مطالب مرتبط:
طرح تامین مسکن کارکنان دولت بزودی رونمایی می شود
طرح تامین مسکن کارکنان دولت بزودی رونمایی می شود
رونمایی طرح تامین مسکن کارکنان دولت
اعلام جزییات طرح مسکن کارکنان دولت
اما و اگرهای طرح مسکن کارکنان دولت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 تیر 1398 ساعت 12:582019-06-25سياسي

رونمایی از طرح تامین مسکن کارکنان دولت / «تام کاد» به زودی می آید


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمد اسلامی اظهار کرد: پشتیبانی از تصمیم دولت در خصوص رونق دادن به تولید مسکن در کشور که هم موردتأکید مقام معظم رهبری و هم رییس جمهوری بوده و به مطالبه مردمی تبدیل شده است، - رونمایی از طرح تامین مسکن کارکنان دولت / تام کاد به زودی می آید " وزیر راه و شهرسازی از رونمایی از طرح تأمین مسکن کارکنان دولت موسوم به تام کاد خبر داد و گفت: ساخت 100هزار مسکن برای کارکنان نیرو های مسلح می تواند الگویی برای تأمین مسکن فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر، صنعتگران و فعال اقتصادی و.

باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمد اسلامی اظهار کرد: پشتیبانی از تصمیم دولت در خصوص رونق دادن به تولید مسکن در کشور که هم موردتأکید مقام معظم رهبری و هم رییس جمهوری بوده و به مطالبه مردمی تبدیل شده است، موضوع مهمی است که در نظر داریم با همکاری سازمان ها و وزارتخانه ها به تحقق آن دست یابیم.

وی با اشاره به رونمایی طرح تأمین مسکن کارکنان دولت (طرح تام کاد) ادامه داد: بر اساس قانون ساماندهی زمین و مسکن و قانون پس انداز مسکن، طرح تأمین مسکن کارکنان دولت که مورد تأکید رییس جمهوری است، عملیاتی و اجرایی می شود.

طرح تأمین مسکن کارکنان دولت به این شیوه برنامه ریزی شده است تا کارمندان دولت و جوانی که در خدمت دولت هستند از بدو خدمت از حقوق ماهیانه آن ها کسر و به صندوقی واریز شود تا بعد از مدت زمانی مشخص کارمندان دولت صاحب خانه شوند.

وی از تهیه دستورالعمل این طرح و رونمایی آن در روز های آینده خبر داد و تصریح کرد: دستگاه های دولتی با اولویت زمین های خود باید بتوانند شرایط را برای خانه دار کردن کارمندانشان فراهم کنند.

توسعه مسکن با در اختیار قرار دادن زمین های دولتی سازمان ها و وزارتخانه ها رونق می گیرد، به همین دلیل برای تحقق این موضوع نیاز است تا اقدام متفاوتی از اقداماتی که پیش تر انجام شده است، انجام بگیرد.

بخشی از این اقدامات شامل همراهی برای صدور مجوز های مسکن در قالب شهرک هایی است که می تواند در حریم شهر ها ایجاد شود که مصداق شهری جدید و نه شهر در مقیاس هایی است که در شهر های جدید ایجاد می شود.

این مکان ها باید واجد تأسیسات زیربنایی باشند تا بتوانند رونق جدی در ساخت وساز مسکن را با ویژگی توجه به کیفیت زندگی برای مردم ایجاد کنند.

اسلامی تصریح کرد: کمیته ویژه ای برای بررسی راه های رونق دادن به موضوع مسکن، توسط نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان ها که عضو شورای عالی شهرسازی و معماری ایران هستند، تشکیل شود و در این مورد تصمیم گیری شده و مصوبه های لازم صادر شود تا جریان تولید مسکن رونق بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی تحقق این مهم را در سایه همکاری شورای برنامه ریزی استان ها عملیاتی برشمرد و با ابراز این که "در خصوص رونق دادن به تولید مسکن نیاز داریم تا با همفکری و همراهی یکدیگر گشایشی را در این زمینه ایجاد کنیم"، تأکید کرد: در طرح های جامع شهرها، چنانچه زیربنا ها و معابر شهری اجازه دهد، می توان بر اساس ضوابط، تراکم تشویقی داد و این مهم در چارچوب ضوابط از طریق شورای عالی شهرسازی با اجازه ای که به شهرداری ها داده می شود می تواند در استان ها مورد پیگیری قرار بگیرد.

