مطالب مرتبط:
بادامچیان: مؤتلفه هیچگاه درگیر موضوعات سیاسی و حزب بازی نشد/ پورمحمدی: ایستادگی ملت ما در برابر ترامپ به خاطر حاکم بودن فرهنگ شهادت است/ صفار هرندی: خط امام خط سازش ناپذیری همیشگی مقابل مستبدان عالم و در رأسش آمریکاست
طلاب در مقابل تهاجم فرهنگی همانند سیل خوزستان و لرستان ایستادگی کنند
نسل آینده را با خواندن کتاب در برابر تهاجم فرهنگی واکسینه کنیم/کتاب عنصر فرهنگ ساز جامعه است
پورمحمدی: ایستادن ملت ایران مقابل ترامپ به دلیل حاکم بودن فرهنگ شهادت است
مساجد خط مقاومت در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن هستند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 30 خرداد 1398 ساعت 19:262019-06-20سياسي

ایستادگی فرهنگ شهادت در مقابل تهاجم فرهنگی


ایرنا - فرهنگ شهادت عاملی است که موجب حفظ و قوام جامعه اسلامی می شود دشمنان برای حذف این فرهنگ به راه های مختلفی روی آورده تا این اهرم قدرت جوامع اسلامی را از میان بر دارند.

- شهادت فرهنگی است که با وجود اینکه ازخودگذشتگی و مقابله با تجاوز در آن نمود دارد اما تفاوت های عمده ای در آن دیده می شود که آن را خاص جامعه دینی و برگرفته از دین اسلام می کند.

دشمنان جامعه اسلامی نیز برای حمله به این فرهنگ و سست کردن آن از هیچ کوششی باز نمانده اند که کار دلسوزان جامعه و مسئولان را برای مقابله با آن و ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی دشوار کرده است.

دشمن شبانه روز ارزش ها را بمباران می کند معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: در همه فرهنگ ها ایثار، خیرخواهی و گذشت وجود دارد اما آنچه وجه تمایز آن با آنچه در فرهنگ دینی از آن یاد می شود در راه خدا بودن آن است.

حجت الاسلام مهدی حیدری کبیر اظهار داشت: ایثارهای زیادی دیده می شود اما هیچکدام برای جامعه و یا خود فرد ماندگار نمی شود اما حرکتی همچون شهادت حسین فهمیده در اذهان ماندگار می شود.

وی یادآور شد: بسیاری از این شهدا همچون افرادی عادی در کنار مردم زندگی می کردند و مردم هم تفاوتی نمی دیدند اما در آن لحظه دست به کاری زدند که در تاریخ ماندگار شدند.

حجت الاسلام حیدری کبیر تاکید کرد: کار برای خدا سخت است و آنچنان وسوسه های شیطانی ایجاد می شود که مانع بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه طلا به دلیل خلوص آن ارزش مادی دارد، گفت: افراد وقتی در مسیر خدا گام برمی دارند اگر با خلوص نیت باشد موجب ارزشمندی آنها می شود و آنها را ماندگار می کند.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور یادآور شد: امام حسین (ع) با 72 تن از یاران خود به شهادت رسید و همه کار او برای خدا بود به همین دلیل در تاریخ ماندگار شد.

وی افزود: جنگ فرهنگی جدی است و دشمن شبانه روز در حال بمباران علیه ارزش ها و فرهنگ دینی ما است.

حجت الاسلام حیدری کبیر اضافه کرد: یکی از ضرورت های عصر حاضر حضور زنده و فعال در عرصه های فرهنگی است و حضور رسانه و افراد فرهنگی که علیه تهاجم های این حوزه مبارزه کنند، ضروری است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ شهادت با فرهنگ دنیاطلبی در دو قطب متضاد و مقابل قرار دارند، اظهار داشت: جای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خالی است و فرهنگ ابتذال و دنیاگرایی به نوعی در حال رواج است.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تاکید کرد: امروزه در شرایطی قرار گرفته ایم که یک مسابقه تجملگرایی ظهور و بروز پیدا کرده و ما در این شرایط وظایف خطیری برعهده داریم.

