مطالب مرتبط:
نخستین ضربه جهانی واجا به شبکه جاسوسی آمریکا/ارائه جزییات جدیدترین ضربه در آینده ای نزدیک
نابودی پیچیده ترین شبکه جاسوسی سایبری آمریکا از سوی دستگاه های اطلاعاتی ایران
ضربه شصت اطلاعاتی ایران به شبکه جاسوسی امریکا
ضربه سنگین اطلاعاتی ایران به شبکه جاسوسی امریکا
افشای جزییات شبکه جاسوسی امارات در ترکیه/موج گسترده اعدام شیعیان در عربستان/ ارسال پیام مهم ظریف به وزیر خارجه فرانسه/ تحریم دو شخص و سه نهاد وابسته به حزب الله توسط خزانه داری آمریکا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 خرداد 1398 ساعت 13:112019-06-18سياسي

جزییات ضربه بی سابقه اطلاعاتی ایران به شبکه جهانی جاسوسی آمریکا + فیلم


مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات جزییات ضربه بی سابقه ایران به شبکه جهانی جاسوسی آمریکا خبر داد و گفت: مستنداتی از ماموران CIA در اختیار داریم که در آینده نزدیک به همراه فیلم برخی اعترافات از جاسوسان شناسایی شده منتشر خواهد شد.

- --> کد خبر: 774874 1398/03/28 13:00:00 مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات جزییات ضربه بی سابقه ایران به شبکه جهانی جاسوسی آمریکا خبر داد و گفت: مستنداتی از ماموران CIA در اختیار داریم که در آینده نزدیک به همراه فیلم برخی اعترافات از جاسوسان شناسایی شده منتشر خواهد شد.

روز گذشته علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در خبری کوتاه به کشف شبکه پیچیده جاسوسی در بستر سایبر توسط وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت که مستندات خوبی در این رابطه به دست آمده که قابل اتکا و ارائه است.

از دستگاه اطلاعاتی خواهم خواست این مستندات را در اختیار رسانه ها قرار دهد تا مشخص شود که قابلیت آنها بیش از ادعا است ضمن اینکه ماجراجویی است بلکه فاقد ویژگی شکست ناپذیری است.

در همین رابطه مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات در گفت وگو با رسانه ها با اشاره به اشراف دستگاه اطلاعاتی در داخل کشور بر سیطره اطلاعاتی این نهاد بر ماموران CIA در خارج از کشور تاکید و ضربه جهانی اطلاعاتی به شبکه جاسوسی آمریکا را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه ضربه اطلاعاتی همه جانبه ایران به جاسوس های حرفه ای و شبکه ای آمریکا در حالی صورت گرفته که این افراد با یکدیگر در ارتباط نبوده و به صورت مجزا فعالیت می کردند، گفت: فعالان این حوزه به نوعی از قوی ترین منابع سازمان CIA محسوب می شدند که نیات خائنانه و خدماتشان آنها را در این سازمان سرآمد کرده بود.

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات با تاکید بر اینکه اقدامات این نهاد تنها معطوف به داخل نبوده و ابعاد جهانی دارد، یادآور شد: ما در این میان متحدان اطلاعاتی داریم که یافته های خود را با آنها در میان می گذاریم.

بنابراین ضریب موفقیت ما محدود به جغرافیای ایران نمی شود در همین راستا از زمانیکه این شبکه ها شناسایی شدند توانستیم از اقدامات حریف پیشگیری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام در فضای سایبری و برای اولین بار در دنیا به صورت شبکه ای انجام شده است، گفت: فضای سایبری فضایی است که آمریکایی ها در این سال ها بیشترین استفاده را از آن دارند.

آنها هم در جهت اقدامات خود و هم برای برقراری ارتباط با جاسوس هایشان از فضای سایبر استفاده می کنند و تا پیش از این ضربه هم توانسته بودند ارتباطات خود در خارج از کشور را با جاسوس هایشان در داخل برقرار کنند.

این مقام اطلاعاتی عنوان کرد: ما با اقداماتی پیچیده توانستیم بر سیستم امن ارتباطی آمریکا اشراف پیدا کنیم.

در این جریان متوجه شدیم که آمریکایی ها از سایت های مخصوصی با پوشش های خاص برای دستیابی به امیال خود استفاده می کردند نمونه های این موارد سایت هایی بودند که در ظاهر مربوط به حوزه بهداشت، سلامت، ورزش و .