اسلامی همچنین تأکید کرد: پیشتازانه با انواع گشایش ها، در جهت رونق ساخت وساز، حرکت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی رونق ساخت وساز در بافت های فرسوده شهر ها را یکی دیگر از موضوعاتی دانست که در وزارتخانه راه و شهرسازی پیگیری می شود.

وی گفت: در بافت های فرسوده غالب شهرها، واحد های مسکونی فاقد مقاومت های لازم در برابر حوادث طبیعی هستند و درعین حال از نظر فرهنگی و اجتماعی، شرایط مناسبی ندارند، به همین دلیل ضرورت دارد تا با تمهیدات و اختیاراتی که وجود دارد، نوسازی آغاز شود و بتوانیم از طریق نوسازی بافت های فرسوده، جایگزینی مناسب برای بنا های فرسوده شهر ها ایجاد کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: در خصوص بهسازی بافت های باارزش تاریخی به جهت برخی از ناامنی ها که در برخی از این بافت ها وجود دارد، با محوریت سازمان میراث فرهنگی، تصمیماتی گرفته شود و بر اساس آن ها بتوان باززنده سازی محلات فرسوده را انجام داد.

این موارد جزو نکات مهمی است که باید به عنوان دستور کاری جدی توسط شورای عالی شهرسازی دنبال شود و در این مورد سیاستگذاری های لازم انجام بگیرد.

اسلامی با تأکید بر اینکه رونق ساخت وساز باید با توأمان دیدن سکونت و فعالیت همراه باشد، توضیح داد: شهرک سازی کنار شهر های صنعتی و توأمان دیدن سکونت و صنعت و اشتغال مدنظر ماست.

معتقدیم که تنها در این صورت است که هم شهر صنعتی می تواند زندگی و حیات داشته باشد و هم شهرک صنعتی می تواند به حیات خود ادامه دهد.

وی خواستار حل آمدوشد های غیرضروری در کلان شهر ها شد و چاره حل این مشکل را توأمان دیدن سکونت و اشتغال در شهر ها و شهرک ها عنوان کرد و گفت: متأسفانه در 20 سال گذشته اطراف کلان شهر تهران حداقل 50 شهرک صنعتی ظهور کرده که تنها مهاجرپذیری را به همراه داشته است.

شاهد بوده و هستیم که تراکم رفت وآمد های روزانه به تهران و همچنین از تهران، هزینه های سنگینی را بر شهر، حاکمیت و مردم تحمیل کرده است، بنابراین ضرورت دارد تا هنگامی که به شهرک های صنعتی مجوز احداث داده می شود، دیدن اشتغال و سکونت با هم باشد و شهر به مثابه سازمانی زنده ملاک عمل قرار گیرد که این مهم به ویژه باید مدنظر شهر های جدید واقع شود.

وی تعامل دوسویه را راهکاری برای استفاده بهینه از شهر و صنعت دانست.

خانه دارکردن اصحاب فرهنگ و هنر با طرح مشابه وزارت دفاعوزیر راه و شهرسازی امضای تفاهم نامه احداث 100 هزار واحد مسکونی را با وزارت دفاع یکی از مهمترین دستاورد های وزارتخانه راه و شهرسازی و نتیجه تلاش ها برای رونق دادن به تولید مسکن برشمرد و گفت: این الگو می تواند در سایر سازمان ها و وزارتخانه ها ملاک عمل قرار بگیرد.

مشابه این کار را می توان برای فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر، صنعت گران و فعالان اقتصادی و تمامی سازمان ها و وزارتخانه هایی که نیروی حقوق بگیر دارند، انجام داد و به این طریق، این طرح را عملیاتی و اجرایی کرد.

خروج 25 پادگان از شهر ها عملیاتی می شوداسلامی خروج 25 پادگان از شهر ها بر اساس دستور مقام معظم رهبری را فرصتی مغتنم عنوان کرد و توضیح داد: بر اساس قانون خروج پادگان ها از شهر ها که مصوبات آن نیز اخذ شده است، مقرر شده تا تعیین تکلیف کنیم و در اراضی پادگان ها بر اساس بارگذاری مجازی که پیش بینی شده است در چارچوب ضوابط، ساخت وساز آغاز شود و برای پادگان ها نیز زمین معوضی در خارج از شهر ها تخصیص یابد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در دستور کار جدید همه سازمان ها و وزارتخانه هاست که ظرفیت های خود را برای تولید مسکن کارکنان خود، ارایه دهند.

