مطالب مرتبط:
انتخاب پایتخت فرهنگی ـ هنری مساجد ایران/ نیازمند بازگشت عالمانه به مساجد هستیم
پایتخت فرهنگی ـ هنری مساجد ایران معرفی می شود
خراسان رضوی، پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
راه اندازی سامانه فرهنگی هنری مساجد کشور با عنوان فهما
مسئولیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در برابر جوانان خطیر است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 تیر 1398 ساعت 10:332019-06-25سياسي

انتخاب پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران برای اولین بار


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو ، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اظهارداشت: در حال حاضر قریب به 25 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور در مناطق شهری و روستایی راه اندازی شده است.

- حجت الاسلام ارزانی گفت: بناست در طرح پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران، برای اولین بار، تمام کانون های فرهنگی هنری مساجد ایران رتبه بندی شوند و استان برتر معرفی شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو"، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اظهارداشت: در حال حاضر قریب به 25 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور در مناطق شهری و روستایی راه اندازی شده است.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با بیان اینکه کارکرد کانون های مساجد، فعالیت های فرهنگی و هنری در دل مسجد است، اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی هنری کانون های مساجد متناسبت با شئون دینی و شئون مذهبی برگزار می شود.

وی فضای مجازی را از رویکرد های اساسی این ستاد دانست و با اشاره به تنظیم سند تحول کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: افق تعریف شده در این سند سال 1414 است.

در این سند تعریف شده است که ما نهادی خانواده محور و مسجدپایه هستیم.

ارزانی با بیان اینکه رویکرد اصلی ما بحث خانواده محوری است، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای جذب کودکان و نوجوانان به مساجد فعالیت می کنند.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اهمیت جذب کودکان به مساجد، ادامه داد: بیش از دو میلیون و 300 نفر از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در سامانه بچه های مسجد ثبت نام کرده اند که نزدیک به 70 درصد این افراد در ردیف سنی 7 تا 16 سال قرار دارند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت57 میلیون کاربر ایرانی در فضای مجازی، گفت: 46 میلیون نفر در شبکه های اجتماعی حضور دارند و از این تعداد 38 میلیون نفر دارای تلفن هوشمند هستند و تعداد 20 میلیون نفر هم گیمر (بازیکن در عرصه فضای مجازی) هستند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: توجه مردم به عرصه فضای مجازی، فرصتی برای تقویت برنامه های فرهنگی و هنری در این عرصه است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی به شکل سنتی، مخاطب خاص خود را دارد، گفت: ما حتما باید فضای امروز جامعه را به خوبی بشناسیم و با برنامه ریزی مناسب در حوزه فرهنگ و هنر متعالی و ترویج فرهنگ ناب دینی تلاش کنیم.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، اظهارکرد: در این راستا یکی از رویکرد های مهم و اصلی کانون های فرهنگی هنری مساجد عرصه فضای مجازی تعریف شده است.

ارزانی با اشاره به این که طی سال 97 کار ثبت کانون ها و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در سامانه بچه های مسجد آغاز شد، بیان کرد: هم اکنون بیش از 23 هزار کانون فرهنگی هنری در سامانه ثبت نام کرده اند و بیش از دو میلیون و100 هزار نفر از جمعیت دو میلیون و 300 هزار نفری اعضای کانون ها در این سامانه ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان تابستان سال جاری میزان ثبت نام اعضای کانون های مساجد کشور به بیش از سه میلیون نفر افزایش یابد.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، ادامه داد: امسال برای اولین بار برنامه های کانون های مساجد در سامانه بچه های مسجد ثبت می شود.

وی با اشاره به راه اندازی پایتخت فهما (پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران) برای اولین بار، ادامه داد: در قالب این طرح کلیه کانون های فرهنگی هنری مساجد ایران رتبه بندی می شوند.

ارزانی، با بیان اینکه مدیران کانون های مساجد می توانند هر لحظه رتبه خود را در این طرح مشاهده کنند، افزود: این مهم بستر رقابت سالم و تقویت تعامل کانون ها را به دنبال دارد و موجب ایجاد فضای منسجم و هماهنگی در فعالیت کانون ها می شود.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، ادامه داد: فاز نخست طرح فهما در سطح ملی و فاز دوم آن طی سال های آینده در حوزه جهان اسلام اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه فعالیت های قرآنی در سرلوحه برنامه کانون ها قرار دارد، بیان کرد: امروز طرح تلاوت نور به عنوان سنتی حسنه و در بیش از 40 هزار مسجد کشور برگزار می شود.

