مطالب مرتبط:
آخرین خبر درباره حضور زنان در ورزشگاه از زبان سخنگوی دولت
خبر سخنگوی دولت از ورود زنان به ورزشگاه
دست خالی دولت در برابر فرار مالیاتی/پیشخوان
دولت موظف به ارائه لایحه تغییر ساختار بودجه به مجلس شد
خبر سخنگوی دولت از ورود زنان به ورزشگاه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 مرداد 1398 ساعت 14:132019-08-19سياسي

در دولت و مجلس چه خبر است که برایش سر و دست می شکنند؟


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه، - استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از مشکلات کشور انتخابات است؛ وقتی در انتخابات عده ای حاضرند به هر قیمت رأی بیاورند، باید دید مگر در دولت و مجلس چه خبر است که جناح های مختلف اینگونه برایش سر و دست می شکنند؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه، در جمع فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه های کشور در مشهد با اشاره به دو کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی و انسان 250ساله که رهبرمعظم انقلاب تألیف کرده اند، گفت: ایشان جدا از اشراف به تاریخ، اشراف به قرآن دارند (که برای یک عالم دینی دو ویژگی ضروری و برتر محسوب می شود) و با چنین نگاه کلان و کل نگری در کنار 50 سال تجربه، مسائل را تبیین می کنند، بنابراین تحلیل ها و راهبرد های ایشان برای ما یک فرصت بی نظیر به شمار می رود.

وی افزود: بنده طبق رسم طلبگی با سخن هیچ یک از علما غیرنقادانه برخورد نمی کنم و با همین تحلیل و بررسی های نقادانه به عمق سخنان و رهنمود های رهبرمعظم انقلاب پی برده ام.

اینکه چنین عالمی، بعد از 40 سال از انقلاب اسلامی، بیانیه ای برای گام دوم انقلاب صادر کرده و در اقدامی بی سابقه، در دیدار با دانشجویان شخصا آن را شرح می دهند، حاکی از اوج اهمیت این بیانیه است.

حجت الاسلام پناهیان خطاب به جوانان تأکید کرد: در این بیانیه، نقش شما جوانان نه تنها محوری است، بلکه عظمتی مشابه عظمت اصل و چشم انداز انقلاب اسلامی دارد، لذا هرچند جامعه ما ضدجوان است و دیر به جوانان میدان می دهد، اما شما خودتان و توانایی تان در مسیر جامعه سازی و تمدن سازی را باور کنید.

وی افزود: خداوند در قرآن حتی جوانان 18 ساله را نسبت به مسئولیت هایشان مورد عتاب قرار می دهد، اما با کمال تاسف ساختار های اجتماعی و تعلیم و تربیت ما به گونه ای است که جوان بیست ساله را هم بچه می داند و او را کنترل می کند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه تاکید رهبری نسبت به جوان محوری، بیانگر جهل عمیق جامعه نسبت به اهمیت این مسأله است، به جوانان توصیه کرد: مشغول انتقاد های فرعی از وضعیت جامعه نشوید و بدانید دقیقا منظور از نقش محوری جوانان چیست؛ این خواست طاغوت هاست که صرفا درس بخوانیم و مدرک بگیریم تا کارمند گوش به فرمان و منفعل دولت باشیم و حتی برای احقاق حقمان جرأت اعتراض نداشته باشیم.

در دولت و مجلس چه خبر است که برایش سر و دست می شکنند؟حجت الاسلام پناهیان در تبیین چگونگی نقش آفرینی جوانان گفت: به عنوان مثال یکی از مشکلات کشور انتخابات است؛ وقتی در انتخابات عده ای حاضرند به هر قیمت ولو با شعار های کاذب و پوپولیستی مردم را فریب داده و رأی بیاورند، باید دید مگر در دولت و مجلس چه خبر است که جناح های مختلف اینگونه برایش سر و دست می شکنند؟ باید این خبر ها و جذابیت های جایگاه ها را حذف کنیم نه اینکه به صورت موردی دنبال رأی نیاوردن یک فرد یا جناح باشیم.

وی ادامه داد: دولتی که محل رانت خواری و قدرت اضافی باشد، معلوم است برایش سر و دست شکسته می شود و نمی توان آسیب هایش را کنترل کرد.

ریشه ای درمان کنیم نه موردیاستاد حوزه و دانشگاه، رانت خواری را دیگر مساله کلان کشور دانست و افزود: برای مقابله با رانت باید قوه قضاییه قوی داشته باشیم که این با آیه و قسم یا بگیر و ببند محقق نمی شود؛ باید ریشه دزدی را خشکاند و زمینه دزدی را برچید، وگرنه حتی قوه قضاییه هم نمی تواند جلویش را بگیرد چراکه فساد به آنجا هم رسوخ می کند.