وی یادآور شد: رواج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری کنگره های شهدا و حرکت های نو در مقابله با فرهنگ ابتذال و تجملگرایی است که یادآوری می کند چنین فرزندانی داشته ایم و امنیت در سایه خون شهیدان حاصل شده است.

حجت الاسلام حیدری کبیر افزود: امروزه بانوان آزادانه حتی در خارج از شهر و با امنیت حضور دارند اما شئونات اسلامی را رعایت نمی کنند که این نشان می دهد نمی دانند این آزادی و امنیت چگونه و با ریختن چه خون هایی حاصل شده است.

وی با توجه به این مثال که عمق یک رودخانه مشخص نیست، گفت: عمق فرهنگ جامعه غیر از این است و هویت دینی و باورهای دینی در شاکله جامعه وجود دارد.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور مهمترین عنصر مهم کشور را جوانان دانست و اظهار داشت: جمعیت جوان کشور 36 میلیون نفر است که با جمعیت سال 57 برابر می کند بنابراین یکی از ابزارهای لازم برای ایجاد نشاط و باورهای دینی توجه به این قشر است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با درک درست این موضوع در گام دوم انقلاب شرط ورود را توجه به جوانان مؤمن و مستعد دانستند، افزود: زمانی می توانیم با تهاجم فرهنگی مقابله کنیم که جوانان را در همه عرصه ها باور داشته باشیم و به آنها میدان دهیم چراکه آینده انقلاب به دست همین جوانان است.

آلوده شدن جامعه به گناه آن را از فرهنگ شهادت دور می کند رییس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج نیز گفت: دین مبین اسلام از دستور جهاد برخوردار است که علاوه بر اینکه دفاع در مقابل متجاوزین و سرکشان محسوب می شوند کسانی که در این راه قدم بر می دارند اجر و پاداش خاصی دارند که اگر کشته شوند خدا آنها را شهید در راه خدا می داند.

ماموستا اقبال بهمنی با اشاره به اهمیت نیت قلبی در شهادت اظهار داشت: کسی که با این نیت و در راه خدا وارد جهاد می شود اگر پیروز شود بر کفر و ظلم پیروز شده و اهداف دینی را ترویج داده و اگر جان خود را از دست دهد در این راه شهید شده و علاوه بر اینکه به مقام رفیعی رسیده نام او این راه را ترویج می دهد.

وی اضافه کرد: در طول دورانی که اسلام در دنیا رواج یافته شور و شوقی را در جوانان ترویج داده که با این شور و علاقه به دین، خدا و رسول الله (ص) آماده شهادت در این راه هستند.

وی با بیان اینکه آنچه باعث جاودانگی دین خدا شده شهادت است و امروز باید دشمنان خود را بشناسیم و برای مقابله با آنها آماده باشیم، یادآور شد: مبارزه با ظلم و ستم، ترویج قسط و عدل و آرمان گرایی در جامعه برخی از اهداف شهیدان است.

ماموستا بهمنی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ شهدا در مقابل تهاجم دشمنان گفت: برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان، خدمت و سرکشی به خانواده شهدا، نشر خاطرات و وصایای شهدا به شیوه های کتاب، فیلم و نمایش در جامعه به ترویج این فرهنگ کمک می کند.

رییس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج اضافه کرد: دینداری در هر جامعه ای وجود داشته باشد و آن جامعه از گناه و معصیت دور باشد آماده شهادت است و اگر جامعه ای با گناه و معصیت آلوده شود از فرهنگ ایثار و شهادت هم دور خواهد شد.

