مطالب مرتبط:
ایران پرچم دار مبارزه با مواد مخدر در جهان است/ هزینه یک میلیارد دلار برای انسداد مرزهای شرقی کشور
ایران؛ پرچمدار مبارزه جهانی علیه مواد مخدر
ایران پرچمدار مبارزه جهانی با مواد مخدر است
ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در دنیا است
کشف 75 درصد از تریاک جهان توسط ایران/ تحریم ها اجازه مبارزه با مواد مخدر را به ایران نمی دهد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 6 تیر 1398 ساعت 14:032019-06-27سياسي

ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است


ایرنا- معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: ایران به روایت سازمان ملل با کشف 11 هزار و 500 تن انواع مواد مخدر به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان به شمار می رود.

- ناصر اصلانی روز پنجشنبه در همایش سالروز مبارزه با مواد مخدر که در سینما هلال زاهدان برگزار شد با اشاره به اینکه در 40 سال گذشته در حوزه مقابله با مواد مخدر اقدامات ارزشمندی در ایران انجام شده است اظهار داشت: امروز 11 درصد تولید ناخالص ملی صرف هزینه های مبارزه با مواد مخدر در کشور می شود که اگر تولید ناخالص ملی را در یک سال حساب کنیم با این 11 درصد می توانستیم مدارس متعدد، دانشگاه و راه در جهت توسعه و آبادانی کشور ایجاد کنیم.

وی افزود: امروزه متاسفانه معضلی به نام مواد مخدر در کشور و جهان وجود دارد که مجبوریم 11 درصد از تولید ناخالص ملی را در این رابطه هزینه تا از ضربات مهلک و سنگینی که در اقتصاد ما به وجود می آورد جلوگیری کنیم.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: بیش از یک میلیارد دلار در استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی اقدامات فیزیکی و استقرار امکانات الکترونیکی در زمینه مبارزه با مواد مخدر هزینه شده است.

وی بیان کرد: گام های اساسی در جهت جلوگیری از مواد مخدر در کشور برداشته شده که اگر این اقدامات صورت نمی گرفت امروز قطعا مواد مخدری که وارد ایران می شد باید در تمام استان ها توزیع و جوانان و نوجوانان زیادی با مشکل اساسی روبرو می شدند.

اصلانی افزود: شناسایی و ضربه زدن موثر به شبکه های قاچاق و ترانزیت مواد مخدر یکی از اقدامات مقابله ای بوده که از سال 68 تا 97 حدود 195 هزار دستگاه خودر و 33 هزار قبضه سلاح جنگی کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان مواد مخدر یکی از راهبردهای ستاد مبارزه با موادمخدر است گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بیش از 9 هزار و 600 میلیارد ریال در حوزه مصادره اموال و همچنین 6 هزار و 500 میلیارد ریال در جهت توقیف شناسایی اموال قاچاقچیان اقدام شده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش قابل توجه ای از جرائم امنیتی بویژه در سیستان و بلوچستان و استانهای شرقی کشور بوده ایم که در این زمینه مردم یکی از ارکان تامین کننده امنیت هستند.

وی افزود: امروز مرزبانان واقعی و اصلی، مدافعان امنیت و منادیان اصلی آرامش و آسایش مرزنشینان هستند که در نقاط صفر مرزی دوشادوش نیروهای نظامی و انتظامی در جهت حفظ امنیت اقدام اساسی بر می دارند.

اصلانی بیان کرد: روزی نبود که در سیستان و بلوچستان اخبار گروگانگیری و سرقت های مسلحانه نداشته باشیم اما امروز به جرات می توان گفت امنیت در این استان حتی از پایتخت جمهوری اسلامی نیز بهتر است.

بیش از 3 هزار شهید عرصه مبارزه با مواد مخدر معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری گفت: سه هزار و 814 شهید و 12 هزار و 500 جانباز از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای مبارزه با سوداگران، استعمارگران و جنایتکاران مواد مخدر در قالب شبکه ها و باندهای موادمخدر تقدیم نظام شد و امروز آرامش و امنیت را مدیون فداکاری و ایثارگری این عزیزان و خانواده های معظم آنان هستیم.

وی افزود: جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه مبارزه با مواد مخدر پس از انقلاب اسلامی از کشور متهم به کشور مدعی تبدیل شده است.

اصلانی بیان کرد: ارتقای دانش و توسعه آموزش های تخصصی و توانمندسازی نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی و برخورد حرفه ای با گروههای سازمان یافته و شبکه های بین المللی مواد مخدر در سطح ملی و منطقه ای از مهمترین اقدامات انجام شده توسط جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر بوده است.