از طرفی برخی جرایم خاموش هست که اصولا قوه قضاییه نمی تواند ورود کند؛ مثلا با چه حکمی می توان مدیری را که به دلیل نداشتن ریسک و خلاقیت، سرمایه ها را هدر می دهد، محاکمه کرد؟حجت الاسلام پناهیان در پاسخ سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه به ما میدان نمی دهند، یادآور شد: اگر دولت اهل میدان دادن بود، رهبر معظم انقلاب بجای بیانیه یک دستورالعمل به دولت می دادند؛ دقیقا به همین دلیل در بیانیه دولت ها و مجلس را کنار گذاشته و با شما جوانان مستقیم به گفتگو نشسته اند و تأکید دارند خودتان میدان را به دست بگیرید؛ وگرنه صرف انتقاد، درد ما را دوا نمی کند.

جوانان حلقه واسط مردم و دولت باشند/ مردم را از سیطره دولت و سرمایه داران نجات دهیدوی اضافه کرد: این ننگ حوزه و دانشگاه ماست و مسئولان باید خجالت بکشند که ایران اولین کشور جهان در سختی راه اندازی کسب و کار است.

راه حل این معضل در بیانیه گام دوم انقلاب تغییر ساختار ها و شیوه حکمرانی مطرح شده است.

چرا که ساختار حکمرانی با یک خلأ جدی دارد؛ ما بین مردم و دولت با خلأ وجود یک طبقه که کارشان کارمندی و بزرگ کردن دولت نبوده و درصدد کارآفرینی و فعال کردن مردم باشند، مواجه هستیم و این کار جز از جوانان ساخته نیست.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر ضرورت تشکیل شبکه نخبگان اجتماعی و اقتصادی مردمی خطاب به جوانان گفت: وقتی مردم قدرت گرفتند نه تن ها محتاج دولت نخواهند بود بلکه می توانند تعیین کننده نیز باشند؛ کارگروه های فرهنگی اجتماعی اقتصادی سیاسی تشکیل داده و با هم کار کنید؛ مردم را از فقر و سیطره دولت نجات دهید، دست دلالان و سرمایه داران بزرگ را که مردم را چپاول می کنند قطع کنید.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به این فرموده امام صادق (ع) که اگر با سرمایه ات کار نکنی احمق می شوی، ادامه داد: وقتی پول های خود را خرده خرده در بانک می گذاریم و همه در تهران جمع می شود و انباشت ثروت صورت می گیرد، چطور انتظار داریم رانت و فساد ایجاد نشود؟با شبکه سازی می توان هر مشکل مالی را حل کردوی تأکید کرد: 1400سال است که مسلمانان تحت سیطره طواغیت زندگی می کنند، در حالی که مردم سالاری دینی یعنی مشارکت مردم در اداره جامعه، اما نه فقط در انتخابات بلکه در اداره اقتصاد و همه شئون جامعه؛ بسیج مظهر مردم سالاری دینی است، یعنی باید زمینه مشارکت مردم در اقتصاد را فراهم کند، اما نه با این ساختار کنونی؛ وقتی بسیجی وار اقتصاد منطقه خود را نجات داده و وابستگی به دولت را کم کنیم، به تدریج بانک و بیمه را هم خودمان می توانیم داشته باشیم و دیگر اینقدر دزدی نخواهد شد، چرا که چشم بیدار جوانان جهادی، نظاره گر امور است.

از سوی دیگر، باتوجه به اینکه نیمی از قوانین مجلس برای کنترل دزدی دولت است، وقتی دولت کوچک شد قوانین هم کمتر می شود.

این فعال فرهنگی با اشاره به دستور رهبری نسبت به تقویت اقتصاد های منطقه ای در کشور گفت: اگر همت نکنیم و باهم کار نکنیم، به راحتی چپاول می شویم.

با شبکه سازی هر مشکل مالی را می توان حل کرد، فقط باید این شیوه را فرهنگسازی و مردم را آگاه کرد.

باید به جایی برسیم که استخدام و کارمندی عار محسوب شود.

وی یادآور شد: تحول مد نظر رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، تحولی اندک و حداقلی نیست، بلکه یک شیوه حکمرانی جدید است که مردم در آن قوی هستند.