ماموستا بهمنی به ذکر مثالی در این رابطه پرداخت و اظهار داشت: 700 سال گذشته کشور اسپانیای کنونی با نام آندلوس، کشوری اسلامی بود و با وجود بارها حمله به این کشور امکان فتح آن وجود نداشت، صلیبوین با ترویج فساد و منکرات فرهنگ شهادت را از آن جامعه دور کرده و سپس دست به حمله زدند و این بار هر چقدر علما، جوانان را به جهاد دعوت کردند عده مناسبی برای مقابله نیامدند.

رییس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج یادآور شد: آنها در حمله به آندلوس یک میلیون مسلمان را کشتند، مساجد را نابود کردند و این کشور را به تصرف خود در آوردند.

وی گفت: صلاح الدین ایوبی هنگام جهاد برای پس گرفتن قبله دوم مسلمانان در چادرها می گشت و کسانی را که نماز شب می خواندند انتخاب می کرد چرا که می دانست هر که ایمان قوی تری دارد در جهاد نیز موفق تر و برای شهادت آماده تر است.

ماموستا بهمنی تاکید کرد: در جریان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس هم وجود امام راحل، دینداری جوانان و احساس مسئولیت آنها موجب پیروزی ما بر دشمنان داخلی و خارجی شد.

فرهنگ شهادت به نسل پنج انقلاب منتقل شود کارشناس فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش کردستان هم گفت: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان میراثی گرانبها در ذهن ملت ایران باقی مانده و می طلبد این سرمایه گرانسگ به نسل پنجم انقلاب منتقل شود تا از آسیب و تحریف مصون بمانند.

شمسی کاظمی اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس تجربه ای است که باید دستاوردهای آن با تحقیقات علمی جدی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و جوانمردی تبیین شود تا به سبک زندگی جوانان منتقل شود.

وی با بیان اینکه چه بسا این ارزش وعطر نسیم خون شهدا در مبارزه با استکبار جهانی تأثیر ویژه ای دارد، افزود: برگزاری یادمان ها و کنگره ها برای تعظیم در برابر صبر شهدا و از طرفی ترویج شور و فرهنگ ایثار و شهادت پژواک شمشیرهایی است که در طول 14 قرن از پیامبر (ص) ائمه اطهار (ع) و بزرگان در مبارزه با فرهنگ کفر به به عنوان فرهنگ جهاد به ما ارث رسیده است.

کاظمی تاکید کرد: عرق به وطن از غیرت شهدا پا می گیرد و جمعیتی با نشاط و جوان و پر انرژی داریم که باید با فرهنگسازی به فعلیت برسد.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ترویج فرهنگ ابتذال و دین گریزی است اضافه کرد: تاکتیک دشمن امروز عوض شده و در میدان اقتصادی، سیاسی و فرهنگی وارد جنگ شده است.

کاظمی یادآور شد: اکنون باید خاکریز خود را به فرموده رهبری تغییر دهیم و با همان ابزار در مقابل دشمنان بایستیم که کاربردی ترین ابزار برای انتقال فرهنگ و سبک زندگی شهدا، ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به اینکه بعد از خانواده، نهاد تعلیم و تربیت در ترویج فرهنگ ایثار اهمیت دارد، اظهار داشت: آموزش و پروش و سازمان بسیج فرهنگیان همه ساله کارگاه های بصیرت زایی، یادواره های شهدا و راهیان نور را اجرا می کند که می تواند تبلیغ خوبی برای فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

این کارشناس فرهنگی آمورزش و پرورش کردستان افزود: مراکز آموزشی بی رحمانه مورد تهاجم دشمن است که با نهادینه کردن ارزش ها و اقدامات مناسبی که صورت گرفته فاصله گرفتن از شهدا کمتر می شود.

