مطالب مرتبط:
قابل توجه معلمان حق التدریس/تمام جزییات استخدام و شروط تبدیل وضعیت به پیمانی
جدیدترین خبرها از استخدام معلمان حق التدریس+ جزییات
تمام جزییات استخدام و شروط تبدیل وضعیت به پیمانی
تمام جزییات استخدام و شروط تبدیل وضعیت به پیمانی
قابل توجه معلمان حق التدریس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 شهریور 1398 ساعت 09:472019-09-11سياسي

جزییات و شروط استخدام معلمان حق التدریس؛ از سنوات تا خدمت


معاون وزارت آموزش وپرورش با تشریح تمام جزییات استخدام معلمان حق التدریس گفت: چهار گروه مشمول این قانون هستند که باید شروط لازم را کسب کنند و پس از آن قطعا طی مدت سه سال استخدام پیمانی می شوند.

- ایلنا:علی الهیار ترکمن درباره جزییات اجرای آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس اظهارکرد: مستحضر هستید طبق قانون برای تدوین آیین نامه اجرایی، کارگروهی تشکیل شد که دو نفر از نمایندگان مجلس، نمایندگان سازمان اداری استخدامی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه در آن حضور داشتند.

وی افزود: در این کارگروه چندین جلسه برای تدوین آیین نامه کار شد و درنهایت پیش نویس آیین نامه تدوین و به دولت آمد و آنجا در کمیسیون اجتماعی، کمیته های تخصصی و فرعی و کمیسیون اصلی بحث های متعددی شد؛ خوشبختانه روز یکشنبه 17 شهریور ماه در هیئت دولت به تصویب نهایی رسید و هم اکنون این آیین نامه ملاک کار آموزش و پرورش است و باید آن را اجرایی کنیم.

چهار گروه مشمول آیین نامه استخدام چه افرادی هستند؟ معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس چهار گروه مشمول دارد،گفت: گروه نخست مربیان پیش دبستانی هستند یعنی افرادی که از سال 79 تا 91 با یکی از مراکز پیش دبستانی دولتی یا کلاس های پیش دبستانی ضمیمه در مدارس دولتی همکاری داشتند و حقوق شان را از محل حساب و اعتبار دولتی دریافت کرده اند و این موضوع یکی از شروط اصلی است.

الهیار ترکمن افزود: گروه دوم که مشمول قانون می شوند، حق التدریس های غیرمستمر هستند یعنی افرادی که از سال 79 تا 91 با آموزش و پرورش در مدارس دولتی به صورت حق التدریس آزاد همکاری داشتند، شناسه و کد حق التدریسی از آموزش و پرورش دریافت کرده اند و حقوق شان را از محل حساب و اعتبارات دولتی دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: گروه سوم، آموزشیاران نهضت سوادآموزی هستند یعنی افرادی که از سال 79 تا 92 با نهضت سوادآموزی همکاری داشتند و همکاریشان کماکان ادامه دارد و باید گواهی های گزینش، آموزش بدو خدمت و شناسه آموزشیاری را از نهضت سوادآموزی داشته باشند که مشمول این قانون شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره گروه چهارم مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس گفت: گروه چهارم شامل آموزش دهنده های مستمر نهضت سوادآموزی است یعنی افرادی که از سال 79 تا قبل از 92 به صورت مستمر با نهضت سوادآموزی همکاری داشته اند و در هر دوره حداقل 2 نفر سوادآموز را تحت پوشش قرار داده باشند که بتوانند مشمول این قانون شوند.

شروط استخدام؛ از جنسیت تا سنوات خدمت الهیار ترکمن مطرح کرد: براساس متن قانون استخدام این افراد در سقف ظرفیت استخدامی تخصیصی سالانه ای است که سازمان اداری و استخدامی به وزارت آموزش و پرورش می دهد و اولویت به کارگیری آنها در مناطق کمتر توسعه یافته و براساس نیاز وزارت آموزش و پرورش به رشته ، دوره تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت است.

