مطالب مرتبط:
آخرین جزییات از پرونده حادثه علوم و تحقیقات
سراج: تحقیقات پرونده پوری حسینی ادامه دارد
سراج: تحقیقات پرونده «پوری حسینی» ادامه دارد / با بازپرس در ارتباط هستیم / منع سازمان بازرسی از ورود به بانک ها صحت ندارد؛ برای ورود به بانک های خصوصی مشکل قانونی وجود داشت که دادگاه به نفع سازمان بازرسی حکم داد
دانلود کتاب روان درمانی و مشاوره گروهی – باقر ثنایی – منبع رشته روانشناسی و علوم تربیتی – pdf
آقا محمد جدید سپاه کیست؟ +جزییات
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 مرداد 1398 ساعت 11:482019-08-18دانش

آخرین جزییات از پرونده حادثه علوم و تحقیقات


آخرین دفاعیات مربوط به ابعاد مختلف حادثه سقوط اتوبوس در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در دومین جلسه دادگاه توسط وکیل پرونده انجام شد و اکنون خانواده های دانشجویان منتظر اعلام حکم مقام قضایی هستند.

- - به گفته شاهدان عینی، اتوبوس نزدیک ایستگاه کتابخانه دانشگاه بعد از عبور از دست انداز سرعتش بالا رفته و عدم کارکرد درست ترمز سبب شد تا اتوبوس در حین عبور از پیچ به پایین پرتاب شود.

حالا پس از گذشت ماه ها از این حادثه در 2 نوبت دادگاه رسیدگی به این حادثه تشکیل شده است و همه خانواده های دانشجویان از دست رفته و مسؤولان دانشگاه آزاد و همچنین افکار عمومی منتظر نتیجه نهایی حکم قاضی پرونده هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با رضا مسعودی رییس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، جعفر کوشا وکیل دانشگاه در پرونده حادثه واژگونی اتوبوس و ملیکا جهانگیری دانشجوی دانشگاه علوم تحقیقات گفت وگو کردیم.

* مقصران اصلی حادثه طبق قانون مجازات شوند کیمیا جهانگیری دانشجوی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات درباره رسیدگی به پرونده حادثه واژگونی اتوبوس گفت: تعدادی از همکلاسی های ما متأسفانه به علت ضعف سیستم مدیریتی جانشان را از دست دادند و تعدادی دیگر نیز دچار نقص عضو شدند که در این رابطه باید بگویم تنها اقدامی که درباره این حادثه می تواند خوشایند و باعث دلگرمی خانواده ها شود این است که مقصران واقعی حادثه طبق قانون مجازات شوند.

وی افزود: بعد از گذشت نزدیک به یک سال از حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس چند هفته قبل مسؤولان به فکر ایمن سازی مسیر تردد وسایل نقلیه افتاده اند و شروع به نصب گادریل کرده اند اما هنوز همچنان اتوبوس های دانشگاه قدیمی هستند و ایمنی کافی را ندارند این در حالی است که باید برای همکلاسی های ما در درون دانشگاه یک محلی را به عنوان یاد بود اختصاص دهند.

* باید حکم دادگاه در کمال عدالت صادر شود جهانگیری ادامه داد: اگر حکم دادگاه رسیدگی به پرونده حادثه اتوبوس در کمال عدالت صادر شود از بسیاری از اینگونه اتفاقات جلوگیری می شود و دیگر شاهد چنین حوادثی نخواهیم بود این در حالی است که مسعودی رییس کنونی دانشگاه در زمان حادثه مدت کوتاهی بود که مسؤولیت دانشگاه را بر عهده گرفته بود که باید به اندازه زمان مسؤولیتش پاسخ دهد اما مقصر اصلی رییس قبلی دانشگاه است که باید درباره حادثه اتوبوس توضیحات زیادی ارائه کند.

* تصمیم گیرنده نهایی قاضی پرونده است رضا مسعودی رییس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات با اشاره به برگزاری دومین جلسه رسیدگی به پرونده سانحه تصادف اتوبوس دانشجویان در روز سه شنبه 8 مردادماه در شعبه 1057 مجتمع کارکنان دولت، گفت: در جلسه نهایی رسیدگی به پرونده حادثه واژگونی اتوبوس همه دفاعیات از سوی وکیل دانشگاه علوم تحقیقات به قاضی پرونده ارائه شد و اکنون منتظر اعلام حکم نهایی دادگاه هستیم البته باید بگویم تصمیم گیرنده نهایی درباره حادثه واژگونی اتوبوس، قاضی پرونده است که با بررسی ابعاد مختلف و نحوه وقوع حادثه باید حکم نهایی خود را صادر کند.

