مطالب مرتبط:
مدیریت شهری می تواند به رفع معضلات زیست محیطی کمک کند
نشست بررسی رفع معضلات تصفیه خانه فاضلاب در شاهدیه یزد
طرح های بازآفرینی شهری یزد براساس اولویت ها باشد
مدیریت پسماند؛ راهی برای درآمد پایدار شهری
معضلی که برای مدیریت شهری اولویت نیست 
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 خرداد 1398 ساعت 20:062019-06-19دانش

استارت آپ ها، یکی از اولویت های رفع معضلات مدیریت پسماند های شهری یزد است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در جلسه کانون تفکر شهر هوشمند دانشگاه یزد که با حضور حمیدرضا رحیمدل رییس سازمان مدیریت پسماند، دبیر و سایر اعضای کانون تفکر در پردیس آزادی برگزار شد، - " در جلسه کانون تفکر شهر هوشمند دانشگاه یزد که با حضور حمیدرضا رحیمدل، رییس سازمان مدیریت پسماند، دبیر و سایر اعضای کانون تفکر در پردیس آزادی برگزار شد، چالش های حوزه مدیریت پسماند مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در جلسه کانون تفکر شهر هوشمند دانشگاه یزد که با حضور حمیدرضا رحیمدل رییس سازمان مدیریت پسماند، دبیر و سایر اعضای کانون تفکر در پردیس آزادی برگزار شد، چالش های حوزه مدیریت پسماند مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه امیر جهانگرد، دبیر کانون تفکر شهر هوشمند دانشگاه یزد ، دستور کار جلسه را بررسی مدیریت پسماند اعلام کرد.

جهانگرد ضمن معرفی اجمالی از استارتاپ های فعال در زمینه بازیافت و فروش مجدد پسماند، در توضیح استارت آپ های فعال در زمینه غربالگری پسماند، تصریح کرد: شرکتی دایر در فنلاند با سرمایه 14.

4 میلیون یورو به منظور تسهیل و تسریع فرآیند تفکیک انواع پسماند، سیستم مبتنی بر فناوری رباتیک و Machine Vision ارائه کرده است که به صورت خودکار انواع پسماند خشک را شناسایی کرده و آن ها را از هم جدا می کند.

این سیستم رباتیک که به منظور کاهش هزینه های جداسازی پسماند ها و بالاتر بردن کارایی طراحی شده اند، قابلیت جداسازی قطعات پسماند باارزش از زباله های جامد را با استفاده از بازو های مکانیکی خود دارند.

ازجمله پسماند های قابل جداسازی توسط این ربا تها می توان به انواع فلزات، چو بها، مواد معدنی، پلاستیک ها و مقوا ها اشاره کرد.

شرکت این سیستم های رباتیک را معمولا به شرکت های بازیافت و تفکیک پسماند می فروشد، هرچند در برخی موارد تولیدکنندگان عمده ی پسماند های خشک نیز به منظور کاهش هزینه ی دفع پسماند خود از این سیستم بهره می برند.

وی ادامه داد: شرکتی دیگر در ایالات متحده با سرمایه 6.

8 میلیون دلار به منظور تسهیل تفکیک پسماند های خطرناک و بازیافت کارآمدتر آن، سیستمی برای تفکیک پسماند های شیمیایی خانگی ارائه کرده است.

برای این منظور شرکت پایگاه داده ی جامعی از انواع پسماند های خطرناک خانگی مانند حشره کش ها، مواد شوینده و .

تهیه کرده است.

در کنار این پایگاه داده یک سیستم خواندن RFID طراحی شده است که اپراتور با استفاده از آن میتواند مواد شیمیایی مختلف مانند مواد شوینده، حشره کش ها و .

را در دسته های مختلف قرار دهد و به بازیافت کنندگان امکان تفکیک دقیقتر و سریعتر پسماند های شیمیایی را می دهد.

تاکنون این شرکت در 11 شهر بزرگ ایالات متحده با شهرداری ها همکاری می کند.

مدل درآمدی این شرکت همکاری با شهردار یها برای احداث مراکز تفکیک پسماند های شیمیایی شهری است که بر اساس میزان پسماند تفکیک شده ازشهرداری ها هزینه دریافت میکنند و همچنین فروش پسماند های تفکیک شده به بازیافت کنندگان منبع دیگر درآمدی این شرکت به حساب می آید.

اعتماد؛ اصلی ترین عامل موفقیت استارت آپ های حوزه پسماندبه گفته جهانگرد الگوبرداری از استارت آپ هایی که در هند فعال هستند نسبت به دیگر استارت آپ ها با جامعه ایران هماهنگ ترند.

وی افزود: در صورتیکه سازوکاری تعریف شود تا میزان زباله خانوار در هر ماه ارزیابی شود، به تدریج مردم متوجه اهمیت آن شده و تلاش جهت کاهش مصرف زباله خواهند کرد.

