مطالب مرتبط:
برخی کشورهای منطقه به جای ولایت «الله» از آمریکا تبعیت می کنند و تحقیر هم می شوند/ حکام کشورهای تبعه آمریکا مطمئن باشند که در یمن و فلسطین شکست خواهند خورد/ صهیونیست ها چندسال پیش 33روز مقاومت کردند اما هفته پیش 2روز!
رییس جمهور: مقاومت اوپک، شکستی دیگر را برای آمریکا رقم زد
جلالی: کشور ها مقابل قانون شکنی آمریکا مقاومت کنند/سایتو: به خرید نفت از ایران ادامه می دهیم
اردوغان در سودای ایجاد جبهه مقاومت در برابر آمریکا/ ترکیه سرخط خبرهای جهان شد
عدم مقاومت اتحادیه اروپا در برابر آمریکا، نشانه مرگ سیاسی این اتحادیه است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 خرداد 1398 ساعت 09:162019-06-17سياسي

تحقیر آمریکا، مقاومت ملت!


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، دکتر محمدحسین محترم طی یادداشتی در ستون یادداشت روز کیهان نوشت: 1- حضرت امام (ره) در سال 1365 بعد از اینکه اجازه ملاقات به مک فارلین فرستاده رییس جمهور آمریکا و همچنین اجازه ملاقات مسئولان ایرانی با او را ندادند، - ترامپ در پاسخ به سؤالی در باره برنامه اش برای مهار ایران تنها به این جمله اکتفا کرد که خواهید دید ! و از روی ناامیدی اذعان کرد اگر نتوانیم از پس ایران برآییم، دیگر برنخواهیم آمد به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، دکتر محمدحسین محترم طی یادداشتی در ستون یادداشت روز کیهان نوشت: 1- حضرت امام (ره) در سال 1365 بعد از اینکه اجازه ملاقات به مک فارلین فرستاده رییس جمهور آمریکا و همچنین اجازه ملاقات مسئولان ایرانی با او را ندادند، فرمودند: شنیدم رییس جمهور آمریکا گفته است که ایران ما را تحقیر کرد.

این اول کار است، ایران تا آخر شما را تحقیر خواهد کرد .

بنیانگذار جمهوری اسلامی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در نوفل لوشاتوی فرانسه در دی 57 به ریچارد کاتم مامور و جاسوس سازمان سیا که تحت عنوان استاد روابط بین الملل دانشگاه با امام دیدار کرده بود گفته بودند کار تر می رود و کارتر نیز با پیروزی انقلاب مفتضحانه رفت و دور دوم ریاست جمهوری را ندید!.

حال اینکه رهبرمعظم انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن فرمودند: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی دانم ، اولا تحقق همان سخن حضرت امام (ره) است که فرمودند: ایران تا آخر آمریکا را تحقیر خواهد کرد .

ثانیا مصاحبه ترامپ با فاکس نیوز بعداز مواضع قاطعانه رهبری و برگشت آبه از تهران و گفت وگوی تلفنی وی با ترامپ، نشان داد آمریکا یک بار دیگر طعم تلخ تحقیر از سوی ملت ایران را چشید و به شدت از این تحقیر شدن شوکه و عصبانی و سردرگم شده است.

ترامپ در پاسخ به سؤالی در باره برنامه اش برای مهار ایران تنها به این جمله اکتفا کرد که خواهید دید ! و از روی ناامیدی اذعان کرد اگر نتوانیم از پس ایران برآییم، دیگر برنخواهیم آمد و این همان سخن رهبرمعظم انقلاب است که به آبه شینزو گفتند آمریکایی ها چهل سال قادر به نابودی جمهوری اسلامی و تغییر رژیم در ایران نشدند و از این به بعد هم قادر نیستند .

ترامپ بعدازاینکه به قادر نبودن خود پی برد، مجبور شد در توییتش از رهبرمعظم انقلاب با عنوان آیه الله خامنه ای ، با احترام یاد کند و نوشت حتی برای فکر کردن به یک توافق خیلی زود است .

وی درحالی که هر روز منافقانه از آمادگی برای مذاکره با ایران سخن می گفت: جهت سرپوش گذاشتن بر تحقیر شدن خود در ادامه توییتش نوشت نه آن ها آماده اند و نه ما !.

با مواضع قاطعانه رهبری، عقب نشینی ترامپ از موضع مذاکره غیرصادقانه اش بعداز عقب نشینی قبلی او از موضع القاء دروغین جنگ، نشان داد مقاومت جواب می دهد و این موضع صادقانه رهبری در عمل به اثبات رسید که نه جنگ و نه مذاکره !.