* قاضی باید براساس 4 محور رأی صادر کند جعفر کوشا وکیل دانشگاه علوم و تحقیقات در پرونده حادثه واژگونی اتوبوس گفت: دومین دادگاه رسیدگی به پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات که در روز سه شنبه 8 مرداد ماه در شعبه 1057 مجتمع کارکنان دولت برگزار شد همه دفاعیات برای دانشگاه آزاد صورت گرفت اما تاکنون از سوی قاضی پرونده هیچ رأیی صادر نشده است و همچنان منتظر رأی دادگاه هستیم این درحالی است که در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات همه دفاعیات برای دانشگاه آزاد در این حادثه انجام شد اما قاضی باید پس از بررسی موضوع با در نظر گرفتن 4 محور حکم نهایی را صادر کند.

وی افزود: البته به عقیده من قاضی پرونده باید بررسی حادثه واژگونی اتوبوس بین دانشگاه، رییس دانشگاه، پیمانکار و راننده که چهار محور اصلی این پرونده هستند هر کدام از آنها را تفکیک کرده و میزان تاثیرگذاری آنها را در این حادثه مشخص کنند.

کوشا عنوان کرد: از طرفی در چهار محور وقوع این حادثه راننده مباشر و پیمانکار سبب بوده و همچنین رییس دانشگاه هم به عنوان شخص حقیقی مسؤولیت داشته و در نهایت دانشگاه هم به عنوان سبب محسوب می شود که همه موارد باید در کنار یکدیگر قرار گرفته و براساس موارد قانونی میزان تاثیرگذاری آنها مشخص شود البته باید به این نکته اشاره کنم که در موضوع رسیدگی به پرونده حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات نمی توان همه چهار محور را از نظر قانونی به عنوان مقصر عنوان کرد؛ بلکه باید هر کدام از این محورها به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته و درنهایت اعلام شود.

به عقیده من پیمانکار و راننده هر دو به عنوان سبب هستند که باید مورد تحقیق و بررسی قرار گیرند اما این در حالی است که شاید دادگاه دانشگاه را هم به عنوان سبب ببیند.

درواقع اعتقاد من در این پرونده این است که اگر سبب را طولی در پرونده نگاه کنیم که قاعدتا با سبب عرضی متفاوت است به این معنی که در نگاه طولی باید تاثیرگذاری هر کدام از عوامل مورد بررسی قرار گیرد اما در سبب عرضی همه چهار محور مورد بررسی قرار می گیرد که این اختلاف نظر در این پرونده وجود دارد که باید منتظر باشیم تا ببینیم قاضی با چه استدلالی حکم نهایی را صادر می کند.

به گفته وی، از سوی دیگر باید گفت نگاه طولی و عرضی در پرونده واژگونی حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات هر دو آنها در قانون تفکیک شده است که من به عنوان وکیل دانشگاه آزاد معتقد هستم به دلیل اینکه سرعت راننده 90 تا 95 کیلومتر بوده و هیچگونه نظارتی بر فعالیت این راننده وجود نداشته است باید در صدور رأی نگاه طولی به این پرونده انجام شود.

این در حالی است که راننده اتوبوس مسیر انتقال دانشجویان را هر روز طی می کرده است و همچنین براساس صدای دانشجویان قبل از حادثه اتوبوس از ابتدای حرکت ترمزش بریده بوده است البته باید بین مباشر و سبب در تصمیم گیری نهایی دقت لازم صورت گیرد به طوری که مشخص شود کدام یک از آنها تاثیرگذاری بیشتری داشته اند.

* نخستین جلسه دادگاه 25 خرداد امسال برگزارشد جلسه پرونده حادثه سقوط اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران صبح روز شنبه (25 خرداد) در شعبه 1057 مجتمع کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه به صورت علنی برگزار شده بود که در آن جلسه نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست پرداخت و شکات شکایت خود را مطرح کرده بودند.


