مطالب مرتبط:
جزییات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز
جزییات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز
فیلم/ جزییات فوت یک ایرانی در حادثه دیروز کربلا
80 دانشجوی دانشگاه آزاد زاهدان به کربلای معلی اعزام می شوند
اردوی جهادی دانشگاه فرهنگیان همدان «رتبه اول» در کشور/ مشارکت 85 دانشجوی جهادی در مناطق محروم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 شهریور 1398 ساعت 14:262019-09-11حوادث

جزییات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز


رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در تشریح جزییات سانحه فوت دو دانشجوی دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه پرداخت و گفت: یکی از دانشجویان 11 شهریورماه در تصادف جاده ای و دیگری 13 شهریورماه به دلیل سانحه برق گرفتگی در نمایشگاه ارائه دستاوردهای دانشکده کشاورزی فوت شدند.

- دیدارنیوز - دکتر محسن عدالت ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از دانشجویان دختر دوره کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی دانشگاه که اهل جیرفت بود برای دریافت خوابگاه روز 11 شهریورماه به دانشکده کشاورزی مراجعه کرد تا با اقامت در خوابگاه کارهای دفاع از پایان نامه خود را انجام دهد.

با توجه به اینکه دانشکده کشاورزی حدود 16 کیلومتر با شهر شیراز فاصله دارد ما برای عبور و مرور دانشجویان سرویس های ایاب و ذهاب را در نظر گرفته ایم که این سرویس ها هر ساعت بین شهر و دانشکده رفت و آمد می کنند.

سرویس های دانشکده برای جابه جایی دانشجویان از دانشکده کشاورزی تا شیراز سر ساعت تعیین شده حرکت می کنند و ما همواره به دانشجویان اعلام می کنیم که برای رفت و آمد در این مسیر منتظر سرویس های دانشکده بمانند اما دانشجوی مذکور در آن روز به هر دلیلی برای رسیدن به شهر عجله داشت در نتیجه منتظر سرویس دانشکده نماند.

وی ادامه داد: در واقع سرویس دانشکده ساعت 12 به سمت شیراز حرکت می کرد اما این دانشجو ساعت 11:35 دقیقه به کنار جاده ای که اتوبان شیراز اصفهان بود رفته و منتظر تاکسی های عبوری برای رسیدن به شهر شد.

در حاشیه جاده متأسفانه وانت باری که از اصفهان به سمت شیراز در حال حرکت بود به گفته راننده با مشکل نقص فرمان مواجه می شود در نتیجه منحرف شده و به دانشجوی مذکور برخورد می کند.

مسئولیت اورزانس در فوت دانشجو رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بیان کرد: ساعت 11:40 دقیقه به ما اطلاع داده شد که دانشجو فوت کرده است.

اما شخصا زمانی در محل سانحه حضور پیدا کردم، مشاهده کردم که دانشجو هنوز علائم حیاتی داشت، حتی از هوشیاری کامل برخوردار بود و می توانست صحبت کند اما متاسفانه اورژانس با تأخیر حدود 25 دقیقه ای به محل سانحه رسید و علیرغم تماس های مکرر ما با شیراز اعلام شد که آمبولانسی وجود ندارد در نتیجه آمبولانس با تأخیر در صحنه تصادف حاضر شد و ما بعد از رسیدن آمبولانس، دانشجو را به مرودشت منتقل کردیم زیرا اعلام شد که شیراز پذیرش ندارد.

به فاصله حدود یک ساعت بعد از رسیدن به بیمارستان، متاسفانه دانشجوی مصدوم به دلیل خونریزی شدید داخلی فوت شد.

دکتر عدالت تأکید کرد: اگر آمبولانس بدون تأخیر در محل سانحه حضور پیدا می کرد قطعا امکان زنده ماندن دانشجو وجود داشت چرا که خونریزی داخلی دانشجو قابل تشخیص بود و ممکن بود قابل پیشگیری هم باشد.

در حال حاضر کارهای شکایت و بیمه از سوی خانواده دانشجوی فوت شده و راننده در حال انجام است که البته دانشگاه نیز بخشی از این کارها را انجام می دهد.

برق گرفتگی و فوت یک دانشجوی دیگر رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در خصوص فوت دانشجوی دیگر این دانشکده نیز گفت: عصر روز 13 شهریورماه حدود ساعت 18:15 عصر به من اطلاع دادند یک دانشجوی این دانشکده دچار برق گرفتگی شده است، که من سریعا این موضوع را پیگیری کردم.

وی ادامه داد: دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با همکاری یک شرکت خصوصی نمایشگاه مزرعه را برگزار کرد و در این نمایشگاه آخرین یافته های دانشکده را به شکل تجاری به کشاورزان و سایر شرکت ها عرضه شد.