وی با بیان اینکه اقدامات اساسی ارائه الگویی درست به نسل جوان است که بتوانیم نیازهای متناسب با ارزش ها و تربیت نسلی در تراز انقلاب داشته باشیم، تاکید کرد: معلمان هدایت نسلی را بر عهده دارند که آماج حملات ضد فرهنگی است و جا دارد مدارس ما از حسین فهمیده ها، همت های بلند همت، باکری های باغیرت، ناهید فاتحی های عفیفه و مومنه، نمکی های غیور و برهان عالی های مدافع ارزش مکتب اسلام پر شود.

کاظمی گفت: پیشنهاد دیگر برای تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت ایجاد مراکز تبادل فرهنگی با حفظ هویت دینی و ملی و استفاده از قابلیت های فرهنگ غنی اسلام در این راستا است.

این کارشناس مسایل فرهنگی اضافه کرد: در انتقال ارزش های دینی و تقویت انگیزه های معنوی سختگیر نباشیم و با ابزراهای جذاب متناسب با دین، رسالت خود را انجام دهیم.

کاظمی با تاکید بر اینکه باید انسان سالم، صالح و مسئولیت پذیر تربیت کنیم افزود: در واقع معلمین دولت ساز و ملت ساز هستند و در آینده مراکز تصمیم گیری کلان را به دست نسلی می سپاریم که آینده کشور را مدیریت کنند.

وی گفت: این احساس وظیفه و این مسئولیت در ما وجود دارد که چگونه تربیت کنیم و چه افرادی را تربیت کنیم که حافظ ارزش های انقلاب باشند، جمعیت جوان سرمایه های ما هستند و رسالت خطیر معلمین هدایت جامعه به دور از خط و ربط سیاسی در راه امام و شهدا است.

کاظمی با اشاره به ضرورت بهره گیری از روش های تبلغی صحیح و جذاب برای تبیین جایگاه، اخلاق و روش و منش شهدا تاکید کرد: ضروری است زندگینامه و وصیت نامه شهدا و ویژگی های اخلاقی و معنوی آنها به عنوان سمبل و الگویی در مدارس تدریس شود.

وی یادآور شد: شهدا از هر صنفی به میدان آمدند و پای اعتقاد و خاک خود ایستادند تا امروز مانع از نفوذ غرب و سلطه استکبار شوند.

کارشناس فرهنگی اداره کل آمورزش و پرورش کردستان افزود: جامعه استقلال، آزادی، خودکفایی و آرامش و روحیه استکبار ستیزی را مرهون شهداست که با ادامه راه شهدا جامعه ای در آینده رقم می زنیم که مورد عنایت خدای متعال و پیامبر عظیم شأن (ص) است.

کنگره پنج هزار و 400 شهید استان کردستان یکی از مهمترین رویداهای فرهنگی و ارزشی که با هدف ترویج و انتقال فرهنگ ایثار، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و شناخت سبک زندگی شهدا برگزار شد.

6108/ 9102
کلید واژه ها: فرهنگ - اسلام - فرهنگی - اسلامی - ماندگار - شهادت - جامعه - جامعه اسلامی - بزرگ - ایثار - معاون - بمباران - کشور - شبانه - تاریخ - شرایط - تفاوت - امام حسین - مردم - مسئولان - مسابقه - مبارزه - تجاوز - عاملی - زندگی - ایرنا - جوامع - رسانه - امام - مهدی

آخرین اخبار سرویس:
دانلود طرح جابر اول دبستان حیوانات اهلی به همراه دفتر کارنما

زندگی شیرین

خلاصه کتاب مقدمه ای بر نظریه های یادگیری دکتر علی اکبر سیف (تالیف دکتر السون و دکتر هرگنهان)

نقشه ساختمان اجرا شده با مصالح بنایی

دانلود کتاب لک لکی در کار نیست!