وزیر راه و شهرسازی طرح اقدام ملی را نهضتی دنباله دار دانست که بدون هیچ گونه پسوندی انتخاب شده است تا تمامی دولت ها ملزم به انجام آن شوند و گفت: از 400 هزار واحد مسکونی تکلیفی طرح اقدام ملی تاکنون بیش از 140 هزار واحد آن آغاز شده است.

با این فرهنگ جدید، تولید مسکن در کشور رونق می گیرد.

مخالفت وزیر راه با مسکن اجتماعیاسلامی با مخالفت با طرح مسکن اجتماعی، آن را طرحی نامناسب برای جامعه و فرهنگ ایرانی دانست و گفت: باید برای طبقات مختلف اجتماعی مسکن تولید کنیم که البته تولید مسکن اقشار متوسط و کم درآمد جزو اهداف اولویت دار ماست، در عین حال در ساخت وساز، ترکیب جمعیتی ملاک عمل قرار می گیرد.

وی با تأکید بر این مطلب که با مسکن اجتماعی به شدت مخالف است، توضیح داد: مسکن اجتماعی در هرکجای دنیا که رواج پیدا کرده است به عنوان مسکن های نشان دار شناخته شده است.

عموماً این مناطق به مناطقی تبدیل شده که به واسطه فقر شاهد انواع و اقسام مشکلات و معضلات در آن، هستیم.

مسکن اجتماعی در آمریکا و اروپا نیز به عنوان تجربه های ناموفق شناخته شده اند.

وی از ابلاغ طرح ویلاسازی به شهر های جدید برای طبقه اعیان همزمان با ساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه خبر داد و هدف از آن را ترکیب جمعیتی مناسب در شهر ها عنوان کرد.

اسلامی اعلام کرد: توجه به موضوع مسکن، به نظام ساخت وساز و شهرسازی، شکل و قوام می دهد.

متأسفانه شهرسازی های کنونی از قاعده به در رفته و شاهد هستیم که قاعده و نظام مندی مناسبی در اکثر مناطق وجود ندارد.

اما از آنجایی که وظیفه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، سیاستگذاری و اخذ تصمیم های راهبردی است به همین دلیل باید مسئله محوری و تدوین راهکار ها در دستور کار باشد.

رییس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، بر ضرورت آسیب شناسی نظام شهرسازی تأکید کرد و گفت: باید برای درآمد های پایدار شهرداری تدبیری بیندیشیم.

مادامی که شهرداری باید تراکم بفروشد تا حقوق کارکنان خود را بدهد این مهم (رونق تولید مسکن) محقق نخواهد شد و به دنبال آن شهرسازی نیز معنایی پیدا نمی کند.

شهرسازی زمانی معنا می یابد که شهرداری ها درآمد پایدار داشته باشند.

اسلامی ادامه داد: هنوز هم منطقه یک شهر تهران جذابیت فروش تراکم دارد و هنوز هم این اتفاق می افتد.

هرچند بیشترین خانه های خالی نیز در منطقه یک تهران موجود است.

وی در بیان انتظارات خود از اعضای شورای عالی شهرسازی، گفت: برای بارگذاری ها باید تسهیل گری صورت بگیرد تا از قاعده ای نظام مند تبعیت کنند.

در جانمایی ها نیز باید به این موارد توجه ویژه داشته باشیم.

باید تلاش کنیم تا تصمیماتی بگیریم که به حل مشکلات و مسائل کمک کند و این انتظاری است که از شورای عالی می رود.

وی تأکید کرد: طرح احداث مسکن در برهوت و در مناطقی که فاقد زیربنا ها و تأسیسات زیرساختی است انجام نمی شود.


