مطالب مرتبط:
نتایج مسابقات دوومیدانی قهرمانی دانش آموزان دختر اعلام شد
حضور دانش آموزان پیشتاز پسر سراسر کشور در حرم مطهر رضوی
تأثیر تنبیه بر بزهکاری دانش آموزان
تحقیق بررسی میزان و نحوه گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان دختر مقطع متوسطه
گزارش تخصصی مدیر مدرسه: حل مشکل پرخاشگری یکی از دانش آموزان با روش های مناسب
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 مرداد 1398 ساعت 09:232019-08-19دانش

76 درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت هستند!


رییس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های این مدارس پاسخگویی به تقاضای کیفی خانواده ها برای انتخاب مدرسه است،گفت: 76 درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت، - 76 درصد دانش آموزان "مدارس غیردولتی" فرزندان کارمندان دولت هستند! " رییس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های این مدارس پاسخگویی به تقاضای کیفی خانواده ها برای انتخاب مدرسه است،گفت: 76 درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت، 4 درصد اساتید دانشگاه و مدیران و مابقی مشاغل آزاد هستند! به گزارش سایت قطره و به نقل ازراهبرد معاصر، با انتشار اسامی نفرات برتر کنکور و مشخص شدن این واقعیت که نفرات برتر فارغ التحصیلان مدارس خاص از سمپاد و نمونه دولتی تا غیردولتی هستند و دانش آموزان مدارس دولتی در میان آنها جایی ندارند! بحث عدالت آموزشی یکبار دیگر به چالش کشیده شد و مسئله نظام طبقاتی آموزش در کشور مورد اعتراض قرار گرفت.

تحلیل نتایج کنکور 98 نشان می دهد که بیش از 70 درصد رتبه های برتر کنکور امسال در رشته های ریاضی، تجربی و انسانی دانش آموزان مدارس سمپاد هستند، سهم غیردولتی ها 14 درصد و نمونه دولتی ها 13 درصد است؛ در میان 40 نفر اول کنکور سراسری، 19 دانش آموز اهل تهران اند که 66 درصدشان در مدارس غیردولتی و نمونه دولتی و 33 درصد در مدارس سمپاد درس خوانده اند.

در کنار واقعیت هایی که این آمار از نظام آموزشی کشور افشا کرد، این پرسش به صورت جدی مطرح است که آیا نوع مدرسه بر کسب نتیجه در کنکور تأثیر دارد؟ البته یکی از مواردی که در این رابطه می توان مورد توجه قرار داد ترکیب ناهمگون جمعیتیِ انواع مدارس است که عمدتاً حاصل جداسازی دانش آموزان و تفکیک آنها بر اساس پایگاه اجتماعی و درآمدی خانواده است.

آینده از آن برج نشینان ثروتمندی که دارند بهترین ها را کسب می کنند در همین رابطه، علی عبدالعالی استاد دانشگاه علم و صنعت معتقد است که کشور چه بخواهد و چه نخواهد دارد طبقه ای می سازد که در آن ابرثروتمندانی زندگی می کنند که دسترسی بیشتری به فرصت ها دارند و آینده از آن برج عاج نشینان ثروتمندی است که دارند بهترین ها را کسب می کنند که با عدالت آموزشی تضاد فوق العاده ای دارد.

او حتی پیشنهاد داد تا لیستی تهیه شود که مسئولین اسم فرزندان و مدرسه محل تحصیل خود را وارد آن کنند و گفت: حدس می زنم بالغ بر 80 درصدشان در مدارس لاکچری تحصیل کنند.

در کنار این موضوع هزینه های بالای مدارس غیردولتی و اینکه کدام گروه از طبقات جامعه توانایی تأمین هزینه ها و تحصیل در این مدارس را دارند، موضوع مهم دیگری است که دسترسی گروهی از جامعه به آموزش های ویژه تر را روایت می کند و طبیعی است که نتایج بهتر و موفقیت ها در ورود به دانشگاه ها و رشته های برتر هم سهم آنها خواهد شد.

