مطالب مرتبط:
تخت روانچی: ایران به عواید وعده داده شده در برجام دست نیافت
تخت روانچی: درباره اف ای تی اف نباید به دیدگاه آمریکا و اروپا توجه کنیم
تخت روانچی: اروپا در 60 روز آینده اراده سیاسی خود را نشان دهد
تخت روانچی: ایران به عواید وعده داده شده در برجام دست نیافت
تخت روانچی:اروپا در 60 روز آینده اراده سیاسی خود را نشان دهد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 تیر 1398 ساعت 19:432019-06-26سياسي

تخت روانچی: وعده های تکراری اروپا نتیجه ملموسی نداشته است


ایرنا- نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، اجرای تعهد طرف های دیگر برجام را رکن دیگر این توافق دانست و گفت: وعده های تکراری اروپا تاکنون نتیجه ملموسی نداشته است و آنها باید مسئولیت پیامدهای احتمالی عدم اجرای برجام را بپذیرند.

- "مجید تخت روانچی" روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع بررسی چگونگی اجرای قطعنامه 2231 برگزار شد، افزود: از شما به خاطر برگزاری این جلسه درباره این موضوع مهم برای جامعه جهانی، یعنی برجام که به گفته دبیرکل سازمان ملل، نماد موفقیت چندجانبه گرایی و دستاورد بزرگ گفت وگو و دیپلماسی است، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: همانگونه که همه شما واقف هستید، برجام بر دو رکن استوار است "تعهدات هسته ای ایران" و "تعهدات سایر اعضای برجام برای تأمین منافع اقتصادی ایران".

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی براساس ماموریت خود، درحال بررسی و نظارت بر اجرای تعهدات هسته ای ایران است.

15 گزارش متوالی آژانس تاکنون، پایبندی کامل و مستمر ایران به تعهدات هسته ای خود را تأیید کرده است.

بنابراین، رکن اول برجام به طور کامل و طبق بالاترین استاندارد در حال اجرا است.

تخت روانچی با طرح این سوال که "اما رکن دوم چطور؟ آیا اجرای آن نیز محقق شده است؟ "، اظهار کرد: این رکن شامل دو تعهد مکمل است "رفع تحریم ها" و "توسعه روابط تجاری و اقتصادی عادی با ایران".

وی تصریح کرد: این واقعیت 2 بار به صراحت در برجام ذکر شده است جایی که می گوید "برجام منجر به لغو جامع همه تحریم های شورای امنیت و همچنین تحریم های چندجانبه و ملی مرتبط با برنامه هسته ای ایران می شود و اقداماتی برای دسترسی به تجارت، فناوری، تأمین مالی و انرژی را شامل می شود".

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد یادآور شد: همچنین، قطعنامه 2231 تأکید کرده است که "برجام موجب تقویت و تسهیل توسعه همکاری و تعاملات عادی اقتصادی و تجاری با ایران می شود".

تخت روانچی افزود: علاوه بر آن، این قطعنامه با تأکید بر اینکه "همه کشورهای عضو تحت ماده 25 منشور متعهدند… که تصمیمات شورای امنیت را قبول و اجرا کنند"، "از همه دولت های عضو، … می خواهد آن دسته اقداماتی را که برای حمایت از اجرای برجام مناسب باشد، اتخاذ نمایند، از جمله با انجام اقداماتی که همسو با برنامه اجرایی برجام و این قطعنامه هستند، و نیز از طریق خودداری از اقداماتی که اجرای تعهدات وفق برجام را با مشکل مواجه می سازد".

وی ادامه داد: از آنجا که تحریم های شورای امنیت تنها توسط خود این نهاد قابل لغو است، شورا طی قطعنامه 2231 و طبق فصل هفتم منشور، به تمامی تحریم ها علیه ایران پایان داد.

در ارتباط با تحریم های چندجانبه، طبق برجام اتحادیه اروپایی و اعضای آن متعهدند که "با وضع مقرراتی.