کلید واژه ها: کارکنان دولت - مسکن - دولت - کارکنان - رونمایی - رییس جمهوری - مقام معظم رهبری - کارمندان دولت - کارمندان - اقتصادی - خانه - جمهوری - اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - خبرگزاری - تصمیم - شهرسازی - زمین - مردم - حقوق ماهیانه - برنامه ریزی - گزارش - تامین - تولید - رهبری - فرهنگ - قانون - تصمیم گیری - کشور - جدید

آخرین اخبار سرویس:
استخدام استاد کار ماهر در کارگاه در شهر بندر عباس

دانلود آهنگ جدید شهریار آموزگار بنام عشق رویایی

استخدام فروشنده خانم و آقا جهت فروشگاه سوهان ممتاز – مشهد

اینفو گرافیگ: اختلالات خونی و مشکلات آن

نماینده مجلس: مهریه را کی داده و کی گرفته اشتباه است زیرا با این تفکر ازدواج باطل است

واکنش سپاه به توقیف نفتکش انگلیسی

ظریف: دولت آمریکا در صدد است توافق هسته ای را به ورطه شکست بکشاند

کشتی ایرانی توقیف شده در عربستان آزاد شد

علت سکته مغزی حمیدبقایی

دانلود آهنگ جدید امیدرضا اکبری بنام دلبری

معاون اول رییس جمهور درگذشت پدر توپخانه ایران را تسلیت گفت

تغییر در ترکیب اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش

چندشغله های نجومی بگیر، این بار در کانون دفاتر اسناد رسمی

واکنش مخاطبان خبرآنلاین به طرح جدید ترافیک: «ترافیک بیشتر هم شده!»

انصاف در گفتار و نقد منصفانه

استخدام شرکت آرسام سافت

استخدام غیرحضوری تایپیست، مترجم، نویسنده، گرافیست و گوینده از سراسر کشور

استخدام نماینده توزیع شرکت (جهت توسعه ناوگان توزیع) در 5040

واکنش مقام ارشد انگلیسی به نفتکش توقیف شده

مقایسه مذاکرات قطعنامه 598 و مذاکرات برجام

معرفی سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

برکتی که طرح های بنیاد برکت به روستا ها آورده/ چگونه مهاجرت معکوس، روستای خالی از سکنه را آباد کرد/ مشاهده واقعیات امیدبخش روستا ها از نزدیک

ظریف: موج نوین ماجراجویی یکجانبه آمریکا و افراط گرایی مهم ترین چالش امروز است

احیای نماز جمعه از برکات انقلاب و نظام اسلامی است

جزییات جدیدی از توقیف نفتکش انگلیسی

اقدام جالب شهردار جوان اهواز

واکنش سخنگوی موگرینی به توقیف نفتکش انگلیسی

دانلود آهنگ جدید مصطفی نورمحمدی بنام مستانه

اهمیت توجه به «مکانیزم جبران» در موفقیت کسب و کارها

گفت وگوی وزرای خارجه ایران و انگلستان

معاون اول رییس جمهور درگذشت پدر توپخانه ایران را تسلیت گفت

تشریح ماجرای توقیف نفتکش انگلیسی از زبان سخنگوی سپاه+ فیلم

گذرهای تاریخی یزد با نصب کیوآرکد معرفی می شوند

ظریف: آمریکا در حال تضعیف حاکمیت قانون در سطح بین المللی است/ آمریکا در صدد است تا توافق هسته ای را به ورطه شکست بکشاند

ورود هیات حماس به تهران خبر دادند

استخدام مدرس تعمیرات موبایل در مجتمع فنی تهران

استخدام راننده لیفتراک در شرکت وگ بی همتا در البرز

استخدام برنامه نویس ، پشتیبان نرم افزار و منشی در یزد

استخدام تعدادی راننده لودر جهت همکاری در شهر بندر عباس

استخدام تعدادی سالندار خانم و آقا در شهر مشهد

دانشگاه آزاد به دنبال تعلیم و تربیت مدون است/لزوم ارتباط مستمر دانشگاه با نهادهای رسمی کشور

دیکتاتوریِ دولت !

واکنش سپاه توقیف نفتکش انگلیسی

رییس امور بین الملل سنای روسیه: انگلیس انتظار توقیف نفتکش خود را نداشت

ثبت نام برای عضویت در تیم های تذکر حجاب در قم

توصیه های انتخاباتی علم الهدی به شورای نگهبان

واکنش هلند به توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

دانلود آهنگ جدید مهدی فرهمند بنام هی ترکم نکن

جزییات عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از زبان سخنگوی سپاه

«تاتیک» درباره شهدای مسیحی منتشر شد

روایتی شنیده نشده از امدادرسانی زنان در اردو های جهادی

ضرورت کیفی سازی و به روزرسانی مجموعه های علمی کشور

مرز آستارا از امن ترین و فعال ترین مرزهای کشور است

واگذاری ثبت جهانی درختان دیرزیست کشور به میراث فرهنگی یزد

توضیحات درباره ضرب و شتم یک طلبه

اپ دردسرساز؛ هم پیر می شویم هم تخلیه اطلاعاتی؟

دانلود آهنگ جدید فرزاد فرج پور بنام قایم موشک

آغاز نشست وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد با حضور ظریف

جزییات تازه از نحوه توقیف نفتکش انگلیسی+فیلم

توضیحات سخنگوی سپاه درباره توقیف نفتکش انگلیس/ تلاش دو بالگرد و ناو جنگی انگلستان برای جلوگیری از عملیات سپاه