ثالثا این سخن رهبری انشاالله نوید دهنده رفتن ترامپ است، همانگونه که کارتر رفت!.

هرچند ترامپ بشدت به اهرم فشار بر ایران به عنوان یک برگ برنده برای پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیاز دارد، اما همانگونه که این اهرم به برگ باخت کارتر دموکرات تبدیل شد، این بار برخلاف برخی تحلیل ها احتمالا به برگ باخت ترامپ جمهوری خواه تبدیل خواهد شد.

رابعا نکته مهم در دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبری آنگونه که در تصاویر بخوبی آشکار بود اینکه آبه شینزو ابتدا پیام کتبی ترامپ را در دست داشت و روی میز جلوی خود گذاشته بود تا احتمالا به رهبری بدهد، اما بعداز شنیدن سخنان قاطع رهبری نامه را زیر نشیمن گاه سمت راست خود قرار داده بود و سپس با خود برد.

این حرکت غیردیپلماتیک نشان داد که آقای آبه شدیداً مقهور منطق و استدلال قوی و مواضع قاطعانه رهبرمعظم انقلاب شده بود و حرف دیگری برای گفتن نداشت و از سوی دیگر نشان داد رهبری حتی حاضر به دریافت پیام ترامپ نیز نشدند.

2-، اما چرا رهبر معظم انقلاب به پیام رییس جمهور آمریکا هیچ اعتمادی و اعتنایی نکردند و فرمودند: ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی هم نمی دهم ؟ اولا ریشه و چرایی این موضع رهبرمعظم انقلاب را در مواضع حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی که در صحیفه امام منعکس شده، باید جست وجو کرد و دانست که موضع رهبرمعظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی همان موضع حضرت امام خمینی است.

حضرت امام ره آمریکا را جنایتکار تاریخ ، ام الفساد ، شیطان بزرگ و عامل بدبختی ملت و وابستگی کشور ایران و رابطه با آمریکا را رابطه گرگ و بره ، رابطه ظالم و مظلوم و رابطه یک غارت شده با غارتگر می دانستند و تاکید داشتند آمریکا نمی خواهد منطقه آرام باشد.

ایران دستش را پیش آمریکا انشاء الله تا ابد دراز نمی کند.

ما با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر اینکه آدم بشود .

ثانیا سفر آبه شینزو را باید در جهت افزایش اعمال فشار های سیاسی آمریکا بر ایران به موازات اعمال فشار های تحریمی ارزیابی کرد، چراکه سیاست آمریکا فشار برای مذاکره و مذاکره برای ادامه فشار است و دولت آمریکا هیچ گاه علیرغم مذاکراتش حاضر نشده به هیچ کدام از وعده هایش عمل کند و یا تحریم ها را کاهش دهد و براین اساس است که رهبرمعظم انقلاب فرمودند: از طریق مذاکره با امریکا مشکلات ما حل نخواهد شد و آقای آبه بدانید که ما تجربه برجام را تکرار نمی کنیم .

3-اما نه تنها در عدم صداقت آمریکا شکی وجود ندارد و ملت ایران یقین دارد که صداقت در میان آمریکایی ها بسیار کمیاب است ، بلکه در استقلال ژاپن هم به دلایل متعدد باید تامل کرد از جمله:اولا نخست وزیر ژاپن نه تنها حامل پیام لغو تحریم ها به عنوان موضوع اصلی ایران و به عنوان نشانه حسن نیت واشنگتن نبود بلکه حتی خود وی نیز هیچ سخنی از دور زدن تحریم های آمریکا و برقراری روابط اقتصادی و بانکی و خرید نفت ایران نگفت و همان طرح آمریکا تحت عنوان نفت در برابر غذا را مطرح کرد و گفت: من به آقای روحانی گفتم قصد داریم در زمینه کمک های بشردوستانه فوری و پزشکی و درمانی با ایران همکاری کنیم ! ثانیا آقای آبه به جای فشار بر تهران برای ماندن در برجام، باید بر رییس جمهور آمریکا فشار می آورد که چرا برجام را نقض کرده و از آن خارج شده است.

درحالی که تهران نه برجام را نقض کرده و نه از آن خارج شده، آقای آبه چرا از آمریکا نخواست به تعهداتش در برجام عمل کند؟ و اگر چنین می کرد قطعا نیازی نبود با ادعای کاهش تنش و جلوگیری از جنگ به تهران سفر کند.