به تمامی تحریم های اقتصادی و مالی اتحادیه در ارتباط با مسئله هسته ای پایان دهند"؛ همچنین در خصوص تحریم های ملی، بر اساس برجام، آمریکا موظف است اجرای تحریم های هسته ای ثانویه را متوقف کند".

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: علاوه بر این، طبق برجام اتحادیه اروپایی و اعضای آن و آمریکا متعهد هستند که از اتخاذ هر گونه سیاستی که هدف آن به طور مشخص، اثرگذاری منفی بر روابط تجاری و اقتصادی با ایران باشد، خودداری کرده … [و] اجرای موفقیت آمیز برجام را تضعیف نکنند".

**فقدان انتفاع ملموس اقتصادی تخت روانچی تصریح کرد: همچنین طبق برجام آمریکا متعهد است که "بالاترین تلاش های خود را با حسن نیت برای حفظ توافق به عمل آورد و مانع از مداخله در مسیر تحقق انتفاع کامل ایران از رفع تحریم ها شود".

وی با طرح این سوال که "اما در عمل چه رخ داده است؟ "، گفت: خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم ها، زمینه انتفاع ایران از برجام را تقریباً به طور کامل از بین برده که البته این اقدام، آشکارا مغایر تعهدات آمریکا طبق برجام و نقض تعهدات آن طبق قطعنامه 2231 است.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد افزود: آمریکا همچنین بی شرمانه، دیگر دولت ها را تهدید می کند "یا قطعنامه 2231 را نقض کنند یا با تنبیه مواجه شوند".

این رفتار غیرمسئولانه یک عضو دائم شورای امنیت که در تاریخ این نهاد بی سابقه است، ضربه آشکاری به قطعنامه 2231 بوده است، منشور ملل متحد و حقوق بین الملل را نقض می کند و موجب از بین رفتن هر چه بیشتر اعتماد و اطمینان به شورا می شود.

تخت روانچی ادامه داد: در نتیجه، آمریکا نه تنها خود به تعهداتش طبق قطعنامه 2231 عمل نمی کند، بلکه مانع اجرای برخی بخش های برجام توسط ایران نیز می شود و سایر کشورها را نیز از اجرای تعهداتشان طبق قطعنامه باز می دارد.

وی یادآور شد: با این وجود، پس از خروج آمریکا از برجام، طی یک سال اخیر تنها واکنش ایران دادن فرصت بیشتر، هفته پس از هفته و ماه پس از ماه، به دیگر اعضای برجام، به خصوص سه کشور اروپایی و به درخواست آنها، بوده تا پیامدهای خروج آمریکا از برجام را جبران کنند.

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: اما حسن نیت و صبر حداکثری ایران و همچنین وعده های تکراری دیگر اعضای برجام برای اتخاذ تدابیر عملی، هیچ نتیجه ملموسی به دنبال نداشته است.

تخت روانچی تصریح کرد: ایران اما در اجرای سیاست صبر استراتژیک خود به منظور اجرای برجام، هزینه سنگینی را بابت جنگ اقتصادی آمریکا و سیاست به اصطلاح فشار حداکثری این کشور، شامل تلاش برای به صفر رساندن صادرات نفت و قطع تجارت آزاد با ایران، تحمل کرده است.

**برجام توافقی یک طرفه نیست وی با بیان اینکه "برجام در عمل به توافقی تبدیل شده است که تنها یک عضو، آن را رعایت می کند"، تاکید کرد: یک توافق چندجانبه را نمی توان به صورت یک جانبه اجرا کرد.

ایران اقدامات زیادی انجام داده و بسیار بیش از سهم منصفانه خود برای حفظ این توافق هسته ای تلاش کرده است.