کلید واژه ها: دانشگاه - جوانان - جوان - مقام معظم رهبری - علیرضا پناهیان - انقلاب اسلامی - پناهیان - جامعه - بیانیه - اسلامی - انتخابات - نمایندگی - خبرگزاری - دولت - رهبری - مجلس - اهمیت - گزارش - دانشجویان - کشور - قرآن - اجتماعی - ساختار - اعتراض - مشکلات - فرهنگی - انتقاد - اندیشه - سیاسی - دیدار

آخرین اخبار سرویس:
احداث یادمان شهدای گمنام در بوستان مجیدیه/ طراحی یادمان شهدا به مسابقه گذاشته می شود

حجاب، فریضه ای گمشده در لابلای روزمرگی ها

واکنش قاطعانه نیرو های مسلح به هرگونه خطای دشمن

پزشکان ایلامی در پرداخت مالیات خوش حساب هستند

سردار باقری: سپاه باحشد الشعبی امنیت زائران اربعین را برعهده دارد

مهم ترین اخبار امروز/ از تکذیب حملات سایبری به زیرساخت های حیاتی ایران و درخواست نماینده مجلس برای ورود دادستانی به موضوع خانه های خالی و حل معضل مسکن تا ادامه پی گیری ها برای آزادی سایر کارگران معترض هپکو و تناقض گویی فرماندار و استاندار تهران در شناور شدن ساعات اداری

تکذیب حملات سایبری موفق به تاسیسات نفتی و زیرساخت های ایران

سخنگوی قوه قضاییه: نصف بیشتر متهمان هفت تپه کارگر نیستند

نحوه نگهداری معتادان در مراکز ترک اعتیاد مناسب نیست

«مردمی بودن» ویژگی برجسته اشعار شهریار

میناب به شهر صنایع دستی تبدیل می شود

اقدامات اقلیمی برای صلح

اصفهان آماده میزبانی مسابقات قرآن/ تأکید بر دوری از اسراف و صرفه جویی در رقابت ها

نقش شرکت های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی عنصر پیشران و پیشبرنده اقتصاد محسوب می شود/ رفع مشکلات این شرکت ها از نظر مالی حقوقی، اقتصادی و زمینه کار و فعالیت یک ضرورت است

جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق «سایپا» برگزار شد + اسامی

دیدار جمعی از فعالان رسانه ای مشهد با یادگاران دوران دفاع مقدس

معنویت گرایی ایرانی، همان زبان جدید دین است

روزگارِ دوزخی آقای اباذری /ماجرای توهین یوسف اباذری به رضا براهنی

بیانیه وزارت دفاع به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

گروه های مردم نهاد نقش تعیین کننده ای در توسعه کشور دارند

دستور فوری ریاست جمهوری در خصوص هپکو

حضور رسمی بیمه پاسارگاد در شبکه های اجتماعی با کمپین جسورانه زندگی کن

دعوا و زد و خورد میهمانان بر سر شام عروسی

آیا از لیست یارانه بگیران حذف خواهید شد؟

جوان سازی متصدیان امور قضایی ضروری است

دیدار جمعی از اصحاب رسانه های خراسان رضوی با جانبازان در مشهد

وزیر آموزش و پرورش آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت

توضیح گودرزی درباره نقض دادنامه نجفی از سوی دیوان عالی کشور

مسیح مهاجری: کسی از روحانیت توقع ساختن آپولو ندارد اما انتظار ادب، طبیعی است

مافیای صندلی پزشکی دستگیر شد

رتبه های تک رقمی که در کنکور قبول نشدند!

قانون تجارت جدید چه عواقبی در بر دارد؟

همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین

یادداشت رسیده | دست از نمایش برداریم

پوستر هفته دفاع مقدس

جهت گیری دولت تبدیل سواحل مکران به یکی از مهمترین کانون های توسعه کشور است

5300 میلیون ریال به واحدهای فناور جهاد دانشگاهی لرستان اختصاص یافت

بانک اطلاعاتی زنان ایثارگر گیلان تشکیل می شود

120 ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در عجب شیر برگزار می شود

نهادینه سازی فرهنگ احترام به سالمندان در جامعه ضروری است

استخدام ویزیتور حضوری با مزایای عالی در شرکت گلستان در قزوین

ادعای دخالت ایران در حادثه آرامکو، بی اساس است

کنایه جهانگیری به اختلافات بر سر شفاف شدن آراء نمایندگان: به جای دعواهای بی فایده در مجلس، لایحه شفافیت را تصویب کند

دیدار جمعی از اصحاب رسانه های خراسان رضوی ازجانبازان در مشهد

آیین نصب تمثال 2 هزار شهید شهر تهران

اعتماد به شورای صنفی، به تربیت مدیران آینده کمک می کند

شکارچی پهپاد امریکایی به نمایش درآمد

پروانه سلحشوری: ترسی از رد صلاحیت ندارم/ چرا فقط امثال پناهیان باید از تریبون نماز جمعه استفاده کنند