در جریان برگزاری این نمایشگاه یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد رشته علوم باغبانی در غرفه گیاهان دارویی دانشگاه مشغول کار بود و گیاهان دارویی را به متقاضیان عرضه می کرد.

در روز حادثه ظاهرا بنری در نمایشگاه وجود داشت که به دلیل وزش شدید باد جابجا شد.

این دانشجو قصد تثبیت بنر را داشت در حالی که پشت بنر پریز برق نصب شده بود.

در نتیجه این دانشجو در حال تثبیت بنر با پریز برق که ایمنی لازم را نداشت برخورد می کند و دچار برق گرفتگی می شود.

دکتر عدالت ادامه داد: وقتی دانشجوی فوق دچار سانحه برق گرفتگی می شود اورژانس با فاصله 13 دقیقه در محل سانحه حضور پیدا کرد و عملیات احیا بیش از یک ساعت بر روی این دانشجو انجام شد.

این دانشجو به بیمارستان منتقل شد اما 20 دقیقه بعد از رسیدن به بیمارستان درگذشت.

در حال حاضر علت سانحه از طریق مراجع ذی صلاح در حال بررسی و پیگیری است.

ورود آگاهی به بررسی علل فوت دانشجو وی همچنین در خصوص مسئولیت دانشگاه در زمینه فوت دانشجوی دوم گفت: ما با شرکت خصوصی برای برگزاری این نمایشگاه ها قراردادی را به امضا رساندیم و در حال حاضر علل وقوع این سانحه از طریق مراجع قضایی در حال بررسی است و ما منطقه وقوع حادثه را نیز به صورت حفاظت شده نگهداری کردیم تا بررسی های لازم صورت بگیرد.

رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز خاطر نشان کرد: متأسفانه اگر در سانحه اول اورژانس به موقع بر بالین دانشجو حضور پیدا می کرد احتمال زنده ماندن دانشجو وجود داشت اما در مورد فوت دانشجوی دوم باید منتظر بررسی های اداره آگاهی شد.

دکتر عدالت در خصوص عدم وجود پایگاه اورژانس در منطقه دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز نیز گفت: ما در مورد ضرورت ایجاد یک پایگاه اورژانس در این منطقه رایزنی های زیادی داشتیم، چرا که در این منطقه علاوه بر وجود دو دانشکده کشاورزی و دامداری روستای دیگری نیز وجود دارد که حدود شش هزار نفر ساکن این منطقه هستند، اما علی رغم پیگیری های ما، مسئولان اورژانس اعلام می کنند که اجازه ندارند در این منطقه پایگاهی داشته باشند زیرا از نظر قانونی برای استقرار این پایگاه حداقل فاصله منطقه با شهر باید 40 کیلومتر باشد.

دکتر عدالت گفت: اگرچه پیش از وقوع سانحه فوق به توافقاتی با مرکز اورژانس برای استقرار این مرکز دست یافتیم و قرار بر این شد که دانشکده کمک های زیادی در این مورد داشته باشد اما طی این چند روز هیچ عکس العملی در خصوص وقوع این سانحه از سوی مرکز اورژانس دریافت نکردیم.

وی خاطر نشان کرد: ما در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز یک ماشین معمولی مجهز به برانکارد و کپسول اکسیژن مستقر کردیم اما برای راه اندازی آمبولانس نیازمند افراد متخصص و دوره دیده در این زمینه هستیم و تشکیلات آمبولانس و اورژانس به تنهایی با کمک بخش خصوصی امکان پذیر نیست.

باید مرکز 115 در این زمینه ورود کرده و پایگاهی مستقر نماید.

انتقاد از عدم تجمیع دانشکده کشاورزی با پردیس مرکزی رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز همچنین از پراکندگی دانشکده کشاورزی و دامداری با پردیس مرکزی دانشگاه شیراز انتقاد کرد و گفت: دانشکده ما در جاده شیراز و اصفهان با فاصله 16 کیلومتری با شیراز قرار گرفته است و متأسفانه به دلایل کمبود بودجه و محدودیت اعتباری نتوانستیم تجمیع داشته باشیم.

به گفته وی، دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بعد از دانشگاه تهران بزرگترین دانشکده کشاورزی کشور است و با در اختیار داشتن بیش از 9000 مترمربع زیربنا و امکانات دیگر اعم از کارگاه، آزمایشگاه، ساختمان ها و.

از لحاظ بودجه ای امکان تجمیع را نداریم و پیگیری های ما برای انتقال بیشتر به ویژه پردیس مرکزی ارم نتیجه ای نداشته است.

وی تأکید کرد: حدود 2000 دانشجو در دانشکده کشاورزی و حدود هزار نفر نیز در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز مشغول تحصیل هستند و روزانه بیش از 3000 نفر از اساتید، دانشجویان و کارمندان بین شهر و دو دانشکده تردد می کنند.