ایران نمی تواند، نباید و نمی خواهد به تنهایی تمامی بار حفظ برجام را به دوش بکشد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: بنابراین، ایران به منظور حفظ امنیت و منافع ملی مردم خود و بازگرداندن توازن به برجام، در 18 اردیبهشت 1398 تصمیم گرفت، در مرحله اول طرح خود، اجرای تعهدات خویش در دو مورد میزان ذخایر "اورانیوم غنی شده" و "آب سنگین" آنگونه که در برجام قید شده است را محدود سازد.

تخت روانچی اظهار کرد: در عین حال، باید تأکید کنم که این تصمیم در تطابق کامل با بندهای 26 و 36 برجام است که طبق آنها "در صورت اعمال تحریم های جدید یا اعمال مجدد تحریم ها" … یا "اعمال تحریم های هسته ای جدید"، ایران حق دارد "اجرای تعهدات خود طبق برجام را به صورت کلی و یا جزیی متوقف سازد".

وی خاطرنشان کرد: در واقع، همانگونه که توسط رییس جمهوری اسلامی ایران اعلام شده است، این حداقل اقدامی بود که یک سال پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم ها، ایران می توانست اتخاذ کند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد افزود: طبق تصمیم ایران، اگر ظرف 60 روز، اقدامات عملی کافی توسط دیگر اعضای برجام و جامعه بین المللی اتخاذ نشود، در مرحله دوم طرح خود، ایران مجبور خواهد بود "پایبندی به محدودیت های مربوط به غنی سازی اورانیوم و اقدامات برای نوسازی رأکتور آب سنگین اراک را به حالت تعلیق در آورد".

تخت روانچی ادامه داد: همچنانکه در بیانیه شورای عالی امنیت ملی ایران آمده است، جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت وارد مذاکره شد، با حسن نیت برجام را پذیرفت، با حسن نیت تعهدات خود را اجرا کرد و پس از خروج آمریکا نیز با حسن نیت فرصت کافی را در اختیار دیگراعضای باقی مانده برجام قرار داد.

وی تاکید کرد: اکنون، دیگر اعضای باقی مانده برجام، به ویژه سه کشور اروپایی یا باید با اتخاذ گام های به موقع، کافی، جدی و عملی، برجام را که در شرایط حادی قرار دارد، حفظ کنند یا مسئولیت پیامدهای احتمالی آن را بپذیرند.

**باج خواهی آمریکا نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: در حالی که ایران مصمم است به شدت از منافع خود در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا و همه توطئه ها و طرح های شریرانه آن محافظت کند، چنانچه بخواهیم جهان بر اساس حاکمیت قانون و نه بر مدار حاکمیت قدرت و طبق قدرت منطق و نه برپایه منطق قدرت اداره شود، جامعه بین المللی نیز باید در مقابل باج خواهی و بی قانونی آمریکا مقاومت کند.

تخت روانچی با بیان اینکه "ما نباید اجازه دهیم دروغ پردازی، اطلاع رسانی غلط و نیز فریبکاری آمریکا، دستورکار اینجا را تعیین کند"، اظهار کرد: یک نمونه از اقدام آمریکا در اطلاع رسانی نادرست، بر پا کردن جار و جنجال در خصوص برنامه موشک های بالستیک ایران و ارتباط آن با قطعنامه 2231 است.

موشک های بالستیک ایران برای حمل کلاهک های متعارف طراحی شده اند، نه برای حمل کلاهک های هسته ای و به همین دلیل، خارج از حوزه صلاحیت قطعنامه 2231 است.

وی افزود: طبق حقوق بین الملل، توسعه برنامه موشک های بالستیک متعارف، یک حق ذاتی بوده و قطعنامه 2231 نیز آن را ممنوع یا محدود نکرده است.

همچون هر کشور دیگر، جمهوری اسلامی ایران، واقع در منطقه متلاطمی چون خاورمیانه، در خصوص امنیت و نیز توانمندی های دفاعی متعارف خود مصالحه نخواهد کرد.