وی اعتماد را از اصلی ترین عوامل موفقیت استارت آپ های حوزه پسماند دانست و افزود: بسیاری از استارت آپ های این حوزه به دلیل عدم وجود اعتماد بین دولت و مردم با شکست روبه رو می شود.

وی پیشنهاد کرد: سازمان مدیریت پسماند به منظور حل مسائلی که نیاز به نوآوری دارد، چالش نوآوری برگزار کند و از عموم مردم در خواست مطرح کردن ایده های خود را در جهت حل مسائل کند.

وی الزامات قانونی را در حل معضل نخاله های ساختمانی بی فایده برشمرد و ایجاد سازوکاری جهت تبدیل نخاله به مواد با ارزش افزوده را راه حل بهتری دانست.

دبیر کانون، ورود کانون به مسئله مدیریت پسماند با هدف ایجاد شهری هوشمند، استفاده از فناوری اطلاعات برای بهینه تر کردن فرآیند تفکیک و جمع آوری زباله، افزایش و گسترش مشارکت مردم و کمک به حل چالش های این حوزه اعلام کرد و افزود: مباحث مربوط به تبدیل پسماند به مواد با ارزش افزوده بایستی زیر نظر کارشناسان تخصصی بررسی شود.

مهدی فلاح، عضو هیئت علمی دانشگاه یزد با اشاره به تجربه موفق برخی کشور های اروپایی در کاهش مصرف پلاستیک، تصریح کرد: فروش کیسه های پلاستیکی و عرضه رایگان کیسه های بادوام در فروشگاه ها سبب میشود که مردم به استفاده از کیسه های غیر پلاستیکی رو آورده و به تدریج در این زمینه فرهنگسازی شود.

علیرضا عابدینی مدیر انجمن شهر هوشمند یزد فرهنگ سازی در زمینه عدم استفاده از بطری های پلاستیکی در سازمان ها و افزایش نرخ پلاستیک را در کاهش مصرف مواد پلاستیکی موثر دانست.

وی تدوین قوانین و الزاماتی برای تخریب ساختمان و نخاله ساختمانی را در کاهش میزان پسماند های ساختمانی بااهمیت برشمرد.

محمد علی عبداللهی نماینده انجمن سواد رسانه ای و اطلاعاتی با ارائه توضیحاتی در مورد ویژگی های فضای مجازی، بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی جهت فرهنگ سازی و ایجاد اعتماد برای موفقیت استارت آپ ها تاکید کرد.

ضرورت ایجاد سازوکاری جهت کاهش تولید پسماندحمیدرضا رحیمدل، رییس سازمان پسماند با اعلام این خبر که سازمان پسماند 65 خودرو جمع آوری پسماند و 6 پیمانکار دارد، تصریح کرد: روش هایی که سبب کاهش تولید پسماند میشود، حائز اهمیت است.

به گفته وی در شهر اصفهان سطل زباله هوشمند وجود دارد که توانایی فشرده سازی سه هزار بطری و جمع آوری شیرابه آن را دارد، همچنین به ازای کمک در جمع آوری بطری به شهروندان کارت قرعه کشی اهدا میشود.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از استفاده کیسه های پلاستیکی توسط مردم، ابتدا باید جایگزینی برای آن معرفی شود.

وی تدوین فرآیند شناسایی محتویات داخل خودرو جمع آوری زباله که میتواند شامل انواع پسماند و نخاله ساختمانی باشد را در بهبود مدیریت پسماند اثرگذار دانست.

رییس سازمان پسماند ضمن قدردانی از کانون تفکر شهر هوشمند جهت ورود به مسئله پسماند تصریح کرد: یکسری عوامل در اجرا وجود دارد که سبب تعویق در امور مدیریت پسماند میشود.

رحمیدل زباله دزدی به خصوص پسماند خشک را از معضلات جدید سازمان مدیریت پسماند اعلام کرد که سبب اعتراض شهروندان نیز شده است.

به گفته وی بنا بر دستور دادستانی امکان مقابله با این افراد وجود ندارد و این افراد حتی حاضر به ورود به برنامه های مشارکت با پیمانکار نیز نیستند.

حمیدرضا قمی، رییس کمیسیون شهر هوشمند، طراحی مکانیسمی برای فعال شدن استارت آپ های حوزه مدیریت پسماند را ضروری برشمرد و از کانون خواست تا در انتخاب بهترین نوع استارت آپ که با شرایط یزد همخوان است، یاری رسان باشد.

وی مشارکت دوره گردان زباله در جمع آوری پسماند زیر نظر پیمانکار را بجای مقابله با این قشر ضعیف راه حل مسئله دانست.