بودند و از آنها برای اقدامات جاسوسی استفاده می شد بر همین اساس در اقدامات خود با اشاره بر این شبکه جاسوسان را شناسایی کردیم که البته این شناسایی تنها محدود به داخل کشور نمی شود.

وی با بیان اینکه تقریبا به تعداد هر یک از منابع اطلاعاتی آنها یک سایت با پوشش خودشان درست کرده بودند، گفت: در این میان افرادی در داخل شناسایی شدند که با اهداف خائنانه چنین اقداماتی را انجام می دادند در همین راستا برخی از این جواسیس را به دستگاه قضایی معرفی و تحویل دادیم و از برخی مهره ها به عنوان فرصت شناسایی سایر اقدامات بهره برداری کردیم و تلاش کردیم به نوعی آنها را احیا کنیم و از این طریق توانستیم برخی مهره های دیگر را شناسایی کنیم در این عملیات پیچیده اطلاعات به دست آمده را در همکاری با دیگر سرویس های اطلاعاتی در اختیار متحدان اطلاعاتی خود قرار دادیم در برخی موارد شناسایی این جاسوس ها منجر به برخورد قضایی و اعدام آنها شد.

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات با اشاره به اینکه آمریکا در پی این عملیات ایران احساس کرد منابعش در کل دنیا به خطر افتاده است، گفت: ماموران CIA به این نتیجه رسیدند که اگر ریسک کنند جان همه جاسوس هایشان به خطر می افتد برای همین سعی کردند فراخوان جهانی بدهند تا افرادی که در نقاط مختلف برایشان جاسوسی می کردند از کشورهایشان خارج و به نقاط امن منتقل شوند.

وی با اشاره به اینکه جاسوس های آنها در کشورهای اروپایی، آفریقایی، عربی، آسیایی و ایران حضور داشتند و بسیاری از آنها توسط نهادهای اطلاعاتی ایران در این شبکه جاسوسی سایبری شناسایی شدند گفت: حوزه های فعالیتی این جواسیس عمدتا حوزه های صنعتی، نظامی، هسته ای، سایبری، اقتصادی و زیرساختی بوده است که این عده تلاش کردند در این بخش ها نفوذ داشته باشند.

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات تاکید کرد: در پی لو رفتن سیستم ارتباطات پنهان مرتبط با آمریکا، مقام های CIA اعلام کردند که ایران کاری کرد که ما منابع خود در دنیا را از دست بدهیم.

آنها این اتفاق را فاجعه بار، شکست اطلاعاتی شرم آور، مخرب و نوعی از هم گسیختگی و فروپاشی جهانی خواندند تا جایی که یک افسر اطلاعاتی آمریکا اعتراف می کند که این شکست بعد از 11 سپتامبر بزرگترین شکست ازاطلاعاتی آمریکا بوده است.

این مقام اطلاعاتی تاکید کرد: به دنبال این شکست، جینا هاسپل رییس CIA با اعتراف به شکست تاکید می کند که ما مجبور شدیم به دلیل حفظ برخی شئونات خود بر این شکست ها سرپوش بگذاریم.

وی با بیان اینکه این عملیات های پی در پی صدها میلیارد دلار به آمریکایی ها خسارت وارد کرده است، گفت: بعد از این ماجرا سرنخ هایی را پیدا کردیم و به نفرات جدیدی رسیدیم که با احیا و همکاری تعدادی از آنها ضربه دیگری را در ماه های اخیر به شبکه جدید آنها وارد کردیم این اولین بار است که در دنیا شبکه جهانی جاسوسی در بستر سایبر با همکاری متحدان اطلاعاتی شناسایی می شود.

این مقام اطلاعاتی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک جزییات جدیدترین ضربه اطلاع رسانی خواهد شد، عنوان کرد: تعدادی از افراد شناسایی شده به عنوان متهم به مراجع قضایی معرفی شدند و مستنداتی از ماموران CIA در اختیار داریم که در آینده نزدیک به همراه فیلم برخی اعترافات از جاسوسان شناسایی شده منتشر خواهد شد.

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات در پایان گفت که یاهونیوز هم گزارش مفصلی که سال قبل منتشر کرد با 11 افسر ارشد CIA مصاحبه و در آن به ابعاد این شکست خودشان برای آن لفظ مفتضحانه را به کار می برند، پرداخته است.