دکتر عدالت در خصوص مسئولیت دانشگاه در فوت دانشجویی که دچار برق گرفتگی شد نیز گفت: سیستم ایمنی محیط کار باید در دانشگاه مستقر شود که مـتأسفانه این سیستم هنوز مستقر نشده است و حادثه ای که اتفاق افتاده است ما را به این تأمل واداشته تا به سمت امنیت ایمنی محیط کار حرکت کنیم و بسیاری از آزمایشگاه های ما به دلیل وجود مواد شیمیایی خطرساز هستند و کارگاه ها نیز شرایط ایمنی کافی را ندارند.

عدم نظارت وزارت علوم بر ایمنی محیط کار دانشگاه ها وی در پایان تاکید کرد: نظارت سازمان یافته ای از سوی مسئولان و حتی وزارت علوم در خصوص ایمنی محیط کار دانشگاه ها صورت نمی گیرد و گاه مسئولان به طور سالیانه بازرسی از کپسول های آتش نشانی انجام می دهند و در صورت شارژ نبودن کپسول ها تذکراتی را ارائه می دهند اما به طور کلی هیچ بازدید یا نظارتی از کارگاه ها، مزارع و آزمایشگاه انجام نمی شود.


کلید واژه ها: دانشجو - شیراز - کشاورزی - دانشجویان - دانشگاه - آمبولانس - سرویس - دوره کارشناسی - کارشناسی ارشد - سانحه - ساعت - خوابگاه - اصفهان - جاده - تصادف - برق گرفتگی - پایان نامه - نمایشگاه - دکتر - ارشد - اورژانس - راننده - حاشیه - جیرفت - تاکسی - اطلاع - وانت - نامه - دختر - مشکل

آخرین اخبار سرویس:
دستگیری شکارچیان غیرمجاز در دشتی

صدور کیفرخواست برای راننده پورشه

بازداشت توزیع کننده مواد مخدر صنعتی دربشرویه

جوان پشیمان، از قصاص رهایی یافت/ صلح و سازش بین دوطایفه برقرار شد

ادعای پیمانکار 27 ساله آزادی بعد از دستگیری؛ برقکار من نبودم

سقوط هواپیمای برزیلی در جنگل های آمازون

هشدار پلیس به پرسه زنان در اطراف مدارس

ریزش کوه در شهرک باغمیشه تبریز+ عکس

قتل نانوا در قلهک و دستگیری قاتل

سقوط هواپیمای برزیلی در جنگل های آمازون

استخدام حسابدار در شرکت یگانه پلاست در شیراز

دستگیری سارقان حرفه ای موتورسیکلت در نیشابور

کشف 40 کیلوگرم تریاک در بردسکن

جاسازی تریاک در بشکه های ضایعاتی حمل گازوییل

کاهش تصادفات راهبرد جدید پلیس راهوار است

خلاء نبود نیروی خانم در اورژانس

استخدام راننده جوان با وانت جهت حمل و نصب سرویس خواب – مشهد

408 نفر رفتند برای آب خنک خوری!

پیمانکار خاطی ورزشگاه آزادی دستگیر شد/مرگ کودک 8ساله در دست بررسی

رییس پلیس تهران: زنان به ورزشگاه مراجعه نکنند/ تماشای دربی پایتخت تنها با بلیت الکترونیکی