**دو رویی محض آمریکا نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: مقامات آمریکایی ادعا می کنند که هدف از اعمال تحریم های آنها آسیب رساندن به مردم ایران نیست.

لکن در عمل، قضیه کاملاً برعکس است.

تحریم ها اساساً به گونه ای طراحی شده اند که به مردم عادی، به ویژه افراد آسیب پذیر همچون زنان، کودکان، سالمندان و بیماران صدمه می زنند.

تخت روانچی تصریح کرد: این تحریم ها بیش از ثروتمندان به فقرا، بیش از افراد سالم به افراد بیمار و بیش از بزرگسالان به کودکان آسیب می رسانند.

در یک کلام، در اثر تحریم ها، آسیب پذیرترین افراد بیشترین رنج را متحمل می شوند.

در میان بیماران، افرادی که وضعیت وخیم تری دارند و به همین خاطر معمولاً نیازمند مصرف داروهای کمیاب و گران و استفاده از تجهیزات پیشرفته پزشکی هستند که در اکثر موارد باید از خارج وارد شوند، بیشترین رنج را متحمل می شوند.

وی اضافه کرد: تنها یک مثال از میان هزاران نمونه، نیاز شدید یک خانم 38 ساله ایرانی به دارویی است که در ایران یافت نمی شود.

در سال 1987 وقتی او تنها 7 سال داشت، خانه آنها در یکی از محلات یک شهر مرزی ایران هدف بمب قرار گرفت و وی نیز با سلاح شیمیایی که توسط برخی کشورهای غربی در اختیار صدام قرار گرفته بود، مجروح شد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: وی برای اینکه بتواند به طور طبیعی تنفس کند، باید از داروی خاصی استفاده کند که اکنون نمی توان آن را وارد کشور کرد؛ چون برخلاف ادعای آمریکایی ها مبنی بر اینکه چنین مواردی از شمول تحریم ها معاف هستند، عملاً همه راه های ممکن توسط آن کشور مسدود شده است.

تخت روانچی عنوان کرد: این معنای واقعی صدمه زدن آمریکا به مردم ایران است؛ "دو رویی محض".

آمریکا از غذا و دارو به عنوان سلاحی علیه غیرنظامیان استفاده می کند که مصداق بارز مجازات جمعی یک ملت است که خود جنایت علیه بشریت محسوب شده و موجب مسئولیت بین المللی می شود.

**معنای دیپلماسی از نظر آمریکا وی با بیان اینکه "اجازه بدهید به ادعای آمریکا درخصوص آمادگی آن کشور برای مذاکره بدون شرط و درخواست از ما برای پاسخ دادن به دیپلماسی با دیپلماسی بپردازم"، گفت: منظور آنها از دیپلماسی و مذاکره بدون پیش شرط چیست؟ برای آنها، دیپلماسی یعنی خروج از توافقی که جهان آن را به عنوان دستاورد مهم چندجانبه گرایی به شمار آورده است.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد افزود: دیپلماسی از نظر آمریکایی ها یعنی تحمیل مجدد تحریم ها در نقض برجام و قطعنامه 2231؛ یعنی مجازات سایر کشورها برای اجرای این قطعنامه؛ یعنی سیاست به اصطلاح فشار حداکثری ؛ یعنی تحمیل تحریم بعد از تحریم؛ یعنی مجازات جمعی یک ملت؛ یعنی برپایی یک جنگ واقعی و همه جانبه اقتصادی و یعنی تروریسم اقتصادی.

تخت روانچی تصریح کرد: دیپلماسی آمریکایی یعنی ماجراجویی نظامی و نقض حریم هوایی ایران با پهپادهای جاسوسی؛ یعنی تقویت حضور نظامی در خلیج فارس؛ یعنی طراحی توطئه های بیشتر برای ایجاد تفرقه بین کشورهای منطقه و تشدید تنش با هدف فروش تسلیحات بیشتر به منطقه؛ و این فهرست همچنان ادامه دارد.