توضیحات سخنگوی سپاه درباره توقیف نفتکش انگلیس/ تلاش دو بالگرد و ناو جنگی انگلستان برای جلوگیری از عملیات سپاه

ظریف در تماس تلفنی به وزیر انگلیسی چه گفت؟

دانشگاه آزاد پایان نامه ها را به سمت حل مشکلات اقتصاد و صنایع هدایت می کند

مشکل دارو در عربستان نداریم

زیرساخت لازم برای راهپیمایی اربعین ایجاد شود

لحظه توقیف نفتکش انگلیسی توسط تکاوران دریایی سپاه

صورت های مالی بیمه دانا تصویب شد

یکی از اهداف مهم بیمه حکمت ارائه خدمات متنوع به مشتریان فعلی خود و جذب مشتریان جدید است

مدیریت کارآمد سندیکا تعامل صنعت بیمه با سه قوه را تقویت می کند

دوره آموزشی جهادگران علم و فناوری به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد برگزار می شود

بقایی سکته مغزی کرد

مجموعه سما آماده استقرار واقعی سند تحول است/دانشگاه آزاد مدارس الگو در کشور تاسیس می کند

آیا سایپا و ایران خودرو واقعا زیان ده هستند؟

مرکز آموزش عالی کاشمر یک مرکز علمی پیشرو در توسعه پایدار منطقه

توضیح در مورد ضرب و شتم یک روحانی در فردیس

بستن صفحه فضای مجازی درجهت انتقال نیافتن پیام حق جمهوری اسلامی است

دانلود آهنگ جدید مهدی عفری بنام وقتی تو رفتی

استخدام کارشناس کشاورزی در شرکت مزرعه طلایی در یزد

استخدام تعدادی نیروی جوان آقا جهت کار در تالار پذیرایی در مشهد

فیلم عملیات توقیف نفتکش انگلیسی منتشر شد

استخدام منشی جهت همکاری در آژانس امین در مشهد

کم لطفی رسانه ها به مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن

آغاز نشست وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد با حضور ظریف

چندشغله های نجومی بگیر، این بار در کانون دفاتر اسناد رسمی

رییس جمهور به اردبیل سفر می کند

مستند «خاطرات خبرنگار جنگ» رونمایی می شود

گفت وگوی تلفنی وزیر خارجه انگلیس با ظریف

فیلم| عملیات توقیف نفتکش انگلیسی توسط تکاوران دریایی سپاه

دانلود آهنگ جدید وحید امیدی بنام قصه

لحظه توقیف نفتکش انگلیسی توسط تکاوران نیروی دریایی سپاه

مستند «خاطرات خبرنگار جنگ» درباره واقعه کشتار داعش در پایگاه اسپایکر عراق رونمایی می شود

مرکز نیکوکاری در مدرسه الزهرا(س) شهرستان چایپاره راه اندازی شد

راه های تعامل پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و پژوهشکده فناوری اطلاعات بررسی شد

سردار جعفری: آقای هاشمی در دوران جنگ، دائم دنبال این بود که یک عملیات موفق بکنیم و با مذاکره و صدور قطعنامه، جنگ را به پایان برسانیم

اخطار داغ سپاه به کدام پهپاد آمریکایی داده شد؟/ شلیک به «دروگر» 17 میلیون دلاری

قالیباف: نقض قوانین بین المللی را با شجاعت و اقتدار پاسخ می دهیم

جزییات عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از زبان سخنگوی سپاه + فیلم

بهترین تبلیغ دین به روایت امام جمعه محبوب

بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به مفسدان اقتصادی در بانک سرمایه

«دیپلماسی پنهان» به نیمه رسید

رونمایی از طرح تامین مسکن کارکنان دولت / «تام کاد» به زودی می آید

رونمایی از طرح تامین مسکن کارکنان دولت / «تام کاد» به زودی می آید