وی گفت: بیش از 39 هزار عملیات درگیری مسلحانه و انهدام 48 هزار باند تهیه و توزیع مواد مخدر و انهدام 2 هزار و 36 آزمایشگاه تولید مواد مخدر روانگردان و پرخطر از اقدامات نظام جمهوری اسلامی از پیروزی انقلاب اسلامی تا پایان سال 97 بوده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری افزود: توسعه روابط بین المللی و مناسبات خارجی در عرصه مبارزه با مواد مخدر با رعایت اصل عزت، حکمت و مصلحت کشور منجر به تنظیم 39 سند یادداشت و تفاهم همکاری در حوزه مقابله با مواد مخدر و پیشگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه اقدام علیه تشکیلات عناصر اصلی و قاچاق مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی ایران به صورت ریشه ای انجام می شود، اظهار داشت: بیش از 85 درصد خطر ورود مواد مخدر به کشور در نقاط صفر مرزی و در استانهای شرقی انجام می شود که با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر ویژه در مبادی ورودی و خروجی گمرگ و افزایش تشکیلات مواد مخدر بویژه مواد شیمیایی و پیش سازهای مواد مخدر توسط سازمان گمرک باعث شده گمرک کشور رتبه نخست را در دنیا بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی گمرک در سال 2017 کسب کند.

اصلانی بیان کرد: امروز تنها راه امنیتی که برای برون رفت از اعتیاد، کاهش تهدیدات و آسیب های این جرائم سازمان یافته که با پشتیبانی استکبار جهانی بویژه آمریکا انجام می شود، اقدام و راهبرد اساسی اجتماعی شدن مواد مخدر است.

تولید مواد مخدر در افغانستان 50 برابر افزایش داشته است وی افزود: در سال 2001 مجموعه کشت مواد مخدر در افغانستان هفت هزار و 6 هکتار بوده اما امروز شاهد 263 هزار هکتار کشت مواد مخدر در این کشور هستیم و بیش از 10 هزار تن تولید مواد مخدر دارد که در مقایسه با سال 2018 بیش از 50 برابر افزایش داشته است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری بیان کرد: هزار و 354 مرکز درمانی سال 86 در مجموعه کشوری داشتیم اما امروز 9 هزار و 29 مرکز درمانی فعالیت می کنند که با توجه به تهدیدات مواد مخدر این میزان مرکز کافی نیست.

وی بیان کرد: 23 درصد از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی کشور در پوشش برنامه های پیشگیری در قالب طرح های آموزشی مهارت های مراقبت از خود، طرح مدرسه مراقبت اجتماع محور، طرح آموزش مهارت های مقابله ای و طرح توانمندسازی داریم و باید کاری کرد تا 100 درصد دانش آموزان ما در حوزه اطلاع رسانی قرار گیرند.

اصلانی افزود: در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر امروز نقش موثر سازمان های مردم نهاد و غیردولتی در نظام جمهوری اسلامی 88 درصد است که توسط سمن ها و تشکل های مردمی اداره می شود و تنها 12 درصد بخش های دولتی ورود کرده اند.

وی اظهار داشت: در سال 87 حدود پنج هزار و 9 سمن در زمینه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می کردند اما امروز به بیش از 2 هزار و 9 سمن رسیده اند.

9923**3213
کلید واژه ها: مبارزه با مواد مخدر - مواد مخدر - مخدر - مبارزه - ریاست جمهوری - سیستان و بلوچستان - ستاد مبارزه با موادمخدر - میلیارد - ایران - کشور - امروز - پیروزی انقلاب اسلامی - جمهوری - بلوچستان - تولید - استان - امنیت - معاون - ضربه زدن - هزینه - قاچاق - انقلاب اسلامی - درصد - جوانان - سیستان - جهان - خراسان رضوی - سازمان ملل - صورت - موادمخدر

آخرین اخبار سرویس:
بیشتر نمایندگان مجلس با تاسیس وزارت بازرگانی مخالفند

وداع مردم تهران با شهید مدافع وطن

سخنگوی قوه قضاییه: به زودی حکم اعدام جاسوسان ایرانی اجرا می شود

برخورد قاطعانه به توطئه ها

استعداد مناطق آزاد صنایع خلاق و فرهنگی را رونق می بخشد

رزمندگان شجاع ما در برابر هر زیاده خواهی بدون هیچ درنگی ایستادگی می کنند

بانک قرض الحسنه مهر ایران، مصداق عملی حرکت در راستای گام دوم انقلاب اسلامی است

پیام تسلیت مدیر عامل بانک مهر اقتصاد در پی درگذشت دکتر پاشایی فام

بررسی انتخابات شورایاری ها توسط معاونت حقوقی رییس جمهور

پیام تسلیت رییس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی به مناسبت درگذشت دکتر رامین پاشایی فام

اولویت ما انتخاب مدیران ارشد بر اساس شایسته گزینی است

وزیر دفاع: طبق اعلام سپاه پخش فیلم دوتابعیتی ها در مجلس فاقد سندیت است

مطهری: عارف مانع حمایت از محمدرضا خاتمی شد

توضیح وزیر دفاع درباره پخش فیلم دوتابعیتی ها در صحن مجلس/سپاه اصالت فیلم را تایید کرد؟

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره نشست آتی کمیسیون مشترک برجام

سخنگوی دولت: موضوع توقیف نفتکش های ایران و انگلستان از طرق دیپلماتیک قابل حل است

ابراز تاسف وزارت خارجه ایران از درگذشت آمانو

قاریان و حافظان برتر استان تهران معرفی شدند

مهریه ؛ مواظب عندالمطالبه یا عندالاستطاعه بودن آن باشید!

ششمین نشست هم اندیشی جامعه روحانیت با تشکل های اصولگرا برگزار می شود

عملکرد آمانو

قبر مجانی در مشهد می گیرید اگر...

توضیح وزیر دفاع درباره پخش فیلم دوتابعیتی ها در صحن مجلس/سپاه اصالت فیلم را تایید کرد؟

درگیری لفظی نماینده مجلس و مجری در برنامه زنده تلویزیونی

رحیمی: سریال گاندو و پخش فیلم دوتابعیتی ها در مجلس دو روی یک سکه بود

استفاده از «قصه درمانی» برای تربیت و تزکیه کودکان

وزارت امور خارجه: آمانو نقش تاثیرگذاری در کمک به ارتقاء صلح و امنیت بین المللی ایفاء کرد

باید از سخنان پمپئو عبرت گرفت

دیدار مدیرکل و معاونان صدا و سیمای فارس با آیت الله دستغیب

یک پیشنهاد برای معاون آموزش و پرورش با حکم حقوق 20 میلیون تومانی

فیلم/ حضور آیت الله یزدی در مدرسه علمیه معصومیه

«مهدی غلامی» دبیر ستاد ازدواج دانشجویی کشور شد

عباس عبدی: دولت با این وضعیت می افتد؛ احتیاجی نیست کسی دولت را براندازد / اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی کنم / عارف در 92، خودش آمد و کاندیدا شد؛ اصلاح طلبان به او نگفته بودند نامزد شود / تیم انتخابات قالیباف بسیار ناتوان است؛ در 92 نم

تمرکز جدی بانک ملی ایران بر «محرومیت زدایی» از کشور

ابراز تاسف وزارت خارجه از درگذشت آمانو

جاسوسان ایرانی به زودی اعدام می شوند

توقیف نفتکش انگلیسی؛ نشان اقتدار ایران

تصاویر : تظاهرات گسترده در مسکو در اعتراض به رد صلاحیت کاندیداهای مخالف

دغدغه های هیرکانی را دریابید

سخنگوی قوه قضاییه: به زودی حکم اعدام جاسوسان ایرانی اجرا می شود

رییسی: رهبری بخاطر انتصاب بختیاری در آستان قدس سه بار تشویقم کردند / چند پرونده مربوط به منابع طبیعی را شخصاً دنبال کردم

پیام رییس محترم هیات سرپرستی، در خصوص برگزاری چهارمین همایش سراسری موسسه اعتباری نور

کنایه بروجردی به ترامپ: ما بقایای پهپاد آمریکایی را نشان دادیم، بقایای پهپاد ایران کجاست؟

عراقچی: کار حرفه ای و متبحرانه آمانو به بسته شدن کامل PMD انجامید

سفر جهانگیری به کرج

ناراحتی مادر شوهر مهناز افشار از تهمت به میترا استاد +عکس

آیا یاران احمدی نژاد دنبال کودتا بودند؟!/ چرا احمدی نژاد از نظریات براندازان در سیاست خارجی بهره گرفت؟

اعلام فساد امید آفرین نیست؛اقدام علیه فساد امید آفرین است

مجموعه داستان کوتاه «بازی عوض شد» منتشر شد/اثر جدید سجاد خالقی روایتی دوران 8 سال دفاع مقدس