ارزانی با اشاره به طرح توسعه کمی کانون های مساجد، ابراز کرد: طبق برنامه ششم توسعه در هر محله ای که تعداد ساکنان آن بیش از هزار نفر باشد، با درخواست روحانی مسجد، برای راه اندازی کانون اقدام می شود، اما با توجه به محدودیت های موجود، هرسال بخشی از تقاضا ها در این رابطه بررسی وکانون فرهنگی هنری جدید راه اندازی می شود.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور خاطرنشان کرد: توجه ویژه به کیفی سازی فعالیت کانون ها و توجه بیشتر به بحث مباحث هنری رویکرد اصلی ستاد است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه طبق رهنمود های مقام معظم رهبری، از جمله دغدغه های مهم امروز در کشور بحث هنر دینی، هنر متعالی و هنر قدسی است، افزود: مساجد و بچه های مسجد، بهترین ظرفیت برای تقویت هنر متعالی و هنر قدسی هستند.

هنری که در مسجد وجود دارد، هنر قدسی و متعالی است و فرد را به تعالی می رساند و محدودیتی در ارائه هنر متعالی در مسجد وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هدایت مسجد به عهده امام جماعت مسجد است، افزود: تمام نهادها، سازمان ها و فعالان فرهنگی که در مساجد حضور می یابند به عنوان بازوان امام جماعت مسجد باید کمک کنند که روحانی کار را در راستای اهداف متعالی هدایت کند.

ارزانی با اشاره به فعالیت کانون های فرهنگی هنری در حوزه سرود، افزود: سال گذشته بچه های مسجد به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همزمان با ورود تاریخی امام (ه) به کشور سرود بچه های مسجد را اجرا کردند.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، ادامه داد: فعالیت کانون های فرهنگی هنری مسجد همچنین بستر پرورش نیرو های مومن و متعهد است.

وی خاطرنشان کرد: جذب کودکان و نوجوانان به مساجد، مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان و اشاعه ارزش های دینی و فرهنگی در قالب فرهنگ و هنر به آحاد مردم جامعه بویژه نسل جوان و نوجوان از مهم ترین اهداف کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

ارزانی، با بیان اینکه در این راستا فعالیت های متعددی در کانون های فرهنگی هنری مساجد ساماندهی می شود، افزود: یکی از این فعالیت ها طرح غنی سازی اوقات فراغت است.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه برنامه های اوقات فراغت کانون های مساجد از اول تیرماه به صورت همزمان در سراسر کشورآغاز شده است، افزود: برنامه نمادین افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت در شهر سیل زده پل دختر برگزار شد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به حادثه سیل اخیر در کشور، بیان کرد: افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت به جهت همدردی با مردم و برنامه ریزی برای اجرای برنامه های ویژه طرح غنی سازی اوقات فراغت در مناطق سیل زده، در پلدختر برگزار شد.

وی ادامه داد: فعالیت های طرح غنی سازی اوقات فراغت در 6 عرصه به طور خاص و متمرکز صورت می گیرد، که بخشی فعالیت های هنری و بخشی هم فعالیت های اجتماعی و در رأس آن فعالیت های قرآنی است.

ارزانی، تصریح کرد: آموزش، توانمندسازی و فضای مجازی از دیگر رویکرد های طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون ها است.


کلید واژه ها: فرهنگی - فرهنگ - مساجد - هنری - فضای مجازی - مساجد ایران - ارزانی - کشور - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - برنامه ریزی - ایران - مجازی - برنامه - برگزار - وزیر فرهنگ و ارشاد - خبرگزاری - شبکه های اجتماعی - خانواده - روستایی - پایتخت - کودکان - دانشجو - مسجد - تلفن هوشمند - گزارش - اولین - فرهنگ و هنر - مناطق - حبیب - نوجوانان

آخرین اخبار سرویس:
12 عضو شورای نگهبان در یک نگاه

«رضا عطاران» و کلاه همیشگی اش/ عکس

انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان در مجلس

تصویب قطعنامه ضد ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا

نانسی پلوسی توییت اخیر ترامپ را نژاد پرستانه خواند

مجلس نمایندگان آمریکا حملات نژادپرستانه ترامپ را محکوم کرد

گفت وگوهای بیشتری با رسانه ها در راه است

آیت الله العظمی مکارم شیرازی: شکایت مهریه، عده ای را گرفتار کرده است

چرا ایران، ژاپن نمی ‏شود؟ / فساد در حکومت ها از کدام در وارد می شود؟ /کدام ترمز، سوداگری خودرو را متوقف می کند؟

روح  موسیقی از کودکی بر جان می نشیند

چرا برخی دستگاه های دولتی اعتقادی به دولت الکترونیک ندارند؟!

