون ( سوره الذاریات آیه 56 ) وبه قول شاعر که می فرماید : خور وخواب وخشم وشهوت شغب است وجهل وظلمت حیـــــــــــوان خبـــــــرندارند ز مکان آدمیــــت ویا لسان الغیب خواجه حافظ شیرازی در جای دیگر می فرماید: من ملک بودم وفردوس برین جایم بود آدم آورد در این دیر خـــــراب آبادم (2) وسعدی شیرین سخن هم چنین سروده است : خفتگان را خبر از زمزمه ی مرغ سحر حیوان را خبر از عالم انسانی نیست (3) امیر مؤمنان علی ابن ابی طالب (ع) می فرمایند : رحم الله امراء من عرف نفسه وعلم من این وفی این والی این خداوند رحمت کند کسی را که خود را شناخت ودانست در کجاست ودر کجاست وبسوی کجاست 0 چه زیبا سعدی این فرمایش علی (ع) را به تصویر کشیده است : از کـجا آمـده ام ، آمدنم بهــر چه بود به کجا می روم آخر ننمایی وطنـــــم (4) من به خود نامده ام تاکه زخود باز روم آنکــــه آورد مــــرا ، باز برددر وطنم شعر زیررا نیز در همین رابطه سروده ام که امید وارم مورد رضای حضرت احدیت قرار گیرد : گنج هــا بازحمت بسیار می گردد عیـــان گــرد هـر گنجینه مـاری خفته ، بهرش پاسبان بهر مخفی بودن از چشم بد اندیش حریص جنس باارزش درون سینه ی خاک است نهان آدم بــاارزش از چشــمان افــــراد مریض حفظ گردد با حجاب وپوشش کامل ، جوان ! چشـــــم بیـمار هــوس بازان نامرد ودغل می رود دنبــال افــرادی به سبک آنچنان!!! گـوهـر جان تو ای انسـان وارستـــه چنین می شــود از چشــم دزدان دسته بندی: تعداد مشاهده: 414 مشاهده فرمت فایل دانلودی:.

zip تعداد صفحات: 28 حجم فایل:26
کلید واژه ها: حجاب - جامعه - انسان - بدحجابی - شمش طلا - مراقبت - سیستم بانکی - ماشین - گران قیمت - قیمت - سقط جنین - نویسنده - خانواده - پیشگیری - فرزندان - خودکشی - اندیشه - مفقود - بانکی - آزادی - امروز - پارچه - منفی - نجات - لباس - طلاق - پرده - سرقت - جنسی - آمار

آخرین اخبار سرویس:
برخورد امنیتی با کارگران امنیت ملی را به چالش می کشد / ضرورت برخورد با مسببان خصوصی سازی هپکو

تاکید بر همکاری قرارگاه حضرت بقیهالله الاعظم و سازمان تبلیغات

چرا حکم قصاص نجفی در دیوان عالی کشور شکست؟/ توضیح وکیل نجفی را بخوانید

لزوم همکاری گسترده برای خدمت رسانی اربعین

فدوی: دفاع از انقلاب اسلامی مرز جغرافیایی نمی شناسد

فساد در کشور سیستمی نیست

سردار حاجی زاده: جزء پنج کشور برتر دنیا در حوزه پهپاد هستیم

رژه سراسری نیروهای مسلح در سراسر کشور برگزار می شود

93 درصد مردم خواستار شفافیت آرای نمایندگان مجلس شدند!