ممنوعیت نقل وانتقال تا 10 سال, استخدام به شکل پیمانی وی با اشاره به موردی دیگر در آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس متذکرشد: در آیین نامه اشاره شده است نقل وانتقال این افراد تا 10 سال از محل خدمتی که برایشان تعیین شده غیرممکن است و قانوناً نمی توانند تا قبل از ده سال تقاضای نقل و انتقال بدهند و به جای جدید منتقل شوند براساس مواد 42 و 45 قانون مدیریت خدمات کشوری این افراد به پیمانی تبدیل وضعیت و استخدام آموزش و پرورش می شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: مورد دیگری که در قانون وجود دارد، این است که مربیان پیش دبستانی و حق التدریسان غیرمستمر باید علاوه بر شرایطی که تعیین شده است دوره آموزشی یک ساله را در دانشگاه فرهنگیان سپری کنند و نمره قبولی را در آزمون پایان دوره اخذ کنند و بعد از این که قبول شدند و شرایط استخدام را طی کردند با توجه به نیاز آموزش و پرورش در یکی از مشاغل دبیری، آموزگاری، هنرآموزی، مربی امور تربیتی، مراقب سلامت و مشاور تحصیلی به کار گرفته می شوند.

این نکته هم مهم است که در متن آیین نامه اشاره شده، مربیان پیش دبستان و حق التدریس های غیرمستمر واجد شرایطی که نتوانند دوره یک ساله را طی کنند و نمره قبولی در دوره بگیرند به خدمت آنها در آموزش و پرورش خاتمه داده می شود و دیگر با آنها قرارداد حق التدریس منعقد نمی شود.

آموزشیاران نهضت باید در آزمون داخلی آموزش وپرورش شرکت کنند الهیار ترکمن درباره آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی گفت: برای این گروه علاوه بر اینکه باید در یک آزمون داخلی شرکت کنند، نیاز است دوره آموزش یکساله را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند و نمره قبولی را در دوره یک ساله به دست بیاورند.

کسب 50 درصد نمره کل حدنصاب قبولی در آزمون وی درباره شرایط برگزاری آزمون داخلی آموزش وپرورش عنوان کرد: این آزمون دو بخش عمومی و تخصصی دارد، حد نصاب قبولی در آزمون معادل 50 درصد نمره کل آزمون است که در این 50 درصد حتماً باید 40 درصد مواد عمومی و 60 درصد مواد تخصصی را به درستی پاسخ دهند که بتوانند حد نصاب 50 درصدی را به دست بیاورند.

آزمون فقط یکبار برگزار می شود معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری این آزمون گفت: با مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش هماهنگ کردیم که در اولین فرصت این آزمون برگزار شود در متن آیین نامه اشاره شده است که این آزمون فقط در طول برنامه ششم یکبار برگزار می شود و ما هر سال آزمون نداریم بلکه فقط یکبار برگزار می شود و افرادی که حد نصاب قبولی می آورند را برای معرفی به دوره آموزشی و به کارگیری در وزارت آموزش و پرورش اولویت بندی می کنیم.

آموزشیاران نهضت فقط به عنوان آموزگار جذب می شوند الهیارترکمن خاطرنشان کرد: آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی وقتی آزمون ورودی و دوره یکساله را طی و نمره قبولی کسب کنند فقط در شغل آموزگاری به کار گرفته می شوند یعنی فقط در دوره ابتدایی.

هر کدام از افراد نتوانند در آزمون قبول شوند یا دوره یکساله را طی کنند به خدمت آنها در وزارت آموزش و پرورش خاتمه داده می شود.

وی متذکرشد: واقعا می خواهم این افراد نهایت تلاش خود را کنند تا بتوانند شروط آیین نامه را طی بکنند، چون از این به بعد موضوعی به اسم جامانده از این قانون نداریم، مستحضر هستید قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزش یاران نهضت سوادآموزی که شهریور 97 تصویب شد دهمین اصلاحیه ای است که به قانون اول مصوب سال 88 خورده است و واقعاً اصل قضیه زیر سوال می رود چون قانونی که یکبار تصویب می شود و 10 بار اصلاحیه می خورد نشان می دهد در بخش هایی مشکل حقوقی و نگارش قانونی داشته است.