در همین رابطه مجتبی زینی وند؛ رییس سازمان مدارس غیردولتی درباره شهریه های کلان دریافت شده توسط برخی مدارس غیردولتی گفت: شهریه مدارس براساس الگوی مشخص و مبتنی بر یک معیار استاندارد و مشخص متناسب با کیفیتی که مدرسه ارائه می دهد، مشخص می شود؛ محاسبه شهریه مدارس بر اساس 10 مرحله فرایندی و 13 شاخص است و متناسب با هزینه تمام شده شهریه مشخص می شود.

وی افزود: شهریه متناسب با برنامه هایی است که مدارس غیردولتی ارائه می کنند همچنین 15 درصد شهریه بابت کیفیت بخشی به امور آموزشی و پرورشی مدارس غیردولتی است، براساس 13 شاخصی که مدرسه باید رعایت کند میزان شهریه ها در مناطق مختلف متفاوت است یعنی مدرسه ای که در منطقه بالای شهر تهران قرار دارد از نظر اجاره بها متفاوت با مدرسه ای است که در پایین شهر قرار دارد و به همین دلیل میزان شهریه این مدارس متفاوت خواهد بود اما این تفاوت نباید خیلی محرز باشد و یکی از آیتم های شهریه اجاره بها است و بحث کیفیت آموزشی و پرورشی نیز در میزان شهریه کاملاً تأثیرگذار است.

زینی وند در پاسخ به این پرسش که "آیا در استان های دیگر هم شاخص های تعیین شهریه بدین شیوه است؟" گفت: الگویی که برای تعیین میزان شهریه در نظر گرفتیم در سراسر کشور یکسان است یعنی آیتم ها، معیارها و شاخص ها برای تعیین شهریه مشخص است.

رییس سازمان مدارس غیردولتی در پاسخ به این پرسش که "آیا مسئولان اداره کل استان ها می توانند در تعیین شهریه دخل و تصرف داشته باشند؟" مطرح کرد: امسال برای نخستین بار الگوی شهریه به صورت رسمی اعلام شد و براساس قانون باید کارگروه تعیین شهریه در استان ها تشکیل شود و نظارت بر میزان شهریه ها و رقمی که هر مدرسه باید دریافت کند توسط کارگروه شهریه استان مشخص و پیگیری می شود یعنی کارگروه شهریه در ادارات آموزش و پرورش مناطق تشکیل و موسسان مدارس غیردولتی اطلاعاتی که نیاز است در سامانه وارد و کارگروه تعیین شهریه منطقه آن را بررسی و تأیید و پس از آن کارگروه شهریه استان که زیرنظر شورای نظارت استان است آن را تأیید نهایی می کند در حقیقت میزان شهریه مبتنی بر تأیید اطلاعاتی است که توسط کارگروه شهریه منطقه و استان انجام شده است.

برنامه ششم توسعه و سهم 15 درصدی دانش آموزان از مدارس غیردولتی زینی وند با تأکید بر اینکه افرادی که درباره مدارس غیردولتی صحبت می کنند باید اطلاعات صحیح را از ما بگیرند که متولی مدارس غیردولتی در آموزش و پرورش هستیم، ادامه داد: هم اکنون 11 درصد دانش آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند و در قانون برنامه ششم توسعه آمده است که این رقم باید به 15 درصد برسد.

رییس سازمان مدارس غیردولتی بیان کرد: عادلانه نیست که با برخی الفاظ و عبارات به مصاف خدمتی برویم که مدارس غیردولتی به کشور می کنند، تأسیس مدارس غیردولتی که با موافقت امام خمینی "ره" شروع به کار کردند به دلیل کمک به نظام تعلیم و تربیت کشور بود و همان زمان امام می دانستند در آینده مخالفت های جدی می شود و گفتند کارشکنی نکنید و اجازه بدهید فردی که می خواهد در فرهنگ شرکت و مدارس را دایر کند این کار را انجام دهد اما انتقاد کنید و نظارت هم لازم است.