مسعود تاج آبی، رییس سازمان فاوا شهرداری ورود به فعالیت های ارگانیکی را در کاهش تولید زباله موثر دانست و افزود: چنین فعالیتی نیاز به جامع نگری در بحث مطالعات دارد.

وی با اشاره به تجربه موفق بعضی کشور ها در ودیعه ای کردن برخی اجناس مانند شیشه، انجام چنین طرح هایی را در کاهش تولید زباله موثر دانست.

وی تبدیل نخاله های ساختمانی به مواد باارزش را از دیگر مسائل مهم در حوزه مدیریت پسماند اعلام کرد.

در این نشست مهدی پارساییان، رییس گروه فاوای استانداری، امیر شریف یزدی، مدیر مرکز پژوهش های خورشیدی شرکت برق منطقه ای یزد، سید محمد حسین متقی نماینده گروه و راحله سادات حسینی کارشناس دبیرخانه کانون های تفکر نیز حضور داشتند.


کلید واژه ها: پسماند - دانشگاه - مدیریت - سازمان مدیریت - برگزار - هوشمند - مواد شوینده - انواع - کاهش هزینه - رباتیک - خبرگزاری - پردیس - آزادی - جهانگرد - شیمیایی - خبرنگار - خطرناک - سرمایه - ایالات متحده - گزارش - طراحی - هزینه - کاهش - فروش - پلاستیک - فنلاند - فناوری - زباله - صورت - یورو

آخرین اخبار سرویس:
امروز؛ آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

از ثبت 52 ژن جدید در بانک داده های ژنتیکی جهان تا فاسد شدن نمونه های تحقیقاتی

استخدام حسابدار تمام وقت با مدرک مرتبط در تهران

فراهم نبودن بسترهای لازم برای رفتن به سمت پایان نامه های چندرسانه ای

تعداد ورودی های دانشگاه پیام نور در استان مرکزی روبه کاهش است

غزال فضایی را ببینید+تصاویر

اولین جلسه ستاد مهندسی فرهنگی به ریاست جهانگیری

استخدام مدرس (روانشناسی، مشاوره یا علوم تربیتی ) در اصفهان

استخدام مربی با تجربه کاری مهد کودک در همدان

استخدام نیروی علوم آزمایشگاهی در تهران

استاد دانشگاه شیراز در تالیف کتاب مرجع بین المللی مشارکت کرد

توضیحات معاون وزیر علوم درباره انتشار اطلاعات پایان نامه های محرمانه

کنگره پژوهشی سالانه دانشجویی شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار می شود

خوابگاه جدید دانشگاه علوم پزشکی تبریز در 9 بلوک احداث می شود

رصد خسوف در بزرگ ترین رصدخانه فعال کشور

خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم شد

افزایش رشته های دانشگاه سمنان 

تقویت رابطه دانشگاه تهران با دانشگاههای فرانسوی

کاشت فلفل در فضا غذای مریخ نوردان را تامین خواهد کرد

استخدام مدرس با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس علوم تجربی – کرج

پایان جشنواره فرهنگی دانشجو معلمان کشور در شیراز

آمار دقیق تعداد انتشارات علمی ایرانیان در جهان برای اولین بار ارائه می شود

تولید هدفمند گیاهان دارویی درآمد های غیر شهریه ای دانشگاه آزاد را افزایش می دهد

دکتر خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم شد

ابرخازن های ذخیره انرژی در کشور بومی سازی شد

تصاویر/ جشن ازدواج دانشجو‎ی در دانشگاه کردستان

لزوم تداوم رشد پرشتاب علمی در کشور سرانه ورزشی سه برابری در دانشگاه آزاد استان

وظیفه عمده دانشگاه فنی و حرفه ای برعهده مدرسان حق التدریسی است

تولید محصولات زیستی به کاهش ارزبری در کشور کمک می کند

مراسم جشن ازدواج دانشجو‎یان در دانشگاه کردستان + تصاویر

خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم شد

دانشجویان علوم پزشکی کردستان در مسابقات تنیس روی میز منطقه غرب کشور مقام اول را کسب کردند

دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و کردستان عراق تفاهم نامه همکاری امضاکردند

دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و کردستان عراق تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

غرب به دنبال تحمیل ارزش های آمریکا به جهان است

برگزاری جلسه هیأت امنای پژوهشکده عروه الوثقی

وعده طهرانچی درباره ایمن سازی مسیر تردد دانشجویان علوم و تحقیقات

انتصاب معاون آموزشی وزارت علوم

منافع آموزش عالی مهم تر از منافع فردی است/به دانشگاه برمی گردم

راهکاری برای حل بحران پلاستیک های غیرقابل بازیافت در جهان

مصوبه جدید درباره تابعیت فرزندان مادران ایرانی

معما های ماده تاریک با پژوهش جدید محققان حل می شود

پروژه علمی «جایگاه کرامت انسان در استنباط» اجرا می شود

«علی خاکی صدیق» معاون آموزشی وزارت علوم شد

تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه های علوم پزشکی افزایش خواهند یافت

ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران به ایرج راد رسید

درد بر روی حافظه چه تاثیری دارد؟

پرورش فلفل در فضا؛ خلاقیت جدید ناسا + تصاویر

تولید هدفمند داروهای گیاهی در دانشگاه آزاد

مشکلات شهرک شهید مدنی با همکاری شهرداری منطقه 7 تبریز برطرف می شود

افتتاح مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم فناوری دردانشگاه بیرجند

حاتمی، جوان ترین دانشیار کشور شد

مسیر تردد دانشجویان علوم تحقیقات ایمن می شود

کشتی ایرانی توقیف شده در کویت آزاد شد

همکاری دانشگاه های امیرکبیر و زاخو کردستان عراق

کنفرانس بین المللی گردشگری در دانشگاه محقق اردبیلی

شناسایی 8 مشکل کلیدی شهرهای کشور

نهایی شدن راه اندازی مرکز پسران دانشگاه فرهنگیان

برگزاری کنفرانس بین المللی گردشگری در دانشگاه محقق اردبیلی

زمان توزیع کارت ورود به جلسه المپیاد علمی دانشجویی کشور مشخص شد

«پکر های متورم شونده درون چاهی» بومی سازی شد

افتتاح خط تولید آزمایشی پژو 301

زمان ثبت نام دوره کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی اعلام شد

تولید هدفمند داروهای گیاهی در دانشگاه آزاد

تبدیل دانش به اشغالزایی با حمایت از دانشجویان صورت می پذیرد / 6 مقام برتر تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین در مسابقات ربوکاپ

کانون تقریب بین المذاهب الاسلامیه دانشگاه آزاد خواف افتتاح شد

عزم جدی برای برخورد با تقلب های علمی

دانشگاه زنجان به عضویت مجمع فائو درآمد

میرازخانی های زیادی در گمنامی زندگی می کنند

عزم جدی برای مقابله با تقلب های علمی

چهارمحال و بختیاری؛ میزبان پنجمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی

جشن ازدواج 122 زوج دانشجو در دانشگاه کردستان برگزار شد

موزه دانشگاه فردوسی مشهد در فهرست موزه های میراث فرهنگی قرار گرفت

مدرسه تابستانی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان در دانشگاه علامه آغاز به کار کرد

تشکیل کلاس درس 30 سال پیش به یاد دیروز

همایش حجاب و عفاف در دانشگاه علامه طباطبایی خرم آباد

آزادی 13 زندانی جرائم غیرعمد در جهرم

آزادی 13زندانی جرائم غیرعمد در جهرم

دانشگاه فرهنگیان 44 هزار دانشجومعلم جذب میکند +جزییات

گاندو؛ فیلمی آتش به اختیار در حوزه جوانگرایی

کم سوادی، فقر و اعتیاد؛ مثلث تضییع حقوق کودکان

تبریک ­موفقیت دانشجویان در بازی های یونیورسیاد

جهادگران دانشگاه آزاد الیگودرز به مناطق سیل زده شهرستان اعزام شدند

جزییات فراخوان جذب هیئت علمی

رصد ماه گرفتگی در بزرگترین رصدخانه کشور

دانشگاه بیرجند به مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری پیوست

ایمن سازی مسیر تردد دانشجویان علوم تحقیقات از هفته آینده اجرایی می شود

اعزام جهادگران گلستانی برای بازسازی مناطق سیل زده از شهریور شتاب بیشتر می گیرد

شناسایی 8 مشکل کلیدی شهرهای کشور

علیرضا منظری توکلی، نماینده روسای استانی دانشگاه آزاد در هیئت رییسه شد

چهارمین نشست تخصصی «شب های فناوری» برگزار می شود

پذیرفته شدگان نهایی دکتری عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معرفی شدند

لرستانی: اگر می خواهند گزینه خودشان رییس کشتی شود، اعلام کنند

بحران انباشت زباله در هند

مورسیا، بهترین نژاد بز پرورشی

دانشگاه پیام نور برای هیچ موسسه آموزشی مجوز فعالیت صادر نکرده است

ماده تاریک سبک تر و فرارتر از تصور ماست

کارت آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی 98 منتشر شد

مشکلات دانشگاه محقق اردبیلی را در سطح وزارتخانه پیگیری می کنیم

انتخاب رشته بیش از 180 هزار داوطلب آزمون ارشد/ فردا آخرین مهلت

استارت آپ ها، یکی از اولویت های رفع معضلات مدیریت پسماند های شهری یزد است

استارت آپ ها، یکی از اولویت های رفع معضلات مدیریت پسماند های شهری یزد است