خداحافظی با افرادی که نتوانند شروط لازم را کسب کنند معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد: خواهش بنده از ذینفعان قانون این است با صراحتی که در قانون و متن آیین نامه اجرایی است، تلاش خود را بکنند که بتوانند شرایط را کسب کنند چرا که از این به بعد دیگر موضوعی به اسم جا مانده نداریم و قانون هم تعیین تکلیف کرده است هر فردی نتواند شرایط را طی کند به خدمتش در آموزش و پرورش خاتمه داده می شود و ما باید به سمت نیروی های دیگر برویم.

الهیار ترکمن درباره تعیین تکلیف استخدامی این افراد برای مهر 98 گفت: در صحبت های اولیه که با سازمان اداری و استخدامی کشور داشتیم صحبت از استخدام 13 هزار نفر بود، ولی آنها ما را احاله می دادند به نهایی شدن آیین نامه و بحث شان این است که آیین نامه تصویب و مفادش مشخص شود که براساس آیین نامه نظرشان را در خصوص مجوزهای سال 98 اعلام کنند، البته در متن قانون اشاره شده است که این قانون دوره زمانی 3 ساله دارد یعنی تا پایان برنامه ششم باید اجرایی شود.

وی افزود: از روز شنبه رایزنی ها را با سازمان امور اداری و استخدامی شروع می کنیم تا زودتر بتوانیم این افراد را تعیین تکلیف کنیم و این گروه وارد چرخه تبدیل وضعیت شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره تأمین منابع اعتباری اجرای قانون استخدام معلمان حق التدریس گفت: دوستان نگران این موضوع نباشند، آنچه که در جدول شماره 9 قانون بودجه برای وزارت آموزش و پرورش پیش بینی شده بود به این وزارتخانه ابلاغ نشده است و براساس تصمیمات شورای عالی هماهنگی اقتصادی و سقف بودجه اعلامی به دولت این مورد در داخل آن دیده نشده است اما چون قانون است ما موظف به اجرا هستیم و خیلی از بابت منابع اعتباری دوستان احساس نگرانی نکنند و نگویند پول آن کجاست، موضوع را براساس مفاد قانون مدیریت می کنیم و آنچه برای ما مهم است اجرای دقیق مفاد آیین نامه و وارد کردن مشمولین به چرخه تبدیل وضعیت و تساوی قانون برای همه است که ان شاءالله مورد عمل قرار خواهد گرفت.

صدور حکم استخدام پیمانی از مهر 98؟ الهیار درباره این موضوع که بر این اساس به نظر می رسد افراد مشمول سال تحصیلی جدید باید دوره آموزشی را طی کنند و تعیین تکلیف استخدامی آنها به مهر 99 موکول می شود، عنوان کرد: افرادی که مشمول قانون شده و برای دوره آموزشی معرفی می شوند وقتی دوره را طی کردند و قبول شدند، تاریخ استخدام پیمانی آنها به مهر 98 بر می گردد و اینطور نیست که بگذارند استخدام پیمانی آنها را برای سال بعد صادر کنند فقط با توجه به صراحت قانون افراد باید تلاش کنند که شرایط را احراز کنند.

وی درباره جمعیت جامعه هدف قانون استخدام معلمان حق التدریس گفت: جامعه هدف 112 هزار نفر است که باید شروط تعیین شده را به دست بیاورند و افرادی که موفق به کسب شرایط می شوند طی مدت سه سال قطعاً تبدیل وضعیت می شوند افرادی هم که شروط را به دست نمی آورند قطعا به خدمت شان در آموزش و پرورش خاتمه داده می شود.


کلید واژه ها: حق التدریس - آموزش و پرورش - استخدام - آموزش - وزارت آموزش و پرورش - نامه - معاون برنامه ریزی - پیش دبستانی - معلمان - آیین - دولت - قانون - دبستانی - برنامه ریزی - مدارس دولتی - وزارت - برنامه - مربیان پیش دبستانی - استخدامی - معاون - سازمان برنامه - شروط - مدارس - توسعه - ترکمن - شهریور ماه - صورت - حقوق - 17 شهریور - مشمولان