ثالثا در حالی که هیچ قرائنی از احتمال وقوع جنگ وجود ندارد و خود آقای آبه نیز به عنوان یک سیاستمدار می داند که وجود ندارد، اما وی با بازی در جنگ روانی و سناریوی دوگانه صلح و جنگ ، تلاش داشت مسئولان و ملت ایران را بیمناک کند تا به مذاکره با آمریکا تن دهند.

هرچند آقای روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر ژاپن گفت که آقای آبه یک خوشبینی قابل ملاحظه ای دارد که نتایج امیدوارکننده ای در راه است ، اما خود آقای آبه در این نشست خبری اذعان کرد در برخی مواضع احساسات پیچیده ای تجربه کردم و بعضی از حرف های من که اینجا می گویم ممکن است برای مردم ایران گوش نواز نباشد !.

چراکه ملت ایران به دروغین بودن دوگانه جنگ و صلح واقفند.

رابعا نکته مهم دیگر اینکه با اعمال تحریم های پتروشیمی آمریکا علیه ایران بعداز درخواست ترامپ از آبه برای میانجی گری، انتظار بود آقای آبه به این عدم صداقت رییس جمهور آمریکا اعتراض کند تا زمینه شکست ماموریتش پیشاپیش فراهم نشود! خامسا وی در دیدار آقای روحانی اذعان می کند بدون اجازه و هماهنگی با آمریکا نمی تواند قدم از قدم بردارد.

وی مدعی شد برای حفظ روابط اقتصادی با تهران و خرید نفت از ایران با آمریکا مذاکره کرده ام !.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم بلافاصله اعلام کرد ترامپ و آبه درخصوص ایران بطور کامل توافق و هماهنگی دارند .

سادسا ژست بی صداقتی ژاپنی ها در اواسط سفر آبه آشکار شد که به ناگهان تغییر جهت دادند و در یک خط خبری هماهنگ با غربی ها بویژه خبرگزاری رویترز و بی بی سی، برای تحت شعاع قرار دادن شکست سفر آبه ادعا کردند نخست وزیر ژاپن نه حامل پیام ترامپ است و نه قصد میانجی گری دارد!.

در حالی که علاوه بر فضاسازی های سیاسی-رسانه ای قبلی، خود آبه در دیدار رهبری اذعان کرد من حامل پیام رییس جمهور آمریکا برای جنابعالی هستم و شبکه تلویزیونی ان اچ کی ژاپن هم سفر آبه را با عنوان دیدار میانجیگرانه با پیام و اهداف مهم پوشش خبری می داد.

این عقب نشینی نشان داد توکیو نمی تواند به عنوان میانجی مستقل و صادق عمل کند.

4- خلاصه و توصیف کردن اسلام در خیرالامور اوسط ها و میانه روی و تساهل و تسامح ! دم خروس آقای آبه را نیز بیرون زد که چگونه سفر خود را با هماهنگی جریان نفوذی و غربگرا و لیبرال داخلی تنظیم کرده بود.

5- با شکست ماموریت آبه در جهت زمینه سازی برای مذاکرات آشکار میان ایران و امریکا، مقامات و رسانه های غربی و برخی دنباله های داخلی آن ها به دنبال القا و تغییر محاسباتی برخی مسئولان کشور برای تن دادن به مذاکره مستقیم محرمانه میان ایران و آمریکا هستند، آن گونه که بی بی سی و برخی رسانه های امریکایی ادعا کردند در این شرایط چاره کار برپایی مذاکره مستقیم محرمانه میان ایران و آمریکاست که دولت ایران بتواند آن را کتمان کند، تا بعدا امکان مذاکراتی نو صورت بگیرد !.

6- برخی قرائن این احتمال را پیش می کشد که آمریکایی ها و غربگرا های داخلی تلاش دارند بازی مذاکره با چتر القاء جنگ و صلح را بدون تغییر اهداف خود از میدان آمریکا ایران به میدان عربستان ایران منتقل کنند؛ و آنچه ترامپ نتوانسته بود با مامور کردن ژاپن مستقیما به آن برسد، اکنون با بهره گیری از سعودی ها این گاو های شیرده دنبال کنند!
کلید واژه ها: ایران - رییس جمهور آمریکا - آمریکا - رییس جمهور - جمهوری اسلامی - پیروزی انقلاب اسلامی - اسلامی - جمهوری - امام - خبرگزاری - مسئولان - انقلاب اسلامی - برنامه - ایرانی - ریاست جمهوری - آمریکایی ها - سیاسی - گزارش - کیهان - دیدار - سازمان سیا - دکتر - آمریکایی - دانشگاه - مصاحبه - نابودی - فرانسه - مذاکره - مقاومت - تهران