مدارس غیردولتی به تقاضای خانواده ها برای آموزش کیفی پاسخ می دهند! وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های مدارس غیردولتی کمک به نظام تعلیم و تربیت و پاسخگویی به تقاضای کیفی آموزشی خانواده ها برای انتخاب مدرسه است، گفت: مدارس غیردولتی از لحاظ فضا به مدارس دولتی کمک می کنند، مدارس دولتی در مقطعی از زمان دو شیفته و حتی سه شیفته بودند و مدارس غیردولتی به کمک آمدند و به نظام تعلیم و تربیت خدمت کردند.

7 رتبه از 10 رتبه برتر امتحانات نهایی از آن مدارس غیردولتی! زینی وند در ادامه درباره کیفیت مدارس غیردولتی عنوان کرد: امتحانات نهایی بهترین معیار برای قضاوت درباره کیفیت بخشی مدارس غیردولتی است، دو سال قبل توانستیم مقایسه ای را انجام دهیم که براین اساس از رتبه یک تا 10 امتحانات نهایی 7 رتبه برای مدارس غیردولتی و سه رتبه برای مدارس تیزهوشان بود و از رتبه یک تا 100 امتحانات نهایی 76 رتبه برای مدارس غیردولتی بود.

76 درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی فرزند کارمندان دولت! رییس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه هم اکنون آمار موفقیت دانش آموزان در المپیادهای جهانی را بررسی کنید تا مشخص شود چند درصد برای مدارس غیردولتی هستند، درباره ادعاهایی که مطرح می کند، مدارس غیردولتی برای قشر خاصی از جامعه است، گفت: براساس تحقیق خاصی که در شهر تهران انجام و 90 مدرسه غیردولتی را از مناطق بالا و پایین شهر بررسی کردند مشخص شد 76 درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی کارمندان دولت، 4 درصد فرزندان اساتید دانشگاه و مدیران و مابقی مشاغل آزاد هستند بنابراین حضور دانش آموزان قشر متوسط در این مدارس پررنگ است.

اصل 30 قانون اساسی نگفته است اگر فردی می خواهد به مدرسه کمک مالی کند مانع شویم وی در ادامه درباره اصل 30 قانون اساسی و ضرورت تحصیل رایگان در مدارس دولتی تا پایان دوره متوسطه عنوان کرد: اصل 30 قانون اساسی اشاره دارد دولت موظف است هزینه تحصیل رایگان در مدارس دولتی را تأمین کند اما در هیچ جای قانون نیامده است اگر فردی تمایل داشت در مدرسه ای هزینه کند و از میان هزینه های سبد زندگی خود بخشی را برای تعلیم و تربیت فرزندش اختصاص دهد ما آن را ممنوع کنیم.

زینی وند با اشاره به اینکه نخستین بار سال 62 مرحوم پرورش از شورای نگهبان استعلام کرد که آیا اصل 30 قانون اساس مغایر با تأسیس مدارس غیردولتی است، گفت: آیت الله صافی پاسخ داد که مستفاد از اصل 30 قانون اساسی، ممنوعیت مدارس و دانشگاه های غیردولتی نیست، مجدد سال 63 شورای عالی انقلاب فرهنگی از شورای نگهبان سؤال کرد و این جواب را دادند که از اصل 30 قانون اساسی ممنوعیت تأسیس مدارس غیردولتی برداشت نمی شود بنابراین تأسیس این مدارس مبتنی بر قانون و معیارهایی بود که جمهوری اسلامی برای آن تعریف کرده است.

یکی از مشکلاتم واسطه شدن برای ثبت نام فرزندان آقایان در مدارس غیردولتی است رییس سازمان مدارس غیردولتی عنوان کرد: در این مدارس بیش از 200 هزار معلم تدریس می کنند و همه معلمانی هستند که رسمی نیستند و اگر کیفیت نداشتند این همه استقبال از مدارس غیردولتی وجود نداشت.

یکی از مشکلات بنده به عنوان رییس سازمان مدارس غیردولتی این است که واسطه شوم تا بتوانم فرزندان آقایان را در مدارس غیردولتی ثبت نام کنم.