**مقاومت ایران در برابر تجاوز، ارعاب و تهدید وی با تاکید بر اینکه به گواه تاریخ، ملت ایران در برابر تجاوز، ارعاب و تهدید مقاومت می کند، تاکید کرد: در مقابل، واکنش ما به رفتار متمدنانه، احترام و صداقت نیز بسیار خوب است.

اعتماد، اصلی ترین پیش نیاز و حداقل شرط لازم برای ورود به گفت وگوی معنادار است.

این امر تنها در عمل ثابت می شود و نه با سخنان فریبنده و پرطمطراق.

مادام که تحریم های غیرقانونی پابرجا هستند، از هیچکس نمی توان انتظار داشت که به پیشنهاد گفت وگوهای صادقانه و واقعی اعتماد کند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد درباره گزارش دبیرکل این سازمان که امروز ارائه شد هم گفت: ملاحظات ما درخصوص گزارش دبیرکل سازمان ملل در نامه ای که روز گذشته ارسال شد، بیان و نظرات ما درخصوص مسائلی که در سخنان خود به آنها نپرداختم، نیز تبیین شده است.

تخت روانچی افزود: حرف آخر اینکه، امروز نماینده آمریکا بار دیگر برخی از ادعاهای بی اساس این کشور علیه ایران را تکرار کرد.

چون کشور من به این ادعاها یا از طریق وزارت امور خارجه یا در مجامع مرتبط بین المللی پاسخ لازم را داده است، من آنها را شایسته پاسخ مجدد نمی دانم.


کلید واژه ها: سازمان ملل متحد - ایران - سازمان ملل - تخت روانچی - تعهد - شورای امنیت - هسته ای - جمهوری اسلامی - شورای امنیت سازمان ملل متحد - آژانس بین المللی انرژی اتمی - روانچی - اقتصادی - شورای امنیت سازمان ملل - برنامه هسته ای ایران - هسته - تحریم - شورای - امنیت - برنامه هسته ای - اسلامی - برنامه - برگزار - جمهوری - برنامه هسته - انرژی - آژانس - اروپا - توسعه - بین المللی - انرژی اتمی

آخرین اخبار سرویس:
دلیل رایگان نشدن آب و برق برخی مدارس

استاندار آذربایجان شرقی: آموزش زبان مادری باید در تعدادی از مدارس استان آغاز شود

استخدام نیروی ساده آقا جهت همکاری در شهر قم

دلیل رایگان نشدن آب و برق برخی مدارس

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب کردن زنان توسط علم الهدی

ضرورت حمایت بیشتر از افرادی که در کشاورزی و دامپروری فعالیت دارند

شورای نگهبان نقش تأمین کننده صحت و قوام نظام را برعهده داشته است

الحاق پهپاد تهاجمی مهاجر 6 به ناوگان پهپادی نزاجا

شورای نگهبان خار چشم دشمنان و یادگار رهبر کبیر انقلاب

الحاق 3 فروند پهپاد تهاجمی مهاجر 6 به ناوگان پهپادی نزاجا

مخالفت مصباحی مقدم با تصویب پالرمو و سی اف تی در مجمع تشخیص

آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان باقی ماند

برگزاری دوره مهارت های تبلیغی برای طلاب در قم + تصاویر

آغاز به کار «نشست پایان دوره اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان سراسر کشور(دفتر تحکیم وحدت)» در دانشگاه تبریز

توضیحات شهرداری قم به ایلنا برای انتشار خبر حادثه تلخ برای دو کارگر قمی

خبری از شهر زیرزمینی در تبریز نیست

حقوق چند ده میلیونی نمایندگان، مانع رسیدگی به مطالبات مردم کارگران سکوی پرتاپ نمایندگان به مجلس نیستند