اعلام محدودیت های ترافیکی 31 شهریور در شیراز

دیدار رییس سازمان تبلیغات اسلامی با فرماندار کربلا

تیم ملی فوتوالی ایران نایب قهرمان جهان شد

عامل بریدن گوش خر شناسایی شده اما فراری است

3 کشته در واژگونی یک خودرو

پیشنهاد عالی علیرضا پناهیان برای پرداخت به موقع حقوق کارگران

10 هزار نفر از تهران مسیر پیاده روی اربعین را پاکسازی می کنند

تعطیلی بنادر مسافری هرمزگان به مناسبت رزمایش نیروهای مسلح

کتاب «ادب عاشقی» به چاپ دهم رسید

یکی از معابر و میدان های شهری تهران با عنوان «میدان مقاومت» نامگذاری شود

جلسه محاکمه مسئولان سابق شرکت خودروسازی سایپا برگزار شد

برگزاری نشست هم اندیشی پیرامون «نقش شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در تحول قضایی»

لاریجانی فردا برای شرکت در اجلاس اوراسیا به قزاقستان می رود

اجرای بیش از 80 برنامه مختلف در هفته دفاع مقدس در دنا

برگزاری مراسم معارفه دبیر جدید هیات دولت

طراحی مسواکی که در 20 ثانیه دندانها را تمیز می کند

دبیر جشنواره کتاب و رسانه منصوب شد

وزیر کار با واگذاری هپکو به گروهی از شرکت های معدنی موافقت کرده است/ وزیر به زودی به اراک سفر می کند

پرونده نجفی جهت رفع نقص تحقیقات به شعبه بدوی ارسال شد

امام جمعه رشت: دفاع مقدس، طلایی ترین دوران ایران است

نماینده اراک: اغلب بازداشت شدگان اعتراضات کارگری هپکو آزاد شده اند/ پیگیر آزادی سایرین هستیم

9000 جلد کتاب به کتابخانه های روستایی ری اهدا شد

اعتبار 2 هزار میلیاردی برای رتبه بندی معلمان

استخدام مسئول دفتر خانم در یک شرکت معتبر در تهران

عضو شورای شهر تهران: 2 هزار ملک شهرداری در دست قالیبافی هاست

استخدام کارگر ساده آقا جهت کار در دفتر پارچه مبلی در تهران

پرتاب زندانیان سیاسی رژیم شاه به دریاچه نمک قم؛ واقعیت یا افسانه؟

خداحافظی آیت الله اراکی از مجمع تقریب مذاهب اسلامی

از اقامه عزا تا اقامه حق/مهدی رسولی به جهان آرا می آید

جزییات تبانی یک زن و شوهر با مدیرعامل سابق سایپا برای خرید 168 هزار خودرو

نقص تحقیقات علت نقض حکم اعدام نجفی

پیگیری مشکلات مردم و رفع آن در دستور کار دادگستری باشد

دبیر هجدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه منصوب شد

هشت خصلتی که خداوند به بنده محبوبش الهام می کند

پرونده نجفی جهت رفع نقص تحقیقات به شعبه بدوی ارسال شد

امیر قطر با بوریس جانسون دیدار کرد

95 درصد بازنده اید

حاجی زاده: اگر دشمن غلطی کند پاسخ کوبنده ای می گیرد

کاهش تخلفات دارویی/ داروهای ایرانی از کیفیت بالایی برخوردارند

یک سیاست آگاهانه

برگزاری سومین همایش ملی فقه و هنر در قم

برجام جشن گرفتن نداشت/ باب دیپلماسی با غیر از رژیم صهیونیستی و آمریکا بسته نیست

لحظه ضریه فنی کشتی گیر روس توسط حسن یزدانی

دستور فوری ریاست جمهوری در خصوص هپکو

استخدام تکنسین فنی خانم در تم پارک آبی اوشن کیش/هرمزگان

سردارحاجی زاده: اگر دشمن غلطی کند قطعا پاسخ کوبنده ای دریافت خواهد کرد/جزو پنج کشور برتر دنیا در حوزه پهپاد هستیم