کلید واژه ها: دانشگاه - حادثه - اتوبوس - دانشگاه آزاد - رییس دانشگاه آزاد - جهانگیری - دادگاه - علوم - خانواده - واژگونی - آزاد - حکم دادگاه - دانشجویان - مقصر - مجازات - کسب اطلاعات - قانون - رابطه - کتابخانه - وکیل - قاضی - اطلاعات - قدیمی - تصمیم - کیمیا - قضایی - پرتاب - وسایل - ایمنی - سانحه

آخرین اخبار سرویس:
دنیای هیجان انگیز پهپادها / آیا تکنولوژی رویای پرواز تک نفره را محقق می کند؟

الناز شاکردوست با علیرضا حقیقی ازدواج کرد + عکس و بیوگرافی

افزایش 2 برابری ظرفیت پذیرش دانشجو دانشگاه کردستان

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه کردستان

از استاد دانشگاه تبریز به عنوان چهره تاثیرگذار علوم باغبانی تجلیل شد

استخدام ویزیتور،کارگر پخش و راننده در شرکت خوششگوار-کرج

سرپرست پارک علم و فناوری یزد منصوب شد

پاورپوینت ملات چیست و انواع ملات های ساختمانی کدام است؟

جزوه دستنویس سیستم عامل دکتر پدرام – دانشگاه صنعتی امیر کبیر

تحقیق حس چشایی

دانلود پاورپوینت قصه درمانی

آغازثبت نام آزمون زبان (EPT) دانشگاه آزاد

تجلیل از استاد دانشگاه تبریز به عنوان چهره تاثیرگذار علوم باغبانی

ورود 834 دانشجوی جدید به دانشگاه علم و صنعت

ثبت نام پیاده روی اربعین دانشگاه سیستان و بلوچستان تا 4 مهرماه ادامه دارد

همتی فراگیر برای تحقق بیانیه گام دوم و شتاب به سمت رونق تولید در سال تحصیلی جدید هدف گیری شود

اخراج دانشجویان پزشکی انتقالی از خارج که تخلف آنها محرز شد

رونمایی از نشان 50 سالگی دانشگاه صدا و سیما

یک رای از دیوان عدالت اداری درباره قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

ابلاغ تعهدات و مشخصلات فنی تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی

ویدئو / گفت وگو با دبیر شورای انقلاب فرهنگی

تاکید مراجع عظام تقلید و علما به اخذ مالیات از دانه درشت ها

سرپرست پارک علم و فناوری فارس منصوب شد

پاورپوینت ماشین گریدر

وزارت علوم برای نهادینه شدن دانشگاه ایرانی اسلامی تمام تلاش خود را می کند

زبان فارسی کلید گنج تاریخی ایران است

دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی هم مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان شدند

تعهدات و مشخصات فنی تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی ابلاغ شد

محقق سرآمد علمی کشور، سرپرست پارک فناوری فارس شد

جزییات مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه های «فرهنگیان» و «شهیدرجایی» منتشر شد

انتصاب سرپرست پارک علم و فناوری فارس

زمان انجام مصاحبه برخی کد رشته های کنکور 98 اعلام شد

برادران و زوجین دانشجوی استان قم راهی کربلا می شوند

سرپرست پارک علم و فناوری یزد منصوب شد

دانشگاه تبریز و کلن آلمان برای ساخت نمایشگر همکاری می کنند

همایش دانش آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می شود

ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد آغاز شد

زمان انجام مصاحبه برخی کد رشته های کنکور 98 اعلام شد

دانلود گزارش کارآموزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر بخش امور پژوهشی

نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس استان همدان

زمان مصاحبه برخی از کدرشته محل های کنکور 98 منتشر شد

ثبت نام آزمون EPT ماه مهر دانشگاه آزاد اسلامی

تاکنون 23 نفر از کارگران هپکو آزاد شد ه اند / وعده آزادی 6 نفرِ باقیمانده

جزییات آزمون استخدامی اعلام شد

تاکنون 23 نفر از کارگران هپکو آزاد شد ه اند / وعده آزادی 6 نفر باقیمانده

آغاز سال تحصیلی 98 با حضور شهردار تهران در دبیرستان البرز

طرح ویژه دانشگاه تهران برای تحصیل همزمان در 2 رشته

کنوانسیون ایمنی مدیریت سوخت راه دشمنان را برای اعمال فشار به کشور باز می کند

استفاده نکردن از فناوری های نوین به معنای عقب ماندگی است

آغاز طرح «از خانه تا دانشگاه» در شیراز

خطری برای زمین و زمینیان / سیارکی عظیم با سرعت تا فردا دوم مهرماه از کنار ما می گذرد