کاهش بیش از 25درصدی پرسنل بهزیستی استان در 4 سال اخیر! نگهداری 200 نفر در مراکز شبانه روزی بهزیستی سمنان

نیروهای مسلح به هرگونه تحرکی از سوی دشمنان پاسخ سخت خواهند داد

الکترونیک شدن انتخابات ابهامات جدی دارد

گمرکات باید با ارائه تسهیلات در فرآیندهای اقتصادی روان سازی کنند

شورای نگهبان خار چشم دشمنان است

روایت یک مقام سپاهی از انفجارها در جریان سیل آق قلا و پاسخ استانداری گلستان

قطعنامه 598 هرگز به مفهوم تعطیل شدن امر مقدس دفاع نبود

الحاق 3 فروند پهپاد تهاجمی مهاجر 6 به ناوگان پهپادی ارتش

استخدام شهر بازی بزرگ پارک ملت / مشهد

استخدام کارمند واحد بازرگانی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام برنامه نویس در یک شرکت در تهران

ارائه آموزش مهارت های زندگی به 1200 مددجوی البرزی

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نقش مهمی در تنویر افکار عمومی دارد

رعایت اخلاق عملی و ادب اختلاف؛ لازمه گفت وگوی ادیان

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب کردن زنان توسط علم الهدی و کمپین «چهارشنبه های طلایی»: اگر صاحبان قدرت به دنبال وزن کشی هستند، اجازه دهند کسانی که مانند آنها فکر نمی کنند هم تجمع برگزار کنند| سیاست های چکشی دیگر جوابگو نیست

از درج آگهی های ارائه خدمات ماساژ مختلط تا اجاره روزانه منازل در اپلیکیشنهای داخلی/کم کاری وزارت ارتباطات، ارشاد و مرکز ملی فضای مجازی در شکل گیری ولنگاریهای مجازی

آیت الله جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان ابقا شد/ کدخدایی سخنگو ماند

ایران درباره بنیه دفاعی اش مذاکره نمی کند

دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد

لیگ پرتغال فعلا از دسترس ایرانی ها خارج شد

استخدام کارآموز تور خارجی و داخلی خانم با حقوق-تهران

انتصاب آیت الله جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان

رییس سازمان میراث فرهنگی از مجمتمع گردشگری لاله در الموت بازدید کرد

عیادت دکتر مونسان از مسئول دهکده طبیعت قزوین

سود مرکب از نظام بانکی حذف می شود

مساجد حذف شدنی نیستند

ضرورت همکاری افراد آموزش دیده در انتخابات الکترونیکی شوراها

شورای نظامی سودان و معترضان به توافق سیاسی دست یافتند

اعزام هفتمین پرواز حج تمتع از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

اعضای جدید شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت مشخص شدند / ابقای دهقان و حسینی در شورا

پوستر آخرین نفس دشمنی

تقویت جایگاه و بازبینی ساختار شورایاری

ایران رسما از بیماری آنفلوآنزای پرندگان پاک اعلام شد

7 فاکتور ارزنده برای ایجاد حس زندگی در رپورتاژ آگهی

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب کردن زنان توسط علم الهدی و کمپین «چهارشنبه های طلایی»

ارائه خدمات تأمین اجتماعی به 43 میلیون ایرانی

همسر اول میترا استاد: مثل پسرم تقاضای قصاص داریم

امین قصمی با حفظ سمت، سرپرست آبفای روستایی هرمزگان شد

پسر میترا استاد: نجفی بارها مادرم را با اسلحه تهدید کرده بود

آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

پنج نکته اساسی برای انتخاب لباس زنانه در مهمانی های دوستانه

رونمایی از پوستر هفته استان اردبیل

فعالیت 10 پایگاه فرهنگی ـ دینی در البرز برای مقابله با آسیب های اجتماعی

مراسم غسل تعمید منداییان در کنار رودخانه کارون

پیام تصویری «احمدی وفا» از مدینه به مشتاقان حج

حقوق چند ده میلیونی نمایندگان، مانع رسیدگی به مطالبات مردم/ کارگران سکوی پرتاپ نمایندگان به مجلس نیستند