ابلاغ شناورشدن ساعت کار طی چند ساعت آینده

فراخوان سراسری «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» منتشر شد

مجموعه «عکاسان جنگ» به جلد هفتم رسید

«گاو شیرده»؛ بهترین گزینه مذاکراتی آمریکا

خدمات رسانی در اربعین نیازمند همکاری های همه جانبه

بر خود لازم می بینم از زحمات تمام هیئات تقدیر و تشکر کنم/ اقامه عزای امام حسین(ع) از افضل قربات است

حمل و جانمایی گودهای جدید زباله یزد ساماندهی می شود

رسیدگی به پرونده ی متهمان پرونده موسسه مالی حافظ و یک شرکت کشاورزی

بهبود ورود سرمایه گذاران به بافت تاریخی شیراز

رییس مجلس فردا به قزاقستان می رود

جلسه محاکمه مسئولان سابق شرکت خودروسازی سایپا برگزار شد

نیروهای مسلح فردا در سراسر کشور رژه می روند

خداحافظی آیت الله اراکی از مجمع تقریب

جشنواره ملی شعر دانشجویی برگزار می شود

2 هزار ملک شهرداری همچنان در دست قالیبافی ها

استخدام شنیون کار ماهر بصورت نیمه وقت در خراسان رضوی

از «زنازاده بودن شاه» تا «آقازاده ماساژور»!

استخدام کارشناس آزمایشگاه آقا با مدرک شیمی یا پلیمر در اصفهان

استخدام تعدادی نیروی رزرواسیون و خانه دار خانم در خراسان رضوی

دسترس پذیری توانیابان و سالمندان با ایجاد تاسیسات گردشگری

12 دانشجوی دشتی در رشته های پزشکی پذیرفته شدند

استخدام مشاور تحصیلی در موسسه ای آموزشی در تهران

برخورد قوه قضاییه با مفاسد راه را برای کارآفرینان واقعی باز می کند

برجام جشن گرفتن نداشت/ باب دیپلماسی با غیر از رژیم صهیونیستی و آمریکا بسته نیست

افتتاح و بهره برداری پل تقاطق غیر هم سطح بزرگراه شهید چمران پل شهید نوروزی

نشست خبری «وزیر آموزش و پرورش»

محاکمه 26 مدیر سابق شرکت سایپا برگزار شد / اسامی 2 نماینده مجلس در لیست متهمان

کدام آثار همدان قابلیت ثبت جهانی دارد؟

مطهری: با شفافیت آراء موافقم اما نه برای همه نمایندگان/ممکن است نمایندگان در حوزه انتخابیه مورد آزار و اذیت گروه های فشار قرار گیرند

رهایی ملوان ایرانی از دست دزدان دریایی سومالی

قدردانی رییس کشمیر پاکستان از حمایت های ایران

استخدام تعدادی زیگزاگ دوز جهت کار در یک تولیدی تریکو

نشان کیل مارک چیست و درج آن بر روی سامانه پدافندی سوم خرداد به چه معناست؟

 علی لاریجانی به منظور شرکت در اجلاس اوراسیا راهی قزاقستان می شود

سرلشکر سلامی: هرکس میخواهد کشورش میدان نزاع شود بسم الله

شریعتمداری: اشتغال روستایی 25 درصد رشد داشت

مخاطب ایرانی از تلویزیون کوچ کرده است

سقوط رختخواب به قیمت جان نوزاد تمام شد

کشف جعل رجیستری 30 هزار تلفن همراه

ساعت عزیمت تـو می شه انتهــــا نباشه

روحانی به نیویورک می رود

واکنش پورسیدآقایی به دستور وزیر صنعت مبنی بر حذف فیلتر دوده

7 مجموعه کتاب در شهرری رونمایی شد

رژه سراسری نیروهای مسلح فردا در سراسر کشور برگزار می شود

دستور فوری رییس جمهور برای رسیدگی به هپکو

حجاب و بررسی عوامل ایجاد بدحجابی و راههای مقابله با آن در جامعه

حجاب و بررسی عوامل ایجاد بدحجابی و راههای مقابله با آن در جامعه