سوال عملی Power Point با جواب

دانلود کتاب مبانی کارآفرینی chr(8211) علی اکبر احمدی، حسن درویش chr(8211) علوم تربیتی chr(8211) pdf

اخذ رأی حتی یک دقیقه پس از ساعت 24 روز رای گیری، پذیرفته نیست

پیام تبریک آیت الله اعرافی به رؤسای جدید کمیته امداد و بنیاد مستضعفان

پژمانفر رییس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی شد

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شد

شناسایی 1970 نامزد احتمالی انتخابات در کشور

لاریجانی از هدف آمریکا سخن گفت

دستور وزیر ارشاد در پی شائبه پرداخت یارانه به تعدادی از نشریات

لاریجانی: توطئه به صفر رساندن صادرات نفت ایران باعث اتحاد جناح های سیاسی شد

توصیه ظریف به دانشجویان بولیویایی

استخدام کارمند دفتری خانم آشنا به نرم افزار هلو در البرز

استخدام مهندس عمران برای انتشارات فنی مهندسی در تهران

بقعه شیخ محمود خیوی با 700 سال قدمت در آستارا

اختلافات دستگاه های اجرایی در خود قوه مجریه حل و فصل شود/دولت و دولتمردان باید راهبر و نگهبان قانون باشند

نشست مشورتی هیات های بازرگانی ایران و بلاروس برگزار شد

حکم قاتلان شیرمحمدعلی صادر شد+جزییات

واکنش رییس سازمان اطلاعات سپاه به اقدام وزارت اطلاعات

توصیه مهم ظریف به دانشجویان بولیویای

طرح پایش سلامت بنیاد شهید یزد اجرا شد

برگزیدگان چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم در ایلام تجلیل شدند

تشریح موارد قانونی مربوط به جانبازان و رزمندگان معسر

دکتر لاریجانی در دیدار نایب رییس دفتر سیاسی حماس: حمایت از فلسطین واجب اسلامی است

نماینده مشهد از پاسخ های وزیر ارتباطات در جلسه کمیسیون امنیت ملی قانع شد

حمایت از فلسطین واجب اسلامی است

حتما بخشنامه حقوق عامه مورد بازنگری قرار خواهد گرفت

دستور رهبر انقلاب برای رسیدگی به زمین خواری در استان گلستان

توصیه ای ظریف به دانشجویان بولیوی

توصیه سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس به مردم درباره استفاده از محصولات تراریخته

تیتر روزنامه ترکیه ای به مناسبت تولد رهبرانقلاب +عکس

گازرسانی؛ شرط حذف بخاری نفتی از مدارس/ 800 مدرسه با عمر بیش از 40 سال فقط در تهران

استخدام کارشناس پشتیبانی آقا در شرکت تونل ساز ماشین در قزوین

استخدام روانشناس خانم در مطبی در غرب تهران

نشاط اجتماعی حلقه مفقوده جامعه امروز

خبری خوب برای گردشگران چینی

ذی القعده ماه استغفار است

تلویزیون خانه من است

انگلیس خواهان درگیری با ایران نیست/ مسیر دیپلماسی باید باز باشد

با توجه به هشدار کارشناسان امنیتی انتخاب نجفی برای شهرداری تهران غلط بود

استخدام کارشناس برنامه نویسی و تحلیل Microsoft dynamic CRM و کارآموز

حمایت از فلسطین واجب اسلامی است

ویژگی های زنان در آخرالزمان در کلام نورانی امیرمومنان (ع)

گزارش تصویری: آیین غبارروبی مضجع مطهر امام رضا(ع) با حضور مراجع عظام تقلید

سیدجواد حسینی: هدف المپیادها این است که دانش افراد عمق پیدا کند و آن دانش هدفمند شود

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30 دقیقه

ترامپ: آمریکا پلیس تنگه هرمز نیست

افشای مکالمات تحقیرآمیز آمریکا و انگلیس با کشورهای حاشیه خلیج فارس

حکم پرونده عاملان قتل علیرضا شیرمحمدعلی صادر شد

«مارک اسپر» رسما وزیر دفاع آمریکا شد

رایزنی ظریف با وزیر امور خارجه بولیوی

آیت الله اراکی: موسیقی به عنوان عاملی هویت ساز مورد توجه قرار گیرد

تکذیب ادعای دوتابعیتی بودن وزیر بهداشت

افراد زیادی برای انحلال شورای شهر رشت تلاش کردند برای قضاوت در خصوص عملکرد شهردار رشت زود است