کانادا هم به جمع منتقدان ترامپ پیوست

لاریجانی: عادی سازی روابط کشورهای اسلامی با اسراییل خطرناک است

استایل جدید «ویدا جوان» /عکس

استخدام مسئول روابط عمومی خانم مسلط به زبان انگلیسی

استخدام مسئول دفتر آشنا به حسابداری در یزد

اینجا برای یک سونوگرافی باید 70 کیلومتر طی کنیم

اطلاعیه جبهه پایداری درپی وخامت حال شیخ زکزاکی

اندر احوالات خسته «دنیا مدنی» /عکس

شورای شهری ها در سنگر غیرقانونی شورایاری خواهند ماند یا به قانون تمکین خواهند کرد؟

علل و عوامل نگرانی از مرگ

ویدئو / نقش خوارزمی در دنیای هوشمند امروز

جوانان محلی داوطلب نگهبانی از مسجدی در کانادا را بر عهده گرفتند

عکسِ جدید دخترکوچولوی «مهران غفوریان»

عضو هیئت رییسه مجلس: وزیر بهداشت مجلس را قانع نکند استیضاح می شود

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در شرکت تولیدی باندهای پزشکی ایران

عناوین روزنامه های سیاسی 26 تیر 98/ دزدی دریایی انگلیس بی جواب نمی ماند +تصاویر

شرع ،اخلاق و قانون سه اصل تایید صلاحیت ها

چرا شورای نگهبان لایحه حمایت از محیط بانان را تایید نکرد؟

چگونه بفهمیم معتاد دیجیتال هستیم یا نه؟ +اینفوگرافی

جزییات دیدار بشار اسد و امیرعبداللهیان

تکذیب فضاسازی درباره آمادگی ایران برای مذاکره موشکی

شرکت در فوق برنامه های مدارس هیئت امنایی، اجباری نیست

ثبت بیش از 299 هزار ولادت در سه ماه اول سال جاری

کمیته امداد خراسان شمالی از 1000 دانشجو حمایت می کند

آیت الله حاج شیخ حسین حقانی درگذشت / اعلام مراسم تشییع

تکذیب مذاکره بر سر دفاع موشکی ایران

چرا جزییات برنامه اصلاح ساختار بودجه منتشر نشد؟

بانوان لرستانی مکالمه عربی را فرا می گیرند

کارگرانی که رویای کار را در کشورهای همسایه جست و جو می کنند

محسن کیایی: چه خبرهایی که در راه است! /عکس

همراه و همدل تا نتیجه مطلوب

استخدام مهندس مکانیک خانم مسلط به نرم فزار solid work و ICDL

«نظارت» یک امر عقلی و منطقی است/ عدم مغایرت نظارت استصوابی با اصل بی طرفی

تمامی فعالیت های انتخاباتی استان را رصد می کنیم احتمال ثبت نام یک هزار داوطلب از آذربایجان شرقی برای انتخابات مجلس

فرهنگی: طبقات فرودست جامعه از تحریم و ناکارآمدی آسیب می بینند

هاله حرارتی دریاچه ارومیه، ایده فرضی و شخصی نیست سیل های اخیر به دلیل نبود مطالعات هیدرولوژیکی رخ داد