حوادث رانندگی در محور کاشمر با دو قربانی

دستگیری توزیع کننده حرفه ای مواد مخدر صنعتی دربشرویه

بازدید سرزده دادستان تهران از انبار خودرو های دپوشده در بزرگراه فتح

آخرین وضعیت پرونده حادثه تروریستی اهواز از زبان سخنگوی دستگاه قضا

دستگیری 2 کول بر مواد مخدر در سربیشه

انهدام باند قمار و شرطبندی در تهران

کلاهبرداری 80 میلیاردی با ترفند راه اندازی یک کار پر سود

استخدام نیروی مراقب سالمند جهت شرکت سفید سیاه – شیراز

حریق گسترده در انبار جعبه جاده خاوران

دوچرخه سواری مدیران شهری مناطق و سازمان ها در منطقه 9

مانور ساعت صفر با فرض وقوع سیل در محدوده مسیل کن

خارج شدن قطار از ریل در هنگ کنگ + عکس

112 کیلومتر بر ساعت سرعت بادهای 120 روزه در زابل

کشف هزارو 702 کیلو گرم مواد افیونی در ایرانشهر

2 قاچاقچی با 360 کیلوگرم تریاک در یزد دستگیر شدند

دستگیری عوامل سرقت منجر به قتل همدان در دالاهو

استخدام تعدادی راننده با ماشین جهت کار در وانت تلفنی – اصفهان

کشف 1702 کیلو مواد افیونی در ایرانشهر

زمین لرزه سه و هفت دهم ریشتری در اندیکا

شهادت مامور انتظامی بزمان در درگیری با اشرار مسلح

کوله بران موادمخدر در سربیشه دستگیر شدند

146 کیلو گرم مواد مخدر در مشهد کشف شد

5 سارق حرفه ای در ماکو دستگیر شدند

کشف هشت کیلوگرم شیشه در ساوجبلاغ

نجات کوهنورد پس از 2 روز توسط چوبان در درود

مرد مشهدی که زنده دفن شده بود نجات یافت + عکس

سارق حرفه ای با 35 فقره سرقت در گچساران دستگیر شد

کلاهبردار 80 میلیاردی در دام پلیس گرفتار شد

 دستگیری 408 تن از اراذل و اوباش پایتخت

انفجار یک واحد مسکونی در بجنورد

 برگزاری مسابقه امداد و نجات با پهپادها در پاییز

حکم یک متهم؛ خرید کفش برای دانش آموزان فقیر

40 کیلو گرم تریاک در بردسکن کشف شد

پرویز خائفی، شاعر و حافظ پژوه شیرازی درگذشت

کاهش آمار فوت شدگان تصادفات رانندگی در خراسان رضوی

اطفای حریق در مراتع دامغان

پاورپوینت با عنوان Immune Algorithm ( الگوریتم ایمنی ) به زبان انگیسی

کشف 8 هزار لیتر سوخت قاچاق در بویین زهرا

متهمی که به تامین کفش برای دانش آموزان محروم محکوم شد

استخدام راننده مجرب جهت نیسان در تهران

فعالیت عمرانی از ابتدا تا 15 مهر ماه در پایتخت ممنوع است

408 نفر از اراذل و اوباش پایتخت زمین گیر شدند

جنجال خواننده زن بخاطر نگهداری از مار، شیر و تمساح در خانه اش+ عکس

نجات کوهنورد پس از 2 روز توسط چوبان در درود

کیفرخواست پورشه سوارجنجالی صادر شد

پیمانکار گیت ورزشگاه آزادی دستگیر شد

کشف بیش از4 تن موادغذایی فاسد در زاهدان

چوپان جوان منجی کوهنورد حادثه دیده شد

پاورپوینت آتش و آتش سوزی

دستگیری سارقان فرش مساجد و امامزاده ها

هشدار پلیس به پرسه زنان در اطراف مدارس/ دستگیری 408 تن از اراذل و اوباش پایتخت

برخورد قاطع پلیس با مزاحمین اطراف مدارس

مدیرعامل آتش نشانی تهران خبر داد: برگزاری مسابقه امداد و نجات با پهپادها

دستگیری سارقان طلاجات منازل در اهواز

کشت ارزن در بهبهان

استخدام مدیر شعبه در شرکت پخش و بازرگانی در یزد

حضور زنان در دربی تهران به روایت رییس پلیس پایتخت

تردد شبانه خودروهای سنگین در خور و بیابانک ممنوع شد

سارق مسلح در گچساران دستگیر شد

قلعه خواجه در خوزستان لرزید

2 هکتار از مراتع بادله کوه دامغان در آتش سوخت

دستگیری 408 نفر از اراذل و اوباش تهرانی/ هشدار به اراذل و اوباش

وقوع انفجار در استان پروان افغانستان

قتل نانوا در قلهک و دستگیری قاتل

دلیل دلخراش مرگ کودک 8 ساله در استادیوم آزادی (عکس)

بازداشت یکی از پیمانکاران ورزشگاه آزادی/ احتمال بازداشت مقامات فدراسیون فوتبال

تلاش برای مهار آتش سوزی جنگل های آمازون در برزیل

استخدام منشی خانم در یک مطب در خراسان رضوی

کشف 300 کیلوگرم تریاک در پوشش بشکه های ضایعاتی حمل گازوییل در کاشان

سارق حرفه ای موتور سیکلت درتبریز دستگیر شد

عملکرد موفق آزمایشگاه تشخیص بیماری سل سیستان و بلوچستان

جمع آوری سرعت گیر های حادثه ساز

دو کشته در جاده کمربندی زاهدان

هشدار پلیس به پرسه زنان در اطراف مدارس

زیبایی دوچندان کویر شرقی ایران با خودنمایی کاراکال

جاده ترانزیتی آستارا همچنان قربانی می گیرد

استخدام بسته بند پوشاک بچه گانه ماهر در تهران

استخدام فروشنده با تجربه جهت پوشاک بچه‎گانه – تهران

قتل وحشتناک زن خائن و دختر حرامش / مرد وقتی راز زنش را فهمید تحمل نیاورد / پلیس این مرد را در مسیر تگزاس دستگیر کرد

رییس هوسران کارخانه هر سال یکی از کارمندان زن زیبا را صیغه می کرد / فریبا 26 ساله هم فریب خورد

جزییات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز

جزییات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز