مطالب مرتبط:
عکس| فردوسی پور در آغوش کلاه قرمزی
از «روزهای زندگی» و «طوفان شن» تا «کلاه قرمزی و سروناز» و «زن ها فرشته اند»
سرنوشت «کلاه قرمزی» ؛ پرونده دومین برنامه پرمخاطب هم بسته شد؟
وقتی «نوید محمدزاده» کلاه قرمزی می شود/ عکس
آیا پرونده «کلاه قرمزی» هم بسته شد؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 تیر 1398 ساعت 20:512019-06-26فرهنگي

دکور و عروسک های مجموعه «کلاه قرمزی» جمع آوری شدند!


تهیه کننده کلاه قرمزی از جمع آوری دکور و عروسک های این برنامه خبر داد.

- " حمید مدرسی تهیه کننده مجموعه کلاه قرمزی در یادداشتی توضیحاتی درباره مجموعه ی کلاه قرمزی و سرنوشتی که دچار شد، آورده است: جای تعجب دارد، پس از سال های طولانی غارت و خروج آثار تلویزیونی از آرشیو صداوسیما به شبکه های ماهواره ای که قصه جدیدی نیست، مدیر کل محترم، فکرِ این اتفاق است.

اکثر آرشیو صداوسیما در سال های گذشته توسط افرادی در داخل سازمان به بیرون از ایران انتقال پیدا کرده است و در این لحظه شاهد پخش مهمترین برنامه های مستر با بهترین کیفیت از شبکه های فارسی زبان خارجی هستیم که جای تأسف دارد.

این فاجعه درخصوص آثار سینمایی و خروج غیرقانونی و نمایش آنها در شبکه های ماهواره ای نیز سال های طولانی است که به چشم می خورد و به دلیل عدم قانون ثبت آثار، شاهد سوء استفاده وسیع و ضرر و زیان های ناشی از آن برای تهیه کنندگان سینما و تلویزیون بودیم و اصلاً هیچگونه توجیهی چه اقتصادی و چه اعتباری برای هیچ تهیه کننده ای در سینما و سیما جهت ارائه این آثار به شبکه های ماهواره ای وجود ندارد.

تلخ تر از این قصه، این است که در طول این سال ها تهیه کنندگان فقط شاهد سوء استفاده گسترده از پخش غیرقانونی آثارشان در شبکه های ماهواره ای بودند و مدیران وقت سینما فقط قول و سخنراهای تبلیغاتی بدون هیچگونه راهکار اجرایی جهت جلوگیری از این سوء استفاده ها داده اند.

تهیه کننده کلاه قرمزی در ادامه این یادداشت خطاب به حامد معینی، مدیرکل مالکیت فکری و حقوق بین الملل سازمان صداوسیما آورده است: چند سالی است معاونتی به عنوان مالکیت فکری در سازمان صدا و سیما با مدیریت جنابعالی شکل گرفت در راستای هدف حفظ منافع سازمان صدا و سیما ولی عملاً در راستای همین حفظ منافع صداوسیما، لطمات اقتصادی اجتماعی، بزرگی به اکثر پروژه ها تحت نظر جنابعالی وارد شد.

اینجانب با تسلط به مجموعه کلاه قرمزی و تولید نشدن سه سال این سریال، آماده ارائه مستنداتی هستم که بیش از 50 میلیارد تومان به صداوسیما ضرر و زیان وارد کردید.

فقط در موضوع مجموعه کلاه قرمزی جمع بزنید با پروژه های دیگری که توسط جنابعالی و همکاران شما به سرنوشت تعطیلی کامل دچار شده اند؛ از برنامه پربیننده نود عادل فردوسی پور گرفته تا شخصیت عروسکی جناب خان و قطعاً عروسک های معروف و محبوب قبلی سیما، با احترام به حقوق ملی و مردمی صداوسیما که اصولاً بودجه اصلی توسط مردم پرداخت می شود، حتی با علم حقوق مادی و معنوی شخصیت های عروسکی و برنامه های معروف و پربیننده، کدام عقل و منطقی به توقف و تعطیلی کامل برنامه های پرمخاطب و محبوب مردمی حکم می دهد.

سرمایه گذاری خود صداوسیما در طول این سال ها و شکل گرفتن برنامه های پرمخاطب، پرتأثیر و فرهنگ ساز و قطعاً مفرح چه می شود و این برنامه ها با چه توجیهی به تعطیلی کشانده می شوند؟ مدرسی ادامه داده است: با توضیحات فوق، پر طبیعی است در طول این سال ها اکثر هنرمندان و کارگردان های به نام سیما به طرف تولیدات ویدئویی، سینمایی هدایت شدند! کافی است نگاهی به امروز برنامه های سیما در حوزه نمایش، سریال ها و برنامه های کودک و نوجوان و غیره بیندازید، برنامه های بدون روح، خنثی و بی خاصیت به دلیل به کار نگرفتن متخصصین هر حوزه به نمایش درآمده است.

در این شرایط ویژه کشور، قطعاً یکی از بهترین راهکارهای مدیران محترم سیما رو آوردن به تولید مجموعه های مفرح و سرگرم کننده است که متأسفانه هیچ خبری نیست؟ واقعاً این سوال عمومی و مردمی از طرف چه ارگان و نهادی باید از صداوسیما پرسیده شود؟ کمیسیون نظارت بر صدا و سیمای مجلس؟! یا ابتکار عمل خود سیما در تشکیل میزگردی با حضور متخصصین این حوزه و ایجاد راهکار این معضل اجتماعی؟! بیش از 12 سال از پخش غیرقانونی تعداد زیادی از فیلم های سینمایی این دفتر از شبکه های مختلف سیما می گذرد، بدون هیچگونه قرارداد و توافق تمدید، طبق روال قوانین خود صداوسیما؛ سال هاست پیگیر شدیم، نامه دادیم به هیچ نتیجه ای نرسیدیم و متوجه شدیم، این مساله مشکل خیلی از تهیه کنندگان است.

چه کسی در راستای نقض حقوق تهیه کنندگان پاسخگو است؟ فقط پناه بردیم به قرآن و اعلام حرام بودن پخش این آثار بدون مجوز، اما باز هم پخش شد! جناب معینی، باید احترام گذاشت به هنرمندان و تولیدکنندگان وفادار این سرزمین که هر پیشنهاد اغوا کننده و میلیاردی را در خارج از ایران رد کردند، ماندند و تماشاگر حال خراب مردم در حوزه هنر هستند، اما هنر محصورشدنی نیست.

در واقع هنرمندان معدودی که قابلیت تولید و خلق هنر در ارائه برنامه ای طنز و مفرح با تماشاگران میلیونی را دارند و می توانند مردم را پای این جعبه جادویی بی مخاطب امروز سیما بکشانند، اکنون بی انگیزه و خانه نشین شدند.

جنابعالی و همفکران شما اگر به جای بی احترامی، نقض حقوق هنرمندان و سازندگان، تهدید به دادگاه کشیدن، رویه دیگری را در قالب احترام به سازندگان و هنرمندان در پیش بگیرند، قطعاً نتایج بهتری هم برای سیما و هم برای مردم به دنبال خواهد شد.

به یاد ندارم در طول 30 سال فعالیت تولید در سیما درخصوص نقض قرارداد و بدهی های سیما به تهیه کنندگان و یا هنرمندانی در زمان مقرر توانسته باشند به حقوق قانونی خود حتی در دادگاه رسیده باشند که حالا قرار باشد ما به حقوق قانونی و مستند خود برسیم.

تمنا می کنم اجازه دهید حال که در شرایط گذار از این بحران های بی سابقه در کشور هستیم، موضوع کلاه قرمزی موضوع بحث رسانه ها نشود.

همان گونه که سازندگان این مجموعه با دلی پر و جفا شده به حقوق قانونی از هرگونه مصاحبه و خبری در سال های گذشته پرهیز کردند، متأسفانه قبل از نوروز مدیران محترم سیما خبر از تولید و پخش مجموعه جدید کلاه قرمزی دادند، خبری که اصلاً واقعیت نداشت و دور از شأن حرفه ای رسانه ای و خبررسانی مدیران محترم سیما بود.

حمید مدرسی نوشته است: سازندگان، هنرمندان به نام و ستارگان مجموعه کلاه قرمزی در طول این سال ها با هدف ساخت برنامه ای مفرح و نشاط آور بدون هیچ گونه حاشیه ای حضور داشتند و انجام وظیفه کردند و شادی را به میان خانواده ها و بچه ها به ارمغان آوردند.

مخالفت بی دلیل مدیری در سیما به همراهی جنابعالی این مجموعه را مورد بی احترامی قرار داد و موجبات نقض حقوق آشکار این مجموعه را فراهم کرد و عامل تعطیلی دائمی این برنامه پس از 23 سال در سیما شد.

تبریک می گویم به جنابعالی و همفکران شما.

تهیه کننده کلاه قرمزی با اعلام خبرهای جدید از این پروژه، در یادداشت خود چنین نوشته است: ولی چند نکته، مجموعه کلاه قرمزی با حضور ستارگان و هنرمندان خود شرایط تولید و نمایش خیابانی را در نظر دارد، به صورت کاملاً عام المنفعه برای سیل زدگان و نیازمندان، که در حال پیگیری است.

شک ندارم خانواده و بچه های خودتان در جمع این نمایش حضور نداشته باشند.

مجموع کلاه قرمزی با بیش از 23 سال قدمت و تولیدات موفق و پرتاثیر و فرهنگ ساز و اینجانب به عنوان تهیه کننده برنامه و به نمایندگی از خالقین اصلی اثر و خلق شخصیت های عروسکی آقایان ایرج طهماسب و حمیدجبلی با در دست داشتن چندین توافقنامه و نامه که به امضا مدیران محترم وقت سیما و کارشناسان رسیده است در قبال دریافت پول و شرایط اهدایی این مجموعه، کلیه حقوق معنوی و مادی این مجموعه قبلاً واگذار شده است.

قابل ذکر است واگذاری این حقوق توسط مدیران وقت سیما با حضور خالقین این مجموعه، هنرمندان مردمی آقایان طهماسب و جبلی صورت گرفت، در محیطی دوستانه منطقی و قطعاً با احترام، جنابعالی و همکاران شما معترض به این واگذاری هستید و عملاً نقص آشکار و قرارداد این واگذاری را رقم زدید.

دعوت می کردید با اقدام منطقی و محترمانه با حضور کارشناسان محترم سیما و سازندگان این مجموعه، این حقوق را تقدیم می کردیم.

نیازی به رجوع به دادگاه و تهدید نبود که هیچگاه در دفاع از این حقوق در دادگاه مورد نظر سیما شرکت نکردیم و نخواهیم کرد.

فقط با جسارت و جرأت اعلام فرمایید اختتامیه و تعطیلی دائمی این مجموعه کلاً قرمزی در سیما از زمان اقدام جنابعالی صورت گرفت و خودتان جوابگوی مردم، مدیران محترم سیما و رسانه ها باشید، نه هنرمندان و سازندگان این مجموعه.

در این لحظه تلخ که مشغول جمع آوری دکور نوستالژیک و میز آقای مجری و عروسک ها هستیم، دوری نخواهد بود که روی این میز پرخاطره گرمک و طالبی در کنار میز عادل فردوسی پور که هندوانه به شرط چاقو عرضه می کند، فعالیت خود را ادامه دهد! امروزه هندوانه و طالبی ارزان را برای مردم را بچسبیم، هنر کیلویی چند؟! و در انتها موفقیت و خلق هنر هرگز به مالکیت کسی درنمی آید.

موفقیت تنها اجاره داده می شود و اجاره بهای آن را باید روزانه پرداخت.


کلید واژه ها: شبکه های ماهواره ای - کلاه قرمزی - شبکه های ماهواره - صداوسیما - سیما - سوء استفاده - سازمان صدا و سیما - ماهواره - کلاه - عروسک - برنامه - سینما - شبکه - صدا و سیما - مدیر - تلویزیون - قانون - سازمان صداوسیما - عادل فردوسی پور - اقتصادی - حقوق - طولانی - عروسکی - پروژه - آرشیو - معروف - فردوسی پور - دکور - فکری - تبلیغاتی

آخرین اخبار سرویس:
جدیدترین اظهارات حسین زمان درباره ممنوعیت 17 ساله اش | گفتم جلوی وزارت ارشاد بست می نشینم

عجایب زبان فارسی/ به کارگیری 19 فعل در یک جمله!

اطلاعیه اداره کل مطبوعات داخلی درباره اعلام وصول نشریات

ثبت 11 میراث ناملموس فرهنگی در استان اردبیل

فیلم کوتاه تنبیه از کردستان به اسپانیا رسید

پایش خبرنگاران استان قزوین و دعوت در نشست های خبری با رویکرد جدید در سفر مونسان به الموت گزینش رسانه ای صورت نگرفته بود

انتقاد از روزگاری که عنانش دست سلبریتی هاست

گلزار باید نوه داشته باشد، اما همچنان مجرد است

عمو پورنگ با محل گل و بلبل خداحافظی کرد + عکس

آخر هفته با فیلم های سینمایی تلویزیون/ پارسا پیروزفر مهمان آخر هفته سیما

پیام محبت آمیز سلمان خان به دختر معلول ایرانی و واکنش بازیگر نقش راکی

تقدیرازحمیدواعظی،پیشکسوت عرصه روابط عمومی

آغاز برپایی کارگاه فیلم 100 در شیراز

جشنواره بین المللی کتاب سال رضوی در مشهد

خوانندگان پاپ، پول پارو می کنند

تکرار یک حاشیه عجیب/ خاموشی چراغ های مجموعه باغ کتاب

«شب نشینی» مهران مدیری پروانه ساخت گرفت/موافقت با پخش قسمت جدید «هیولا»

تقدیر از حمید واعظی، پیشکسوت عرصه روابط عمومی

نادر مشایخی: آموزش موسیقی در ایران 80 سال عقب است

جدیدترین مصوبات شورای پروانه نمایش خانگی سازمان سینمایی

علیرضا قربانی، برنده بهترین آهنگ تیتراژ سریال جشن حافظ 98

3 فیلم کوتاه ایرانی راهی جشنواره ایتالیا شدند

مکان های ممنوعه در اینستاگرام! + عکس

آغاز صداگذاری فیلمی در ژانر کودک و نوجوان + تیزر

زنان و بی توجهی به هنر

گردشگری شبانه یک بخش مغفول مانده در گردشگری همدان

علی نصیریان: فعلاً دوست ندارم کار کنم

استخدام تعدادی سالن کار جهت کار در رستوران در تهران

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تعاونی حامیان میراث فرهنگی برگزار شد

آیین پلاک کوبی منزل استاد خط شکسته ایران برگزار شد

آغاز «شب های هنر» از هفته آینده/سالار عقیلی مهمان «شب موسیقی»

گردشگری شبانه یک بخش مغفول مانده در گردشگری همدان

انتشار فراخوان انگلیسی و عربی جشنواره بین المللی قصه گویی

قصه ممنوعیتی 17 ساله در عرصه موسیقی

اولین فراخوان عکس هفته حجاب و عفاف

اعطای جایزه بین المللی برای طرح مرمت خانه تاریخی سعادت در کاشان

کلاس حفظ قرآن ویژه روشندلان در میبد تشکیل شد

بانک شهر حامی جشنواره فیلم شهر

گشت خبری در استان سمنان

بازدید مدیر دفتر هنرهای تجسمی از روند مرمت موزه هنرهای معاصر کرمان

ترجمه کتاب «کاربست نظریه ها، مدل ها و مفاهیم در تاریخ باستان» منتشر شد

رمان عصرها، داستان یک زمستان منتشر شد

تاسیسات گردشگری استان اردبیل سامان دهی می شود

مستند «حجاب راه رستگاری» نقد می شود

نشست نقد و بررسی کتاب «فلسفه علم کانت» برگزار می شود

آغاز پخش سری جدید «شب های هنر» از هفته آینده

جشنواره کتاب سال رضوی در جریان سازی های فکری و فرهنگی مؤثر است

بازیوو به صداگذاری رسید

علت خنده محمدعلی نجفی در دادگاه چه بود؟

علی نصیریان: پیشنهاد همیشه بوده اما فعلاً دوست ندارم کار کنم

پشت صحنه هیجان انگیز در برنامه «عصر جدید» چه می گذرد؟ + فیلم

دولت بخاطر گاندو بودجه صداوسیما را صفر کرد !

سلفی نسرین مقانلو با عوامل «دل» /عکس

بازی تاج و تخت رکورد نامزدی جوایز امی را شکست / پیشتازی خانم میزل شگفت آور و چرنوبیل

برگزاری سومین جشنواره آلبالو در روستای ییلاقی طزرجان یزد

نسخ خطی دیوان اشعار شاعران یزدی رونمایی می شود

همایش استاد سید محمّدعلی ریاضی یزدی برگزار می شود

استایل خاص «بهاره کیان افشار» در جشن سینمایی/ عکس

می رسم به تو ؛ رضا یزدانی

جشنواره آسمان پالیز در روستای تاریخی وفس

آخرین اخبار از ادامه ساخت «نون.خ»

آخرین وضعیت تولید سریال «فوق لیسانسه ها»

اردبیل به عنوان مهد گردشگری مذهبی شناخته شده است

پخش فیلم سینمایی تحفه هند از شبکه آی فیلم

کنسرت گروه سروستاه در لاهیجان

آغاز پخش سری جدید «شب های هنر» از هفته آینده

«اقامت اجباری» منتشر شد

آغاز پخش سری جدید «شب های هنر» از هفته آینده/سالار عقیلی مهمان شب موسیقی

«نت های مسی یک رویا» نماینده سینمای ایران در لوکارنو 2019

مراسم بزرگداشت مرحوم حاج حسین یگانه در قوچان برگزار شد

کودکان باید تئاتر ویژه خود را داشته باشند

با تنها نماینده سینمای ایران در لوکارنو 2019 آشنا شوید

شورای اندیشه ورزی شبکه آفتاب با حضور برنامه سازان و گویندگان

ابلاغ شیوه نامه تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی گردشگری

برپایی نمایشگاه هنر های چوبی در سعدآباد

انتشار پوسترفراخوان انگلیسی و عربی بیست و دومین جشنواره قصه گویی

ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - 26 تیر 98

پشت صحنه فیلم گودزیلا: جنگ های نهایی

اجاره خانه و خرج فرزندم را با دستمزدم می دهم/تهیه کننده زیر قولش بزند منِ بازیگر چه کنم

بم بعد از 16 سال صاحب سینما می شود

ماه هیچ وقت پشت ابر نمی ماند

آغاز به کار دوازدهمین جشنواره بین المللی کتاب سال رضوی در مشهد

نمایش «نت های مسی یک رویا» در لوکارنو 2019

گشایش نمایشگاه باغ خیال در بیرجند

طرح عملکرد و بررسی برنامه های سال 98 خانه سینمای مستند مازندران

5 کمدی کارِ شکست خورده سال 98

استخدام پروموتر در یک مجموعه در تهران

دومین جشنواره موسیقی آوای ارادت

انتشار فراخوان انگلیسی و عربی جشنواره قصه گویی

بازدید از خانه طباطبایی ها در کاشان

بازگشت سینما به شهر بم بعد از گذشت 16 سال از زلزله

اعلام نامزدهای بخش سریال های تلویزیونی و اقلام تبلیغات سینمای ایران جشنواره فیلم شهر

پشت صحنه کمتر دیده شده از سریال «یوسف پیامبر»-2

اثر سو صبر بیش از اندازه در برجام

فهرست بازیگران «مثبت فکر کن» تکمیل شد

سریال «گاندو2» حتما ساخته می شود

تصاویر/ جشنواره آب و رنگ در جوانرود کرمانشاه

عمادالکتاب قاتل نبود، «معلم» بود

نوبت گرفتن برای ارتباط با اجنه مشکل گشا!

3 فیلم کوتاه ایرانی میهمان جشنواره ایتالیایی می شوند

دکور و عروسک های مجموعه «کلاه قرمزی» جمع آوری شدند!

دکور و عروسک های مجموعه «کلاه قرمزی» جمع آوری شدند!