حضور گروه فولاد مبارکه در اولین نمایشگاه رونق تولید ملی

چگونه اقتصاد را به فرزندم بیاموزم؟

افتتاح اتاق های عمل بیمارستان «شفا یحیاییان»

4 گزینه مطرح برای دبیرکلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

روحانی: عواید حاصل از اصلاح ساختاری قیمت ها باید به اقشار کم درآمد داده شود

اختصاص اعتبار برای بازسازی تابلوهای شهدا/ اجرای طرح «خادم منتظر» در مسیر نجف به کربلا

جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق سایپا و مرتبطان این پرونده

اربعین حسینی (ع) در رفسنجان بازسازی می شود

طرح «مهر تحصیلی» در قم اجرا شد

حملات سایبری به ایران به جایی نرسید!

معرفی راه یافتگان به مرحله نهایی رشته دعا خوانی مسابقات سراسری قرآن

سیمایی صراف: دفتر هیأت دولت آخرین مرحله تصمیم سازی است

جهانگیری: کار ما در دولت این است اثر تحریم ها را به حداقل برسانیم

سلحشوری: ماساژوری که گفتند بازداشت شده، برادرزاده من نیست

روایتی متفاوت از وحدت ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس در «پلاک»

اجرای 40 برنامه هفته دفاع مقدس در گچساران

به جد پیگیرموضوع پارلمان زنان کیش هستیم

حکم اعدام محمد علی نجفی نقض شد

جدیدترین اقدامات برای یافتن کودک ناپدید شده در قلعه نو

دموکراسی به سبک آمریکا!!!

بیانیه وزارت دفاع به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

اعتراض فدراسیون کشتی به داوری دیدار یونس امامی/ نامه به اتحادیه جهانی کشتی

تدوین سند "ارتقا وضعیت زنان و خانواده" در همه استان ها ضروری است

سازمان های بین المللی باید یک ظرفیت برای نظام باشند

سال تحصیلی مدارس علمیه آیت الله اعتمادی(ره) کاشان آغاز شد

انتقاد نماینده مجلس از تجمیع وام ازدواج با وام مسکن یکم

لزوم همکاری گسترده برای خدمت رسانی اربعین

سردار جاویدان فرمانده انتنظامی استان : دستگاه قضایی و پلیس نهادهای مهمی در تامین نظم و امنیت جامعه هستند

آخرین مهلت ثبت نام پزشکان در پایانه فروشگاهی

دبیرکل حاما: ایران تا آستانه جنگ پیش رفت

تصاویر| جلسه ای با حضور روحانی، لاریجانی و رییسی

آغاز همایش «نام آوران فرهنگی و ادبی» با ایرج افشار

مراسم معارفه دبیر جدید هیات دولت برگزار شد

سومین همایش فقه هنر در قم برگزار می شود

قانون بیمه بیکاری باید اصلاح شود

10 شب 10 منبر| اهمیت شناخت وقایع سال 61/ شباهت امتحان کوفیان با امتحانات آخرالزمان

تصمیم گیری درباره تعیین قیمت حامل های انرژی/ تعیین هیأت سه نفره نظارت بر واگذاری طرح های نیمه تمام

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی برگزار شد

فردا رژه سراسری نیرو های مسلح برگزار می شود

دادگاه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق سایپا

وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید  را تبریک گفت

کسی نباید بر سر قدرت دفاعی کشورمان چانه زنی کند

نشست هم اندیشی پیرامون «نقش شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در تحول قضایی»

نشست هواپیمای شیراز در مشهد، اضطراری نبود/ چرخها قبل فرود باز شد

فعالیت های فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی حساسیت ویژه ای دارد

برگزاری کارگاه آموزشی دادگاه مجازی با موضوع کیفری در ارومیه

8 محصول ذخیره ساز پیشرفته دفاعی رونمایی شد+عکس

ابلاغ شناورشدن ساعت کار/ امکان حضور کارمندان در ادارات تا ساعت 9 صبح

رونمایی از چهار عنوان تاریخ شفاهی فرماندهان دوران دفاع مقدس

ماساژ گیت؛ ماجرای رسوایی سایبری های بی شناسنامه و مرور فرمان هشت ماده ای امام (س)

لاکچری های ایران هم کهنه پوش شدند

تبانی یک زن و شوهر با مدیرعامل سابق سایپا برای خرید حدود 168 هزار خودرو

در دولت و مجلس چه خبر است که برایش سر و دست می شکنند؟

در دولت و مجلس چه خبر است که برایش سر و دست می شکنند؟