آخرین اخبار سرویس:
آغاز سال تحصیلی بانوان طلبه

ساماندهی منابع آلاینده دیزلی در محیط های عمرانی تهران

فراخوان دومین جشنواره نیرو و رسانه در خراسان جنوبی

یک مرجع نظارتی گزارش جامعی از خودسوزی دختر جوان ارائه کند

سخنرانی پناهیان پیرامون دو قطبی سازی و تحلیل صحبت های روحانی

38 درصد نامگذاری معابر به نام شهدا

نسل ها متمادی از آسیب عدم کارشناسی درست دین متاثر می شوند

فیلم/ نظر بلند باشیم/ ماشین همسایه به ما ربطی ندارد

وزیر علوم: با متخلفان علمی برخورد جدی می کنیم

دیدار با خانواده شهید راد در یاسوج

20 کارگروه، آسیب شناسی حج امسال را انجام می دهند/ پیگیری برای برقراری مجدد عمره به صورت مشروط

جذب 250 حامی ایتام در ایام شهادت امام حسین(ع)

معرفی 20 اثر منتخب عاشورایی/ کتاب سال عاشورا راه های نرفته را نشان می دهد

حلقه های معرفتی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود

دشمن همه توان خود را برای اختلاف افکنی در امت اسلام بکار گرفته است

ناصری: اصلاح طلبان اگر مشروط در انتخابات شرکت نکنند، نامردان سیاسی هستند/جریان احمدی نژاد وارد انتخابات خواهد شد

متولدین ماه های مختلف چه زمانی عاشق می شوند؟

ویدئو / مراسم تشییع پیکر اسدالله عسگراولادی

چرا نمایندگان کارگران هفت تپه مصونیت قضایی ندارند؟/ داشتن تشکل حق کارگران است

بازگشت بولتون به گروه های سیاسی اش

استخدام چند نفر کارگر ساده جهت چوب بری در زنجان

استخدام کارگر رنگ کاری زیرکارچی مبل کلاسیک و استیل در تهران

استخدام مربی خانم جهت مهد کودکی در تهران

استخدام زبانسرای ایران زمین

استخدام تعدادی MDF کار ماهر در محدوده شهریارِ تهران

استخدام فروشنده خانم بصورت تمام وقت در مزون یشیل

استخدام صندوقدار جهت فروشگاه پروتیینی در کرج

استخدام صندوقدار خانم جهت یک فست فود در محدوده الهیه مشهد

آیت الله مظاهری طلاب را به رعایت اخلاق و تعمیق زیست اخلاقی دعوت کرد

وزیر کشور: از سیاسی و دوقطبی کردن جامعه در مسایل مربوط به حجاب باید جلوگیری شود

پوجدمون: استقلال کاتالونیا گزینه نهایی است

افزایش سهم مدیریتی زنان در قزوین

توقف شماره گذاری پراید از سال آینده قطعی است

سرشماری زنبورستان های شهرستان طارم

پیشرفت 91 درصدی مترو کرج- هشتگرد

تشکر محسن هاشمی از پاکبانان برای خدمت گزاری به عزاداران حسینی

سیاست دادگستری البرز برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز

دستورالعملی برای رفع مصائب

عملیات «بازی دراز» بازسازی می شود

نماز خواندن ناطق نوری بر پیکر مرحوم عسگراولادی+عکس

استخدا نیروی ماهر آقا برای آرایشگری در قم

استخدام نیروی ساده و پیک موتوری در نمایندگی لوازم یدکی ایساکو رحیمی

استخدام پیک موتوری با مدارک کامل جهت کار در یک ساندویچی

استخدام منشی و مشاور با روابط عمومی بالا در کلینیک زیبایی

استخدام مدیر سالن بصورت تمام وقت در محدوده پارک ملتِ تهران

استخدام رزرویشن آقا جهت تاکسی سرویس در البرز

استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه پخش قطعات موبایل در زنجان

استخدام دو ردیف شغلی در رستوران فلفلی

استخدام طراح مسلط به کورل و فتوشاپ در یک دفتر فنی چاپ

با کسی که شوخی هایش آزاردهنده است، چه کنیم؟

با متخلفان علمی برخورد جدی می کنیم

موشکی که روشنی چشمان نیروهای مسلح کشورمان در دریا شد +تصاویر

مشکل بودجه دانشگاه ها جدی است

واکنش حق شناس به بحث شهید زدایی از تابلوهای شهر

استوری جنجالی بیرانوند در واکنش به محرومیتش +عکس

موضوع دختر آبی دقیق و علمی بررسی شود

همدان میزبان یک رویداد خودرویی!