کلید واژه ها: اطلاعات - جاسوس - وزارت اطلاعات - اطلاعاتی - جاسوسی - آمریکا - شبکه - ایران - جهانی - وزارت - دبیر شورای عالی امنیت ملی - سایبر - شورای عالی امنیت ملی - فیلم - سایبری - صورت - کشور - آمریکایی ها - آینده - همراه - رسانه - رابطه - منتشر - علی شمخانی - ماجراجویی - آمریکایی - ارتباطات - عالی - قوی ترین - پیشگیری

آخرین اخبار سرویس:
حمله تند نماینده اصلاح طلب به کریمی قدوسی:آن زمان که اجداد افغانستانی شما به ایران حمله می کردند ما ایرانی بودیم/چه کسی به شما شناسنامه ایرانی داد؟

تقسیم بندی استان ها در مجموع به نفع کشور نیست

چاپخانه ای با روش های متنوع چاپ دیجیتال

محاسن حزبی شدن انتخابات و پیش شرط های اجرایی آن چیست؟

برجام اولین چالش برای جوزف بورل است

نفتکش های ایرانی و انگلیسی به خانه می رسند؟

شهادت دو تن از رزمندگان قرارگاه قدس

خباثت های 40 ساله روباه پیر؛ از «تسلیح صدام» تا «حمایت از آشوبگران» و «دزدی دریایی» / آیا توقیف کشتی انگلیسی آخرین پاسخ «عناصر مومن» است؟

12 عنوان کتاب شهید دانشجو رونمایی شد

بهره گیری 300 مداح از فنون مداحی در کرمان

استخدام مهندس پلیمر یا شیمی در یک شرکت بازرگانی در شیراز

تاکیدبر برخوردبامتخلفان منابع آبی به خصوص دانه درشتان

دیدار کارکنان تامین اجتماعی با نماینده ولی فقیه در گیلان

محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی امسال به سر می آید / خوزستان در دولت های مختلف وزیر قدرتمندی نداشته است

استخدام کارشناس برنامه ریزی در شرکت قاسم ایران در تهران

استخدام مشاور املاک در گروه مهندسین مشاور مشاهیر تهران

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در یک محیط آموزشی معتبر-تهران

طلبه البرزی ناهی از منکر از بیمارستان مرخص شد+ فیلم شرح ماجرا

شهادت دو نیروی سپاه در مرز های سیستان و بلوچستان| 2 نفر مجروح شدند

نماینده مردم شهرکرد خواستار پاسخگویی مسوولان شد

ارائه سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران به شورای شهر

پیام توقیف کشتی انگلیسی؛ هرنوع تجاوز به ایران اسلامی عقوبت سختی دارد

انتقاد نماینده تبریز از استخراج بیت کوین در برخی کارخانجات

روایتی جدید از تایید صلاحیت نجفی توسط نهادهای اطلاعاتی از زبان نماینده اصولگرا

هنر گوی بافی نوش آباد در معرض خطر فراموشی

بهترین تبلیغ دین به روایت روحانی مردمی +عکس

نمی توان با هر دولت جدید آمریکا مذاکره کرد/ زمان صرف شده برای برجام قابل مذاکره نیست

تبلور آغاز عصر جدید

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس انتخاب شد

امضاهای طلایی روز به روز در حال افزایش است

کلیات طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی تصویب شد

نخستین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران 12 مرداد روی صحنه می رود

«حامد سلیمی» مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شد

سازمان ها باغات تحت اختیار خود را در راستای ایفای نقش اجتماعی به شهر هدیه کنند

ارائه سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران به شورای شهر

«داوود محمدی» رییس کمیسیون اصل 90 شد

روایت حناچی از باغی که بوستان شد، نه برج

پرهیز از نگاه سیاسی و جناحی به انتخابات شورایاری ها

برگزاری نشست «انیمیشن ایرانی؛ چالش ها، توانمندی ها، چشم اندازها»

ساماندهی 266 گلزار شهدا در خراسان شمالی

طرح «اوقات فراغت مهدوی» در چهارمحال وبختیاری برگزار می شود

برگزاری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن»

پایان ادغام دو اتحادیه قرآنی کشور؛ اسیر سکوت شورای توسعه

داوود محمدی رییس کمیسیون اصل نود شد

راه اندازی قرارگاه «گام دوم انقلاب» در سمنان

وقتی سور عروسی از مسجد شروع می شود

شهادت دو نیروی سپاه در مرزهای سیستان و بلوچستان

قرار نبود برای باغ عبقری پولی به بنیاد مستضعفان بدهیم

اسناد به جا مانده از آیت الله کاشانی و دکتر مصدق هم طعمه حریق حسن آباد شد

احیای قلمزنی بشقاب مسی به سبک دوره سلجوقی

اولین تصاویر از مرمت باغ بیرم آباد کرمان

فرآیند صدور پروانه ساختمانی باید در شورای شهر تصویب شود

مسئولان نگاه ویژه ای به چهارباغ داشته باشند

برنامه های قبلی با قوت اجرایی می شوند/اصلاحاتی در روش های اجرایی برنامه های آموزشی خواهیم داشت