استناد به قوانین نیم قرن پیش بلای گیلان شده است در صدور مجوزها به مسائل زیست محیطی توجه شود

ادامه مذاکرات برای رفع مشکلات اقتصادی شرکت لوله سازی اهواز در تهران

بستن معابر توسط دست فروشان پذیرفتنی نیست

دو تصویر دیدنی از ونیز!

استخدام پذیرش خانم مسلط به زبان عربی در یک هتل در مشهد

هاشمی طبا: اصلاح طلبان انتخابات را تحریم نمی کنند

انگلیس خواهان درگیری با ایران نیست/ مسیر دیپلماسی باید باز باشد

افراد زیادی برای انحلال شورای شهر رشت تلاش کردند/ برای قضاوت در خصوص عملکرد شهردار رشت زود است

استناد به قوانین نیم قرن پیش بلای گیلان شده است/ در صدور مجوزها به مسائل زیست محیطی توجه شود

لیست دو تابعیتی ها منتشر شد

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شد

ثروتمندترین مردان دنیا چه خودرویی دارند؟

روایت جدید فرمانده بلندپایه سپاه از دستگیری چند آمریکایی در خلیج فارس

افزایش درآمد کسب و کارتان 2 تا 10 برابر (تضمینی و تست شده)

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شد

توصیه ظریف به جوانان بولیوی

ممنوعیت پرداخت حقوق بالای 12میلیون

ادامه مذاکرات برای رفع مشکلات اقتصادی شرکت لوله سازی اهواز در تهران

لیست کاندیداهای شورایاری ها خانه کارگر

بستن معابر توسط دست فروشان پذیرفتنی نیست

نماینده ولی فقیه در سپاه: بصیرت سیاسی در سپاه واجب، اما جناح بندی سیاسی حرام است

شهردار قزوین استعفا داد

شهردار قزوین استعفا کرد

فردا؛ انتخاب اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در دستور کار شورای نگهبان

استخدام نصاب جهت همکاری در شهر اصفهان

استخدام کارشناس تولیدمحتوا،کارشناس پشتیبانی سایت-اصفهان

استخدام نیروی فلزکار و mdf کار ،حسابدار در اصفهان

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شد

بازدید سرزده شهردار فلاورجان از فرهنگسرای غدیر

«علی تگری»، دوای درد گرمای تابستان/ عکس 

جوابیه سازمان خصوصی سازی به اظهارت یک نماینده مجلس

پسر ترامپ هم نویسنده شد

برخی چنان به دولت می تازند که انگار نه انگار این دولت 25 میلیون رأی دارد

خرید آنلاین بلیط هواپیما چه مزایایی دارد؟

انگلیس: دنبال درگیری با ایران نیستیم

خط و نشان جهانگیری برای اروپا و امریکا + جزییات

دستور رهبر انقلاب برای رسیدگی به زمین خواری در استان گلستان

نقش معاونت حقوقی ریاست جمهوری در قانونمداری بسیار زیاد است

رییسی: اختلافات دستگاه های اجرایی باید در خود قوه مجریه حل و فصل شود

جمعی از فعالان روابط عمومی با لاریجانی دیدار کردند

مشکلات شهرستان ها را جدا از تهران نبینیم

خلق تمدن بزرگ اسلامی؛ شاخصه اصلی بازطراحی های المصطفی در عرصه بین الملل

ایستادگی فرهنگ شهادت در مقابل تهاجم فرهنگی

ایستادگی فرهنگ شهادت در مقابل تهاجم فرهنگی