آخرین اخبار سرویس:
تاکید رییس قوه قضاییه به جلوگیری از فرار مالیاتی

بافت فرش دستباف حرم حضرت امام علی (ع) در شهربابک

آثار مرحله مقدماتی مسابقات سراسری تواشیح بانوان داوری شد + عکس

نصب پمپ های غیرمجاز باعث افت فشار آب در اصفهان

اهداء نشان خادمی حرم رضوی به عوامل سرنگونی پهپاد آمریکایی

اظهارات سخنگوی قوه قضاییه پیرامون پرونده «عیسی شریفی»

حفظ حریم مُحرِم

همکاری دوباره تهیه کننده «شبی که ماه کامل شد» با مهران احمدی/دلیل حضور ارشا اقدسی در جشن حافظ چه بود؟

مراسم چهلم آیت الله محقق کابلی پنجشنبه در قم برگزار می شود

نماز جمعه سنگر دفاع از انقلاب و حقوق ملت است

تبیین الگوی نقش آفرینی سپاه در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن

سخت گیری های سیاسی و توزیع ناعادلانه ثروت ملی امید به آینده را تحت الشعاع قرار داده است

اظهارات ظریف در مورد محدودیت تردد در نیویورک

آگهی دعوت صاحبان محترم سهام به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی مبین (سهامی عام)

هشتمین دوره بازدید از پروژه های شرکت میدکو در سال 98

چراغ اول را روشن کنید آقای روحانی!

مقابل ظلمی که علیه ایران اعمال می شود با مقاومت پیروز می شویم

پایان کار مایکل لولیسگارد همراه توافق آتش بس

نشست هم افزایی دانشگاه و صنعت در قزوین

بافت فرشهای دستباف حرم حضرت امام علی (ع) در شهربابک

نشست تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

بحران بیمارستانی در بهترین منطقه کرج / استانداری البرز برای حل مشکل بیمارستان امام خمینی(ره) ورود کند

روایت عباس عبدی از جزییات یک سرقت علمی

محمد جواد ابطحی مطرح کرد: تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون آموزش برای پیگیری ابهامات واگذاری اردوگاه شهید باهنر

واقعه گوهرشاد از هویت ملی صیانت کرد

«معلم صابر» دار فانی را وداع گفت

یادبود شهدا در کرسی تلاوت علی آباد کتول

سیستم آموزش عالی کشور نیازمند اصلاح است

ارائه 23 هزار ساعت مشاوره برای زائران امام رضا(ع) توسط مرکز مشاوره آستان قدس

بازداشت طبری به دلیل اعمال نفوذ در پرونده ها

جهانگیری: برای مهارت آموزی شورای عالی تشکیل شده است

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات برخی از کارکنان وزارت صمت

دعوت صاحبان سهام به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی مبین

وزیر دفاع درگذشت پدر همسر شمخانی را تسلیت گفت

پذیرش در موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)

قتلی که «پرستو» را به ادبیات رسانه ها اضافه کرد

شخصاً پرونده خاتمی را از طریق مسئولان ارشد قوه قضاییه پیگیری کردم

تجلیل از فعالان طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در خراسان رضوی

لواسانی: برای تخریب ویلای خانم نعمت زاده شاهد تعلل در اجرای قانون هستیم

پورمختار: امضاکنندگان نامه حمایت از «دروغ تقلب» صلاحیت نمایندگی مجدد مجلس را ندارند

استخدام منشی آشنا به امور اداری و طراحی فتوشاپ در مشهد

عاملی: مهندسی فرهنگی دستکاری در حوزه فرهنگ برای اهداف انحصارکننده نیست

کمک مؤسسات قرآنی خراسان شمالی به مناطق محروم

آمریکا از «کنه » به عنوان سلاح استفاده می کند؟

همایش استانی قرآن پژوهی نور مبین در اردبیل

آمادگی کامل دستگاه قضا برای همکاری با سازمان مالیاتی

آمادگی شهرداری تهران برای تعامل با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

برگزاری همایش کتاب سال حکومت اسلامی و ولایت فقیه

بازدید کارکنان پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد از سد دوستی