وی افزود: مدارس غیردولتی را داریم که 100 دانش آموز می خواهند اما سه هزار دانش آموز برای ثبت نام داوطلب می شوند و این نشانگر آن است که مدرسه کیفیت دارد.

از سوی دیگر مدارس غیردولتی معلمان خوب کشور را نبرده اند که در آنجا تدریس کنند و این معلمان خوب در مدارس دولتی تدریس می کنند.

قرارداد معلمان با هر مبلغی ممنوع زینی وند در ادامه با اشاره مجدد به الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی مطرح کرد: این الگو براساس 13 شاخص تعیین می شود به طور مثال میزان اجاره بها و میزان پرداخت حق التدریس معلمان ملاک است البته برای حق التدریس معلمان کف و سقف تعیین و امسال اعلام کردیم مدارس غیردولتی اجازه ندارند با هر مبلغی با معلم قرارداد ببندند و آن را مستمسکی برای بالا بردن شهریه قرار دهند بنابراین برای دستمزد معلمان و عوامل اجرایی کف و سقف درنظر گرفتیم.

رییس سازمان مدارس غیردولتی بیان کرد: میزان پرداختی نیروهای بیمه شده نیز یکی دیگر از شاخص های تعیین شهریه است ومدارس غیردولتی موظفند تمام نیروهای آزاد را بیمه کنند، یکی از مشکلات این است که میزان پرداختی موسسان مدارس برای بیمه همکاران بالا است و حدود 500 هزار تومان برای معلمان بیمه پرداخت می کنند و همین باعث بالا رفتن میزان شهریه می شود.

وی با اشاره به اینکه 15 درصد میزان شهریه برای کیفیت بخشی است، گفت: اداره آموزش و پرورش منطقه باید برنامه های آموزشی، پرورشی و اردویی مدارس را تأیید کند.

ساعات آموزش در هفته و کلاس های فوق برنامه نیز از شاخص های تعیین شهریه است البته دو نوع فوق برنامه داریم، فوق برنامه نخست مصوب شورای عالی آموزش و پرورش است و فوق برنامه دوم خارج از برنامه درسی.

فوق برنامه مصوب جزو شهریه مصوب در نظر گرفته می شود یعنی از ساعت 7:5 صبح تا 14:30 به عنوان برنامه درسی مدارس غیردولتی تعیین شده است که در این ساعات فوق برنامه های مصوب هم ارائه می شود و میزان ساعات آن برای دوره ابتدایی 6 ساعت، ساعت متوسطه اول 8 ساعت و متوسطه دوم 7 ساعت تعیین شده است و در متن برنامه درسی قرار دارد.

خانواده ها فقط شهریه مصوب را پرداخت کنند زینی وند افزود: مبلغی که خانواده ها باید به مدرسه پرداخت کنند، رقم شهریه مصوب است یعنی شهریه برنامه درسی و فوق برنامه مصوب که در بطن برنامه درسی تعیین شده است و مابقی هزینه ها اختیاری است مثلاً برای بعدازظهر المپیاد رباتیک برگزار می کنند البته گفته ایم هزینه فعالیت های فوق برنامه اختیاری بیش از 10 درصد شهریه مصوب نباشد، مدارس در سال های گذشته برای فعالیت های تابستانی مبلغ گزافی می گرفتند و امسال اعلام کردیم که فقط می توانند 10 درصد شهریه مصوب را برای فعالیت های تابستانی دریافت کنند و حق ندارند برنامه سال آینده را در تابستان تدریس کنند یکی از مشکلات این بود که خانواده ها را موظف به شرکت در فعالیت های تابستانی می کردند و بخشی از کتاب درسی سال آینده را تدریس می کردند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی درباره کف و سقف شهریه مدارس غیردولتی عنوان کرد: قبلاً کف و سقف شهریه را اعلام کرده بودم اما با توجه به اعتراضاتی که موسسان داشتند تعدیل هایی صورت گرفت و هم اکنون سقف شهریه مدارس غیردولتی در دوره متوسطه 15 میلیون و در دوره ابتدایی 9 میلیون تومان است که البته این شهریه مصوب است، خانواده ها برای مشاهده رقم شهریه مدارس باید به سامانه http://mosharekatha.

ir/ مراجعه کنند و در بخش شهریه میزان شهریه هر مدرسه را مشاهده کنند.