مقاومت؛ عامل اصلی موفقیت ملت ایران

دیدار نایب رییس دفتر سیاسی حماس و هیئت همراه با رهبر معظم انقلاب

اهدای 5 سری جهیزیه به طلاب درمیانی در آستانه ازدواج

کنسرت علیرضا قربانی لغو شد

آغوش باز آغوشک برای طبیعت دوستان 

آخوند سکولار مضر به حال اسلام است/ روحانی نباید تشریفاتی باشد

ترور مدیرکل امور زندان های سیستان و بلوچستان تکذیب شد

وزیر دفاع: طبق اعلام سپاه پخش فیلم دوتابعیتی ها در مجلس فاقد سندیت است

یوکیا آمانو درگذشت

شیوه نامه نحوه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در کارگروه تخصصی بررسی شد

مطهری هم مخالفت عارف با جمع آوری امضا علیه دادگاه محمدرضا خاتمی را تایید کرد

جزییات شناسایی و انهدام شبکه جاسوسی CIA در ایران + فیلم کامل

مراسم تکریم و معارفه فرماندهان ارشد نظامی ارتش در فارس و کهگیلویه و بویر احمد

نماز جمعه در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش بسزایی دارد

توجه به عقلانیت شرط لازم رسیدن به تمدن نوین اسلامی است

تولد دوباره کارخانه بستنی

دستاورد دیگر دانشمندان کشور

آخرین خبرها از افزایش حقوق کارگران

لایحه شفافیت و سوال از وزیر نیرو اعلام وصول شد

پیام تسلیت نماینده ایران در آژانس در پی درگذشت آمانو

رحیمی از پاسخ های وزیر دفاع قانع شد

جزییات سوال 27 نماینده از وزیر دفاع/ اعتراض 3 نماینده اصولگرا به اظهارات رحیمی

تلفات غیرعادی ماهی های سد نعمت آباد

جایگاه قم از بعد علمی و پژوهشی در سطح بین الملل مغفول مانده است

تشریح برنامه های روز قم

دکتر علی عسکری تولد عمو پورنگ را تبریک گفت

جلسه ی بروز رسانی طرح جامع خطوط ریلی جنوب شرق استان تهران در ورامین

کودک آزار آبدانی به دادسرا احضار شد

فلسطینی ها بجای سنگ، مجهز به موشک نقطه زن هستند/ از مواضع خود کوتاه نمی آییم

نماینده دهلران از پاسخ های وزیر نیرو قانع شد

نمایندگی ایران در وین، درگذشت آمانو را تسلیت گفت

آیت الله علم الهدی با آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار و گفت وگو کرد

آرمیتاژ کوچک در کنار عکس پدرش!

به زودی حکم اعدام جاسوسان ایرانی اجرا می شود

جوانگرایی از برنامه های اصلی سپاه است/ فضای مجازی، عرصه آگاهی بخشی و مقابله با دشمن

اقدامات شهرداری در میدان حسن آباد برای رفع خطر و آواربرداری است

ارز 4200 تومانی را برای کالاهای خاص تا پایان سال در نظر می گیریم/ برگزاری انتخابات شورایاری ها کاملا قانونی است

بن علوی شنبه به تهران می آید

رهبر معظم انقلاب: امید سیدحسن نصرالله درباره مسجدالاقصی کاملاً عملی است

آغاز مرحله کشوری مسابقات قرآن در کانون اخبار معارفی رسانه ها

حرکت جامعه به سمت تعالی به سیستم آموزش وابسته است

اختصاص قطعه ای از بهشت رضا(ع) به اهداکنندگان عضو

دوره «اختبار و تثبیت» طلاب حوزه قزوین برگزار می شود

توزیع یارانه ای کتاب

اعلام فساد امیدآفرین نیست؛ اقدام علیه فساد امیدآفرین است

سوال هدایت الله خادمی از وزیر نیرو اعلام وصول شد

استفاده از مولدهای اضطراری نهادهای نظامی برای گذر از پیک تابستان 98

رحیمی از توضیحات وزیر دفاع درباره پخش فیلم دوتابعیتی ها در مجلس قانع شد

قبر مجانی در مشهد می گیرید اگر...

حضرت آیت الله سبحانی: منکران حسن و قبح عقلی هیچ معرفتی را نمی توانند ثابت کنند

رییس قوه قضاییه: در دست اندازی به منابع طبیعی، ردپای صاحبان قدرت و ثروت دیده می شود

ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است

ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است