دشمن برای زیر سوال بردن کارآمدی نظام تلاش می کند

دولت از همکاری دانشگاهیان در اجرای پروژه ها استفاده کند

دریاچه ارومیه باوجود احیا همچنان دارای مشکل اکولوژیکی است

زمینه جذب حداکثری سرمایه گذاری بخش خصوصی در آذربایجان غربی فراهم شود

بحران کم آبی کشور باید به شکل علمی رفع شود

دهکده سلامت در 3 منطقه آزاد کشور ایجاد می شود

دولت برای نجات محیط زیست راهی جز تکیه به مراکز علمی ندارد

خمیازه سمور/ عکس

برنامه موشکی ایران تحت هیچ شرایطی قابل مذاکره نیست

محدودیت تردد ظریف در نیویورک نشانگر ترس آمریکا از رایزنی های ایران است

پیشنهاد منتجب نیا برای شور انتخاباتی: آرای خاکستری، مستقل وارد صحنه شوند

نخستین آیین نکوداشت مقام مادر در یاسوج برگزار می شود

رییس ستاد اقشار بسیج کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد+عکس

توجه ویژه امور مالیاتی کشور برای تخصیص درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به کهگیلویه و بویراحمد

استاندار گلستان: برگزاری همایش ظرفیت های استان می تواند موجب توسعه گلستان شود

آغاز ثبت نام سطح دو حوزه های علمیه خواهران در گلستان

مجلس شهدا مجلس اتمام حجت است سه ویژگی یاران خدا

ساماندهی کولبران کردستان به کجا رسید؟

تکذیب گفت وگو بر سر دفاع موشکی ایران

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | چهارشنبه 26 تیر 98

مسجد محوری؛ ضرورتی برای مقابله با آسیب های اجتماعی و معضلات فرهنگی

دوره تربیت مربی سواد رسانه ای در بندرعباس آغاز شد

بازتاب سخنان امروز مقام معظم رهبری در رسانه های بین المللی

کمک رسانی ایران به یک نفتکش خارجی در خلیج فارس

حمایت سعید جلیلی از مواضع ضد فساد وزیر بهداشت

درخشش فولاد امیرکبیر کاشان در بین روابط عمومی های کشور

گلایه آیت الله مکارم از قانون مهریه/خطر نابودی جنگل های بلوط زاگرس/تکذیب گفتگو بر سر توان موشکی ایران

ایجاد کانال های پرمخاطب در فضای مجازی و راه اندازی 800 گروه فرهنگی توسط دانشجومعلمان

منتجب نیا: آرای خاکستری، مستقل وارد صحنه انتخابات شوند

لزوم بررسی آثار مثبت و منفی خلأ شورای توسعه فعالیت های قرآنی/ مطالبه جامعه قرآنی کم است

انتشار میزان پرداختی های شهرداری و شورا به رسانه ها

وقتی آقای بازیگر به مراد دلش می رسد/ عکس

آخرین لحظه عمر یک ماهی/ عکس

واکنش جامعه جهانی باعث عقب نشینی ترامپ شد

وظیفه اصلی شورای نگهبان، پاسداری از احکام اسلامی، قانون اساسی و نظارت بر انتخابات است

ایران ادعای مذاکره موشکی را تکذیب کرد/ فضاسازی های انجام شده صحت ندارد

شورای نگهبان؛ حافظ اسلامیت انقلاب

موسوی : پاسخ ظریف در مورد فعالیت های موشکی ایران «تعلیق به محال» بود

کمک رسانی ایران به یک نفتکش خارجی در خلیج فارس

به دنبال تغییر نظام در ایران نیستیم

استخدام طراح گرافیست خانم در شرکت چاپ و تبلیغات نگاران

روزنامه استخدامی استان قم | چهارشنبه 26 تیر 98

استخدام مهندس معماری با تسلط به امور اداری شهرداری

استخدام کارشناس حقوق با تسلط به امور قراردادها در مشهد

استخدام مسئول دفتر جهت یک شرکت معتبر در مشهد

استخدام حسابدار باتجربه در یک شرکت معتبر بین المللی

روزنامه استخدامی استان همدان | چهارشنبه 26 تیر 98

جزییات 6 خبر ویژه امروز چهارشنبه 26 تیرماه 1398

افق روشن گام دوم انقلاب با روحیه جهادی توام با مقاومت/«انقلابی گری» لازمه تحقق گام دوم انقلاب

پاسخ یک مدافع حرم به نحوه گذراندن زندگی با حقوق پاسداری

پارلمان اروپا صلاحیت رییس جدید کمیسیون اروپا را تأیید کرد

درهای بوستان های جنگلی تا ساعت 12 شب باز است

سخنگوی قوه قضاییه: کیفرخواست عیسی شریفی صادر شد

انتخاب پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران برای اولین بار

انتخاب پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران برای اولین بار