یک میلیارد پول به مردم برگرداندیم! وی درباره نظارت بر مدارس غیردولتی گفت: امسال چند لایه نظارتی قرار دادیم البته مدعی نیستیم که مدارس تخلف نمی کنند؛ هم اکنون باید برای تأیید لغو ابلاغ 7 مدیر مدرسه غیردولتی شهر تهران در شورای نظارت تصمیم گیری خواهیم کرد همچنین برای تأیید توبیخ کتبی 9 موسس مدرسه غیردولتی و لغو مجوز سه مدرسه غیردولتی باید تصمیم گیری شود.

16 پرونده را به شورای نظارت تهران ارجاع دادیم تا برای اجرای تبصره ذیل ماده 18 مبنی بر استرداد شهریه ها اقدام کنند.

سال گذشته بیش از چند میلیارد برگشت شهریه داشتیم که تا پایان سال یک میلیارد تومان بود و آن را ادامه دادیم و هم اکنون نیز در حال پیگیری است.

زینی وند که در یک برنامه رادیویی سخن می گفت، با اشاره به اینکه بیشترین شکایات از مدارس غیردولتی برای مناطق یک تا 6 شهر تهران است، اظهار کرد: ناظران سازمان مدارس غیردولتی هر روز از ساعت 8 تا 14 در این مناطق مستقر هستند و در مناطق 6 تا 12 هفته ای یک روز مستقر هستند همچنین روزانه 12 تیم نظارتی از سازمان و اداره کل شهر تهران متناسب با شکایت ها از مناطق بازدید می کنند.

وی تصریح کرد: دو روش برای ثبت شکایات از مدارس وجود دارد که خانواده ها می توانند اقدام کنند؛ نخست تماس تلفنی با سامانه 4317 که روزانه 5 نفر از ساعت 8 صبح تا 14 شکایات مردمی را ثبت و در پایان روز این شکایات را به مناطق و استانها ارجاع داده وبه آنها 10 روز فرصت می دهند و دوباره فرآیند را پیگیری می کنند؛ روش دوم ثبت شکایات به صورت الکترونیک و از طریق سامانه http://mosharekatha.

ir/ است.

منبع: فارس
کلید واژه ها: مدارس - دانش آموزان - دولت - دانش آموز - کارمندان دولت - درصد - فرزندان - کارمندان - کنکور - خانواده - تحصیل - آموزش - مدرسه - دانشگاه علم و صنعت - دانشگاه - فارغ التحصیلان - استاد دانشگاه - کشور - انتخاب - بهترین - واقعیت - نظام آموزشی - مدارس دولتی - رابطه - آینده - هزینه - فوق العاده - نظام - اجتماعی - پیشنهاد

آخرین اخبار سرویس:
تمهیدات اتوبوسرانی تهران برای شهرآورد پایتخت

بخشی از پژوهش های دانشگاهی باید به سمت زندگی دانشجویی سوق داده شود / آغاز سال جدید تحصیلی با فرهنگ عاشورا

رسالت نهادهای فرهنگی ارتقاء سرمایه های فرهنگی است

وزارت علوم برای مقابله با پایان نامه فروشی چه در سر دارد؟

وزیر علوم: پدیده ای با عنوان فروش صندلی در دانشگاه ها نداریم

استخدام کارشناس آزمایشگاه شیمی در استان البرز

سرفصل های بازنگری شده 14 رشته دانشگاه آزاد ابلاغ شد

وزارت علوم «بازرسان ویژه» استخدام می کند

شرایط پذیرش ناشنوایان در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد فراهم می شود

داوطلبانی که با رتبه 2 و 3 قبول نشدند!