آمادگی یگان ویژه برای تامین امنیت مراسم اربعین

«مسیبی»سرپرست روابط عمومی شرکت فرودگاه ها شد

فعالیت های مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی

تاکید رییس مجلس بر حمایت از بنگاه هایی که توان ایجاد جهش در تولید را دارند

ارزش های دفاع مقدس، ایران را در برابر توطئه های فرهنگی بیمه می کند

مخالفت مصباحی مقدم با تصویب پالرمو و سی اف تی در مجمع تشخیص

ارائه خدمات تأمین اجتماعی به 43 میلیون ایرانی/ تأمین اجتماعی کلید توسعه اقتصادی

لاریجانی: بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند / می توان واردات برخی از اقلام و تجهیزات پزشکی که در داخل تولید می شود، ممنوع کرد

داماد نجفی: از آنجا که علیزاده طباطبایی با نجفی رفاقت داشت، از او خواستیم از وکالت در این پرونده استعفا دهد / قبول نکرد و مجبور شدیم عزلش کنیم

نتیجه گروکشی دولت از صدا وسیما

چرا نجفی وکیل خود را عزل کرد؟

کمک رسانی ایران به یک نفتکش خارجی در خلیج فارس

استخدام نیروی آقا جهت برشکاری روشویی کابینت های pvc در البرز

حجت الاسلام حیدری فر: ما در روند حکومتی که تشکیل دادیم توفیق چندانی پیدا نکردیم/ مجید قربانخانی شهید مدافع حرم اهل خالکوبی بود اما یکباره به سوریه رفت و در آنجا شهید شد

استخدام نیروی مسلط به فضای مجازی، اینیستاگرام و تلگرام در تهران

استخدام حسابدار مسلط به امور مالیاتی در شهر قدس

استخدام فروشنده ماهر آقا جهت فروشگاه فرش در البرز

استخدام کارمند آشنا به icdl و فتوشاپ در محدوده نواب تهران

استخدام کارشناس پشتیبانی سایت تخفیف بازان درفارس

استخدام وکیل پایه و مشاور حقوقی در تهران

استخدام خانم جهت انجام امور اداری در کارگاه ساختمانی

استخدام تعدادی چرخکار مانتو دوز و اتوکار در البرز

استخدام نیروی خانم و آقا جهت انجام امور اداری در تهران

استخدام کارمند اداری با مدرک کارشناسی رشته کامپیوتر در موسسه معتبر

استخدام آبدارچی آقا بصورت تمام وقت در یک دفتر املاک

همایش تخصصی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در ساری

روزانه 11 هزار تبعه عراقی وارد منطقه آزاد اروند می شود

موجود عجیب دریاچه ارومیه شناخته شد

موضع حسن یزدانی پیش از آغاز انتخابات کشتی

دبیر درمجمعِ کشتی وعده سفرخارجی به هیات ها داد

بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 25/ 04/ 98

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت: عملیات حج 98 روان پیش می رود

کلمات قصار/ حضرت امیرالمومنین علی (ع): ناتوان ترین مردم کسیست که chr(8230)

کلمات قصار/ حضرت امیرالمومنین علی (ع): ای فرزند آدم chr(8230)

کلمات قصار/ حضرت امیرالمومنین علی (ع): chr(8230) شرم نکند و بگوید نمی دانم

لاریجانی: در شرایط کنونی مساله اساسی این است که برای تقویت بخش صنعت، سرمایه تامین شود

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب کردن زنان توسط علم الهدی و کمپین «چهارشنبه های طلایی»

تخت روانچی: وعده های تکراری اروپا نتیجه ملموسی نداشته است

تخت روانچی: وعده های تکراری اروپا نتیجه ملموسی نداشته است