تاکید بر پیگیری دستگاههای اداری در برنامه های پدافند غیرعامل لرستان

پیکر مرحوم اسدالله عسگراولادی امروز در تهران تشییع شد

یکصدو بیست و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور

حضرت زینب(س) اصلی ترین نقش را در بقای عاشورا ایفا کرد

حیوان خانگی عجیب نفیسه روشن + عکس

تشییع پیکر اسدالله عسگراولادی

نماز خواندن ناطق نوری بر پیکر مرحوم عسگراولادی+عکس

 در 10 سال گذشته شاهد خشک شدن درختان پارک چیتگر هستیم

انتقاد از میزان بودجه اختصاصی دولت به دانشگاه ها/ شبانه روز درحال پاسخگویی به همه نهادها هستیم

فراخوان نصب کارتخوان مالیاتی برای 50 صنف از امروز/ فرار مالیاتی 1000 میلیاردی پزشکان غیردولتی

معنویت و اخلاق؛ مهم ترین عنصر در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

محرم، اولین منزل در سلوک است

این میلیاردرها از فقر مطلق به ثروت افسانه ای رسیدند

اتاق فکر داخلی برخی جاها به یاری دشمن آمده است/ انتشار مطلب کذب در خبر آنلاین مطابق با قانون مجازات های اسلامی، جرم است

استخدام پیک موتوری با جای خواب جهت یک فست فود در تهران

استخدام همکار خانم آشنا به نرم افزار حسابداری هلو در تهران

استخدام پیک موتوری جهت فست فود در شهدا کرج

استخدام کارگر ماهر قالبساز سمبه ماتریس در محدوده شهریارِ تهران

سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران آغاز شد

عزم جدی دادگستری البرز برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز

کودک 8 ساله قربانی بی احتیاطی مرد موتورسوار شد

مریلا زارعی در کارو بازی می کند

ترامپ: طالبان سخت ترین ضربه را متحمل شد

42 باند بزرگ موادمخدر متلاشی شد

خودکشی پدیده ای واگیردار و تقلیدی است/از افرادی که خودکشی می کنند قهرمان نسازیم

استخدام مسئول دفتر (اداری)،حسابدار خانم در گیلان

استخدام برنامه نویسAsp.net) MVC) در شهر اصفهان

جنجال محسن چاوشی در آزادی زندانیان

هشدار اعطا در مورد تخلفات شورای معماری مناطق و شکل گیری دلالی

واکنش حق شناس به بحث شهید زدایی از تابلوهای شهر

تمدید مهلت نام نویسی داوطلبان تصدی منصب قضا

اعتراض روحانی به رییسی

نماهنگ/ امروز انصارلله یمن به امام حسین(ع) اقتدا می کند

ماجرای اولین مداحی بلبل خمینی (ره) در محضر امام امت

از اعتقادات و اخلاق عمومی جامعه نباید به عنوان ابزار سیاسی استفاده کرد

طبق قانون جدید 116 حزب دارای پروانه فعالیت رسمی است/ رشد عقلانیت سیاسی در جامعه توسط احزاب صورت می گیرد

عزم جدی دادگستری البرز برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز

در حوزه کشف حجاب با موارد سازمان یافته مواجه هستیم/ زیر 10 درصد کاهلیت به حجاب دارند

استخدام کمک آشپز و ظرفشوی جهت آشپزخانه در فردیس

استخدام وسط کار آقا جهت کار در خدمات پس از چاپ

استخدام کارگر جهت کار با دستگاه دایکات و کارگر ماهر صحافی در تهران

استخدام حراست و نگهبان جهت مرکز درمانی در شهر ری

استخدام صندوقدار خانم، فرکار خانم و آقا و پیک موتوری در خراسان رضوی

جزییات و شروط استخدام معلمان حق التدریس؛ از سنوات تا خدمت

جزییات و شروط استخدام معلمان حق التدریس؛ از سنوات تا خدمت