تلخند سیاسی / نشریه دانشجویی «تنوع کده» دانشگاه علوم پزشکی جهرم منتشر شد

دانشجویان دختر دانشگاه آزاد البرز قهرمان مسابقات تکواندو شدند

ماه مهر و باز گشایی مدارس

برنامه «جذب دستیار پژوهش» برای فارغ التحصیلان سال 98 فعال شد

آیین شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاه فردوسی مشهد

هندسه، علم کاربردی

تهران و شریف در جمع دانشگاه های اشتغالزای جهان قرار گرفتند

هندسه قدیمی ترین علم جهان/کاربرد هندسه محاسباتی از نجوم تا دنیای پزشکی

معلمان زمینه عشق به هندسه را در دانش آموزان به وجود آورند

هشت ژن در گیاه یولاف و سه ژن در گیاه گشنیز از سوی پژوهشگران واحد خرم آباد شناسایی و ثبت شد

20 درصد اعتبارات تجهیزات دانشگاهی در اختیار وزارت علوم قرار گرفت

وزارت علوم بازرسان ویژه استخدام می کند

ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد بندرعباس از امروز، 30 شهریورماه آغاز شد

محققان ایرانی به دانش فنی و ساخت پرنده خورشیدی دست یافتند

سازمان امور دانشجویان درباره ارائه تاییدیه تحصیلی هشدار داد

11 ژن گیاهی توسط پژوهشگران لرستان شناسایی و ثبت شد

برگزیدگان باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در اولویت انتخاب مدیران باشند

ایجاد 2 رشته دکترا در دانشگاه دامغان

مجمع ماهیانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان 11 و 12 مهر برگزار می شود

حوزه دانشجویی دانشگاه خوارزمی امسال با 100 معرفت جوی جدید کار خود را آغاز می کند

برنامه استقبال و ثبت نام دانشجویان نوورود دانشگاه علم و صنعت اعلام شد

امکان ارتباط مستقیم با برترین فناوری های جهانی برای شرکت های ایرانی فراهم می شود

المپیاد یا المپیک، مسئله این است! / شماره 4 نشریه دانشجویی «سرو» منتشر شد

فروش صندلی پزشکی دانشگاه آزاد کذب است | صفحات مجازی صندلی فروشی اخاذی می کنند

مناطق اطراف تهران مقصد گروه جهادی منتظران ظهور شد / از توزیع غذا تا ارائه خدمات پزشکی + تصاویر

محققان با کمک نشانه های رفتاری، بیش فعالی را تشخیص می دهند

سلسله جلسات گفتمانی با نام «مسیحا نفس» در زنجان برگزار می شود

مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه امیرکبیر 4 مهر برگزار می شود

ساخت پهپادی که بام خانه ها را تعمیر می کند!

شاید روزی امکان خواندن ذهن انسان ها محقق شود

ثبت نام پذیرفته شدگان رشته های بدون آزمون دانشگاه ها با تاخیر انجام می شود

مصوبه هیئت امنای دانشگاه تهران ابطال شد

دانشجویان دختر دانشگاه فرهنگیان فارس به خانه بازگشتند

سرفصل های بازنگری شده 14 رشته دانشگاه آزاد به واحد های آموزشی ابلاغ شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از ایسنا بازدید کرد

بی خوابی سبب تغییر در عملکرد مغز می شود

جمع آوری 545 میلیون تومان نذورات در زینبیه اعظم زنجان

پایان مرد سالاری در ادبیات / شماره 7 نشریه ادبی «ایما» منتشر شد

فعالیت بیش از 9000 انجمن علمی در دانشگاه ها / فرهنگ دانشگاهی مکتوب می شود

پدیده ای با عنوان فروش صندلی در دانشگاه ها نداریم

تعیین بازرسان ویژه برای رصد پایان نامه فروشی | بازرسان از وزیر حکم می گیرند

وزیر علوم: پدیده ای با عنوان فروش صندلی در دانشگاه ها نداریم

ساخت پرنده خورشیدی از سوی محققان ایرانی

ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز نام نویسی غیرحضوری پذیرفته شدگان آزمون سراسری 98 دانشگاه رازی کرمانشاه