نتایج پذیرش دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

امروز آخرین مهلت ثبت نام ارشد علوم پزشکی دانشگاه آزاد

سه طرح انتقال آب از کارون دوباره به جریان افتاد/ اعتراض خوزستانی ها

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی کشور منتشر شد + لینک دانلود

زنگ مهر در رفسنجان

ستاد استقبال از ورودی های جدید 98 دانشگاه مازندران آغاز به کار کرد

ثبت نام اعطای وام تحصیلی دانشگاه آزاد مسجدسلیمان تا 15 مهرماه ادامه دارد

پاور پونت معرفی مواد و مصالح ساختمانی جدید با معرفی بتن انتقال دهنده نور + بتن انتقال دهنده نور + آجر مهندسی سبز +ساگا گلس و غیره

کتاب آنالیز و محاسبات عددی منتشر شد

ستاد نقشه جامع سهمیه های کنکور را بررسی می کند

شرایط ثبت نام وام تحصیلی دانشگاه ارومیه اعلام شد

وزیر علوم: 18 میلیون دانشجو و دانش آموز راهی مراکز آموزشی شدند

پاورپوینت مشخصات فنی سد قوسی کارون

ثبت نام آزمون EPT مهرماه دانشگاه آزاد آغاز شد

تلاش برای نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و اسلامی

آیین نامه استقبال از پذیرفته شدگان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

تلاش برای نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و اسلامی از طریق رشد قانون گرایی و تکیه بر اعتدال

دانلود نقشه زمین شناسی ورقه بیرجند همراه با گزارش زمین شناسی در 1:100000

ثبت نام پیاده روی اربعین دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تکمیل شد

فیلم/ دهه هشتادی ها به دانشگاه رسیدند

ثبت نام آزمون EPT ماه مهر دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد

دانلود پاورپوینت فرانک لوید رایت وآثار معماری او

پاورپوینت عیوب جوشکاری (بخش اول)

سومین جشنواره ملی جهادگران برگزار می شود / مهلت ارسال آثار تا 30 آبان

دانشگاه لرستان، عضو هیئت علمی جذب می کند

جزوه زمین سناسی ساختمانی دانشگاه امیر کبیر

استخدام کارمند اعزام دانشجو در موسسه سیم آخر در تهران

آینده کنکور و دانشگاه نیست

ستاد نقشه جامع سهمیه ها را بررسی می کند/اشتغال تنها نیمی از دانش آموختگان در شغل مرتبط با رشته

آخرین مهلت ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد ماهشهر ششم اعلام شد

جزییات اعزام کاروان اربعین هیئت هنر با شرکت 300 دانشجو / توشه فرهنگی دانشجویان برای کودکان عراقی

پروژه متره و برآورد بر اساس فهرست بها

پاورپوینت طراحی اقلیمی سرد و کوهستانی

دانلود پاورپوینت ماه

دانلود پاورپوینت ماهواره های مخابراتی

دانلود کارآموزی شرکت مکاترونیک ژاو

دانلود کارآموزی معاونت مالی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی

استخدام کارشناس مهندسی صنایع در یک شرکت بین المللی در تهران

روشی جدید برای اندازه گیری زمینه های نانو ساختاریافته نور ارائه شد

جزییات اعزام کاروان اربعین هیئت هنر با شرکت بیش از 300 دانشجو / توشه فرهنگی دانشجویان برای کودکان عراقی

هندسه کاربردی (رشته مهندسی معماری )

نکاتی برای داشتن یک استایل شیک دانشجویی

دانلود پاورپوینت حکمت هنر اسلامی – 46 اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت سفر به اعماق زمین – 15 اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت علوم ششم ابتدایی زمین پویا – 12 اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت مروری بر مهندسی زبان – 11 اسلاید قابل ویرایش

دانلود گزارش کارآموزی شرکت برق شهاب

دانلود مقاله ایران خودرو

آخرین جزییات از پرونده حادثه علوم و تحقیقات

آخرین جزییات از پرونده حادثه علوم و تحقیقات