پشت پرده رأی فراکسیون امید به حقوقدان اصولگرای شورای نگهبان

انتخابات شورایاری حتما در 4 مرداد برگزار می شود و مبنای قانونی دارد

نشست سراسری مدیران سازمان فضای مجازی بسیج و سپاه

معرفی آخرین دستاورد های فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک در نمایشگاه الکامپ 

نباید به بیانیه گام دوم انقلاب، شعاری و تشریفاتی نگاه شود

بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی

زمان ارسال پیامک های مربوط به کارت بلیت خبرنگاری

بیشترین آمار ثبت نام کنندگان در انتخابات شورایاری ها از کدام مناطق هستند؟

امیدوارم خبرهای خوبی در خصوص شیخ زکزاکی در راه باشد

جنگنده قاهر 313، یک پنهانکار از نوع ایرانی + تصاویر

علت اصلی حبس محسن افشانی مشخص شد

مرمت مسجد حجت الاسلام گلپایگان

جوانگرایی روحانی از وعده تا عمل / چرا یک پیرمرد دیگر به دفتر رییس جمهور راه یافت؟

پیشنهاد 10 مرحله برای رسیدن به اتحادیه واحد مؤسسات قرآنی

همایش کتاب سال «حکومت اسلامی و ولایت فقیه» برگزار می شود

اعتراض به یکطرفه شدن خیابان ویلا+عکس

رفتار آمریکا جریان های سیاسی ایران را متحد کرده است

شکایت مهریه، عده ای را گرفتار کرده است

بررسی درخواست تبدیل شدن 3 بخش شرق اصفهان به شهرستان در کمیسیون شوراها

بازتاب سخنان امروز مقام معظم رهبری در رسانه های بین المللی

تسهیلات بیشتر جهت پیمانکاران در راه است

ارتباط مستقیم تلفنی با معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات

افشای واگذاری غیرقانونی ملک به عضو جمعیت آبادگران/ طاق زدن عوارض با مجوز هولوگرام!

احکام حداقل حقوق برای دانشجو معلمان به آموزش و پرورش ابلاغ شد

پیام تسلیت امام جمعه اصفهان درپی درگذشت امیر سرتیپ احمد ترکان

صدا و سیما به دنبال تضعیف دولت است

نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات 14 متهم پرونده ارزی

قاضی مسعودی مقام: در حوزه پتروشیمی با پرونده های بسیار کلان مواجه هستیم

دومین جلسه کمیته بانوان خانه احزاب برگزار شد

بیش از 140 پرونده قصور پزشکی در دادسرای زنجان مطرح است

صنعت استان و کشور از تیم منتخب مسابقات سراسری جوشکاری حمایت کند

میثاق طلبگی تعهد به سربازی امام زمان(عج) است

هنر وسیله ای برای تجلیات خداوند است

نشست مسئولین حوزه تهران و آموزش و پرورش برگزار شد

دعوت دانشجویان از مردم برای حضور در تجمع حمایت از «شیخ زکزاکی»

دعوت فراکسیون امید از محمدرضا خاتمی

برگزاری آیین نکوداشت مقام مادر در یاسوج

آشفتگی حرکت پروازها در فرودگاه بین المللی ابها

ظریف: در نیویورک اجازه تردد در سه ساختمان را دارم

عناصر مومن کارهای انگلیس را بی جواب نمی گذارند/کاهش تعهدات برجامی قطعا ادامه خواهد داشت

صدور حکم سید هادی رضوی/ ورود قوه قضاییه به ماجرای نفتکش توقیف شده ایران/ آزادی متهمان پرونده دارو با قرار وثیقه/ تکذیب خبر بازداشت یکی از منسوبین به رییس پیشین دستگاه قضا

بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو

دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری

عکس های دیدنی روز

تولید مسابقه استعدادیابی مداحی در شبکه قرآن

جایگاه «رسانه در عملیات روانی» در قزوین تبیین می شود

دولت از همکاری دانشگاهیان در اجرای پروژه ها استفاده کند
 

نماینده اصولگرای مجلس: انتخابات شورایاری ها غیر قانونی است/ با نظر سازمان بازرسی موافقیم

ایران دزدی دریایی انگلیس را بی جواب نمی گذارد/ فرآیند کاهش تعهدات برجامی ادامه می یابد

دیدار معصومه ابتکار با تنها زن تاریخ مجلس خبرگان + فیلم

توضیحات طنزپردازی که کم حجاب ها را حیوان خطاب کرد + فیلم

تحقیر آمریکا، مقاومت ملت!

تحقیر آمریکا، مقاومت ملت!