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی دانشگاه آزاد

مشکینی: دانشگاه آزاد باید به انتخاب اول داوطلبان در سال 1404 تبدیل شود

ابطال یک مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران

جزییات اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی اعلام شد / افزایش هزینه صددرصدی دانشجویان سنواتی

«ک» مثل کشمیر! / شماره 8 نشریه دانشجویی «لیلی نامه» منتشر شد

ساخت قطعات تحریمی در دانشگاه امیر کبیر

مهلت ثبت نام رشته مواد و متالوژی دانشکده فنی بروجن اعلام شد

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان علوم پزشکی آزاد

رشد مجدد موهای ریخته سر با این کلاه بیسبال!

ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان آزمون سراسری 98 دانشگاه رازی آغاز شد

فراخوان ثبت نام در رویداد «آزمایشگاه نوآوری علوم اعصاب و الکتروفیزیولوژی» منتشر شد

ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی دانشگاه آزاد آغاز شد

امروز؛ آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی دانشگاه آزاد

هشتمین دوره مسابقات چراغ راه هدایت برگزار می شود

پذیرش دو هزار و325 دانشجو در دانشگاه بیرجند

انجمن اسلامی دانشجویان شهید چمران اهواز حمایت خود از کارگران هپکو را اعلام کردند

امروز؛ آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی دانشگاه آزاد

غلامی: جذب دانشجوی خارجی باعث تقویت مودت بین ملت ها می شود

بی خوابی سبب تغییر در ساختار و عملکرد مغز می شود

هندی ها به کمک فناوری نانو پیل خورشیدی تولید خواهند کرد

بی خوابی سبب تغییر در ساختار و عملکرد مغز می شود

دو زمین چمن مصنوعی به فضای ورزشی دانشگاه علامه اضافه شد / تجهیز خوابگاه ها به سالن های ورزشی

4300 پژوهش در سامانه «ساعت» ثبت شد

ثبت نام 700 جدیدالورود ارشد دانشگاه تهران از امروز

استخدام صندوقدار و فروشنده خانم با روابط عمومی بالا در همدان

استخدام مسئول دفتر خانم در گروه آتیه آفرینان ایرانیان درتهران

استخدام صندوقدار، فروشنده، سالن کار و پیتزا زن در همدان

درخواست رییس موسسه لغت نامه دهخدا از سازمان سنجش

آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه تهران فردا 31 شهریور برگزار می شود

درخواست رییس موسسه لغت نامه دهخدا از سازمان سنجش

همایش ملی مدیریت منابع طبیعی در دانشگاه گنبدکاووس برگزار می شود

رشد مجدد موهای ریخته سر با این کلاه بیسبال!

تولید علم در سایه دغدغه مالی/ تولید علم با فناوری فرق دارد

پذیرش در دانشگاه های کشور، امسال خریداری نداشت / از کاهش انتخاب رشته کنندگان تا پر نشدن ظرفیت های پذیرش دانشجو بدون کنکور

ثبت نام 700 جدیدالورود ارشد دانشگاه تهران از امروز

غلامی: جذب دانشجوی خارجی باعث تقویت مودت بین ملت ها می شود

جهل؛ یکی از عالی ترین نهاد های بشری/دین بدون معرفت، به مراتب از بی دینی بد تر است

ثبت نام 700 جدیدالورود ارشد دانشگاه تهران از امروز/ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان نهایی نیست

ناسا نتوانسته در قطب جنوب ماه عکاسی کند

ثبت نام حضوری دانشجویان جدید پردیس کشاورزی دانشگاه تهران از 31 شهریور آغاز می شود

زمان بندی ثبت نام دانشجویان جدید دانشگاه خوارزمی اعلام شد

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام شد

موج سواری نمایندگان در شفافیت آرا

ما برده نیستیم! / شماره 22 نشریه دانشجویی «نگاه» منتشر شد

اساتید دانشگاه فنی حرفه ای به دوره های یک ساله صنعت اعزام می شوند

76 درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت هستند!

76 درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت هستند!