نوزادفروشی در برخی محله های تهران

ارائه سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران به اعضای شورا

شوخی محسن‎ هاشمی درباره علت حضورش در ریاست جمهوری

نگاه به انتخابات شورایاری ها نباید سیاسی و جناحی باشد

حمایت ائمه جمعه از ناجا

مادورو: قدردان حمایت ایران از ونزوئلا در برابر امپریالیسم هستیم

تقویت رابطه دوستانه بین مادر و دختر

دنیا هنوز هم از پنجره دفاع مقدس به کشور ما نگاه می کند

پوستر خلیج امنیت، خلیج غرور، خلیج فارس

استارت اقدامات موثر در سایپا با مدیریت سلیمانی

ایا جهانگیری در دولت کاربردی دارد ؟

وزیر ارتباطات: پیامبر خدا در میان نماز به نظافت اهتمام داشتند، مصاحبه مطبوعاتی که دیگر جای خود دارد / شانه کردن مو ایراد ندارد، بلکه لازم است

نشست پیشنهادهایی برای بهبود فرایند واگذاری در ایران برگزار می شود

پیام تبریک مدیر عامل بیمه آسیا به مناسبت شصتمین سال تاسیس بیمه آسیا

کتایون ریاحی: اداره شبکه ویژه ناشنوایان را به ناشنوایان بسپارید

آخرین روایت حسین محب اهری از اولین مجلس

اعتراض محمود صادقی به روند رأی گیری حقوقدانان شورای نگهبان/ رییس قوه قضاییه از انصراف حقوقدان شورای نگهبان بی اطلاع بود

مادورو در دیدار با ظریف: بابت حمایت ایران از ونزوئلا قدردانی می کنم

توضیحات وزیر اطلاعات درباره روند تایید صلاحیت «نجفی» در شهرداری تهران

استخدام نیروی کارگر برای کار ضایعات در زنجان

استخدام کمک آشپز ماهر جهت فست فود در کرج

استخدام پرستار یا بهیار جهت انجام امور پرستاری در چهارباغ

استخدام فروشگاه توری و رابیتس قمری

استخدام جوشکار برق جهت شرکت مهندسی در خراسان رضوی

استخدام حسابدار ارشد آشنا به زبان انگلیسی و مهارت در اکسل

استخدام دو نفر کارگر قالبساز ماهر در محدوده اتحاد تهرانپارسِ تهران

استخدام سالن کار جهت کار در کبابی

استخدام حسابدار متعهد خانم جهت کار در خراسان رضوی

استخدام صافکار و نقاش ماهر اتومبیل جهت کار در مشهد

استخدام برنامه نویس Front-End در شرکت فناوری داده پویشگر

اعتبارات سیل خوزستان از محل صندوق توسعه ملی هنوز ابلاغ نشده است

6 سوال افکار عمومی از شهردار جویبار

آغاز طرح ساماندهی دست فروشان خیابان های اصلی آمل

سایه سنگین میراث خسروانی بر شانه های عابد الجابری

راه اندازی دفتر متهمان و محکومان بازداشتی باعث می شود مشکلات زندانیان به صورت متمرکز دنبال گردد

سفر رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به کالپوش

خارج از گود؛ 98/4/28

#داغ ـ های ـ مجازی؛ 98/4/29

ویدئو: ماجرای ضرب و شتم طلبه کرجی چه بود؟

بیانیه مجلس درباره توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه

«داوود محمدی» رییس کمیسیون اصل 90 شد

دیدار وزرای سابق نفت با زنگنه

رضایی: در پرداخت تسهیلات از سوی دولت، شتاب بیشتری داده شود

داود محمدی رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شد

اسناد به جا مانده از آیت الله کاشانی و دکتر مصدق هم طعمه حریق حسن آباد شد

جزییات ضربه بی سابقه اطلاعاتی ایران به شبکه جهانی جاسوسی آمریکا + فیلم

جزییات ضربه بی سابقه اطلاعاتی ایران به شبکه جهانی جاسوسی آمریکا + فیلم